Strona 2 z 22 < 1 2 3 4 ... 21 22 >
Opcje tematu
#2835189 - 15/01/2009 20:27 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Jak już będziesz mieć db połączenie, to będziesz dalej postować?
Ciekawy jest ten wątek, jeden z top5, które czytam w pierwszej kolejności, gdy pojawia się coś nowego i nie jestem sam. smile

Do góry
#2835934 - 16/01/2009 03:33 Re: Horse Racing Trader [Re: zmarcin]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
ja tez jestem ciekaw tego tematu, powiem szczerze ze zainteresował mnie temat,powoli bede sie edukował w tym temacie grin

masz może jakieś ebooki albo strony z których korzystasz? cokolwiek smile oprocz blogow bo to juz mam

Do góry
#2837452 - 16/01/2009 16:00 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Cieszę się, że mimo fatalnego startu wzbudziłem zainteresowanie. Co do edukacji, podstawa to kurs Petera - on po prostu otwiera oczy, a co na początek.. ściągnąć sobie darmowy betangel basic z www.betangel.com, przeglądnąć wszystkie videa z tej sekcji: http://www.betangel.com/main/training.php no i zacząć próbować nawet z basiciem, żeby się oswoić. Dużo patrzeć na betfair'owe wykresy.

Do poważnego handlu potrzebny jest betangel pro (w basicu jest chyba 1 sek. najszybszy refresh w pro 200 ms). Bardzo ważne - aby handlować skutecznie refresh ustawiony w granicach 250-350 ms i internet nie może dawać lagów! Pingi dobre (100-300 ms) przerywane co kilka kilkanaście sekund ponad sekundowymi lagami po prostu uniemożliwiają skuteczny handel. Dobry internet to podstawa.

Ciekawostka, handlowałem wczoraj na wieczornych wyścigach na zapasowym łączu gdyż.. chodziło po prostu wyśmienicie co wielce rzadko mu się zdarza. Efekt: na 6 wyścigów 100% skuteczność.

Do góry
#2837905 - 16/01/2009 20:54 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Co do betangel - mam obawy przed używaniem jakiegokolwiek softu do wspomagania handlu. Dałbyś radę grać takim sposobem, jak grasz, używając jedynie formularza Betfair? Domyślam się, że odpowiedź brzmi ,,nie''.

Do góry
#2837926 - 16/01/2009 21:14 Re: Horse Racing Trader [Re: zmarcin]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
Originally Posted By: zmarcin
Co do betangel - mam obawy przed używaniem jakiegokolwiek softu do wspomagania handlu. Dałbyś radę grać takim sposobem, jak grasz, używając jedynie formularza Betfair? Domyślam się, że odpowiedź brzmi ,,nie''.

w życiu, nie da sie bez programu wspomagajacego przynjamniej nie z taka skutecznościa
dlaczego masz obawy? przed wypływem twoich danych?

Do góry
#2838124 - 17/01/2009 00:21 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Originally Posted By: Boomber
Originally Posted By: zmarcin
Co do betangel - mam obawy przed używaniem jakiegokolwiek softu do wspomagania handlu. Dałbyś radę grać takim sposobem, jak grasz, używając jedynie formularza Betfair? Domyślam się, że odpowiedź brzmi ,,nie''.

w życiu, nie da sie bez programu wspomagajacego przynjamniej nie z taka skutecznościa
dlaczego masz obawy? przed wypływem twoich danych?

Nie.
Wiem, że takie softy potrafią ześwirować.

Do góry
#2838474 - 17/01/2009 02:44 Re: Horse Racing Trader [Re: zmarcin]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
zmarcin - już sam sobie odpowiedziałeś, a ja dodam - czy byłbyś w stanie zrobić np. 3 x back&lay (razem 6 zleceń) przy użyciu formularza betfair... w ciągu 10 sekund..

Co do sprawności softu (bardziej chyba liczy się tu sprawność działania API betfair i połączenie internetowe) generalnie nie można powiedzieć złego słowa. Najlepszym dowodem na to jest ilość profesjonalnych traderów którzy używają betangel.

Do góry
#2838828 - 17/01/2009 05:13 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
a powiedz mi co z opoznieniem zawierania zakładu? w gonitwach nie ma opoźnienia 5 sekund miedzy wysłaniem a przyjeciem zakładu?

