Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#2570312 - 27/08/2008 05:42 Serie B - sezon 2008/09
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp

Nowy sezon, nowy temat \:\)

Zapraszam do dyskusji na temat zaplecza Serie A,
do podawania swoich analiz, wniosków, typów itd.

Przed nami pierwsza kolejka:


onda - i może byś coś tak więcej napisał niż jakiś sucharek

Do góry
Bonus: Unibet
#2572324 - 28/08/2008 11:35 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Platini]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
U.S. Avellino – Livorno Calcio

W pierwszej kolejce na Stadio Partenio zawita Livorno które zmierzy się z Avellino. Goście to najgorsza drużyna poprzedniego sezonu w serie A. W drugiej lidze jednak jest jednym z faworytów do awansu. Gospodarze natomiast to… no właśnie kto? Avellino powinno zacząć rozgrywki w Serie C, ale po degradacji FC Messiny (problemy finansowe) zostali przywrócenie do Serie B.
W Avellino dużo zmian w porównaniu z poprzednim sezonem. Odeszło dwóch podstawowych zawodników De Angelis i Anastasi, a także wypożyczony z Bologni chyba najbardziej znany z całej kadry Giacomo Cipriani. W ich miejsce pozyskano 10 piłkarzy , którzy jak spojrzeć na kadrę i na składy towarzyskich meczów mają prawie wszyscy szanse na grę w pierwszym składzie. W meczach przedsezonowych nie zachwycają, dwa bezbramkowe remisy z drużynami z Serie C2 i jedno zwycięstwo z przeciętną ekipą z Serie C1. Porażka także w pucharze Włoch z beniaminkiem C1 – Reggianą.

W Livorno też dużo zmian. Na stanowisku trenera Fernando Orsiego zastąpił Leonardo Acori, który od 2002 roku pracował z Rimini. Przez te 6 sezonów awansował z Serie C2 do Serie B. Co do transferów to w drugiej lidze nie chciał grać, typowany na następce Buffona w kadrze Włoch Marco Amelia, jego zastąpi rezerwowy do tej pory De Lucia. Największe zmiany zaszły w obronie, odeszli Knezevic i Pasquale, a w ich miejsce wypożyczono Bonnetto, Terranove i Migliónico. Bez większych zmian za to w linii pomocy. Pożegnano De Vezze i Vidigala, ale nie byli oni znaczącymi postaciami. Wypożyczono co prawda Rosiego ale jego trener raczej w meczach przedsezonowych wystawiał na obronie. Tak więc w środku pola będą grali A.Filippini, Loviso, Bergvold (Pulzetti). Z klubu odszedł też Diego Tristana (chyba najgorszy transfer serie A w tamtym sezonie) ale jego raczej zastąpić nie trudno. W ataku zresztą jest w czym wybierać bo do Tavano, Diamiantiego i Paulinho dokupiono jeszcze Danileviciusa i wypożyczono Candreve. W meczach sparingowych zespół grał systemem 4-3-3 co się świetnie sprawdzało. Wygrali pięć z sześciu meczów. Bardzo łatwo przeszli również dwie pierwsze rundy pucharu Włoch.

Na pewno nie będzie to najłatwiejsze spotkanie dla Livorno, ale mają o wiele lepszą kadrę i są w lepszej formie (przynajmniej tak się wydaje po sparingach). Mam nadzieje, że Tavano utrzyma formę i poprowadzi swój klub do zwycięstwa.

Livorno
Przyszli:
Zawodnik (Pozycja – poprzedni klub) Mecze/mecze w podst. składzie/Bramki
Luca Mazzoni (B – Lecco) 28/-/0
Romano Perticone (O – Cremonese) 23/-/2
Riccardo Bonetto (O – Bologna) 33/32/0
Marcus Paixao Diniz (O – Monza) 13/-/1
Giuseppe Rizza (O – Juve Stabia) 27/-/2
Emanuele Terranova (O – Vicenza) 20/18/2
Leonardo Martin Miglionico (O – Sampdoria) 4/0/0
Andrea Migliorini (P – Udinese) 0/0/0
Aleandro Rosi (P – Chievo) 16/7/0
Antonio Candreva (N – Udinese) 3/0/0
Laurito Federico Raul (N – Udinese - primavera) 30/-/24
Tomas Danilevicius (N – Grossetto) 29/18/9
Leonardo Acori (T – Rimini)

Odeszli:
Zawodnik (Pozycja – nowy klub) Mecze/mecze w podst. składzie/Bramki
Marco Amelia (B – Palermo) 34/34/0
Dario Knezevic (O – Juventus) 35/35/3
Giovanni Pasquale (O – Udinese) 35/35/0
Daniele De Vezze (P – Bari) 27/23/1
Matteo Melara (O – Torino) 4/4/0
Tommaso Vailatti (P – Torino) 11/4/1
Diego Tristan (N - ?) 21/17/1
Erjon Bogdani (N – Chievo) 28/13/2
Vidigal (P – Amadora) 17/14/1

Mecze przedsezonowe:

19.07 Livorno - Melbourne Phoenix 9-0 (Laurito x3, Paulinho x2, Volpe x2, Tavano, Diamanti)
23.07 Livorno - Polisportiva Dimaro Folgarida 9-0 (Tavano x3, Loviso, Danilevicius, Beki Ndeck, Rosi, Paulinho, Laurito)
26.07 Livorno – Mezzocorona 1-0 (Miglionico)
30.07 Livorno – Cremonese 3-0 (Danilevicius, Tavano (k.), Paulinho)
09.08 Livorno – Pistoiese 4-1 (Tavano, Volpe, Laurito)
13.08 Grosseto – Livorno 1-1 (Tavano)
17.08 CI Livorno – Novarra 3-0 (Tavano, Diamanti, Volpe)
23.08 CI Crotone – Livorno 0-3 (A.Filippini, Diamanti, Tavano)

