Strona 1 z 33 1 2 3 ... 32 33 >
Opcje tematu
#3435724 - 02/10/2009 22:10 PlusLiga Mężczyzn 2009/2010
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Po imprezach z cyklu LŚ oraz ME x2 czas zejść na nasze polskie parkiety, czyli rozpocząć kolejny sezon w naszej ukochanej Polskiej Lidze Siatkówki smile PLUS LIGA 2009/2010 smile





Oficjalna strona: http://www.plusliga.pl/

LIVE : s portowefakty.pl + siatka.org + oficjalne strony zespołów PlusLigi


__________


Kto i gdzie? Bo jak już stało się tradycją w naszej lidze, sporo się zmienia... sporo transferów...



PGE Skra Bełchatów





______________________________________________________________


Asseco Resovia SA Rzeszów





______________________________________________________________


Delecta Bydgoszcz




______________________________________________________________


Domex Tytan AZS Częstochowa




______________________________________________________________


AZS UWM Olsztyn





______________________________________________________________


Jadar Sport Radom





______________________________________________________________


Jastrzębski Węgiel





______________________________________________________________


Neckermann AZS Politechnika Warszawska





______________________________________________________________


ZAKSA Kędzierzyn-Koźle





______________________________________________________________


Pamapol Siatkarz Wieluń





+ Ferreira tongue


______

Zapraszam do dyskusji smile

Do góry
Bonus: Unibet
#3435762 - 02/10/2009 22:24 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Misiek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń


Kursy na sezon:





Nową drużyną tego sezonu jest beniaminek z Wielunia smile Tutaj będę mógł jak czas pozwoli coś więcej zawsze napisać tongue i Wojtas również pewnie też coś tam od siebie wrzuci grin



To, że w tym sezonie będzie baaardzo ciekawie nikt chyba nie ma wątpliwości smile >>> Tutaj <<<



Jeśli chodzi o transmisje telewizyjne, to oczywiście POLSAT SPORT I TV4 będą rządzić smile


Harmonogram październikowych transmisji:

09.10.2009, godz. 18.00 Siatkarz Wieluń - PGE Skra Bełchatów - Polsat Sport
10.10.2009, godz. 14.45 ZAK SA Kędzierzyn-Koźle - Delecta Bydgoszcz - TV4
11.10.2009, godz. 14.45 Jadar Radom - Asseco Resovia Rzeszów - TV4
12.10.2009, godz. 18.00 Domex Tytan AZS Częstochowa - AZS UWM Olsztyn - Polsat Sport

16.10.2009, godz. 18.00 Siatkarz Wieluń - AZS UWM Olsztyn - Polsat Sport
17.10.2009, godz. 14.45 PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów - TV4
18.10.2009, godz. 14.45 Delecta Bydgoszcz - Domex AZS Częstochowa - TV4
19.10.2009, godz. 18.00 Jadar Radom - Jastrzębski Węgiel - Polsat Sport

23.10.2009, godz. 18.00 Neckermann AZS Politechnika Warszawska - Domex Tytan AZS Częstochowa - Polsat Sport
24.10.2009, godz. 14.45 Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów - TV4
28.10.2009, godz. 20.30 PGE Skra Bełchatów - ZAK SA Kędzierzyn-Koźle - Polsat Sport
30.10.2009, godz. 18.00 Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel - Polsat Sport


Na początek dwie transmisje z Wielunia grin

Do góry
#3441331 - 05/10/2009 21:14 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Misiek]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Fajnie, zalozylem identyczny temat, straciłem troche czasu, no nic ale to moja wina grin

Mała ciekawostka grin



Jak widać Bełchatów, Wieluń i Jastrzębie mają najwyższe ekipy.
Najbardziej doświadczone są Kędzierzyn, Bełchatów, Wieluń i Jastrzębie.
Zobaczymy jak się to przeniesie na wyniki w sezonie.




