Opcje tematu
#2641471 - 07/10/2008 21:08 Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008)
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Gr. A: Schalke, PSG, Manchester City, Racing Santander, Twente

Gr. B: Benfica, Olympiakos, Galatasaray, Hertha Berlin, Metalist Charków

Gr. C: Sevilla, VfB Stuttgart, Sampdoria, Partizan Belgrad, Standard Liege

Gr. D: Tottenham, Spartak Moskwa, Udinese, Dynamo Zagrzeb, Nijmegen

Gr. E: AC Milan, SC Heerenveen, SC Braga, Portsmouth, Wolfsburg

Gr. F: Hamburger, Ajax, Slavia Praga, Aston Villa, Żylina

Gr. G: Valencia, Brugge, Rosenborg, FC Kopenhaga, Saint Etienne

Gr. H: CSKA Moskwa, Deportivo La Coruna, Feyenoord, Nancy, Lech Poznań





Jest dobrze, Lech wychodzi z grupy! - artykuł by Michał Pol.


Edited by Biszop (07/10/2008 21:48)

Do góry
Bonus: Unibet
#2641890 - 08/10/2008 00:52 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: Baqu]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Pozwólcie, że odniosę się do fragmentu artykułu Pana Pola.

Quote:
CSKA Moskwa to najsłabsza drużyna z pierwszego koszyka. Równie dobrym rywalem mógł być co najwyżej rozbity Tottenham, który nie wygrał jeszcze meczu z Premier League i za chwilę pewnie straci trenera. A co najważniejsze, piłkarze Franza Smudy mieliby świadomość, że pojedynek z Anglikami to nie żadna mission impossible. Ale to samo można powiedzieć o każdym z grupowych rywali. Wszystkie drużyny to średniaki swoich lig. Tylko CSKA walczy o tytuł, ale... przypomnijcie sobie występy Rosjan w Lidze Mistrzów. Zaczynali dobrze, ale w miarę końca sezonu, a ten przypada pod koniec roku, opadali z sił. A już w meczach pucharowych po zakończeniu rosyjskich rozgrywek myślami byli zupełnie gdzie indziej - na wczorajszej i jutrzejszej imprezie. Brazylijska kolonia zmniejszyła się i osłabła po odejściu Jo do Manchesteru City. Vagnerowi Love chce się jeszcze mniej niż w poprzednich sezonach. Choć oczywiście wciąż grają tam wybitni reprezentanci Rosji, Jurij Zirkow i bramkarz Igor Akinfiejew.


Hmmm. Śmiać mi się chce jak to czytam.
Szczególnie o odpuszczaniu pucharów po zakończeniu rozgrywek w Rosji. A CSKA kilka sezonów temu to przypadkiem nie zdobyło Pucharu Uefa? A może Zenit to klub z Kazachstanu? \:D
Vegnerowi może i się nie chce tak jak kiedyś ale w pucharze powalczy. O lepszy kontrakt być może w zagranicznym klubie. A że umięjetności nigdy mu nie brakowało...
No i ostatnie zdanie. Dwóch reprezentantów Rosji w składzie. Rosji, która znakomicie radziła sobie na Euro. Dlatego każda z drużyn, która poleci do Moskwy musi liczyć się z tym, że wyjada z zerowym dorobkiem punktowym.

Pozdrawiam

Do góry
#2642002 - 08/10/2008 01:30 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: (J)]
paoblo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/02/2007
Postów: 2708
Michał Pol może zna się na paru rzeczach z Izraela \:\) , ale dobrym dla niego rozwiązaniem będzie jeśli powstrzyma się przed komentowaniem możliwości przeciwników polskich drużyn w europejskich pucharach.
Bardzo ciekawe grupy, będzie co oglądać na justinach i innych sopcastach, grupa A przedstawia się bardzo underowo. Moim cichym faworytem na wyjście z grupy jest Standard Liege po wysokim kursie wezmę na pewno. W "naszej" grupie w pierwszych spotkaniach raczej na gospodarzy, kursy zadowalające( CSKA po 2,25 Nancy po 1,95).

