Strona 30 z 34 < 1 2 ... 28 29 30 31 32 33 34 >
Opcje tematu
#3284253 - 22/07/2009 02:16 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: Legia]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Originally Posted By: McDziarz


Jeszcze tutaj? laugh Do Wilna marsz, może jakaś szyba będzie stawiała opór.

Ile razy można się odwoływać od jednego postanowienia komisji? Jak dla mnie pierwszy raz komisja postąpiła zgodnie z przepisami i za to brawo. Teraz tylko licze na to, że będą konsekwentni i wreszcie kluby będą się starać by dostać licencje.

Do góry
Bonus: Unibet
#3284369 - 22/07/2009 03:04 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: Kameleon]
chicane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/01/2009
Postów: 2701
ok tylko dlaczego nie awansuje drużyna z 2 ligi w miejsce ŁKS-u ?
spadły z ligi Górnik i Cracovia,Łks nie dostaje licencji więc nie startuje i powinna za niego dostać awans drużyna z 2 ligi,a nie kolesiostwo puke

mam nadzieje że w nowym sezonie wszyscy będą dymać Cracovie (bardzo zasłużony klub który zeszmacili działacze i kibice) i szybko wróci do 2 ligi

Do góry
#3284627 - 22/07/2009 05:03 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: chicane]
jappa Offline
old hand

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 740
Skąd: wielkopolska
Czy wie ktoś czy bedzie dostępna w jakies telewizji,transmisja superpucharu Lech-wisła......W Lubiniu zapowiada sie świeto Pyry w środku lata:):)

Do góry
#3284665 - 22/07/2009 05:24 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: jappa]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
na TVP Sport

Do góry
#3284726 - 22/07/2009 06:00 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: jappa]
szymi_zdobywca Offline
old hand

Meldunek: 03/03/2005
Postów: 797
Originally Posted By: jappa
......W Lubiniu zapowiada sie świeto Pyry....


LUBINIE !!!

W dupie czy w dupiu??

Bileciki rozchodzą się w mgnieniu oka. Na trybunach będzie kolorowo wink

Do góry
#3284996 - 22/07/2009 08:10 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: chicane]
Wolf Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 18897
Skąd: District of Columbia
Originally Posted By: chicane
ok tylko dlaczego nie awansuje drużyna z 2 ligi w miejsce ŁKS-u ?
spadły z ligi Górnik i Cracovia,Łks nie dostaje licencji więc nie startuje i powinna za niego dostać awans drużyna z 2 ligi,a nie kolesiostwo puke

mam nadzieje że w nowym sezonie wszyscy będą dymać Cracovie (bardzo zasłużony klub który zeszmacili działacze i kibice) i szybko wróci do 2 ligi


przepisy mówią wyraźnie że w takim wypadku najwyższej sklasyfikowana drużyna z Ekstraklasy która miała spać zostaje w niej. Mówiąc krótko, inna sytuacja niż pozostanie Cracovii w pierwszej lidze to byłby dopiero przekręt.

Do góry
#3285015 - 22/07/2009 08:33 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: Wolf]
chicane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/01/2009
Postów: 2701
no chyba że tak,ale wszyscy wiedzą że to jest grubymi nićmi szyte !!!
albo degradują wszystkich co nie spełniają warunków albo nikogo

wiadome że muszą karać,bo kluby by miały wsio w dupie i by się infrastruktura nie poprawiała,ale trzeba to robić sprawiedliwie

Do góry
#3285147 - 22/07/2009 16:43 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: chicane]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Byłem już w pracy, kiedy dziewczyna wysłała mi smsa, ''ŁKS bez licncji''. Totalna załamka frown

Po co te burdel szopki pod koniec zeszłego tygodnia? Że niby ŁKS ma licencje w kieszeni? Nie można było od razu powiedzieć NIE już koniec? Moim zdaniem PZPN nie ma jaj by podejmować odważne decyzje. Albo zachowujemy się profesjonalnie albo jesteśmy (jako polska piłka) pośmiewiskiem dla zachodu, gdzie postrzegają Nas jako organizatorów EURO 2012! Nie wspominając, że na Ukrainie rozwiązano ligę, ale to już odrębna bajka.