Kursy:

unibet



gamebookers




Skra oczywiście faworytem na mistrza u bukmacherów, nie ma się co dziwić, w tym roku kursy niziutkie, rok temu Gamebookers miał Skre na mistrza po @ 2,50 pozniej po @ 2,00, można było niezłą lokatę wyhaczyć grin Obecne 1,30-1,35 niskie, ale chyba nikt inny mistrza nie zdobędzie, to byłaby wielka niespodzianka, nie wiem co musiałoby się stać aby Skra nie zdobyła mistrza, mają taki skład mocny, że az strach. Także bardzo wysoka stawka i można zakładac lokatę niskoprocentową pod tytułem "Skra Mistrz" grin

Z innych betów, hmm niskie kursy bardzo na podium, jedynie co mnie kusi to Delecta 1-3 @ 5,00, mają naprawdę mocną pakę, Szymanski Grucha Woicki Jurkiewicz Sopko - to naprawde swietni zawodnicy, Bydgoszcz w tym sezonie moze sprawic duza niespodzianke, mam nadzieje ze sprawi, oby było ciekawie.

Co do 1-3 to kurs na Jastrzębie powinien być wyższy, @ 1,50 jest troszke zanizone jak na moje oko. Przebudowali praktycznie całą ekipę, potrzeba czasu żeby zaczęło to działać, a i tak nie ma pewności ze taki skład wystarczy.


Przed sezonem mam rowniez pograne, ze Pamapol Wieluń się utrzyma @ 1,90, jednak tego zakłądu już nie ma, wspominałem o nim jakies pare miesięcy temu, dlugo wisiał w ofercie, kurs spadł do 1,70 i teraz go wycofali niedawno. Wieluń w mniemaniu trenera Dacewicza utrzymałby sie w PlusLidze nawet bez wzmocnien, pokazali to demolujac 1 ligę oraz rywalizujac jak równy z równym z AZS Częstochową w Pucharze Poslki. Jednak wzmocnienia są i to duze, bo na newralgicznych dla tego zespołu pozycjach, czyli rozegranie(Stelmach),środek(Nowak) i przyjęcie(Ferreira). Ja wierzę, że się utrzymamy, bo po obejrzeniu ich treningow i sparingow uwazam ze są mocni i stac ich na urwanie punktu kazdej druzynie.



Ja juz nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Wieluń podejmować będzie Skre Bełchatów.
Czekamy na kursy ! grin

Do góry
#3443495 - 07/10/2009 00:30 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Wojtas_]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395

Bardzo ciekawa oferta u jednego z buków:





Delecta wyzej niż Częstochowa w końcowym rozrachunku bardzo dobrze wygląda @ 1,60


Delecta wyżej niż Jastrzębski @ 2,10 również można zaryzykować i skusić się.


Według mnie podium w sezonie 2009/2010 będzie takie:

1. PGE Skra Bełchatów
2. Asseco Resovia Rzeszów
3. Delecta Bydgoszcz


... Delecta sprawi jakąś niespodziankę, mussssssi grin

Do góry
#3443616 - 07/10/2009 01:30 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Wojtas_]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Odnośnie najlepiej punktujących w sezonie 2009/2010:





Co do Winiarskiego i Wlazłego po kursach @ 3,00 i @ 3,50 to jest to kompletnie nie do grania. Skra ma do rozegrania w tym seoznie tyle meczów, że będą duże rotacje, mierzą w Final Four Ligi Mistrzów, więc to dla nich bardzo wazny turniej będzie. Druga rzecz to kontuzja obu tych Panów. Michał wróci w połowie listopada podobno do gry, a Mariusz dopiero w grudniu. Także będą miec troszke mnie setów do rozegrania niż ich konkureci.