Do góry
#2642080 - 08/10/2008 01:49 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: paoblo]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Dokładnie. Pan Pol sprawie wrażenie jakby szukał własnego "ja" - raz jest mega-pesymistą, innym razem super - optymistą jeżeli chodzi o polskie drużyny w pucharach. Może odrobinę realizmu by się przydało panie redaktorze?

Moim zdaniem szanse Lecha wyglądają średnio. Po prostu.

Kiedy pisałem dziś o tym na QC była jeszcze inna wersja wyjazdów i spotkań u siebie. Ta ostateczna chyba wygląda lepiej, bo jeżeli Lech miałby grać wyjazdy na El Riazor i u Żabojadów, to mogłoby być wyjazdowe 0.

Na pewno wyjazd na wschód niezależnie od tego w jakiej formie będzie CSKA, do przyjemnych nie będzie należał. Jest to wciąż zespół co najmniej o klasę wyżej od Lecha - pod względem organizacji, kasy, doświadczenia międzynarodowego i przede wszystkim czysto piłkarskich umiejętności.
Z Feye na wyjeździe na pewno można powalczyć i zapowiada się tu fajny typ na over ;\)
U siebie bardzo ciężkie zadanie, ale jeżeli KKS chce walczyć o awans, to nie ma nic do stracenia i musi zagrać w tych spotkaniach ofensywnie. Z resztą to największa siła Lecha i mam nadzieję, że Franz nie będzie zbyt kalkulował. Jeżeli Depor i Nancy są gdzieś do ugryzienia, to na pewno prędzej na Bułgarskiej niż away.

Awans Lecha będzie dla mnie miłą niespodzianką. Obiektywnie rzecz ujmując szanse są małe, ale ... Meczy jest niewiele, nawet rewanżowych nie ma i jeżeli faworytowi trafi się słabszy dzień to Lech może go wykorzystać.

Do spotkań jeszcze sporo czasu, więc na razie to wróżenie z fusów \:\)

Myślę jednak, że warto przyjrzeć się rozkładowi spotkań w grupach i pomyśleć nad jakimiś typami na awans. Przy tak wyrównanej stawce nie będzie to łatwe, ale jakieś kombo przed pierwszą rundą, choćby dla sprawdzenia swojego wyczucia ;\) myślę, że warto zagrać.

Do góry
#2642137 - 08/10/2008 02:02 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: Mindman]
Fab Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2008
Postów: 7313
Skąd: Bydgoszcz
Fajnie Mindman zaznaczyłeś, że grupa dość wyrównana. Ogółem dopiero co wpadłem, ale jak przeczytałem zestaw naszej grupy to lekki uśmiech się pojawił. Przynajmniej przy obecnej formie Kolejorza od rywali nie powinno być lania, a i na Bułgarskiej coś powinni mimo wszystko wygrać/wywalczyć. A i dobór 2x2 dom-wyjazd oceniam na 1/2(słownie jedna druga ;)) Przy takim zestawie Lech nie powinien bardzo odstawać, chociaż niespodzianki to rzecz codzienna in plus e in minus. Pomijając Grupe G to i tak trafiliśmy najlepiej jak mogliśmy.

Do góry
#2642412 - 08/10/2008 02:47 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: Fab]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Jest fajnie.

Tak Lech wyjdzie z grupy ,jak Famagusta wygra CL.

Ja sie ciesze z losowania ,bo przynajmniej w pierwszych meczach pojawia sie wysokie kursy na zwyciestwa gosci w Poznaniu.

Przypomina mi sie Amica - Rangers i kurs na "dwójkę" 2,60 \:\) ,teraz powinno byc podobnie.

Do góry
#2642416 - 08/10/2008 02:47 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: Amkwish]
AL_Capone Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2005
Postów: 6842
Skąd: Hala Ludowa we Wrocławiu
Lech wyjdzie z tej grupy z 1 miejsca.

