Strona 17 z 35 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 34 35 >
Opcje tematu
#2885590 - 02/02/2009 20:54 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: podstawek]
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
Nie sadze by Krzynowek przyszedl do Legii z dwoch powodow.Po pierwsze nie dostanie takich pieniedzy do jakich byl przyzwyczajony w Niemczech,a po drugie jesli Hanover jest nim zainteresowany i jest sklonny wylozyc ok.400 tys,to Polak lyknie to jak miske miodu...w obecnej sytuacji jest to dla niego zbawienne i raczej bedzie sie kurczowo trzymal bundesligi...

Do góry
Bonus: Unibet
#2885628 - 02/02/2009 21:23 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: kamasutra]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
R. został zatrzymany, bo zagonił go Zbigniew W.
Póki co żadne zarzuty niezostały mu postawione.

Tyle w temacie, bo nic więcej nie wiadomo.

"fuzja" jest już na tyle oklepanym tematem, że jak ktoś nie potrafi pojąć najprostrzych spraw i ciągle się do tego odwołuje to jest debilem.

A jak ktoś jeszcze nie doszedł po zatrzymaniu R. to może sobie zapodać arta z dodadku do wyborczej "Holendrzy zazdroszczą nam Musztardy" (czy jakoś tak - kolejny stek bzdur).

PS
Szacunek do piłkarzy straciłem już dawno. I mi to obojetne gdzie będziemy jeździć - czy będzie to Wiedeń czy może Nowe Miasto Lubawskie.

Do góry
#2885634 - 02/02/2009 21:29 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Do NML już nie pojedziemy, zlikwidowali sekcję seniorów frown

Do góry
#2885641 - 02/02/2009 21:34 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: kamasutra]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Originally Posted By: kamasutra
Nie sadze by Krzynowek przyszedl do Legii z dwoch powodow.Po pierwsze nie dostanie takich pieniedzy do jakich byl przyzwyczajony w Niemczech,a po drugie jesli Hanover jest nim zainteresowany i jest sklonny wylozyc ok.400 tys,to Polak lyknie to jak miske miodu...w obecnej sytuacji jest to dla niego zbawienne i raczej bedzie sie kurczowo trzymal bundesligi...

Piłkarz reprezentacji Polski i VfL Wolfsburg Jacek Krzynówek, o którego w przerwie zimowej starała się pozyskać Legia Warszawa, będzie występował w zespole Bundesligi Hannover 96.
Do podpisania umowy między klubami z Wolfsburga i Hanoweru doszło tuż przed zamknięciem okna transferowego w Bundeslidze. Ekipa Hannoveru 96 od dłuższego czasu starała się o Polaka, ale transferowi sprzeciwiał się trener i jednocześnie menedżer "Wilków" Felix Magath.

Do góry
#2885645 - 02/02/2009 21:35 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Fro_Lech]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
Originally Posted By: Fro_Lech
Do NML już nie pojedziemy, zlikwidowali sekcję seniorów frown


Spoko, mieli dobry, bardzo bojowy narybek smile.

Do góry
#2885654 - 02/02/2009 21:38 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Originally Posted By: s_LP
R. został zatrzymany, bo zagonił go Zbigniew W.
Póki co żadne zarzuty niezostały mu postawione.

Tyle w temacie, bo nic więcej nie wiadomo.

"fuzja" jest już na tyle oklepanym tematem, że jak ktoś nie potrafi pojąć najprostrzych spraw i ciągle się do tego odwołuje to jest debilem.

A jak ktoś jeszcze nie doszedł po zatrzymaniu R. to może sobie zapodać arta z dodadku do wyborczej "Holendrzy zazdroszczą nam Musztardy" (czy jakoś tak - kolejny stek bzdur).

PS
Szacunek do piłkarzy straciłem już dawno. I mi to obojetne gdzie będziemy jeździć - czy będzie to Wiedeń czy może Nowe Miasto Lubawskie.



TVP Info podało dość zaskakującą, ale nieoficjalną, informację. R. miał zostać zatrzymany w sprawie meczu z Górnikiem Polkowice, który&#8230; Lech wygrał, mimo iż wszyscy przypuszczali, że odpuści to spotkanie, bowiem polkowiczanie potrzebowali punktów w walce o utrzymanie. Mówi się, że lechitów miała zmotywować specjalna premia od działaczy Świtu i właśnie z jej przyjęciem wiążę się zatrzymanie ikony Lecha.

