Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#2292935 - 25/04/2008 16:47 27. kolejka Orange Ekstraklasa
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306

Do góry
Bonus: Unibet
#2292979 - 25/04/2008 17:15 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Nie miałem czasu się jeszcze zorientować, ale kłuje mnie po oczach kurs na Wisłe. Rezerwami tam jadą czy co?! Forma u krakowiaków nie najwyższa, ale żeby faworyzować eLkę??

Do góry
#2293118 - 25/04/2008 18:42 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: kfjatek]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306

25/04 20:00 Polonia Bytom - Ruch Chorzów

Który to już mecz między śląskimi zespołami? Praktycznie w każdą kolejkę mamy tego typ mecz. Polonia po wygranym meczu z Widzewem znacznie przybliżyła się do utrzymania. Ruch z kolei już nie może sobie pozwolić na kolejną przegraną, bowiem wtedy oni także mogą być zagrożeni pozycją spadkową. Co ciekawe główną siłą obydwu zespołów są Słowacy, których na boisku w najlepszym wypadku może być aż siedmiu. W zespole gości na pewno zabraknie Jezierskiego (14/5). W Polonii za kartki pauzuje Radzewicz (21/2),a niepewny występu jest Bażik (8/1). Wygrana Ruchu dałaby im już pewne utrzymanie, ale Polonia, która ostatnio gra nadspodziewanie dobrze, także bardzo potrzebuje punktów. Obydwa zespoły są nieobliczalne, więc każdy wynik jest możliwy.

Do góry
#2293127 - 25/04/2008 18:51 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
szuwi1 Offline
addict

Meldunek: 23/03/2007
Postów: 560
Warto mimo wszystko zagrac na Wisełke, ewentualnie Wisla remis nie ma zakladu, a juz x2 powinno wejsc jak nóż w maselko:) Wisła przyjeżdża do Warszawy jedynie bez pauzującego za kartki Clebera, Legia natomiast znacznie poważniej osłabiona, nie zagrają Chinyama, Giza, Rzeźniczak i najprawdopodobniej Edson. Widaomo, że Wisła już o nic w lidze nie walczy, Legia zaś o miejsce gwarantujące start w pucharze UEFA, ale akurat w takich meczach nie ma to większego znaczenia, bowiem stawką jest przede wszystkim prestiż.
Tak więc moje typy:
x2 - 1,50 8/10 Betway
DNB - 2,00 5/10 Betway
2 - 2,75 3/10 Betway

Do góry
#2293640 - 25/04/2008 21:42 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: kfjatek]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: kfjatek
Nie miałem czasu się jeszcze zorientować, ale kłuje mnie po oczach kurs na Wisłe. Rezerwami tam jadą czy co?! Forma u krakowiaków nie najwyższa, ale żeby faworyzować eLkę??

a mecz w PE nie ma zadnego znaczenia? \:\)
piekny masstyp na Wisle i nie dali rady nawet u siebie ;\)

Do góry
#2293663 - 25/04/2008 21:48 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
HenkSiracius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/02/2008
Postów: 3444
Skąd: Bytom
Originally Posted By: michael89

25/04 20:00 Polonia Bytom - Ruch Chorzów

Który to już mecz między śląskimi zespołami? Praktycznie w każdą kolejkę mamy tego typ mecz. Polonia po wygranym meczu z Widzewem znacznie przybliżyła się do utrzymania. Ruch z kolei już nie może sobie pozwolić na kolejną przegraną, bowiem wtedy oni także mogą być zagrożeni pozycją spadkową. Co ciekawe główną siłą obydwu zespołów są Słowacy, których na boisku w najlepszym wypadku może być aż siedmiu. W zespole gości na pewno zabraknie Jezierskiego (14/5). W Polonii za kartki pauzuje Radzewicz (21/2),a niepewny występu jest Bażik (8/1). Wygrana Ruchu dałaby im już pewne utrzymanie, ale Polonia, która ostatnio gra nadspodziewanie dobrze, także bardzo potrzebuje punktów. Obydwa zespoły są nieobliczalne, więc każdy wynik jest możliwy.