Martin Sopko @ 5,00 również nie do grania, kurs zbyt mały, podyktowany tym, że w poprzednim sezonie Sopko był wysoko w klasyfikacji punktujących, lecz nie uwzględniono tego, że do drużyny przyszły takie armaty jak Gruszka i Szymański. Także Sopko "Spoko" grin w tym sezonie wcale nie musi tyle punktować co poprzednio.


Siezieniewski, Ruciak i Terence(zobaczymy kto ile będzie grać), Możdżonek(żarty?), Pliński(żarty?), Antiga(człowiek od czarnej roboty jak Bąku, trzyma całe przyjęcie i defensywe, jak trzeba to zapunktuje), Gierczyński i Wika(Gierek czarna robota, teraz po przyjściu Akhrema różnie może być z grą duetu Wika/Gierek, będzie rotacja) nie mają zbytnich szans na zdobycie największej ilości punktów w sezonie.


Co do Jakuba Novotnego, ktory był najlepiej punktującym w sezonie 2008/2009 to w tym sezonie nie zdobędzie tylu punktów i tym samym nie zostanie najlepiej punktującym. Wlazły + obecna kontuzja Novotnego uniemożliwą mu to, jak już wcześniej napisałem będzie duża rotacja, dlatego drużyna zdobędize dużo punktów, a nie "liderzy" tacy jak Włazły, Winiarski i Novotny.




Aha, żeby nie być gołosłownym to proszę,staty z 2008/2009:




To po "wyrzuceniu słabszych killerów" przejdę do "najlepszych killerów" tego sezonu.

Po pierwsze moimi faworytami w tej klasyfikacji są Mikko Oivanen, Jakub Jarosz, Robert Prygiel, Grzegorz Szymański.

Przejdźmy do analizy ...

Oivanen @ 5,00 to bardzo dobry długoterminowy typ, jest to podstawowy atakujący, omijały go dotychczas kontuzje i dostaje bardzo dużo piłek od swojego rozgrywającego. W tamtym sezonie zdobył 386 pkt co dało mu 5 lokatę. Jednak zawodnicy z miejsc 1,3,4 już nie grają w PlusLidze, a o Novotnym pisałem wyżej. Widać też po sparingach, że Redwitz rzuca mu sporo piłek. Dlatego jest to jeden z głownych faworytów do "Killera Roku"


Jakub Jarosz @ 25,00, ten kurs to chyba jakieś żarty, Kuba zdobywa dużo punktów, gra drużyny Kędzierzyna opiera się w szczególności na atakującym, co widać po ostatnim sezonie gdzie Masny tak często obdarowywał Novotnego piłkami, że ten zdobył najlepiej punktującego. Także Kuba w tym seoznie zdobędzie sporą liczbę punktów.


Prygiel i Rybak obaj @ 9,00 będą trzymać atak w swoich zespołach, są to ligowe średniaki, będą walczyć, dużo piłek będzie szło do nich.


Inna bajka to Grzesiek Szymański @ 20,00, kurs bardzo dobry jednak tutaj trzeba rozważyć pare rzeczy. Grzesiek głowny killer zespołu, będzie dużo punktować, w Olsztynie zdobywał ponad 4 pkt na set, oczywiście nie zdobyl tych punktów tak dużo bo miał kontuzje. Dlatego trzeba rozważyć czy Grzesiek wytrzyma trudy całego sezonu, bo delikatnie mówiąc jest troszke "szklany".



Czarnymi końmi tej klasyfikacji mogą być Murek, Gruszka, Kurek po kursach odpowiednio @ 7,00 @ 8,00 @ 15,00.
Murek jak będzie liderem Częstochowy to będzie dużo punktować, może będie miał udany sezon bez kontuzji itp. Gruszka będie głownym bombardierem zaraz po Szymańskim, a Kurek, Kurek sezon zacznie na ataku, a później przejdzie na przyjęcie, będzie miał sporo meczów w PlusLidze, zęby nabić sobie punktów.



