Opcje tematu
#231439 - 08/02/2004 14:43 Programy pomocne do typowania
mk89 Offline
addict

Meldunek: 02/02/2004
Postów: 683
Skąd: Nowy Sącz
Znacie jakieś POLSKIE programy które wspomagają obstawianie. Chodzi mi o program co pokazuje statystyki(ile osób np. typowało na remis ) uke: ?

Do góry
#231440 - 14/02/2004 02:36 Re: Programy pomocne do typowania
VIPo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 316
Skąd: Sierpc
Ja też szukam jakiegoś programu najlepiej polskiego i niech to będzie freeware albo jakiś trial. Co polecacie ?

Do góry
#231441 - 14/02/2004 12:39 Re: Programy pomocne do typowania
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Może to was zainteresuje: http://www.bukmacher.hg.pl/buk2.php osobiście nie mam tego programu i nie zamierzam go kupować. jak by któryś z was kupił podzielcie się opiniami. program kosztuje 29 zł + przesyłka

Do góry
#231442 - 14/02/2004 14:38 Re: Programy pomocne do typowania
Zbychzbych Offline
member

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 109
Skąd: Katowice
nieporozumienie
nie jest to program tylko maszynka do losowania. Wybierasz do 15! meczy i możesz pogrupować je losowo np 2z15 do 14z15. Oblicza EKW i nic więcej. Maksymalna ilość kuponów to 100. Brak możliwości dukowania z programu. Porozumiałem się z autorem - i czysta szopka. Nie zamierza poprawiać swojego dzieła. Twierdzi że tak jest dobrze a ja jestem upierdliwy.

Do góry
#231443 - 14/02/2004 15:13 Re: Programy pomocne do typowania
mpbrowar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/12/2002
Postów: 1772
Skąd: miasto helikopterów
edit

Do góry
#231444 - 15/02/2004 04:00 Re: Programy pomocne do typowania
Zbychzbych Offline
member

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 109
Skąd: Katowice
myślę że chętni się nie znajdą

Do góry
#231445 - 15/02/2004 13:53 Re: Programy pomocne do typowania
mpbrowar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/12/2002
Postów: 1772
Skąd: miasto helikopterów
No i bardzo dobrze, bo szkoda mi na to czasu, zważywszy że sam nie będę z tego korzystać.

Pozdrawiam

Do góry
#231446 - 15/02/2004 15:47 Re: Programy pomocne do typowania
Zbychzbych Offline
member

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 109
Skąd: Katowice
mp browar - chętni na twój się znajdą.
Nie znjda się chętni na opisany w moim poście

Do góry
#231447 - 15/02/2004 16:56 Re: Programy pomocne do typowania
mpbrowar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/12/2002
Postów: 1772
Skąd: miasto helikopterów
Rzeczywiście, źle przeczytałem

Moim głównym celem jest stworzyć program alternatywny do przedstawionego powyżej, a co najważniejsze - zupełnie darmowy, jednocześnie eliminujący tamten z rynku. W tej chwili ludzie chcący korzystać z takich programów nie mają wyboru i dlatego decydują się wnosić wysoką opłatę, która jest wzięta z kosmosu zważywszy możliwości tego programu a raczej ich brak.

W miarę wolnego czasu postaram się zrobić swój program, jeżeli ktoś ma dobre pomysły -> proszę je kierować do mnie na priva.

Pozdrowienia
mpbrowar

Do góry
#231448 - 17/02/2004 07:27 Re: Programy pomocne do typowania
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Witam
Nie jest to panowie zły program jak wydaje sie na pierwszy rzut oka lecz niestety nie jest on optymalny.
Jest to nic innego jak wykorzystanie systemów skróconych z gier liczbowych.
Ja z podobnych rozwiązań korzystam juz od wielu lat i to z niezłym skutkiem ale z tego co widzę na ich przykładach osiągam wyższe gwarantowane wygrane.

I tak np. ich przykład nr.2(za 19zł) w moich rozpisach wygląda następująco :
1,3
1,4,6
2,3
2,4
2,7
3,5
5,6
5,7
6,7

Każdy powyższy zakład jest po 2 zł więc koszt wysłania mojego rozpisu jest niższy.

