Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#279409 - 12/01/2005 23:14 Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
Zamierzam stworzyć soft do typowania. Szczegóły
http://masterinfo.republika.pl
Zapraszam do zapoznania się z moją koncepcją i czekam na uwagi.

Do góry
#279410 - 14/01/2005 17:22 Re: Soft do typowania
rumia Offline
addict

Meldunek: 31/07/2004
Postów: 614
Skąd: Trójmiasto
Czekamy na efekty.

Do góry
#279411 - 15/01/2005 22:01 Re: Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
Efekty na pewno będą, jednakże na razie notuję raczej znikome zainteresowanie tematem, więc chyba przebój sezonu to nie będzie. W każdym razie czekam na uwagi/pomysły odnośnie softu oraz stronki - wszystko jest do zrealizowania

Do góry
#279412 - 17/01/2005 17:56 Re: Soft do typowania
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
jeżeli chcesz udostępnić bezpłatnie to pewnie chętnych znajdziesz, ale nawet wtedy jak podobna strona już jest w sieci, jeżeli nie zaproponujesz jakiś rozwiązań korzystnych, to nie będzie kolejki

poza tym potrzeba czasu, by coś się wypromowało nawet darmowego, nie mówiąć o płatnej, a w tej chwili to coś nie istnieje, więc cięzko o czymś mówić,

zaglądałem na Twoją stronę, ale koncepcja nie jest jasno przedstawiona, więc może to tylko takie rozważania

przedstaw tutaj jasno swoją koncepcję, czas potrzebny na realizację, a przede wszystkim pomysł, że będzie coś innego niż już jest w sieci, czyli "nową korzyść",

a jeżeli dopiero szukasz pomysłu, to nie wiadomo w jakim zakresie, i jakie moasz możliwości go zrealizować, bo na papierze to można wymyśleć wszystko,

i co dalej planujesz zrobić z tym programem/stroną, jaki jest jej cel

Do góry
#279413 - 17/01/2005 22:09 Re: Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
Quote:

jeżeli chcesz udostępnić bezpłatnie to pewnie chętnych znajdziesz


hmmm, temat rzeka - free czy płatne. Spieszę wyjaśnić. Stronka będzie dostępna bezpłatnie, program - zobaczymy (na razie darmowy, ale jeszcze nic ciekawego nie robi).
Quote:

zaglądałem na Twoją stronę, ale koncepcja nie jest jasno przedstawiona, więc może to tylko takie rozważania

przedstaw tutaj jasno swoją koncepcję


Koncepcja jest następująca: stronka pobierająca dane z witryn polskich bukmacherów - TotoMix, Profesjonal, STS (myślę również nad Betako oraz Expekt). Dane mają być następnie przesyłane do bazy na serwerze (prawdopodobnie Lycos), gdzie będzie możliwość ich wysortowania np. wg dyscyplin sportu. Czyli będzie to miało postać:

PIŁKA NOŻNA

Liga X

DrużynaA DrużynaB
TotoMix Kurs1 Kurs2 Kurs0
Profesjonal Kurs1 Kurs2 Kurs0
STS Kurs1 Kurs2 Kurs0

DrużynaY DrużynaZ
TotoMix Kurs1 Kurs2 Kurs0
Profesjonal Kurs1 Kurs2 Kurs0
STS Kurs1 Kurs2 Kurs0

itd... kolejne ligi, dyscypliny (trochę na wzór tipexa)

To są założenia wyjściowe. A co można z tym zrobić więcej? Myślę, że możnaby się pokusić o podawanie prawdopodobieństw i zwrotów u każdego buka, będzie na pewno historia ostatnich kursów, a co jeszcze - to wyjdzie w praniu.

Jeśli chodzi o to, jakie mam możliwości zrealizować taki cel - myślę, że wszelkie wymagania na dzień dzisiejszy spełniam, tzn. potrafię programować, zajmuję się bazami danych, oraz wiem w jaki sposób pobrać informacje z innych stron www
Uch, ale się rozpisałem. Dobra to by było na tyle wyjaśnień jak na tego posta, bo ludzie nie lubią czytać za dużo, a przy moim stylu formułowania stwierdzeń można się bardzo pogubić więc na tym na razie poprzestanę. Czekam na uwagi, pytania i propozycje.


