Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#2763668 - 06/12/2008 06:11 Seria A - Grudzień 2008
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032






Zapraszam do dyskusji

Do góry
Bonus: Unibet
#2764211 - 06/12/2008 20:16 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Chievo - Roma

Wydaje się, że idealną okazją do kontynuowania serii wygranych spotkań dla Romy( obecnie na ich koncie 4 z rzędu) jest pojedynek z Chievo. Chievo, które zamyka ligową tabelę, które ma spore problemy ze zdobywaniem goli i łatwość w ich traceniu. W 5 ostatnich meczach tylko raz udało się znaleźć skuteczną drogę do bramki rywala i było to w poprzedniej kolejce z Udinese. Jednak będąc drobiazgowym, pragnę zauważyć, że bramka padła po samobójczym trafieniu Felipe, a zatem indolencja strzelcka graczy Chievo trwa juz tak naprawdę od 540 minut. Roma nie ma problemów ze skutecznością, poprawiła się gra w obronie, o czym niech świadczy fakt, że 3 ostatnie ligowe spotkania kończyli z czystym kontem. Ligowa pozycja Giallorossich mimo ich ostatnio dobrych występów wciąż odległa, dlatego takie spotkania jak to trzeba koniecznie wygrywać.

Typ: 2

Do góry
#2764826 - 07/12/2008 01:27 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
mazi Offline
newbie

Meldunek: 04/03/2008
Postów: 46
Skąd: Siarkowy Gród/Kraków
Popieram typ na Romę. Po kryzysie z początku sezonu, teraz na fali wznoszącej, Chievo gra jak gra, a raczej nie gra w ogóle. Zastanawia mnie tylko fakt ilu ludzi zagra ten typ, bo na tej rzeczy w tym sezonie już nie raz się przejechałem...

Do góry
#2764892 - 07/12/2008 01:53 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: mazi]
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22186
Skąd: Chorzów
Originally Posted By: mazi
Popieram typ na Romę. Po kryzysie z początku sezonu, teraz na fali wznoszącej, Chievo gra jak gra, a raczej nie gra w ogóle. Zastanawia mnie tylko fakt ilu ludzi zagra ten typ, bo na tej rzeczy w tym sezonie już nie raz się przejechałem...


Na papierze faktycznie wychodzi na czystą 2 ale nalezy pamietac ze Roma we wtorek gra mecz LM z Bordeaux którego nie moze przegrac.
Przestrzegam przed graniem faworytów a szczegolnie druzyn włoskich które w tygodniu graja wazne mecze LM bo wówczas najczesniej pojawiaja sie niespodziewane wyniki.
Dla mnie ten mecz to typowy no bet.

Do góry
#2765960 - 07/12/2008 08:37 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: aker]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Milan po ~1.25 ?

Nieźle kogoś w dekiel uderzyło \:D

Nie dość, że chłopaki grają piach w tym sezonie, to dodatkowo jutro zagrają bez Bonery, Nesty, Ambrosiniego, Pirlo, Boriello, Inzaghiego, Seedorfa i Ronaldinho.

Za bardzo nie wiadomo kto, w związku z tym, będzie kierował poczynaniami ofensywnymi drużyny. Kaka bez formy, Pato też nie błyszczy, a o Szewie lepiej nie wspominać. Na tym opcje w ataku się kończą \:D No chyba, że za rozgrywanie wezmą się Gattuso, Flamini lub Emerson - tytani ofensywy Ewentualnie, w akcie dsperacji, Carlo wpuści na boisko kogoś z trójki młokosów: Viudez, Cardaccio, Pedrochi - tylko co oni mogą tak naprawdę

Under, handi na gości - nad tymi typami można się zastanowić.

Do góry
#2765986 - 07/12/2008 09:09 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Szewa]
kocik Offline
newbie

Meldunek: 20/10/2005
Postów: 30
a jakim składem gra juventus Jutro ??

Do góry
#2765999 - 07/12/2008 09:17 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: kocik]
Max11 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/11/2006
Postów: 9452
Kolego Szewa nie strasz mnie czemu niby nie grają wymienieni przez ciebie zawodnicy (skąd masz to info) wszyscy są kontuzjowani czy jak? Pozdr.