Do góry
#2838865 - 17/01/2009 05:24 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Originally Posted By: Boomber
a powiedz mi co z opoznieniem zawierania zakładu? w gonitwach nie ma opoźnienia 5 sekund miedzy wysłaniem a przyjeciem zakładu?


Właśnie nie. W zakładach na żywo na konie na Betfair jest opóźnienie zgłoszenia zakładu rzędu 1-2 sekundy!

Do góry
#2839099 - 17/01/2009 06:43 Re: Horse Racing Trader [Re: zmarcin]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
a przed gonitwom?

Do góry
#2839127 - 17/01/2009 06:55 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
Zaixi Offline
veteran

Meldunek: 13/10/2005
Postów: 1393
Gdyby ktoś nie znał to pozwole sobie zapodać link
http://www.racingtraders.com/forum/forumdisplay.php?f=27

Jest kilka filmików pokazujących handel ( po polsku) na razie tylko z piłki.

Do góry
#2839148 - 17/01/2009 07:05 Re: Horse Racing Trader [Re: Zaixi]
Zaixi Offline
veteran

Meldunek: 13/10/2005
Postów: 1393
a i program którym się posugują to BetTrander podonbny do Betangel

Do góry
#2839672 - 17/01/2009 10:27 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Originally Posted By: Boomber
a przed gonitwą?


Przed gonitwą zakłady przyjmowane są jak na zwykłym rynku - składasz zlecenie i pojawia się ono od razu (tj. albo jest realizowane, albo oczekuje, w zależności od wielkości zlecenia i kursu wykonania).

Do góry
#2847511 - 19/01/2009 23:59 Re: Horse Racing Trader [Re: zmarcin]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Dzieki czyzyk za wspanialy temat ,tak sie zahandlowalem na roznych forexach i indeksach ,ze rzadko tu wpadam ,a tu prosze taki rodzynek .Prawde mowia do glowy by mi nie przyszlo ,ze ktos zbudowal aplikacje chyba lepsza od betfairu i istnieje ona poza bookiem (no w koncu chyba im powinno zalezec ,zeby cos takiego istanialo w ich sofcie ).

Ciagle jednak nie moge zalapac jak wyglada strategia ,bo musi byc jakas ,cos jak algorytm ,chyba ,ze nie chcesz jej zdradzic -wtedy to inna sprawa .Bylbym wdzieczny jak bys podal jakis konkretny przyklad .Jezeli grasz ja jednego konia back &lay i wychodzisz z cykli bez ryzyka ,zeby byc na plus ten kon musi wygrac ,no ale Ty piszesz o duzej skutecznosci wiec ,musi byc to jakos inaczej .Sorry za moze naiwne pytanie ,ale jakos poprzez gieldy i forex przywyklem do prostoty ,albo in plus czy tez minus w klarowny sposob .

Zawsze unikalem koni ,tym razem jednak przyznam ,ze zainteresowalo mnie to powaznie .
No i nie wiem jaka jest Twoja opinia ,ale porownalem cytowany wyzej bettrader i batangel w wersji basic i zdecydowalem sie wyprobowac pro ten pierwszy ,jak na razie jestem zachwycony .
Pozdrawiam

Do góry
#2848129 - 20/01/2009 03:25 Re: Horse Racing Trader [Re: kapitansb]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Co do betangel - jest to jeden z certyfikowanych przez betfair programów, który łączy się z betfair'owym API - ściąga chyba wszystkie możliwe dane na bieżąco jakie API oferuje (potrzebuje dosyć sporego transferu około 60-100 KB/s). Są to np. aktualne 3 oferty back i lay, oferty które są poniżej 3 najlepszych - te update'uje co kilka sekund, obroty dla wszystkich kursów z danej selekcji i aktualizuje te wszystkie rzeczy dla wszystkich selekcji (czytaj wszystkich koni) - zapewne dlatego tyle zjada transferu tym bardziej jeśli uwzględnimy refresh co powiedzmy 250 ms.

Poraz kolejny odnośnie strategii.. smile jeśli miałbym coś do ukrycia to prędzej wtedy gdybym grubą kasę wyciągał ale ja się wciąż uczę. Co prawda dzisiaj zapasowy net znowu fruwał, a i ja miałem oczy otwarte i udało mi się na 9 rynków tylko na 1 mieć minus.

