Strona 5 z 22 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 >
Opcje tematu
#2936370 - 24/02/2009 02:25 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Dziś dobre wyczucie rynków, oczy otwarte praktycznie cały czas, szybkie tnięcie tego co nie idzie tak jak chcę, spora pewność siebie, chciało by się, żeby było tak zawsze. Neostrada puki co daje radę.



Do góry
#2937475 - 24/02/2009 16:19 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Szykuję się powoli na gorsze wyniki (mam nadzieję, że nie tragiczne). Znając trochę swoją psychikę rozsądnym będzie to założyć. Za ostatnie 7 dni łączny profit to ponad $200, a przypomnę, że zaczynałem z bardzo małym kapitałem i miałem fatalne wyniki po których zdecydowałem się dopłacić, a po dopłacie znów powtórzyłem "wyczyny" typu wpadki in-play i mój kapitał ponownie bardzo stopniał - przepatrzyłem historię wyników i odczytałem, że po dopłacie i kolejnych wpadkach najniższy stan konta jaki miałem to $7,24. Nie chciałbym znowu wracać do takiego stanu konta i mam nadzieję, że to się nie stanie i praca którą wykonałem nad sobą będzie już tylko procentować, nie mniej jednak najbliższy czas myślę będzie bardzo trudny, gdyż jestem mniej więcej w połowie drogi do stawek docelowych (na początku stawki były 10-20, teraz jest to mniej więcej 50-300, docelowo myślę 100-3000). Psychika uczy się nowych rzeczy kiedy zaczyna się używać większych stawek, gdyż siłą rzeczy zaczynają one inaczej wpływać na rynek niż te małe, co za tym idzie trzeba się wciąż uczyć i to coraz bardziej. To jest kolejny powód dla którego myślę, że przyjdą gorsze momenty teraz - szybki proces uczenia się nowych sytuacji może spowodować załamanie psychiki, tj. procesów decyzyjnych i postrzegania rynku. Chciało by się oczywiście, żeby tak nie było ale próbuję być realistą.

Do góry
#2937496 - 24/02/2009 16:55 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Jeszcze o dwóch rzeczach chcę wspomnieć. Peter wrócił z wypoczynku i zasypał blog wiadomościami. Na dwie wiadomości chciałbym zwrócić uwagę. Pierwsza to jego wyniki >>klik<<. Dla każdego kto próbuje swoich sił właśnie takie wyniki uważam powinny być punktem odniesienia. Na 30 rynków jedynie 3 ujemne transakcje. Transakcje ujemne o bardzo małej wielkości. Dobre transakcje: profity małe, większe i bardzo duże. Można by przełożyć zasadę "tnij straty szybko i pozwól zyskom rosnąc" na te wyniki i nałoży się idealnie. Czysty profesjonalizm.

Druga sprawa to Peter wrzucił nowy filmik do swojego kanału na youtube, to bezpośredni link do filmiku >>klik<<, filmik pokazuje jak skalpować. W czasie pisania tej wiadomości zauważyłem, że wrzucił kolejne 3 filmy więc biorę się za lekturę!

Do góry
#2937887 - 24/02/2009 21:38 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
rhino77 Offline
stranger

Meldunek: 25/03/2006
Postów: 24

Witaj Czyzyk, niezły ten Twój blog tutaj wink tak trzymaj!
Jestem co prawda parę poziomów niżej od Ciebie ale może spróbujesz mojego tricku. Też dwa razy zjechałem z poziomem konta więc się wkurzyłem i przez cały weekend starałem się łapac czerwone kolorki. wszystko po to aby się odblokowac. Nie było to łatwe bo czasem kursy mnie tak nęciły że nie wypadało nie brac. Rezultat: weekend na plus mimo, że nie zamierzałem a w poniedziałek nawet do głowy mi nie przyszło, żeby wchodzic in play. można się z tego pośmiac ale może komuś pomoże, na pewno nie zaszkodzi tongue
Powodzenia piwo

Do góry
#2939014 - 25/02/2009 05:01 Re: Horse Racing Trader [Re: rhino77]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
rhino - co masz na myśli przez łapać czerwone kolorki?

Dzisiaj taki sobie dzień ale zawsze na plus. Jedna wpadka którą miałem - często zaczynam handel na danym rynku z kilkoma transakcjami które dają ujemny rezultat, potem udaje mi się odwrócić szalę i wyjść na koniec z plusem - tutaj słabo zacząłem i telefon przerwał mi handel i taki wynik transakcji musiałem już zaakceptować gdyż nie było czasu potem próbować jeszcze raz w tym rynku. Poza tym dość dobrze było, późno zacząłem i ominęło mnie z 5 początkowych wyścigów.