Kursy są dosyć wysokie dlatego proponuję zagrać kilka betów, w szczególności:

Oivanen @ 5,00

Jarosz @ 25,00

Prygiel @ 8,00

Szymański @ 20,00

Gruszka @ 8,00

Murek @ 7,00

Kurek @ 15,00



W moim mniemaniu ktoś z tych Panów zdobędzie "Killera Roku".


Jednak mogę mieć niezłe ździwko, gdy zdobędzie to Akhrem lub Abramov (niewiadomo dlaczego nie uwzględnieni w klasyfikacji). Może to jakaś podpucha, bo Akhrem naprawde dużo punktuje. A nie wspomniałęm jeszcze o brazylijskim atakujacym Jastrzębia, który był w poprzednim sezonie 4 w klasyfikacji punktujących w Greckiej Lidze.


Są to bardzo długoterminowe zakłady, rozstrzygnięcia w kwietniu, dlatego polecam to cierpliwym taktykom.


A i jeszcze zapomniałem dodać, najlepiej grać tych zawodników, ktorzy są podporą swoich druzyn i druzyny te są w maire dobre i grają dużo setów.


Przemyśleć i ostrożnie ze stawkami grin

Do góry
#3443628 - 07/10/2009 01:37 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Wojtas_]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Oj zapomniałem o:




Co do Gruszki to jestem w stanie zagrać overka, będzie podporą swojej drużyny, dostanie dużo piłek od rozgrywajacego i co najwazniejsze, będzie je kończyć.grin Kontuzje go omijają, bo to twardy zawodnik, a Delecta rozegra w tym sezonie dużo setów, powalczą z czołową czwórką jak równy z równym i mozę stracą jakiegoś seta z AZSami czy Jadarem lub Wieluniem.



Z Grzeskiem Szymanskim jak juz pisałem niewiadomo czy wytrzyma trudy całego sezonu, jednak w tamtym grając mało i tak zdobył te 240 pkt, ponad 4 pkt na set to duzo i jesli tylko jakies powazne kontuzje go omina to powinien przekroczyć tą linię. Zobaczymy ...



Link do statystyk z tamtego roku, bo widzę że coś niewyraźny: grin

http://stats.plusliga.pl/Ranking_Points.aspx




Pozdrawiam, Wojtas grin

Do góry
#3443634 - 07/10/2009 01:39 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Wojtas_]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
A gdzie są Błoński i Ferreira? tongue wink

Ciekawe zestawienie w poście Wojtasa, zapewne kilka osób skorzysta z tych wypocin smile

___

Kursów na razie na I kolejką nigdzie w sieci nie ma, ciekawe kto pierwszy się odważy grin grin


Stary profek rzucił swoimi skromnymi propozycjami:




Na zespół Gruszki i Grzesia, wydaję mi się i chyba nie tylko mi.. ostre value, ciekawe co na to buki w sieci, bo to najciekawsze spotkanie z tej I kolejki niewątpliwie.

Moje picki na kursy tongue :

pamapol - skra 5.90 - 1.10
zaksa - delecta 1.7 - 1.9
jastrzebski - warszawa 1.15 - 4.9
jadar - rzeszow 3.9 - 1.25 [1.30]
azs czewa - azs olsztyn 1.5 - 2.2


Więc tą Bydgoszczą ostro mnie zszokował prof

Do góry
#3444529 - 07/10/2009 19:05 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Misiek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Pierwszy odważył się Unibet : grin




Tak na gorąco, to:

* Na Skrę liczyłem na co najmniej @1.6 na 3-0
* Delecta @2.95 to value, set po @1.35 grin
* Czewa ostro zaniżona, Olsztyn chyba jest w stanie powalczyć...


I kolejka jak zawsze ciężka.. musimy wzorować się na tym co widzieliśmy na spotkaniach towarzyskich smile

Do góry
#3445787 - 08/10/2009 16:43 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Misiek]
Adiasz Offline
enthusiast

Meldunek: 23/07/2002
Postów: 264
Skąd: Wroclaw
ZAKSA - Delecta

Delecta - 2,95 - Unibet - 1/10
Delecta +2,5 seta - 1.35 - Unibet - 7/10

Według mnie bukmacherzy przesacowują kursy na Delectę, która poczyniła szereg wzmocnień...

