Strona 2 z 13 < 1 2 3 4 ... 12 13 >
Opcje tematu
#2713765 - 09/11/2008 21:15 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Max11]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
Skra-Jastrzębski

Drużyna Skry na swoim parkiecie mocna. Personalnie silna i napakowana gwiazdami. W LM szybkie 3:0 od Niemców \:\( oczywiście braki personalne były ale walki już nie. Jastrzębie też grało i uległo 2:3 Olimpiakosowi. Nie wiem jak przedstawiaja się składy na ten mecz ale takie spotkania często na styku kończą się albo 3:0 dla Skry albo dopiero w tie breaku. Emocji na pewno nie zabraknie. Warto wziąć po uwagę puchary i następne mecze. Skra jedzie do Aten gdzie raczej musi wygrać żeby myśleć o dalej grze w LM. Dlatego typ
+1,5 na Jastrzębie po kursie 2,55 kusi

Do góry
Bonus: Unibet
#2715238 - 10/11/2008 05:09 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Matias88]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
Walka była i wynik 2:3

Do góry
#2728155 - 16/11/2008 04:09 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Matias88]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
Widać, że w temacie cisza tak po przemyśleniach postanawiam zagrać jakaś kombinację na Skrę z Resovia a to dlatego, że aby trzymać się czuba Bełchatów musi to wygrać. Nie wiem jaki będzie skład ale na Sovie Skra powinna znaleźć sposób bo jest lepsza.
Skra win i Skra -1,5 seta

Do góry
#2729400 - 16/11/2008 20:59 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Matias88]
Makar32 Offline
journeyman

Meldunek: 23/03/2005
Postów: 80
Skąd: B-stok
Jakoś nie widzę równej gry w tym sezonie Skry ( dużo kontuzji kluczowych zawodników ) i jak zwykle trzeba oszczędzać Wlazłego \:\) a jak go nie ma to nie bardzo jest komu grać w ataku. Wiem, że jest Kurek i Jarosz ale nie grają w Bełchatowie tak jak grali w swoich poprzednich klubach w zeszłym sezonie.
Natomiast Resovia rozkręca się z meczu na mecz. Dobry równy skład i największy ich atut - Trener zaczyna dobrze ustawiać drużynę pod każdego przeciwnika indywidualnie.
Moim zdaniem szanse są 50:50.
Pozdrowionka.

Do góry
#2730601 - 17/11/2008 03:17 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Makar32]
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Resovia - Skra 2 oraz -1,5 seta
Resovia zbudowąła naprawdę silną ekipę ale potrzebują jeszcze zgrania żeby wszystko naprawdę wyglądało dobrze. Mój typ jest w znacznej mierze poparty ostatnimi wydrazeniami tych drużyn w pucharach. resovia po gładkim wygraniu 3-0 nawet nie wiem z kim oni tam grali jacyś Ukraincy czy ktoś tam później przegrywają w złotym secie, widać, że jeszcze drużyna nie potrafi utrzymać dobrej gry przez dłuższy czas pod koniec złotego seta Resovianie byli już zupełnie rozbici i to na pewno dobrze nie rokuje przed meczem ze Skrą. Skra za to rozbiła Panathinaikos w pięknym stylu hgrali bardzo skutecznie, przede wszystkim blok funkcjonował bardzo dobrze. A już jak wyciągnęli 2 seta ze straty chyba ok. 5 punktów to naprawdę działą mobilizująco na drużynę. Wydaje mi się, że Skra w końcu wchodzi na ten swój normalny poziom i powinna ograć Resovię. podkreślam, że opieram się przede wszystkim na występach tych drużyn w pucharach ale trzeba pamiętać, że mecz meczowi nierówny ale psychicznie na pewno Skra silniejsza. Dla kontry grałbym 3-2 dla Bełchatowian oraz 3-2 dla Sovii oczywiście coś dodając żebyśmy wyszli na plus. Dla mnie Resovia jak to nawet wygra chociaż w to wątpię to jedynie w TB na pewno nie wygrają 3-0 lub 3-1 wiem, że w sporcie nie istnieje słowo na pewno no dobra według mnie mają nikłe szanse na to \:\)

Do góry
#2730626 - 17/11/2008 03:24 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: grzesol]
yaaho Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2005
Postów: 30870
Skąd: 2909 Taylor Street, Dallas, TX...
grzesol...tak czytam ta "analize" i na moje oko najlepiej bedzie jak zagrasz Skra +1,5 seta...bo chcesz zagrac Skra + Skra -1,5 + Skra 3:2 + Skra 2:3 \:D

Do góry
#2732103 - 18/11/2008 01:31 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: yaaho]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
Resovia-Skra 2
kurs 1,65