Do góry
#2766005 - 07/12/2008 09:21 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Max11]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Originally Posted By: Max11
Kolego Szewa nie strasz mnie czemu niby nie grają wymienieni przez ciebie zawodnicy (skąd masz to info) wszyscy są kontuzjowani czy jak? Pozdr.


http://acmilan.pl/news.php

Do góry
#2766038 - 07/12/2008 10:05 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Szewa]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
sam zastanawiałem się nad typem na Juve ( kurs 1,81 ) aczkolwiek, jak zobaczyłem liste kontuzjowanych - nieobecnych graczy ( Andrade, Zebina, Trezeguet, Buffon, Salihamidzic, Knezevic, Poulsen, Tiago, Camoranesi & del Piero ! ) to uważam, że lepszą decyzją było by zagranie +0,5 gospodarzy po kursue 2,1 !

ale po tym co Szewa napisał o Milanie, ciekawym typem zdaje się być typ na przełamanie Catanii tzn o wreszcie przerwanie strzeleckiej wyjazdowej niemocy, natomiast Milan w domu od 2ch spotkań nie stracił bramki - czyżby idealny układ aby over 0,5 gości po kursie 2.1 wszedł elegancko ? \:\)

pozdr,

Do góry
#2766320 - 07/12/2008 19:31 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Baqu]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Originally Posted By: Baqu
sam zastanawiałem się nad typem na Juve ( kurs 1,81 ) aczkolwiek, jak zobaczyłem liste kontuzjowanych - nieobecnych graczy ( Andrade, Zebina, Trezeguet, Buffon, Salihamidzic, Knezevic, Poulsen, Tiago, Camoranesi & del Piero ! ) to uważam, że lepszą decyzją było by zagranie +0,5 gospodarzy po kursue 2,1 !

ale po tym co Szewa napisał o Milanie, ciekawym typem zdaje się być typ na przełamanie Catanii tzn o wreszcie przerwanie strzeleckiej wyjazdowej niemocy, natomiast Milan w domu od 2ch spotkań nie stracił bramki - czyżby idealny układ aby over 0,5 gości po kursie 2.1 wszedł elegancko ? \:\)

pozdr,


Ta lista kontuzjowanych graczy widnieje już od pewnego czasu, tylko ci podkreśleni dołączyli do niej w ostatnim czasie. Jak wiemy większość już przyzwyczaiła się do wielu absencji w Starej Damie i nie były one odczuwalne w poprzednich spotkaniach. Brak Camoranesiego i będącego w świetnej formie strzeleckiej Del Piero to spore osłabienie, ale jest dobrze dysponowany Amauri . Lecce nie należdy do wygodnych rywali, potrafili już postarszyć kilka ekip z górnej półki. Na Via del Mare
ponieśli do tej pory zaledwie jedną porażkę ( w 7 spotkaniach). Ich "domeną" są remisy, mają na swoim koncie 7 ( najwięcej spośród wszystkich ekip). Z całą pewnością dla Juventusu nie będzie to spacerek jak w spotkaniu z Regginą

Do góry
#2766336 - 07/12/2008 19:35 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
* jeszcze powinien być Tiago, ale się nie podkreślił.

Do góry
#2766341 - 07/12/2008 19:36 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: kocik]
mazi Offline
newbie

Meldunek: 04/03/2008
Postów: 46
Skąd: Siarkowy Gród/Kraków
Originally Posted By: kocik
a jakim składem gra juventus Jutro ??


oto odpowiedź :

"3 Chiellini
4 Mellberg
6 Zanetti
8 Amauri
9 Iaquinta
11 Nedved
12 Chimenti
13 Manninger
19 Marchisio
20 Giovinco
21 Grygera
22 Sissoko
27 Ekdal
28 Molinaro
29 De Ceglie
32 Marchionni
33 Legrottaglie
40 Rossi
42 Pinsoglio
45 Yago"

Wraca po dłuższej absencji Zanetti, natomiast po naciągnięciu uda nie zagra Del Piero. Nieobecność Del Piero to na pewno duża strata, jednak ma go kto zastąpić (głodni gry Iaquinta lub młody Giovinco). Brak Camora także zawęża możliwości w ataku Starej Damy (dla mnie najbardziej kreatywny zawodnik Juve) jednak podobno jak w przypadku Alexa, w tym momencie też ma kto go zastąpić. Mowa o Marchionnim, który obecnie znajduje się w bardzo dobrej formie. Reszta składu standardowa od wielu meczów.
Bianconeri nie grają także w tygodniu ważnego meczu w CL, ponieważ awans już mają zapewniony, więc mogą skupić się na serie a. Lecce na Stadio Via del Mare nie gra, aż tak źle 2 zwycięstwa, 4 remisy i 1 porażka. Jednak ostatnio forma beniaminka chyli się ku tendencji spadkowej i myślę, że tym razem nie będą w stanie ugrać nic przeciwko rozpędzonej drużynie z miasta fiata.

