Strona 38 z 149 < 1 2 ... 36 37 38 39 40 ... 148 149 >
Opcje tematu
#3484130 - 29/10/2009 20:10 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: artbledo]
DanielK Offline
newbie

Meldunek: 30/12/2008
Postów: 33
Originally Posted By: artbledo

a dlaczego nie wpuszczą polskich bukmacherów do internetu żeby byli konkurencyjni dla tych spoza Polski ? tak jak jest na Słowacji , w Austrii i innych krajach o Anglii nie mówiąc ...

Wpuścić mogą. Pozostaje tylko jeden problem - podatki.

Do góry
Bonus: Unibet
#3484135 - 29/10/2009 20:16 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: DanielK]
Moonchild Offline
enthusiast

Meldunek: 06/10/2007
Postów: 251
"...- Dziś operujemy w Polsce na podstawie umowy o swobodnym przepływie towarów i usług. Mamy legalną licencję na naszą działalność wydaną na terytorium Unii Europejskiej - mówią w BetClic. Jednakże wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z początku września br. pozwala krajom Unii na ograniczenie działalności takich firm."
"...- Zmroziło mnie to, gdy usłyszałem propozycję rządu. Czekamy na szczegóły i konkretne zapisy. Czekamy także na konsultacje w sprawie ustawy, bo w tak poważnej kwestii powinny być. Konsekwencje przecież dotykają nas - mówi wiceprezes Lecha Arkadiusz Kasprzak. - Liczyliśmy na to, że rząd zamierza wspierać budowę silnych klubów w Polsce, bo tylko one mogą dźwignąć piłkę nożną. Pozostaje nam liczyć na to, że ustawa nie zostanie uchwalona.

Szanse na to są jednak żadne, bo przecież nawet opozycja same założenia ustawy popiera. - W takim razie pozostaje nam liczyć na długie vacatio legis. Nie sądzę jednak, aby było tak długie, jak nasza umowa z BetClic [została podpisana w czerwcu na trzy lata - red.] - mówi Kasprzak.

- Ponadto wątpię, aby sponsor decydował się na reklamowanie marki, która z mocy prawa i tak będzie musiała w końcu zniknąć z rynku - dodaje Marek Pogorzelczyk, dyrektor sportowy klubu.

Pytany o to, co Lech zrobi bez sponsora i jego pieniędzy, prezes Kasprzak na razie mówi: - Nie wiem. Trzeba pamiętać, że w wypadku naszym i Wisły Kraków wypadłby sponsor strategiczny. W takim wypadku nie jest to prosta wymiana firmy X na ewentualnie inną Y, z innej branży. Pod kątem sponsora strategicznego buduje się całą koncepcję, strategię rozwoju i współpracy. To fundament działalności klubu.

Dodaje, że Lech zamierza porozumieć się z Wisłą Kraków i innymi klubami, aby wobec wspólnego problemu zastanowić się, co robić dalej. - Bo mamy poważny problem - dodaje.

Ponieważ ustawa odbierze sponsora tytularnego klubom pierwszej ligi (Unibet), wiele grających w niej klubów wróci do stanu sprzed roku - bez dodatkowych pieniędzy od sponsora tytularnego znów będzie im groziła niewypłacalność. Może chociaż łatwiej będzie w tej sytuacji pozyskiwać od nich piłkarzy? - Praktyka wskazuje, że kluby w trudnej sytuacji finansowej właśnie windują ceny na piłkarzy, bo wiedzą, że taki transfer albo ich uratuje, albo nie. Będzie trudniej - mówi dyrektor Pogorzelczyk.

- Lech nigdy nie mieszał się do polityki i nie interesował się nią. Okazuje się jednak, że to polityka w końcu zainteresowała się nami - komentuje Kasprzak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Do góry
#3484137 - 29/10/2009 20:17 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: DanielK]
hanele Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2006
Postów: 1250
Originally Posted By: DanielK

Nie zostanie nic tylko odłączyć neta, spalić komputer i zabarykadować się z dwururką w piwnicy.

grin

Do góry
#3484141 - 29/10/2009 20:20 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: illegalmatmax]
AdrBet Offline
enthusiast