Avellino

Przyszli:
Giorgio Lucenti (P - Frosinone) 31/16/2
Andrea Gaveglia (O - FC Messina) 26/12/0
Raffaele De Martino (P - Udinese Calcio)0/0/0
Daniele Padelli (B - Sampdoria Genua/Pisa) 7/6/0
Marcello Gazzola (O - Catania Calcio) 3/2/0
Diaw Doudou (O - AC Cesena) 19/15/0
Vladimir Koman (P - Sampdoria Genua) 2/2/0
Babú (N - Catania Calcio/Triestina) 6/0/0
Tamás Vaskó (O – Ujpest/Bristol City) 20/9/1
Desmond N'Ze (O – Inter) 0/0/0
Willy Aubameyang (N – Milan) 0/0/0

Odeszli:
Stefano De Angelis (O - Cosenza Calcio) 28/28/0
Alessio Tombesi (O - Novara Calcio) 10/9/0
Krisztian Kenesei (N - Szombathely Haladas) 23/8/2
Maurizio Anastasi (P - Ancona Calcio) 27/21/0
Giacomo Cipriani (N - Rimini Calcio) 20/10/2

Mecze przedsezonowe:

03.08 Avellino – Silana 6-0 (Sestu x2, Ascenzi, Pellicori, Falanca, Meraglia)
10.08 Avellino – Vibonese 0-0
14.08 Avellino – Cassino 0-0
17.08 CI Avellino – Reggiana 0-1
24.08 Cavese – Avellino 1-4 (Sestu x2, Babù, Aquino, Ascenzi)

Poprzednie spotkania obu zespołów:
15/02/2004 Avellino – Livorno 1-1
13/09/2003 Livorno – Avellino 0-0

Typ: 2 2.1 GB

ps. Jak ktoś uważa, że napisałem głupoty to mówcie może się przynajmniej temat rozkręci ;\)

Do góry
#2588437 - 07/09/2008 07:10 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Rimini Calcio - Modena FC

Rimini w poprzednim sezonie spisywało się dobrze i zajęło 7 miejsce (tuż za strefą playoff).
W tym sezonie zespół wzmocnili: Agliardi (B), Sottil (O), Rinaldi (O), Cipriani (N), Mancosu (P). Do drużyny zawitał także Błażej Augustyn, ale na razie Polak nie łapie się nawet do kadry meczowej. Z czterech zawodników, którzy opuścili klub tylko pomocnik Porchia był podstawowym graczem.
W pierwszej kolejce Rimini wywiozło cenny punkt z Parmy, remisując 1-1.
W meczu z Modeną trener Elvio Selighini będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy grali na Ennio Tardini. W kadrze meczowej nie ma tylko kontuzjowanego od początku sezonu Giacomo Ciapriani’ego.
W tygodniu zrobili sobie trening strzelecki. Wygrali 8-1 w towarzyskim meczu z Tropical Coriano (6 liga tzw. Eccellenza).

Kadra na mecz:
Agliardi, Pugliesi, Bravo, Catacchini, Milone, Regonesi, Rinaldi, Sottil, Vitiello, Basha, Cardinale, Frara, La Camera, Lunardini, Mancosu, Pagano, Paraschiv, Ricchiuti, Docente, Vantaggiato

Zawodnicy, których pogrubiłem w pierwszej kolejce zagrali w pods. składzie


Poprzedni sezon w wykonaniu Modeny nie był szczególnie udany (16 miejsce)
Z klubu odeszło 3 obrońców, w tym dwóch z podstawowej „11” – Frey i Antonazzo. Tych piłkarzy spróbują zastąpić Diagouraga i doświadczony Cardone.
Pomoc „wzmocnili” Gemiti, Marsili i Troiano. Bramka i atak pozostają bez zmian.
W pierwszym meczu drużyna „Gialloblu” u siebie przegrała 0-2 z Albinoleffe.
W meczu z Rimini nie zagrają kontuzjowani od dłuższego czasu pomocnicy Pinardi i Bolano, a także napastnik Fantini.

Kadra na mecz:
Frezzolini, Silvestri, Perna, Gemiti, Cardone, Gozzi, Tamburini, Diauguraga, Gasparetto, Ricchi, Russo, Artipoli, Troiano, Marsili, Catellani, Stanco, Koffy, Bruno, Biabiany.

Ostatnie 6 spotkań:
23/02/2008 Modena – Rimini 0-2
25/09/2007 Rimini – Modena 1-0
03/03/2007 Modena – Rimini 0-0
30/09/2006 Rimini – Modena 1-1
14/01/2006 Modena – Rimini 2-2
04/09/2005 Rimini – Modena 1-1

Jeśli pierwszy mecz, który typowałem miał być ciężki to co tu napisać o tym?
Rimini u siebie w tamtym sezonie dużo strzelało więc mam nadzieje, że nowy trener nie popsuje statystyki i nie będzie chciał się tylko bronić. Wierzę, że brak Pinardie’ego i Bolano skończy się dla Modeny tak jak w pierwszej kolejce. Tydzień temu liczyłem na dobrą formę Tavano, dziś liczę na dobry występ „kieszonkowego” ofensywnego pomocnika Adriana Ricchiuti’ego.