Ja stawiam na Juve, kurs nie najgorszy, a ponadto za drobne można zagrać Amauri strzeli (kurs w okolicach 2.90)


Z innych meczów na pewniaka wygląda Napoli, choć ja już się na nich przejechałem (mecz z Cagliari...) drugi raz już chyba się coś podobnego nie zdarzy. O Milanie było już wspomniane, kusi także Fiorentina, natomiast w meczach Atalanta - Udinese i Cagliari - Palermo pachnie mi remisem, z delikatnym wskazaniem na gospodarzy. Na koniec derby Genui, i dla mnie jak to w derbach może się wszystko zdarzyć.

pozdrawiam i powodzenia wszystkim życzę ;\)

Do góry
#2766377 - 07/12/2008 19:47 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: mazi]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Jeżeli chodzi o Fiorentinę, to byłbym ostrożny. W środę czeka ich wyjazdowe spotkanie w Bukareszcie, w którym to Viola będzie walczyć o miejsce premiowane grą w Uefa Cup. Fiora na wyjazdach nie błyszczy, aż 5 porażek w 7 meczach, a od 3 spotkań nie potrafią nawet zdobyć gola. Być może w tym spotkaniu sprawdzą się słowa @Akera, który wspominał : "Przestrzegam przed graniem faworytów a szczegolnie druzyn włoskich które w tygodniu graja wazne mecze LM bo wówczas najczesniej pojawiaja sie niespodziewane wyniki."

Do góry
#2766402 - 07/12/2008 20:06 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Reggina-Bologna

Kursy wystawione na to spotkanie sa niemiarodajne. Sugerując się nimi, ktoś nieświadomy będzie miał przeświadczenie, że Reggina jest wyraźnym faworytem w tym spotkaniu. Realia są jednak inne. Bologna pod wodzą Mihajlovica co najważniejsze przestała przegrywać, co było do tej pory jej najwiekszą bolączką, gdy występowała w roli pokonanego w prawie każdym spotkaniu. Niestety wciąż nie ma długo oczekiwanego zwycięstwa. Jest za to komplet 4 identycznych remisów. Biorąc pod lupę chociażby ostatnie spotkanie Bologony z Genoa, które patrząc po statystyce posiadania piłki, wydawać się mogło jednostronnym widowskiem, w rzeczywistości takim nie było. Sporo szczęscia dopisało Genui, bo to Bologona stworzyła sobie nieco więcej groźnych sytuacji, mimo iż, była zaledwie 36% przy piłce. O obronie Regginy, a raczej jej braku, bo jest ona dziurwa jak ser szwajcarskim, wspominałem przy okazji ostatniej potyczki z Juve. Biorąc pod uwagę, że Bologony brakowało postawienia kropki nad i, może tym razem uda się skutecznie wykończyć akcje pod bramką przeciwnika. Di Vaio błyszczy formą i powinien po raz kolejny siać postrach w polu karnym.

Jeżeli ktoś boi się zaryzkować 2, zawsze można spróbować, zabezpieczyć się ulubionym wynikiem Bologony tj 1-1 ;\) \:p

Do góry
#2766419 - 07/12/2008 20:19 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Byłbym zapomniał o Napoli. Nie ma co doszukiwać się symptomów kryzysu w ostatnich niepowodzeniach Napoli. Jest to chwilowy przestój, który po dzisiejszym meczu powinien ustać. Siena groźna przede wszystkim u siebie, co pokazuje z sezonu na sezon i w tej kwestii nie powinna nastąpić żadna rewolucja. Wprawdzie Siena jest niepokonana od 3 spotkań, ale spójrzmy z kim było im się zmierzyć ( Chievo, Torino, Bologna). Dzisiaj powinno nastąpić obustronne przełamanie.

W czołówce jest ciasno i różnice punktowe są niewielkie, dlatego Napoli nie może pozwolić sobie na kolejną stratę punktów.