Na trybunach panować ma "przyjazna" atmosfera- szacunek i brak wyzwisk z obu stron, co na śląskich trybunach jest rzadkością. Polonia liczy ciągle na potwierdzenie kary degradacji dla Zagłebia Lubin, bo inaczej 14 miejsce w lidze na koniec sezonu oznaczać będzie walkę w barażach, a co za tym idzie krótsze urlopy dla zawodników.

Do góry
#2294383 - 26/04/2008 02:29 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: HenkSiracius]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Polonia - Ruch Typ 1
Współpraca między klubami wypożyczanie przez niebieskich stadionu bytomianom
Dla Polonia najłatwiejszy rywal do końca ligi(pozostania Odra wyjazd Lech dom Legia wyjazd)
Jak dla mnie jakieś układy ;\) pomiędzy śląskimi drużynami zawsze są
Typ Polonia 1 kurs 2,7 stawka 6
Polonia 1x kurs 1,44 stawka 10/10

Do góry
#2294802 - 26/04/2008 06:27 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: blackjack]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
26/04 godzina 18:00
Stadion imienia Ernesta Polha w Zabrzu


Górnik Zabrze VS Korona Kielce

Typ: Górnik Zabrze

Przypuszczalne jedenastki (źródło Przegląd Sportowy) :
Górnik Zabrze >> Pesković - Magiera-Pawelec-Hajto-Pavlenda - Zahorski-Brzęczek-Bajlić-Pazdan-Gołoś - Jarka trener:Ryszard Wieczorek.
Nie zagrają: Kiżys (kontuzja), Danch (kartki)
Korona Kielce >> Kowalewski - Bednarek-Skerla-Drzymont-Celeban - Sobolewski-Wilk-Zganiacz-Kaczmarek - Edi-Robak trener:Jacek Zieliński.
Nie zagrają: Kuś (kontuzja).


Zwykle w końcówce ligowego sezonu nasze spostrzeżenia czy też trafne uwagi kierujemy w stronę klubów walczących o utrzymanie. Pamiętamy jak to w poprzednich sezonach ligowych słabeusze bili tych teoretycznie mocniejszych. Dzisiaj nasza liga powoli się zmienia i jeśli nie jesteś dobry w całym sezonie to nie licz na kolejne "niedziele cudów". Dlatego ja w ten weekend zainteresowałem się spotkaniem dwóch zespołów ze środka naszej tabeli. Zarówno Górnik Zabrze jak i Korona Kielce walczą już tylko o jak najlepsze miejsce w czołowej ósemce tabeli Orange Ekstraklasy.

Gdybyśmy popatrzyli na rywalizację między tymi drużynami w najwyższej klasie rozgrywkowej to byśmy zdecydowanie w roli faworyta widzieli gości z Kielc. Ostatnie trzy spotkania zakończyły sie wygranymi Korony. W sezonie 2006/2007 w Zabrzu ówcześni podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka wygrali, aż (3:0) by na Arenie Kielce wygrać jeszcze wyżej (4:1). W tym sezonie mecz pomiędzy tymi ekipami był bardziej wyrównany i zakończył się minimalnym zwycięstwem (3:2). Już po tym ostatnim wyniku widać, że klasowo te drużyny są już na podobnym poziomie. Mało tego wszystko wskazuje na to, że przyszłością naszej ligi będzie Górnik Zabrze, który powoli buduje swoją potęgę a kieleccy goście mają problemy z korupcją i nie wiadomo co się stanie z klubem w następnych miesiącach.

W ostatnich kolejkach obydwie ekipy prezentowały podobny poziom. Pewne wygrane z Zagłębiem Sosnowiec i remis z łódzkim ŁKS-em w przypadku Górnika Zabrze a jeśli chodzi o kielecką Koronę to podział punktów z Cracovią Kraków.

Z kolei jeśli spojrzymy na ostatnią rundę spotkań to może martwić słaba postawa Górnika Zabrze w drugiej połowie meczu z ŁKS-em Łódź. Wszyscy przy Roosevelta zadawali sobie przez cały tydzień pytanie: Co mogło się stać?. Odpowiedzi zapewne po dzień dzisiejszy nie znają, ale jak twierdzą zawodnicy trzeba zagrać jak w pierwszej połówce a efekt będzie bardzo dobry.