Dla odważnych -1,5 seta po 2,1

Jeśli Skra nie chce pozwolić odskoczyć rywalom to musi ten mecz wygrać. Atmosfera w klubie świetna po wygraniu z Pantą oby zmęczenie nie wyszło. W zespole Skry zabraknie kontuzjowanych Stephana Antigi i Janne Haikkinena.Trener Ljubomir Travica nastomiast nie będzie mógł desygnować do gry Ihosvany Hernandeza, a niepewny jest występ Piotra Łuki i Pawła Papkego. Wszystko wyjaśni się dziś wieczorem

Do góry
#2734500 - 19/11/2008 15:49 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Matias88]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Waldemar Wspaniały trenerem siatkarzy Delecty

Bardzo szybko zmienia się sytuacja w zespole Delecty po zwolnieniu Rostislava Chudika. Jak podaje oficjalny serwis drużyny, nowym szkoleniowcem bydgoskiej ekipy będzie były selekcjoner reprezentacji Polski, Waldemar Wspaniały.
Potwierdziły się zatem wcześniejsze doniesienia o tym, iż to właśnie Wspaniały zastąpi zwolnionego w poniedziałek Rostislava Chudika. Nowy trener poprowadzi Delectę już podczas najbliższego spotkania w Warszawie, które zresztą będzie bardzo ważne dla obu drużyn. Przypomnijmy, że obecnie bydgoski klub zajmuje ostatnią pozycję w tabeli, z dorobkiem zaledwie jednego punktu.

Ostatnio 62-letni szkoleniowiec nie pracował w żadnym klubie, choć w siatkarskiej centrali pełnił między innymi funkcję wiceprezesa i był odpowiedzialny także za szkolenie ligowych trenerów.

Wspaniały kontrakt w Bydgoszczy podpisze jednak dopiero w czwartek, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

/sportowefakty/

Do góry
#2738002 - 21/11/2008 19:09 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Giertyszek]
MARSHALL213 Offline
addict

Meldunek: 04/10/2006
Postów: 675
Skąd: Toruń
Witam!

Widze dobry meczyk do grania: Trefl Gdańsk - Jadar Radom +1.5 @ 2,11

Jadar po dobrym meczu w Bydgoszczy przyjezdza do Gdanska, gdzie zmierzy sie z miejscowym Treflem. Mysle, ze siatkarze Jadaru spokojnie urwą 2 sety gospodarzą, a nawet wygrają cały mecz. Pozdrawiam

Do góry
#2738103 - 21/11/2008 20:27 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: MARSHALL213]
Cendruś Offline
Oszust i... dzida!!!

Meldunek: 26/12/2005
Postów: 14689
Skąd: Wwa
Krótko jak widze ta kolejke - jedynie typy na zwyciezcow (ale rowniez jakies hc,sety pewnie beda grane \:\) ) :

Trefl Gdańsk-Jadar Radom

W sumie ciezki mecz, Trefl ciagle szuka formy i mysle, ze powoli beda grac na swoim normalnym poziomie. Klasa i nazwiska zawodnikow zdecydowanie na korzysc gospodarzy, a forma raczej rowna + przewaga wlasnej hali. Jadar slabiutko w tym sezonie, a wygrany mecz z rozbita Delcta to mnie nie przekonuje. Ja chyba jednak zagram na 1. Kurs @1,45 nawet calkiem fajny, bo pewnie przed sezonem bylby +/- @1,2.


AZS UWM Olsztyn-KS Jastrzębski Węgiel SA

Ten mecz mozna śmialo nazwac meczem kolejki. olsztyn niby oslabion w tym sezonie, ale krocza od wygranej do wygranej. Dzis jednak mysle, ze jest tomecz na 4-5setów i duze znaczenie bedzie miala lawka rezerwowych na ktorej u gospodarzy raczej ciezko szukac kogos znaczacego, mogacego w pojedynke odmienic losy spotkania. JSW po wpadce u siebie z Czewa (mozna powiedziec kolejnej - ewidentnie ten zespol im nie lezy) bedzie chcial za wszelka cene sie zrechabilitowac. Sklad maja bardzo dobry, tylko szkoda ze trener boi sie wpuszczac na parkiet mlodego Łomacza. Fakt, Freriks to uznana marka w Europie, ale przeciez nikt nie gra wiecznie na wysokim poziomie i odpoczynek przyda sie kazdemu. Wiem, ze Grzesiek by podołal wyzwaniu i bardzo czeka na swoja szanse (lata gry z nim w jednym zepsole).


PGE Skra Bełchatów-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

O tym meczu za wiele nie bede pisal, bo chyba nie trzeba. Skra wrocila na dobry poziom, a Bąku w koncu dostal szanse i gra na zajebistym poziomie! U niego nie tylko gra sie liczy, ale zaangazowanie, serce jakie wklada do tego. Potrafi wniesc do zespolu pozytywna energie.
KK co najwyzej stac na 1set i tyle, ale to tez moze byc mission impossible.