Do góry
#2767173 - 08/12/2008 01:05 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
mazi Offline
newbie

Meldunek: 04/03/2008
Postów: 46
Skąd: Siarkowy Gród/Kraków
Udana kolejka serie a \:\) Juve zgodnie z moimi przewidywaniami, choć rzutem na taśmę. Zaskoczony jestem aż takim rozmiarem zwycięstwa Fiory jak i Atalanty (Udine widać dalej w kryzysie), Napoli także zgodnie z planem. Wymęczone na pierwszy rzut oka zwycięstwa Cagliari i Milanu. Bologna wciąż podtrzymuje swoją passę remisową, choć tym razem mała zmiana z 1-1 na 2-2 \:\)

Na wieczór i derby chodzi mi po głowie over coraz bardziej. Genoa ma kim strzelać, choćby wspomnieć tylko Milito, natomiast przeciwnik też ma kim straszyć, mowa o Cassano. Zapowiada się ciekawe widowisko, zobaczymy co z tego wyjdzie \:\)

Do góry
#2778287 - 14/12/2008 21:14 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: mazi]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Genoa - Atalanta Bergamo

Po serii dobrych występów przed własną publicznością Atalanta udaje się na Stadio Luigi Ferraris. Podobnie jak gracze z Bergamo, tak też piłkarze Genoa potrafią, świetnie wykorzystać atut własnego boiska, na którym nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Tak jak Genoa u siebie wygrywa mecz za meczem, tak Atalanta przegrywa je grając po za domem. Co ciekawe punkty traciła w konfrontacji z takimi rywalami jak Chievo, Torino czy Reggina. Podbudowana ubiegłotygodniowym triumfem w derbach Genoa, powinna po raz kolejny wykorzystać atut własnego boiska w straciu z rywalem, który na wyjazdach radzi sobie bardzo słabo ( 5 porażek w 7 spotkaniach), tym bardziej, że w 5 ostatnich starciach na Stadio Luigi Ferraris 4 razy górą byli gospodarze.

Typ: 1

Do góry
#2778307 - 14/12/2008 21:20 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: mazi]
mazi Offline
newbie

Meldunek: 04/03/2008
Postów: 46
Skąd: Siarkowy Gród/Kraków
Dziś na szybko kilka słów o 16 kolejce serie a, ponieważ czas goni.

Wczoraj z przewidywaniami wysoka wygrana Napoli z Lecce (3-0)oraz równie wysoka wygrana Bologny z Torino (5-2), ale to dzięki dwóm rzutom karnym podyktowanym w końcówce dla ekipy gospodarzy.

Cała Italia i nie tylko skupia się dziś na pojedynku określanym wielkimi derbami Italii. Mówi się wiele o porównaniach Alexa z Paolo Maldinim czy Ronaldinho, lub Pato z Giovinco. Według mnie nie ma faworyta tego meczu. Obie drużyny grają dobrze, choć Milan może zawodzi na wyjazdach, za to Juve gra u siebie dobrze i tutaj może mały plusik w stronę Bianconerich. Rossoneri przyjada bez kontuzjowanych Seedorfa, Bonery, Gattuso, Borriello i Nesty i podobno bez Flaminiego. Natomiast w drużynie gospodarzy zestaw nieobenych nie zmienia się zbytnio od wielu spotkań. Mozna dodać, że za kartki nie zagra Legrottaglie, niepewny dalej jest występ Camoranessiego. Juve u siebie sporo strzela i Milan również nie najgorzej radzi sobie w tej kwestii, więc uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie over 2,5 i można spróbować również szczęścia w postaci Del Piero strzeli \:\)

Z innych meczów na łatwe zwycięstwa zapowiada się Roma i Inter i Fiorentina, ponadto ja upatruje zwycięstw Genui podbudowanej zwycięstwem tydzień temu w derbach z Sampdorią z ostatnio dobrze grającą Atalantą, która jednak nie radzi sobie na wyjazdach. Tutaj również można spróbować Milito strzeli. Absencja Micolliego nie powinna przeszkodzić w odniesieniu zwycięstwa nad Sieną ekipie z południa a mianowicie Palermo, które u siebie jest bardzo mocne. Mecz Reggina - Sampa pachnie mi underem, natomiast dla przeciwieństwa w meczu Udinese - Lazio widzę over.
Zbierając to wszystko decyduję się na dubelek :

Fiorentina + Genoa kurs w okolicach 2,6 mnie satysfakcjonuje \:\)

na wieczór over Juve - Milan

powodzenia ! \:\)

Do góry
#2778371 - 14/12/2008 21:57 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: mazi]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Jeśli chodzi o Camoranessiego:

"Claudio Ranieri reiterated the Juventus-Milan is “the real derby d’Italia,” but Mauro Camoranesi won’t make it."