Przy okazji tej konfrontacji warto wspomnieć, że ten mecz będzie wyjątkowy dla trenera Górnika - Ryszarda Wieczorka. Ten szkoleniowiec w zeszłym sezonie prowadził drużynę popularnych "złocisto-krwistych". Już tylko po tym możemy wywnioskować, że bardzo dobrze zna poszczególnych zawodników a to ułatwi mu w przygotowaniu skutecznej taktyki na ten mecz. Na pewno szkoleniowiec Górnika będzie chciał wygrać z Koroną Kielce. W pierwszej potyczce ta sztuka mu się nie udała. Jednak teraz wszystko przed nim.

Jeśli chodzi o osłabienia we wspomnianych drużynach to martwi na pewno brak w kieleckiej Koronie - Marcina Kusia. Byłego reprezentanta Polski ma zastąpić młody Piotrek Celeban, który przecież w trakcie przerwy zimowej miał być wypożyczony do drugoligowego Śląska Wrocław. To pokazuje jak dramatyczną sytuację w linii obrony ma trener Jacek Zieliński. Na ławce rezerwowej ma tak naprawdę nie w pełni zdrowego Hernaniego i młodego Pawła Króla. W sumie tak naprawdę 1,5 zawodnika. W razie jakiejś kontuzji w tej formacji będzie miał nie zły orzech do zgryzienia. Z kolei Ryszard Wieczorek nie będzie mógł skorzystać z usług: Mariusa Kiżysa i Adama Dancha. Ten ostatni musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Tak naprawdę to strata Dancha jest poważna. Ten zawodni regularnie grywa w podstawowym składzie. W meczu z Koroną Kielce jego miejsce ma zająć przesunięty Mariusz Pawelec.

Faworytem tej konfrontacji jest Górnik Zabrze, który w zależności od zajętej pozycji w tabeli Orange Ekstraklasy dostanie odpowiednia premię od głównego sponsora Allianz Polska. Do tego zawodnicy muszą zmazać plamę z ostatniej ligowej konfrontacji przy Roosevelta z ŁKS-em Łódź. Kibice byli oburzeni postawą drużyny w drugiej połowie spotkania. Do tego warto dodać, że ostatnio bardzo dobrze spisuje się defensywa Górnika. Zespół notował wspaniała passę bez straconej bramki. W sumie Boris Pesković nie puścił gola, aż przez 431 minut. Dopiero ŁKS Łódź był w stanie strzelić bramkę podopiecznym trenera Ryszarda Wieczorka. To pokazuje jak ciężki zadanie czeka napastników Korony Kielce, którzy strzelają od wielkiego dzwonu. Zwykle drużyną z końca ligowej tabeli jak Polonia Bytom czy Zagłębie Sosnowiec. Jednak na ostatnich miejscach w naszej lidze próżno szukać Górnika Zabrze to obrazuje, że Koronę Kielce czeka ciężka batalia na Śląsku.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#2294821 - 26/04/2008 06:54 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Ignorator]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
DYSKOBOLIA GRODZISK - WIDZEW ŁÓDŹ

To bedzie bardzo wazny mecz dla ekipy z Łodzi...
Choc z pozoru wydaje sie ze wynik tego meczu moze byc tylko jeden to ja do konca nie jestem o tym przekonany
Nie ukrywajmy nasza liga prezentuje delikatnie mowiac bardzo niski poziom wiec o niespodzianki czy sensacje nie jest tak trudno
Pilkarsko napewno Groclin przewyzsza Widzew zdecydowanie i nie ma tu o czym dyskutowac ale walka i zaangazowaniem mozna pokonac kazda druzyne
"Nowa miotla" w Widzewie byc moze podziala mobilizujaco bo to co wyprawial Widzew pod wodza Zuba wola o pomste do nieba
"Wielki Motywator " jak mawiaja o Wojciku napewno przygotuje wiele niespodzianek takze w skladzie i mam nadzieje ze jak zobacze wyjsciowa jedenastke to nie bede az tak bardzo zaskoczony jak wskazuja na to przedmeczowe wypowiedzi

Za kartki pauzuje Mindaugas Panka. Na kłopoty zdrowotne narzekają Łukasz Juszkiewicz i Piotr Stawarczyk. Występ obu nie jest wykluczony, ale stoi pod wielkim znakiem zapytania

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Groclin i kazdy inny wynik jak zdecydowane zwyciestwo Groclinu bedzie spora niespodzianka ale to co zaoferowal nam Expekt nie pozwala mi przejsc obok tego obojetnie ;\)

Skoro zagralem na ŁKS w Warszawie z Legia po kursie 15 to dlaczego mam nie zagrac na Widzew ...