AZS Politechnika Warszawa-Delecta Bydgoszcz

Hej, hej AZS! trener Kowalczyk zrobil bardzo ciekawy zespol na ten sezon i chlopaki z Warszawy potrafia kazdemu urywac punkty. Mam nadzieje, ze nie beda sie bawic w Janosika i je oddawac biedakom. Polibuda 2 mecze u siebie i 2 porazki, ale trzeba przyznac ze przeciwnicy byli bardzo wymagajacy - Olsztyn i Rzeszow. Teraz przyjezdza 'Wspaniała' ekipa z Bydgoszczy i mysle, ze wroci do siebie z 'kóleczkiem', ale to nie bedzie medal tylko... 0 punktow.
Niby Wspanialy podpisal kontrakt, ale czy w 3dni da sie cos zrobic? Niby jest Krzysio Janczak i Marcin Nowak - zawodnicy zasluzeni dla Polskiego volley'a, ale te lata juz minely jak spiewala Maryla Rodowicz.
Dla mnie tutaj pewna wygrana stolecznych 3:0/1.


Domex Tytan AZS Częstochowa-Asseco Resovia Rzeszów

Czekam na ten mecz tak jak czekalem na mecz Sovia-Skra. Tutj jestem prawie pewien na 99% ze wygraja goscie. Wika, Gierek i mały to zawodnicy ktorzy dla Czewy wygrali lepszy siatkarski świat, ale kazdy chyba zna kibicow spod Jasnej Gory i ten kto odejdzie to ZDRAJCA. Pewnie beda szly gwizdy, wyzwiska i monety na parkiet i to mnie cieszy, bo moywacja liderow gosci bedzie ogromna.
Czestochowa dla mnie to zespol zagadka i dalej nie zmieniam swojego zdania i mysle ze w tym roku walka o 6-10msc. Jest Bartman, ktorego wiekszosc zachwala. Fakt, dobry zawodnik...ale w ataku i zagrywce. Popatrzmy na jego przyjecie to jest kaplica, a chyba zeby zaatakowac to trzeba przyjac nie? Poza tym jest to zawodnik strasznie zje**ny z charakteru...przez ojca Leona \:\) (sekretarza w zwiazku). [[ Malo osob wie, ale jest sztucznie wyciagany w gore przez rozne leki z Ameryki + czeste wyjazdy na Dominikane - czesty pobyt na sloncu wyciaga czlowieka w gore.
Jest wiele przykladow jego gwiazdorstwa juz z czasow gry w Mosie, ale nie bede pisal - gosc jest strasznie nielubiany przez osoby ktore go znaja.]] Zupelne przeciwienstwo wspomnianego wczesniej Łomacza.
Co do meczu to mysle, ze Sovia bedzie chciala poza tym zmazac plame za ostatni mecz z Belchatowem i spokojnie wygra w niedziele.

Do góry
#2738150 - 21/11/2008 20:50 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Cendruś]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Właściwie mogę się podpisać pod typami Mario_, jedyna roznica to taka, że ja nie ruszam meczu w Gdańsku, to dla mnie no bet, z meczu w Olsztynie gram na jednym kuponie, że Jastrzębie ugra co najmniej 2 sety - ciężki mecz, ale kadrowo lepsi goście i chęć zmazania plamy z meczu z Częstochową, w końcu dwa tygodnie temu pokonali Skrę, Olsztyn w ich zasięgu, tylko muszą zagrać zmobilizowani na maxa, a myślę że o to nie będzie trudno, pozostałe mecze typuję tak samo, aha i Resovia gra w poniedzialek, pora na wygrywanie bo co prawda Travica mówi że optymalna forma będzie na PlayOff ale ze Skrą 2 sety na przewagi przegrane, więc dużo nie brakowało, na pewno kadrowo o klasę lepszy Rzeszów to oczywiste, poza tym chęć pokazania się i dobrej gry byłych graczy AZS z zeszłego sezonu w zespole Resovii.


A wiec moj kupon na tę kolejkę to:
Jastrzębie @2 tudzież Jastrzębie w hcp +1.5 seta @1,50
Warszawa @1,50
Skra @1,15
Resovia @1,72

Do góry
#2739076 - 22/11/2008 01:30 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Giertyszek]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Trefl Gdańsk - Jadar Radom

Spotkanie 6. kolejki polskiej PlusLigi mężczyzn. Na przeciwko siebie staną drużyny Trefla Gdańsk, iluzoryczny 'czarny koń' obecnych rozgrywek, oraz skazywany na porażkę Jadar Radom. W drużynie z 3miasta apetyty przed startem rozgrywek były dość spore, oceniani jako 4-5. siła w naszej lidze, dali swoim kibicom nadzieję na ciekawy i pełen emocji sezonu w PLS. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna i dzisiaj Gdańsk plasuje się dość nisko w tabeli, gdyż zaledwie na 8. Pozycji. Zespół gra nierówno, chimerycznie, tracąc wiele punktów w sytuacjach z pozoru bezpiecznych (vide ostatni mecz z Olsztynem i 22 zepsute zagrywki). Ważną informacją może być również fakt, iż trener Gdańszczan, Wojciech Kasza, miał spore problemy z przeprowadzaniem normalnych treningów, gdyż:

