Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >
Opcje tematu
#2894109 - 07/02/2009 01:23 Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...

Pyeong Chang, Korea


Program zawodów:

14.02 - 08:45 Sprint K
14.02 - 11:15 Spint M
15.02 - 09:00 Bieg na dochodzenie K
15.02 - 11:15 Bieg na dochodzenie M
17.02 - 06:15 Bieg indywidualny M
18.02 - 10:15 Bieg indywidualny K
19.02 - 10:00 Sztafeta M+K
21.02 - 09:15 Bieg ze startu wspólnego M
21.02 - 11:15 Sztafeta K
22.02 - 09:00 Bieg ze startu wspólnego K
22.02 - 11:15 Sztafeta M


Linki:

LIVE
biathlonworld.com
Oficialna stronka zawodow
Pogodynka

Do góry
Bonus: Unibet
#2894142 - 07/02/2009 01:33 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
31 godzin podróży
31 godzin zajęła polskiej reprezentacji w biathlonie podróż do Korei gdzie od 14 do 22 lutego rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata.
- Podróż przebiegła sprawnie chociaż trochę długo. Daje nam w kość zmiana czasu ale z dnia na dzień powinno być lepiej - powiedziała Weronika Nowakowska.
Tomasz Sikora zauważa, że trasy w Korei nic się nie zmieniły od zeszłorocznego Pucharu Świata. - Za mną już pierwszy trening. Biegamy na nartach bez strzelania. Trenujemy po godzinie 16 i w tym czasie jest bardzo ciepło - mówi Tomasz Sikora. - Starty są później więc mam nadzieję, że temperatura będzie minusowa.
- Trzeba przyznać, że trasy nie należą do najlżejszych... no ale dla wszystkich będą przecież takie same - zdanie Sikory podziela Nowakowska.
Cele naszej ekipy jasno określa sekretarz Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk: - Tomek będzie walczył o medale. Z dziewczyn mam nadzieję, że Magdalena Gwizdoń znajdzie się w pierwszej dziesiątce. Jeźeli pozostałe uplasują się w czołowej dwudziestce to będzie super. Najbardziej w Korei liczymy jednak na uzyskanie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.


Norweskie nominacje na Pyeongchang
Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen oraz Tora Berger będą liderami norweskiej reprezentacji na rozpoczynające się 14 lutego Mistrzostwa Świata w Pyeongchang.
Trenerzy kadry norweskiej Knut Tore Berland oraz Mikael Loefgren powołali dwunastoosobową kadrę, która w dalekiej Korei będzie miała za zadanie wygrać klasyfikację medalową mistrzostw.
Kobiety: Tora Berger, Ann Kristin Flatland, Liv Kjersti Eikeland, Julie Bonnevie-Svendsen, Anne Ingstadbjoerg, Solveig Rogstad
Mężczyźni: Lars Berger, Ole Einar Bjoerndalen, Ronny Hafsas, Halvard Hanevold, Alexander Os, Emil Hegle Svendsen
W Mistrzostwach Świata, inaczej niż w Pucharze Świata obowiązuje limit czterech zawodników z danego kraju. W związku z tym w sprincie (jeśli nikt nie zachoruje) nie wystartują Eikeland i Ingstadbjoerg wśród kobiet oraz Berger i Hafsas wśród mężczyzn.