Edited by masterinfo (17/01/2005 22:11)

Do góry
#279414 - 18/01/2005 17:04 Re: Soft do typowania
Gallas Offline
member

Meldunek: 24/11/2004
Postów: 111
Hmmm wydaje mi sie ze jezeli beda tylko naziemne buki to zainteresowanie bedzie nikle. Natomias jesli postanowisz zbierac dane z najpopilarnijszych bukow sieciowych to sadze ze znajdzie sie spora liczba chetnych. (na pewno przyajmniej jeden , ja )

Do góry
#279415 - 18/01/2005 19:07 Re: Soft do typowania
Kosjo Offline
veteran

Meldunek: 28/10/2004
Postów: 1505
Quote:

Quote:

[...] Dane mają być następnie przesyłane do bazy na serwerze (prawdopodobnie Lycos), gdzie będzie możliwość ich wysortowania np. wg dyscyplin sportu. Czyli będzie to miało postać:[..]




ehhh,jak masz zamiar zrobic cos porządnego to proponuje kupić serwer , a nie korzystac z lycosa,pozdro

Do góry
#279416 - 18/01/2005 20:29 Re: Soft do typowania
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
1. najpierw musisz znaleźć coś nowego, albo zrobić to co już jest lepiej, stworzyć korzyść dla użytkowników, inaczej szkoda pracy

2. buki naziemne - to porażka, dla kogo ta strona ? w sieci i buki nazeimne znana marża, gra tam raczej nie ma sensu
poza tym jest coś takiego, umiesz zrobić to lepiej
http://www.betexplorer.com/

3) buki w sieci - o tym można rozmawiać, ale takie strony już są czym się więc program będzie różnić,
czy korzystasz z nich,

4) porównywanie kursów, ale z jaką częstością, jak dużo dyscyplin, buków i często, to jest ogromna baza,

5) można wybrać kilka buków, wybrać kilka dyscyplin np. winter sports, można ...

Ja to osobiście skorzystałbym z takiego programu
- 10 buków
- b.częsta aktualizacja
- i sam wybieram dyscypliny jakie chcę monitorować

Do góry
#279417 - 19/01/2005 01:35 Re: Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
Zaczynam dopiero, zbieram informacje i badam zainteresowanie. Najłatwiej skupić się w obecnym stadium projektu na czymś możliwym do zrealizowania przez jedną osobę - gdyż na razie jestem sam - liczę, że się to zmieni wówczas można góry przenosić. Nie chcę obiecywać nikomu gruszek na wierzbie, ponieważ mój czas nie jest niewyczerpany - trzeba też pracować i uczyć się, a zbudowanie systemu pobierającego kompletne dane ze stron np 2 różnych bukmacherów i pozwalające je umieszczać na innym serwerze to dla pojedynczego programisty kwestia kilku tygodni naprawdę niełatwej pracy. Pomyślcie tylko ile jest krajów, lig i wreszcie zespołów! No i trzeba przez to wszystko przebrnąć - przy 2 bukach konieczne jest dla każdego zespołu ustalenie nazwy wspólnej dla systemu i przyporządkowanie jej do nazwy stosowanej przez buka 1 i przez 2. Prosty przykład, a stworzenie tego jednego wpisu w bazie to może być kwestia nawet kilku minut, gwoli pewności. Wystarczy pomnożyć minuty przez zespoły . Jednak plusem jest to, że wystarczy taki zestawik raz wprowadzić i potem będzie już identyfikacja następowała autoamtycznie (pod warunkiem, że u bukmachera na stronce nie zmienią czegoś). Myślę, że opis powyżej w pełni oddaje stopień skomplikowania takiego projektu - więc proszę się nie dziwić, że skupiam się na bukach "naziemnych" - jeśli coś z tego się wyklaruje to na pewno będę drążył temat coraz głębiej. Doskonale zdaję sobie sprawę, z tego iż zainteresowanie bukami naziemnymi będzie raczej znikome, jednak moje plany jak najbardziej uwzględniają możliwość rozwoju.