Czy zatem rzeczywiście sensacyjne zatrzymanie Reissa wiążę się z uczciwym podejściem do spotkania z Górnikiem Polkowice i przyjęcia za to gratyfikacji finansowej od Świtu? Jeśli tak, to będzie to kompromitacja wrocławskiej prokuratury. Z pewnością jednak przesłuchania dotyczyć będą również ustawionego meczu z drużyną z Nowego Dworu.

Lech na razie wstrzymuje się z komentarzami w tej feralnej dla klubu sprawie. W godzinach popołudniowych ma zostać wydane specjalne oświadczenie.

Do góry
#2885668 - 02/02/2009 21:41 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
forty - to też info nieoficjalne co wkleiłeś, aczkolwiek możliwe.

Wiem, że wielu już wydało wyrok i cieszy się jak dzieci, lecz poczekajmy na potwierdzenie.
Żeby nie było - R. nie lubię :), ale powiedzmy, że są to prywatne sprawy - kiedyś coś wyszło i tak zostało.

Do góry
#2885683 - 02/02/2009 21:46 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Originally Posted By: s_LP
forty - to też info nieoficjalne co wkleiłeś, aczkolwiek możliwe.

Wiem, że wielu już wydało wyrok i cieszy się jak dzieci, lecz poczekajmy na potwierdzenie.
Żeby nie było - R. nie lubię :), ale powiedzmy, że są to prywatne sprawy - kiedyś coś wyszło i tak zostało.


Ja tam się na razie nie cieszę.Radować się będę,jak zabaczę,Listkiewicza i spółkę w kajdankach na rękach.

Do góry
#2885844 - 02/02/2009 22:52 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: s_LP
R. z

"fuzja" jest już na tyle oklepanym tematem, że jak ktoś nie potrafi pojąć najprostrzych spraw i ciągle się do tego odwołuje to jest debilem.



do kogo piejesz ???

Do góry
#2885897 - 02/02/2009 23:24 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Legia]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Poznański klub wydał oświadczenie. Oto jego treść:

"W związku z zatrzymaniem w dniu dzisiejszym Piotra Reissa, Zarząd Klubu KKS Lech Poznań S.A. podjął decyzję o natychmiastowym zawieszeniu Piotra w prawach zawodnika KKS Lech Poznań w momencie postawienia mu zarzutów korupcyjnych. Jednocześnie oświadczamy, że KKS Lech Poznań S.A. jest podmiotem pokrzywdzonym przez działanie zawodników WKP Lech Poznań, przez co został narażony wizerunek i dobre imię klubu. Ponadto informujemy, że niezależnie od przyczyn zatrzymania Piotra Reissa, KKS Lech Poznań nie jest następcą prawnym Stowarzyszenia WKP Lech Poznań i w związku z tym nie może ponosić żadnej odpowiedzialności dyscyplinarnej za czyny popełnione przez zawodników WKP Lech Poznań.


video z zatrzymania Reissa

Do góry
#2885928 - 02/02/2009 23:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama

Według mecenasa Jacka Masioty, prawnika Lecha Poznań i członka zarządu PZPN, poznański klub nie może być ukarany degradacją, nawet jeśli się okaże, że był zamieszany w aferę korupcyjną.

Zatrzymanie ma związek ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej. - Obecny Lech nie jest następcą prawnym WKP Lech Poznań, w związku z tym nie może ponosić odpowiedzialności dyscyplinarnej za czyny popełnione przez piłkarzy WKP Lech - tłumaczył Masiota. - Poza tym proszę zwrócić uwagę, że "stary" Lech jest pokrzywdzony w tej sprawie. Jeśli okaże się, że zawodnicy sprzedawali mecze, klub nie poniósł z tego żadnych korzyści. Dlatego nie ma mowy tutaj o karze degradacji. Kary degradacji były orzekane za korupcję zinstytucjonalizowaną, czyli taką, w której klub, jego zarząd czy management brał udział - podkreślił. Masiota dodał również, że "nowy" Lech formalnie może odpowiadać tylko za piłkarzy, którzy występowali w Amice Wronki, gdyby kiedykolwiek pojawiły się wobec nich zarzuty o udział w korupcji. Jak przyznał zatrzymanie piłkarza Lecha jest dla niego ogromnym zaskoczeniem. - Brakuje mi słów by skomentować tę sytuację. Władze Lecha, mając na uwadze zasługi Piotrka dla klubu, chcą najpierw spotkać się z zawodnikiem i porozmawiać - zaznaczył Masiota.