Meldunek: 22/08/2007
Postów: 374
Originally Posted By: illegalmatmax
Niestety tez założenia do ustawy są poważnym problemem dla nas. Po pierwsze Komisja Europejska wydając wyrok w sprawie Portugalii (tak wiem, że sprawa nie jest identyczna jak u nas), pokazała poszczególnym rządom, że jak się dobrze postarają, to może uda im się te przepisy jakoś obejść (przecież pod ten zapis o dobru społecznym czy jak to tam brzmiało, który uzasadnia ten zakaz, mozna wiele podciągnąć). Ludzie naprawdę przestańcie wierzyć w jakieś legalne procedury, wyższe wartości itp., wszystko w tym świecie jest po prostu grą interesów, tak u nas, jak i w Brukseli. Prawdopodobnie Bwin (bo on chyba najbardziej był zaangażowany w Portugalii) zamało posmarował. Miejmy nadzieję, ze Polska jest na tyle istotnym rynkiem ze buki nie będą w naszym wypadku aż tak oszczędne.
Wreszcie założenia do tej ustawy są najlepszym prezentem jaki Rycho mógł dostać - odcięcie konkurencji internetowej i co więcej zablokowanie dostepu do branży nowym, a przez 5 lat może się tyle nachapać, że spokojnie wymysli cos innego.

Mnie w tej całej sprawie uderza to jakimi imbecylami są ci ktorzy rządzą w tym chorym panstwie. Pomijając już to że mówią coś zupełnie sprzecznego (wczoraj Palikot i Schetyna, a dziś Nowak zaprzecza im jawnie), to każdy z nas się przekonał, że ci ludzie nie mają pojęcia o problemach, na które się porywają. Widzimy jaki jest ich poziom wiedzy o "hazardzie", to wyobraźmy sobie, że podobny musi byc o wszystkich innych często ważniejszych sprawach o których decydują, przecież to jest przerażające.

Podobno przerażający jest poziom dziennikarzy, którzy zamiast zgłebiać problem, o którym mają rozmawiać, zajrzeć chociażby na fora internetowe, posługują się ogólnie znanymi schematami, nie potrafiąc nawet zadać odpowiednich pytań. Przecież wrzucanie argumentu o dostepnosci automatów dla nieletnich do dyskusji o zakładach bukmacherskich, jest podobne do tego, jakby ktoś ze względu na świńską grypę na giełdzie rolnej, chciał zamykać Giełdę Papierów Wartosciowych. No bo przeciez giełda jest giełda.

Poza tym frapujące jest to, że nikt nie poruszył zagadnienia, że zakłady bukmacherskie w przeciwieństwie do kasyna, automatu czy totolatka nie są grą losową, a swoją specyfiką są milion razy bardziej zblizone do inwestowania na giełdzie, bo w obu miejscach decydują tak naprawdę te same czynniki, wiedza, praca, umiejętności analityczne i właściwe zarządzanie kapitałem.
I że to własnie sposób ich opodatkowania w bukach naziemnych czyni je tak naprawdę grą losową, bo przecież ten 10% podatek ( a w założeniach 25% uczyni nieprawdopodobnym osiaganie zysku.
[tak na marginesie zastanawiałem się czy nie mozna zgłosić do jakiegoś sądu czy trybunału faktu, że ten podatek jest źle naliczany, bo przecież 10% jest liczone od wypłaconej całości, a nie od wygranej netto, i tak przy postawieniu 100 zł na kurs 1,85, płacimy 10% od 185 zł, a moim zdaniem wygraną jest tutaj 85 zł i od tej kwoty powinien byc naliczony podatek, a 100 zł to po prostu zwrot nakładów]

Tak myslę sobie luźno o sposobie na obejście tego i przyszło mi do głowy coś takiego jak funkcjonowanie brokerów, czyli pośredników z siedzibą w miejscu gdzie granie jest legalne, którzy zakładaliby konta na graczy np.z Polski, a kontaktowaliby się z nimi poprzez komunikatory, bo tych chyba zaden rzad nie jest w stanie kontrolować w 100%. oczywiście o wiele prostszym sposobem jest po prostu stąd wyjechać, ale ja mam na myśli osoby, które z pewnych wzgledów (np. rodzinnych) wyjechać nie mogą, no i oczywiście raczej te, które z bukmacherki czerpią dochody.

Onda dzięki za pivko, niestety nie dane mi było do końca je wypić. Szacun za poziom dyskusji, jaką tu prowadzisz i pozdro ze stolicy Wielkopolski smile



Właśnie to mnie boli najbardziej w tej całej sprawie. Poziom merytoryczny dyskusji. Jestem głęboko rozczarowany politykami PO, ale wydaje mi się, że byłbym tak samo rozczarowany każdą inną opcją. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale jestem pełen obaw. Szkoda, że wiedza polityczna obywateli jest u nas tak zastraszająco niska i myli się ten, że PiS i PO są reprezentantami starszego pokolenia. Młodsze nie wie, z nielicznymi wyjątkami, co wokół nich się dzieje. Jeżeli 15nasto latka pyta na forum czy od połykania spermy zachodzi się w ciąże to jaka jest jej świadomość obywatelska?!