******************

Domex Częstochowa - AZS Olsztyn

Over 160,5 - 1,60 - Unibet - 4/10
AZS Olsztyn +2,5 seta - 1,65 - Unibet - 4/10

Owszem, może i Olsztyn nie posiada najmocniejszego składu ale wydaje mi się, że w pojedynku z Domexem są w stanie ugrać jednego seta...



Edited by Giertyszek (08/10/2009 21:33)

Do góry
#3446515 - 08/10/2009 22:58 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Adiasz]
Matias88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/10/2007
Postów: 7186
Skąd: Krosno/ Wwa
Co do meczu ZAKSY to widziałem ich mecze w turnieju towarzyskim w moim Krośnie. Przyjechały też: Resovia, Polibuda i Jadar. Kędzierzyn nie wygrał tam nawet spotkania, minął miesiąc i oczywiście forma może przyjść. Oszukiwać nie ma co, więcej osłabień niż wzmocnień w zespole do tego przyjęcie było fatalne czyt. Samuelvo. Wszytko prawie w niego grane i Masny miał bardzo ciężko. Oczywiście był to turniej towarzyski do tego w okresie przygotowawczym ale jak już wyżej zostało napisane Delecta się wzmocniła i niespodzianka możliwa wink

Do góry
#3447470 - 09/10/2009 06:29 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Matias88]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Popieram jak najbardziej typ na Delecte


+2,5 seta po marnym kursie, ale i tak do grania

+1,5 seta po dobrym kursie równiez

no i dla ryzykantów oczywiście @ 2,95 na wygraną grin

kto co lubi...


Jest to pierwsza kolejka, a jak wiemy w pierwszej kolejce są niespodzianki, buki wystawiaja kursy troche w ciemno, Delecta wzmocniona i mozemy oczekiwac dobrego meczu.



Apropo niespodzianek, Pamapol Wielun +2,5 seta @ 2,55 grin

do tego oczywiście over 130,5 pkt @ 1,60

Do góry
#3448006 - 09/10/2009 20:20 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Wojtas_]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Dobra, już jutro startujemy z nowym sezonem 09/10, kurczę... jak ten czas szybko leci smile

To tak krótko ode mnie czego ja się spodziewam osobiście w tym sezonie... takie małe prognozy wink

Zbytnio oryginalny nie będę... Mistrzostwo Polski leci do Skry.. co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jeśli chodzi o zespół walczący w tym roku z Bełchatowem w finale... co do miejsc o reszcie, ciężko pisać, naprawdę ciężko... Czy taki Rzeszów będzie wyżej od Jastrzębia.. czy wyżej będzie Delecta od Mostostalu itd wink

Cholernie ciężka sprawa i dlatego możemy się spodziewać naprawdę super sezonu smile

Tak samo sprawa tyczy się walki na dole. Proszę nie wskazywać Wielunia do spadku.. jestem pewien, że czegoś takiego jak w wykonaniu siatkarzy Gdańska w poprzednim roku nie będzie... Miejsce w 8 realne, ale o tym troszkę później. O utrzymanie oczywiście Jadar,Pamapol, Olsztyn, Warszawa no i chyba Częstochowa...