Typ: 1 1.7 GB 4/10

ps. Franceso „Ciccio” Tavano
ps2. Jak typowałem Livorno zapomniałem napisać, że to był typ 6/10.
ps3. Jeśli uważacie, że typ jest co najmniej nienajlepszy to piszcie jak najszybciej, może jeszcze nie zdążę zagrać ;\)

Do góry
#2595326 - 12/09/2008 22:22 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Piacenza – Livorno
Mecz na Stadio Garilli to konfrontacja zespołów, które mają po dwóch meczach zbliżoną ilość punktów. Piacenza uzbierała 3, a Livorno 4 punkty.

Zespół Stefano Pioli’ego nienajlepiej rozpoczął sezon, wygrali co prawda pierwszy mecz z Cittadellą 1-0, ale bramkę strzelili po stałym fragmencie gry, a najlepszy na boisku był bramkarz gospodarzy. Na dodatek zespół gości to jedna z najsłabszych drużyn ligi. W drugiej kolejce przegrali już 0-3 z Grosseto.

W meczu z Livorno nie zagrają dwaj podstawowi obrońcy, zawieszony za czerwoną kartkę Abbate i kontuzjowany Stefano Avogadri.
Obok kapitana biancorossich Riccio, to właśnie Avogadri był jednym z najlepszych zawodników w poprzednich meczach. Także Abatte wyróżnił się w pierwszym meczu strzelając tego jedynego gola Cittadelli.

Kadra Piacenzy:
Cassano, Maurantonio, Olivi, Iorio, Zammuto, Rickler, Anaclerio, Bianchi, Nainggolan, Stamilla, Riccio, Aspas, Wolf, Ferraro, Guzman, Rantier, Graffiedi, Moscardelli,

Livorno w pierwszej kolejce wygrało 3-1 z Avellino, drużyną pokroju Cittadelli, ale w przeciwieństwie do Piacenzy grali na wyjeździe. Druga kolejka to mniej udany występ i remis 1-1 z Mantovą, ale od 63 minuty grali w 10 po czerwonej kartce dla Diamianti’ego. Pomimo to zdołali strzelić wyrównującą bramkę.
Trener Acori w meczu z Piacenzą oprócz zawieszonego Diamiantiego nie będzie mógł skorzystać z usług Danileviciusa i Candrevy. W ataku prawdopodobnie zagrają Tavano, Paulinho i Laurito.

Kadry Livorno chyba się nie doczekam, bo na oficjalnej stronie podają kadry meczowe, ale tylko jak grają na wyjeździe (albo ja jestem ślepy)

Ostatnie mecze:
29/05/2004 Piacenza – Livorno 1-3
06/01/2004 Livorno – Piacenza 2-0

Gdyby nie te braki w obronie Piacenzy pewnie ominął bym ten mecz, ale w tym przypadku można chyba lekko spróbować na Livorno. Szczególnie, że atak Piacenzy na razie gra tak jak w poprzednim sezonie, kiedy to tylko Dedic strzelił 10 bramek, a reszta zawodników nie przekroczyła 3 goli. Dedić odszedł, a bramki mają strzelać Moscardelli (16 bramek) i Graffiedi (6 br.). Na razie jednak tego nie robią, mam nadzieje, że nie zaczną strzelać przeciwko „Amaranto”. Niestety też trzeba przyznać, że w ataku Livorno duże osłabienia i dlatego stawka na ten mecz będzie minimalna.

Typy:
2 2.25 GB 2/10
under 2,5 GB 1.65 4/10

Ps. Rimini – Modena 4-3

Do góry
#2595342 - 12/09/2008 22:34 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Na takie analizy tylko sobie Akhu może pozwolić

Bardzo fajnie kolejny raz przedstawiasz mecz, dobre argumenty. W Serie B za bardzo się nie 'bawie'
ale ostatnio przeglądając ofertę też mi jakoś wpadł ten mecz.
Cel Livorno jest oczywiście znany, jak najszybciej powrócić do Serie A.
Piacenza od dłuższego czasu to drużyna środka tabeli bardziej skupiająca się na utrzymaniu.
Zastanawiałem się nad czystą dwójką ale jakoś nie moge się przekonać, nawet teraz po Twoim opisie.
Szybciej zdecyduję się chyba na danie underka.

Życzę powodzenia i oby Twoja seria trwała jak najdłużej

Do góry
#2596030 - 13/09/2008 06:07 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Platini]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Jednak dobrze Platini, że nie dałeś się przekonać do czystej dwójki. Ja grałem oba typy, ale nie ma co narzekać w końcu jest jakże słynny na forum "letki plus"
Muszę przyznać, że oglądałem ten mecz. Pierwsza połowa absolutnie dla Livorno. Bardzo ładny gol z półobrotu Tavano. Do tego dwie bardzo dobre, ale nie wykorzystane okazje. Szczególnie Danilevicius o kórym pisałem, że nie zagra(przepraszam za wprowadzenie w błąd, następnym razem jeśli nie będe miał absolutnej pewności, że ktoś nie zagra nie napisze o tym) nie popisał się w 100% sytuacji sam na sam z Cassano. Piacenza grała słabo, a szczerze mówiąc nie grała nic. Nie mieli pomysłu na grę, nie umieli nawet wyprowadzić jakiejś konkretnej kontry. Oddali dwa strzały z daleko i to w zasadzie tyle. Próbowali tylko przeszkadzać w grze Livorno.
Na początku drugiej połowy Piacenza przycisnęła, ale obyło się bez klarownej sytuacji. Taką za to miało Livorno, Tavano mógł przesądzić wynik meczu, ale świetnie w bramce spisał się Cassano. Aż wreszcie nadeszła 60 minuta kiedy to skrzydłem ruszył Riccio ostro zagrał w pole karne De Lucia odbił piłkę, ale niestety pod nogi Graffiediego i temu już pozostało tylko strzelić. Ostatnie 60 minut to wyrównana gra. Jeszcze jedna ładna akcja Livorno strzał z głowy Volpe, ale niestety za słaby i wprost w bramkarza gospodarzy.
Trochę szkoda tej straconej bramki bo spokojnie mogli dowieść tą przewagę, ale niestety ta jedna konkretna akcja Piacenzy wystarczyła na zremisowanie spotkania.
Gratulacje jeszcze raz jeśli zagrałeś tego undera. Niestety seria się skończyła, ale nie jest tak źle.
Dzięki i pozdrawiam Akhu