“Camoranesi can’t make it, he still has pain when he kicks the ball ..."


Milan już raz został niedoceniony podczas derbowego spotkania ( derby Mediolanu) i zaskoczył sporą rzeszę. Milan to dość specyficzna ekipa, która potrafi być w cieniu, by nagle zabłysnąć w "wielkim" spotkaniu. Zdecydowanie więcej przemawia za Juve, ja jednak nie podejmę się typowania tego spotkania, bo każdy scenariusz jest w nim możliwy.

Catania zmuszona będzie radzić sobie bez swojego najlepszego strzelca Giuseppe Mascary ( 7 bramek), co powinno ułatwić pracę defensywie Violi. Wydaje się że Fiora powoli stablizuje, mocno rozchwianą formę. Spodziewam się wygranej gospodarzy.

Inter pomijam w swoich rozważaniach bo kurs jest śmieszny

Roma nie powinna mieć problemów z ograniem Cagliari, które mimo świetnych wyników ma więcej szczęścia niż umiejętności. Miejmy nadzieję, że Giallorossi pokażą gościom gdzie jest ich miejsce w szeregu.

Udinese Lazio z historycznego punktu widzenia wychodzi over, tyle że maszynka do strzelania bramek Udinese przycięła się, co też ima się Lazio. Nie zmienia to faktu, że obie ekipy dysponują potężną siłą rażenia w ofensywie. Może dzisiaj nastąpi przełamanie kiepskiej formy strzeleckiej.

Sampa to cień drużyny z poprzedniego sezonu. Grają fatalnie i nawet w konfrotacji z rywalem pokoroju Regginy mogą nie sprostać.

Do góry
#2778430 - 14/12/2008 22:24 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Juve - Milan

Celem uzupełnienia, Flamini i Seedorf są w kadrze na ten mecz. Francuz nawet anonsowany jest do pierwszego składu.

O Milanie wiele już napisano, ale trzeba im oddać jedno - mogą grać piach cały sezon, ale na mecze z Interem czy Juve dodatkowej mobilizacji nie wymagają. Dzisiaj będzie podobnie.

Nie podejmuję się typowania zwycięzcy, ale uważam, że kurs na over, to "letka" przesada. W obu drużynach są zawodnicy, którzy bramki strzelać potrafią, abstrach.ując od formy niektórych z nich ;\)

over 2.5 @2.27 4/10

Poza tym ciekawą opcją wydają się typy na strzelców bramek:

Alex @2.70
Dinho @3.50

Wystarczy, że jeden albo drugi będzie miał okazję przymierzyć z wolnego z okolic pola karnego ;\)

Do góry
#2780063 - 15/12/2008 22:04 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Szewa]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
widzieliście te zakłady na DB
ilość meczy w milanie linia 4,5 under 1,65 over 2
liczba goli 1,5 over 1,65 under 2
czy strzeli bramkę tak 1,35 nie 2,7

Do góry
#2786063 - 20/12/2008 01:58 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Matias88]
DELMARCO Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 2518
Skąd: Wrocław
Ja chcialem napisac pare slów o meczu Atalanta - Juventus

Gospodarze w tym sezonie mocni u siebie, co prawda Stara Dama tez na wyjazdach nie prezentuje sie źle, ale jednak duzo slabiej niz przed własna publicznością. W tym meczu skłaniałbym sie zagrać undera 2,5. Juve na wyjazdach raczej nie idzie na wymianę ciosów, poza tym nie zagrają Nedved i Camonaresi, a byc moze także Iaquinta, choć uważam ze Vincenzo raczej bedzie gotów, ale i tak w ataku zapewne wyjda Del piero i Amauri. Jednak brak Mauro będzie bardzo widoczny w ofensywie, co prawda zastapi go pewnie Marchioni ale to nie to samo. Co do braku Nedveda to ostatnio nie zachwyca i zastapi go ktoś z dwojki mlodych: Giovinco lub De Ceglie. Brak Byffona oczywiście nie wspominam bo juz wszyscy sie przyzwyczilismy, choć akurat Manninger świetnie go zastępuje.Mysle że Juve raczej bedzie liczyło na kontry, a że obrone naprawde mają świetną under wydaje sie rozsądny, serce podpowiada ze Juve wygra 0:1 albo bedzie remis 1:1, ale ja dwojki nie gram wydaje mi sie ze Atalanta moze zrobic niespodzianke. Licze ze warunki jak przystalo na grudzien beda dosc zimowe i wtedy szansa na unde wg mnie rosnie smile pozdrawiam