„Bojan Janić i Marko Samardzić na dwa dni wyjechali do Serbii, aby załatwić sprawy formalne w tamtejszej federacji, a z powodu choroby w środę pauzował Łukasz Kadziewicz.” (za pls.pl)


Jadar póki co również nie zachwyca, choć widać wyraźny progres w ich grze. Znacząca różnica między zainteresowanymi drużynami jest taka, że po stronie dzisiejszych gości nie występuje zjawisko ‘presji wyniku’, bynajmniej nie w tak wyolbrzymionej postaci jak ma to miejsce w przypadku Gdańska. Jadar przegrywa, ale wszystkie porażki są niejako wkalkulowane w długi i ciężki sezon, polskiej PlusLigi. Wspomniałem o progresie w grze podopiecznych Mirosława Zawieracza. Otóż po początkowych deklasujących porażkach z Olsztynem, Jastrzębskim Węglem oraz Resovią, przyszedł nieco lepszy mecz z ZAKSĄ, aż w końcu podczas ubiegłej kolejki graczom Jadaru udało się zdobyć halę „Łuczniczka” w Bydgoszczy, ogrywając gospodarzy w stosunku 3-1. Ostatnia wygrana z Delectą na pewno doda drużynie skrzydeł, ale czy to starczy na Trefl Gdańsk?

Łyk statystyk:

5. kolejka - 15.11.2008

AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 3:1
Delecta Bydgoszcz - Jadar Radom 1:3

4. kolejka - 08.11.2008
Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 3:2
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jadar Radom 3:1

3. kolejka - 25.10.2008

AZS Częstochowa - Trefl Gdańsk 3:2
Resovia Rzeszów - Jadar Radom 3:0


Ciekawostki do tego meczu dostarcza historia Radaru, który w zeszłym sezonie 2007/2008 był w niemal identycznej sytuacji przedmeczowej. Wprawdzie inaczej ułożył się terminarz dla zespołu, ale po V kolejkach zespół miał na swoim koncie tylko 1 zwycięstwo. Podobnie jak teraz, sytuacja w drużynie poprawiła się znacznie dzięki 1 zwycięstwu w sezonie – wówczas w V kolejce Radom odprawił AZS Politechnikę Warszawa (3-0), teraz w V kolejce Delectę Bydgoszcz (3-1). I co ciekawsze po mecz z Politechniką Radomianie złapali wiatr w żagle, który niósł ich przez dwie następne zwycięskie kolejki z Delectą, a także niespodziewanie ze Skrą Bełchatów 3-2. Czy i tym razem przerwanie pasji porażek odbije się pozytywnie w kolejnych kolejkach ligowych ?

Więcej zapowiedzi już wkrótce,

betvolley.pl - z pasji do siatkówki ;\)

Do góry
#2739125 - 22/11/2008 02:06 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: _Korver_]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
W poniedziałkowy wieczór w Częstochowie zapowiada się niezwykle interesujące widowisko pomiędzy pomiędzy piątym a szóstym zespołem w ligowej tabeli. Gospodarze - Domex Tytan AZS Częstochowa uskrzydleni triumfem nad Jastrzębskim Węglem podejmować będą w ostatnim spotkaniu tej kolejki drużynę Asseco Resovii Rzeszów, w składzie której trójka graczy występujących w poprzednim sezonie w zespole akademików spod Jasnej Góry. Paweł Woicki, Krzysztof Gierczyński i Marcin Wika – bo o nich mowa jak sami mówią jadą do Częstochowy jak do siebie, znają tą halę i to miejsce od podszewki. Z pewnością kibice gospodarzy, jak w takich przypadkach bywa, będą mieli używanie na byłych graczach AZS, ale takie gwizdy i wyzwiska bywają dla graczy mobilizujące i trójka o której mowa będzie chciała pokazać jak najlepszą grę w hali której występowali w poprzednim sezonie.
A gospodarze choć niemiłosiernie osłabieni przed sezonem, pokusili się już o dwa zwycięstwa w tym sezonie, i o ile pokonanie Trefla wielkim wyczynem nie jest, to wygrana w Jastrzębiu już na uwagę zasługuje, szczególnie że dobrze podopieczni Radosława Panasa zaprezentowali się już w spotkaniu LM z Iraklisem które przegrali po tie-breaku.
Resovia jak dotąd pewnie ograła po 3-0 zespoły z dolnej części tabeli – Politechnikę, Jadar i Delectę, przegrała zaś dwa spotkania z literującymi w tabeli Skrą i Zaksą. I o ile przegrana ze Skrą mogła być wkalkulowana, w XXI wieku w lidze Resovia ze Skrą jeszcze nie wygrała, to porażka u siebie z zespołem Kędzierzyna była z pewnością rozczarowaniem. Przed Resovią mecze z innymi zespołami z czołówki, w których drużyna z Podkarpacia będzie mogła pokazać czy słusznie się mówi o niej jako o drugiej, po Skrze, sile w lidze.