Widzew 2 kurs 15 (juz 13 ) 2/10
Widzew X2 kurs 6,5 (juz 5,8) 5/10

Do góry
#2294823 - 26/04/2008 06:55 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Inzaghi78]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
przepraszam X po kursie 6,5

Do góry
#2295104 - 26/04/2008 15:03 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Inzaghi78]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
kilka słów na temat meczu Groclin - Widzew
Jak wiadomo w ostatnim czasie niezbyt wiele dobrego działo sie w łódzkiej ekipie
wojna kibice - piłkarze
wojna zarząd - kibice
dymisja Zuba <hura>
Z tego wychodzi że Groclin to pewniak kolejki
Jest jednak kilka ale które pozwalają mi sądzić inaczej
Terminarz który według mnie jest najkorzystniejszy dla Lecha i "Kolejorza" upatruje jak drugą drużynę "oranżady"
Groclin koniecznie chce złapać sie na puchary tylko teraz pytanie przez ligę czy Puchar Polski?
Pierwszy mecz z Wisłą maja za sobą wynik niezły i dylemat czy na Widzew wystawić drugi garnitur a armaty trzymać na środe czy walczyć na wszystkich frontach?( Został jeszcze pucha Ekstraklasy)
Już jedna druzyna w zeszłym roku próbowała złapać trzy sroki z ogon ( Korona) i jak się skończyło wiemy
Druga kwestia
Odkąd pamiętam zawsze miedzy tymi dwoma klubami panowały dobre stosunki ( jedna z dwóch wygranych Widzewa w poprzedniej rundzie z Groclinem 1-0)
Po trzecie
Kurs który jest dla mnie niezrozumiały 1,2 na Groclin <szok> to więcej było na wygrana z Zagłębie S.
I ostatnia kwestia
Janusz Wójcik
Nie jest to mój ulubiony trener ale myślę że został wybrany na szkoleniowca aby rozruszać zmanierowane panny (czytaj piłkarzy Widzewa) i zmotywować ich do walki bo umiejętności mają na środek ligi
Osobiście uważam ze warto zagrać singla po kursie 15 lub dla mniej odważnych x2 kurs 4

Do góry
#2295197 - 26/04/2008 16:37 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: blackjack]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
26/04 18:00 Górnik Zabrze - Korona Kielce

W Zabrze Górnik podejmować będzie Koronę Kielce. Dla obydwu zespołów sezon się praktycznie skończył, no może dla zabrzan ważne jest miejsce w top6, aby dostać premię. Piłkarze Korony co ciekawe po odejściu sponsora zaczęli grać dużo lepszą piłkę. Być może zdali sobie sprawę, że to najlepszy sposób na wypromowanie się. Gospodarze zagrają bez Dancha (21/0), Kiżysa (13/0), a niepewny występu jest Moskala (17/0) i Malinowski (18/0). W Koronie zabraknie tylko kontuzjowanego Kusia (21/1). Obrońcy Korony muszą skupić się na Zahorskim(26/10), natomiast gospodarze muszą nieustannie pilnować Robaka(24/9), który wreszcie się przełamał i powracającego na boisku Ediego(24/9), który pauzował za kartki. Myślę, że kibice na trybunach stworzą wspaniałe widowisko. Piłkarze Górnika będą mieć trudne zadanie i wcale o zwycięstwo nie będzie łatwo.

