Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#2757118 - 02/12/2008 02:28 Women's Euro 2008
szpak007 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/04/2006
Postów: 2624
Forum faktycznie powoli umiera pod względem czysto bukmacherskim, no moze poza QC. Już jutro rozpoczynają się ME piłkarek ręcznych w Macedonii a tu cisza.


Oficjalna strona ME2008

http://www.ehf-euro.com/mkd2008/womens-euro-2008.html



Poniżej kursy na wygrana w calym turnieju (expekt):

Norwegia 1.67
Rumunia 6.00
Federacja Rosyjska 7.00
Węgry 13.00
Dania 14.00
Niemcy 15.00
Francja 45.00
Chorwacja 50.00
FYR Macedonia 55.00
Szwecja 95.00
Hiszpania 125.00
Ukraina 250.00
Serbia 400.00
Austria 800.00
Portugal 850.00
Białoruś 850.00

Jak widać zdecydowanym faworytem sa mistrzynie olimpijskie z Norwegii, najlepsza druzyna ostatnich lat w kobiecej pilce recznej. Ale jak dla mnie troche za duza roznica w kursach, uwazam ze mozna sprobowac zagrac na Rosjanki po takim kursie chyba warto. Do Macedonii przyjada chyba w najsilniejszym skladzie, co prawda na szybko przegladalem sklady i nie widze jakis oslabien w reprezentacj Rosji. W druzynie Norwegii natomiast brakuje Katji Nyberg oraz Gro Hammerseng. Z pewnoscia o sile tych drugich beda decydowaly takie zawodniczki jak Lybekk, Johansen czy Riegelhuth. Obie druzyny spotykaly sie w finalach ostatnich najwiekszych turniejów kobiet. Na pewno grozne beda rowniez Rumunki, Wegierki, ja po cichu licze takze na Niemki (moze powalcza o medal) no i chcialbym zeby Dunki po malej nieobecnosci w czołówce wróciły na swoje miejsce \:\)

Moze ktos cos dopisze i dyskusja sie rozpocznie \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#2757497 - 02/12/2008 04:13 Re: Women's Euro 2008 [Re: szpak007]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Norwegia,owszem,w tym roku dominowała w kobiecym szczypiorniaku,ale niecały rok temu dostała manto w finale MŚ z ruskimi.Lesbijki w sparingach znakomicie,ale brak 2 czołowych zawodniczek musi się odbić na formie zespołu,tym bardziej że były to zawodniczki kluczowe.Kobieca ręka jest nieobliczalna,dlatego odradzałbym grać niskie kursy-w zasadzie każdy wynik jest możliwy.

Do góry
#2757741 - 02/12/2008 05:56 Re: Women's Euro 2008 [Re: nawoj]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
nawój gdzie mogę znaleźc wyniki meczy przygotowawczych
Węgierki widziałem bez Toth to spore osłabienie

Do góry
#2757782 - 02/12/2008 06:17 Re: Women's Euro 2008 [Re: sebkos]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Ja szukam na stronach poszczególnych federacji

Do góry
#2757946 - 02/12/2008 08:06 Re: Women's Euro 2008 [Re: nawoj]
mariusz78 Offline
newbie

Meldunek: 24/10/2007
Postów: 40
Witam
jesli chodzi o Rosjanki to osłabień w ich zespole jest sporo: z różnych powodów nie zagrają Kareeva,Romenskaya,Shipilova; z gry w kadrze zrezygnowąły Alizar i Bodnieva; w ciąży są Sidorova,Mochalina,Marennikova; a kontuzje dopadły Postnovą,Bliznovą,Andriushinę,Vyakhirevą. To najgorszy skład reprezentacji Rosji od kilku lat. Z tych między innymi powodów w Rosji postanowiono odpuścić nieco te mistrzostwa. Co się uda ugrać, to dobrze, ale nic na siłę. Reprezentacja będzie budowana na przyszłoroczne Mistrzostwa świata w chinach.