Teraz pytanie czy w I lidze wystartuje ŁKS? Bo to nie jest takie oczywiste.
Obudzili się państwo Goszczyńscy teraz (mam nadzieje, że z ręką w nocniku) i chcą sprzedać klub. Tak więc 99% udziałów jest do wzięcia, ale czy znajdzie się inwestor?
Klejman mówi, że rozmawia z Polsatem Solarza, natomiast Polsat temu zaprzecza tłumacząc, że w świetle przepisów mogą mieć tylko jeden klub a nim jest już Śląsk Wrocław.

Nie życzę Wam, żebyście ze swoim klubem przeżywali taką huśtawkę nastrojów.

Nie będę tutaj pisał jaka zła, jaka be jest Cracovia, ale pan Filipiak, ''profesor'' Filipiak wie jak zająć przedostatnie miejsce i utrzymać klub w lidze. Jestem pewny, że jakby przedostatnie miejsce zajął Górnik Zabrze taki szopek by nie było.

Filipiak dla mnie jest prostakiem i nic ani nikt tego nie zmieni.

Dobrze, że nie pisałem tej wiadomości wczoraj wieczorem, tylko dzisiaj na spokojnie bo mogła ona wyglądać inaczej wink

ŁKS na całe życie!

Do góry
#3285205 - 22/07/2009 17:29 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: 19marcin08]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Za forum ŁKSFANS:

KIBICE ŁKSU Przeczytajcie koniecznie!!!!


Ciężko jest napisać cokolwiek w takiej chwili. A terminy gonią i redaktor naczelny naciska. Choć nie miałem, niczym większość sympatyków klubu z al. Unii Lubelskich, rozbuchanych nadziei po środowej decyzji Komisji ds. Nagłych, to gdzieś tam zatliła się iskierka, że może będzie dobrze. Nie będzie. Bo chyba być nie mogło. Skoro nie stało się to 28 maja, czy w późniejszych terminach, to dlaczego miało stać się to teraz?

Nie będę wypisywał biadolenia, że "już nas nie ma", "że to pogrzeb ŁKS", "że zniszczono 101-letnią tradycję". Jesteśmy, nie umarliśmy, nie zniszczono tradycji. Ta będzie już na zawsze, klub będzie istnieć, a pogrzebu prędzej doczekam się ja niż ŁKS. Tyle, że prawdopodobnie w najbliższych latach wkroczymy w czasy, które, mam nadzieję, że będziemy mogli kiedyś zapomnieć. W czasy gry w którejś z niższych lig i haniebnych porażek z Pisią Zygry, Przebojem Wolbrom czy Sandecją Nowy Sącz. Bo ŁKS to nie jest, jak mówił piłkarz Hajto "jakaś popierdółka", żeby grać w III czy IV lidze. ŁKS to klub, którego miejsce jest w ekstraklasie. Czy komuś się to podoba, czy nie.
Ale w ekstraklasie nie zagramy w najbliższym sezonie. Nie zagramy, bo nie dostaliśmy licencji. I tak naprawdę to nie wina twardogłowych działaczy PZPN, Cracovii Kraków, spisku masońskiego, Zbigniewa Bońka, Sylwestra Cacka czy wszelkiego innego zła kroczącego bez oporów po świecie. Nie dostaliśmy licencji, bo zawinili nasi działacze. Ci, którzy przygotowywali wniosek i ci, którzy w swojej naiwności wierzyli, że PZPN ulituje się nad biednym ŁKS-em. Głównie jednak zawinili ci, którzy przez lata doprowadzili do takiej sytuacji: działacze klubu, władze miejskie, lokalni dziennikarze i... my, kibice - bo zbyt często przymykaliśmy oko na poczynania wyżej wymienionych. Bez żadnej reakcji z naszej strony. A to przecież nam powinno "zależeć na dobru naszego klubu". Jak mawiał Ochódzki Ryszard. I cokolwiek byśmy teraz zrobili, to niewiele to zmieni. Już się stało. I najprawdopodobniej się nie odstanie.
Przed nami jednak chyba jeszcze cięższe zadanie. Sprawić, by w ŁKS pojawiła się normalność. I jak mantrę będę powtarzać, że wbrew pozorom teraz najważniejsze jest to, by w sekcji zasiedli ludzie z pomysłem, ambicjami i podejściem odpowiednim na te czasy. Akcja "Ekstraklasa dla ŁKS-u", choć dała wiele, nie przyniosła końcowego pozytywnego rezultatu. Może najwyższa pora zacząć organizować akcję "Ekstraklasa w ŁKS-ie"?