Odnośnie grania jednego konia back & lay - dokładnie tak jak napisałeś, byłbym na plus tylko na tym koniu i tylko jeśli wygra, w betangel jest taki button "green up" który powoduje wysłanie w rynek zakładu z odpowiednio dobraną stawką, tak że profit (lub strata) rozkłada się równy na wszystkie selekcje (ten przycisk jest również w wersji basic).

Co do przykładu konkretnego, podam teraz najlepsze video wg mnie jakie jest dostępne w sieci, osobiście oglądałem go już wiele razy i wciąż do niego wracam. To swing trade Petera Webb - jeśli od kogoś się uczyć, to od najlepszych.. >> klik <<

Do góry
#2850236 - 20/01/2009 17:47 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Dzieki .
Jadac do pracy zastanawialem sie jak to mozliwe ,ze mialem takie zacmienie umyslu .(usprawiedliwia mnie tylko praca na nocki ,posta pisalem zaraz po tym jak podnioslem sie z wyra ).

Przeciez idea jest prosta .Wypracowac zysk na jednym koniu a potem wpuscic go na wszystkie .

Mysle ,ze najwazniejsze jest przygotowanie ,prawidlowa ocena ,gdzie beda sie wahac kursy trzeba wiec przesledzic na stronach porownujacych buki i odnalezc srednia .
Poza tym chyba Racing Post i Tv .Patrac w tv mozna zgarniac konie ktore odpadaja ,w szczegolnosci na plotach -ale wtedy kasa .
Masz racje ,betangel pro jest wysmienity i lepszy ,dalem sie nabrac na kolorki w wersjach basic .
Napewno zaczne manewry na powazniejsza skale ,lacze mam dosyc dobre ,w zasadzie srednie jak na UK -8 ,ale jestem daleko od exchange wiec pewnie bedzie w okolicach 4-5,ale niestety laptop jest 3-letni ,wiec trzeba bedzie szybko zainwestowac w sprzet .

Do góry
#2850405 - 20/01/2009 18:47 Re: Horse Racing Trader [Re: kapitansb]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Są różne strategie - wymieńmy 2 podstawowe: swing trade i scalping. Są różne typy psychik - jedni wolą częste małe zyski a rzadsze wpadki ale ciut większe, inni lubią kilka razy nie mieć racji, a jak już mają rację to zarobić sporo więcej niż pojedyncza strata. Swojego czasu używałem strategi typowo nastawionej na duży pojedynczy zysk (wtedy jeszcze nie używałem softu - wszystko było robione spod formularza betfair). Wydaje mi się, że kiedyś rynki bywały inne (mowa cały czas o koniach na betfair). Wkleję screeny z jednych z najlepszych transakcji jakie miałem.







Ale być może to złudzenie, że kiedyś było inaczej (to transakcje z 2007/2008), gdyż teraz też zdarzają się piękne ruchy. Ja zdecydowałem się zmienić strategię - ta strategia nie nadawała się do wejścia w każdego jednego konia, ładna transakcja trafiała się rzadko. Mimo iż strategia dawała zyski długofalowe, to ja chciałem czegoś innego - czytaj częstszych transakcji. Dlatego tak jak pisze Adam Heathcote na swoim blogu (aporpos - widzieliście jego fenomenalne rezultaty z ostatnich dni - dniówki po 1500 i 1800 funtów - jest fenomenalny!) żeby być dobrym trzeba robić i to i to (czytaj swing trade i scalping) ale jak, przecież nie na każdym rynku ta sama strategia! Trzeba się dostosować do rynku. Jednemu przychodzi to łatwo (Adam handluje zaledwie od września 2007!) innym trudniej a i rezultaty są zróżnicowane. Tak czy siak nie ma się co oszukiwać, godziny spędzone nad wykresami, tysiące transakcji, setki błędnych decyzji - mniemam, że każdy z nich to przechodził nawet jeśli o tym nie wspominają już teraz skupiając się na tym co już wypracowali (tj. na informowaniu nas o swoich dobrych wynikach).. i dobrze, bo dzięki temu motywują innych.

Do góry
#2850921 - 20/01/2009 22:34 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Szewa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2004
Postów: 27489
Mnie z kolei interesują dwie sprawy:

1. Jakiego zwrotu z inwestycji oczekujesz, gdy rynek zachowuje się po Twojej myśli ? Jest jakaś granica, na poziomie której zamykasz inwestycję, czy to wszystko zależy od konkretnego rynku ?

