Strona 6 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#2894862 - 07/02/2009 06:44 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: vindom]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Na szybko bo za bardzo nie mam czasu wink

St. Etienne - Caen


Gospodarze w tym sezonie rozczarowują. Celem przed sezonem była walka o puchary a tutaj trzeba się bronić przed spadkiem ..
Do zespołu Caen tracą obecnie trzy punkty i jutro nadarza się wyśmienita okazja by zrównać się punktami.
Wg mnie wszystko przemawia na korzyść gospodarzy:
- wlasne boisko, wiadome jaki to wazny czynnik w Ligue1
- niezla forma - remisy z nieobliczalnym Le Mans czy Lyonem z pewnością dodaly wiary we własne możliwości,
- nigdy St.Etienne u siebie nie przegrało z Caen,
- zagrają z tego co czytałem w optymalnym skladzie.

Caen jeszcze w tym roku nie odniosł zwycięstwa. W pierwszej rundzie Caen u siebie pewnie pokonalo St.Et 2-0. Jednak wówczas nie poznawalem zespołu Zielonych.
Dziś wg mnie ten zespoł prezentuje się znacznie lepiej.
Gra wygląda na bardziej poukładaną. Nie widzę jutro innej możliwości jak pewna wygrana gospodarzy.

Typ: St.Etienne @1.9 7/10


Edited by Platini (07/02/2009 07:26)

Do góry
Bonus: Unibet
#2921233 - 18/02/2009 02:38 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Platini]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Kurde napisałem dwie analizy i mi net padł blush
Tak więc już krócej..

Dzisiaj zapatruję się na dwa pojedynki, pierwszym z nich jest mecz Nancy - Nice

Nice bez:
Onyekachi Apam
Adeilson
Emerse Fae
Cyril Rool
Loic Remy
Julien Sable

Nancy w najsilniejszym składzie nie powinno mieć problemów z pokonaniem osłabionych gości.
Kurs jeszcze wczoraj w granicach 2,20 dzisiaj już na taki luksus liczyć nie możemy i kursy ~2,00, choć to i tak moim zdaniem dobra inwestycja na dzisiejszy wieczór.

Typ: Nancy @2,00

Kolejny mecz to Le Mans - Lille
Największym bólem głowy gospodarzy jest fakt, że nie wygrali oni od listopada ubiegłego roku, dzisiaj również będzie cieżko bo brak przede wszystkim Gervinho, za czerweien pauzuje Cerdan, zabraknie także Louviona.
Goście to odwrotność gospodarzy, gdyby nie przegrana w ostatniej kolejce z Auxerre 0:2 to cieszyliby się pasą 10 meczów bez porażki, ale i tak wynik 9 spotkań jest świetny!
Lille także bez 3 piłkarzy a mianowicie Maric, Frau i de Melo.
Zaciekawiła mnie historia spotkań:

2007-08-18 20:00 Le Mans - Lille 1 - 1
2006-10-28 20:00 Le Mans - Lille 1 - 1
2005-10-15 20:00 Le Mans - Lille 1 - 1
2004-05-12 20:30 Le Mans - Lille 1 - 1
2002-12-12 12:00 Le Mans - Lille 1 - 1
2002-12-12 12:00 Le Mans - Lille 2 - 1
1999-01-01 12:00 Le Mans - Lille 1 - 1

Czyżby dzisiaj również padł bramkowy remis? Możliwe. Ja jednak skuszę się na typ, że obie drużyny strzelą bramkę.

Typ: Obie strzelą @1,94

piwo

Do góry
#2921277 - 18/02/2009 02:55 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: 19marcin08]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Originally Posted By: 19marcin08
Kurde napisałem dwie analizy i mi net padł blush
Tak więc już krócej..