Norwegowie boją się grypy...
Norwescy biathloniści, aby uniknąć grypy przed mistrzostwami świata i podczas ich trwania otrzymali specjalne instrukcje. Nie mogą absolutnie nikomu podawać ręki, zbliżać się do nikogo i spędzać jak najwięcej czasu na powietrzu w samotności. Otrzymali też maski na twarze jaką nosi Michael Jackson.
- Konferencje prasowe będą odbywać się na powietrzu, aby jakiś dziennikarz kaszląc nie spowodował zakażenia. Podczas nich biathloniści będą w miarę potrzeby mieli maseczki aseptyczne na twarzach, jak w szpitalach. Najlepszy byłby pobyt na biegunie północnym w jakimś igloo i tylko wyjazdy na zawody, ale to jest niestety niemożliwe - powiedział lekarz norweskiej reprezentacji Lars Kolsrud.
- Opracowaliśmy dokładny plan ochronny w najmniejszych szczegółach - powiedział Kolsrud. - Nasi biathloniści podczas posiłku siedzą pojedynczo przy osobnych stolikach w pewnej odległości od siebie. Przed i po posiłku muszą myć ręce środkami antybakteryjnymi i próbują, choć to trudne, jeść tylko jedną ręką. Wykluczone jest jakiekolwiek podawanie rąk, nawet najbliższej rodzinie. Spotkanie z żoną może odbywać się tylko na powietrzu.
Norweski lekarz porównał sytuację ekipy do programu Big Brother.
- Izolacja jest konieczna, ponieważ choroba podczas tak ważnej imprezy oznacza katastrofę. Jeżeli już ktoś z ekipy zauważy najmniejsze symptomy grypy zostanie natychmiast odizolowany i przeniesiony od innego hotelu. Kontakt będzie utrzymywany tylko telefonicznie. Będziemy się starać, aby był to hotel, w którym zamieszkają Niemcy - zażartował Kolsrud.
Słynny biathlonista Ole Einar Bjoerndalen trenował ostatnio we Włoszech, ale nie mógł znaleźć hotelu ani ośrodka, w którym mógłby wypełnić zalecenia lekarza reprezentacji, więc przebywał u teściów, którzy prowadzą pensjonat w Toblach. Razem z żoną Nathalie Santer otrzymali specjalne, codziennie dezynfekowane pomieszczenie do spożywania posiłków, a kelnerzy musieli przechodzić dezynfekcje przed każdym podaniem posiłku.
- Nie pojechałem do Norwegii, aby nie spędzać zbyt dużo czasu z rodziną, ponieważ takie spotkania są niebezpieczne z punktu widzenia zarażenia. Tutaj codziennie wielokrotnie myję ręce środkiem antybakteryjnym. Nikomu nie podaję ręki i do nikogo się nie zbliżam. Najbardziej martwię się podróżą do Korei ponieważ w samolocie jest ciasno, obieg klimatyzacji zamknięty i nie wiadomo czy któryś z pasażerów nie będzie przeziębiony. Na czas lotu założę jak koledzy z ekipy maseczkę ochronną jak Michael Jackson - powiedział Bjoerndalen.

Do góry
#2894166 - 07/02/2009 01:48 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Jeszcze jedna ciekawostka z norweskiego obozu,Emil Hegle Svendsen myje ręce w alkoholu smile

Do góry
#2898289 - 08/02/2009 23:38 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
qlman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/06/2001
Postów: 3912
Skąd: trójmiasto
Panowie:
czy pomoże mi ktoś wyjaśnić czym róznią się poniższe zakłady (taka sama treść, dwa różne kursy...) Podejrzewam że w pierwszym przypadku brakuje słowa złoty przed wyrazem medal... smile
można pokusić się o zagranie... , tylko czy Bwin uzna zakład za ważny...

Czy Emil Hegle Svendsen (NOR) wygra co najmniej jeden medal? (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)
Tak 1.85
Nie 1.85

Czy Emil Hegle Svensen (NOR) wygra co najmniej jeden medal? (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)
Tak 1.25
Nie 3.55

Do góry
#2898383 - 09/02/2009 00:03 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: qlman]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Pomylka i beda zwroty bankowo smile juz to omawialem z Inzaghim.. pierwszy zakład jest na złoto a drugi na jakikolwiek medal
Pozniej juz poprawnie sa te zaklady podpisywane.. (u kobiet)

Sprobowac mozna.. ale wedlug mnie szkoda czasu, zamrozonej kasy i ewentualnych komplikacji.