Do góry
#2642511 - 08/10/2008 03:31 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: AL_Capone]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: AL_Capone
Lech wyjdzie z tej grupy z 1 miejsca.


tak, a Śląsk wygra z Polpharmą \:D ;-)

moim zdaniem Metalist Charków z obecną formą może spokojnie zawojować grupę B, to samo tyczy się również Twente oraz wspomnialego Standardu w swoich grupach, to są takie moje małe dogi, na które będę liczył i na pewno grał.

wracając do Lecha to moim zdaniem kluczowym elementem jest nie przegrać u siebie tych 2ch spotkań, kij tam już ten mecz w Moskwie. Zdobycie 2 pkt u siebie ( przynajmniej ) daje na 99,9% możliwość o powalczenia o awans w ostatniej kolejce, kiedy to Lech gra z moim zdaniem najsłabszą drużyną w tej grupie, awszystko i tak zweryfikuje boisko...

Do góry
#2642606 - 08/10/2008 04:00 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: Baqu]
juancarlos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/04/2007
Postów: 3481
Skąd: Poznan / Paris
Grupa nie jest zla, nie da sie ukryc, ze moglo byc zdecydowanie gorzej. Sam zestaw 5 ekip wyglada ogolnie w miare wyrownanie i zdecydowanych faworytow, czy outsiderow nie widac. I dobrze, bedzie ciekawie i moze uda sie upolowac jakies fajne kursy

Stawiam, ze Lech bedzie na granicy 3. i 4. miejsca. Nie zdziwie sie nawet jak o awansie albo i jego braku zdecyduje bilans bramek. Lechici takie dreszczowce lubia \:D
Ogolnie jak juz znalem, z kim gramy to bardzo nie chcialem by Lechici jechali na Riazor i do Moskwy, bo tam o choby punkt w dwoch tych meczach byloby niezwykle trudno. W polowie sie udalo.
Dobrze chociaz, ze do Moskwy wyjazd jest pod koniec listopada, a nie w polowie grudnia. Choc juz kiedy Lech bedzie wyjezdzal do Rosji to moze tam byc 'zimowo'. We'll see...
Z Deportivo mysle, ze u siebie mozna o remis powalczyc. Ta druzyna juz w Hiszpanii wyjezdzajac poza wlasny stadion to duzo traci. Teraz bedzie musiala przejechac w zimniejszy klimata, na drugi wrecz koniec Europy. I tu widze szanse dla Lechitow.
O Nancy niewiele wiem, poza suchymi statystykami. Mysle jednak, ze bedzie to bardzo wazne spotkanie dla Lechitow, bo przegrywajac to spotkanie postawia sie pod sciana. Nastepny jest przeciez wyjazd do Moskwy i zakladajac, ze Lech przegralby oba te mecze bedzie juz mozna smialo w pozostalych dwoch grac przeciwko naszym - Smuda walczac na dwoch frontach wtedy odpusci PUEFA, skupiajac sie na lidze, gdzie szanse na upragniony sukces sa zdecydowanie wieksze, anizeli w Europie.
Feyenoord, na dzien dzisiejszy to chyba najslabsza ekipa grupy. Ale co stanie sie z ta druzyna przez ponad 2 miesiace? Nie wiadomo o nie ma co osadzac i juz dzis w ciemno typowac ogrania Holendrow. Dzisiaj byloby to bardzo realne - ugrania punktu bylbym prawie, ze pewny. A tak czekajmy i obserwujmy...

Lechowi w duzej mierze przeszkodzic moze fakt, ze w lidze graja o najwyzsze cele. I ta moze byc priorytetem - na tytul czekaja w Poznaniu jak na zbawienie, szanse sa duze i realne. A w PUEFA wyjscie z grupy bedzie bardzo ciezkie, nie mowiac juz o ugraniu czegos dalej. Dzisiaj juz spotkalem sie z opiniami, ze jezeli gdzies bedzie trzeba odpuszczac, oszczedzac to tylko w PUEFA, bo liga to zdecydowany priorytet. Po czesci glupie to nie jest, ale nie mozna ot tak odpuszczac. Dawno zaden nasz klub tak daleko w Europie nie zaszedl, nie mowiac juz o Lechu. Dlatego to szansa na pokazanie sie i duma reprezentowania naszego kraju w tych rozgrywkach.