I sprawa najważniejsza, gwarancje:
1.zakładana wygrana mojego rozpisu gdy rozpis jest bez błędu to 54,06 zł (ich 52,90) i 300%(ich 278%)
2.minimalna wygrana przy jednym błedzie u mnie 34,42 czyli191%(u nich 31,40 - 165%) a maxymalna wygrana przy jednym błedzie w moim rozpisie to 40,32zł czyli 224%(w/g nich jest to odpowiednio 33,50 i 176% ale jest to źle wyliczone i zawyżone)
Podobnie sytuacja wygląda przy większej ilości błędów z tą różnicą że w moim rozpisie minimalna wygrana przy dwóch błedach daje jeszcze zysk( w ich systemie jest to już strata) a dopiero minimalna wygrana przy trzech błedach przynosi mała stratę a maxymalna wygrana nadal przynosi przyzwoity zysk.

Systemy skrócone mają równiez przewagę nad systemami pełnymi.Weźmy np. rozpis 4z7 - w/g powyzszych kursów przy trzech błędach przyniesie on stratę a nawet przy dwóch błędach przy złym ukladzie nie będzie on opłacalny a maxymalna wygrana przy dwóch błędach i tak nie dorówna wygranej z systemu skróconego.
System pełny osiąga dopiero przewagę przy typowaniu bezbłędnym ale chyba zbytnio na to nie liczymy skoro zabezpieczamy sie błędami.

Więc nie powinniście tak szybko skreślać sytemów skróconych bo mozna z nich naprawde stworzyć bardzo ciekawego rozwiązania a raczej zastanowić sie nad ich modyfikacją.

System,który stworzyłem u góry był robiony przed chwila na szybko więc możliwe że istnieje jeszcze lepsze rozwiązanie i mozna go skrócić o jeden lub dwa zakłady.

pozdrawiam
dardaw

Do góry
#231449 - 17/02/2004 14:05 Re: Programy pomocne do typowania
Zbychzbych Offline
member

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 109
Skąd: Katowice
Nie neguje sensu stawiania w systemach skróconych - w ten sposób gram od 7 lat. Oceniłem tylko program - który jest totalnym niedorobiony.
Poza prostym interfejsem użykownika nie ma w nim nic.
1. Ogranicza ilość spotkań do 15 a ilość kuponów do 100.
2. Rozkład spotkań jest pseudolosowy.
3. Brak możliwości drukowania kuponów ( autor proponuję użycia klawisza kopiuj - do excela a następnie ręczne wstukanie numeru spotkania i typu w każdej pozycji każdego zakładu )
4. Brak możliwości tworzenia systemów blokowych.
Natomiast poziom samozadowolenia autora jest porażający.

Do góry
#231450 - 17/02/2004 14:13 Re: Programy pomocne do typowania
Zbychzbych Offline
member

Meldunek: 29/11/2003
Postów: 109
Skąd: Katowice
cd. co do modyfikacji
Obecnie pracuję, a właściwie z przyczyn zawodowych zawiesiłem pracę nad arkuszem kalkulcyjnym do systemów skróconych gwarancyjnych, z możliwością rozpisów blokowych i dwudrogowych oraz pełną opcja wydruku kuponów.
Do mają będzie gotowy, udostępnię go bezpłatnie.

Do góry
#231451 - 17/02/2004 14:39 Re: Programy pomocne do typowania
mpbrowar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/12/2002
Postów: 1772
Skąd: miasto helikopterów
Systemy skrócone - dla mnie temat rzeka, 3-4 lata temu siedziałem w nich po uszy. Wniosek jaki wyciągnąłem pokrywa się z tym co opisał dardaw. Jeżeli ktoś na poważnie myśli o profitach z typowania i wysyła przy tym dużą liczbę spotkań to rozpisy (pełne, skrócone, mieszane, z blokiem "twardym") są naprawdę rozsądnym rozwiązaniem.

Jeżeli chodzi o program komputerowy wspomagający rozpisywanie, to musi być możliwość łączenia typów w bloki. Dlatego podzielam zdanie przedmówcy, że omawiany wyżej program to szajs i i na dodatek trzeba za to płacić. Użytkownik przy tym nie ma żadnego wpływu na przebieg rozkładu, nie można określić np. liczby wystąpień ryzykownego z punktu widzenia prawdopodobieństwa bloku o wydrukach nie wspomnę.

Powstanie programiku własnej roboty odwlekam na czas nieokreślony ponieważ jestem w trakcie pracy nad innym programem (komercyjnym).