Do góry
#2599928 - 15/09/2008 18:12 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Salernitana Calcio – Frosinone Calcio

Mecz na Stadio Arechi to spotkanie beniaminka z ligowym średniakiem. Gospodarze jak dotąd po dwóch meczach z 4 punktami, ale wywalczonymi na zespołach, które rok temu tak samo grały w Serie C. Zwycięstwo z Sassuolo 1-0, sądząc po statystykach ten mecz był bardzo otwarty, dużo strzałow z jednej i drugiej strony, równie dobrze mógł skończyć się inaczej. Gol w 12 minucie z karnego przesądził jednak sprawe. Drugi występ to remis na boisku w Cittadelli 0-0 i tutaj nie przegrali tylko dzięki swojemu bramkarzowi. Na razie zawodzi największa gwiazda zespołu, sprowadzony z Bologni napastnik Dino Fava.
W szeregach Salernitany wszyscy są gotowi do gry, nie ma żadnych osłabień.

Kadra Salernitany:
Pinna, Robertiello, Kyriazis, Ambrogioni, Marchese, Russo, Fusco Luca, Cardinale, Peccarisi, Tricarico, Soligo, Pestrin, Barrionuevo, Giannone, Carcione, Piccioni, Umunegbu, Ciarcià, Scarpa, Di Napoli, Fava, Turienzo, Gerardi.

Frosinone jest w gorszej sytuacji, na inauguracje przegrali 0-2 z Mantova. Ten mecz kibice i piłkarze jak najszybciej chcieliby zapomnieć. Już w 28 minucie za dyskusje czerwoną kartkę otrzymał Santoruvo, później już było tylko gorzej, bo jeszcze przed przerwą drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną zobaczył obrońca Asoli. Po przerwie udało im się bronić jeszcze przez 15 minut ale w końcu zmiażdżeni przez Mantove stracili 2 bramki. Drugi mecz to już zupełnie inne spotkanie Frosinone było stroną przeważającą z Bari, strzelili nawet bramkę, ale sędzia dopatrzył się spalonego (sytuacja kontrowersyjna), mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
W meczu z Salernitaną szanse debiutu w tym sezonie nareszcie będzie miał Zlatko Dedic. Na pewno wszyscy pamiętają go z eliminacyjnego meczu reprezentacji we Wrocławiu przeciwko Polsce. Jest to na pewno napastnik, który może przerwać indolencje strzelecką zespołu ze Stadio Matusa.
W kadrze nie ma zawieszonego za kartkę na dwa mecze Santoruvo i to jedyne osłabienie gości.

Kadra Frosinone:
Chiodini, Frattali, Sicignano;
Antonazzo, Ascoli, Bocchetti, Cannarsa, Guidi, Nocentini, Scarlato, Cariello, Coppola, D'Antoni, Lorini, Lucenti, Perra, Dedic, Di Roberto, Eder, Tavares


Na pewno argumentem przemawiającym za zespołem trenera Castoriego jest to, że gra u siebie i że nie stracił jeszcze gola, ale te dwa mecze mnie kompletnie nie przekonują, bo czy tak naprawdę miał kto im strzelić. Wydaje mi się, że Frosinone ma odpowiednie argumenty w ataku, żeby popsuć trochę statystykę gospodarzom.

Ten mecz wypatrzyłem tydzień temu, ale jak tylko zobaczyłem, że spotkanie zostało przełożone, z soboty na poniedziałek nie zwróciłem nawet uwagi jaki jest kurs. Dziś jak zobaczyłem jaki oferują bukmacherzy to się lekko zdziwiłem, myślałem, że będzie mniej wiecej po równo.
Powiedzmy to sobie szczerze granie „2” w tej lidze nie jest najłatwiejszym zadaniem, co można było zaobserwować we wcześniejszym moim typie, ale ten kurs wydaje mi się trochę za wysoki i zamierzam lekko na gości zaryzykować. Głównym typem na ten mecz będzie jednak x2, trochę bezpieczniejsze rozwiązanie i mam nadzieje, że nie skończy się gładkim zwycięstwem gospodarzy.

Typ: 2 4.5 1/10 Bwin
X2 1.84 5/10 Bwin

Do góry
#2601991 - 17/09/2008 00:30 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Brescia Calcio – F.b.c. Treviso
Brescia to zespół co roku walczący o awans, ale zawsze im trochę brakuje. W ostatnim sezonie byli najbliżej, ale przegrali w playoffach z Albinoleffe.