Do góry
#2939726 - 25/02/2009 17:06 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać większych stawek. To chyba zły znak. Opiszę troszkę jakiego używałem planu stawkowania i jaki plan wstępnie zakładam. Puki nie miałem $100 na koncie to grałem za całość. No chyba, że kurs był bardzo wysoki to się ograniczałem. Niechętnie grałem lay wysokie kursy ze względu na dużą ilość środków potrzebną do zagrania takiej wielkości pozycji (na lay @6 potrzeba mieć na koncie 5 x wielkość pozycji minimum). Gdy przekroczyłem $100 generalnie trzymałem się (i puki co trzymam się) właśnie 100 jako wielkość pozycji. Podjąłem taką decyzję po to aby udało mi się zaaklimatyzować na dziesięciokrotnie jakby nie patrzeć większej wielkości pozycji niż zaczynałem. Za pewne miało na to wpływ to kiedy miałem już zrobione $100 i potem miałem ten fatalny okres. Jak widać, nie można za bardzo pchać się na siłę w rejony do których się jeszcze nie dorosło umiejętnościami. Niskie kursy jeśli czuję się pewnie gram za 200-300. Z wysokimi ograniczam się w zależności od warunków ale raczej nie mniej niż 50. Przyszłe stawkowanie będzie oczywiście uzależnione od wyników, zakładając optymistycznie, że nie zawrócę kierunku trendu moich wyników finansowych, wstępnie zakładam powiększenie typowej wielkości pozycji do 200 ale jeszcze do końca nie jestem pewien tej decyzji, jeśli poczuję, że nastał właściwy moment prawdopodobnie właśnie dwukrotnie zwiększę stawkowanie. Puki co staram się nie ufać za bardzo hossie którą mam i staram się być przygotowany na gorsze wyniki, jak również biorę pod uwagę możliwość jakiejś dużej wpadki, która da mi po twarzy za to że chcę wchodzić z łapami w rejony do których nie dorosłem.

Do góry
#2942260 - 26/02/2009 16:57 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Wyraźne zwolnienie wyników. Sprzed 3 dni było +80, potem +30, wczoraj już 0 (+$0,91 dokładnie). Nie robiłem update mojego wykresu ale już po tych sumach widać, że nastąpiło wyhamowanie. Więc teraz albo korekta (jak duża..?) albo kontynuacja, no chyba, że konsolidacja ale na pewno moment niepewności.

Do góry
#2942739 - 26/02/2009 21:27 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
a co bys tak powiedział na 2-3 dniowy odpoczynek? zrób sobie a wyniki przyjdą same, poprostu może chcesz za bardzo i nie wychodzi smile odpoczniesz, nabierzesz nowych sił i napewno pójdzie lepiej

Do góry
#2944747 - 27/02/2009 16:08 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Nie lubię pisać jak mam gorsze wyniki, za wczoraj było -15 około. Momenty kiedy idzie źle są najbardziej energochłonne (natłok emocji - złość itp.). Właśnie to na jak bardzo niskim poziomie będę potrafił utrzymać swój downside, pokaże w jaki sposób będzie wyglądał mój wykres P&L (im mniejsze korekty tym na wyższym poziomie handlu będę). Ten czas uważam jest nieprzeceniony - właśnie zostać w rynku i panować nad sobą. Odpocznę w trumnie. Dzięki za zainteresowanie!

Do góry
#2944777 - 27/02/2009 17:27 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Czyzyk ,
1.nie graj sprintow
2.stawiaj tylko lay w dlugich gonitwach przeszkodowych
3.czekaj az zwala tuz przed startem z offsetem ,jak nie zamknie sie ,zamknij w czasie gonitwy
4.money management ,jak czytam ,ze grasz za max banku ,wlos mi sie jezy ,predzej czy pozniej w powietrze

Mam nadzieje ,ze sie przelamiesz i pojdzie na plus

Do góry
#2944797 - 27/02/2009 17:49 Re: Horse Racing Trader [Re: kapitansb]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Witaj!

1. Gram wszystko co się rusza (a czasami nawet jak się nie rusza), uczę się dopasowywać w prawie każdych warunkach.
2. Być może jest to dobra rada, preferuję jednak zasadę "trade what you see".
3. Tuż przed startem, też po prostu się dopasowuję do rynku, bardzo różne są końcówki. Zamykanie w czasie gonitwy staram się eliminować całkowicie.
4. Doczytaj, nie gram za całe konto. Apropos Pinsticker zaczynał z 1000 funtów i zgadnij jaka była jego maksymalna wielkość pozycji, a jak wszyscy zainteresowani wiedzą zakończył challenge z wynikiem pozytywnym.

Dzięki za dobre słowo, pozdrawiam!