Pozdrawiam
mpbrowar

Do góry
#231452 - 17/02/2004 14:55 Re: Programy pomocne do typowania
mpbrowar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/12/2002
Postów: 1772
Skąd: miasto helikopterów
Może wspólnymi siłami określimy wymagania stawiane programowi wspomagajacego rozpis ? Moje (niektóre) propozycje są takie:

1. Możliwość łączenia dowolnej liczby typów w bloki.
2. Określenie max. i min. liczby kuponów w rozpisie (płynnie z przedziału lub na sztywno np. 10 kuponów).
3. Określenie liczby typów na kuponie (np. 30% rozpisu - 3 typy na kuponie i 70% - 2 typy na kuponie).
4. Opcja minimalnego AKO na kuponie (np. nie twórz kuponów z AKO mniejszym od określonego).
5. Ręczne modyfikowanie kuponów przez użytkownika.
6. Możliwość dodania typu (bloku) "twardego" - czyli pewniaka występującego na każdym kuponie.
7. Opcja wydruku i przeniesienia do Excela.

W tej chwili więcej nie pamiętam, być może przyjdzie jeszcze coś do głowy.

Do góry
#231453 - 17/02/2004 15:35 Re: Programy pomocne do typowania
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
[QUOTE]Oryginalnie wysłał mpbrowar:
[qb]Może wspólnymi siłami określimy wymagania stawiane programowi wspomagajacego rozpis ? [/qb][/QUOTE]8 .Możliwość tworzenia systemów przy użyciu liczb (meczy,bloków) preferencyjnych tzn. aby dana liczba występowała częściej niż inne ,byłby to prawie pewniak(twarda)

Doskonale rozwiazuje ten problem program multisyst 1.0 gdzie jest mozliwośc wstawienia 4 liczb preferencyjnych i na dodatek mozna ustawić o ile ma być zwiększone występowanie danej liczby.Dostępne są tam 4 możliwości: zwiększenie występowania o 10-25%, 30-50%,55-75% i 80-100%

W praktyce wygląda to tak:
poz. 1 Zagłębie S. - Avia Ś. - zwiększamy szanse Zagłębia o np.55-75% i jedynka w tym systemie będzie występowała o tyle włąśnie procent częściej.Tak mozna jeszcze zrobić w trzech pozycjach i wpadki w tych meczach nie odbieraja nam szans na duże wygrane zaś wygrane faworytów zwiększają wysokość wygranych poprzez częstsze występowanie liczb preferencyjnych.

Demo tego programu mozna ściągnąć ze strony http://www.eurevic.com.pl/opis_pr2.htm jest ono w pełni funkcjonalne lecz niestety ogranicza ilość kuponów i liczb(po naszemu meczy) z jakich mozna tworzyć systemy. Jednak warto zajrzeć i zobaczyć o co chodzi w liczbach preferencyjnych.

A odnośnie tytułowego programu to podzielam zdanie przedmówców jednak nie ma się co dziwić twórcy że chce za to jakąś kasę.W końcu włożył w to na pewno sporo pracy.A że mu to nie pójdzie to już inna sprawa

daradw

Do góry
#231454 - 17/02/2004 16:22 Re: Programy pomocne do typowania
mpbrowar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/12/2002
Postów: 1772
Skąd: miasto helikopterów
Pomysł bardzo dobry. Przejrzę programik, chyba kiedyś się już z nim zetknąłem (lub z podobnym). W każdym razie warto i jeszcze raz warto zrobić taki "wspomagacz".

Jeżeli chodzi o wiadomego autora, to w kwestii pobierania opłat za program nie mam mu nic do zarzucenia. Osobiście niejeden program wyszedł z pod moich palców, za większość pobierałem niewielkie gratyfikacje finansowe. Natomiast moje wątpliwości budzi wartość merytoryczna samego programu, brak jakiegokolwiek zainteresowania autora swoimi klientami (także przyszłymi) i nie rokuję mu szans na przyszłość. Nie wnikam czy jest to spowodowane niskim poziomem umiejętności programistycznych czy tylko lenistwem (myślę, że to drugie - a pieniążki się chce pobierać ...).
Nie ważne, nie mój problem. Sama idea - tak, program - nie. Zresztą porównanie będzie dopiero możliwe kiedy ja skończę robotę nad swoim.

P.S. Ech, gdzie ta Avia, gdzie to Zagłębie ? Stare czasy

Do góry




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, VVega, Irek), 3691 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580257 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49