Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#258761 - 24/12/2004 15:32 Re: Kurs dolara
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Quote:

Polacy jadacy do amerykanskiego raju mniej zaplaca za wize :P



LOL! Szczerze to nie rozumiem ludzi poniżających się i stojących w kolejkach pod ambasadą by się dostac do... hrrmmm... amerykańskiego raju. Ludzie, miejcie trochę godności. Poza tym to w Europie teraz można godnie zarobić, to po co się pchać do kraju, który dalej poniża "imigrantów"?

Co do USD, to sprzedałem prawie wszystko kilka miesięcy temu po 3.75-3.8zł. Teraz bardzo się cieszę, że tam zrobiłem, choć wtedy nie przyszłoby mi na myśl, że pod koniec roku USD będzie kosztował zaledwie 3zł.

Amerykanie się nie przejmują niskim dolarem - bardziej UE i Japonia powinni się obawiać wpływu tak radykalnej polityki fiskalnej Ameryki na ich gospodarki.

Do góry
Bonus: Unibet
#258762 - 24/12/2004 18:49 Re: Kurs dolara
miglanc Offline
addict

Meldunek: 16/01/2003
Postów: 672
Skąd: ch-ce
Co do kursu dolara to sądzę, że jeszcze będzie spadać tak do 2,6 zł. Póxniej nastąpi ruch w górę, chociaż będzie to długi okres czasu.
Jak ktoś chce zainwestować większą sumę to niech poczeka na do 2,6 - 2,7 za "zielonego" i kupuje.
Wesołych Świąt!

Do góry
#258763 - 24/12/2004 18:53 Re: Kurs dolara
miglanc Offline
addict

Meldunek: 16/01/2003
Postów: 672
Skąd: ch-ce
Quote:

Do spadku Euro poniżej 4.00 jeszcze dużo brakuje.Moim zdaniem panika z powodu spadku kursów ,jest tym co nam graczom najmniej akurat potrzebne.




można otworzyć pozycję krótką na euro i gwizdać na jego spadek _

Do góry
#258764 - 24/12/2004 21:59 Re: Kurs dolara
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Quote:



można otworzyć pozycję krótką na euro i gwizdać na jego spadek _




Znaczy się po prostu sprzedać euro - to jest równoznaczne z pozycją krótką .Chyba raczej nie myślisz o otworzeniu kontraktu bo rynek EURPLN jest ustawiany przez duże transakcje i w razie gwałtownego odwrócenia możesz nie zdążyć z zamknięciem .

Jeszcze tylko dodam ,ze spadek dolara wynika z dwóch czynników :
1.spadku wartości koszyka
2.zmiany kursu EURUSD

Przyznam szczerze ,ze czytając fragment zeznań Kulczyka przed komisją śledczą i będąc inwestorem zagranicznym spieprzał bym z Polski gdzie pieprz rośnie . Oto ten fragment :

"Za akcje Telekomunikacji Polskiej zapłacono 9 mld zł więcej niż wynosiła ich ówczesna wartość rynkowa. Niech mi będzie wolno przypomnieć, że wpłata uzyskana od Kulczyk Holding i France Telecomu zapewniła budżetowi państwa środki na wykup obligacji państwowych, a sytuacja była to tego stopnia napięta, że decydowały godziny. O ile pamiętam, budżet musiał uzyskać środki z tej prywatyzacji do godziny 14.00 - którego dnia, już dzisiaj nie pamiętam. W przeciwnym razie państwo polskie nie miałoby pieniędzy na konieczny wykup obligacji - wyemitowanych przez Skarb Państwa - m.in. od międzynarodowych wierzycieli. Dla wysokiej komisji będzie to zapewne fakt łatwy do sprawdzenia. "

No tak a teraz PKO BP - ile jeszcze tego balansowania na linie -a Putin przypomniał szanownemu gremium ,ze dług wewnętrzny przekroczył już 100 mld USD .
Jest to dwukrotnie wiecej niż przed słynną wizytą Busha seniora i retrukturyzacją zadłużenia .Obsługa zadłuzenia jest więc coraz kosztowniejsza .

Reasumując : posiadając waluty obce spałbym spokojnie a mając za dużo złotówek akumulowałbym je w walutach .Każdy kto prowadzi jakiś biznes przyzna mi rację ,że z naszą gospodarką całkiem nie jest tak różowo jak podają analitycy .


Edited by kapitansb (24/12/2004 22:01)

Do góry
#258765 - 25/12/2004 08:45 Re: Kurs dolara
terrorist Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/09/2003
Postów: 2351
Skąd: Tallinn, Estland :P
Quote:

Quote:

Polacy jadacy do amerykanskiego raju mniej zaplaca za wize :P



LOL! Szczerze to nie rozumiem ludzi poniżających się i stojących w kolejkach pod ambasadą by się dostac do... hrrmmm... amerykańskiego raju. Ludzie, miejcie trochę godności. Poza tym to w Europie teraz można godnie zarobić, to po co się pchać do kraju, który dalej poniża "imigrantów"?

