Strona 13 z 14 < 1 2 ... 11 12 13 14 >
Opcje tematu
#2972047 - 13/03/2009 17:14 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Szewa]
agr1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 10495
Originally Posted By: Szewa
Mnie bardziej do gustu przypadł Life, ale The Mentalist też oglądam (skoro już zacząłem laugh ).

Nie są to może seriale powalające, ale na pewno trzymają poziom. W obu mamy wyrazistych głównych bohaterów, o czym wspomniał już Coronach, tajemniczy wątek główny i sporą dawkę humoru smile

Na zabicie czasu jak znalazł.


To jeszcze zobacz Lie to me - nowosc jak narazie 6 odcinkow.
Ciekawy serial. Polecam.

Do góry
Bonus: Unibet
#2972314 - 13/03/2009 23:00 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Llama]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Originally Posted By: Llama
Originally Posted By: Coronach
To ja Ci mogę od razu polecić Life i the Mentalist
Life leci drugi sezon (gorszy od 1) ale i tak trzyma poziom. Jak to z serialami niektóre odcinki beznadziejne, czasem trafi się perełka.
I jeden i drugi seriale "policyjne" czyli zbrodnia, rozwiażanie i dość nietuzinkowe postacie głównych bohaterów. W Life policjant, buddysta, po kilkuletniej odsiadce (niezasłużonej); w the Mentalist, były oszust, hipnotyzer i generalnie znawca ludzkiej psychiki jako doradca ichniego CBŚ wink

Oglądam obydwa na bieżąco i zapewniają dobrą rozrywkę. A niektóre teksty (zwłaszcza Charlie Crews w Life) potrafią rozbawić na cały dzień.

Namówiłeś mnie do Mentalisty i jestem rozczarowany tongue po 11 odcinkach stwierdzam: Columbo dla ubogich tongue ze stylizacją na kryminalne zagadki wszystkich miast USA. wnerwiają mnie filmy, gdzie nie ma grama kurzu, a rozbebeszony trup jest czystszy ode mnie po kąpieli smile ale oglądać będę dalej laugh


Llama obejrzyj sobie BURN NOTICE, jak jeszcze nie ogladales, polaczenie McGyvera z Druzyna A w wykonaniu bylego szpiega(ktory wyjasnia dosc dobrze wszystko co robi), akcja dzieje sie w Miami, swietne ujecia, nie mozna sie nudzic.

wracjac do opisywanych tu seriali to;
TRUE BLOOD to serial o wampirach, ludziach zamieniajacych sie z psy, panience ktora slyszy mysli innych grin Trzeba po prostu lubic takie seriale, ale trzeba przyznac ze serial ma klimat.

24 juz 7 sezon i to bez watpienia serial nr 1 jesli chodzi o akcje.

Jak ktos lubi brytyjski humor to THE IT CWOWD, niektore odcinki wymiataja.

Do góry
#2974191 - 14/03/2009 19:20 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: connor]
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
http://www.filmweb.pl/f108340/Oz,1997

Wie ktos moze skad sciagnac powyzszy serial ? Szukalem na mininovie - ale jest strasznie malo seedów i się potwornie wlecze.

Do góry
#2974196 - 14/03/2009 19:21 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: kadus]
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
Originally Posted By: kadus
http://www.filmweb.pl/f108340/Oz,1997

Wie ktos moze skad sciagnac powyzszy serial ? Szukalem na mininovie - ale jest strasznie malo seedów i się potwornie wlecze.


http://www.filmweb.pl/f108340/Oz,1997

Do góry
#2975398 - 15/03/2009 02:10 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: kadus]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
na torrentbytes jest 6 serii łącznie jakieś 36GB wink

Do góry
#2975674 - 15/03/2009 03:07 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Szypii]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
@Experto, obczaję temat, oby było warto wink

@Misza_SB...pod wpływem Twej oceny wziąłem się za Damages...i powiem szczerze, że 1 sezon mnie zmęczył. W sumie zgadzam się z Twoimi argumentami przemawiającymi za, ALE... za dużo dłużyzn, brak identyfikacji z bohaterami i tak naprawdę... było mi wszystko jedno o co tam chodzi, serial w ogóle mnie nie porwał, ciągłe stawianie widza w szachu nie wyszło temu serialowi na dobre, bo to było po prostu męczące i irytujące(ale irytacja nie wynika z faktu 'chcę wiedzieć, co będzie dalej'). To ostatnio modne w amerykańskich produkcjach ---> otwarcie 5 furtek na ewentualny ciąg dalszy i wielkie zdziwko, że wybrali bramkę nr 3 wink ). Niewątpliwie ciekawa produkcja, jednak 9,5 i ideał kina...
SHIELD 10/10
DAMAGES 7/10