A'propos tematu darmowego serwera - no cóż za płatny ktoś musi zapłacić, wiem, że to nie muszą być duże kwoty, ale pomysł jest na razie w fazie planowania, więc nie ma co pchać się na płatny serwer.

Cóż jeszcze, Adam podał propozycję zawężenia nieco tematyki i wydaje mi się ona rozsądna, ale trzeba się liczyć z tym, iż to są Jego preferencje, a ktoś inny może życzyć sobie inne warunki. Nie da się wszystkim zrobić dobrze, można spróbować najwyżej większości. Proponuję ustalić wytyczne:
1) ilu bukmacherów i których?
2) jakie dyscypliny?
3) jak częsta aktualizacja i jak długo trzymać historię?
4) inne propozycje?

Poza tym szukam osób chętnych do pomocy przy wprowadzaniu danych (konwersja nazw drużyn do jednego standardu), oczywiście dostarczę odpowiednie narzędzie, ale trzeba będzie siedzieć przy tym i sprawdzać wszystko, żeby nie było byków.
No i co, podoba się mój post?

Do góry
#279418 - 19/01/2005 18:37 Re: Soft do typowania
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Chcę zauważyć, tak jak poprzednio, że próbujesz stworzyć coś co już jest.

Zainteresuj się czymś takim jak:

1) trotting (rodzaj powozów konnych) i porównywanie kursów, buków jest kilka.

2) Monitoring zmian kursów na nba w Pinnacle (aktualizacja co 1 minuta, albo i częściej).

3) Zestawienie obrotów na betfair w jednym miejscu, gdyż normalnie trzeba każdą pozycję samodzielnie sprawdzać.

Punkt 2) zauważ, że odbiorcą jest cały internet, a nie tylko Polska.

Osobiście uważam za najbardziej przydatny punkt 3.

A na twoje pytania odpowiem:
1) to wynika z dyscypliny
2) jedna, j.w.
3) na zawsze, bo to jest wartość, aktualizacja - jak najczęstsza

ps. aby osiągnać jakikolwiek sukces musisz skupić się na bardzo wąskiej działce.

Do góry
#279419 - 19/01/2005 23:03 Re: Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
Bardzo wąska działka - to bardzo szerokie pojęcie. Myślę, że każdy miałby tutaj do wtrącenia swoje 3 grosze. W związku z tym - tak jak pisałem wcześniej - jestem otwarty na propozycje. Nie ma sensu, żebym robił coś dla siebie. Sens pojawia się, kiedy szersze grono użytkowników może z tego skorzystać. Na razie zostawiam możliwość wypowiadania się, sam tymczasem poszperam jeszcze po forum i może znajdę odpowiedzi na dręczące mnie pytania/zagadnienia.
Do propozycji Adama jeszcze wrócę.

Do góry
#279420 - 20/01/2005 19:51 Re: Soft do typowania
Adam PL Offline
addict

Meldunek: 31/01/2002
Postów: 629
Skąd: Warszawa
Wąska to jest minimum przydatności, a maximum funkcjonalności

Tak jak napisałem wcześniej w 3 propozycjach, 1 dyscyplina i jak najlepsza funkcjonalność. Na forum raczej wiele nie znajdziesz pod tym kątem. Chyba, że wprost zapytasz. Ale jak czegoś nie ma to trudna rozmowa. A odnośnie użytkowników, lepiej kilku konkretnych niż 10x ale przypadkowych.

Do góry
#279421 - 21/01/2005 15:25 Re: Soft do typowania
SyKo Offline
old hand

Meldunek: 29/03/2004
Postów: 910
Taki programik na pewno bylby przydatny , ale tak jak juz ktos mowil, na pewno lepsze byloby rozwiazanie dla bukow netowych. Pozdr.