Dzisiaj zapatruję się na dwa pojedynki, pierwszym z nich jest mecz Nancy - Nice

Nice bez:
Onyekachi Apam
Adeilson
Emerse Fae
Cyril Rool
Loic Remy
Julien Sable

Nancy w najsilniejszym składzie nie powinno mieć problemów z pokonaniem osłabionych gości.
Kurs jeszcze wczoraj w granicach 2,20 dzisiaj już na taki luksus liczyć nie możemy i kursy ~2,00, choć to i tak moim zdaniem dobra inwestycja na dzisiejszy wieczór.

Typ: Nancy @2,00




Z moich informacji wynika, że Nancy dzisiaj bez Dia (12/3-3), Chretien'a,(15 występów) oraz Malongi ( 5 GS). Zrobiła się na to niesamowita masufka, a biorąc pod uwagę cyrki jakie ostatnio mają miejsca, to byłbym ostrożny. W weeekend poraz kolejny grano przeciwko jeszcze poważniej osłabionej Bredzie, mimo wielu absencji ta zdołała wygrać. Ja być może ruszę pod prąd i zagram x2, pięknie by się buki obłowiły gdy padł "nieoczekiwany" podział punktów wink

Do góry
#2924371 - 19/02/2009 03:55 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Hakan]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City

Do góry
#2930939 - 21/02/2009 23:38 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Bezdomny]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Grenoble Foot 38 - Paris Saint-Germain


Spotkanie beniaminka z rewelacyjnie spisującym się zespołem z Paryża.
Grenoble wprawdzie zajmuje 14 lokatę w tabeli,ale ma zaledwie ma 3 punkty przewagi na 18 w tabeli St.Etienne.Tam niżej tabeli jest straszny tłok.
Paryż zaś ma stratę 4 punktów do lidera z Lyonu.Pod nimi jest grupka klubów,które walczą o grę w LM.

Składy :

Grenoble:
Wimbée - Vitakic, Paillot, César, Robin - Feghouli, Batlles, Romao, Grandin - Moreira, Boya

Paris Saint-Germain:
Landreau - Cear&#224;, Z. Camara, Sakho, Armand - Sessegnon, Makelele, Clément, Rothen - Hoarau (Giuly), Luyindula

PSG bardzo dobrze prezentują się w lidze i według mnie większych problemów ze zwycięstwem nie powinni mieć.A na dodatek wspomniałem już,że są ekipy próbujące dogonić PSG.

Typ : 2 7/10


Havre AC - AJ Auxerre


Spotkanie dwóch ekip walczących o ligowy byt.
Nastroje w Le Havre zbytnio wesołe nie są.Zespół ten jest outsiderem i traci do 17 drużyny w tabeli 9 punktów.Wprawdzie jeszcze 13 kolejek do końca sezonu,ale małe są już szansę że Le Havre utrzyma się.Auxerre to istna plaga kontuzji.W związku z tym możemy spodziewać się w wyjściowej naszego rodaka Dariusza Dudkę.Powrót po kontuzji Jelenia wiele wniósł.Brakowało strasznie drużynie tej snajpera.

Składy :


Le Havre:
Renault - Baca, Sambou, Ba, Marange - Anin, Noro, Dieuze, Alla - Diallo, Alassane

Auxerre: Sorin - Hengbart, Coulibaly, Dudka, Lejeune - Pedretti, Narry (Chafni) - Oliech, Kahlenberg, Chafni (Birsa) - Jelen

Gracze Le Havre są w kiepskiej dyspozycji.Brak zwycięstwa oznacza drogę do spadku.Ze strony Auxerre każdy punkt na wyjazdach jest bezcenny.Spodziewać się możemy ciekawego widowiska.Możliwe,że jakaś ''czerwień''na boisku będzie.

Typ : X 4/10



FC Lorient - FC Sochaux-Montbéliard




Spotkanie niezwykle ciekawe.Lorient to 11 ekipa,zaś gracze z Sochaux zajmują miejsce spadkowe.
Ekipa z Sochaux w bieżącym sezonie nie zaznała jeszcze zwycięstwa na wyjeździe.Gospodarze aż tak dobrzy u siebie nie są.Najczęsciej padanym wynikiem w tym sezonie na własnym sezonie to remis.