26/04 18:00 Groclin Grodzisk - Widzew Łódź

Pojedynek Dawida z Goliatem. Gospodarze są na dzień dzisiejszy drużyną, która przewyższa sportowo Widzew o głowę. Kluby te mają zupełnie inne cele na kończący się sezon. Groclin chce grać w europejskich pucharach, a Widzew utrzymać się. Obydwa zespoły utrudniły sobie osiągnięcie tych celów przegrywając bardzo ważne spotkania tydzień temu. W Widzewie zabraknie Juszkiewicza (21/0). i Stawarczyka (17/0).. W tym meczu innego rozwiązania niż wygrana gospodarzy nie mogę sobie wyobrazić. Nie pomoże nawet nowy trener Wójcik. Jest bardzo duży konflikt na linii działacze-kibice, który na pewno nie wyjdzie na dobre Widzewowi.Zwycięstwo jednak nie musi być bardzo okazałe, bowiem piłkarze mogą się nieco oszczędzać na rewanżowy mecz w Pucharze Polski z Wisłą Kraków.

26/04 18:00 Jagiellonia Białysto - Odra Wodzisław

Jagiellonia Białystok podejmować będzie Odrę Wodzisława. Zarówno gospodarze jak i goście nadal nie mogą być pewni utrzymania, ale wygranie tego meczu da już tą pewność. Jagiellonia ostatnio uległa 2:5 Zagłębiu Lubin, ale od 10 minuty grali oni w 10 po czerwonej kartce Banaszyńskiego. Odra także przegrała 0:2 w meczu z Legią, gdzie dzielnie się spisywali. Gospodarze zagrają bez Banaszyńskiego (24/0), Wasiluka(22/1) i Napierały(6/0). U gości zabraknie na pewno Kokoszki (20/0) i Malinowskiego(19/1). Szykuje nam się zacięty mecz, ale remis żadnej drużynie nic nie daje. Mimo wszystko lekkim faworytem są gospodarze, których wspierać będą kibice ich uznać będzie można za 12 zawodnika gospodarzy.

26/04 18:00 Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie Lubin

Mecz między Zagłębiem Sosnowiec i Lubin. Oba kluby są zamieszane w aferę korupcyjną. Gospodarze już są zdegradowane karnie, natomiast gości po złożeniu odwołanie, czekają na dalszy rozwój sytuacji. W lidze zarówno gospodarze jak i goście nie mają o co walczyć. Dla Zagłębie Lubin absolutnie najważniejszym celem jest wywalczenie Pucharu Polski, co automatycznie daje prawo do gry w Pucharze Uefa. Gospodarze ostatnio zagrali fatalnie z Koroną i tylko dzięki postawie bramkarza wynik nie był wysoki. Gospodarze zagrają bez Hosić (21/0), Kłoda (17/0), Kopyła(21/1) i Chwalibogowskiego (8/0). Po kontuzji wracają Olszar (5/0) i Białecki (5/1), ale ich występ jest wątpliwy. Z klubu odejdą Demydenko (2/0)i Pach (19/0). Problemem dla gości może być ich podejście do tego meczu. Mogą oni po prostu odpuścić ten mecz albo ich trener da odpocząć podstawowym zawodnikom przed rewanżami w PP. Jednak mimo wszystko uważam, że po takim kursie warto grać na Zagłębie Lubin, które w obliczu sytuacji kadrowej gospodarzy jest zdecydowanie lepszą drużyną nawet jakby zagrali drugim składem.

26/04 18:00 ŁKS Łódź - GKS Bełchatów

Jest to mecz o prym w regionie łódzkim. Obydwa zespoły ostatnio po zmianach trenera odżyły. ŁKS po wczorajszym remisie Polonii Bytom, gdyby wygrał mógłby już nieco odskoczyć od strefy spadkowej, bowiem trudno wierzyć w zwycięstwo Widzewa z Groclinem. Goście, mimo że nie mają o co grać już od dawna, wygrywają. Ponadto bramkarz gości Sapela (18/0) nie wpuścił gola od 180 minut. Być może o wyniku tego meczu przesądzi postawa Mili (ŁKS) i Garguły (PGE). Obaj ostatnio widać widać, że wracają do swojej dawnej świetnej formy. W zespole gospodarzy zabraknie Halitiego(3/0) i Kascelana (11/0),a w PGE nie zobaczymy Ujka (19/0) i Cetnarskiego (9/0). Myślę, że będzie to trudne spotkanie dla gospodarzy, którzy będę musieli zagrać przy pustych trybunach, w wyniku kary nałożonej na nich.