~Kanidżia , 21.07.2009 21:11

Z forum Cracovii :
Ostateczną decyzję w sprawie licencji podjęto 28 maja 2009

Tabela 28 maja 2009:
13. Cracovia
14. Lechia Gdańsk
15. Górnik Zabrze
16. Arka Gdynia

Warto przypominać o tym gdy będą nas opluwać.

Całe zamieszanie można skwitować jednym, głupio kojarzącym się zdaniem

Zwycięstwo prawa nad sprawiedliwością

Przegraliśmy ten sezon i zasłużyliśmy na spadek, ale prawo jest po naszej stronie i w końcu ktoś zaczął je w Polsce szanować.Po cos w koncu te zasady i wymogi licencyjne istnieja.


Mysle, ze niektorzy tutaj sie zapedzili niedokładnie znajac sprawy, a pisanie o zeszmaceniu klubu przez kibicow przez niejakiego chicana...

Dodam , ze jestem za tym by Cracovia grała w 1 lidze ale nie za popadaniem w skrajnosci i wyrazanie tak nieprzemyslanych sadow jak u niekltorych inteligentow tutaj !

Do góry
#3285212 - 22/07/2009 17:35 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: 19marcin08]
wHiTe_StAr Offline
Fundator

Meldunek: 15/11/2004
Postów: 24776
Skąd: Kraków
Wydaje sie że to już chyba ostateczne decyzje dotyczące składu ligi na następny sezon.Rozumiem tu rozgoryczenie niektórych,podejrzewam że gdyby ta szopka dotyczyła osobiście mojego klubu pewnie również miałbym "gorącą" głowę, dodając do tego ze sytuacja zmieniała sie z tygodnia na tydzień jak w kalejdoskopie.Cieżko w takiej sytuacji o obiektywizm.
Jak dla mnie te decyzje są jedyne jakie mogły zapaść.Byłem zaniepokojony kiedy tydzień temu gdy okazało sie ze sprawa ponownie wraca do komisji licencyjnej,(która przecież juz dwukrotnie odrzucała ten wniosek!),niemal wszyscy mówili już o sprawie jako o zakończonej z korzyścią dla Łodzian.Ja sie pytam na jakiej podstawie? Skoro ta komórka jest komórką niezależną od tej która podjęła decyzje o ponownym rozpatrzeniu.Podejrzewam że opierali się na tym że skoro komisja po raz n-ty otrzymuje ten sam wniosek to może dla świętego spokoju/pod wpływem nacisków tym razem wyda licencje? Chociaż szczerze powiedziawszy patrząc wstecz na poprzednie sezony można było być dobrej myśli...
Komisja jednak się nie ugięła i to ona przede wszystkim jest dla mnie zwycięzcą w tej całej sprawie.
Naciski samej góry co gorsza nie tylko piłkarskiej a politycznej,jakieś babranie w przeszłości Lewickiego zarzucając mu brak obiektywizmu(idąc tym tokiem myślenia w PZPN-ie i innych komórkach mających wpływ na polską piłkę nie powinno być żadnego człowieka z przeszłością klubową bo każdemu będzie można zarzucić stronniczość),wszystko zakrawało o kpine.

Cytat:
Bardzo się rozczarowałem, to co robią działacze a przede wszystkim KIBICE Cracovii. Szczyt beszczelności ze strony pasiastego Krakowa, brak honoru widać tutaj na każdym kroku.

Każdymi drzwiami, każdymi oknami Cracovia chce zostać na najwyższym szczeblu, a przypomnę, że na ten szczebel byli za słabi bo zajęli miejsce promujące grę w nowej I lidze

Ja rozumiem działaczy, bo ich się niestety nie wybiera (mowa o kibicach) ale postawa kibiców mnie załamuje

Może nie miejsce i nie pora żeby to mówić, ale wiadomo nasze kontakty z wiadomych względów nie są takie jak chociażby pod koniec ubiegłego stulecia czy na początku bieżącego, ale doprawdy .. to nie powód by tak się zachowywać.