Do góry
#2898386 - 09/02/2009 00:03 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: qlman]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: qlman
Panowie:
czy pomoże mi ktoś wyjaśnić czym róznią się poniższe zakłady (taka sama treść, dwa różne kursy...) Podejrzewam że w pierwszym przypadku brakuje słowa złoty przed wyrazem medal... smile
można pokusić się o zagranie... , tylko czy Bwin uzna zakład za ważny...

Czy Emil Hegle Svendsen (NOR) wygra co najmniej jeden medal? (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)
Tak 1.85
Nie 1.85

Czy Emil Hegle Svensen (NOR) wygra co najmniej jeden medal? (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)
Tak 1.25
Nie 3.55


Masz racje wink

Juz rozmawialismy o tym z Riva i doszlismy do wniosku ze szkoda czasu i pieniedzy bo napewno beda zwroty !!!

Do góry
#2899725 - 09/02/2009 05:36 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Inzaghi78]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Powoli przymierzam sie do typowania zawodow w KOrei. Czuje ze to beda trudne mistrzostwa dla nas typerow.. "egzotyczna" korea nie kazdemu europejskiemu zawodnikowi przypasuje. Na poczatek ostroznie dwa dlugoterminowce + zaklad na czas biegu.

Ile medali wygra Carl Johan Bergman (SWE) ? *
Typ: Bez medalu
Kurs: 1.65
Buk: Bwin.
5/10

* (Wyłącznie indywidualne konkurencje. Zakład ważny, tylko jeżeli zawodnik weźmie udział w co najmniej jednej konkurencji)


Nie widze medalu dla 31 letniego Szweda.. W swojej karierze zdobyl tylko jeden medal na MS i to nie w konkurencji individualnej a w sztafecie mieszanej w 2007 w Anterselvie.
Ostatnimi czasy złapal calkiem niezla forme.. dlatego mamy taki oto zakladzik w bwinie.. ja jednak czuje ze podium nie dla niego.
W tym sezonie tylko raz sie na nim znalazl, bylo to w Oberhofie w biegu massowym (2 miejsce).
Przed rokiem w Pyeong Chang Carl w sprincie sie nie popisal 3+2 i 50 lokata. Na powtorke liczyc nie moge.. ale cos mi sie wydaje ze trasa, klimat i cale to male zolte zamieszanie nie przypasuja Szwedowi.


Bjoern Ferry - Ivan Tcherezov [czas biegu - sprint]
Typ: Ferry
Kurs: 1.83
Buk: Bet365
6/10

Ponownie zaklad na bieg Ivana smile tym razem w druga strone.
Bo:
ladny kurs i uwazam Ferryego za duzo lepszego biegacza..
+ zwyzka formy biegowej w Anterselvie gdzie w klasyfikacji biegu byl najlepszy (39.4 s szybszy od Ivana)
Przed rokiem w sprincie w "egzotycznej Korei" szwed zaprezentowal sie duzo lepiej.
Afera dopingowa w reprezentacji rosji wedlug mnie zadziala in minus na reprezentantow sbornej. (dziwne ze Ivan nie jest tam zamieszany - dwukrotnie podejrzany i dziwnym trafem okazal sie czysty)


Jak pisalem mysle ze to beda trudne mistrzostwa.. ciekawy jestem jak europa spisze sie w pierwszych startach.. teoretycznie latwiej z aklimatyzacja powinny miec np. Chinki smile tym tropem postanowilem pojsc i wycelowac w jakis bet z Xianying Liu
Tutaj klania mi sie Nordic i ten oto becik:

Induvidual Specials (Total hits for Xianying Liu during the four individual races)
Must finish all four races or the bet is voided
Typ: Over 59.5
Kurs: 2.15
5/10

Fajny kursik.. wedlug mnie zbyt wysoki, wiec sprobowac trzeba.
Liu w tym sezonie naprawde niezle spisuje sie na strzelnicy.. mysle ze spokojnie jest w stanie ustrzelic te 60/70 (85.7% - musialaby uzyskac lub wiecej aby zakład byl na +)
Ogolne staty strzeleckie Liu w tym roku to 84.3 % (220/261) jednak ten procent bardzo psuja jej wystepy w sztafecie 70.7 % (29/41) gdzie wiadomo jak bardzo sie ryzykuje.. szczegolnie bedac na nizszych pozycjach. Gdyby nie liczono sztafet do ogolnego byloby duzo lepiej.
Pozostale staty tegoroczne Xianying:
Sprint: 90.0 % (54/60)
Poscig: 90.0 % (72/80)
Individual: 92.5 % (37/40)
Mass: 70.0 % (28/40)