26/04 18:15 Cracovia Kraków - Lech Poznań 2 DNB

W Krakowie dojdzie do meczu przyjaźni, gdzie tamtejsza Cracovia podejmować będzie Lech Poznań. Goście tydzień temu wygrali arcyważny mecz z Groclinem, mimo że od 31 minuty grali w osłabieniu. Tym większe dla nich brawa. Cracovia natomiast przegrała mecz derbowy z Wisła. Dla Lecha ten mecz może być przełomowy. Jeśli wygrają, to w następnych kolejkach mają już po drodze słabeuszy, a więc ewentualne 3 punkty z Cracovią mogą dać sporą szansę na zajęcie 2 miejsca w lidze. W zespole gospodarzy zabraknie Cabaja (26/0). W Lechu trener Smuda nie będzie mógł skorzystać z Djurdjevića (19/0), ale do składu wracają Kikut (25/0) i Quinteros(23/4) W Lechu jest ponadto mały konflikt między Smudą a Reissem (21/5). Myślę, że w tym meczu znacznie większe szanse na wygraną mają piłkarze gości. Cracovia już nie jest niepokonana i wg mnie po derbach trochę powietrze z niej ujdzie

Do góry
#2295234 - 26/04/2008 17:21 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Cracovia Kraków - Lech Poznań

Lechici wskoczyli na upragnione 2 miejsce w tabeli i teraz od nich samych zależy czy dowiozą tą pozycje. Układ gier teoretycznie łatwiejszy niż ma Legia czy Dyskobolia. Po Cracovii, Kolejorz na rozkładzie ma Jagiellonie, Polonie Bytom oraz ŁKS Łódź - a więc ekipy walczące o życie.

W Krakowie w Lechu zabraknie pauzującego za żółte kartki Djurdjevica, którego na boku obrony zastąpi najprawdopodobniej Panamczyk Henriquez. I to w sumie wszystko jeśli chodzi o absencje w poznańskiej drużynie (Scherfchen, Dymkowski, i Tanevski pauzują już od dłuższego czasu).

W porównaniu do kady na ostatni mecz derbowy z Dyskobolią, do kadry wracają Peruwiańczyk Quinteros oraz Kikut.

Prawdopodobny skład Lecha:
Kotorowski - Henruiqez, Bosacki, Wojtkowiak, Kucharski - Kikut, Murawski, Quinteros, Bandrowski - Zając, Rengifo

Ława: Dolha, Reiss, Pitry, Injac, Cueto, Kononowicz.

W zespole z Krakowa nie zagrają bramkarz Cabaj (zastąpi go Olszewski) oraz obrońca Tupalski.
---
Jeśli miałbym grać, zdecydowałbym się na under 2,5 gola albo tak jak proponował michael89 - DNB na Lecha.

Do góry
#2295257 - 26/04/2008 17:37 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Widze, że Igi atakuje na Górnik, ale ja do tego typu jakoś nie jestem przekonany i to nie tylko z racji tego, że grają z moją Koronką. Już tysiące razy powtarzałem to co sądze o Wieczorku. Dobry trener ale jakoś nie możo wnieść się na wyżyny. To samo co było w Kielcach, podobnie jest w Zabrzu. Jeśli Górnik gra z drużynami z dołu tabeli to wygrywa praktycznie wszystko. Jeśli przychodzi im grać z ekipami z czołowej 6 to już jest ciężko. Zauważmy, że Grónik pod wodzą Wieczorak nie wygrał ani jednego meczu z czołową 6-tką (Wisła, Legia, Lech, Groclin, Korona, Zagłębie).
Co do osłabień to nie zagra już wsponiany Kuś, który rozegrał wszystkie mecze jesienią, a wiosną więcej nie gral niż grał. Hernani już jest w pełnej dyzpozycji, lecz po kontuzji.
Typem co mogę smiało polecić na ten mecz to jest powyzej 2,5 gola. Co prawda ostatno over Korona zanotowała jesienią, ale to tylko wynikało z nieskuteczności napastnikó (głównie Robak) teraz strzela Gajtek, Edi i Robak. Więc od strony Korony coś wpadnie. Niestety boki obrony kielczan nie należą do najsilniejszych i Wieczorek lubi grać szybką piłke skrzydałmi.
Już w meczu Cracovią powinien paść over ale to co robili pod bramkami zawodnicy zarówno Korony jak i Cracovii to tylko się złapać, za głowe.
Pomiędzy tymi drużynami zawsze było ciekawie i bramkowo o czym już wspomniał Igi.
Pogoda za oknem też jak narazie ładna i sprzyjająca szybkiej, widowiskowej grze. Naprawdę jestem bardzo przekonany co do typu dlatego stawka duuuża.