Składy :

Lorient: Audard - Calvé, Marchal, Abriel, Morel - Jouffre, Ewolo, Amalfitano, Ayew - Gameiro, Vahirua

Sochaux: Richert - Pichot, Perquis, J. Faty, Mikari - Boudebouz, Ma. Martin, Carlao (or Nogueira), Tulasne - Sverkos, Erding

Lorient większych szans nie ma na doścignięcie zespołów walczących o grę w europejskich pucharach,dla Sochaux każde zwycięstwo jest cenne jak i każdy zdobyty punkt na wyjeździe.
4 punkty dzieli ich do 17 drużyny w tabeli,więc nie są jeszcze straceni.Wierzę,że gracze z Lorient nie skrzywdzą drużynę Sochaux

Typ : X2 7/10
Typ: under 2.5 8/10


AS Nancy Lorraine - Olympique Lyonnais




Starcie 10 w tabeli z liderem z Lyon.Lider z Lyon to niepokonana drużyna w 2009 roku.Doskonale wiedzą,że liga francuska to nie ta sama co kiedyś smirk
Wtedy gracze nie mieli zbyt wielkiej konkurencji.Teraz to wiele klubów jest głodnych o końcowy sukces w Ligue 1.
Nancy to zawsze był średniak ligowy.U siebie bilans 3-6-3 to nawet dobry rezultat.Lyon na wyjazdach to 7-2-3.Liga ligą,nie należy sugerować się,że Lyon gra w LM.Gracze z Lyon aż tak olbrzymiej przewagi nie mają by odpuścić to spotkanie.

Składy :

Nancy: Bracigliano - Helder, S. André Luiz, Macaluso (or Ouaddou), Biancalani - Hadji, Nguemo, Gavanon, Brison - Gunnarsson, Zerka

Lyon: Lloris - Gassama, Cris, Boumsong, Grosso - Makoun, Källström - Keita, Delgado, Ederson - Piquionne

Owszem patrząć na kadrę Lyon można stwierdzić,że trener niektórym zawodnikom dał odpocząć.Jednak i tak wierzę w zwycięstwo Lyon.Nadeszła pora na dodanie kolejnej porażki na konto Nancy u siebie.Zresztą zadycha złapała ich i na 4 ostatnie spotkania u siebie 3 przegrali,a Lyon 3 ostatnie spotkania na wyjazdach wygrał.

Typ : 2 7/10

FC Nantes - SM Caen



Jest to walka dwóch ekip,które walczą o ligowy byt oraz dzieli różnica tylko 2 punktów.
Nantes u siebie średnio się spisuje.Caen to zespół słabo radzący sobie na wyjazdach- bilans 1-5-6 sam mówi o tym.
Gospodarze już raz w tym sezonie znajdowali się na dnie i potrafili się wydostać z niego.Doskonale wiedzą,że każda strata punktów komplikuje sytuacje.Caen ostatnie szczęścia do meczów wyjazdowych niema.3 ostatnie spotkania na wyjazdach przegrali.Również ''Kanarki''ostatnie 2 spotkania uległy u siebie.Napewno kibice gospodarze chcą jak najszybciej zapomnieć o srogiej porażce z PSG.Wierzą,że ich zespół wygra ten mecz o 6 ''oczek''.

