Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#3163227 - 27/05/2009 21:07 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Baqu]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields

Do góry
Bonus: Unibet
#3163441 - 27/05/2009 22:19 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Baqu]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Mialem dane przyjmowanej kasy na ten mecz i na poczatku ludzie grali MU, wczoraj wieczorem Barce a dzis po info o problemach Barcy znowu na Manchester laduja kase. Dla przykladu w Wielkiej Brytanii tylko nieliczni graja Barce, Anglicy sa przekonani ze druzyna z Premiership wygra poniewaz ich liga jest kilka poziomow wyzej niz reszta lig europejskich. Licze ze sie na tym przejada, Manchester jest pewny swego. Tak patrze na obrone Barcy to sie zastanawiam kto bedzie powstrzymywal Ronaldo, do tego Valdez na bramce, musi byc over wink Ostatnie finaly LM to slabe widowiska, oby w dzisiejszym meczu bylo wiele bramek i wynik 2:2 smile

Do góry
#3163462 - 27/05/2009 22:26 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Baqu]
Big Ben Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2006
Postów: 9985
Skąd: denn Du bist, was Du isst
Rozpocząłem wątek żółtych kartek, więc tak jak mówiłem przedstawiam swoje typy na tego typu zakłady.

Od razu na wstępie chciałbym zauważyć, że nie wiem skąd wzięły się takie oto kursy:

kto więcej ŻK -> typ MU @2,70 shocked

MU 1,5 ŻK over @1,65

(TOTOLOTEK)

Zajrzałem w statystyki na stronie uefa i niby MU ma na koncie zaledwie 11 żółtych kartoników w tej edycji LM, Barca z kolei 21 (o ile dobrze pamiętam).
Jednak wszystko na to wskazuje, że grę będzie dziś prowadziła drużyna z Katalonii. Oni po prostu inaczej grać nie potrafią.

Analizując poszczególnych zawodników kto może zostać dziś upomniany przez arbitra:

I tak, jeśli chodzi o linie defensywne, to każdy z obrońców ma niemalże takie same "predyspozycje" do obejrzenia kartonika.
Ewentualnie wyróznił bym tutaj Evrę (który będzie się mierzył z Messim), Vidica lubiącego bezpardonowe wejścia i często łapiącegi 'głupie' kartki, a po stronie FCB Sylvinho (który często będzie się pojedynkował z Cristiano) oraz Puyola, który nigdy nie odstawia nogi i jest typowym walczakiem.

Przejdźmy do linii pomocy.
Tutaj zdecydowanie moim zdaniem więcej szans na kartki maja gracze MU. Carrick, Anderson, Scholes będą musieli się mierzyć z Xavim i Iniestą, a jak trudno zabrać im piłke wiemy chyba wszyscy. Jakoś nie widze brutalnych wejśc Hiszpanów w środku pola, w przeciwieństwie do wejść Scholesa i 'jeźdźca bez głowy' Andersona.

Idziemy dalej. Atak.
Tutaj chyab również gracze MU bliżej otrzymania kartki.
Rooney walczak nie mniejszy niż wspomniany wcześniej Puyol. Pracuje na całej szerokości i długości boiska, a wtedy o jakiś jeden nierozsądny wślizg nie trudno.
Cristiano...hmmm brutalnie to ona raczej faulowac nie będzie, prędzej jakas próba wymuszenia rzutu karnego zakończy się kartonikiem.
Eto'o i Messi mnie 'podatni' na otzrymanie żółtka (bo Messi jak już się wkurzy to od razu wyleci z boiska).

Tak to widzę smile

futbol

Do góry
#3163505 - 27/05/2009 22:44 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Big Ben]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
Originally Posted By: Big Ben
(...)Od razu na wstępie chciałbym zauważyć, że nie wiem skąd wzięły się takie oto kursy:

kto więcej ŻK -> typ MU @2,70 shocked
(...)[/b]


w pełni się zgadzam z Twoimi argumentami, ponadto moim zdaniem:

- jeśli Barca pierwsza strzeli gola to MU będzie grało nerwowo i niektórzy zawodnicy (Rooney, Ronaldo) mogą zrobić coś na tyle głupiego w tym stresie, że dostaną żółty kartonik

- natomiast jeżeli to MU zacznie od prowadzenia to Barca będzie jeszcze bardziej ofensywnie grała i wtedy akcje przerywane mogą być właśnie nieczystymi faulami

w obu przypadkach widzę więcej ŻK po stronie MU, gorzej jeżeli mecz będzie na 0:0