Ostatnie mecze:

Jastrzębski Węgiel - AZS Częstochowa 2:3 (28:30, 25:19, 17:25, 25:17, 11:15)
AZS Częstochowa - Mlekpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 19:25, 18:25)
AZS Częstochowa - Trefl Gdańsk 3:2 (27:29, 22:25, 25:17, 25:15, 20:18)
Skra Bełchatów - AZS Częstochowa 3:0 (25:16, 25:20, 25:13)
AZS Częstochowa - AZS Politechnika 2:3 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 11:15)

Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów 0-3 (23:25, 23:25, 17:25)
AZS Politechnika - Resovia Rzeszów 0:3 (25:27, 19:25, 27:29)
Resovia Rzeszów - Jadar Radom 3:0 (27:25, 25:22, 25:16)
Delecta Bydgoszcz - Resovia Rzeszów 0:3 (17:25, 12:25, 19:25)
Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (21:25, 25:20, 22:25, 25:11, 14:16)

W ubiegłym sezonie:


AZS Częstochowa - Resovia Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)
Resovia Rzeszów - AZS Częstochowa 1:3 (18:25, 25:20, 23:25, 23:25)


GRACZ DO OBSERWACJI

Marcin Wika – jeden z trójki „muszkieterów” który przed sezonem zmienił Częstochowę na Rzeszów, finansowo wyszedł na tym lepiej, czy wyjdzie też sportowo, w Rzeszowie mówią że budują zespół na Mistrzostwo Polski, jeśli tak to z przeciwnikami typu AZS Częstochowa z obecnego sezonu trzeba wygrywać, pomóc w tym mogą jego silne i plasowane zagrywki, które są ozdobą siatkarskiego spektaklu, czy nie zawiedzie w poniedziałek?

Zbigniew Bartmann – nazywany „gwiazdą” obecnej drużyny spod Jasnej Góry, zespół budowany w tym sezonie przez Radosława Panasa składa się w zasadzie z samych młodych perspektywicznych graczy, potrzeba czasu aby zaczęli tworzyć kolektyw i nabrali doświadczenia, Bartmann – reprezentant Polski może być takim spoiwem zespołu, tylko czy jest to gracz który się do tego nadaje, biorąc pod uwagę jego krnąbrny charakter?


PROGNOZA

W poniedziałkowy wieczór emocji nie zabraknie, na dobry początek tygodnia powinniśmy być świadkami wyrównanego meczu ze wskazaniem na gości. Czy częstochowska młodzież podejmie wyzwanie i zaskoczy na plus jak w ostatnim meczu z Jastrzębiem? Więcej chyba atutów ma w składzie i na boisku drużyna gości która nie powinna sobie pozwolić w lidze na dwie porażki z rzędu. Typ: 1-3.

Do góry
#2739244 - 22/11/2008 02:48 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Giertyszek]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa

PGE Skra Belchatow - Kedzierzyn-Kozle ( 0 : 2.5 )

Na ten mecz innego pomysłu nie mam. Skra gra bardzo dobrze ale Kędzierzyn też prezentuje się fajnie i seta są w stanie urwać kurs może nie rewelacja ale warty gry

Popieram typy na Jastrzębie i Resovie

Do góry
#2739831 - 22/11/2008 07:00 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Matias88]
Cholo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 17415
Skąd: New Jersey
Skra bez Wlazłego. Na dzień dzisiejszy lekarz wykluczył możliwość gry ze względu na chorobę.

"Może do rozpoczęcia gry coś się zmieni, ale nie robimy sobie wielkich nadziei"
- mówi Jacek Nawrocki, drugi trener PGE Skry

Do góry
#2739887 - 22/11/2008 07:55 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Cholo]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
So 22/11/08 g. 18.00

J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz

Przed nami 6. kolejka zmagań. Sytuacja na chwilę obecną kształtuje się w sposób następujący: Warszawiacy zajmują miejsce 8. zaś Delecta 10., co najlepiej prezentuje wymowę i wagę tego spotkania, obrazowo określanego jako ‘mecz o 6 pkt’. Przejdźmy do prezentacji obu ekip:

Politechnika Warszawska – gospodarze w nieco lepszej sytuacji, gdyż zdobyli do tej pory 4 punkty oraz mają w perspektywie jutrzejszy mecz we własnej hali. Ostatnio dość pozytywne wrażenie akademicy pozostawili po sobie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie po ponad 2-godzinnym pojedynku ostatecznie ulegli gospodarzom w stosunku 2:3. W zespole nastawienie do meczu z Delectą iście bojowe. Siatkarze wygrażają się, że mecz z Bydgoszczą muszą koniecznie wygrać i zrobią wszystko by tego dokonać:

„ Chcemy to wygrać i już! - podkreślają zgodnie warszawscy siatkarze.”
„Będzie dobrze! - zapewnił szkoleniowiec Politechniki. - Damy z siebie wszystko i zagramy tak, jak najlepiej potrafimy - wtórował mu przyjmujący Serhij Kapelus.”


