Strona 2 z 44 < 1 2 3 4 ... 43 44 >
Opcje tematu
#3458679 - 15/10/2009 15:06 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: ELDORADO]
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
na kontraktach został tylko jeden GRUBAS /40-45%/ czyli drugi się s p u ś c i ł .
L - ki go zjadły albo wykorzystał sytuację do wyjścia z zarobkiem /jeśli był po dobrej stronie/

czyli GRUBAS jedzie do góry !!!!!!!

Do góry
Bonus: Unibet
#3460807 - 16/10/2009 20:09 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: djviejo]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

miała być i będzie, chyba nie jesteś tak naiwny wierząc że będzie rosło bez korekty smile pytanie jak głęboka ona będzie.

dla kogos kto jest spekulantem i żyje rynkiem na co dzień naturalne jest że koryguje się teorie, bo sztywne trzymanie się swoich prognoz nie prowadzi do niczego dobrego. trend is your friend.

wiem co pisałem i sie biję w pierś, bo uważałem parę miesięcy temu że w wakacje polecimy na południe.
jednak zbyt szybko śmiejesz się z mojej obecnej teorii, wyraźnie pisałem na początku października, że bardziej prawdopodobne jest uformowanie nowego szczytu i dopiero później czerwień. zacytuję siebie: "zrobi to jeszcze jednym impulsem wzrostowym w najbliższych kilku tygodniach." dopiero połowa października minęła, więc poczekaj z osądem. coraz więcej ludzi wątpi w recesję i korektę, coraz więcej jest przekonana że dyrygent zajmuje elki.

łatwiej jest pisać po fakcie, trudniej podać antytezy i prognozy.

klin zwyżkujący? czemu nie. fala c w dół, w przystankiem i implusem wzrostowym ok. 20% niżej od szczytu. a później znów nisko. szczyt który wkrótce będzie na indeksach, może być szczytem nieosiągalnym przez wiele długich miesięcy.

warto czasem włączyć tv i posłuchać co ma myśleć tłuszcza. jeszcze niedawno jak pytano o skolapsowanie lollara to ludzie się śmiali ale wsytarczy spojrzeć na wykresy i widzimy czy traci czy zyskuje na wartości. dziś coraz bardziej jest podkopywana jego potęga nawet w telavizji. oficjalnie mówi już się o odchodzeniu od lollarka jako waluty światowej. więc znów większość będzie mocno zdziwiona, jak zacznie się zwijanie carry trade + zwałka na giełdach i dolar zacznie się umacniać. już niedługo. choć będzie to łabędzi śpiew smile

ja mam tylko jedną spółkę z wig20 i jedną małą z nadzieją na dynamit smile sztuką jest wycofać się gdy jest się na plusie.

http://money.cnn.com/2009/10/15/real_estate/foreclosure_crisis_deepens/index.htm?eref=aol hossanna !

pozdro smile

Do góry
#3461089 - 16/10/2009 22:38 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: mura]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Zmieniasz sie Mura jak kameleon...rok temu pisales, ze dotkniemy 1000 na WIG20, dzis piszesz, ze korekta nadejdzie...

Korekta bedzie i kazdy to wie, Ty caly czas pisales o zwale, dzis juz sam tego nie jestes pewien, nie wiesz jak gleboka bedzie korekta...

Juz nie mowiac nic o tym jak byles swiecie przekonany o slusznosci swoich teorii.

Niedlugo zycie zweryfikuje Twoja litere W wink

Do góry
#3461180 - 16/10/2009 23:23 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: polskignom]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