Do góry
#3163663 - 27/05/2009 23:37 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: - c1amak -]
zerodwadwa Offline
old hand

Meldunek: 24/01/2009
Postów: 1018
Skąd: szukaj mnie na projektach
Mówimy o obrońcach Barcelony. Rzeczywiście jest z nimi problem, siłą rzeczy musi być. Ale nie przesadzajmy... Silvinho jest lepszym zawodnikiem od Abidala. To co Abidal wyczyniał na boisku w Londynie to kpina. Tutaj zmiana jest korzystna, a jako ciekawostkę dodam, że Silvinho w lidze miał 700 minut bez faulu laugh wprawdzie gra ogony, jeżeli wogóle gra no ale ten wynik robi wrażenie.
Czy stratą jest brak Daniego Alvesa ? Człowieka, który będąc obrońcą 75% meczu spędza na połowie przeciwnika kombinując jak tutaj pograć z Messim. Nie chce Mu tutaj umniejszać, bo jest wspaniałym zawodnikiem, ale Jego styl gry stwarza zagrożenie mega kontry.
Mówimy o obrońcach Barcelony w kontekście naporów Manchesteru United. Dobrze, tak jest ale nie zapominajmy o tym że Barcelona wspaniale gra pressingiem i trzeba być ślepym żeby to przeoczyć. Tutaj w moment po stracie przy przeciwniku jest 2-3 zawodników. W takich meczach broni się całym zespołem.

'nie chcę pięknych porażek, wolę brzydkie wygrane' --> to słowa Fergusona, który jest świadomy tego, co mogą osiągnać.
Obie drużyny mogą przejść do historii -> żadna druzyna w LM nie wygrała rozgrywek 2 razy z rzedu ale i żadna drużyna nie zdobyła trzech trofeów w sezonie(lm+majster+puchar)

To tyle tytułem wstępu, typu podam za chwilkę

Do góry
#3163733 - 27/05/2009 23:58 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: zerodwadwa]
bartoss99 Offline
member

Meldunek: 11/01/2009
Postów: 191
Skąd: bialystok/lublin
[quote=
Obie drużyny mogą przejść do historii -> żadna druzyna w LM nie wygrała rozgrywek 2 razy z rzedu ale i żadna drużyna nie zdobyła trzech trofeów w sezonie(lm+majster+puchar)


[/quote]

Co do tych 3 trofeow to nie do konca. W sezonie 1998/1999 potrójną koronę zdobył własnie.....Man U :)(Premier league, puchar i liga mistrzow). Co do typów to całkowicie nie zgadzam się co do niektorych wypowiedzi odnosnie zachowawczego stylu gry. Taki scenariusz nie wchodzi wg mnie w rachube. Po pierwsze Barca jak trafnie ktoś wczesniej stwierdził nie potrafi grać takiej piłki, a po drugie Man U na pewno nie odda łatwo inicjatywy katalończykom i nie bedzie grać cofnięty. Z reszta taka taktyka wydaje mi się samobojcza-Chelsea moze i sie udalo, nawet dwukrotnie unicestwic ofensywe Barcy, ale to nie jest styl gry Man U. W skladzie Czerwonych Diabłow nie ma takich specjalistów od czarnej roboty jak Essien czy Mikel. Poza tym jesli Man U chce liczyc na gre z kontry to musi sie liczyc z tym, że aby zatrzymac Messiego czy Henry treba będzie często faulować a nie sądze żeby w finale Massimo Bussaca pozwolil na to co sedzia w pierwszym meczu Barcy z Chelsea. Moj typ: over 2.5. Ale może jest troche podyktowany ogromną checia zobaczenia dobrego, ofensywnego widowiska..:)

Do góry
#3163766 - 28/05/2009 00:08 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: bartoss99]
SPORT Offline
stranger

Meldunek: 10/03/2009
Postów: 8
Panowie co powiecie na zaklad na kartki jaki proponuje expekt.

Łączna liczba punktów za kartki
ponizej 39.5 punktow 2.05
powyzej 39.5 punktow 1.70
10-pkt żólta
25-pkt czerwona
Nie obserwuje kartek w meczach szczerze mowiac ale wydaje mi sie ze przy takim meczu jak dzis powinno byc powyzej.
I tak tez obstawilem.