Drużyna Serse Cosmi’ego nie miała jeszcze okazji pokazać się przed własną publicznością. Jak dotąd zremisowali oba swoje mecze z Empoli i Bari. W meczu z Empoli mimo, że grali na wyjeździe to byli stroną przeważającą. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2 po golu Possanziniego w 96 minucie. W trzeciej kolejce przyszło im się zmierzyć z Bari. Ten mecz już nie tak dobry jak pierwszy, Bari miało przewagę, ale to Rondinelli objęli prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Caracciolo. Gospodarze jednak wyrównali w 91 minucie także po karnym (kontrowersyjnym).
Brescia bardzo dobrze gra na „Rigamonti” w tamtym sezonie bilans 13-4-4.

Kadra Bresci:
Arcari, Viviano, Berardi, De Maio, Gorzegno, Mareco, Martinez, Rispoli,Zambelli, Zoboli, Baronio, Martina, Nsereko, Szetela, Vass, Zambrella, Caracciolo, Feczesin, Maccan, Possanzini, Taddei


Treviso to klub który w poprzednim sezonie zajął dopiero 17 pozycję i na wyjeździe odnotował bilans 2-7-12
Zespół ze Stadio Tenni odwrotnie do Brescii oba swoje mecze rozegrał na swoim stadionie. Remis 2-2 z Anconą i zwycięstwo z Rimini 1-0, w obu tych meczach jakoś specjalnie nie zachwycili, były to bardzo wyrównane pojedynki.

Kadra Treviso:
Baccin, Beghetto, Bonucci, Cordaz, Dal Canto, Foti, Gissi, Guardalben, Guigou, Missiroli, Moro, Palermo, Pedrelli, Pianu, Piovaccari, Quadrini, Scaglia, Scurto, Smit, Vanderson.

W dzisiejszym spotkaniu obydwa zespoły bez większych osłabień. W Treviso tylko nie zagra zawieszony za czerwoną kartkę D’Aversa, ale i tak ciężko przypuszczać że znalazłby się w podstawowym składzie.

Wydaje mi się, że Brescia powinna wygrać, bo:
-lepsze wrażenie na mnie robią ich dotychczasowe wyniki
-gra u siebie
-ma lepszych piłkarzy
-nie może sobie pozwolić na tracenie kolejnych punktów


Ostatnie mecze obu zespołów:
26/04/2008 Brescia – Treviso 0-0
24/11/2007 Treviso – Brescia 3-0
17/02/2007 Treviso - Brescia 2-0
19/09/2006 Brescia – Treviso 2-1

Typ: 1 1.5 7/10 GB

ps. Jak ten typ też nie wejdzie, to robię przerwę, nie ma sensu wprowadzać kogokolwiek w błąd swoimi wymysłami (typami).

Do góry
#2602022 - 17/09/2008 00:44 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Akhu, wytrwałości, zawsze przychodzi gorsza passa ;\)

Ja dziś zasadzam się wstępnie na Sassuolo, w które mocno wierzą Włosi z Infobetting.

Do góry
#2608089 - 19/09/2008 18:28 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Prem]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Modena F.C. - Salernitana Calcio

Modena bardzo słabo rozpoczęła sezon i po trzech kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na inauguracje przegrali u siebie z dobrze spisującym się Albinoleffe 0-2. Później przyszły wyjazdowe porażki z Rimini i Pisą odpowiednio 3-4 i 0-1. W tym ostatnim spotkaniu do ich porażki bardzo przyczynił się sędzia, który gwizdnął karnego z „kapelusza”.
Do kadry po kontuzji wraca wreszcie kapitan Modeny Alex Pinardi, a także Jorge Bolano. Nie wiem jak długo i czy w ogóle zagrają, ale jeśli tak to w porównaniu z pierwszymi kolejkami jest to duże wzmocnienie w linii pomocy.
Kadra Modeny:
Artipoli, Biabiany, Bruno, Bolano, Cardone, Catellani, Diagouraga, Fantini, Frezzolini, Gemiti, Gozzi, Koffi, Marsili, Perna, Pinardi, Ricchi, Silvestri,Stanco, Tamburini, Troiano

Salernitana zaczęła dość dobrze sezon od zwycięstwa na własnym boisku z rewelacją rozgrywek Sassuolo 1-0, poźniej przyszedł szczęśliwy remis z Cittadellą 0-0 i nie mniej szczęśliwe zwycięstwo z Frosinone 3-2. Jak widać strzelili do tej pory 4 bramki, w tym 2 z karnych i 1 z dobitki karnego. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że aby mieć karnego trzeba umieć go wywalczyć i że karnego też trzeba umieć strzelić, ale ile można-3 kolejki i 3 karne. U gości dwie absencje zawieszony za czerwoną kartkę jest podstawowy obrońca Peccarisi i kontuzjowany pomocnik Pestrin.

Kadra Salernitany:
Pinna, Robertiello, Kyriazis, Marchese, Ambrogioni, Fusco Luca, Russo, Cardinale, Tricarico, Soligo, Barrionuevo, Carcione, Giannone, Piccioni, Scarpa, Umunegbu, Ciarcià, Di Napoli, Fava, Gerardi, Turienzo

Oba zespoły zapewne zagrają podobnymi ustawieniami z jednym wysuniętym napastnikiem. W Modenie będzie to Bruno (3 gole w tym sezonie), a w Salernitanie - Fava (1 gol). Nie sądzę, żeby Modena była taka słaba jak pokazują jej wyniki. Muszą zacząć wreszcie zdobywać jakieś punkty, a z kim i gdzie jeśli nie z beniaminkiem u siebie.

Typ: 1 2.3 4/10 Expekt

Jeszcze krótko o typie na sobotę, bo w poniedziałek czas zakończyć sukcesem kampanię wrześniową i może nie być czasu.