Składy :

Nantes: Ndy Assembé - Das Neves, Pierre, Poulard, Guillon - Abdoun, Da Rocha, Vainqueur, Capoue - Békamenga, Klasnic

Caen: Planté - Barzola, Boucansaud, Sorbon, Lemaître - Deroin, Proment, Seube - Ben Khalfallah, Florentin - Savidan

Liczę na przełamanie się Nantes i kontynuowaniem passy porażek na wyjeździe ekipy Caen

Typ : 1 8/10

OGC Nice - Stade Rennais FC

Spotkanie dwóch zespołów z tą samą liczbą punktów.Jednak dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyżej znajduje się Rennes.
Gracze z Nice po niespodziewanym odpadnięciu w półfinale Pucharu Francji ruszyli do boju.Zaczęli wygrywać spotkania.
Rennes po przerwanej passie 18 spotkań bez porażki zaczeła grać w kratkę.Ambicja w klubie jest olbrzymia.Ich atutem zawsze była gra na wyjeździe.Ale powoli też zaczynają wygrywać spotkania na wyjazdach.Gracze z Rennes ostatnie 2 spotkania ligowe na wyjazdach przegrali.Jednak patrząc na bilans Nice u siebie można stwierdzić,że świetnie spisują się.Rennes na wyjazdach to 2-6-3

Składy:


Nice: Ospina - D. Diakité, Apam, Kanté, Cid - Faé, Echouafni, Hellebuyck - Ma. Traoré, L. Rémy, Bamogo

Rennes:
Douchez - Fanni, Hansson, Bocanegra, Echiejile - Lemoine, Mbia - Danze, Cheyrou, Thomert - Briand

Sądze,że podział punktów najbardziej prawdopodobny w tym spotkaniu.

Typ : X 5/10

Toulouse FC - Valenciennes FC

Tuluza to jedna z rewelacji tego sezonu.Ekipa Valenciennes to już nie ta sama drużyna co w poprzednim sezonie.
Gracze z Tuluzy to 4 zespół w tabeli i traci 1 punkt do v-ce lidera z PSG,a z 3 w tabeli OM różnica bramkowa dzieli tylko.
Goście zaś to 17 zespół w tabeli i ma tyle samo punktów co 18 w tabeli zespół z Saint Etienne.Bilans Tuluzy 7-4-1 to jeden z lepszych bilansów zespołów u siebie.Goście zaś zbytnio szczęścia do spotkań wyjazdowych nie mają.Bilans 0-5-7 nie wygląda najlepiej.

Składy :

Toulouse:
Carrasso - Congré, Cetto, Fofana, Mathieu (Mbengue) - Capoue - Braaten, Sirieix, Sissoko, Bonnet (Mathieu) - Gignac

Valenciennes: Penneteau - Mater, Bisevac, Rafael, Tiéné - Jevanio, Sanchez, Lacourt, Saez, Danic - Pujol

Możemy się spodziewać ciekawego widowiska.Z jednej strony zespół walczący o grę w europejskich pucharach.Z drugiej strony ekipa walcząca ekipa o ligowy byt.Wprawdzie goście ostatnie 3 spotkania ligowe remisowali na wyjazdach w lidze ale nie przewiduję by jakieś punkty dziś zdobyli.

Typ : 1 7/10

papa

Do góry
#2941998 - 26/02/2009 08:52 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Bezdomny]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Za nami 25 kolejek francuskiej Ligue 1.Sytuacja wygląda następująco :



Zestaw par 26 kolejki


Do góry
#2945175 - 27/02/2009 21:16 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Bezdomny]
Hakan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/11/2007
Postów: 11032
Na pierwszy rzuta oka warto zainteresować się spotkaniem Caen - Marsylia. Goście wczoraj rozgrywali rewanżowe spotkanie z Twente, które zostało rozstrzygnięte dopiero po serii rzutów karnych. Gospodarze przegrali u siebie tylko 3 z 12 spotkań, dlatego uważam, że z podmęczoną czwartkową batalią Maryslią mają szansę coś ugrać.