Massowy takze wypacza strzelanie Liu.. mysle jednak ze niejako na swoich smieciach Xianying jest w stanie powalczyc. Dobry kurs i wiara wink
Wiadomo ze decydujacym czynnikiem bedzie tutaj pogoda.. oby byla laskawa.

Do góry
#2899774 - 09/02/2009 05:56 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Cytat:
Wiadomo ze decydujacym czynnikiem bedzie tutaj pogoda.. oby byla laskawa.


własnie ,na pogodę narzekają na razie wszyscy.Krótko mówiąc wiosna.Temperatury ok 8-10*C,o sniegu (naturalnym )oczywiście, nie ma mowy.Niby ten granulat (jakis koreanski zamiennik śniegu)preferuje tych co słabiej biegają.Zobaczymy.
A może jeszcze zima tam wróci(jezeli była ) smile

Do góry
#2899831 - 09/02/2009 06:14 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Dzieki za info Forty.. wedlug roznych stronek na ktorych "probowalem" rozkminic temperature/pogode.. podawali ze bedzie w dzien dochodzic do 5-7*C. Zawody beda rozgrywane porami wieczornami.. i ma niby byc chlodniej.. jednak pewnie ponizej zera nie zejdzie.

Ciezko narazie cos wyrokowac.. trzeba czekac na 1. polaczenia lajf na eurosporcie.. wtedy bedziemy duzo madrzejszi.
Wiatr z tego co sie rozeznalem w miare spokojny ~2m/s. Ze sniegiem jak pisales problemy a raczej jego brakiem.. wiec na strzelnicy warunki wydaja sie byc przyzwoite na ten moment.
Trzeba czekac.. dla mnie narazie troche za dzika ta Korea. smile

Pozdro i zapraszam fanow tego pieknego sportu do zywej dyskusji cool

Riva piwo


---


Przy okazji.. jezeli ktos operuje biegle niemieckim to chetnie dowiem sie co u ekipy naszych sasiadow.. Mi niestety nie udalo sie posiasc tej wiedzy (nie trawie po prostu tego jezyka i nigdy nie strawie)
Bede bardzo wdzieczny... na jakie *.de biathlonowe nie wejde nigdzie ne ma ENG wersji - tacy sa laugh
LINK 1
LINK 2
LINK 3


Edited by Rivaldinho (09/02/2009 06:27)
Edit Reason: + .de

Do góry
#2899857 - 09/02/2009 06:24 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Przyjmuje zaproszenie, i dalej o warunkach atmosferycznych.
Maxim Czudow (moje wolne tłumaczenie)-Jeżeli nie nastąpi radykalne ochłodzenie i będziemy jeżdzić na tym nibyśniegu,to w uprzywilejowanej sytuacji będą zawodnicy z początku listy startowej.Potem coraz gorzej i będzie można się pogrzebac.

Do góry
#2900184 - 09/02/2009 15:29 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
News,news i plotki


Wyniki kontroli próbek B, bedą zanane 12/02/09.
8 zawodników podejrzanych(z rosji,austrii i ukrainy)
Niemcy liczą na 7-9 medali.
Madzia Nuener-Nie jestem gwiazdą,gwiazdy to Ole i Katia Wilhelm smile papa

Do góry
#2900266 - 09/02/2009 18:14 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
trueneo Offline
addict

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 484
Skąd: Warszawa
ruskim i ukraincom sie nei dziwie, ale austrajacy po wpadce niczego sie nie nauczyli?? na ktorym pietrze teraz beda mieli pokoj??