Do góry
#2757958 - 02/12/2008 08:40 Re: Women's Euro 2008 [Re: mariusz78]
mariusz78 Offline
newbie

Meldunek: 24/10/2007
Postów: 40
Jeśli chodzi o pozostałe zespoły: zacznijmy od grupy A. Jak dla mnie małymi faworytkami tej grupy są... Węgierki. Tak, tak. Podbudowane w dodatku zwycięstwem w turnieju Pannon Cup, gdzie pokonały Austrię, Macedonię i Chorwację. Rywalki może nie za mocne, ale zawsze triumf dodaje skrzydeł. Z tych czterech drużyn w grupie Węgierki mają najmniej osłabień. Nie zagrają jedynie Csáki and Szabó z Debreczyna. Dwa lata temu Węgierki - 5 miejsce, pamietajmy, że jednak ME w ręcznej są o wiele mocniejsze niż Mś (na których Węgierki zajęły ostatnio bodahże 8 miejsce). Brakuje im zawsze tego ostatniego szlifu, osiagają pewien poziom, ale nigdy nie mogą postawić "kropki nad i". Moim zdaniem, mają tu szansę nawet na brązowy krążek. W dodatku dowodzone przez nowego trenera - Imre.

Rumunki, które jeszcze kilka miesięcy temu byłyby moimi faworytkami, teraz już mnie jakoś nie przekonują. W Carpathians Trophy wygrały, ale po wielkich męczarniach: z drugą drużyną Chorwacji tylko 3 bramkami, z drugą drużyną Ukrainy - tylko 4. Grą nie zachwyciły, ba, według obserwatorów zagrały na żenującym poziomie. Dziwne powołania do kadry, w samej reprezentacji jakaś niewesoła atmosfera. Nie zagra kilka czołowych zawodniczek: Ionela Stanca (tłumaczyła się zmęczeniem), Luca, Bese, Varzaru, Olteanu oraz Pislaru. OK, wyjdą z grupy, ale dalej wiele nie zdziałają.

Ciekawym zespołem będą Dunki, które wracają po pzreszło dwóch latach nieobecności na areny wielkich imprez. Zabrakło ich na mś i na igrzyskach, teraz mogą chcieć się odkuć za te lata nieobecności. Jednak mam poważne wątpliwości co do tego. Owszem, skandynawska piłka ręczna jest zawsze miła do oglądania dla oka, ale w kadrze jest aż 7 debiutantek. W tego typu imprezie nigdy nie startowały, czy presja wyniku nie przeszkodzi? A może wręcz przeciwnie - to im pomoże? Co najmniej 3 miejsce w grupie - jak dla mnie. Mogą pokusić się o przeskoczenie Rumunii.

Na końcu zostawiłem Francuzki, które w mojej opinii nie osiągną na tych mistrzostwach niczego. W kadrze nie ma V. Nicolas, S. Cano, I. Wendling V. Pecquex Rolland oraz Sophie Herbrecht. Znawcom handballa te nazwiska mówią wszystko. Bez tych broni trójkolorowe pożegnają się już po pierwszych meczach z mistrzostwami.

Do góry
#2757963 - 02/12/2008 08:47 Re: Women's Euro 2008 [Re: mariusz78]
mariusz78 Offline
newbie

Meldunek: 24/10/2007
Postów: 40
Grupa B szybko, bo późna godzina. Tu mimo że nie będzie Hammerseng i Nyberg pierwsze miejsce rezerwuję dla Norwegii. Zmienniczki myśle, że poradzą sobie z nienajsilniejszymi rywalkami. Norweska piłka ręczna jest na takim poziomie, że w zawodniczkach powoływanych do kadry można przebierać jak w ulęgałkach.

Hiszpanki i Ukrainki będą mogły jedynie rozdzielić miedzy siebie kwestię 2 i 3 pozycji. Portugalki - bez szans. Chociaż mając w składzie Barbosę... Oczywiście, jedna zawodniczka meczu nie wygra, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby w grupie pokusiły się o remis lub wygraną z Ukrainą. Tym bardziej, że to będzie ich pierwszy mecz na mistrzostwach, więc...

Do góry
#2757974 - 02/12/2008 08:58 Re: Women's Euro 2008 [Re: mariusz78]
mariusz78 Offline
newbie

Meldunek: 24/10/2007
Postów: 40
GRUPA C
Na ostatnich mistrzostwach Europy z dobrej strony pokazały się Szwedki. Fakt, impreza była u nich, niemniej 6 miejsce robi wrażenie. W tej grupie wiele będzie zależało od ostatniego meczu Rosja-Szwecja. Sam nie wierzę, że to pisze, ale Rosjanki, mocno osłabione, o czym pisałem wyżej, mogą ulec Skandynawkom. Przynajmniej ja na to liczę. Białorusinek najbardziej obawiają się trenerzy zespołów w tej grupie. Mało znane, nie grające do tej pory w turniejach dużej rangi - są wielką niewiadomą. Ale nie sądzę, aby były w stanie coś tutaj ugrać. Jeśli już to z Austriaczkami, które przyjeżdżają bez swoich gwiazd: Acimovic, Rotis i Spiridon! Ich brak zaważy na wyniku Austriaczek. Ja mimo wszsytko dawałbym im jednak 3 miejsce.