Wiem, wiem, że straszne nowości napisałem, no ale musiałem grin

Już jutro zaczynamy zabawę, która potrwa bardzo długo smile Super sprawa, że co tydzień będziemy mogli zobaczyć aż 4 mecze z 5 na żywo - kapitalnie ! Na pewno to pozwoli w typowaniu, co do tego nie mam wątpliwości tongue Jak będzie.. oczywiście wszystko się okaże, ja tam jestem dobrej myśli, trzeba pozytywnie patrzeć w nowy sezon w nowy rok itd smile

Jutro... o 17:30 głos z Polsatu Sport zabrzmi: 'Witamy Państwa z hali beniaminka PlusLigi... Pamapol Wieluń podejmować będzie zespół Mistrza Polski Bełchatowską Skrę' grin


Parę słów odnośnie tego jutrzejszego spotkania:

Zespół z Bełchatowa chyba nikomu przedstawiać nie trzeba... 'Galaktyczni' tak jak ich gdzieś już w prasie nazwali i chyba dobrze, bo z takim składem, to oni mają obowiązek oczywiście zdobyć kolejne złoto, ale i FF LM to minimum, myślę, że będą chcieli pyknąć wszystkie trofea - ale to już inna bajka. Wiemy, że póki co kontuzjowani są panowie WWN czyli Winiar, Wlazły oraz Novotny, tak więc zostali bez atakującego. Na tej pozycji zapewne wystąpi jutro Kurek, na przyjęciu zagra para Bąku+Antiga, a co do innych to sprawa oczywista grin

ALE na przeciwko siatki staną takie gwiazdy, jak Stelmach,Nowak, Błoński, Ferreira, Buniak, Kryś, Luba crazy

Zespół z Wielunia to beniaminek... który jest skazywany na pożarcie i szybki spadek, nikt na nas nie nie liczy i może to i lepiej wink Ta drużyna może naprawdę spokojnie utrzymać się na pozycji 7-8... jest kilku ciekawych graczy takich jak np. Błoński na przyjęciu - koleś ma niesamowity skok i bardzo dobrą technikę, ala świder tongue na ataku Lubiejewski, którego przedstawiać chyba nie trzeba (zmiennik Grzesia Szymańskiego z Olsztyna) rozegranie - Andrzej Stelmach, środek to doświadczony Marcin Nowak oraz w tym meczu z konieczności będzie musiał wystąpić Buniak (Zajder - kontuzjowany) drugi przyjmujący, który dziś myślę, że wyjdzie w podstawowym składzie to Ferreira, koleś ma możliwości.. troszkę niestety słabszy w przyjęciu, miał być liderem, myślę, że nim nie będzie, ale coś tam dobrego do drużyny wniesie, musi smile w pogotowiu jak coś są panowie Kordysz i Wołosz, fajnie się zaprezentowali w sparingach.. również wniosą coś ciekawego na parkiet smile i jeszcze jak nie będzie szło naszemu podstawowemu atakującemu, jest Sarnecki - dynamiczna lewa ręka, potrafi mocno zaatakować grin smile

Dziś oczywiście zwycięstwo Skry jest nie podważane, pytanie tylko czy jesteśmy zrobić niespodziankę w postaci URWANIA SETA? wink

I mecz blabla... nie ma co się podpalać, więc myślę, że typek w postaci over 125.5 po dość mizernym, ale pewnym jak na moje kursie @1.30 w sam raz do trebelka, dubelka smile Ryzykowniej można spróbować .. over 130.5 po @1.6 - wszystko z unibetu.

siatka

Do góry
#3448243 - 09/10/2009 22:41 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Misiek]
iziPeff Offline
newbie

Meldunek: 27/07/2009
Postów: 36
Originally Posted By: Misiek
Dobra, już jutro startujemy z nowym sezonem 09/10, kurczę... jak ten czas szybko leci smile

jeszcze szybciej niż myślisz, bo dzisiaj wink

Do góry
#3449138 - 10/10/2009 16:37 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Wojtas_]
Arsen Offline
old hand