pzdr wink

Do góry
#2975766 - 15/03/2009 03:32 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Llama]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
A, podzielam zdanie co do seriali z tematyką medyczną, im dalej tym gorzej:
pierwsze 3 sezony Chirurgów, Chorych doktorów, House'a bardzo dobre, jeśli nie świetne (Kelso z początku był po prostu genialny), ale im dalej w las tym gorzej i z ocen 9/10 robi się 4/10 (żeby przysypiać na takich serialach?).

Co do House'a, uwielbiam trójkącik szefowa-onkolog-house...ale cała reszta szczerze słaba. Najbardziej irytującą akcją są ich licytacje i 'burze mózgów'. Otóż gdyby był serial o bukmacherce a dialogi wyglądały tak:
A: Mecz Polska - Anglia w nogę, kto wygra?
B: Myślę, że Polska, mają mocnego napastnika Christiano Ronaldo.
A: Ale Ronaldo nie ma polskiego paszportu, gra dla Portugalii
C: Racja, tu zdecyduje wysoka temperatura, w grudniu w Polsce jest 30 stopni, Anglicy wysiądą kondycyjnie.
A: Ale Polska, leży w Europie środkowo-wschodniej, w grudniu tam jest -5 stopni.
B: Słusznie, dlatego zadecyduje smarowanie nart. Polacy mają lepsze smary.
A: Ale oni grają w butach, a nie w nartach.
House: Idioci, wygra Polska, Gienek puścił Asiana -0,5 na Polskę w bf za 400k dolców.

to byście powiedzieli, ale z nas robią debili.... wink pzdr

Do góry
#2975795 - 15/03/2009 03:38 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Llama]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Dzisiaj o 20:15 na TVP1 Gladiator. Jeśli komuś nie przeszkadza lektor, który zagłuszy wszystko co w tym filmie najlepsze (oprócz Joaquina Phoenixa) to można obejrzeć. Przynajmniej bez reklam.

Zaś o 22:30 na Polsacie Podziemny Krąg. Jeśli komuś nie przeszkadza, że film będzie puszczany w przerwach między reklamami to również można obejrzeć.

smile

Do góry
#2975873 - 15/03/2009 03:50 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Bzyku]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Dzisiaj TV Polonia Sanatorium pod klepsydrą godz. 21.00

Do góry
#2976635 - 15/03/2009 07:01 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: vindom]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
W sieci pojawił się zwiastun miniserialu "The Pacific" - owocu kolaboracji Toma Hanksa i Stevena Spielberga.

Fabuła telewizyjnej produkcji koncentruje się na losach trzech amerykańskich żołnierzy walczących przeciwko Japończykom podczas II wojny światowej. Serial powstaje w oparciu o wspomnienia Eugene Sledge'a, jednego z bohaterów serialu.

Projekt, wyprodukowany przez Hanksa i Spielberga oraz podzielony na 10 części, wyemituje stacja HBO. "The Pacific" zawita na małe ekrany pod koniec 2009 roku lub na początku przyszłego.

W rolach głównych wystąpili James Badge Dale, Joe Mazzello i John Basilone.

Zwiastun: http://fdb.pl/film/115861-the-pacific/zwiastuny


--

Kompania Braci to jeden z najlepszych (mini) seriali jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli nie najlepszy.
Teraz Spielberg z Hanksem kontynuują temat. Ja już się nie mogę doczekać smile

Do góry
#2976894 - 15/03/2009 10:27 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Bzyku]
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
No to ja też w takim razie. Bo Kompania Braci to jest ten/ten grin

Czekamy, czekamy smile

Do góry
#2977200 - 15/03/2009 19:39 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Llama]
Misza_SB Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/12/2006
Postów: 1735
Skąd: UE
Originally Posted By: Llama


@Misza_SB...pod wpływem Twej oceny wziąłem się za Damages...i powiem szczerze, że 1 sezon mnie zmęczył. W sumie zgadzam się z Twoimi argumentami przemawiającymi za, ALE... za dużo dłużyzn, brak identyfikacji z bohaterami i tak naprawdę... było mi wszystko jedno o co tam chodzi, serial w ogóle mnie nie porwał, ciągłe stawianie widza w szachu nie wyszło temu serialowi na dobre, bo to było po prostu męczące i irytujące(ale irytacja nie wynika z faktu 'chcę wiedzieć, co będzie dalej'). To ostatnio modne w amerykańskich produkcjach ---> otwarcie 5 furtek na ewentualny ciąg dalszy i wielkie zdziwko, że wybrali bramkę nr 3 wink ). Niewątpliwie ciekawa produkcja, jednak 9,5 i ideał kina...