Są tu na forum przedstawiciele pasiastej strony błoń, może mnie wyśmiejecie ale, Ja bym się wstydził, bo cała Polska widzi co robocie.


Jestem przedstawicielem drugiej strony błoń ale sie wypowiem.Każdy klub zachował by się w tej sytuacji tak samo.Owszem sportowo spadli z ligi i sie z tym pogodzili.Pózniej pojawia się hasło o braku licencji to w tym momencie robi się mały stolikowy baraż Pasy-ŁKS.Jedni spadli sportowo,a drudzy organizacyjnie.Stymże jedni mają za sobą prawo i regulamin,drudzy niestety są zmuszeni do szukania argumentów innej postaci np. politycznej.

Historia futbolu nie tylko polskiego ale także tego europejskiego czy światowego zna mnóstwo przypadków walki przy zielonym stoliku o najróżniejsze rzeczy,o miejsce w lidze,o zawodnika,o nałożenie bądź anulowanie dyskwalifikacji.Wszystkich łączy jedno: każdy walczy o swoje.Więc poprosze o darowanie sobie głodnych kawałków o poniżeniu o braku honoru,bo każdy kibic,każdy działacz by w takiej sytuacji walczył,jedni z powodu pieniędzy,drudzy o przetrwanie a trzeci z miłości do klubu.

Dla was to była bitwa o pozostanie w ekstraklasie dla mnie to była bitwa o to czy te nasze licencje mają jakikolwiek sens bytu,i czy w polskiej piłce obowiązuje jakieś prawo.Jak już mówiłem dla mnie jest to decyzja zdecydowanie pozytywna ale daleki jestem od stwierdzenia że to już był krok naprzód z licencjami.Oby tak było

Do góry
#3285214 - 22/07/2009 17:44 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: wHiTe_StAr]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Masz rację wHiTe SrAr, jeśli bawimy się w licencje, otrzymywanie jej lub nie, to niech prawo dotyczy każdego klubu jednakowo. Wiemy jak było w poprzednich latach, w tym roku padło na ŁKS. OK, tylko czy nie można było nie przyznać licencji i sprawa stała by się oczywista? Po co te szopki odnośnie kolejnych obrad?
Ile ich było? Bo sam nie potrafię teraz zliczyć, ile razy komisja się zbierała?

Jeszcze jakby tego było mało to pod koniec zeszłego tygodnia rewolucja, ''ŁKS z licencją'', wtorek to już tylko formalność. Wybacz ale chyba każdy, mógłby się lekko mówiąc wkurzyć.

Do góry
#3285258 - 22/07/2009 18:17 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: 19marcin08]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Co za pierdolenie i hipokryzja laugh

Feta, że prawo w Polsce jest respektowane? Feta, że nie dali ŁKS-owi licencji? Ok, niech będzie respektowane. Ok, niech wydają licencje tak, jak trzeba. Ale uczciwie! Równo dla wszystkich. Ile razy w poprzednich latach było naginane do granic możliwości, żeby dostał ten, kto ma dostać? ŁKS się nie przebił, zagrali na nosie Drzewieckiemu, wywalając dwa łódzkie kluby (Widzew akurat za korupcję - ok). Ale ŁKS? Bo nie mieli lodówki w pomieszczeniu do kontroli antydopingowej i był niepomalowany płot? Kpina.
Kto mówi, że to jest triumf prawa i przepisów - ten baran. To triumf palantów zza zielonego stolika i układów! Kto był szefem komisji do spraw licencji? Lewicki - były piłkarz Cracovii.

"Zwłaszcza po przeczytaniu wypowiedzi menedżera ŁKS, Tomasza Kłosa, który powiedział, że &#8211; cytuję &#8211; &#8222;w komisji licencyjnej zasiadają ludzie fałszywi&#8221;. Zapewniam, że na taką opinię z pewnością zareagujemy. Może już 21 lipca".

Kpina. Kpina. Kpina. Cracovia zajęła miejsce spadkowe - won do 1. ligi. I nie chodzi mi o to, że to akurat jest Cracovia. Niech to będzie i Odra Wodzisław - obojętne mi w tym przypadku, bo nie chodzi o prywatne animozje, choć zaraz mi ktoś będzie wmawiał, że jednak chodzi.