Do góry
#2945541 - 28/02/2009 00:47 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Hakan]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Oczywiście masz rację Hakan wink Osobiscie jednak nie podejmuję się wskazania rezultatu w tym meczu. Najbardziej prawdopodobny wg mnie jest under 2.5

Z innych spotkan ciekawie wygląda wg mnie Le Mans. Zawodnicy tego klubu ostatni raz wygrali w listopadzie 2008 roku !
Po fenomenalnym poczatku ligi nadszedł slabszy okres dla Le Mans.
W ostatnim czasie jednak remisy z Lille oraz Marsylią. W Marsylii przez cały mecz skutecznie grała obrona. Gracze OM dominowali jednak nie zdołali ani razu pokonac Pelego.
Czerwona latarnia ligi przegrała u siebie z Auxerre. Mecz byl wyrównany jednak dobra postawa pomocy Aux zdolala wyjśc cało z opresji i odnieść zwycięstwo.
Lepszej okazji gospodarze do zwyciestwa zdaje się mieć nie będą. Kurs w okoliach 1,88 wydaje się dobry i można spokojnie się nad nim zastanowic.
Nie widze argumentów, ktore przemawiałyby za Le Havre.
Dodatkowo przewaga nad drużynami do spadku jest znikoma, wygrana powinna dodać animuszu przed starciem z Nancy.
Le Mans zawsze przeze mnie byla postrzegana jako ekipa nieprzewidywalna.
Jedyne co mnie odpycha to fakt, iż nienawidzę grac przeciwko ostatnim drużynom w tabeli crazy

Nad innymi propozycjami jeszcze nie myslałem. Jeśli tylko czas pozwoli wrzucę jakieś propozycje w nocy.


Edited by Platini (28/02/2009 02:16)

Do góry
#2945835 - 28/02/2009 03:19 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Platini]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Nantes - Gernoble 1

Spotkanie rozgrywane na Stade de la Beaujoire ma ważny wpływ na kształt dolnego układu tabeli. Oba zespoły mają taki sam dorobek punktowy i sąsiadują ze sobą w tabeli. Grenoble zajmuje trzynastą pozycję a Nantes czternastą. Obie mają zaledwie trzy punktową przewagę nad strefą spadkową, obie więc muszą wygrać to spotkanie by się od niej oddalić. Kursy wystawione na ten mecz faworyzują zespół prowadzony przez Elie Baupa. Podzielam ten punkt widzenia i również w drużynie gospodarzy upatruję zwycięzców tej konfrontacji. Ostatnie wyniki zarówno dla jednych jak i drugich nie były zbyt pomyślne. Więcej punktów zdobyło Nantes - 5 punktów w 5 ostatnich meczach przy 3 punktach zdobytych przez Grenoble. Goście, choć zdobyli mniej punktów to, grali z bardziej wymagającymi rywalami. W tych potyczkach potrafiło urwać punkty PSG czy Bordeaux. Jednakże w mojej ocenie to nie Grenoble grało tak dobrze, lecz ich rywale tak słabo i dali sobie odebrać punkty. Oczywiście są to bardzo dobre wyniki dla takiej drużyny jak Grenoble, ale nie są one rzeczywistym odzwierciedleniem umiejętności tej drużyny. Drużyna prowadzona przez Mecha Bazdarevica ma poważne problemy ze zdobywaniem goli. W 6 minionych kolejach zdobyli ledwie 1 gola. Z dobrej strony pokazała się defensywa, ale to stanowczo za mało.Od trzech spotkań nie pokonani, ale od 19 kolejki nie wygrali żadnego spotkania. Poza tym inaczej gra się z ligowymi potentatami a inaczej z ligowymi szarakami. Nantes po sromotnej porażce z PSG nie przegrało już dwóch kolejnych meczów ligowych, ale oba kończyły się remisami. Poza tym minione wyczyny wyjazdowe Grenoble nie napawają optymizmem przed sobotnim spotkaniem. Osłabienia kadrowe większe u gospodarzy. W ich składzie zabraknie Capoue, Vainqueur, Douglao i Bagayoko, wracają natomiast Pierre i Klasnić. U gości zabraknie Jemmaliego i Regraguia.