Typ:
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Powyżej 2.5 gola 10/10 2.30 Centrebet

Do góry
#2295283 - 26/04/2008 17:59 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: blackjack]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: blackjack
kilka słów na temat meczu Groclin - Widzew
Jak wiadomo w ostatnim czasie niezbyt wiele dobrego działo sie w łódzkiej ekipie
wojna kibice - piłkarze
wojna zarząd - kibice
dymisja Zuba <hura>
Z tego wychodzi że Groclin to pewniak kolejki
Jest jednak kilka ale które pozwalają mi sądzić inaczej
Terminarz który według mnie jest najkorzystniejszy dla Lecha i "Kolejorza" upatruje jak drugą drużynę "oranżady"
Groclin koniecznie chce złapać sie na puchary tylko teraz pytanie przez ligę czy Puchar Polski?
Pierwszy mecz z Wisłą maja za sobą wynik niezły i dylemat czy na Widzew wystawić drugi garnitur a armaty trzymać na środe czy walczyć na wszystkich frontach?( Został jeszcze pucha Ekstraklasy)
Już jedna druzyna w zeszłym roku próbowała złapać trzy sroki z ogon ( Korona) i jak się skończyło wiemy
Druga kwestia
Odkąd pamiętam zawsze miedzy tymi dwoma klubami panowały dobre stosunki ( jedna z dwóch wygranych Widzewa w poprzedniej rundzie z Groclinem 1-0)
Po trzecie
Kurs który jest dla mnie niezrozumiały 1,2 na Groclin <szok> to więcej było na wygrana z Zagłębie S.
I ostatnia kwestia
Janusz Wójcik
Nie jest to mój ulubiony trener ale myślę że został wybrany na szkoleniowca aby rozruszać zmanierowane panny (czytaj piłkarzy Widzewa) i zmotywować ich do walki bo umiejętności mają na środek ligi
Osobiście uważam ze warto zagrać singla po kursie 15 lub dla mniej odważnych x2 kurs 4


chciałem coś o tym meczu napisać, ale... już nie trzeba

Widzew 1/10

P.S. bakalarczyk? co? mniej niż zero!:)

Do góry
#2295294 - 26/04/2008 18:15 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: mura]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Pora napisać coś o moim największym pewniaku tej kolejki
Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania w meczu ŁKS - Bełchatow niż win gospodarzy i nie jest to spowodowane wzrostem formy piłkarzy z al.Unii tylko tym że mają po prostu idealne układy z drużyną z Bełchatowa
Kilka faktów
1)
ŁKS przed sezonem miał problemy z licencją i grą na własnym stadionie który do czego sie nadaje każdy wie
Zwrócili sie o pomoc do sąsiada z Bełchatowa
Odpowiedź: Oczywiście możecie rozgrywać mecze u nas
2)
W zeszłym sezonie Bełchatów grał o majstra
Przyjechali na mecz do Łodzi jak po swoje
Wynik: Zwycięstwo Bełchatowa
Po meczu gospodarze mili pretensje do sędziego że gwizdał pod gości. Jeden z dziennikarzy zapytał czy złożą odwołanie na pracę arbitra
Odpowiedź: Mamy dobre układy z Bełchatowem więc nie widzimy potrzeby dla nas ten mecz i tak nie miał znaczenia
3)
Dzień dzisiejszy. Sytuacja analogiczna tylko inna drużyna zmotywowana.
Wypowiedzi piłkarzy Belchatowa w dniu dzisiejszym:
Dla nas sezon sie już skończył gramy dla przyjemności

Podsumowując ŁKS win 10/10
Obym sie mylił z wiadomych względów \:\)
Jednak około godziny 20 jestem przekonany że kasa za win gospodarzy zostanie zaksięgowana na wszystkich moich kontach netowych
Jednak jak zdarzy sie cud i ŁKS tego nie wygra( choć nie wierzę)
to i tak sie ucieszę

Do góry
#2295533 - 26/04/2008 20:59 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: blackjack]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Norambuena, Nawotczyński, Kałużny, Jarecki - Renusz, Kwiek, Markiewicz, Niedziela - Sobociński, Sotirović.