Co najlepsze - ŁKS nie dostanie pieniędzy za zajęcie siódmego miejsca w Ekstraklasie - ponad 2 mln złotych. Gratulacje. Spuścić klub, który ma problemy finansowe i na dodatek nie wypłacić mu kwoty, JAKA MU SIĘ NALEŻAŁA ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE - na boisku.

Z Cracovii wychodzą głosy, że im się to należało.
Im? Za co? Za żenujące wyniki i postawę sportową?

Do góry
#3285270 - 22/07/2009 18:24 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: mgr]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29788
mnie osobiscie wali to kto tam nie bedzie gral w przyszlym sezonie, z wiadomych wzgledow.

Troche szkoda LKS, bo nie dosc ze wywalczyl 7 miejsce to kasy za nie, nie dostanie.

Gornik ma male problemy finansowe z powodu spadku. Ale i tak jest na lepszej pozycji od LKS. 5,5 mln to minimalna kwota jaka stracil Gornik na spadku. Bilety tansze, transmisji z Canal nie bedzie. Czuje ze bez konkretnego sponsora to LKS poplynie... obym sie mylil

Do góry
#3285272 - 22/07/2009 18:26 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: mgr]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
mgr matko co Ci ta Cracovia zrobiła ?
Powtórzę znów :
Decyzję w sprawie licencji podjęto 28 maja 2009

Tabela 28 maja 2009:
13. Cracovia
14. Lechia Gdańsk
15. Górnik Zabrze
16. Arka Gdynia



ŁKS bez licencji, czyli meteorek profesjonalizmu

Komisja odwoławcza nie zajęła się we wtorek sprawą licencji dla ŁKS. Łodzianie zaczną sezon w I lidze. Podobno decyzja jest ostateczna. Podobno, bo jak powiedział mi jeden z członków komisji, w jego mniemaniu nieodwołalny wyrok zapadł już 28 maja. Wtedy zakończył się proces licencyjny dla klubów ekstraklasy na następny sezon. Według regulaminów komisja nic więcej zrobić nie może. Klub odwołał się do sądu administracyjnego, który zadecyduje, czy decyzja komisji jest prawidłowa. Jeśli przyzna rację ŁKS, proces przyznawania licencji łodzianom zacznie się od początku.

Dlatego, niezależnie od decyzji sądu, przez dwa miesiące obserwowaliśmy próby zgwałcenia komisji i zakpienia z i tak skompromitowanego, systemu licencyjnego.

Poprzednia ekipa rządząca polską piłką rozdawała licencje niczym ulotki przy wejściu do metra. Choć wierzycieli niektórych klubów trudno byłoby upchnąć w stodole, każdy licencję dostawał. Rok temu, na zakończenie służby polskiej piłce w starym, dobrym stylu przyznano ją Polonii Bytom.

Właśnie dlatego ŁKS krzyczy dziś tak głośno. PZPN przyzwyczaił, że własne regulaminy traktuje jak chiński rząd Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Spory rozdział w historii łamania przepisów, na straży, których powinien stać, dopisuje Grzegorz Lato, naciskając na komisję, by zachowała się po staremu. Wyrzuciła podręcznik licencyjny przez okno i nielegalnie przyznała ŁKS prawo do gry w Ekstraklasie. W mniemaniu władz PZPN dopiero wtedy pokazałaby, że dobro polskiej piłki nie jest jej obojętne.

Szturmował Lato komisję z zarządem, szturmował z komisją ds. nagłych. Determinacja prezesa w gotowości do brukania paragrafów doprowadziła do tego, że wiceprezydent Łodzi prosi dziś o ubezwłasnowolnienie komisji odwoławczej i nadanie licencji przez zarząd.

Komisja ugiąć się nie ma zamiaru. Jeśli wytrwa, okaże się meteorkiem profesjonalizmu w galaktyce ludzi stających na głowie, by polski futbol coraz bardziej oddalał się od europejskiego. Na chwilę. Władze PZPN nie zaryzykują ponownego starcia z wrogim, nierozumiejącym realiów związku, ciałem. Nie postawiłbym złotówki, że pozwolą dotrwać komisji w niezmienionym składzie do lipca przyszłego roku.