Do góry
#2948527 - 01/03/2009 07:46 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: vindom]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Dziś nie udało się już nic więcej napisac a kolejka naprawdę udana.
Jednak przydałoby się jeszcze ladne zwienczenie meczami niedzielnymi.

Na jutro typem nr.1 wg mnie jest zwycięstwo Bordeaux. Po tym jak w czwartek dali sobie wbić aż cztery bramki Galacie jutro trzeba zmierzyć się
z ligową rzeczywistościa i ograć Lorient jeśli się mysli o pucharach. Przed sezonem nie docenialem ich za bardzo (typowałem ich oczywiście wysoko ale nie na LM wink ).
Szanowny kolega vindom widział ich nawet w walce 'o majstra' z Lyonem. I nalezy mu przyznać, że jesli jutro tego zwycięstwa nie będzie to o mistrzu będzie
raczej można spokojnie juz zapomnieć (pozdrawiam vindom piwo ) Ale puchary, miejsce drugie jest bardzo blisko.
Przyjeżdza druzyna Lorient, która w ostatniej kolejce poniosła porażkę z Sochaux. Ostatnie zwyciestwo odniosła jeszcze w roku ubiegłym w meczu z Le Havre.
Jutro raczej cięzko będzie o przelamanie fatalnej serii bez zwyciestwa.
Zespół gospodarzy szybko musi się otrząsnac i pewnie wygrac. Ostatnio remisy z St.Etienne oraz Grenoble.
W obydwu spotkaniach przeważali jednak nie zdołali zadać decydującego ciosu. Wcześniej przegrana z OM (1-0)
Reasumując: jesli chcą jeszcze liczyć się w walce o najwyzsze cele jutrzejszy mecz nalezy wygrac. Przeciwnik to typowy sredniak a takiego należy ograc.

Typ: Bordeaux @ 1,65 6/10

Przepraszam, że może nieskładnie i nie za dużo ale czas goni a wcześnie trzeba wstawać.

Do góry
#2949101 - 01/03/2009 21:33 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Platini]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
trener gości - christian gourcuff

wyniki lorient z czołówką:

lyon 0:0 1:1
psg 2:3 (wyjazd)
tuluza 1:0
marsylia 3:2 (wyjazd)
lille 1:1 (wyjazd)
rennes 1:2

jak widać nie pękają.

aaa no i u siebie z bordo 1:2

moim zdaniem ojciec nie będzie hamował kariery swojemu synowi ani zamykał mu bram do ligi mistrzów.

Lorient nie przegrał 7 wyjazdów ligowych z rzędu(!)
Bordo bez zwycięstwa w 4 ostatnich ligowych potyczkach
podoba mi się ta statystyka

Bordo-Lorient 1

Do góry
#2956809 - 06/03/2009 01:53 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Platini]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Za nami 26 kolejek francuskiej Ligue 1.Sytuacja wygląda następująco :



Kursy na 27 kolejkę Ligue 1


Do góry
#2957858 - 06/03/2009 15:17 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Bezdomny]
rainman Offline
stranger

Meldunek: 02/03/2009
Postów: 7
Odnośnie meczu lille-lyon
Czy tylko ja mam wrażenie że pucharowy mecz to była ustawka po to żeby lille puściło lyon w lidze?:)Popatrzcie jak padały bramki:Lille-22m,odpowiedż lyon-24m,następna bramka lille-44m,lyon-45m.Aż w końcu bramka zwycięska lille-90m

Do góry
#2960335 - 08/03/2009 02:48 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: rainman]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Marseille - Valenciennes

Przeglądając ofertę ma dzisiejsze spotkania zaciekawił mnie over w meczu OM.
Kurs na to zdarzenie wynosi 2,20 i wydaje się godnym rozważenia.
Jak doskonale wiemy Marsylia to druzyna nieprzewidywalna, potrafiaca grać naprawdę ofensywny futbol. Jednak w ostatnich ośmiu spotkaniach padal under
a atak gospodarzy zostawial wiele do zyczenia. Podobnie z dzisiejszym rywalem - Valenciennes !
Ostatni raz over w meczach tych drużyn padl jeszcze w ubiegłym roku - 21.12.08 Marsylia z Nancy (0-3) a Valenciennes z PSG (2-2).
Dodatkowo w trzech ostatnich bezpośrednich spotkaniach padały wyniki overowe.
Taka statystyka podpowiada mi by dziś pobrać na przełamanie wlasnie over 2.5 crazy