pisałem o 1100 pkt. i to wciąż aktualne, to jedna z wersji (wówczas dla mnie najbardziej prawdopodobna, dziś już nie tak mocno), jeśli wierzyć elliottówkom, pisałem niedawno że test zeszłorocznych dołków to najmniejszy wymiar kary, a licze się z tym że może być znacznie gorzej, Eldo pisał że to będą poziomy sprzed upadku lehmanna, czarno na białym, rękawice podjęte i czas rozstrzygnie wynik, jak chcę poczytać sobie wiecznych zwycięzców, miszczuf świata to wchodzę sobie na wklej se kuponika albo kwazi.
napisz jakieś swoje prognozy, będzie można zweryfikować, np. wi20 już nigdy nie będzie niżej niż 1700. i będzie wiadomo jaki scenariusz zakładasz.
to normalne że tworzy się różne symulacje (w obie strony), zakłada się najbardziej prawdopodobne, ale to rynek daje odpowiedź i ja się z nim nie kłócę.
zresztą szkielet przewidywań jakoś dziwnie pasuje, złoto rośnie (prędzej zobaczymy 1200 na złocie niż sp500 moim zdaniem), dolar się osłabił, a za kilka lat będzie to takie oczywiste że się zdeprecjonuje, oczywiste będą efekty peak oil w gospodarce.
spokojnie sobie czekam na obamagedon, powodów do zwały jest całe mnóstwo, zapewne zacznie się od jakiegoś mocnego ciosu medialnego, może kenijczyk wypuści jakiegoś swojego białego gołębia w świat. walka trwa na intrumentach pochodnych, ale to niewidoczne dla oczu.
łatwiej przewidzieć co się wydarzy, niż kiedy. tutaj tkwi zasadnicza różnica między AT a AF.
założenie moje jest takie że jesteśmy w wieloletnim rynku niedziedzia, i jakoś za cholerę nie chce mi wyjść inaczej.
powodzenia, pewnie tłuczesz teraz niezłą kapuchę na bananie!

Do góry
#3462190 - 17/10/2009 12:05 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: mura]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Tylko, ze jak bedzie zwala za kilka lat, to tak, czy siak Twoje prognozy beda nietrafne...

Bo pisales o tym, co sie mialo wydarzyc tu i teraz...

Co do moich prognoz, to dobrze wiesz, ze wielokrotnie sie z Toba nie zgadzalem i dalej nie zgadzam w kilku kwestiach wink

Do góry
#3466133 - 19/10/2009 23:46 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: polskignom]
adm111 Offline
stranger

Meldunek: 15/07/2009
Postów: 17
No to ja podam swoją prognozę. Na zasadzie - co bardziej prawdopodobne. Zasada jest taka, że czekamy na sygnał wejścia/wyjścia a nie na zasadzie spekulacji i zgadywanek. Fakty:

1. bardzo ważny moment rynku:
a. okienko bessy (po którym nastąpiły 3 gigantyczne czarne świece pod rząd - 2-gie mega pierdolni*** we wrześniu 2008 r.
Okienko to znajduje się w przedziale: 2300-2370 na wykresie tygodniowym. JEST TO ISTOTNY OPÓR co widać obecnie.
b. kształtuje nam się 3 szczyt. 4- tego już nie będzie - bardzo mało prawdopodobne

2. albo nie będzie 3-go szczytu i wtedy UP, albo w dół.
Ja myślę, że jednak tego oporu nie przebijemy.
Wszystko patrzymy na wykresie tygodniowym i wyjaśnienie przyjdzie nam w piątek w tym tygodniu. W piątek około 16 warto zająć pozycję na kontraktach.

3. Dlaczego nie w górę? Obroty mierne, nie ma tego już pędu, rynek wygasa. Przy bardzo dużych obrotach biała świeca parę dni temu a na drugi dzień przy bardzo duzych obrotach czarna świeca. To nie wróży wzrostów. I nie pasuje mi tutaj układ fal Eliota.
Jeśli mielibyśmy przebicie okna bessy, wybicie byłoby gwałtowne i skończyłoby się na poziomie około 2600pkt. Byłaby to wtedy wydłużona fala 3 i cała struktura kończąca tę falę - czyli szczyt fali 5-tej musiałby oscylować w granicach 3000 pkt (WIG20 oczywiście) - 61.8 FIBO.

Zastanówmy się - czy poziom 3100 pkt jest realny? Mielibyśmy do czynienia z pionową ścianą (parabolą wznoszącą) jak w przypadku EUR/PLN. Tylko, że tam czynnik miał wymiar czysto spekulacyjny i żydowski.
Jak ktoś prześledzi wzorst EUR/PLN - tam idealnie powstało 5 fal zgodnie z Eliotem i pionowa ściana wzrostowa.