Do góry
#2886014 - 03/02/2009 00:36 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: forty]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Do wrocławskiej Prokuratury Krajowej zgłosił się działacz piłkarski, który ujawnia szczegóły w jednym z wątków afery korupcyjnej w polskim futbolu. Śledczy nie ujawniają o kogo chodzi i skąd pochodzi.
Wiadomo, że wcześniej prokuratorzy przygotowali dla niego 26 zarzutów. Jednak mężczyzna zgłosił się sam i składa teraz obszerne wyjaśnienia.

Wygląda na to, że jest to osoba, która chce się rozliczyć ze swoją przeszłością - mówi prokurator Edward Zalewski. Dodaje, że pochodzi on z takiego środowiska, gdzie powiązań było bardzo dużo i przebiegały one w różnych kierunkach.
To odpowiedź na pytanie czy mężczyzna jest działaczem, sędzią czy może obserwatorem PZPN. Mężczyzna może liczyć na łagodną karę. Jednak na pewno nie będzie świadkiem koronnym.


No zaczynają się w końcu bać smile

Do góry
#2886044 - 03/02/2009 00:49 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Originally Posted By: s_LP
"fuzja" jest już na tyle oklepanym tematem, że jak ktoś nie potrafi pojąć najprostrzych spraw i ciągle się do tego odwołuje to jest debilem.

Co do fuzji to dopiero zaczynają się dziać śmieszne rzeczy..
Teraz to wina 'starego Lecha' i jego brudy nie mają żadnego związku z obecnym klubem. Ciekawe co na to kibice. Też podzielają opinię żę historia Lecha liczy... 3 lata? (nie pamiętam dokładnie kiedy był fuzja)

(...)- Obecny Lech nie jest następcą prawnym WKP Lech Poznań, w związku z tym nie może ponosić odpowiedzialności dyscyplinarnej za czyny popełnione przez piłkarzy WKP Lech - tłumaczył Masiota.

- Poza tym proszę zwrócić uwagę, że "stary" Lech jest pokrzywdzony w tej sprawie. Jeśli okaże się, że zawodnicy sprzedawali mecze, klub nie poniósł z tego żadnych korzyści. Dlatego nie ma mowy tutaj o karze degradacji. Kary degradacji były orzekane za korupcję zinstytucjonalizowaną, czyli taką, w której klub, jego zarząd czy management brał udział - podkreślił.

Masiota dodał również, że "nowy" Lech formalnie może odpowiadać tylko za piłkarzy, którzy występowali w Amice Wronki, gdyby kiedykolwiek pojawiły się wobec nich zarzuty o udział w korupcji. (...)

PS. Pytam z ciekawości, nie to żebym był debilem smirk

Do góry
#2886069 - 03/02/2009 01:02 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Chaoz]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Chaoz
PS. Pytam z ciekawości, nie to żebym był debilem smirk


I tak się dowiesz, że... jesteś debilem.

Ja już się dowiedziałem, kiedy pytałem o to jakiś czas temu, dlatego już nie pytam.

Do góry
#2886113 - 03/02/2009 01:23 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: mgr]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
@ forty - to co napisałem nie dotyczyło Ciebie

@ McDziarz - nie bardzo wiem, czego nie rozumiesz

@ Chaoz - chyba nikt nie może mieć wątpliwości, że za haniebne czyny powinno się być ukaranym. To jest absolutnie pewne i normalne. Do takich czynów zaliczyć należy korupcję.