2. Co w sytuacji, gdy rynek nie zachowuje się tak, jak chcesz ? Jaką stratę na inwestycji akceptujesz ? Czy jest tak, że automatycznie zamykasz pozycje, jeżeli rynek jest przeciwko Tobie, czy czasami czekasz na zwrot sytuacji ?

Pozdr !

Do góry
#2880520 - 31/01/2009 16:53 Re: Horse Racing Trader [Re: Szewa]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Witam po dłuższej przerwie, nowe wiadomości.. Jest już nowy net. Dialog mnie zrobił w balona i przez literówkę popełnioną w umowie przeciągali sprawę, dałem sobie z nimi spokój i wziąłem neostradę 1Mb. Nie chodzi może w sposób wymarzony gdyż lagi 0,5 sekundy są dość częste ale powyżej raczej nie idzie - jestem więc usatysfakcjonowany. Testowałem tylko wczoraj więc jeszcze wyjdzie w praniu jak się będzie spisywać.

Co do handlu - nie próżnowałem (właściwie powinienem napisać - co do mojego rozwoju w handlowaniu). Pisałem, że po kolejnej wpadce dam sobie spokój z pisaniem, no i jak pamiętacie dopłaciłem i znów miałem wpadkę (a właściwie wpadki). Zostało mi kilka $. Na dzień dzisiejszy bez dopłacania zrobiłem już z tych kilku $ z powrotem prawie 50. Przywrócenie stanu zrobiło się poprzez sam handel. To odbudowywanie kapitału może wyglądać śmiesznie na tle celu który sobie postawiłem ale dla mnie ma znaczenie praca nad moją psychiką i mimo używania tak małych stawek traktuję to poważnie i wkurzam się mocno kiedy robię błędy i tracę. Dla przykładu podam Adam Heathcote zaczynał swoją przygodę półtora roku temu ze stawkami rzędu 50-100 funtów. Poza tym, jeśli wiem, że popełniam błędy i dużo nauki przede mną uważam za rozsądne używać małego depozytu. Jeśli osiągnę właściwy poziom mojego handlu, nie będzie trudno zrobić z tak małego depozytu sensownych pieniędzy.

Myślę, że w ostatnim czasie odrobiłem sporo lekcji. Znam trochę siebie i wiem, że jeszcze niejednokrotnie będę popełniał głupie błędy ale oto konkrety jakie osiągnąłem: mimo błędnej decyzji potrafię szybko zrezygnować z transakcji po tej samej cenie jeśli czuję, że sytuacja nie rozwija się po mojej myśli; mimo przeoczania pięknych ruchów ciągle jestem w stanie zarobić na takim rynku; ograniczyłem wpadki in-play; szybciej decyduję się na wyjście po błędnej decyzji; poprawiłem zdolność skupiania się na tym co na prawdę dzieje się na danym rynku. Oczywiście są to aspekty nad którymi cały czas pracuję i w których nadal często "daję ciała". Moje podejście do rynku i psychika są nadal nieuformowane a gdybym zrobił wykresy P&L niewiele by się różniły od tego co można zobaczyć na wykresach kursów koni. Niemniej jednak uważam, że zrobiłem znaczące postępy od grudnia 2008. To co bardzo chcę osiągnąć to uformować się do takiego poziomu aby konsekwentnie zarabiać małe systematyczne kwoty w danym dniu - dzień po dniu, codziennie.

Do góry
#2880527 - 31/01/2009 17:10 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Przepraszam Szewa, że pominąłem Twoje pytania. Co do pytania nr 1 jeśli chodzi o scalping to tyle razy ile dam radę gdy widzę okazję, a co do swing tradingu to obserwowanie danej pozycji do momentu kiedy czuję, że to już koniec. Jak sam widzisz odpowiedzi na te pytania są bardzo trudne - uzależnione od tego co się dzieje na rynku i przede wszystkim od mojego "teraz". Po tym jak widywałem spadki z kursu kilkadziesiąt do 5-6, jak i driffty z około 3-4 do ponad 10 jasnym jest dla mnie, że aby z nich korzystać nie można być nastawionym na konkretny wyliczony ruch. Co do pytania nr 2 myślę, że sporo odpowiada na nie mój poprzedni post. Dam jeszcze jeden z najnowszych linków który tyczy się dokładnie tego pytania: >>klik<<

Do góry
Strona 2 z 22 < 1 2 3 4 ... 21 22 >




Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, ElNinho[mmdea], Szuman, igea23, alfa, Irek, Ojro, VVega), 3586 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49