Do góry
#3484152 - 29/10/2009 20:29 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AdrBet]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
2009-10-29
Hazard do Trybunału
Zapowiedzi premiera Donalda Tuska, które dotyczą ograniczeń wobec hazardu, nie będą łatwe do wprowadzenia - podaje Dziennik Gazeta Prawna.





Przede wszystkim mało kto wierzy w skuteczność proponowanych zmian. Politycy, także z koalicji rządowej, podchodzą do zapowiedzi szefa rządu z dużym dystansem.

Wicepremier i lider PSL Waldemar Pawlak przyznał, że założenia przedstawione przez premiera to dopiero "bardzo wstępna koncepcja". Ujawnił, iż zostały one przedstawione kierownictwu koalicji dopiero w poniedziałek wieczorem, a i tak rano okazało się, że projekt jest mocno zmodyfikowany.

Zdaniem Gazety Prawnej, inny problem wynika wprost z branży hazardowej. Właściciele tego biznesu zrobią wszystko, żeby nigdy nie doszło do realizacji planów rządu. Już zapowiadają, że jeśli nie uda się to na etapie legislacji, pójdą do Trybunału Konstytucyjnego.

Na podstawie rozmów z przedstawicielami z branży Gazeta Prawna uważa, że ustawę może zdyskwalifikować ogromny wzrost zryczałtowanego podatku od automatów, dopóki nie wygasną na nie zezwolenia.

TW (Źródło: Gazeta Prawna)

Bóg z Nami ch.uj z Nimi papa

Do góry
#3484156 - 29/10/2009 20:33 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AGASSI]
dreamer_21 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/07/2009
Postów: 1724
Skąd: Burkina Faso
Originally Posted By: AGASSI
2009-10-29


Bóg z Nami ch.uj z Nimi papa


laugh

Do góry
#3484161 - 29/10/2009 20:36 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: dreamer_21]
AdrBet Offline
enthusiast

Meldunek: 22/08/2007
Postów: 374
Kilka ciekawych linków:

http://wyborcza.pl/1,75248,7198283,Jedyna_nadzieja_internetowych_hazardzistow_to_Komisja.html

Tutaj też opisane mniej więcej tego czego dotyczył spór w Portugalii:
http://eulaw.typepad.com/eulawblog/2009/...ase-c-4207.html

Do góry
#3484166 - 29/10/2009 20:37 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AdrBet]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Jeżeli 15nasto latka pyta na forum czy od połykania spermy zachodzi się w ciąże to jaka jest jej świadomość obywatelska?!

==========================
Nie wiem jaka jest jej świadomość obywatelska - za to ta seksualna niziutka...
Z innej beczki - nasze słońce Peru zanim zostało słońcem Peru - zaraz po wjeździe do willi na ul.Parkowej w W-wie kazało podłączyć sobie biegusiem...Cyfrę+ , NTV i dekoderek Polsatu.No po prostu nie wierzę,żeby osoba mająca dostęp do wszystkich meczy transmitowanych na terenie naszego kraju nie obstawiała wyników...Znacie takie?
Może wysyła z kuponikami kierowcę lub gra na jego koncie w necie - musiał się podqrwić (zła passa?)i huknął na odlew - dobrze,że na ślepo...

Do góry
#3484180 - 29/10/2009 20:53 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
nie jest Wam głupio że głosowaliście na Tuska a on jest za zakazem gry przez neta ?

Do góry
#3484186 - 29/10/2009 20:55 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
AdrBet Offline
enthusiast

Meldunek: 22/08/2007
Postów: 374
[quote=onda]Jeżeli 15nasto latka pyta na forum czy od połykania spermy zachodzi się w ciąże to jaka jest jej świadomość obywatelska?!

==========================
Nie wiem jaka jest jej świadomość obywatelska - za to ta seksualna niziutka...

Takie rzeczy niestety idą w parze.

Tak sobie przeglądam stronę S. Nowaka. Dział Hobby:

FILM

Jestem fanem twórczości Stanisława Barei (wszystkie filmy na czele z kultowym Misiem), bardzo lubię Rejs Marka Piwowskiego. Gromadzimy też w domu filmy Pedro Almodovara.