pzdr wink


Co człowiek to inne spojrzenie, ale to dobrze, przynajmniej twórcy muszą się trochę wysilić. Szczerze mówiąc to podziwiam Ciebie, że dałeś radę obejrzeć tę pierwszą serię tak szybko... ja nie byłem w stanie i to nie dlatego, ze jest serial jakoś wybitnie inteligentny dla nie wiadomo jakich filozofów czy innych myślicieli ale jak dla mnie bardzo ciężki i mimo iż lubię ciężkie fabuły to jednak musiałem robić sobie przerwy.

Mnie zachwyciła w Damages poza wymienionymi wcześniej jeszcze jedna rzecz: spójność fabuły. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne w sytuacjach stopniowego obniżania wymagań i naciągania scenariusza we współczesnej kinematografii: (patrz choćby Prison Break (sic!), ostatnie dwie serie Dr House'a i żonglerka scenografią (jakiś kompletny debilizm) itd.). Damages zaś dostarcza inteligentnej rozrywki, nie oszukujmy się niezbyt skomplikowanej i nawet w pewnej mierze przewidywalnej (to wszystko już przecież było - trudno wymyślić coś zupełnie nowego) ale jednak dopracowanej pod względem fabuły, gry aktorskiej itd.

Owe otwarcie furtek - to prawda, biznes jest biznesem. Nie wiem czy kolejna seria Damages utrzyma swój poziom - pewnie nie ale mi wystarczy seria 1 by wiedzieć jak należy kręcić filmy. Ale jak podkreślam: są gusta, guściki i bezguścia. Dla jednych to jest takie dla innych jest czym innym.

Pozdrawiam

Do góry
#2978527 - 16/03/2009 04:10 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Misza_SB]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Dokładnie, poszło trochę na przewijaniu, bo nie dało się zdzierżyć niektórych dłużyzn.

Do góry
#2980521 - 17/03/2009 03:07 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Llama]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
http://www.filmweb.pl/f104079/Czerwona+ober%C5%BCa,1951

Potrzebuje ten film. Ktos moze dac namiary na niego ?

Do góry
#2980527 - 17/03/2009 03:07 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Originally Posted By: michael89
http://www.filmweb.pl/f104079/Czerwona+ober%C5%BCa,1951

Potrzebuje ten film. Ktos moze dac namiary na niego ?
Czerwona oberża
Auberge rouge, L' (AKA Red Inn, The) (1951)

Do góry
#2980821 - 17/03/2009 04:14 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: antyfutbol]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Listener, The - Słyszący myśli

Cytat:
"The Listener: Słyszący myśli" to serial opowiadający o młodym ratowniku medycznym, który potrafi czytać w myślach. Bohaterem serialu jest Toby Logan (Craig Olejnik), 25-letni ratownik medyczny, który skrywa sekret &#8211; zdolności telepatyczne. Do pewnego momentu Toby ukrywa swe umiejętności, ośmielając się badać je tylko pod kierunkiem swego zaufanego mentora, doktora Raya Mercera (Colm Feore). Stara się przy tym pomagać ludziom w potrzebie, dążąc jednocześnie do poznania prawdy o własnej przeszłości. Jego życie zawodowe jest uporządkowane, ale sprawy osobiste nie wyglądają najlepiej. Jednak dzięki pomocy zdecydowanej, ale wrażliwej detektyw Charlie Marks (Lisa Marcos) oraz swojej byłej dziewczyny, lekarki pogotowia Olivii Fawcett (Mylene Dinh), Toby zaczyna zdawać sobie sprawę, jak może wykorzystać swój dar, by pomagać innym.


pytanko mam czy ktoś oglądał już to i jak wrażenia ?

Do góry
#2980883 - 17/03/2009 04:31 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Piecia]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Panowie poszukuje filmu SLAP SHOT i SLAP SHOT 3 w wersji PL
może ktos dać napiary ?

Slap Shot był kiedyś puszczany w TVP1 w rgoli głuwnej P.Newman.