Ten wariant jednak odrzucam. Giełdy jeśli chodzi o akcje tak się nie zachowują. Plus sytuacja w kraju, dziura budżetowa itp. brak korekty.

No i jeszcze ważne - mamy pierwszy wazny poziom FIBO 38.2
FIBO 50 bym odrzucił to rzadko wystepuje.

Kluczowym dla rozstrzygnięcia będzie ten tydzień moim zdaniem - i jeśli byki nie przebiją okienka bessy o którym wyżej pisałem (a raczej nie przebiją), utworzą na tygniowym wykresie z dużym prawdopodobieństwem szpulkę albo - co by było lepsze - doji.
Wtedy sprawa jest dośc prosta, przechodzimy do pkt 4:

4. Cały ten zamęt wśród analityków, czy to już hossa czy bessa, spowoduje, że jak rynek spadnie do 1760 to utworzy nam formację głowy, potem prawe ramię, przecięcie szyi koło stycznia 2010 i albo zjazd na 1100 - akurat jest to dystans - szyja-głowa - albo formacja: lewe ramię-głowa-prawe ramię zostanie zanegowana i wtedy UP, UP.
Ale to będzie można łatwo zdiagnozować stosunkowo.

W aspekcie długoterminowym - styczeń 2010 da nam odpowiedź i będzie kluczowy dla giełdy.

A twierdzę, że formacja głowy nastąpi, gdyż tak naprawdę kryzys uderzy w nas z opóźnieniem - USA trochę się podciągnie a my w dół - tak mówią statystyki, że przy mega kryzysach światowych kraje "ościenne" odczuwają to dopiero po 2 latach.
I to by się zgadzało.

Tak czy siak, myślę, że pozycje krótkie są bardziej preferowane.

Prawdopodobieństwo WIG UP:20-30%
Prawdopodobieństwo WIG DOWN: 80-70%

Ja tak to widzę

Do góry
#3467488 - 20/10/2009 21:44 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: adm111]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Jak to pisze jeden z moich ulubionych autorow az dziw bierze ze Obama nie dostal Nobla z dziedziny ekonomii grin

Faktycznie ma racje bo realna gospodarka jest w stagnacji, bezrobocie rosnie , place spadaja , kryzys na rynku nieruchomosci rozwija sie w najlepsze a na rynkach panuje euforia hossy ... grin

wlasnie przyszly o 14.30 kolejne fatalne dane z rynku nieruchomosci :

Rozpoczęte budowy domów Wrzesień 590 tys. Prognoza :611 tys.
Pozwolenia na budowę domów Wrzesień 573 tys. Prognoza : 590 tys.

Do góry
#3467611 - 20/10/2009 22:16 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: Inzaghi78]
adm111 Offline
stranger

Meldunek: 15/07/2009
Postów: 17
Myślę, że teraz jest godz. 15.10 i warto wziąć shorta na WIG20.
Przebicia nie widać, siły nie ma, robi się nam ładna doji na dziennych (kontrakty). A jesli tak, to scenariusz mój ma szanse się sprawdzić - bo jesli dziś na dziennych będzie doji, to akurat środa, czwartek i piątek - 3 dni w sam raz by rynek lekko opadł i zrobił nam doji na tygodniowych. A jesli tak - to naprawdę - wypierd**** ze wszystkich akcji bo naprawdę będzie masakra kilkuset punktowa.

S/L- 2397

T/P - to już wedle życzenia - ja myślę, że 2200 to minimum (zachowana zasada 3/1). A tak naprawdę TP powinien być dużo większy - zamknięcie wtedy ok. 1700-1800.