Delecta Bydgoszcz - czerwona latarnia ligi, ma dużo więcej powodów do zmartwień. Przede wszystkim wyniki drużyny nie przynoszą dumy. 5 porażek w pierwszych 5 kolejkach i tylko 5 wygranych setów. Zadziwiające zestawienie liczb, które w pełni oddaje sytuację, panującą w bydgoskiej drużynie. Nie może, więc stąd dziwić zmiana trenera, mimo tego, iż nie popieram tego typu praktyk, szefostwo Delecty musiało podjąć jakieś drastyczne kroki, dające nadzieje na lepsze jutro. W celu tym zatrudniono cieszącego się dużym uznaniem szkoleniowca – Waldemara Wspaniałego. Czy i w tym wypadku zadziała zasada ‘nowej miotły’ i bydgoska drużyna sprosta zadaniu, grając na miano oczekiwań swego nowego, ‘Wspaniałego’ trenera? Wszak statystyki nie wróżą zbyt dobrze.

Ostanie wyniki:

5. kolejka - 15.11.2008

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika 3:2
Delecta Bydgoszcz - Jadar Radom 1:3

4. kolejka - 08.11.2008
Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz 3:2
AZS Politechnika - Resovia Rzeszów 0:3

3. kolejka - 25.10.2008

Resovia Rzeszów - Jadar Radom 3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Delecta Bydgoszcz 3:1


W ubiegłym sezonie:


AZS Politechnika - Delecta Bydgoszcz 3:0
Delecta Bydgoszcz -AZS Politechnika 0:3

Jak widać, w ubiegłym sezonie drużyna z Bydgoszczy wybitnie leżała graczom z Warszawy. Warto dodać, że w poprzednich rozgrywkach drużyny te zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku o 9-10. miejsca w lidze. W walce do 4 zwycięstw, ostatecznie wygrała Politechnika w stosunku 4-3.

Gracz do obserwacji :

Rybak Radosław (Politechnika) – zawodnik stanowiący o sile ofensywnej stołecznego zespołu. Większość akcji ofensywnych jest nagrywanych na tegoż właśnie zawodnika, co powoduje, że jego dyspozycja w danym meczu ma ogromny wpływ na grę całej drużyny. W ostatnim spotkaniu z ZAKSĄ pan Radosław wykonał aż 35 ataków, z których 14 zakończyło się zdobyczą punktową. Co daje dość przeciętną skuteczność, mianowicie 40%. Czy własna hala oraz dużo słabszy przeciwnik sprawi, że tym razem będzie lepiej i Rybak poprowadzi warszawską drużynę do tak oczekiwanego zwycięstwa?

Prognoza: Ciężki mecz, jaki mają przed sobą jutro drużyny, daje spore nadzieje na wielkie emocje siatkarskie. Ewentualna porażka jednej z ekip mocno skomplikuje jej sytuację wyjściową przed kolejnymi spotkaniami. Warszawiacy nabuzowani, za stołecznymi przemawiają bez wątpienia statystyki oraz atut własnej hali. Za Bydgoszczą stoi głównie postać nowego trenera. Wynik? Mój typ to 3:1.


„Każda praca jest możliwa do wykonania, jeśli podzielić ją na małe odcinki.” (Abraham Lincoln) – jeżeli obie ekipy mają w planach spokojne utrzymanie się lidze bez wątpienia muszą podążać za tą maksymą…


Do góry
#2740281 - 22/11/2008 22:01 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: grzesol]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle


Dzisiaj w Bełchatowie dojdzie do spotkania ‘na szczycie’, zmierzą się bowiem lider i wicelider tegorocznych rozgrywek PlusLigi. ZAKSA, na chwilę obecną największa niespodzianka ligi, podejmie na wyjeździe ‘All-Stars’ Skrę Bełchatów. No właśnie, ale czy aby na pewno All-Stars? I tu właśnie pojawia się problem, ponieważ w Skrze zabraknie kilku ważnych zawodników. Do absencji Stephane Antigi i Janne Heikkinena wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, ale brak Mariusza Wlazłego stanowi ogromny ubytek dla bełchatowskiej drużyny. Owszem trener Castellani ma do dyspozycji zmienników, imponujących jak na polskie warunki, jednakże każdy wie, jaki procent sukcesu stanowi Mariusz w bełchatowskiej układance. Głównego atakującego reprezentacji Polski (Wlazły) zastąpi młody Jakub Jarosz.