Do góry
#2786192 - 20/12/2008 02:43 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: DELMARCO]
mefistofeles Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/08/2006
Postów: 2439
Skąd: W-cek
Tez ciekawie wyglada azjan 0/-0,5 na Juventus @1,71 ale bardziej chyba sklaniam sie do typu BTS @1.85 - tak jak kolega wyzej pisal Atalanta dosc dobrze ostatnio gra i u siebie silni i w kilku ostatnich meczach bramki strzelili (win z -Udinese, Lazio, Napoli) - typowo druzyna wlsanego podworka i wydaje mi sie ze sa w stanie strzelic bramke Juventusowi a i Juve odpowie napewno, a z ciekawistek to jakby przyjrzec sie statystycznie to co trzecie spotkanie wlasnie strzeleja Juve gola smile ale to tylko takie moje gdybanie bo chyba raczej reguly na to tu nie ma i na to bym nie patrzyl za bardzo.

Do góry
#2787426 - 20/12/2008 20:31 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: mefistofeles]
mazi Offline
newbie

Meldunek: 04/03/2008
Postów: 46
Skąd: Siarkowy Gród/Kraków
Ja jednak byłbym ostrożny w graniu undera na ten mecz. Piłkarze Starej Damy ostatnio rozstrzelali się i ogólnie drużyna prezentuje się dobrze (oprócz jak dla mnie fatalnie zagranego meczu z Interem). Zawodnicy z Bergamo, oczywiście jak widać u siebie są mocni i potrafili już sprawić nie jedną niespodziankę. Atalanta miała już mecze u siebie wysoko overowe, jak bodajże mecz z Sampdorią 4-2, więc jak dla mnie w tym spotkaniu typ over/under odpada. Można się pokusić o grę tego na live, ale pierw zobaczyć jakie panują warunki pogodowe i jak układa się gra wink Osobiście w tym meczu, mimo dobrej postawy gospodarzy u siebie widzę zwycięstwo Bianconerich. Gospodarze bez D’Agostino i Cigariniego i zawieszonych za kartki Belliniego oraz Rivalta kiedyś muszą przegrać mecz na własnym podwórku, a z kim mają to zrobić jak nie z jednym z pretendentów do scudetto, który obecnie znajduje się w dobrej formie. Mimo znacznych długotrwałych już osłabień kadrowych, w ekipie Juve podstawowi gracze znajdują godnych następców, głównie w utalentowanej młodzieży (Giovinco, Marschisio, De Ceglie) jeśli do tego dodać wyborną formę strzelecką Amauriego i nie gorszą Alexa, to wydaje mi się, że goście wygrają ten mecz, może nie wysoko jedną bramką, ale wygrają i ja tak zagram wink

W innych meczach dziś wieczorem Siena podejmuje Inter i tutaj raczej niespodzianki bym się nie spodziewał. Drugi mecz to Lazio - Palermo. Drużyna z Sycylii raczej przeciętnie prezentuje się na wyjazdach i Rzymianie powinni sobie poradzić, chodzi mi po głowie w tym meczu over...

Jutro oprócz meczu w Bergamo czekają nas inne interesujące pojedynki:

Cagliari - Reggina
Dla mnie wygrany w tym meczu może być tylko jeden i jest nim ekipa z Sardynii. Kadrowo może jeszcze ekipy są wyrównany, ale biorąc pod uwagę ostanie występy Cagliari i to, że grają przed własną publicznością są dla mnie zdecydowanymi faworytami.

Catania - Roma
Na tą chwilę ten mecz to dla mnie niewiadoma. Z jednej strony bardzo dobrze grająca drużyna gospodarzy naprzeciwko odrodzonej Romy, która jednak wymęczyła zwycięstwo tydzień temu w 90min. Na teraz dla mnie no bet.