Do góry
#3467826 - 20/10/2009 23:39 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: adm111]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Niedzwiedzie nastroje jak widze panują , jeszcze porosniemy zbyt duzo kasy jest wladowane w L , zeby byczki nie mogly sobie jeszcze troche poszrzowac ku nowym szczytom , a realna gospodarka ? co tam poki jest kasa z golenia małp mozna sie bawic nie zwazając na nią , chwilowe przystanki i dalsze wzrosty na zwale jeszcze nie czas , chyba ze laureat pokojowej nagrody nobla wysle swe wojska z misją pokojową do Iranu laugh chocciazby dlatego zeby dolar rzeczywiscie nie stał się zielonym śmieciem smile

POZDRO
ELDO

Do góry
#3469817 - 21/10/2009 20:27 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
A tymczasem nasza słodak spółeczka budzi sie ze snu ooo kasa piwo

Do góry
#3469939 - 21/10/2009 21:38 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: ELDORADO]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
ASTARTA hura

jak wiesz Eldo nigdy w nia nie watpilem wink choc na oklaski jeszcze duzo za wczesnie, ale cieszmy sie tym co jest na ta chwile piwo

Do góry
#3470144 - 21/10/2009 23:35 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: Inzaghi78]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Inzaghi78
ASTARTA hura

jak wiesz Eldo nigdy w nia nie watpilem wink choc na oklaski jeszcze duzo za wczesnie, ale cieszmy sie tym co jest na ta chwile piwo


opor na 26,60 przełamany z kretesem teraz powinny być wzrosty do publikacji wyników , które na bank bedą, albo bardzo dobre albo świetne smile
hecuje mnie tez moja wczorajsza prognoza co do ogólnego , niedźwiadki gdzie te wasze ramiona i głowa laugh

Do góry
#3470196 - 22/10/2009 00:01 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: ELDORADO]
adm111 Offline
stranger

Meldunek: 15/07/2009
Postów: 17
Hehe, kolego, nie bądź niepoważny. Uważaj na Astartę bo 22 października może się źle kojarzyć. Ta dzisiejsza świeczka o niczym nie świadczy. Co więcej - może to być fałszywe wybicie i często w przeszłości było tak, że biała to był szczyt.
Tak nasza giełda ma. Oczywiście, przewidzenie szczytu jest znacznie trudniejsze niż granie z trendem. Ja uważam, że dzisiaj nic się nie rozstrzygnęło, okienko bessy nie zostało przebite, jutro i piątek pokaże co i jak.

Może być zgodnie z twoim scenariuszem a może i mój zacznie się powoli realizować. Formacja o której pisałem to nie formacja jednodniowa wink

Do góry
#3470228 - 22/10/2009 00:19 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: adm111]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: adm111
Hehe, kolego, nie bądź niepoważny. Uważaj na Astartę bo 22 października może się źle kojarzyć. Ta dzisiejsza świeczka o niczym nie świadczy. Co więcej - może to być fałszywe wybicie i często w przeszłości było tak, że biała to był szczyt.
Tak nasza giełda ma. Oczywiście, przewidzenie szczytu jest znacznie trudniejsze niż granie z trendem. Ja uważam, że dzisiaj nic się nie rozstrzygnęło, okienko bessy nie zostało przebite, jutro i piątek pokaże co i jak.

Może być zgodnie z twoim scenariuszem a może i mój zacznie się powoli realizować. Formacja o której pisałem to nie formacja jednodniowa wink


Formacja o której piszesz pojawiła się juz w lipcu br. i tez było wiele wróżb , ze polecimy na wigu na 1700 wtedy bodajże , nie lekcewaze bynajmniej AT ale śmieszą mnie kolesie któr patrzą na wykresy jak w bożka odrzucając logiczne myslenie , formacje są wtórne i najpierw trzeba rozumieć skąd one się biorą, a dopiero później się nimi przejmowąć kolego
Astra to papier bardzo mocno wyleszczony po ponad dwumiesięcznej konsolidacji w której to niecierpliwi oddawali papier w ręce, tym cierpliwym teraz ma prostą drogę do wzrostów , a o fundamencie nawet nie wspominając smile

POZDRO
ELDO

Do góry
#3470560 - 22/10/2009 02:40 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: ELDORADO]
adm111 Offline
stranger

Meldunek: 15/07/2009
Postów: 17
Cóż, nie mnie się równać z twoją logiką i nieomylnością.
Co do poprzedniej formacji - nie było podstaw by ją przyjmować za pewnik - za małe odbicie od dna w stosunku do całościowych spadków.
Teraz mamy poziom FIBO bardzo istotny. Skoro nie bagatelizujesz analizy techniczej, to wiesz jaki to bardzo istotny poziom i dostrzegasz różnicę chyba między wróżbami z lipca 2009 r a obecnymi.