Do góry
#3285286 - 22/07/2009 18:37 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: craax]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Tak... Decyzję podjęto 28 maja.
I zbierali się jeszcze pięć razy tylko po to, żeby napić się wody mineralnej.

Swoją drogą, krytykowanie działaczy ŁKS-u za odwołania i walkę do końca - ciekawa sprawa.

Do góry
#3285296 - 22/07/2009 18:42 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: mgr]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
mgr skoro wywolales watek Widzewa to chcialem Cie poinformowac jesli nie posiadasz takich informacji ze ja nie wiem o jaka korupcje caly czas chodzi smirk

Jedyny czlowiek umoczony czyli Szymanski nie ma do dzis postawionego zarzutu przez Prokurature a jesli tak to w swietle prawa nie mamy co mowic o jakiejkolwiek korupcji

to tylko w kwestii prawa jesli tak bardzo juz chca go przestrzegac !!! swoja droga to ten Pan powinien juz dawno ogladac swiat zza krat bo nie beda go bronil mimo iz jestem kibicem tego klubu !!

co do mojego rywala zza miedzy
cala ta szopka z licencja to jakis cyrk i zgadzam sie z Marcinem ze nie powinno byc to tak odwlekane i dawanie zludnej nadziei a poza tym cale to przedstawienie przebiagalo w komicznych okolicznosciach od samego poczatku o czym dokladnie wiem od dobrych znajomych zza miedzy

Do góry
#3285301 - 22/07/2009 18:48 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: Inzaghi78]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Warto jeszcze przeczytac ten artykuł.
A.Bugajski - Przegląd Sportowy

Po ostatnich doświadczeniach z PZPN nie mam pojęcia, czy to już koniec licencyjnej telenoweli, nie wiem, czy nie nastąpi jakiś niewiarygodny zwrot akcji, nie objawią się jakieś sensacyjne dokumenty, z których będzie wynikać, że ŁKS powinien jednak grać w ekstraklasie.

Przecież tak było w ubiegłych latach z Polonią Bytom i Ruchem Chorzów.

Ale mam pewne podstawy przypuszczać, że tym razem decyzja Komisji Odwoławczej jest ostateczna. Bo ile razy może być ona zmuszana do rozpatrywania tego samego wniosku? Wczoraj jej szef - zresztą przewidzieliśmy już to w ubiegłym tygodniu - honorowo podał się do dymisji, co tylko pokazuje, w jakiej atmosferze musiał pracować jego zespół.

Natomiast drużyna trenera Grzegorza Wesołowskiego, która na boisku zajęła siódme miejsce, będzie musiała grać w pierwszej lidze. Rozgoryczony piłkarz ŁKS Marcin Adamski tuż po ogłoszeniu werdyktu zadzwonił do mnie, aby skonstatować że to pogrzeb polskiego sportu. Swoją opinię postanowił wyrazić też Paweł Drumlak, który zarzucił mi, że przez ostatnie tygodnie Przegląd Sportowy sprzyjał żywotnym interesom Cracovii, która kosztem ŁKS cudownie uniknęła degradacji, mimo że zajęła miejsce spadkowe.

Rozumiem rozgoryczenie piłkarzy, zdaję sobie sprawę, jak fatalnie się czują teraz kibice łódzkiej drużyny. Teraz jednak powinni mieć pretensje do działaczy i inwestorów, którzy są sprawcami gigantycznych kłopotów.

Przecież jeszcze niedawno sami przeciwko nim strajkowali. Wczorajsza decyzja była tylko smutnym zwieńczeniem trwającej blisko dwa miesiące bezsensownej walki o cofnięcie czegoś, czego cofać nie wolno. 28 maja był dla ŁKS dniem sądu ostatecznego, tak samo jak dla każdego innego klubu ekstraklasy, który odwoływał się od niekorzystnej decyzji.

Klub, który nie spełnia ścisłych wymogów licencyjnych w ściśle wyznaczonym terminie, nie może grać w najwyższej lidze. ŁKS o tym doskonale wiedział od początku sezonu. Oczywiście mógł przypuszczać, że PZPN tradycyjnie po kumotersku przymknie oko. I chociaż związkowi prezesi bardzo chcieli, to nie przymknął, dzięki czemu uszanował prawo, które ma obowiązek przestrzegać.