Do góry
#2944809 - 27/02/2009 18:10 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
czyzyk nie wierz we wszystko co jest napisane i pokazane na screenie smile stronę statystyk z bf mozna ładnie i profesjonalnie spreparować internet wszystko zniesie smile

Do góry
#2946479 - 28/02/2009 15:39 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
I nie wierzyć w to jak Pinscticker wrzucił na blog skan z czeku na 50k funtów od bf, i nie wierzyć jak Adam nagrał filmik jak loguje się na swoje konto bf i przegląda historię P&L, i nie wierzyć jak Peter pokazywał na moje oczy historię z poprzedniego dnia na ponad 1000 funtów. Po co rzucać cień wątpliwości na coś co wydaje się oczywiste?

Wczoraj przeszedłem siebie (kolejny dzień na -15). Zacząłem już czuć, że to rynki tego jednego dnia były po prostu zupełnie inne, nie do zarobienia na nich - paranoja jakaś. Zaćmienie umysłu maksymalne.

Do góry
#2946495 - 28/02/2009 16:56 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Pewność siebie jest ważna podczas handlu. Żeby być pewnym siebie trzeba iść na jakość. Jeśli idzie się na jakość transakcji, łatwo jest szybko zdecydować czy mamy rację czy lepiej wyjść z transakcji. Żeby iść na jakość trzeba mieć oczy otwarte aby widzieć co się na prawdę dzieje na rynku. Żeby widzieć co się dzieje na rynku, trzeba być wystarczająco skupionym i mieć otwarty umysł.. Tak sobie notuję myśli, bo chciałem to gdzieś zapisać.

Do góry
#2946582 - 28/02/2009 19:11 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
nie, nie mowie że nie należy we wszystko nie wierzyć ale mieć pewien dystans, no chyba że nigdy nie zostałes oszukany i bez granicznie wierzysz ludziom smile twoja sprawa smile pozdrawiam i zycze tendencji zwyżkowej smile

Do góry
#2946659 - 28/02/2009 20:04 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Dystans, wydaje mi się, że mam właściwy. Dziś "busy saturday", wyścigi praktycznie co 5 min. z 5 torów, bardzo dobre jakościowo - warunki więc idealne do zakończenia korekty.

Do góry
#2971863 - 13/03/2009 08:51 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
czyzyk czemu sie nie odzywasz?

Do góry
#2977045 - 15/03/2009 16:51 Re: Horse Racing Trader [Re: Boomber]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Już wyjaśniam. Pamiętam, że w tą sobotę z 1.03, poszło mi w miarę dobrze. Za to następny tydzień był fatalny, zwłaszcza 3 pierwsze dni. Dzień po dniu spory minus (ok. -$50/dzień). Było to spowodowane m.in. zmianą zachowań rynków - tak dokładnie, zmianą zachowań. Mianowicie pojawił się gość lub program który wpływał na rynki ogromnymi sumami pozostawionymi do przyjęcia, nie będę zgłębiał - rynki były zupełnie inne po prostu, nie dałem rady się dostosować i miałem fatalne wyniki w związku z czym za bardzo nie miałem ochoty dzielić się złymi wiadomościami. Za to Adam i Peter, mimo (a może dzięki) tych fluktacji radzili sobie bardzo dobrze. Adam nawet wyrobił największą dniówkę wtedy ponad 2000 funtów. Tym bardziej mnie to przybiło, że tak daleko jestem z moim poziomem. Sytuacja się unormowała - tj. było to przez jakiś tydzień, teraz rynki wróciły do normalności. Moje wyniki powoli się poprawiają. Cheltenham w ubiegłym tygodniu był ogólnie rzecz biorąc na plus. Czasami starałem się łapać ruch - to mniej mi wychodziło, lepiej mi wychodziło zwyczajne skalpowanie. Moje pisanie będzie za pewne uzależnione od moich wyników. Mam sporo obowiązków na głowie i ciężko jest mi wykonywać jeszcze pracę nad sobą ale się nie poddaję.

Do góry
#2981220 - 17/03/2009 05:48 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
Pytanie dla mnie nr 1 - co zrobić aby być, jak to pisze Adam, in-the-zone, codziennie? (czytaj: mieć "czucie" rynków + dobre decyzje)



Do góry
#2988374 - 19/03/2009 16:35 Re: Horse Racing Trader [Re: czyzyk]
czyzyk Offline
addict

Meldunek: 24/06/2003
Postów: 581
No i tak właśnie wyglądają moje wyniki w ostatnim czasie, ostatni post +35, następny dzień -20, następny -30. Nie udaje mi się wejść w rytm od dłuższego czasu. Pytanie z poprzedniego postu jak najbardziej otwarte - wszelkie sugestie mile widziane.

Do góry
Strona 5 z 22 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 >




Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (alfa, Józef Małolepszy), 1539 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581246 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49