Żeby być obiektywnym i nie przeceniać umiejętności gości należy zaznaczyć, że ich wysoka pozycja w tabeli jest bardziej spowodowana korzystnym terminarzem, niż nadzwyczajnym umiejętnościami zawodników Stelmacha. Mimo to jednak poniżej pewnego poziomu nie schodzą i tak powinno być również w dzisiejszym spotkaniu. Czy ZAKSA jest w stanie urwać seta? A może coś więcej? Szczerze mam problem z odpowiedzią na to pytanie. Nie mam za to wątpliwości, gdy pomyślę o przebiegu poszczególnych setów. Jeżeli Skra ma wygrać to 3-0, to na pewno nie zrobi tego w sposób nokautujący, jak miało to miejsce chociażby w 2. Kolejce w meczu z Częstochową.

Warto zaznaczyć, że Skra w 5. dotychczasowych meczach, aż 4-krotnie zanotowała OVER 90.5 pkt po II setach – jednakże jak to ze statystykami bywa, często zamazują one faktyczną postać rzeczy…

Reasumując:

Typ: OVER 90.5 pkt po II setach
Stawka: 7/10
Kurs: @1.72
Buk: Unibet

Do góry
#2740413 - 22/11/2008 22:57 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: _Korver_]
Kellthorn Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/05/2006
Postów: 2326
Do bardzo ciekawej konfrontacji dojdzie dzisiaj na szczycie tabeli PLUS LIGI pomiędzy zespołami SKRY Bełchatów i ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Będzie to nie tylko pojedynek o to kto zostanie leaderem po VI kolejce, ale rówież pojedynek trenerów Castellaniego i Stelmacha (ten ostatni jeszcze w kwietniu grał w drużynie Skry). Drugi trener ZAKSY – Andrzej Kubaczki w serwisie (sportowe-fakty.pl) zapowiada, że
Quote:
„Nie miałbym nic przeciwko temu, by w Bełchatowie powtórzył się rzeszowski scenariusz.”
Wówczas to na inauguracje ZAKSA wygrała 3-2 na wyjeździe, czym rozpoczęła marsz w górę tabeli bez przegranego jak dotąd meczu. Skrze raz podwinęła się noga, za sprawą nieobecności Mariusza Wlazłego i Stephana Antigi w drużynie i 2 kolejki temu ulegli Jastrzębskiemu Węglu 2-3. Suma sumarum jednak obie drużyny są najsolidniejszymi zespołami w PLUS LIDZE i jedyne czego możemy się spodziewać to to, że nie zabraknie emocji w Hali Energii.

Ostatnie mecze obu zespołów:
5. kolejka - 15.11.2008
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika 3:2
Asseco Resovia Rzeszów – Skra Bełchatów 0:3

4. kolejka - 08.11.2008
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jadar Radom 3:1
Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3

3. kolejka - 25.10.2008
AZS Olsztyn – Skra Bełchatów 1:3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Delecta Bydgoszcz 3:1


W ubiegłym sezonie:
W zeszłym sezonie drużyny z Bełchatowa i Kędzierzyna Koźla spotkały się dwukrotnie i dwukrotnie to Skra była górą:

03.02.2007 Skra Bełchatów Mostostal-Azoty 3:0 25:20, 25:20, 26:24

21.03.2007 Mostostal-Azoty Skra Bełchatów 1:3 25:22, 23:25, 20:25, 21:25


Zawodnicy do obserwacji:
Mariusz Wlazły: Kluczowy atakujący Skry Bełchatów, a także zawodnik, bez którego ciężko sobie wyobrazić dzisiejszy skład Reprezentacji Polski. Wielokrotnie nagradzany, w tym roku zdobył 5 indywidualnych nagród, a ze Skrą Bełchatów brązowy medal Ligi Mistrzów i Mistrzostwo Polski. Pierwszoplanową rolę w polskiej siatkówce zawdzięcza dynamicznemu atakowi (o zasięgu około 360cm), a także skoczności i trudnej zagrywce. W ostatnim meczu ze Resovią Rzeszów był najlepiej punktującym zawodnikiem na boisku. Zdobył w sumie 14 punktów przy skuteczności ataku ponad 60%. Nic więc dziwnego, że zapowiadana absencja przed zbliżającym się meczem ligowym z Kędzierzynem Koźle będzie wielkim osłabieniem dla gospodarzy.

Jakub Novotny: Podstawowy atakujący drużyny Kędzierzyna Koźla. Zawodnik z czeskim paszportem zanutował już występy w takich renomowanych klubach z Europy jak: Panathinakos Ateny czy Perugia Volley. Grał również we Francji, jak i oczywiście w Czechach. Jakub Novotny jest zawodnikiem obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi i bardzo dobrą techniką . Przy wzroście 196cm jego w zasięg w ataku przekracza linię 340cm. W PLUS LIDZE regularnie punktuje dla swojej drużyny, w ostatniej kolejce z drużyną AZSu Warszawa (wygranym 3-2) zdobył nagrodę MVP i 30 punktów (w tym 29 zdobytych bezpośrednio atakiem).