Do góry
#2900272 - 09/02/2009 18:26 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: trueneo]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
smile

wiecej o dopingu na blogu Tomka Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego - polacam - ciekawa lektura w najlpszej oprawie grin

KLIK - LINK

"Wyczytałem bowiem, że owa naganna trójca stosowała w grudniu środek, który
dopiero w styczniu został zabroniony. Popatrz, jacy sprytni i
wszechwiedzący... "

- ach Ci rosjanie smirk

"Dla mnie nie ma i nie powinno być kar trzydniowych,
tygodniowych, rocznych, dwuletnich, itd. Jeśli dyskwalifikować, to raz
a dobrze. Panu lub pani dziękujemy. Prosimy zając się czymś innym.
Do komputera, albo do łopaty. W zależności od umiejętności."

- Ten text przebija wszystko grin pan Krzysztof dal rade smile

Dla wszystkich fanow nonsensopedii (polskiej encyklopedii humoru) cytaty pana Krzysztofa i pana Tomka
KLIK - pozadna dawka smiechu smile

+

ze stronki Tomka:

"Dziś odbył się pierwszy trening ze strzelaniem. Warunki na strzelnicy były bardzo ciężkie zresztą podobnie jak w ubiegłym roku. Silne podmuchy wiatru z różnych stron bardzo utrudniały stzrelanie. Aura nas nie rozpieszcza, ponieważ temperatury utrzymują sie powyżej zera i warunki na trasie z dnia na dzień starją się coraz trudniejsze."


Edited by Rivaldinho (09/02/2009 21:46)
Edit Reason: + info od Tomka Sikory

Do góry
#2900541 - 09/02/2009 21:43 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29748
W koncu znalazlem czas [chory jestem, wiec wolne mam] dlatego cosik napisze.

Individual Specials (Tomasz Sikora wins an individual medal)
YES @ 1,92 Nordicbet 7/10

Wnioskujac ze chodzi tutaj o obojetnie jakiego koloru medal, jestem przekonany ze to valuebet. Dlaczego ?
Tegoroczne wyniki Tomak pokazaly ze jest w stanie pokusi sie o krazek np. w bardzo popularnm Sprincie. Ja jednak widze medal w biegu ze startu wspolnego [15km]. Jesli pogoda bedzie sprzyjala to licze na dobre strzelanie.
Faworytow jest wielu, jak to w biathlonie bywa, ale w tym sezonie to wlasnie Sikora zasluzyl na niego. Z tym ze za zaslugi medalow nie przyznaja, ale wydaje mi sie ze forma Tomka wystrzeli podwojnie wlasnie w Korei.
Moj typ jest nie wazny jesli NB chodzi o zloto, wtedy dalbym NO.

Do góry
#2900563 - 09/02/2009 21:53 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Ojro]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Chodzi o jakikolwiek individualny medal. zloto srebro lub braz - bez znaczenia.


Sikora: problemem jest... kuchnia

- Największym problemem, jak do tej pory, to przyzwyczaić się do koreańskiej kuchni - uważa wicelider biathlonowego Pucharu Świata Tomasz Sikora, który już od tygodnia trenuje w Pyeonchang, gdzie w sobotę rozpoczną się mistrzostwa świata.
- Wczoraj przeniesiono nas do innego hotelu, który jest położony bliżej tras w tym pięknym narciarskim kurorcie. Mieszkają w nim wszystkie ekipy - powiedział Sikora. - Ogólnie czuję się dobrze choć jeszcze daje znać o sobie różnica czasu. We wtorek mamy bieg kontrolny i dopiero wtedy będę mógł ocenić swoje przygotowanie.
Trenujący w Korei Płd. biathlonisci mają spore problemy ze sprawdzeniem swoich umiejętności strzeleckich. - Najcięższe zadanie jak do tej pory to strzelanie. Nie było jeszcze dnia bez wiatru a co gorsza bardzo często zmienia on kierunki - dodał wicemistrz olimpijski z Turynu. - Dlatego ciężko zrobić dobrą korekcję na przyrządach celowniczych. Dniami jest bardzo ciepło a wieczorem temperatura bardzo szybko schodzi poniżej zera. Śnieg na trasie zaczyna marznąć i z góry tworzy się skorupa lodowa - kończy Sikora.