Innym ciekawym rozwiązaniem wydaje mi się remis Nice. Spokoj gospodarzy przeciw szaleństwu (czasami tongue ) Monaco wskazuje mi wlasnie takie rozwiązanie.
Typ oparty na przeczuciu, cięzko jakoś inaczej mi go argumentować. No i na mojej obserwacji Ligue1.

Remis @3,0 2/10 Betsson


Edited by Platini (08/03/2009 02:50)

Do góry
#2969894 - 12/03/2009 09:10 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Platini]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Za nami 27 kolejek francuskiej Ligue 1.Sytuacja wygląda następująco :



Kursy na 28 kolejkę Ligue 1


Do góry
#2973100 - 14/03/2009 05:11 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Bezdomny]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Valenciennes - Le Havre 1 4/10 @1.7

Podopiecznym Antoine Kombouare'a w poprzedniej kolejce udało im się urwać punkty OM na Stade Velodrome, było to zarazem dziesiąte spotkanie ligowe bez porażki. Aktualnie zajmują piętnastą lokatę w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Jednakże mimo tak świetnej passy przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko 3 punkty. Rywal jest bezsprzecznie najsłabszą drużyną w Ligue 1, choć od czasu do czasu stać ich na sprawienie niespodzianki, jak choćby w poprzedniej kolejce kiedy niespodziewanie pokonali Sochaux.

Faworytem jest drużyna gospodarzy, która przed własną publicznością prezentują się bardzo dobrze. Valenciennes nie przegrało żadnego z sześciu ostatnich meczów jako gospodarze. Goście wygrali zaledwie 1 z 13 rozegranych dotąd meczów wyjazdowych. Pięć ostatnich wyjazdów kończyło się porażkami. Le Havre w tym czasie straciło aż 12 goli a zdołało strzelić tylko 2. Prezentując tak fatalną skuteczność trudno oczekiwać by podopiecznym trenera Hantza udało się zdobyć choć 1 punkt. Na drugą sensację z rzędu na korzyść Le Havre nie zanosi się.

Sochaux - Nancy 1 3/10 @2.25

Pojedynek na Stade Bonal jest ważny dla dolnego układu tabeli. Sytuacja Sochaux po niespodziewanej porażce z Le Havre w tamtym tygodniu mocno się skomplikowała. Drużyna prowadzona przez Francisa Gillota ciągle znajduje się w strefie spadkowej, do bezpiecznego siedemnastego miejsca traci tylko 3 punkty. Goście w poprzedniej kolejce zremisowali z Le Mans był to ich szósty z kolei mecz bez zwycięstwa. Tak słaba postawa spowodowała, że zespół ze Stade Marcel Picot przybliżył się do strefy spadkowej. Przewaga nad strefą zmalała tylko do 4 punktów.

Sochaux gra przed własną publicznością w miarę dobrze, gdyby częściej wygrywali byłoby całkiem dobrze. Niestety większość meczów Sochaux rozgrywanych u siebie kończy się podziałem punktów. Niemniej trudno tam wygrać. Z drugiej strony zawodnicy z Lotaryngii ostatnich wyjazdów do szczególnie udanych zaliczyć nie mogą. Największym problemem dla podopiecznych Pablo Correi pozostaje gra defensywy, która w pięciu ostatnich wyjazdach straciła aż 10 goli. Obie drużyny borykają się z problemami kadrowymi. U gospodarzy nie wystąpi Privat (13/4), Afolabi (21/1) i Maurice-Belay (16/0). W składzie Nancy zabraknie Chretiena (14/0), Dii (16/3) i Malongi (10/0). Dodatkowo na problemy z plecami cierpi Andre Luiz, choć znajduje się wśród powołanych na ten mecz (27/2). Moim zdaniem pojedynek na swoją korzyść powinni rozstrzygnąć gospodarze. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim atut własnego boiska, lepsza sytuacja kadrowa i co najważniejsze forma.

