Opcje tematu
#3334314 - 15/08/2009 02:12 National & CFA - sezon 2009/10
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Et voila. Oddzielny temat dla National i CFA. Naturalnie, wszelcy miłośnicy typowania CFA2 i Division d'Honneur także będą tu mile widziani wink

Większa część spotkań jutro. Tymczasem dzisiejsze mecze już za godzinę, więc żeby nie tracić czasu daruję sobie podawanie zestawu par i skupię się na dwóch propozycjach:

Evian Thonon Gaillard - Paris FC
Wicelider kontra sąsiad zespołów znajdujących się w strefie spadkowej. Evian Thonon Gaillard to nowa nazwa drużyny Croix de Savoie. W roku 2003 Croix de Savoie powstało w wyniku fuzji FC Gaillard i FC-Ville-la-Grand. Cztery lata później doszło do kolejnej fuzji z Olympique Thonon Chablais, w wyniku czego klub nosił nazwę Olympique Croix de Savoie 74. Latem tego roku władzę nad klubem przejął prezydent grupy Danone, pan Riboud, który zdecydował się na kolejną zmianę, na rzeczone Evian Thonon Gaillard. Riboud zainwestował w klub wielkie - jak na tę klasę rozgrywkową - pieniądze, aby poprawić system szkolenia w klubie, a także awansować szybko do Ligue2. Istotnie, kadra zespołu jest imponująca, co przynosi już powoli efekt. Evian wygrał dwa pierwsze spotkania (choć rywali nie miał najmocniejszych) bez straty bramki i dziś przypuści szturm na pozycję lidera. Paradoksalnie, drużyna trenera Paille'a jest zdziesiątkowana kontuzjami. Od początku sezonu pauzują z tego powodu Farina, Bugnet, Berigaud, Sanchirico, Pouye, Leblanc, Bustamente, Angoula oraz M'Boup, z których przynajmniej dwójka wydaje się mieć pewne miejsce w pierwszym składzie. Pomimo nieobecności tych zawodników, Evian imponuje grą. Mając w przodzie zawodników z doświadczeniem w wyższych ligach (m.in. Amalfitano, Barbosa, Gousse) oraz najlepszego bodaj wykonawcę rzutów wolnych w całej lidze (Bouby), drużyna Ribouda jest bardzo mocnym kandydatem do awansu. Jej dzisiejszy oponent, Paris FC, ma na koncie punkt po porażce w Gueugnon i remisie z Troyes u siebie. Nieskuteczności Lafourcade'a i spółki klub z Charlety zawdzięczać może fakt, że w 90. minucie meczu z ESTAC przegrywał zaledwie 0:2. Wtedy to po wątpliwym rzucie karnym w 92. minucie oraz fatalnym błędzie bramkarza w 93. minucie, malutki paryski klubik dokonał cudu i doprowadzil do remisu 2:2! W dzisiejszym meczu goście wydają się stać na straconej pozycji. PFC nie ma ani ambicji, ani pieniędzy, żeby walczyć w tej lidze o coś więcej, niż tylko środek tabeli. Ambicje gospodarzy sięgają awansu z pierwszego miejsca i pomimo braku tak wielu zawodników są zdecydowanym faworytem dzisiejszego pojedynku. W poprzednim sezonie Croix de Savoie dwukrotnie ograło Paris FC (3:2 na wyjeźdze i 2:0 u siebie). Teraz różnica pomiędzy zespołami jest jeszcze większa.
Evian Thonon Gaillard 7/10 po 1.75 w Bwin

Inny typ:
Gueugnon 3/10 po 2.40 w Expekt

Pozdrawiam smile

Do góry
Bonus: Unibet
#3335010 - 15/08/2009 05:03 Re: National & CFA - sezon 2009/10 [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
0/2. Auć.

Evian stracił zasłużenie bramkę i dał się zepchnąć do defensywy. Gospodarze obudzili się w ostatnich dwudziestu minutach i... mogli strzelić z pięć bramek, jednak marnowali w sposób niewiarygodny kolejne okazje. W 80. minucie doszło w polu karnym PFC do kontrowersyjnej sytuacji - piłka odbiła się od ręki obrońcy gości, ale sędzia nie wskazał na jedenastkę. Cóż, jak się zaczyna grać w 70. minucie, wygrać nie można. Gueugnon? Nie czytałem jeszcze raportu. Uznałem, że to dobry typ, bowiem w Reims dzieje się równie źle jak w Nantes - kibice chcą odejścia prezydenta, a przed dzisiejszym meczem sami obstawiali własną porażkę. Myślałem, że to dobry bet. Pomyliłem się. Cóż, póki co swoim powrotem robię więcej szkody, niż pożytku... Mogę jedynie przeprosić.

Zdravim.