Może on chce żeby życie przerosło fikcję?

http://www.youtube.com/watch?v=kdfq98BaMUU

A won mi stąd jeden z drugim tu jest kiosk ruchu, ja tu kursy przyjmuję.

Do góry
#3484188 - 29/10/2009 20:57 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
bohem Offline
member

Meldunek: 26/05/2006
Postów: 183
Originally Posted By: onda
Jeżeli 15nasto latka pyta na forum czy od połykania spermy zachodzi się w ciąże to jaka jest jej świadomość obywatelska?!

==========================
Nie wiem jaka jest jej świadomość obywatelska - za to ta seksualna niziutka...
Z innej beczki - nasze słońce Peru zanim zostało słońcem Peru - zaraz po wjeździe do willi na ul.Parkowej w W-wie kazało podłączyć sobie biegusiem...Cyfrę+ , NTV i dekoderek Polsatu.No po prostu nie wierzę,żeby osoba mająca dostęp do wszystkich meczy transmitowanych na terenie naszego kraju nie obstawiała wyników...Znacie takie?
Może wysyła z kuponikami kierowcę lub gra na jego koncie w necie - musiał się podqrwić (zła passa?)i huknął na odlew - dobrze,że na ślepo...


laugh

Do góry
#3484193 - 29/10/2009 20:59 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
pacyfista Offline
Sherlock Holmes

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 82063
Skąd: jawor/bremen

Onda a Tusk ma z czego grac bo 15000 pln to niezly budzet

Zreszta co on ma robic po robocie Klan,Plebania ,Jaka to melodia,Na wspolnej watpie .

Razem ze Schetyna na bank maja konta na podstawione nazwiska

jest ryzyko jest zabawa

Do góry
#3484195 - 29/10/2009 21:00 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Maciek]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Originally Posted By: Maciek
nie jest Wam głupio że głosowaliście na Tuska a on jest za zakazem gry przez neta ?



A na kogo miałem głosować Misiu Kolorowy ???

wybiera się mniejsze zło , na ówczesną chwilę mądralo nie było żadnej alternatywy...

Do góry
#3484196 - 29/10/2009 21:00 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Maciek]
marcholt Offline
enthusiast

Meldunek: 02/06/2004
Postów: 348
Originally Posted By: Maciek
nie jest Wam głupio że głosowaliście na Tuska a on jest za zakazem gry przez neta ?


Nigdy na niego nie głosowałem, więc nie mam się czego wstydzić...

Do góry
#3484198 - 29/10/2009 21:00 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Maciek]
muminek bez ogonka Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2007
Postów: 2727
Originally Posted By: Maciek
nie jest Wam głupio że głosowaliście na Tuska a on jest za zakazem gry przez neta ?

Nie jest im glupio bo napiszą ze PIS chciało zablokować strony i bawic sie w Chiny

Do góry
#3484204 - 29/10/2009 21:03 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AdrBet]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy


Zdecydowanie najbardziej fachowy artykuł jaki się pojawił do tej pory.

Dobrze jakby go Tusek przeczytał razem z tym klaunami Kapicą i Nowakiem.

Do góry
#3484209 - 29/10/2009 21:06 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: pacyfista]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Originally Posted By: pacyfista

Onda a Tusk ma z czego grac bo 15000 pln to niezly budzet

Zreszta co on ma robic po robocie Klan,Plebania ,Jaka to melodia,Na wspolnej watpie .

Razem ze Schetyna na bank maja konta na podstawione nazwiska

jest ryzyko jest zabawa


Budżet budżetem - ale frustracja jak nie idzie taka sama...
Ale masz rację z tymi audycjami w TV - oglądać toto nawet na niezłej bani to zajęcie niewytłumaczalne...
Swoją drogą,że też Kamiński nie zdążył mu pomonitorować trochę połączeń w sieci i oglądanych programów TV...

Do góry
#3484211 - 29/10/2009 21:07 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Goget - zauważ,że Kapica i Nowak to...piłkarskie nazwiska pełną gębą tongue

Do góry
#3484217 - 29/10/2009 21:14 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: onda]
marcholt Offline
enthusiast

Meldunek: 02/06/2004
Postów: 348

Do góry
#3484221 - 29/10/2009 21:17 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: marcholt]
SJS Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/06/2006
Postów: 2135
Co za ch.. porównał nas do faszystów?

Do góry
Strona 38 z 149 < 1 2 ... 36 37 38 39 40 ... 148 149 >




Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, akagi, Sensei, 11kera11, igea23, rafal08), 3140 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582336 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25