Livorno Calcio – Pisa Calcio

Livorno to faworyt rozgrywek, na razie uzbierali tylko 5 punktów. Zwycięstwo z Avellino i dwa remisy z Mantovą i Piacenzą. To co zespół Acoriego mógł stracić na początku sezonu to stracił i nie widzę absolutnie żadnego powodu dla którego Pisa miałaby zagrozić gospodarzom w tym spotkaniu. Jak już pisałem kilka postów wyżej Livorno powinno wygrać z Piacenzą, ale w paru sytuacjach zabrakło wykończenia. Zresztą w każdym meczu Amaranto stwarzają sobie po kilka świetnych sytuacji. Do składu powraca Diamanti (zawieszony w meczu z Piacenzą) co tylko działa na korzyść zespołu ze Stadio Armando Picchi.

Pisa po dwóch porażkach z Grosseto i Sassuolo w poprzedniej kolejce wygrała z Modeną 1-0. Jak wcześniej wspomniałem ten gol to zasługa umiejętności teatralnych Joelsona i sędziego, który się dał nabrać.

Będzie to mecz derbowy i chyba tylko to jest argumentem na korzyść Pisy. Jeśli ktoś mógłby przedstawić jakiś inny powód dla którego Livorno ma nie wygrać tego meczu to poproszę, bo ja takiego nie widzę. Chyba tylko kontuzja Tavano mogłaby mnie odwieźć od pomysłu stawiania na gospodarzy.
Jak patrzyłem we środę na kursy w Bwin było 1.41, teraz tam jest 1.5. Ja stawiam po 1.6 w Expekt.

Typ: 1 1.6 7/10 Expekt

Grałbym jeszcze drugi dzisiejszy mecz Cittadella – Mantova 2 DNB , ale takiego zakładu w „moich” bookach nie znajdę. Może zdecyduje się na grę x2, ale trochę marny kurs więc to się jeszcze zobaczy.

ps. Zaznaczam, że nie jestem kibicem Livorno chociaż stawiam już 3 raz w tym sezonie. Powiedziałbym nawet, że bliższe mi są barwy Pisy (ale tylko barwy ;\) ).
ps2. Andrea Caracciolo

Do góry
#2608429 - 19/09/2008 22:46 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Zapomniałem napisać, że z Livorno nie zagrają: Joelson (N - 2/1/0) (jego popis aktorstwa kosztował odsunięciem od dwóch najbliższych meczy), Masiero (N - 1/0/0), Alvarez (P - 1/1/1)

(pozycja - mecze/mecze w pods. "11"/gole)

Do góry
#2609435 - 20/09/2008 17:13 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Akhu -
livorno _ pisa - to jednak derby toskanii - rywalizacja ogromna i nawet beznadziejna i wyciągnieta za uszy przez sedziego pisa w ostatniej kolejce ( oglądałem spore fragmenty - sędzia jak z piłkarskiego pokera.... ) - dzisiaj na nadmorskim stadionie wypruje z siebie żyły .
Buki głupie nie są - gdyby to nie były derby daliby max. @1,35 - ja to spotkanie omijam szerokim łukiem .
Na pewno zagram na Frosinone !
Kuszą lekko over rimini - empoli ( choc remis 1-1 moze sprawę położyć ) i Sassuolo dnb .

Pozdrawiam

Do góry
#2610228 - 21/09/2008 01:02 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: onda]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Froisinone rulezzzzzzz................

no Livorno mniej - tak jak Sassuolo- chociaż tutaj pretensji do chłopaków nie mam . Rimini - Empoli - tragiczny mecz - wbrew pozorom szanse na over`a były - ale bez jaj wynik jaki był każdy widzi - pozdrawiam maniaków Serie B i zapraszam na mecz Lecce domani ......

Do góry
#2610318 - 21/09/2008 01:48 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: onda]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
powinno być Frosinone , ale

jako , że wszystko co dotyczy IO już w archiwum ???? ( zeby się dobrze do Londynu przygotować - to niech jakis tzw. moderator otworzy temat London 2012 .... ) .
Dupę podczas paraolimpiady grzałem we włoskim słońcu i dzieki TV rai 2 i Rai sport piu` mogłem sporo eventów obejrzeć - dla mnie to był szok zupełny jak traktowane są te igrzyska przez kraj , który klasyfikację medalową z naszymi hobbystami przegrał z kretesem !
Dowiaduję się po powrocie , że jak zwykle pedalstwo z TVP pokazywało kroniki wieczorem - zero transmisji live !???!!!
Oczywiście mam na myśli niszowe i beznadziejnie merytoryczny kanał TVP Sport - gdzie chyba tzw. komentatorzy są zsyłani za karę albo w najlepszym przypadku za wygląd .
Masakra - wróciłem z poniedziałek i chyba z 4-5 razy mogłem obejrzeć kronikę podsumowującą ostatni dzień i całość .
Poziom komentarza a la Cwalina i tego typu kalectwa.
200 retorycznych pytań ile nasi medaliści ( nad bohaterowie według mnie ! ) dostaną za te medale ( 30 - słownie : trzydzieści ! ) .
Nikt nic nie wie - debile z TVP Sport chyba nie znają adresu PKOL-u i Ministerstwa Sportu .................- i tak pierd...ą przez cały tydzień retorycznie - a wystarczyło odpalić nawet 600 - to ( seicento ) i qrwa zapytać pedalskich urzędników ......... .
Wracam do naszej ojczyzny w poniedziałek nad ranem dokonuję zakupu pedalskiej ( ostatnio koszmarnie pedalskiej ) gazety pt. Przegląd Sportowy - gdzie może ze 3 zdania pseudo dziennikarzyny napisały na temat paraolimpiady .