Do góry
#2977126 - 15/03/2009 18:36 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: vindom]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Lyon - Auxerre

Spotkanie rozgrywane na Stade Gerland będzie niezwykle ważne dla obu stron. OL choć przewodzi w lidze, to nad drugim w tabeli PSG ma tylko 1 punkt przewagi. Auxerre walczy o utrzymanie. Podopieczni Jeana Fernandeza zajmują 14 miejsce w tabeli, lecz nad strefą spadkową mają tylko 2 punkty przewagi. Jest więc zatem o co walczyć.

Lyon nie ma ostatnio powodów do radości. Drużyna przeżywa słabszy okres, najpierw odpadła z Pucharu Francji i poniosła ligową porażkę - w obu meczach grali z Lille. W tygodniu odpadli z LM przegrywając w meczu rewanżowym z Barceloną 2:5. Tak srogie lanie na pewno odcisnęło piętno w psychice zawodników. Olympique ma również problemy z wygrywaniem meczów przed własną publicznością pięć z sześciu minionych spotkań zakończyło się podziałem punktów. Z drugiej strony nie przegrało siedemnastu kolejnych potyczek z Auxerre. Claude Puel musi postarać się by jak najlepiej zmotywować swoich zawodników by pokonali rywala. Odpadnięcie z LM ma też dobre strony aktualny mistrz Francji będzie mógł skupić się już tylko na rozgrywkach ligowych.

Auxerre w poprzedniej kolejce przegrali 0:2 z Rennes i zakończyli passę pięciu kolejnych meczów bez porażki. Teraz czeka ich o wiele trudniejszy mecz wyjazdowy. Wygrać na Stade Gerland to rzecz niemożliwa - Lyon nie przegrał u siebie od 24 spotkań - i choć OL przeżywa ciężki okres nie wydaje mi się, aby goście byli w stanie urwać punkty gospodarzom. Auxerre ma za mały potencjał by zrealizować taki cel. Umiejętności wystarczyło by wygrać z Nancy czy Le Havre na taki zespół jak OL to stanowczo za mało. Poza tym Auxrre w tym sezonie z zespołami z czołówki przegrał pięć razy i tylko dwa razy zremisował. W składzie gospodarzy zabraknie Govou, Mensaha, Santosa, Réveill&#232;re'a i Keity. W składzie gości nie wystąpią Quercia, Mignot, Narry i Oliech.Kursy na zwycięstwo gospodarzy nie rozpieszczają, toteż zagranie na OL z handicapem wydaje się lepszym rozwiązaniem.

Typ: Lyon -1 @1.74 4/10

Do góry
#2987609 - 19/03/2009 08:13 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: vindom]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Za nami 28 kolejek francuskiej Ligue 1.Sytuacja wygląda następująco :




Kursy na 29 kolejkę Ligue 1


Do góry
#3030824 - 03/04/2009 00:42 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Bezdomny]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Za nami 29 kolejek francuskiej Ligue 1.Sytuacja wygląda następująco :




Kursy na 30 kolejkę Ligue 1


Do góry
#3048893 - 10/04/2009 15:33 Re: Ligue 1 - sezon 2008/09 [Re: Bezdomny]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Za nami 30 kolejek francuskiej Ligue 1.Sytuacja wygląda następująco :






Kursy na 31 kolejkę Ligue 1


Do góry
Strona 6 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Akhu, kemp, VVega, akagi, igea23, alfa, rafal08, pacyfista, Sony), 3672 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581735 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49