Dopiero teraz otwiera się szansa na normalność w przestrzeganiu przepisów, bo do tej pory wszyscy uczestniczyli w kabarecie. Gdy w przyszłym roku kolejny klub mający problemy z płynnością finansową nie dostanie licencji, będzie wiedział, że powoływaniem się na przypadki cudownie ocalonych niczego nie wskóra. Zaczęło się od ŁKS, ale od kogoś musiało się zacząć.

Do góry
#3285302 - 22/07/2009 18:49 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: Inzaghi78]
mgr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/09/2003
Postów: 17851
Skąd: Kraków
Widzew i tak został obroniony tym, że nagle stwierdzili, że... korupcja się przedawniła (przecież mieli wyrok, jak pozostałe kluby).
Dlaczego?
Dlatego, żeby nie spadli do trzeciej klasy rozgrywkowej.
Teraz muszą to odpokutować. Inne kluby też były degradowane, są wyczyszczone i wracają. Trudno, ale powoli się to wreszcie kończy chyba.

Do góry
#3285319 - 22/07/2009 19:01 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: Inzaghi78]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Ktoś musiał być pierwszy. Padło na ŁKS. Lepiej późno niż wcale. Jeśli chcemy, aby kluby były profesjonalnie zarządzane, miały porządny stadion to trzeba przestrzegać wymogów licencyjnych. Ruchowi i Polonii jeszcze się udało, ale tylko dlatego, że w komisji licencyjne zasiadały pionki. Przecież to nie komisja chciała dodatkowo rozpatrzywać wniosek, tylko PZPN. Na szczęście nie ugięli się pod presją PZPN-u i Drzewieckiego. Oby było to zwiastunem normalności w kwestii licencji. Wiadomo, że szkoda kibiców, piłkarzy i innych, którzy przyczynili się do utrzymania, ale wymogi są nieubłagane.
Krew mnie zalewa, jak czytam wypowiedzi "obiektywnych". Drzewiecki mówi, że liczy na sprawiedliwą decyzję, ale wg niego miejsce ŁKS-u jest w ekstraklasie laugh To samo dzisiaj Piechniczek:
"To karygodna wręcz nielojalność i cynizm"
"Moim zdaniem sprawa jeszcze nie jest zakończona. Jak członkowie tej komisji mogli zignorować prośbę prezesów PZPN o ponowne rozpatrzenie sprawy? Będę wnioskował o zdymisjonowanie członków komisji."
"Procedura licencyjna? Zgoda, ale nie można działać bezdusznie"

Pozostaje pewnien niesmak, że Cracovia dostała się kuchennymi drzwiami. Teraz nic nie można na to poradzić. Takie są przepisy, że drużyna bez licencji spada na ostatnie miejsce. Najlepiej, żeby w miejsce karnie zdegradowanej drużyny awansowała kolejna z 1. ligi.

Do góry
#3285329 - 22/07/2009 19:11 Re: Rozmowy o polskiej piłce nożnej /8/ [Re: mgr]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: mgr
Widzew i tak został obroniony tym, że nagle stwierdzili, że... korupcja się przedawniła (przecież mieli wyrok, jak pozostałe kluby).
Dlaczego?
Dlatego, żeby nie spadli do trzeciej klasy rozgrywkowej.
Teraz muszą to odpokutować. Inne kluby też były degradowane, są wyczyszczone i wracają. Trudno, ale powoli się to wreszcie kończy chyba.


masz racje korupcja moim zdaniem nie powinna sie przedawniac ale dopoki Szymanski nie zostanie postawiony w stan oskarzenia przez prokurature to nie mozemy mowic o zadnej KORUPCJI
Inne kluby byly degradowane bo zamieszani w korupcje ludzie sa uznani jako winni w swietle prawa !!!

jezeli napadniesz babcie i wyrwiesz jej piterek ale nie zostanie Ci przedstawiony zarzut prokuratorski to jestes niewinny w swietle prawa tak ??? przeciez to proste !!!

Do góry
Strona 30 z 34 < 1 2 ... 28 29 30 31 32 33 34 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (igea23, ANZELMO, Sensei, Szuman, Irek), 3954 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582113 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49