Do góry
#279422 - 22/01/2005 12:57 Re: Soft do typowania
mpbrowar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/12/2002
Postów: 1772
Skąd: miasto helikopterów
Patrząc z punktu widzenia programisty (stosunek efektów do czasu pracy) oraz gracza (przydatność) można by pokusić się o stworzenie progsa o następujących założeniach:
1. Zdarzenia wybieramy z oferty np. 5-10 najpopularniejszych bukmacherów netowych.
2. Monitorujemy wybrane zdarzenia pod kątem fluktacji kursu w okresie czasu, możliwość podejrzenia go w formie wykresu.
3. Jeśli kurs spadnie poniżej ustalonego przez użytkownika progu procentowego (w stosunku do wskaźnika z początku monitorowania) to program taki zwraca uwagę użytkownika jako zdarzenie warte zagrania.
4. Informacja pojawiała by się także w przypadku kiedy w jednym z buków kurs zaczyna lecieć w dół, w pozostałych stoi jeszcze w miejscu.

Zapuszczasz sobie takiego robota i czekasz na rezultaty. W miarę czasu można go modyfikować i usprawniać.

W kwestii szczegółów - jeżeli program miałby być samodzielnym EXE-kiem instalowanym na komputerze użytkownika, to nie potrzeba używać do tego celu żadnego dodatkowego serwera, po prostu dane o kursach byłyby pobierane na dysk i przetwarzane.

Pozdr.

Do góry
#279423 - 22/01/2005 22:01 Re: Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
Ok, więc pojawia się powoli koncepcja: wspomniany soft powinien pobierać dane od kilku buków netowych. Skupię się jednak raczej na wąskiej działce, tak jak mówił o tym Adam, gdyż wtedy łatwiej będzie poradzić sobie w pojedynkę z ewentualnymi zmianami, jakie mogą zachodzić na stronach buków. Propozycja częstego śledzenia kursów też jest ok, jednak programik nie może być tylko w wersji .exe, musi być również serwer, z którego będzie pobierał dane. Dlaczego? - na stronach bukmacherskich można zobaczyć aktualne kursy, ale nie ich historię, więc jeśli ktoś chciałby mieć porównanie z tym, co działo się pod jego nieobecność, to albo musi mieć stale włączonego kompa z programikiem, albo niech sobie szuka wiatru w polu :> Poza tym stronka byłaby rozwiązaniem bardziej uniwersalnym niż program wykonywalny - nie ma problemów z przenośnością na inne platformy systemowe jak Linux czy BSD. Dlatego rozważam wprowadzenie obydwu opcji.

Do góry
#279424 - 23/01/2005 13:41 Re: Soft do typowania
mpbrowar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 05/12/2002
Postów: 1772
Skąd: miasto helikopterów
Masterinfo, jaki język programowania wykorzystasz do realizacji tego przedsięwzięcia ? Pytam z czystej ciekawości

Pozdr.

Do góry
#279425 - 25/01/2005 08:36 Re: Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
Ciekawość jest pierwszym krokiem do... wiedzy Program myślę napisać pod Delphi, albo ew. przy wykorzystaniu Javy. Stronka naturalnie HTML + PHP

Do góry
#279426 - 09/02/2005 18:07 Re: Soft do typowania
Martins Offline
newbie

Meldunek: 29/01/2005
Postów: 34
Nie wiem czy dobrze rozumiem koncepcje tego programu, ale dla mnie nie jest to cos rewelacyjnego.
Do porównywania kursów są odpowiednie strony i po co dodatkowy program. Tym bardziej, że wszystko jest szybko aktualizowane.
Program sie przyda dla tych ktorzy graja surebetami, ale jak pisalem sa do tego strony.

Do góry
#279427 - 16/02/2005 09:18 Re: Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
No więc chcę stworzyć kolejną stronkę. A kto wie, może będzie lepsza zresztąw naszym kraju nie ma zbyt wiele witryn o podobnej tematyce.

Do góry
#279428 - 28/02/2005 10:32 Re: Soft do typowania
masterinfo Offline
stranger

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 14
Jeżeli jest ktoś zainteresowany tematem, to jest pierwsza wersja stronki. Na razie bardzo skromna, bo skupiłem się na samym kodzie php, a nie na grafice. Adres to http://www.masterinfo.prv.pl
Na razie są wyświetlane tylko aktualne dane z expekt oraz ich historia, ale dorobię również historię wszystkich zdarzeń (nawet tych, które są już rozegrane). No i zastanawiam się nad innymi bukami, ale na razie chciałem cokolwiek udostępnić.
Docelowo dane będą aktualizowane z częstotliwością co 30 min.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (kemp), 2142 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581195 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49