Co do statutu KKS Lech Poznań - po wejściu przez Amicę, widocznie z prawno-formalnych powodów nie dało się pewnych spraw inaczej załatwić - stąd powstanie zupełnie nowego podmiotu prawnego. Być może próbowano niektóre rzeczy obejść, inne załatwić właśnie w taki sposób. Lech nie jest święty. Nikt tego nie neguje.

Rozwiązanie jest najprostrze z możliwych - karać jednostki, a nie kluby. Jaki wpływ na działanie paru osób ma całe otoczenie związane z danym podmiotem? Żaden. Oczywiście niektóre sprawy są bardzo delikatne -np. awanse - bo jednak dzięki nielegalnym działaniom ktoś odniósł wymierny sukces. Tak jak zostało zauważone - korupcja była wszędzie - więc wyczyścić by trzeba właściwie wszystkie kluby, a to możliwe nie jest.

Co do "debili" - jeżeli ktoś przy każdej okazji próbuje być śmieszny, cool, męciu i ok, aby doj*bać Lechowi, że jest Amicą to sorry - dla mnie jest debilem i pewnego poziomu nie przeskoczy. Nieraz już była mowa o różnicy między połączeniem Polonii z Dyskobolią, a sytuacją Lecha, a niektórzy w kółko swoje i najczęściej są to osoby z bardzo krótką pamięcią - swoich milicyjnych czy też wojskowych korzeni zupełnie nie pamiętają.

PS
Ciebie akurat w żadnym wypadku nie zaliczam do tej grupy.

Do góry
#2886168 - 03/02/2009 01:51 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama

Prezes stowarzyszenia "Wiara Lecha", Jarosław Kiliński przekonuje, że Piotra R., zatrzymany w poniedziałek w związku z aferą korupcyjną w polskie piłce, pozostanie ikoną Lecha Poznań. Niezależnie od tego jak zakończy się zamieszanie wokół w jego osoby.

- Bardzo zawiodłem się na części kibiców. Smutne jest to, że gdy informacja o zatrzymaniu Piotra ujrzała światło dzienne, od razu na forach internetowych pojawiły się opinie ludzi, którzy po prostu się z tego cieszą. - mówił Kiliński. - Nie potrafię tego zrozumieć. Prawdziwi kibice Lecha powinni podejść do tej sprawy z dystansem i poczekać przede wszystkim na zarzuty i ustosunkowanie się do nich piłkarza. W Polsce łatwo komuś przylepić łatkę winnego - dodał.

- Mam nadzieję, że paradoksalnie ta sytuacja jeszcze bardziej zmotywuje piłkarzy do lepszej gry. Przecież muszą udowodnić, że Lech Poznań to prawdziwa marka. Mamy w tym roku cel do zrealizowania, którym jest mistrzostwo Polski. A te zawirowania, jeszcze bardziej zmotywują zawodników.

- Jedno jest pewne, niezależnie od tego, jak zakończy się cała sprawa z R. na pewno pozostanie ikoną poznańskiego Lecha - zakończył.

Taka ciekawostka smile

Do góry
#2886171 - 03/02/2009 01:53 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: s_LP
@ forty - to co napisałem nie dotyczyło Ciebie

@ McDziarz - nie bardzo wiem, czego nie rozumiesz

@ Chaoz - chyba nikt nie może mieć wątpliwości, że za haniebne czyny powinno się być ukaranym. To jest absolutnie pewne i normalne. Do takich czynów zaliczyć należy korupcję.

Co do statutu KKS Lech Poznań - po wejściu przez Amicę, widocznie z prawno-formalnych powodów nie dało się pewnych spraw inaczej załatwić - stąd powstanie zupełnie nowego podmiotu prawnego. Być może próbowano niektóre rzeczy obejść, inne załatwić właśnie w taki sposób. Lech nie jest święty. Nikt tego nie neguje.

Rozwiązanie jest najprostrze z możliwych - karać jednostki, a nie kluby. Jaki wpływ na działanie paru osób ma całe otoczenie związane z danym podmiotem? Żaden. Oczywiście niektóre sprawy są bardzo delikatne -np. awanse - bo jednak dzięki nielegalnym działaniom ktoś odniósł wymierny sukces. Tak jak zostało zauważone - korupcja była wszędzie - więc wyczyścić by trzeba właściwie wszystkie kluby, a to możliwe nie jest.

