Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#299496 - 09/08/2005 14:44 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
Aligator Offline
newbie

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 28
KapitanSB.
Chciałem zapytać czy taka zmienność podczas sesji to znamiona końca trendu? Powiedz jeszcze jeśli możesz dlaczego nie kasowałeś zysku, mam rozumieć, że spodziewałeś się dalszej jazdy na południe bez trzymanki? W sumie GPW i tak blado wypadła na tle innych indeksów, chociaż Bux w końcu też oddał. Pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#299497 - 09/08/2005 18:14 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Zmienność pojawia sie często jak zauważasz w punktach zwrotnych o róznym terminie -po prostu na rynku jest duza nerwowość ,ale nie jest to warunek wystarczający .

Nie kasowałem ,bo raczej nie spodziewałem sie powrotu do góry ,ale rynek jeszcze nie jest wystraszony ,choć widać ,że na róznych poziomach sporo instytucji opuszcza rynek .Kiedy będzie zwrot ? -trudno powiedzieć ,ale mając S z poziomu 2250 jak na razie czuję się bezpiecznie .

Pozdrawiam .

Do góry
#299498 - 10/08/2005 14:09 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
pentuer Offline
newbie

Meldunek: 20/07/2005
Postów: 45
Witaj Kapitansb!
Jak oceniasz, czy dzisiejsze osłabienie na KGHM jest rezultatem osłabienia USD i może wreszcie korekty na kursie CU (+ spadkowe nastroje na WGPW), czy może mamy za sobą podwójny szczyt ?

pozdr

pentuer

Do góry
#299499 - 10/08/2005 14:29 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Wiesz ,trudno powiedzieć -na pewno wszystko po trochu .U nas obowiązują zachowania stadne ,co zwłaszcza ostatnio bardzo się nasila (dwie na płynnych rynkach wystepujace bardzo rzadko formacje V na głównym indeksie w20 ).

Technicznie myslę , że akcje wykonały co do joty zakres wybicia do 39 - tutaj niestety za wczesnie otwierałem S ,natomiast oznaki osłabienia ostatnio były widoczne bardzo wyraźnie -miejmy nadzieję ,że jeszcze troche to potrwa .Generalnie myslę ,ze w ogóle w20 poleci do dołu -dziś nie reagował w ogóle na zielony zachód ,zobaczymy co bedzie jak zachód bedzie na czerwono (a ma z czego spadac ).

Do góry
#299500 - 10/08/2005 14:34 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
pentuer Offline
newbie

Meldunek: 20/07/2005
Postów: 45
Wiem, że nie należy pisać po fakcie, ale dziś pierwsza transakcja na FKGHU5 to było moje S otwarte natychmiast po tym, jak na stronie http://today.reuters.com/investing/Commodities.aspxzobaczyłem kontrakty na CU poniżej 160. Kto to ode mnie kupił po 38,30? Niestety nie wytrzymałem i wyrzuciło mnie na SL po 38 podczas kontrataku popytu

Przepraszam raz jeszcze i pozdrawiam

pentuer

Do góry
#299501 - 10/08/2005 14:43 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Bardzo dobrze otworzyłeś ,ja bym trzymał .

Nie wiem czy zauważyłeś poziom 38.20 .Przedwczoraj o mało nie padł -w koncówce wyciagneli do 38.80 , wczoraj padł -dzisiaj już należało się spodziewać odjazdu w dół lub ewnetualnie ruchu powrotnego i tak było .Rzeczywiscie szkoda ,ze nie wytrzymałeś na tym ruchu ,jak widać do zarobienia był cały punkt ,a byc moze jutro i więcej .

Do góry
#299502 - 10/08/2005 14:44 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Oczywiscie pisałem o akcjach .

Do góry
#299503 - 10/08/2005 15:41 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
pentuer Offline
newbie

Meldunek: 20/07/2005
Postów: 45
Taa.. a potem tylko pozostało wściekanie się. BTW już kilka razy udało mi się FKGH zamknąć na cofce i odnowić wyżej. Odnowiłem dziś na Z po 37,70, ale...

PS
Dalej nie rozumiem, kto widząc osłabienie na usdpln i choćby na stronie www.rynek.owg.pl spory spadek ceny CU wystawił zakup FKGH aż po 38,30. Bez tego nie otworzyłbym rano S

pozdr

pentuer

Do góry
#299504 - 10/08/2005 20:16 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Quote:



PS
Dalej nie rozumiem, kto widząc osłabienie na usdpln i choćby na stronie www.rynek.owg.pl spory spadek ceny CU wystawił zakup FKGH aż po 38,30. Bez tego nie otworzyłbym rano S

pozdr

pentuer





Całkiem nie musiał to być ktoś ,kto wierzył we wzrost .Raczej na pewno był to ktoś kto miał S z wyższego poziomu i widząc wczorajszą sesję w Stanach ,Azję na zielono i w dodatku fut.am na olbrzymich plusach przestraszony starał się opuścić rynek .