Odra Wodzisław Śląski: Stachowiak - Cichy, Dudaek, Kowalczyk, Kokoszka - Rygel, Hinc, Kuranty, Woś, Biskup - Micanski.

Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz).

Do góry
#2295601 - 26/04/2008 21:24 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Chaoz]
Rejkard Offline
stranger

Meldunek: 19/11/2006
Postów: 4
Zagłebie S - Zagłębie L.


Dobry kurs na przyjezdnych. Myslę że watry zagrania . Piłakrze z Sosnowca pogodzili sie już chyba ze swoją rolą w OE. Nie licze na zadne przebudzenie . Byłem prawie na wszytkich meczach sosnowiczan i kazdy wygladał tak samo żenująca gra , brak jakiejkolwiek taktyki pomysłu na gre . Nawet fakt że goście zagrają rezerwowym składem nie zmienia tej sytuacji. Dodatkowo trener zamierza odmładzac powoli skład aby ogrywac młodych piłkarzy do III ligi. Ostatnio rozwiązano kontrakt z Pachem co świadczy ze zaczyna juz sie przebudowa zespołu

Do góry
#2297266 - 27/04/2008 07:04 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: Rejkard]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
27/04 17:00 Legia Warszawa - Wisła Kraków

Absolutny hit kolejki. Legia Warszawa podejmować będzie Wisłę Kraków. Goście zapewnili sobie już MP, wygrali mecz o rządzenie w mieście. Zostało im tylko jeszcze wygrana w Pucharze Polski, bowiem wcześniej odpadli z Pucharu Ekstraklasy wyeliminowani właśnie przez Legię. Wiślacy mają szansę się zrehabilitować. Legia nie może sobie nawet na remis , bowiem Groclin wygrał swoje spotkanie. Na szczęście dla gospodarzy Lech przegrał. Gospodarze zagrają bez Gizy (24/3),Chinyamy(26/14), Edsona (18/3), Szałachowskiego (3/0), Korzyma (8/1), Rzeźniczaka(19/0). Natomiast w zespole gości nie zobaczymy Clebera (23/3), Sobolewskiego (24/2), Matusiaka (7/1), Głowackiego (24/0). Obrońcy Legii będą musieli bardzo pilnować duet Brożek(23/18)-Niedzielan(5/1). W Legii nie ma praktycznie żadnego napastnika, no może poza Grzelakiem (17/2), który strzelił zwycięskiego gola w PE. W warszawskim klubie nadal jest bardzo duży konflikt między działaczami a kibicami. Zarówno Legia jak i Wisła będzie grała rewanżowe mecze w PP, z tym że goście mogą sobie pozwolić na danie odpoczynku kilku zawodników. Natomiast Legia mam wrażenie, że sama nie wie co chce i to może być dla niej być zgubne. Ma ona stosunkowo wąską kadrę a gra na wielu frontach i może być tak, że na żadnych nic nie wygrają. Myślę, że można spróbować lekko na Wisłę DNB, która ma coś do udowodnienia piłkarzom z Warszawy.

Do góry
#2297457 - 27/04/2008 16:08 Re: 27. kolejka Orange Ekstraklasa [Re: antyfutbol]
Rejkard Offline
stranger

Meldunek: 19/11/2006
Postów: 4
27/04 17:00 Legia Warszawa - Wisła Kraków

Ja raczej byłbym skłonny dac 1 lub 1X . Wisle zawsze grało się cięzko w Warszawie najczęsciej padaly remisy , i nie wykluczam ze wlasnie padnie taki wynik. Dodatkowo wszyscy wiemy ze druzyny nie przepadają za sobą co . Wisła zagwarantowała sobie już mistrzostwo , co ciekawe nie odniosła jeszcze żadnej porazki i moze beda chcieli wytrwac tak do końca. Legi napewno bedzie zależało zeby ograc Białą gwiazde ale nie wiem czy wystarczy im umiejetnosci

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, rafal08, alfa, Sensei, rymoholik, VVega, Ojro, latajaca_holenderka), 3441 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581992 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49