Co do USD, to sprzedałem prawie wszystko kilka miesięcy temu po 3.75-3.8zł. Teraz bardzo się cieszę, że tam zrobiłem, choć wtedy nie przyszłoby mi na myśl, że pod koniec roku USD będzie kosztował zaledwie 3zł.

Amerykanie się nie przejmują niskim dolarem - bardziej UE i Japonia powinni się obawiać wpływu tak radykalnej polityki fiskalnej Ameryki na ich gospodarki.




A no niestety Polacy w wiekszosci sa zakochanii w Ameryce. Niech przypomnie to ze kiedy zrobiono sondaz kto powinien zostac prezeydentem USA - Bush wygral tylko w Polsce i Izraelu, czy prawie 2mln wnioskow o wizy kazdego roku. Sa zapatrzenii slepo w Ameryke, choc Ameryka ich za bardzo nie lubi Sam znam mase ludzi ktorzy pracuja nawet i po 6-7 USD na godzine i do tego przez pierwsze 2-3 tygodnie musza odrabiac bilet. A Amerykanie z nich sie tylko smieja. Milosc niestety jest nieodwzajemniona

Najlepsi sa jednak ci bo takich tez znam, ktorzy mowia ze Ameryka to jedno wielkie gowno, a potem jada na 3-4 miesiace dla Amerykanow, to juz dla mnie prostytucja...

Do góry
#258766 - 25/12/2004 17:19 Re: Kurs dolara
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Nie jest tak do konca... Masz troche racji, ale w moim przypadku bylo zupelnie inaczej. Dwukrotnie wyjezdzalem do USA w ramach programu work&travel i trafilem swietnie. Za pierwszym razem posiedzialem w Stanach 5 miesiecy, bylem kelnerem w restauracji, w bardzo pieknym miejscu o nazwie Mackinaw City w stanie Michigan. Praca kelnera jest dosc dochodowa nie bede pisal o kasie bo nie w tym rzecz. Chodzi o to za Amerykanie traktowali mnie bardzo dobrze, klienci restauracji byli cholernie ciekawi i jak dowiadywali sie ze jestem z Polski wiekszosc reagowala bardzo przychylnie... Moja praca zostala dostrzezona mialem dobre utargi i.t.p i mialem mnowstwo pomyslow na restauracje no i w kolejnym roku notabene 2004 dostalem propozycje objecia posady managera w tej restauracji (kierunek moich studiow nie byl adekwatny gdzy prawie ukonczylem prawo na UW) ale moj szef powierzyl mi to zadanie bez mrugniecia okiem. Restauracja jest otwarta od maja do listopada, niedawno wlasnie wrocilem do kraju i mowie wam bardzo tesknie i zamierzam wrocic do USA na dluzej. Troche sie rozpisalem, ale konkludujac zwiedzilem sporo miejsc w USA Nowy Jork, Chicago, L.A i bardzo rzadko slyszalem zle slowa pod adresem Polakow. Powiem tak, na calym swiecie ceniona jest dobra i uczciwa praca, a wydaje mi sie ze wlasnie a Wmeryce najbardziej i coraz bardziej wierze w mit "od zera do milionera" iz jest to mozliwe...

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje iz nie jest to zbytnio off topic

Do góry
#258767 - 31/12/2004 18:11 Re: Kurs dolara
KUERTEN. Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 3530
OK wy sprzedajcie dolary i euro a ja kupie!
Dolar i Euro napewno nie beda takie slabe i pojda w gore trzeba wyczekac dobry moment na zakup $ i E

Do góry
#258768 - 31/12/2004 21:03 Re: Kurs dolara
Josep Offline
newbie

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 48
Jak narazie dolar prawie cały czas spada. I będzie spadał dopuki Ameryka będzie dalej w Iraku.

Do góry
#258769 - 01/01/2005 17:55 Re: Kurs dolara
phantom Offline
old hand

Meldunek: 08/04/2003
Postów: 752
Skąd: kozi gród
analitycy ekonomiczni przepowiadaja ,ze dolar bedzie wkrotce za 2,5-2,6 zlotego a kurs euro -dolar 1-1,6.
wg mnie euro powinno sie umocnic w 1 kwartale (wg analitykow nie) jak zreszta w calym roku w stosunku do zlotowki ale zeby sie tak stalo ten caly pier...ony spekulacyjny kapital na rynku walutowym musi troche zbastowac to gl. przez to waluty zagraniczne do zlotowki tak stoja jak stoja.
mam konto w euro i teraz nie oplaca mi sie wyplacac srodkow bo wg mnie jest za tanie ale ta kasa niedosc ze mi nie procentuje to jeszcze jej wartosc spada nic tylko sie wqrvic.

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2




Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, Igor, akagi, rymoholik, igea23, Zaixi, Sensei, Akhu, VVega, pacyfista, ANZELMO), 4051 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582908 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07