Do góry
#299505 - 10/08/2005 20:46 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
Aligator Offline
newbie

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 28
KapitanSB
Wiem, że nastroje na GPW nie są ciekawe w ostatnich dniach. Patrząc na zachód jednak, widać wybicia z kanałów wzrostowych ...górą. Czy Twoim znaniem nasz rynek może je naśladować i czy ew. spadki mogą się rozpocząć wcześniej niż na zachodzie czy później? Nasz region to inne podwórko i chodzi mi o tę drobną różnicę. Pozdrawiam

Do góry
#299506 - 10/08/2005 22:06 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Prawdę mówiąc nie wiem ,sam zauwazyłeś ,ze zmienność na rynku jest bardzo duża -tak ,że wszystko mozliwe .Ja gram na GPW tylko na kontraktach więc najistotniejszy jest najbliższy ruch i nie ukrywam ,ze ostatnio ciagle czekam na jakiś solidniejszy ruch do dołu i nie chcę go przegapić - z tego wynika to ,ze z uporem maniaka wracam do S .

Jeżeli chodzi o termin to z powodu płynnosci na pewno wczesniej -byc moze dzis był poczatek ?

Zastanawiam się jak Niemcy wybrną z sytuacji .Wczoraj zachowali się tak ,jakby na "Discovery" szcześliwie wróciły na Ziemię ich skarby narodowe a dziś z kolei dali się podpuscic notowaniom za oceanem .

Do góry
#299507 - 12/08/2005 13:00 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
Aligator Offline
newbie

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 28
Witam, co myślicie o dzisiejszym wyskoku KGHM? Generalnie lepiej niż rynek, czy to tylko przez wzrost ceny miedzi dzisiaj? Pozdrawiam

Do góry
#299508 - 12/08/2005 13:51 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
pentuer Offline
newbie

Meldunek: 20/07/2005
Postów: 45
Witam.
Kapitansb.
Jak zinterpretowałbyś:
1. rzadko spotykaną ujemną bazę na FKGH
2. zjazd KGHM w środę odbył się na większych obrotach niż wczorajszy i dzisiejszy wzrost razem wzięte.
Czy byłoby to tylko odreagowanie przedwczorajszych spadków bez wiary w dalsze wzrosty? Sugerowałaby to właśnie w/w ujemna baza

pozdr

Do góry
#299509 - 12/08/2005 14:28 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
No właśnie struktura obrotów którą podajesz swiadczy ,że wolumen "płynie" już w druga stronę -charakterystyczną dla trendu spadkowego .

Mnie się już wczesniej rzucił w oczy poziom 38.20 (dlatego nie dziwi mnie zamknięcie w tych okolicach )-na tym poziomie i jego najblizszych okolicach było zawierane mnóstwo transakcji - dlatego jak ceny akcji zbliżały sie do tego poziomu -kontrakty zostawały z tyłu .Należę do takich ,ze jak trzeba potrafię przejrzeć transakcję po transakcji i z pewnością nie jestem w tym odosobniony -dlatego tak właśnie jest .

No i jeszcze jedna sprawa ,też z pewnością ważna ,to to co zauważył Aligator -Kghm był lepszy niż cały rynek ,natomiast kontrakty spodziewały sie ,ze ta różnica powinna zniknąć .

Do góry
#299510 - 16/08/2005 17:56 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
Aligator Offline
newbie

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 28
Witam,
Sytuacja na naszej wspaniałej GPW zadziwia mnie. Nasi gracze albo mają stalowe nerwy albo spekuła jest tak mocna, że trzyma mocno przed spadkami. Spadało, jak Zachód był zielony i już wydawało się, że jak na Zachodzie będzie czerwono to u nas czerwono do kwadratu. Trochę mnie irytuje na nasza "inność". Teraz wydaje się wręcz, że nawet porządne spadki na zachodzie nam nie przeszkodzą i wszyscy analitycy bedą mogli sobie pisać jakim ta nasza GPW jest "silnym" rynkiem.