Do góry
#2757996 - 02/12/2008 09:22 Re: Women's Euro 2008 [Re: mariusz78]
mariusz78 Offline
newbie

Meldunek: 24/10/2007
Postów: 40
Grupa D. Bardzo miła dla oka. Ot choćby z powodu tego, że tutaj wlasnie grac beda gospodynie turnieju. I w pierwszym meczu trafiają na Niemki. Hmm, papierowym faworytem meczu są nasze sąsiadki, ale pierwszy mecz, kilka tysięcy fanatycznych macedońskich kibiców może zrobić swoje. W składzie Macedonek jest największa gwiazda zespołu Valentina Radulovic. Nie zagra jednak w pierwszych meczach z powodu kontuzji, ale samo to, że trener wstawił kontuzjowaną zawodniczkę do składu (być może zagra od nastepnej rundy) świadczy o tym, jak mentalnie jej obecność na ławce może pomóc drużynie. W niemieckim zespole brak rozgrywającej Maren Baumbach. Generalnie uważam, że Niemki, z uwgai choćby na spore osłabienia w innych zespołach, mogą wreszcie się odkuć za niepowodzenia z ostatnich lat i osiągnąć coś na tych mistrzostwach. Pytanie tylko co to będzie to coś. Być może Grit Jurack i koleżanki pokuszą się nawet o któryś z medali. Niemniej w pierwszym meczu wietrzę sensację. I nawet jesli Macedonki nie wygrają, to ponieważ historia pokazuje, że dobrze radzą sobie do przerwy, spróbję zagrać je jutro właśnie do przerwy. A póxniej to już niech się dzieje wola nieba.

Grupa D jest również jak dla mnie bardzo ciekawa z tego powodu, że zagra tutaj mój czarny koń tych Mistrzostw, a mianowicie Chorwacja. Mocny, solidny team, oparty na zawodniczkach Podravki. Nie wiem czemu, ale intuizja podpowiada mi, ze to wlasnie Chorwatki zamieszają trochę na tych mistrzostwach.

Na koniec Serbia. Trochę taka niewiadoma. Nie ma w kadrze Vojčić ani Ana Đjokić, a aż prosiło się, żeby te dwie zawodniczki powołać. Zwłaszcza brak kołowej Djokić może być aż nadto widoczny w poczynaniach Serbek, które półtora roku temu grały z Polkami o awans do mistrzostw swiata we francji. Wtedy jeszcze z nimi wygrywaliśmy... Kilka dni temu Serbki pokonały Rumunki, ale sądzę, że to efekt bardziej tego, ze to rumunki słabsze niż tego że Serbki takie mocne.

Niemniej, jesli spodziewać się niespodzianek, to właśnie ze strony takich zespołów jak Chorwacja, Serbia, a może nawet Maecodnia. W końcu grają na swoim terenie, w tym "piekle".
Z pozostałych zespołów, które bukmacherzy widzą najwyżej jedyne co mnie przyciąga to kurs na Węgierki. Wysoko mogą zajśc Niemki. Tradycyjnie swoje zagrają Norweżki, ale czy zdobędą złoto???

Do góry
#2758198 - 02/12/2008 16:39 Re: Women's Euro 2008 [Re: mariusz78]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
W składzie papryk brak T.Toth-zawodniczka ta w swojej ekipie odgrywała ważną rolę.Jakoś nie wierzę w Chorwację,ale u kobitek wszystko możliwe.