Kontuzje i absencje:W drużynie Skry do zespołu mogą powrócić już Marcin Możdżonek i Stephane Antiga, jednak ich występ jest niepewny z uwagi na niedawno przebyte kontuzje. Sporym osłabieniem powinien być brak Mariusza Wlazłego, o którego nieobecności informowała wczoraj gazeta.pl :” W piątek lekarz twierdził, że występ Mariusza jest wykluczony. Może do rozpoczęcia gry coś się zmieni, ale nie robimy sobie wielkich nadziei - mówi Jacek Nawrocki”. Z kolei w drużynie ZAKSY zabraknie ponownie przyjmującego Dany Lewisa, który jednak w tym sezonie nie rozpoczął jeszcze meczu w wyjściowej 6.

Przewidywanie:
O wyniku dzisiejszego spotkania z pewnością zadecydują takie czynniki jak: szwankujące ostatnio przyjęcie w Skrze, atak (pod nieobecność Wlazłego odpowiedzialni za zdobywanie punktów będą Murek, Falasca i rezerwowy Jakub Jarosz) oraz blok, który wydaje się być największym atutem po stronie gospodarzy. ZAKSA po raz kolejny będzie musiała się wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by wywieźć korzystny rezultat z tego spotkania, ale biorąc pod uwagę ostatnie dyspozycje drużyny prowadzonej przez Stelmacha nie są na straconej pozycji. Betvolley przewiduje w tym meczu małą niespodziankę i wywiezienie chociaż 1 punktu z nieprzyjezdnej gościom hali HWS Energii.
Typ betvolley: 3:2

Do góry
#2740659 - 23/11/2008 00:20 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: Kellthorn]
MARSHALL213 Offline
addict

Meldunek: 04/10/2006
Postów: 675
Skąd: Toruń
O to widze betvolley typuje jak ja ten mecz ;\) A kurs 3-2@6,5 w milenium i profie był jak najbardziej do zagrania. GL !

Do góry
#2744080 - 24/11/2008 07:02 Re: PlusLiga Mężczyzn 2008/2009 [Re: MARSHALL213]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
AZS Częstochowa – Resovia Rzeszów

Przed nami bardzo interesujący mecz. VI kolejka polskiej PlusLigi przysporzyła jak do tej pory wielu sensacji i niespodziewanych wyników. Czy i tak będzie i tym razem?

Spotkanie kończące serię gier, mecz nowej Częstochowy ze ... starą. Trzon ekipy Resovii stanowią bowiem ubiegłoroczni liderzy drużyny z Jasnej Góry - Gierczyński, Wika oraz Woicki. O Częstochowie po każdym meczu można by napisać - młoda ekipa, dość chimeryczna i nierówna w swoich poczynaniach. Ten opis sprawdza się praktycznie w każdym spotkaniu akademików. Owszem, mecz meczowi nierówny i Częstochowa już kilkukrotnie pokazała, że ma potencjał. Wyrównany bój z Iraklisem w LM, czy też zwycięstwo w ostatniej kolejce z Jastrzębskim Węglem daje do myślenia. Ja jednak uważam, że na drużynę pokroju Resovii będzie to mimo wszystko za mało.

Resovia ostatnio porażka w miarę gładko ze Skrą, stąd teraz mobilizacja dużo większa. Tym bardziej, że jak wspomniałem, połowa składu wyjściowego Rzeszowian, wraca na dobrze znaną sobie halę.

"Na pewno jest to dla mnie troszkę inny niż, zwykły ligowy mecz - mówi Krzysztof Gierczyński. - Jest to jakieś wyzwanie i człowiek chciałby zagrać dobre spotkanie, a przede wszystkim zakończyć je zwycięsko." – Krzysztof Gierczyński, były gracz AZS-u.

„Wszyscy dobrze znamy każdy kąt i jak mawiają koszykarze, każdą klepkę w hali Polonia. Nie ukrywam, że bardzo liczymy na zwycięstwo.”

Mobilizacja w drużynie pełna, dodatkowo w sobotę porażki doznała bełchatowska Skra, co bez wątpienia będzie czynnik mobilizującym rzeszowską drużynę. Wszak czy może się zdarzyć lepsza okazja do nadgonienia straty punktowej?


betvolley.pl - z pasji do siatkówki

Typ: Resovia
Stawka: 10/10
Kurs: @1.72
Bukmacher: Unibet

Do góry
Strona 2 z 13 < 1 2 3 4 ... 12 13 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (alfa, akagi, VVega, igea23, Sony, ANZELMO, Akhu), 1260 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581254 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49