KapitanSB, jeżeli chodzi o KGHM, wcześniej uciekłem z S i próbuję wypatrywać "okazji". Widzę, że pod cenę surowca dalej wyciągają KGHM w górę, więc może i to właśnie jest okazja. Wziąłem dzisiaj S ale oddałem, zarabiając tylko na prowizję. Rosła dzisiaj spokojnie, nie było wojny jak na TPSA, czy PKOBP. Nawet na koniec zademonstrowano popyt kładąc na kupno 35k. Myślałem, że ktoś to w końcu sprzeda, jednak się nie doczekałem. Dopiero na fix ktoś sprzedał, jednak chyba tylko część. Odnośnie wolumenu, wszystko się zgadza, w ciągu 5 ostatnich sesji największy obrót był podczas sesji spadkowych, wzrost był przy mniejszych wolumenach. Zadziwia mnie jednak łatwość z jaką potrafią podnieść wybraną spółkę w miarę potrzeb (choćby dzisiajszy open TPSA) i boję się, że na KGH stać ich na podobne cuda. Zaryzykuję może nowe S w pobliżu ostatnich maksów (o ile tam dojdą).A potem życzę Tobie i wszyskim, którzy mają S jazdy na południe, na wysokim wolumenie. Pozdrawiam

Do góry
#299511 - 16/08/2005 21:09 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo

Nasza giełda irytuje mnie też od dawna ,często mam tego po dziurki w nosie ,ale staram sie trochę powalczyć w imię starych porachunków .Trzeba bardzo uważać i być bardzo ostrożnym bo układy nie są do końca czyste .Duży wpływ ma również płynność .Nawet nie chce mi sie na ten temat mówić ,zresztą sam jesteś dobrze zorientowany .

Mam w tej chwili tylko eski na KGHM -2 szt ,potrzymam zobaczymy.

Do góry
#299512 - 16/08/2005 21:18 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
pentuer Offline
newbie

Meldunek: 20/07/2005
Postów: 45
Witam!
Oby Kapitan otwierając wątek o grze na Forex nie zaniedbał tego wątku

pozdr

pentuer

Do góry
#299513 - 17/08/2005 18:54 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
Aligator Offline
newbie

Meldunek: 28/07/2005
Postów: 28
Witam.
Kapitan, wiem, że jesteś wolumenowcem, proszę Cię więc o interpretację tego co dziś zagrali na KGHM. Spadek, na który załapałem się tylko po części, odbył się przy jeszcze mniejszym wolumenie niż ostatni wzrost. Czy w takim razie to podważa znaczenie tego spadku? Ogólnie cały W20 nie wykazał się obrotem, upatrujesz w tym jakiegoś uspokojenia i wyhamowania spadków skoro wziąłeś L i to przed ważnymi danymi w Stanach? pozdrawiam

Do góry
#299514 - 18/08/2005 08:18 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
kapitansb Offline
veteran

Meldunek: 26/12/2003
Postów: 1222
Skąd: Nie wiadomo
Ruchy KGHM odbywają się w konsolidacji w przedziale mniej więcej 37-39 i w tym zakresie widać dwie formacje szczytowe (na prostokatach Armsa ),jedna o duzym a drugą o małym wolumenie ,co apowiada wyjscie z tej konsolidacji dołem .
W trakcie postępu każdej konsolidacji powinien spadac wolumen ,co obserwujemy w tej chwili a wzrosnąć przy wybiciu .Odjazd na małym wolumenie od szczytu -wcziorajszy -moze swiadczyc o słabości -ale dopiero po wyjsciu ponizej konsolidacji -takim samym prostokatem siły.

L -otworzyłem ,zeby sie ubezpieczyć z KGHM -ale widzę ,ze bez sensu -teraz trzeba sie pogłowic jak z tego wyjść .

Do góry
#299515 - 18/08/2005 15:54 Re: Pytania do "Mojej gry na GPW "
pentuer Offline
newbie

Meldunek: 20/07/2005
Postów: 45
Witam!
KapitanSB!
1.Nie wiem, czy przewidujesz osobny wątek na pytania o grę na Forex czy można je zadawać bezpośrednio w wątku "forexowym". Dlatego spytam tutaj: czy otwierając pozycję np. na parze walut zakładasz zamknięcie po określonej TP czy przy ruchu we "właściwą stronę" raczej tylko przesuwasz SL godząc się na ewent. utratę części zysków?
2. Co do dzisiejszego zachowania KGHM. Dzisiejszy zjazd na większych obrotach niż wczorajszy, ale na dołku obrót maleńki, wyraźnie większy natomiast po powrocie ponad 37 w końcówce. To wygląda na twarde dno w strefie 36,50-37 i bez jego przebicia sugerowałoby w dalszym ciągu korekcyjny charakter spadków. BTW żałuję, że nie zamknąłem S FKGH, bo jestem niemal pewien, że bez trudu odnowiłoby się wyżej. Chyba że dalszy spadek cen CU, ale tu na razie mamy wsparcie na futach 160.

pozdr

pentuer

Do góry
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, Sony, VVega, rafal08, igea23), 3455 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582881 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07