Meldunek: 09/08/2002
Postów: 1069
Skąd: Legia Warszawa
Originally Posted By: Amperek
Popieram jak najbardziej typ na Delecte

rok temu wszyscy popierali gre na Trefl, także uważałbym

ja wezme te +2,5 zobaczymy

do tego Politechnika +2,5 i mamy @2,32

Do góry
#3449143 - 10/10/2009 16:46 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: iziPeff]
qenius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 8367
żenada - tylko tak można skwitować wczorajsze poczynania trenera Skry. Skra w pierwszym meczu wygrała z beniaminkiem z Wielunia 3-1, mimo to jednak ich gra pozostawia dużo do życzenia. Wszystko według mnie wszystko za sprawą Nawrockiego, który już w pierwszym meczu pokazał, że nie nadaje się na stanowisko I trenera Mistrza Polski. Kilka przestoi w grze spowodowało to, że Skra straciła seta a mało brakło a mielibyśmy TB. Brak reakcji przy przestojach służył natomiast graczom z Wielunia. Wykorzystali swoją szansę i mało im zabrakło do zdobycia pierwszego punktu w PLSie. Tyle na temat wczorajszego meczu.

Co do dzisiejszych:
ZAKSA-Delecta - szereg wzmocnień jakie poczyniła ta drużyna(Grzyb, Szymański, Woicki czy MVP ME 09 Piotr Gruszka) musi przynieść porządany efekt. ZAKSA nie zachwyca. Już w spotkaniach przedsezonowych nie pokazałą nic dobrego, prezentując się szczególnie słabo w przyjęciu. Delecta 2,95, do tego można poszukać handi setowego -1,5 na zawodników z Bydgoszczy

Jadar-Resovia - ten mecz będzie dla podpiecznych Sucha sporym sprawdzianem. Do końca niewiadomo kto wystąpi na jakiej pozycji. Pewniakiem w pierwszej "6" jest zakupiony niedawno Robert Prygiel, który ma stanowić o sile ataku drużyny radomskiej. Na ostatnich treningach jako zmiennicy Prygla byli próbowani Wojciech Żaliński i Kuba Bucki, który z kolei został "przekwalifikowany" ze środkowego na atakującego, co według mnie nie jest dobrym pomysłem. Resovia jak zawsze dobra w przyjęciu z Igłą na libero. Zobaczymy jak zaprezentują się Oivannen, Gierczyński i Wika. Szykuje się ciekawe widowsko i według mnie nie zakończy się ono w 3 setach. Jadar +3,5 pkt 1 set, over meczowy 185,5 po 2.10 (Unibet)

Powodzenia piwo

Do góry
#3449150 - 10/10/2009 17:01 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Arsen]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
Tak patrzę na składy PLS i widzę ile zawodników wybiło się przez Częstochowę:

Bełchatów: Gacek, Winiarski, Bąkiewicz
Resovia: Gierczyński, Wika, Gawryszewski, Ignaczak
Delecta: Gruszka, Jurkiewicz, Woicki, Kokociński, Szymański
Olsztyn: Oczko
Pamapol: oczywiście: Stelmach, Nowak

Nie zdziwię się jak po nowym sezonie Cze-we opuszczą: Nowakowski, Wierzbowski, Zatorski lub Janeczek. Każdy z nich jest młody i można powiedzieć, że są w stanie osiągnąć poziom Winiarskiego, ś.p. Gołasia czy też Gacka jeśli mowa o Zatorskim... .

Żeby nie było jakoś off topicowo to kilka słów na temat meczu, który wzbudza chyba największe emocje tj. Kędzierzyn-Koźle - Bydgoszcz. Waldek Wspaniały wraca na swoje stare śmieci i na pewno co jak co ale już on coś wymyśli tongue . Jedynie gdzie widzę przewagę Kędzierzyna (choć to też sprawa dyskusyjna) to środek siatki. Poza tym, żeby młody Jarosz nie podjarał się sukcesem na ME za bardzo bo dziś "żelo" Szymański może mu pokazać, że ME już się skończyły. Podsumowując warto zagrać chyba Delecta zwycięstwo jednak ze stawką ostrożnie bo to początek sezonu i nikt tak naprawdę nie wie do końca (nawet zawodnicy) w jakiej są dyspozycji.