Do góry
#2758207 - 02/12/2008 17:50 Re: Women's Euro 2008 [Re: nawoj]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Witam ,

zaczynają laluchny - podziekowania dla mariusza 78 za ładny wstep . Patrząc po składach rzeczywiście może być troche cyrków ...i remisów .

początek umiarkowanie :
Rosja - Austria +8,5 - dwójeczka 5/10 - kobiety radzieckie na inauguracje ME I MŚ wyczyniały cyrki w pierwszym składzie - to tutaj szanse są .
Ger - Macedonia + 4,5 - dwójeczka 7/10 - inauguracja - w porażek niemek cięzko uwierzyc ale w sędziów i halę trzeba . Te 4 goliki zapasu źle nie wygląda .
Rumunia - Węgry +0,5 - dwójeczka 7/10 - kusi goła dwójka na madziarki ( mimo wszystko ) - ale że cholera smierdzi mi tu wyjatkowo remisem te 0,30 z kursu sobie podarujemy .
Resztę meczy pierwszej rundy obejrzymy z uwagą ( szczególnie Chorwatki ) , chyba , że 3-4/10 damy portugalki z ukrainą ( hc ) .

pozdrawiam

Do góry
#2759090 - 03/12/2008 05:56 Re: Women's Euro 2008 [Re: onda]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Dzisiaj 4 undery

Do góry
#2759331 - 03/12/2008 08:37 Re: Women's Euro 2008 [Re: nawoj]
mariusz78 Offline
newbie

Meldunek: 24/10/2007
Postów: 40
A zatem pierwszy dzień Mistrzostw za nami. W skrócie wylądał tak: masa błędów, niecelnych rzutów, że o faulach w ataku nie wspomnę. Remis Szwedek na własne życzenie, podobnie jak porażka Macedonek, wysokie zwycięstwo Rosjanek, które wcale niczego nie musi oznaczać, i planowa wygrana Chorwatek.
Kilka refleksji:
Nie wiem, może to efekt pierwszego dnia, ale taka ilość błędów, jaką dziś mogliśmy zobaczyć, była porażająca. Najdobitniej było to widać w meczu Szwedek, który był jednym z najsłabszych jakie ostatnio widziałem. Indywidualna gra, wiele fauli, przestrzelonych bądź niecelnych rzutów. Takiego handballa raczej nie chciałbym więcej oglądać. Szwedki grające praktycznie cały czas płaską obroną tylko szczęściu i niedoświadczeniu rywalek mogą zawdzięczać to, że nie przegrały tego meczu. Mieli rację trenerzy zespołów z tej grupy, że Białoruś będzie nieobliczalnym zespołem, bo jest... mało znana na europejskich arenach. Szwedki miały tego pecha, że trafiły jako pierwsze na nią. Zobaczymy co pokażą dalej, niemniej ich dzisiejsza gra każe nieco zrewidować moje wczorajsze prognozy nt. ich szans, choćby w meczu z Rosjankami.
Rosjanki, mocno osłabione na tych mistrzostwach, co w meczu z Austrią była aż nadto widoczne, mają sporo szczęścia że trafiły do tak słabej grupy. W grupie A czy nawet D mogłyby mieć spore problemy. Tutaj wyjdą bez problemu i to jeszcze z pokaźnym dorobkiem punktowym, co może pomóc w dalszej fazie. Niemniej, ich dzisiejszy występ utwierdza mnie w przekonaniu, że zbyt wiele tutaj nie osiągną. Wysoka wygrana z Austrią może nieco zaciemniać obraz Rosjanek - pewnie więcej będziemy wiedzieć po ich kolejnych meczach - tym bardziej, że z każdym meczem te starsze zawodniczki, które ostały się w kadrze będą tracić siły, a te młodsze, jeszcze nie są w stanie wziąć na siebie ciężaru gry. Niemniej tak jak mówię, Austriaczki miały dziś mniejsze szanse na zwycięstwo niż choćby Macedonki z Niemkami.
Do remisu po pierwszej połowie niewiele brakowało. No ale jeśli nie wykorzystuje się tylu sytuacji sam na sam, tyle przechwytów, to można mieć pretensje tylko do siebie. Widać jak bardzo w zespole macedońskim brakuje takiej zawodniczki jak Valentina Radulović. Chociaż z drugiej strony w zespole serbskim grała równie doświadczona Tanja Medwied, a zawaliła im mecz. Dzisiejsze mecze pokazały także starą prawdę - jak wiele dla zespołu znaczy dobra bramkarka. Śmiem twierdzić, że to właśnie dzięki swoim bramkarkom i Chorwatki i Niemki wygrały dziś swoje mecze. Niemki może nie zachwyciły, ale trzeba jednak wziąć poprawkę, że grały z gospodyniami no i to był jednak pierwszy mecz, co pewnie jakiś wpływ na poczynania miało. Myślę, że zbyt pochopnych wniosków po dzisiejszych spotkaniach nie można wysnuwać, ale można pokusić się o stwierdzenie, że z Woltering w bramce, z Nadine Krause w wybornej formie, z Melbeck i Jurack, które dorzucą zawsze te parę bramek, Niemki naprawdę mogą wysko zajść. Atutem Niemek jest jednak to, ze gra cały zespół, a nie jak choćby w przypadku Serbek jedynie Lekić.
Wczoraj napisałem, że Chorwacja jak dla mnie będzie czarnym koniem tych mistrzostw. Wcale tego nie odwołuję. Choć dzisiejszy mecz z Serbkami kosztował mnie sporo nerwów, myślę że są w stanie nieco zamieszać. Ale to tylko moje zdanie, z którym przecież nie trzeba się zgadzać. Niektórzy pewnie będą upatrywać czarnego konia w Białorusi. Po tym jak zagrały wygraną w zasadzie końcówkę meczu ze Szwecją, sądzę, że z tej mąki póki co ciasta nie będzie.