Do góry
#3163807 - 28/05/2009 00:41 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: SPORT]
okocha Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/07/2007
Postów: 2337
Ja dzisiaj dla zabawy wytypuję strzelców i myślę, że po wysokich kursach będzie to albo Vidić (8,00) albo Y. Toure (13,00). Zawodnicy defensywni, ale myślę, że napastnicy będą dzisiaj mocno kryci i ciężko będzie o gole z akcji, tu mogą zdecydować stałe fragmenty gry, coś czuję-że gol padnie po jakimś dośrodkowaniu z rzutu rożnego lub wolnego. Oczywiście może tak być, że będzie gol bezpośrednio z rzutu wolnego lub karnego-ale tu na strzelca mały kurs będzie(Ronaldo bądź Eto) i nie wart ryzyka. Nic innego w tym meczu nie przychodzi mi na myśl, oby tylko nie było piłkarskich szachów przez 90 minut i dogrywkę.

Do góry
#3163823 - 28/05/2009 00:52 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: connor]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: Experto
Mialem dane przyjmowanej kasy na ten mecz i na poczatku ludzie grali MU, wczoraj wieczorem Barce a dzis po info o problemach Barcy znowu na Manchester laduja kase. Dla przykladu w Wielkiej Brytanii tylko nieliczni graja Barce, Anglicy sa przekonani ze druzyna z Premiership wygra poniewaz ich liga jest kilka poziomow wyzej niz reszta lig europejskich. Licze ze sie na tym przejada, Manchester jest pewny swego. Tak patrze na obrone Barcy to sie zastanawiam kto bedzie powstrzymywal Ronaldo, do tego Valdez na bramce, musi byc over wink Ostatnie finaly LM to slabe widowiska, oby w dzisiejszym meczu bylo wiele bramek i wynik 2:2 smile


ok, w takim razie już rozumiem smile ja takich danych nie posiadam/łem patrzyłem tylko na ruchy kursów, zapewne masz racje ze w anglii graja MU, natomiast w hiszpanii graja Barcę, trzeba jednak patrzeć globalnie, gdyż te dwa rynki same kursów raczej nie ruszą, wydawalo mi sie ze kurs na MU będzie rósł gdyż wiekszosc bedzie grala piekna i wspaniala Barcelonę, ale się myliłem, jednak górę wzięły dobre analizy i typy na MU, sam jak bym miał obstawiać postawiłbym wynik 2:0 dla MU, gdyz wcale się nie zdziwię jeżeli Barca dzisiaj bramki nie zdobędzie...

pozdrawiam i życzę udanego ogladania spotkania.

Do góry
#3163834 - 28/05/2009 00:59 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Baqu]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
ja myślę, że warte gry są opcje na spalone, barca to nie jest drużyna która się broni i atakować będą a co za tym idzie spalone uważam że w 1 połowie i w 2 będzie ich więcej niż 1,5

Do góry
#3163891 - 28/05/2009 01:23 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Matias88]
Krystian Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 19128
Skąd: Kraków
jak dla mnie to szkoda typowac ten mecz wink bo tu sie moze zdarzyc wszystko, moze byc zarowno dobrze moze pasc wynik 1-0 jak i 4-3 smile
Typowy mecz do ogladniecia i mam nadzieje ze zwyciezy piekno pilki czyli Barca wink

Do góry
#3164042 - 28/05/2009 02:32 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Krystian]
zerodwadwa Offline
old hand

Meldunek: 24/01/2009
Postów: 1018
Skąd: szukaj mnie na projektach
z unibetu, kurs w granicach 1.8
over spalonych 2.5 w druzynie gospodarzy - Barcelony
tak na szybko:
z Lyonem (1-1)(5-1)
w meczu 1-1 --> 2 spalone
w meczu 5-1 --> 0 spalonych

z Bayernem (4-0)(1-1)
w meczu 4-0 --> 1 spalony
w meczu 1-1 --> 3 spalone

z Chelsea (0-0)(1-1)
w meczu 0-0 --> 4 spalone
w meczu 1-1 --> 0 spalonych

W meczach gdzie Barca dominowała były spalone, przeważnie.
Zakładając, że to Barca będzie atakować(ManU nie może pojsc na wymiane ciosów bo każdy wie że z Barca sie tak nie wygra) to mamy 2 taktyki obrony :
obrońcy w przód i spalone, obrońcy w tył i obrona częstochowy. Mimo wszystko myśle, że Katalończycy szukać będą prostopadłych piłek, grając tak jak potrafią najlepiej. Wiemy też że Rio + Vidic to nie grajki osiedlowe. Napewno pokierują kumplami z linii tak umiejtnie, aby wypełnić overek laugh

30 minut na 1 spalony wink damy rade ;d

Do góry
#3164098 - 28/05/2009 02:50 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: zerodwadwa]
Szypii Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 3040
Jednak wielka trójka z przodu. Mu z Tevezem i Berbą na ławie.