To jakiś pierdo...y koszmar - na świecie ( CNN , Rai , Francuziki ) - mówiło sie o tych igrzyskach bardzo dużo - bohaterowie byli rozchwytywani - u nas potraktowano ich jako zło konieczne .

Chciałbym takiego ministra sportu zawlec na basen ( nie to , żeby od razu biznesmena topić............ ) i pokazać mu wysiłek , technikę i klasę naszych mistrzyń olimpijskich !!!!!!!!!!!!

Co za qrewskie kalectwo u steru - dla niego chyba najważniejszą misją do spełnienia jest za 2 miesiące nie tytułowanie Listkiewicza prezesem PZPN`u - żałosny człowiek ..............

Jak patrzę na debilne rozpisywanie sie o meczach żałosnych kalek w piłce nożnej ( gdzie polski napastnik przegrywa na 20-u metrach z zagranicznym obrońcą! )- poświęcanie całych szpalt i kolumn kalekom o tak niewyobrażalnie beznadziejnych umiejętnościach to po prostu ręce opadają .

Nie kupie więcej żadnej beznadziejnej polskiej tzw. gazety sportowej ! - Te zastępy kalek , które tam piszą są zatrważające !!!
Qrwa , żeby PS poświecał ponad połowę nakładu na piłkę nożną ???
W takim wykonaniu ?????????????
Z takim dyletanckim komentarzem ????????????

Ma vafffffffffffffffffaaannnnnnnnnnnnculo !!!!!!!!!!!

Zawsze to te 2,oo pln dziennie mniej - mała rzecz - a cieszy................

Andate a cagare tutti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam wszystkich normalnych ludzi , którzy w swoim życiu trochę choć raz się spocili nie tylko przy kopaniu ogródka .................

Do góry
#2610454 - 21/09/2008 02:38 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: onda]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: onda


pozdrawiam wszystkich normalnych ludzi , którzy w swoim życiu trochę choć raz się spocili nie tylko przy kopaniu ogródka .................



Do góry
#2625986 - 29/09/2008 20:47 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: mura]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Brescia Calcio – FC Parma

Brescia słabo zaczęła ten sezon, wygrała tylko jeden mecz z Ascoli 2-1 po za tym 3 remisy i porażka w ostatniej kolejce z Anconą 0-2. W tym meczu przedwcześnie boisko z powodu kontuzji musieli opuścić obrońca Zambelli i napastnik Possanzini.
Po spotkaniu z Anconą pracę stracił Serse Cosmi jego na stanowisku trenera zastąpi Nedo Sonetti.
Dziś na Stadio Rigamonti po za Zambellim i Possanzinim nie zagrają także Szetela (P), Baronio(P), Caracciolo(N) i nie grający od początku sezonu Morfeo(N) i Jadid(P). Prawdopodobnie pod nieobecność tylu podstawowych pomocników w pierwszej „11” znajdzie się Polak Bartosz Salamon, a obok niego wystąpi Zambrella i Vass. Trener Sonetti w zasadzie nie ma pola manewru w tej formacji oprócz tych trzech piłkarzy jest jeszcze trójka młodych graczy z Primavery. Pomimo, że w ostatnim meczu Brescia miała dużą przewagę to nie potrafiła wykorzystać stworzonych sytuacji. W tym sezonie bramki dla Bresci strzelali trzej piłkarze. Byli to Caracciolo (2 bramki), Possanzini(1) i Nsereko (1). Tylko ten ostatni zagra przeciwko Parmie.

Kadra Bresci:
Arcari, Viviano, Berardi, De Maio, Gorzegno, Mareco, Martinez, Rispoli, Zoboli, Caon, Coroian, El Kaddouri, Salamon, Vass, Zambrella, Dragoni, Feczesin, Maccan, Nsereko, Taddei

Parma w tym sezonie gra tak samo słabo jak ich dzisiejszy rywal. Zdobyli jak dotąd 5 punktów, ale wszystkie u siebie. Na wyjeździe rozegrali 2 mecze przegrywając je po 1-0 (z A’leffe i Grosseto). W ostatniej kolejce Parma zremisowała z Frosinone 2-2. Podobnie jak w Bresci tak i tu posada trenera Luigiego Cagniego jest zagrożona. Do tego meczu zespół Gialloblu przystąpi bez żadnych osłabień.

Kadra Parmy:
Pavarini, Pegolo, Antonelli, Castellini, Lucarelli, Paci, Rossi, Troest, Zenoni, Budel, Mariga, Galli, Morrone, Parravicini, Paloschi, Lucarelli, Kutuzov, Leon, Reginaldo, Paponi, Pisanu, Matteini

Pewnie większość ludzi po zmianie trenera liczy na efekt „nowej miotły” ,ale ja jakoś nie jestem przekonany. Wydaje mi się, że te wszystkie osłabienia muszą się odbić na postawie drużyny na boisku. Jak by nie było nie zagra 5 podstawowych zawodników. Liczę też, że napastnicy Parmy wreszcie się przełamią i zaczną strzelać na wyjazdach.