Jutro kolejne mecze, w tym najciekawiej zapowiadający się pojedynek Węgry-Rumunia. Tak jak pisałem wczoraj stawiam na Węgierki, mimo braku w ich składzie Toth. Dunki nie powinny mieć problemów z Francuzkami, za to ciekawe jak poradzą sobie Ukrainki z Portugalkami.

Do góry
#2759968 - 04/12/2008 01:36 Re: Women's Euro 2008 [Re: mariusz78]
DARCIO Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 4161
Skąd: OJ DALEKO
szybkie pytanko do znawcow. Co to byl za turniej
15/10-08 GF World Cup Frauen, Gruppe A Dänemark vs. Frankreich 31:21
Jakimi skladami graly, moze wiecie?

Do góry
#2759992 - 04/12/2008 01:49 Re: Women's Euro 2008 [Re: DARCIO]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Puchar Swiata, rozgrywany w Danii, stosunkowo niedawno, sklady bardzo podobne...u Dunek wszystkie najwazniejsze dziewczyny z tamtego skladu sa...dzis raczej +10 nie bedzie, ale handi Skandynawki powinny pokryc.

Do góry
#2760010 - 04/12/2008 02:00 Re: Women's Euro 2008 [Re: polskignom]
DARCIO Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 4161
Skąd: OJ DALEKO
Dziekuje za odpowiedz i mam nadzieje ze zabojadki w tak krotkim okresie nie poprawia na tyle swojej gry zeby nawiazac walke z Dunkami.

Do góry
#2760683 - 04/12/2008 05:15 Re: Women's Euro 2008 [Re: DARCIO]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Dzisiaj piękne ..tyły.Przynajmniej u mnie.Pogrom Portugal i Węgier to niespodzianka,a remis Norwegii-to super-sensacja.Jeszcze jak Dania nie wygra to jestem bankrut.Przynajmniej dzisiaj.

Do góry
#2760880 - 04/12/2008 06:24 Re: Women's Euro 2008 [Re: nawoj]
adriano Offline
veteran

Meldunek: 14/02/2003
Postów: 1362
dzisiaj Węgierki głębokie dno, też umoczyłem, na szczęście niewiele

co do jutra, pojawiły się już handicapy w Bwin, na Szwedki z Austriaczkami i Niemki z Serbkami linia 4.5 , myslałem, że będzie ciut wyższa, biore hc na faworytki w obu przypadkach, do tego +2.5 na Macedonki z Chorwatkami i takie trio na jutro spróbuje

Do góry
#2760908 - 04/12/2008 06:32 Re: Women's Euro 2008 [Re: adriano]
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Mnie się coś udało odrobić na live w ostatnim meczu.Ale było bardzo nerwowo.

Do góry
#2761429 - 04/12/2008 22:29 Re: Women's Euro 2008 [Re: nawoj]
travis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/01/2008
Postów: 2803
Skąd: Pulawy
Witam
Linia handi na Szwecję w Bwin 5,5 wydaje się niezła,tak źle jak z Białorusią już nie zagrają.Kurs ładny 2,20 (w Betfair widzę 2,24 w tej chwili)

Do góry
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, akagi, ANZELMO, igea23, burbon, Kretol, wHiTe_StAr), 3214 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581585 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49