Co do "debili" - jeżeli ktoś przy każdej okazji próbuje być śmieszny, cool, męciu i ok, aby doj*bać Lechowi, że jest Amicą to sorry - dla mnie jest debilem i pewnego poziomu nie przeskoczy. Nieraz już była mowa o różnicy między połączeniem Polonii z Dyskobolią, a sytuacją Lecha, a niektórzy w kółko swoje i najczęściej są to osoby z bardzo krótką pamięcią - swoich milicyjnych czy też wojskowych korzeni zupełnie nie pamiętają.

PS
Ciebie akurat w żadnym wypadku nie zaliczam do tej grupy.




Czy Ty masz w głowie pyre zamiast mózgu ???

Chyba masz jakąś manie prześladowczą i jakieś urojenia maniakalne...bo ja nigdy w życiu nigdzie nie pisałem jeszcze o fuzji Amici z Lechem dzisiaj pierwszy raz o tym napomknąłem wyrażając swoją opinię że Lecha nie da się ukarać za grzechy Lecha...zresztą moją opinię potwerdza wielu sympatykow Lecha

jeszcze raz Idioto sobie pzeczytaj moją opinię i poczytaj inne ludzi związanych z Lechem :

1)"dobrać mogą jedynie jak coś znajdą na Amicę...bo z punktu formalno-prawnego to jest Amica." moja dzisiejsza opinia

2)Prawnik Lecha z zarazem członek zarządu PZPN powiedział wyraźnie że Lech jest prawnym następcą Amici więc za czyny "starego Lecha" nie można go karać. A po za tym ma wejść ustawa abolicyjna i z tego co wiadomo to chodzi narazie o jeden mecz i do tego sprzedany przez Zbigniewa Wójcika. Widmo degradacji póki co nam nie grozi.

3) opinia kibica Lecha "Oczywiście za "Starego Lecha" nie odpowiada ale za wałki, które robiła Amica już tak. Pamiętajmy, że właśnie we Wronkach było centrum dowodzenia wałkami w Polskiej piłce... :/"

Opinie tożsame z moim zdaniem...nie wiem gdzie Ty ćwoku widzisz probe dojechania Lechowi ??? trzeba mieć naprawde nieźle zryty baniak i ograniczoną percepcje postrzegania żeby wypisywać takie rzeczy jak Ty dzisiaj...

Prawnik Lecha to też idiota ???

Do góry
#2886174 - 03/02/2009 01:55 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: s_LP]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
W zasadzie chodziło mi o odcinanie się niejako od historii obecnych działaczy Lecha. Co by nie powiedzieć jak wszystko było cacy to nie było takich zachowań a zachwalanie długoletniej tradycji itp. Przyszło co do czego to 'nowy Lech' ma tradycje zaledwie paroletnią. Ciekawe co by powiedzieli działacze Kolejorza żeby najpierw wypłynęło coś związanego z Amicą? Że odcinają się od tamtej historii bo są powiązani z WKP Lech?

Tak tylko mnie naszło nawet nie tyle co odnośnie karania klubów/piłkarzy bo i tak się tego nie 'uleczy' za duże bagno.

A co do korupcji Lecha to pamiętam pewien sezon jak pewny awansu do ekstraklasy, demolujący po drodze wszystkich rywali w ostatnim meczu sezonu przez własną publicznością niespodziewanie 'wykoleił' się przegrywając z ŁKS-em i w ten sposób ratując im dupę spuścił Jagę w otchłanie 3 ligi wink
trenerem był jak się nie mylę Baniak grin

Do góry
#2886207 - 03/02/2009 02:12 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Chaoz]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
ops to jednak nie przed własną publicznością a na boisku ŁKS-u smile

[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9cb48e7c19f8afd.html[/img]

Do góry
#2886212 - 03/02/2009 02:17 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (7) [Re: Chaoz]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/eb65b72432dd1f59.html

i jeszcze taki starszy link, w górnym prawym rogu wypowiedź Łazarka o meczu ŁKS - Lech i w dolnym wypowiedź obserwatora tegoż meczu wink

eh powiało wspomnieniami wink

Do góry
Strona 17 z 35 < 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 34 35 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 4445 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582796 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07