Od bukmacherskiego punktu widzenia, kurs 2.40 na awans Lechitow to zdeczka za malo. Nie sprobuje. Bede probowal czego w poszczegolnych meczach. Na dzien dzisiejszy to co pobiore to wygranie grupy przez Rosjan - 3.0 - Depor jest dla mnie zbyt nieobliczalne i zbyt chaotyczne, by byc tu faworytem. A CSKA ma duzy atut w tym, ze u siebie gra z teoretycznie najsilniejszym rywalem z grupy - Deportivo wlasnie. I wlasnie pobiore tez typ na wygrana zespolu z Moskwy u siebie przeciwko Hiszpanom - kurs 2.20 na takie rozwiazanie wyglada przyjemnie \:\)

Do góry
#2643831 - 08/10/2008 23:21 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: Amkwish]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
Originally Posted By: amkwish
Jest fajnie.

Tak Lech wyjdzie z grupy ,jak Famagusta wygra CL.

Ja sie ciesze z losowania ,bo przynajmniej w pierwszych meczach pojawia sie wysokie kursy na zwyciestwa gosci w Poznaniu.

Przypomina mi sie Amica - Rangers i kurs na "dwójkę" 2,60 \:\) ,teraz powinno byc podobnie.


Lubie czytać Twoje wypociny, ale takimi postawi udowadniasz, że nie zawsze warto.

Sprawdziłem - Famagusta w Bwin stoi @ 401, choć z pewnością gdzieś jest wyżej - nie chce mi się szukać, więc możesz mi dać powiedzmy 1/10 z tego na wyjście Lecha z grupy - chętnie zagram, skoro wg Ciebie szanse takie same to zobacz jakie value. To jak przyjmujesz zakład czy szanse Lecha jednak trochę wzrosły?

Nie ma co narzekać - grupa w której z pewnością można powalczyć, terminarz fantastycznie ułożony, jeżeli pierwszy mecz Lech wygra będzie dobrze. Na tym etapie ciężko o łatwiejszych rywali, no chyba, że ktoś przeprowadzi symulacje losowania na kompie i z każdego koszyka wybierze najsłabszą ekipe - ale takie rzeczy to tylko u jednego z operatorów sieci komórkowych.

Do góry
#2785508 - 19/12/2008 17:49 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: s_LP]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
no i kurs 40 lub 401 zatopiony

Do góry
#2920086 - 17/02/2009 19:30 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: s_LP]
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
mecze za pasem a temat leży, chyab sam cos naskrobie

Do góry
#2920759 - 18/02/2009 00:03 Re: Puchar UEFA 2008/09 - faza grupowa 1 kolejka (23.10.2008) [Re: trueneo]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Oto zestaw par 1/16 Pucharu Uefa :

18 Feb 18:00 Din. Kiev v Valencia
18 Feb 18:15 Zenit St Petersburg v Stuttgart
18 Feb 18:30 Olympiacos v St Etienne
18 Feb 20:00 Aston Villa v CSKA Moscow
18 Feb 20:30 Werder Bremen v AC Milan
18 Feb 20:45 NEC Nijmegen v Hamburg
18 Feb 20:45 Bordeaux v Galatasaray
18 Feb 20:45 Paris S.G. v Wolfsburg
18 Feb 20:45 Sampdoria v Metallist Kh
18 Feb 21:00 AaB Aalborg v Dep. La Coruna
18 Feb 21:45 Braga v Standard
19 Feb 18:00 Lech Poznan v Udinese
19 Feb 19:45 Shakhtar Donetsk v Tottenham
19 Feb 20:05 FC Copenhagen v Man City
19 Feb 20:45 Fiorentina v Ajax
19 Feb 20:45 Marseille v Twente

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, pacyfista, igea23, VVega, 11kera11), 4204 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582694 Postów

Najwięcej online: 4344 @ Wczoraj o 20:27