Do góry
#3449161 - 10/10/2009 17:14 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: qenius]
Cholo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/01/2005
Postów: 17415
Skąd: New Jersey
Originally Posted By: urit
Co do dzisiejszych:
ZAKSA-Delecta - szereg wzmocnień jakie poczyniła ta drużyna(Grzyb, Szymański, Woicki czy MVP ME 09 Piotr Gruszka) musi przynieść porządany efekt. ZAKSA nie zachwyca. Już w spotkaniach przedsezonowych nie pokazałą nic dobrego, prezentując się szczególnie słabo w przyjęciu. Delecta 2,95, do tego można poszukać handi setowego -1,5 na zawodników z Bydgoszczy


jaki GRZYB? chyba w lesie

Do góry
#3449221 - 10/10/2009 17:53 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Cholo]
qenius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 8367
faktycznie moja pomyłka, miałem na myśli Jurkiewicza

Do góry
#3449267 - 10/10/2009 18:38 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: qenius]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
"GaloGalo" z całym szacunkiem dla Ciebie, ale Wierzbowski poziom Winiarskiego? Nie żartuj grin Ten chłopak już dawno powinien wylecieć z Czewy i grać w jakiejś pierwszej, jak nie drugiej lidze. Janeczek też sie za bardzo nie wybił, więcej sie pokazał grając w Gwardi Wrocław. Zatorski prawda, jednak to Bełchatowianin pełną gębą, wypożyczony żęby się ogrywać i żeby Skra miała pozniej z niego pociechę.



Co do wczorajszego meczu Pamapol - Skra. ładny meczyk, ja miałem dużo emocji, wiadomo dlaczego. Tie break był bardzo blisko, jednak mam wielki żal do trenera Dacewicza, żę trzymał Wołosza na boisku przez całe 2 sety, mimo iż ten chłopak się spalił na samym początku meczu i nic nie grał, a Michał Błoński to świetny zawodnik i wszyscy sie o tym przekonacie. Druga sprawa Buniak-Zajder, ten drugi z kadryB, jednak wraca po kontuzji, eh była szansa, nasi nie wytrzymali napięcia. Szkoda też, że Brazylijczyk Ferreira nie dostał licencji jeszcze i nie mogł grać wczoraj. Za tydzień z Olsztynem będzie lepiej grin

Do góry
#3449320 - 10/10/2009 19:22 Re: PlusLiga Mężczyzn 2009/2010 [Re: Wojtas_]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
Amperek Czewa co roku liftinguje nam nowe "gwiazdy". Zatorski Bełchatowianin ale wybije się w Czewie... . To tutaj jest w ostatnim 10-leciu mekka Polskiej siatkówki. Gdybym miał uściślić to nawet taki Ignaczak czy Szymański, którzy wybili się właśnie w Czewie też nie są czystej krwi wychowankami bo już przychodzili tutaj dość dobrze ukształtowani z ówczesnego Płomienia Sosnowiec. Ostatnie sezony to skazywanie Czewy na porażkę ze względu na brak finansów, a mimo to wybili się Gacek, Wika, Bartman, Nowakowski. Nie wiem co jest w tej Czewie, że kształtują się tam takie perełki. Być może Ci trenerzy akademiccy pracujący przy Norwidzie mają jakieś inne podejście do tych chłopaków.

Co do Wierzbowskiego to podzielam Twoje zdanie, że na razie to on nie pokazał nic. Ale w tym roku będzie grał częściej plus to co pokazał w ostatnim memoriale im. Ambroziaka napawa optymizmem.

Po ostatnim sezonie żal mi tylko utraty Panasa bo chłopak miał naprawdę dobre podejście do wszystkiego.

Do góry
Strona 1 z 33 1 2 3 ... 32 33 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, pacyfista), 3390 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581602 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49