dziwne, że nasi muszą sie truc koreanskimi specjalami.. zamiast wziasc swoich kucharzy, swoja kapuche i zjesc swojski bigos (pol zartem pol serio)

Do góry
#2900603 - 09/02/2009 22:13 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29748
wlasnie przegladale niemieckie strony Biathlon-online.de i biahtlon2b.de

dziwi mnie fakt iz wiecej pisza o dopingu niz o zawodach. Ja czekam na news o Neuner. Nie mialem okazji sledzic zawodow na biezaco, ale kiedys tam widzialem ze Madzia miala 'prawie' pewne zwyciestwo i na ostatnim strzleaniu miala 5 pudel shocked ehh ta Madzia...

Nie wiem jak Wy ale ja tam cosik postawia na ta Niemre. Wg biatloh2b.de faworytami calych MS sa [TOP TEN]:

kobiety:

Helena Jonsson [10], Kati Wilhelm [8], Sleptsova [6], Madzia Neuner [4], Iourieva [2]

panowie:

Michael Greis[9], Tomek [7] - cos nisko oceniany, Ole Einar [5] - wydaje mi sie ze to on obok Svendsena bedzie zgarniaj medale, Maxim Tchoudov [3] - chyba na wyrost tak wysoka pozycja, Svendsen [1]

Do góry
#2900688 - 09/02/2009 23:09 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Ojro]
Moro-Typ Offline
journeyman

Meldunek: 10/02/2008
Postów: 93
Nie wiem jak Wy panowie ale ja licze na dużo niespodzianek w tych mistrzostwach,szczególnie beda mnie interesowały kursiki na azjatów wink może coś ciekawego się trafii Pozdrawiam wink

Do góry
#2901206 - 10/02/2009 04:18 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Moro-Typ]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński biathlon na wesoło

Ich rozmowy podczas biegów przeszły już do historii i stały się kultowe. Amerykańscy naukowcy twierdzą, że taka para trafia się raz na milion. O biathlonie potrafią powiedzieć wszystko.

* Schemat komentowania Krzysztofa Wyrzykowskiego i Tomasza Jarońskiego:
o Etap 1: Przywitanie się

o Etap 2: Opowiedzenie o historii miejsca biegu od czasów prehistorycznych do współczesnych oraz widoki na przyszłość

o Etap 3: Obaj panowie opowiadają o swoich wzajemnych przygodach związanych a to ze spotkaniem z jakimś biatlonistą lub jakąś „prześliczną biatlonistką”.

o Etap 4: Relacja z obozu polskich biatlonistów

o Etap 5: Oczekiwanie na start biegu; opowiadanie biografii biatlonistów/biatlonistek widzianych na starcie.

o Etap 6: Relacja ze strzelnicy; jeśli bieg panów to na razie nudno, bo nie strzela Tomasz Sikora; jeśli bieg pań, to zaczynają oceniać biatlonistki pod względem urody.

o Etap 7: Pierwsze strzelanie: Jeżeli Sikora/Gwizdoń strzela bezbłędnie jeden z komentatorów wykrzykuje słynne: „Rach Ciach, Ciach!”; Jeśli błędne, komentatorzy wyrażają obawę o formę strzelecką naszych reprezentantów i życzą szczęścia w kolejnych biegach skreślając ich szanse na wstępie.

o Etap 8: Ponieważ już po strzelaniu Polaka, komentatorzy zaczynają przytaczać biografie zawodników, bądź opowiadają śmieszne historie, które ich spotkały, lub podziwiają widoki.