Lecce - Bologna
Nie rozumiem dlaczego kursy na gości są tak wysokie. Odkąd zespół przejął Mihajlovic, zespół przestał przegrywać, głównie remisuje (1-1) ale i też wygrywa. W świetnej formie znajduje się Di Vaio. Lecce chyli się ku spadkowi i jeśli ktoś boi się zagrać czyste zwycięstwo gości to kurs na x2 równiez wydaje się interesujący

O innych meczach jeśli czas pozwoli napiszę parę słów później wink

Do góry
#2787443 - 20/12/2008 20:46 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: mazi]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Cagliari vs Reggina

Reginna postanowiła dokonać zmiany na stanowsku trenera, czy zadziała efekt nowej miotły? Trudno oczekiwać, aby nowy opiekun Regginy Giuseppe Pilon dokonał tej sztuki w nadchodzącej kolejce. W wyjazdowym spotkaniu przyjdzie mu się zmierzyć z Cagliari. Podopieczni Massimiliano Allegriego są niepokonani u siebie od 6 spotkań, w tym wygrali 5 mecze z rzędu i w 5 nie stracili nawet gola ! Nie spodziewam się, aby Reggina, która na wyjazdach przegrała 7 z 8 rozgrywanych spotkań i zdołała zdobyć zaledwie 2 bramki, była w stanie postrszyć gospodarzy, tym bardziej, że w szeregach Amaranto zabraknie najlepszego strzelca Bernardo Corradiego ( 7 goli). Co ciekawe w rozgrywach Seria A Cagliari nigdy nie zdołało pokonać Regginy, uważam, że jest to idealny moment, by wykorzystać zamieszanie wokół zmiany opiekuna Regginy i przerwać fatalną passę.

Typ: 1

Do góry
#2787492 - 20/12/2008 21:44 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Kilka słów na szybko

Catania - Roma
Czy można powiedzieć, że Catania zawiodła w ostatnich meczach? Napewno dobrą grą na początku rozbudziła apetyty, ale spójrzmy z kim grali w ostatnich spotkaniach. Fiora Milan czy Sampa, to drużyny, które w teorii nie powinny mieć kłoptów z uporaniem się z podopiecznymi Zengi i tak też stało się w praktyce. Remis Catanii z Lecce, przy miażdzącej przewadze tych pierwszych i ogromnym szczęściu tych drugich zakończył się podziałem punktów, a nie pogromem. Będąca w dobrej formie Roma, w teorii też powinna uporać się z Słoniami i takie rozwiązanie przewiduj w tym spotkaniu


Lazio – Palermo

Lazio w spotkaniu z Udinese odrodziło się niczym feniks z popiołów. Czy w dobie kryzysu jaki napotkał Biancocelesti
będzie to wystarczający bodziec, który pobudzi ich do lepszej gry? Niespodziewany lider z początku sezonu obecnie plasuje się dopiero na 8 pozycji, podopieczni Dellio Rossiego nie wygrali od 5 spotkań. Warto jednak przyjrzeć się z kim grali w ostatnim czasie... Palermo plasuje sie tuż za Lazio, a 9 lokatę Różowi zawdzięczają bardzo dobrej grze u siebie. Na wyjazdach już tak nie błyszczą, stąd też będzie to dobra okazja dla gospodarzy na przerwanie złej passy


Atalanta – Juventus

Obie drużyny znajdują się w dobrej formie, a zatem zapowiada się ciekawe widowisko. Atalanta wygrała 3 z 5 ostanich spotkań, z kolei Stara Dama 4 z 5. Wygrane graczy z Bergamo, które odnieśli przed własną publicznością, próbuje się umniejszyć, wspominając o kryzysie ich rywali Udiene oraz Lazio. Jest w tym oczywiście cień prawdy, ale pamiętajmy, że na Stadio Atleti Azzurri d'Italia zawsze grywa się ciężko, niezależnie czy się jest w dobrej czy kiepskiej dyspozycji. Mimo tego konfrontacje Juventusu z Atalantą to zdecydowana dominacja tych pierwszych ( tylko 2 wygrane Begramo w 20 starciach i aż 13 triumfów piłkarzy z Turynu, mówią same za siebie).