Będę wdzieczny za namiary

Do góry
#2982207 - 17/03/2009 17:39 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: - c1amak -]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Originally Posted By: - c1amak -
WATCHMEN / Strażnicy

Stronka filmu na Filmwebie

Stronka filmu na IMDB


Opisy - Watchmen Strażnicy - z filmwebu:
"Akcja "Watchmen Strażnicy" rozgrywa się w latach 80 na Ziemi. Superbohaterowie uznani są powszechnie za banitów i nie mają żadnych praw. Jedynie niewielka ich grupa cały czas pracuje na rzecz ludzkości, ale pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. W 1985 r. w tajemniczych okolicznościach ginie Komediant, jeden z członków grupy superbohaterów, która została rozwiązana w roku 1977. Sprawę próbuje rozwiązać Rorschach, dawny kompan, który jest przekonany, że śmierć Komedianta nie była przypadkowa. Jego podejrzenia potwierdzają się. Wkrótce kolejni superbohaterowie stają się celami zamachów. Fabuła "Strażników" dzieje się na różnych płaszczyznach. Główny wątek opowiada o wydarzeniach z roku 1985, ale akcja cofa się do roku 1977 i do lat wcześniejszych, opowiadając historię alternatywnego świata i jego superbohaterów."

Byłem w Kinoplexie wczoraj na tym filmie i jestem zachwycony! Wg mnie kompletne 10/10 jeżeli chodzi o filmy o superbohaterach. Jest interesująca fabuła, piękne efekty, głębsze przesłanie, SUPER MUZYKA (świetnie wkomponowana w całość) i.... AKTORZY, którzy wg bardzo dobrze zostali wybrani do poszczególnych ról (Rorschach is the BEST). Nie czytałem komiksu więc nie wypowiadam się na temat: czy ekranizacja się udała czy nie. POPROSTU SUPER FILM!

Film ma 163 minuty! - co nie oznacza, że jest nudny! Ale ostrzegam, że to film nie dla dzieci!!! Rząd przed nami siedziały dzieciaki z podstawówki (chyba) i... no cóż, albo ziewały albo odwracały głowy podczas "masakrycznych" scen (scena z tasakiem w ręku Rorschach). Nie rozumiem jak to się stało, że sprzedano im bilety na taki film.

POLECAM wszystkim fanom komiksów i sci-fi a przede wszystkim ludziom, którym podobało się SIN CITY lub 300 !!!



Ten film jest jak sam Rorschach - bezkompromisowy, albo go pokochasz albo znienawidzisz. Dla mnie jest to arcydzieło oddajace w pelni ducha wielokrotnie nagradzanego komiksu. Swietna gra aktorska, zwlaszcza Komedianta i malego wrednego skurczybyka smile Rorschacha, niesamowita sciezka dzwiekowa oraz przedstawiona brudna skorumpowana Ameryka na skraju wojny nuklearnej z ZSRR to dla mnie atuty tego filmu. Ten film jest tak inny od standardowych ekranizacji komiksow o superherosach, ze naprawde trzeba go obejzec. Chocby po to by wyrobic sobie zdanie o nim. Ale ostrzegam film nie jest latwy w odbiorze, jest dlugi, ba niektorzy mowia nawet ze nudny i niewiadomo o co w nim chodzi. Jednak naprawde warto pojsc na Straznikow do kina.

Tekst Rorschacha w wieznieniu "nie rozumiecie, to nie ja jestem zamkniety z wami, tylko wy ze mna" i to co potem sie dzieje jest boskie... grin

Do góry
#2982312 - 17/03/2009 20:09 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Logan]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
podzielam świetną opinie o Strażnikach - REWELACJA,

i film absolutnie nie jest nudny, pomimo tego, że jest naprawdę dlugi, ja nie spojrzalem ani razu na zegarek...

muzyka - świetna, w sumie nie ma co wymieniać, polecam po prostu iść do kina...

A Rorschach wymiata...

Do góry
#2982314 - 17/03/2009 20:10 Re: Film, TV, seriale [19] [Re: Mitul]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
i dodam jeszcze, że komiksu nigdy w zyciu nie czytałem, ba nawet nie miałem pojęcia, ze takowa seria istnieje... nie przeszkadzało mi to zupelnie w ogladnaiu...

Do góry
Strona 13 z 14 < 1 2 ... 11 12 13 14 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (igea23, burbon, akagi, rafal08, wHiTe_StAr, latajaca_holenderka, Zaixi, Józef Małolepszy, VVega), 4417 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582809 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 20:07