Do góry
#3352500 - 22/08/2009 11:13 National [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Kurs 5.30 na Frejus w Bwin to kuriozum. Mniejsza o tabelę, Frejus fantastycznie się wzmocnił jako beniaminek i nie zasługuje na >4.00 w meczu derbowym. Nie będzie im łatwo, ale w sparingach ograli Cannes 1:0 na jego boisku. Przy takim kursie nawet 1/10 ma sens - daję im circa 25-30% szans na triumf smile

Evian >2.50 to też raczej przesada... Plabennec według mnie będzie sklasyfikowany na koniec sezonu poniżej 10 miejsca, Evian z funduszami Danone'a zagra natomiast o awans.

Do góry
#3354076 - 23/08/2009 05:14 Re: National [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Nareszcie jakieś sensowne wyniki!

Evian Thonon Gaillard zainkasował trzy punkty w meczu z Plabennec. Mnie udało się złapać 2.60 smile Frejus wygrać, nie wygrał, ale prowadził i ostatecznie zremisował. Kurs był przesadzony i smaczny nawet z podpórką.

Vive la France!

Do góry
#3354167 - 23/08/2009 06:34 Re: National [Re: Prem]
czarny rts Offline
member

Meldunek: 29/03/2009
Postów: 195
Skąd: małopolska
Witam! Prem wielkie dzieki, bo dzisiaj zapozyczyłem od Ciebie ten Frejus, kurs na nich był za wysoki tak ze postawiłem remis noj siadło. Przyznam ze akurat ta liga to dla mnie poprostu abstrakcja, jedynie Cannes kojarzyłem.
pozdrawiam i czekam na inne typy!

Do góry
#3507373 - 11/11/2009 21:51 CFA [Re: czarny rts]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Dziś moją uwagę przykuły trzy mecze z oferty na IV ligę francuską (CFA). To bardzo trudna do wytypowania liga, także bez szaleństw:

futbol 11.11.2009 (15:00)
Andrezieux - Martigues 2 @2.60 4/10
Identyczne spotkanie w maju zakończyło się zwycięstwem gości aż 4:0. Gospodarze łakną rewanżu za tamten pogrom, ale zadanie będą mieli wyjątkowo utrudnione. Z kontuzjami borykają się obrońcy Olivier Courand (10 razy w wyjściowej jedenastce/1 gol), Pierre-Luc Descignes (2/0) i Alexandre Charentus (1/0), pomocnicy Renaud El Atmani (9/0) i Vincent Plassard (7/0) i napastnik Tom Dubreuil (7/4). Udział każdego z nich w dzisiejszym meczu jest mocno wątpliwy. Martigues to jeden z najmocniejszych zespołów ligi, którego miejsce jest bez wątpienia co najmniej ligę wyżej. Andrezieux okupuje przedostatnie miejsce, ostatni mecz wygrało na początku września i niewiele wskazuje na to, żeby miało się to dziś zmienić.

futbol 11.11.2009 (15:00)
Montpellier II - Agde 1 @1.70 4/10
Rezerwy Montpellier zagrają dzisiaj wzmocnione czterema piłkarzami z kadry pierwszego zespołu (Pionnier, Delaye, Dernis, Compan). Goście nie wygrali jeszcze na wyjeździe (2 remisy i 4 porażki), strzelając zaledwie jednego gola i tracąc aż jedenaście. Gospodarze z pomocą zawodników z doświadczeniem zebranym w Ligue1 powinni sobie poradzić.

futbol 11.11.2009 (18:00)
Vesoul - Colmar 2 @2.60 2/10
Vesoul to zespół wyjątkowo solidny na własnym obiekcie (3-1-1). W ostatnim tygodniu szeregi gospodarzy przetrzebiły jednak kłopoty zdrowotne, z którymi borykała się większość zawodników. Ostatecznie przeciwko Colmar zabraknie czterech graczy. Są to: obrońcy Florent Nicot (9/0), Arnaud Demuth (10/0) i Vincent Fournier (1/0) oraz pomocnik Mathieu Asdrubal (8/0). Colmar choć jest wiceliderem, to na wyjazdach spisuje się fatalnie i pozostaje od pięciu meczów bez wygranej na boisku rywala. Dziś zespół z Alzacji ma realne szanse na przerwanie złej passy.

Wszystkie kursy z Bwin. Wyniki na żywo znajdziecie TUTAJ.

Zdravim smile

Do góry
#3507862 - 12/11/2009 01:17 Re: CFA [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Kompromitacja... Martigues 1:3, Montpellier II 0:1. Nigdy więcej CFA, lepiej rzucić kostką.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, czubek, burbon, Platini, Lukasz111, Sensei, igea23, akagi, wHiTe_StAr), 2153 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581205 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49