Typ:
2 2.65 2/10 Bwin
X2 1.37 6/10 Bwin

Do góry
#2627641 - 30/09/2008 23:13 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36563
Salernitana Calcio 1919 – US Sassuolo Calcio


Dziś mecz drużyn z serie B, ale w rozgrywkach Coppa Italia.
Na „Arechi” spotkają się dwa beniaminki, które bardzo dobrze spisują się w lidze.
Gospodarze do tej pory zdobyli 11 pkt i zajmują 5 miejsce w lidze. Siedem z tych punktów zdobyli na własnym stadionie, wygrywając między innymi z zespołem Sassuolo 1-0, jedynego gola w tym meczu strzelił Di Napoli, który dziś nie zagra. W dzisiejszym spotkaniu nie zobaczymy także kontuzjowanych pomocnika Soligo i obrońcy Peccarisiego. Po za tymi graczami kadra meczowa wygląda tak samo jak na mecze ligowe. Wydaje się, że trener Castori traktuje trochę poważniej te rozgrywki niż jego dzisiejszy rywal.

Kadra Salernitany:
Pinna, Robertiello, Ambrogioni, Marchese, Russo, Altobello, Fusco, Kyriazis, Cardinale, Tricarico, Carcione, Giannone, Ciarcià, Scarpa, Orlando, Piccioni, Umunegbu, Gerardi, Fava, Turienzo.

Poprzednie mecze pucharowe:
Salernitana – Cesena 3-1(3' Tricarico (S), 4' Tonucci (C), 21' Ciarcia' (S); 90' Fava (S))
Lecce – Salernitana 0-1 (66’ Di Napoli)

Sassuolo to rewelacja rozgrywek drugiej ligi, przewodzą stawce z 13 punktami na koncie. Wygrali wszystkie swoje mecze na własnym stadionie, ale na wyjeździe już tak dobrze nie jest (bilans 1-1-1). O sile zespołu Andrei Mandorliniego decydują, przede wszystkim obrońca Andreolli, doświadczony pomocnik Salvetti i trio napastników: Zampagna, Noselli, Masucci. Żaden z tych piłkarzy nie zagra w dzisiejszym meczu, mało tego nie powołani zostali również: Bressan (B), Donazzan (O), Rea (O), Anselmi (O), Magnanelli (P), Fusani (P), Pensalfini (P). Zagrają dziś Ci, którzy prawie w tym sezonie nie grali albo grali bardzo mało. W kadrze znalazło się także 7 zawodników Primavery.

Kadra Sassuolo:
Pomini, Branchetti, Albanese, Bastrini, Brini Ferri, Consolini, Della Rocca, Erpen, Filkor, Jidayi,Luppi, Magro, Malpighi, Pagani, Poli, Saetti Baraldi, Selva, Silvestrini, Spadaccini.


Poprzednie mecze pucharowe:
Barletta - Sassuolo 1-3 (16' Salvetti, 30' Erpen, 65' Romano, 85' Rea)
Sassuolo - Reggiana 1-0 (85' Salvetti)

Trochę dziwne wydaje mi się zachowanie trenera Sassuolo, bo nawet w tych wcześniejszych rundach ze słabszymi rywalami wystawiał mocniejsze składy. Może poprostu nie spodziewał się takiego dobrego początku w lidze i teraz woli się skupić na meczach w serie B.
Jak już pisałem w tym sezonie te dwie ekipy grały ze sobą i Salernitana wygrała, więc dlaczego nie miała by wygrać jeszcze raz biorąc pod uwagę, że zagra z zespołem Sassuolo B. Dodatkowym czynnikiem motywującym dla Salernitany może być wizja derbowego spotkania z Napoli, w kolejnej rundzie pucharu Włoch, ale żeby do niego mogło dojść trzeba wygrać dzisiejsze spotkanie.

Typ: 1 2.0 3/10 GB

ps. Nie ma tematu CI więc wstawiłem ten typ tutaj jak ktoś uzna że jednak taki temat musi powstać to proszę o przeniesienie tego postu.

Do góry
#3120568 - 09/05/2009 08:11 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: Akhu]
mini-cab_driver Offline
a.k.a. "croydoncabman"

Meldunek: 16/07/2002
Postów: 2325
Skąd: Londyn
Piacenza - Bari.
Ktos wie dlaczego na to spotkanie srednie kursy na remis oscyluja w granicach 1.70 a wielu bukmacherow wogole wylaczyla ten mecz z oferty?

Do góry
#3120992 - 09/05/2009 16:16 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: mini-cab_driver]
larsson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 19966
Skąd: Bytom
Originally Posted By: tomex23
Piacenza - Bari.
Ktos wie dlaczego na to spotkanie srednie kursy na remis oscyluja w granicach 1.70 a wielu bukmacherow wogole wylaczyla ten mecz z oferty?

jak co roku bukmacherzy wystawiaja takie kursy "dziwne" pod koniec sezonu w ligach włoskich i greckich. Poprostu remis pasuje obu druzynom smile

Do góry
#3170630 - 30/05/2009 17:37 Re: Serie B - sezon 2008/09 [Re: larsson]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Triestina-Modena

Gospodarze mają jeszcze teoretyczne szanse na grę w barażach o awans do Seria A, ale muszą wygrać i liczyć na potknięcie rywali. Z kolei goście walczą o utrzymanie. Buki faowryzują Modenę, na którą wystawili kurs oscylujący w granicach 1.30. Bukmacherzy interentowi wycofali to spotkanie, podobnie jak Mantova Salernitana, gdzie spodziewany jest remis. Co ciekawe buki naziemne wycofały jedynie to drugie spotkanie, a pozostawiły spotkanie Trestiny z Modeną. Na Trestinę kurs ponad 5, myślicie że za lekką stawkę można to zaryzkować?

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (11kera11), 3179 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581749 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49