o Etap 9: Drugie strzelanie: Najpierw wyrażają nadzieję na dobre strzelanie potem -> Patrz pierwsze strzelanie

o Etap 10: Jeżeli Sikora/Gwizdoń w czołówce, ekscytują się i krzyczą: „Dalej panie Tomaszu/panno Magdaleno”! Jeżeli gdzieś dalej, podziwiają widoki i martwią się o fromę reprezentantów lub śmieją się z własnych „błyskotliwych” dowcipów.


o Etap 11: Jeżeli jest trzecie i czwarte strzelanie, wszystko jest mniej więcej podobnie, jeżeli nie ma, w zależności od zajmowanych miejsc przez Polaków, ekscytują się lub nie.

o Etap 12: Tomasz Puda dobiega do strzelnicy, jeden z komentatorów informuje, że będzie biegał cztery karne rundy. Po czterech minutach informuje, że Puda jest ostatni lub przedostatni i wyprzedza tylko Oystina Slettemarka z Grenlandii.

o Etap 13: Sikora/Gwizdoń dobiega do mety. Radość lub rozpacz.


o Etap 14: Powolne żegnanie się z widzami, zaznaczając, że nie chcą się żegnać.

o Uwagi: Co jakiś czas wspominają o zawodnikach takich jak Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen lub Michael Greis. Poza tym w przypadkowych momentach, najczęściej wspominając o Sikorze, pozdrawiają całą jego rodzinę słowami: „Pozdrawiamy panią Danutę, Wodzisław Śląski, Radlin” i „całe Laliki trzymają kciuki, cieszy się Żywiec.”

Do góry
#2902157 - 10/02/2009 20:46 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: forty]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Opisu do zakladu na over 7.5 medalu niemiec nie zamieszzcam bo widze ze juz zostal zdjety w oferty (wczoraj gdy zamieszcalem na innym forum byl to ladny kasek po 2.55 :)) - jezeli wroci.. przekleje opis.
Na ponizszy zaklad wczoraj bylo 2.30 dzis tylko 2.05 - ale moze kogos zainteresuje.


World Championship 2009 - France: Total Number of Medals
How many Medals will they win?
Typ: under 0.5
Kurs: 2.30/2.05
Unibet
2/10



Panowie: Defrasne, Jay a moze ktorys z braci Fourcade medal ? nie ma takiej opcji. w sztafecie meskiej takze odpada.
Panie: Brunet, Becaert, Dorin, Carraz a moze totalnie bez formy 58 w genaralce Bailly ? - nie widze szans na individualny medal.
Jedyna szansa Francji aby ugrac medal to moze i to przy duzym szczesciu sztafeta kobiet. ewenrtualnie mieszana - zaleznie jakie sklady posla pozostale ekipy.
Po 2.30 sprobuje.. ale delikatnie.. bo jakby nie patrzec jest 11 konkurencji i nawet slepej kurze moze trafic sie ziarno.
Byc moze pojdzie kontra wlasnie na bieg sztafetowy na TOP 3 - na ten moment jednak francja wedlug mnie bez medalu.

Do góry
#2904402 - 11/02/2009 16:55 Re: Biathlon - Mistrzostwa Świata - Pyeong Chang 2009 [Re: Rivaldinho]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30407
Skąd: Brama
Najnowsze wieści z obozu rosyjskiego

Pomimo atmosfery wyczekiwania na wyniki próbki B,i decyzji IBU cały cykl szkoleniowy jest wykonywany.Niestety warunki pogodowe są tak mocno zmienne,że trudno wyciągnąć jakiekolwiek wnioski o formie czy to biegowej,czy to strzeleckiej.W tej chwili mróz,trasa b.mocno zlodzona, a wiatr 5-6metrów na sekundę.
Trasa o bardzo trudnym profilu.Przewiduję wiele upadków
.To trener men Rosji Władimir Alikina

Z kolei trener kobiet Siergiej Efimov:
Z powodu warunków pogodowych(wiatr)sobotni sprint to bedzie jedna wielka loteria,nie sposób przewidzieć zwycięzcy.
Nawet nie podajemy dziewczynom czasów jake osiągają na poszczególnych kólkach trasy, bo to w takich warunkach jest bezsensowne
.

Do góry
Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49