Do góry
#3164786 - 28/05/2009 05:43 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Szypii]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Barcelona piwo
Messi piwo

Tego sie nie spodziewalem ze Manchester zostanie tak zdominowany. Messi w koncu pokazal cos w meczu o stawke hura

Do góry
#3164838 - 28/05/2009 05:59 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Baqu]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: Baqu
sam jak bym miał obstawiać postawiłbym wynik 2:0 dla MU


na początku => Experto gratulacje za typ !

Barcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! jesteś wielka !



gdyby nie pierwsze 10 minut to była by całkowita dominacja azulgrany !

nie wiem czemu ManU grał na zwolnionych obrotach, niekiedy Iniesta, Xavi i ska bawili się z nimi jak z dziecmi ! zresztą każdy widzial kto dzisiaj był lepszy ! pochwalić mogę również sedziego i liniowych ( chyba byli bezbłędni ) ! $$ przegrana, ale radość z trzech koron jest cudowna !



dla takich chwil warto żyć !!!!


Do góry
#3164851 - 28/05/2009 06:06 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Baqu]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Originally Posted By: Baqu

Barcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! jesteś wielka !




dla takich chwil warto żyć !!!!



Nic tylko mogę się pod tym podpisać piwo

Szkoda, że nie moglem pierwszej połowy obejrzeć, jutro nadrobię zaleglości

Barca hura

Do góry
#3164859 - 28/05/2009 06:11 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: chicane]
chicane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/01/2009
Postów: 2701
Originally Posted By: chicane
Jakie błędy potrafi robić Vidic czy Ferdinand pokazał np mecz z Liverpoolem,mimo szybkiego prowadzenia po karnym,Gerrard i spółka włożyli im 4 bramki,więc czemu nie mogła by tego zrobić Barca,nie mówię tu od razu o 4 golach,ale typ że Barcelona wygra co najmniej 2 golami jest dla mnie kuszący i ja tak zagram.Kurs w sportingbet 5.5 w fortunie 4.9.Oczywiście to jest finał,Manchester do świetna drużyna i również może się zdarzyć że będzie 0:0 czy któraś z drużyn wygra tylko jedną bramką.Ja jedna zaryzykuję,wierząc że Barca pokaże na co ją stać smile

smile
Originally Posted By: Szczypior
Zakładanie dwubramkowej przewagi w finale? To przecież nie poważne. Cud będzie, jeżeli padną w ogóle jakieś bramki. Jeśli Barcelona miałaby wygrać przewagą dwóch bramek, musiała by zdominować całe boisko i każdą sferę piłkarskiego rzemiosła i wręcz ukrzyżować piłkarzy United. Niemożliwe. Nie teraz, nie tutaj, nie w meczu o taką stawkę. Jeśli, któraś z zespołów osiągnie przewagę, będzie ona minimalna.
.

a jednak wink

Do góry
#3164873 - 28/05/2009 06:19 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: chicane]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Barcelona zdobyła w tym sezonie mistrzostwo, Puchar i wygrała Ligę Mistrzów. Została piątą drużyną w Europie, której się to udało.

Wcześniej potrójną koronę zdobyli Celtik (1969), Ajax (1972), PSV (1988) i MU (1999). Z trzema, ale innymi trofeami sezon zakończy MU. Gracze Aleksa Fergusona zdobyli mistrzostwo, Puchar Ligi i klubowe mistrzostwo świata.

Do góry
#3164884 - 28/05/2009 06:26 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: Baqu]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Jednak Chelsea zagrała zajebiste mecze w półfinale. Jak widać tylko oni byli w stanie zatrzymać Barcelonę. Pomimo, że odpadli to im też należy się duży szacunek.

Do góry
#3164894 - 28/05/2009 06:32 Re: Liga Mistrzów - Wielki final: FC Barcelona - Manchester United [Re: podstawek]
Maldini$$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/09/2006
Postów: 4447
Skąd: Las Vegas
Ironia losu laugh w sumie przeszła mi taka myśl, że w półfinałach były trzy drużyny angielskie i jedna hiszpańska. I jak na złośc mistrzem zostanie hiszpańska laugh

Do góry
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, igea23, VVega, Sensei, 11kera11, alfa, akagi, rafal08, Sony), 3439 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581793 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49