A na dobranoc spójrz na 10 i 12 czerwiec oraz 20 i 21 października. Wykres świecowy, dzienny na WIG20. Daje do myślenia.

Juto wszystko się rozstrzygnie czy w górę czy w dół.

Do góry
#3470568 - 22/10/2009 02:45 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: adm111]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: adm111
Cóż, nie mnie się równać z twoją logiką i nieomylnością.
Co do poprzedniej formacji - nie było podstaw by ją przyjmować za pewnik - za małe odbicie od dna w stosunku do całościowych spadków.
Teraz mamy poziom FIBO bardzo istotny. Skoro nie bagatelizujesz analizy techniczej, to wiesz jaki to bardzo istotny poziom i dostrzegasz różnicę chyba między wróżbami z lipca 2009 r a obecnymi.

A na dobranoc spójrz na 10 i 12 czerwiec oraz 20 i 21 października. Wykres świecowy, dzienny na WIG20. Daje do myślenia.

Juto wszystko się rozstrzygnie czy w górę czy w dół.


juz sie rozstrzygnęło smile padły ważne opory na eurdolarze 1,50 i na ropie 80 , nadal chcesz otwierac s-ki ? cool

Do góry
#3471235 - 22/10/2009 04:53 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: ELDORADO]
adm111 Offline
stranger

Meldunek: 15/07/2009
Postów: 17
No dokładnie - jutro rano otwieram S-kę z bardzo bliskim stopem.
Nasz rynek jest raczej skorelowany z S&P500 a nie z walutami.
Przewidywałem że taki odbicie może mieć miejsce. Przyciąłem dzisiaj shorta na początku z małą stratą - co się opłaciło, bo rynek od razu nie zanurkował. Wrecz przeciwnie, odbił w górę.
Dlatego jutro drugi raz shorta atakuję.

A w USA nie za wesoło mają laugh

Do góry
#3471757 - 22/10/2009 17:04 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: adm111]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
ASTRA piwo kasa grin

Do góry
#3471760 - 22/10/2009 17:11 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: adm111]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: adm111
Hehe, kolego, nie bądź niepoważny. Uważaj na Astartę bo 22 października może się źle kojarzyć. Ta dzisiejsza świeczka o niczym nie świadczy. Co więcej - może to być fałszywe wybicie i często w przeszłości było tak, że biała to był szczyt.


laugh laugh laugh

Do góry
#3471960 - 22/10/2009 19:50 Re: W co warto dziś inwestować? [6] [Re: ELDORADO]
adm111 Offline
stranger

Meldunek: 15/07/2009
Postów: 17
Ale z czego się śmiejesz? Widać ciężko zrozumieć słowo pisane.
Pisałem o ewentualnym szczycie i w kontekście zwały pisałem o Astarcie.
Jak leci giełda w dół to 80% spółek leci w dół. I trzeba być jasnowidzem żeby przewidzieć która spadnie a która nie podczas zwały. To zwykła loteria czego nie kumasz widać.

Poza tym co to ta Astarta? Spójrzmy.
4939, 1252, 5391, 1298, 650 (porywające) , 2396, 5799, 8300 (dzisiejsza biała świeca).

Po prostu zwalający z nóg volumen obrotu laugh
Jaki obrót w tysiącach był na jednej sesji, niech zgadne:

650 x 25,90 = 16835 zł shocked

Co to za spółka, ja rozumiem, że nie jeden kozak z mecz.pl mógłby być królem sesji piwo

No chybaze ktoś na giełdzie inwestucje 500 zł jak u buka - no to rozumiem - można się cieszyć, dziś tak jakby zakład 1,08 wszedł laugh

Do góry
Strona 2 z 44 < 1 2 3 4 ... 43 44 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (burbon, igea23, VVega, Józef Małolepszy, Zaixi), 2160 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581196 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49