Chievo – Genoa

Chievo w ostatniej kolejce nieco postraszyło lidera Seria A Inter. Mimo iż drużyna z Mediolanu prowadziła 2-0, beniaminkowi udało się doprowadzić do remisu. Końcówka jednak ponownie należała do gospodarzy i ostatecznie pokonali Chievo 4-2. Tym razem beniaminek zmierzy się z Genoa, która jest niepokonana od 4 spotkań, tyle że 3 z 4 spotkań kończyło się remisami. Wyjazdy nie są mocną stroną podopiecznych Gasperiniego. Po za domem wygrali oni tylko jeden raz ! Trudno też mówić o dobrej grze Chievo u siebie, gdyż zdobyli tylko 5 punktów i jeste to najgorszy dorobek z wszystkich ekip. Marwtić mogą osłabienia w szeregach Genui: Sculli, Palladino, Gasbarroni, Mesto, Ferrari, Milanetto, a pod znakiem zapytania stoi występ Milito oraz Jurica. Jeśli te wszystkie absencje potwierdzą się do jutra, to trudno oczekiwać, aby Genoa była w stanie wywieźć z terenu beniaminka komplet oczek...

Milan - Udinese

Obie drużyny rozczarowują swoich fanów. Milan w ostatnich 6 spotkaniach zdołał wygrac tylko raz. W lidze dwie porażki z rzędu i to na dodatek w kiepskim stylu ( z Palermo 1-3 oraz z Juve 2-4). Sporym mankamentem jest defensywa Rossonerrich, który zbyt często dopuszcza rywala do strzeleckich okazji. Ofensywa także nie pozostaje bez winy, bo razi nieskutecznością ( bramki padają, ale mogłoby ich być stanowczo więcej). Udinese także ma problemy z wygrywaniem spotkań. Ostatni raz wygrali 7 kolejek temu. W ostatnim meczu wydawało się, że ta zła passa zostanie przerwana. Udinese prowadziło z Lazio już 3-0, by ostatecznie zremisować 3-3. To co na plus z tego meczu to fakt, że wydaje się, iż indolencja strzelecka Udinese została zażegnana. Biorąc pod uwagę niepewną postawę defensywy Milanu, sadzę że ofensywny tercet Udinese powinnien "ukłuć" gola w tym spotkaniu ( 1.70)

(W czwartek podopiecznie Marino rozgrywali spotkanie kończące fazę grupową Pucharu Uefa. Przegrali z NEC 0-2 , tyle że opiekun Udinese delegował w tym meczu dublerów. W porównaniu ze spotkaniem z Lazio na placu gry w Nijmegen znadjowała się tylko trójka graczy z ligowej potyczki z Rzymianami.)

Lecce – Bologna

Pojedynek o przysłowiowe 6 punktów. Bologna po serii remisów, wreszcie wygrała, rozbijając Torino 5-2. Mimo iż Lecce znajduje się tuż nad strefą spadkową, niejednokrtonie potrafiło już przysporzyć problemów ekipom z górnej części tabeli. Nie tak dawno goszczący Juventus, zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w doliczonym casie gry. Lecce przoduje w liczbie remisów, jeśli chodzi o grę przed własną publicznością, Bologna w ostatnim czasie także przyzwyczaiła swoich sympatyków, że mecze z ich udziałem kończyły się podziałem punktów. Czy w tak istotnym spotkaniu dla losów dolnej części tabeli także dojdzie do kompromisu? Kurs na gości kuszący, ale radziłbym zabezpieczyć się opcją DNB.

Torino - Napoli

Czy Torino pójdzie śladami Regginy, która po sensacyjnym triumfie w Coppa Italia odniosła sensacyjne zwycięstwo w lidze? Torino wygrało z Fiorą 1-0, teraz czeka ich nielada wyzwanie bo zagrają z Napoli. Świetna gra Napoli zaoowocwała w miejsce w top 3 Seria A. Torino mimo iż znajduje się w strefie spadkowej, nie gra aż tak fatalnie jak sugerować by to mogło ich miejsce. Napoli przystąpi do tego spotkania osłabione. Zabraknie: Lavezziego, Hamsika oraz Cannavaro. Są to kluczowe postacie dla drużyny, ale siła zespołu tkwi w kolektywie. Zobaczymy czy Torino jest w stanie uwierzyć w swoje możliwości i udowodnić to w konfrontacji z tak klasową ekipą jak Napoli. Może jakiś over?

Sampa - Fiora

może później.

Do góry
#2789753 - 21/12/2008 21:39 Re: Seria A - Grudzień 2008 [Re: Hakan]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Potwierdziła się informacja odnośnie absencji w obozie Genoa. W dzisiejszym meczu zabraknie super strzelca Milito (15/12-4) ! napastnik Sculli (15/6), Palladino(13/1-1), Gasbarroni(10/ 0-2), obrońcy Ferrari (15/0) oraz Mesto (11/1), Milanetto (8/0)

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49