Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#3517633 - 17/11/2009 06:43 Puchar Wielkich Mistrzów 2009
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
siatka PUCHAR WIELKICH MISTRZÓW 2009 siatka




Data:: 18.11 - 23.11

Miejsce rozgrywania: Osaka, Nagoi - Japonia

Oficjalna strona: >>> Tutaj <<<

Livescore: >>> Tutaj <<<

______________________________________________________________




- POLSKA (mistrzowie Europy)

- Brazylia (mistrzowie Ameryki Południowej)

- Kuba (mistrzowie Ameryki Północnej i Centralnej)

- Japonia (gospodarz, mistrzowie Azji)

- Iran (wicemistrzowie Azji)

- Egipt (dzika karta, mistrzowie Afryki)

______________________________________________________________


Zasady, czyli co i jak?

Tutaj zespoły nie są podzielone na żadne grupy. Gramy każdy z każdym i na tej podstawie zostanie wyłoniony zwycięzca Pucharu Wielkich Mistrzów 2009.

______________________________________________________________

PROGRAM TV





Jednak proszę się tylko tym nie sugerować, najlepiej wejść na program w sieci i zobaczyć stacje eurosportu i es2 smile

Do góry
Bonus: Unibet
#3519062 - 18/11/2009 05:30 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Pierwszy dzień tego jakże komercyjnego turnieju, niby Puchar Mistrzów - najlepsi z najlepszych, jednak najlepsza jest Europa + Brasil, Usa i Kuba, a nie jakies Japonie, Irany i inne wynalazki. Nie zmienia to jednak faktu, że turniej prestiżowy. Ja to widzę tak:

Kuba +2,5 @ 1,50 + Polska -1,5 @ 1,60


Japonia w odmłodzonym składzie, bez dwóch podstawowych przyjmujących prawdopodobnie, a Nasze Orły, jak na Mistrzów Europy przystało są mocni, na rozegraniu zamiast Gumy Łomacz albo Woicki - obaj w świetnej formie, na ataku za Gruszkę Jarosz lub Gromadowski - również dobra forma, do tego środek z Bełchatowa i na przyjęciu Kurek Bartman i Bąku, no i na libero Pan Igła, także nie powinniśmy mieć żadnych problemów z Japończykami, no może inauguracyjnego secika nam ugrają.
Co do Kubańczyków to wszyscy wiemy jak grają, są w stanie urwać seta Brazylijczykom, obie ekipy szykowane specjalnie na ten turniej, także nikt nie odpusci, bo to prestiżowy turniej i gra się tutaj o dużą stawkę, co=hoć punktów do rankingu FIVB nie ma.

tongue

Do góry
#3519088 - 18/11/2009 05:40 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Wojtas_]
Loonatic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/10/2009
Postów: 2638
Zgadzam się co do Polski - powinni wygrać bezproblemowo. Z jednym tylko "ale". Sędziowanie w Azji bywa beznadziejne i bardzo gospodarzom sprzyjają ściany, zatem pokusiłem się jedynie na samo zwycięstwo Polaków za 1,45 w Bet-at-home.
Typ na Kubę wydaje się być uzasadniony, nie widzę tu "płaskiego" 3-0 dla Brazylii, a nawet nie wykluczam niespodzianki. W każdym razie kurs na wygraną Brazylii 1,5 wydaje się być adekwatny do sytuacji. Ja tego nie ruszam.

Do góry
#3519116 - 18/11/2009 05:57 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Loonatic]
mkr Offline
PLAYOFF WINNER 2011


Meldunek: 17/08/2006
Postów: 3465
Skąd: Mazowsze
Brazylia - Kuba wg wypowiedzi trenerów

Już na początek czeka nas niezwykle ciężki mecz przeciwko Kubańczykom, którzy zagrali niesamowicie w Lidze Światowej, a w mistrzostwach strefy NORCECA pokonali mistrzów olimpijskich - Amerykanów - rozpoczął od narzekań trener Brazylii Bernardo Rezende.
Liga w Brazylii rusza dopiero w grudniu, dlatego też wydawałoby się, że szkoleniowiec Canarinhos mógł sobie pozwolić na długi okres przygotowawczy do turnieju. W Japonii mistrzowie Ameryki Południowej przebywają już od tygodnia. - Nie mieliśmy dużo czasu - powiedział jednak Rezende. - Część zawodników dopiero dojechała z klubów zagranicznych, a część brała udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w Katarze - wyjaśnił.
W reprezentacji Brazylii dokonuje się wymiana pokoleniowa, stare gwiazdy są zastępowane przez nowe talenty, które mają zagwarantować sukces na IO w Londynie w 2012 r. - Z 14 graczy jakich zabrałem do Japonii, 10 to młodzi zawodnicy, którzy nie brali udziału w poprzednim cyklu olimpijskim, tacy jak środkowi Lucas i Sidao czy też atakujący Visotto. Zmieniamy nasz skład z ostatnich ośmiu lat, ale nie mamy tak młodej drużyny jak Kuba. Mamy bazę, do której postaramy się stopniowo dołączać juniorów - tłumaczył Rezende

Szkoleniowiec Kuby, Orlando Samuels podkreślał, że na PWM nie ma słabych drużyn. - Porównując do innych reprezentacji nie jesteśmy tacy mocni, dlatego też musimy zagrać na maksimum naszych możliwości w każdym meczu, by mów myśleć o wygranej.
Kubańczycy trzykrotnie stawali na podium PWM, w 2001 r. tryumfując w całej imprezie. Ich szkoleniowiec wątpi jednak, by w tym roku udało się powtórzyć ten sukces. - Ostatnio nie jesteśmy w tak dobrej formie, jak wtedy. Mamy młodych graczy, ale pomimo tego postaramy się skończyć rywalizację w pierwszej trójce - podkreślał.

Do góry
#3519124 - 18/11/2009 06:01 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: mkr]
mkr Offline
PLAYOFF WINNER 2011


Meldunek: 17/08/2006
Postów: 3465
Skąd: Mazowsze
Egipt- Iran głos trenerów

Szkoleniowiec Egiptu, Antonio Giacobbe skoncentrował się przede wszystkim na meczu z pierwszym rywalem, jakim jest Iran. - Znamy się bardzo dobrze, graliśmy ze sobą we wrześniu w Egipcie. Walka powinna być bardzo wyrównana i jesteśmy na nią przygtowani - mówił.

Szkoleniowiec wicemistrzów Azji, Hossein Madani nie ukrywał radości z faktu, że jego drużyna może znaleźć w gronie tak znakomitych reprezentacji.To będzie niezwykle cenne doświadczenie dla moich siatkarzy - podkreślał. - Inauguracyjne spotkanie z Egiptem będzie niezwykle trudne. Nie tak dawno graliśmy z tą drużyną dwa spotkania i oba przegraliśmy 0:3. Pracowaliśmy jednak ciężko przed tym turniejem i mam nadzieję, że teraz pójdzie nam lepiej - mówił.

Czyzby 3-0?

Do góry
#3519144 - 18/11/2009 06:14 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Loonatic]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Gdzie znalazłeś całe @1.5 na zwycięstwo Brazylii w dniu jutrzejszym z Kubą? Ja tam widziałem maks skromne @1.35, ale i tak myślę, że Brazylia może wygrać nawet do zera.

Zgodzę się, że podopieczni Rezende, mają słabe początki turniejów i podkręcają... dopiero jak już tak naprawdę trzeba... tylko, że w tym turnieju jak wiemy doskonale nie ma żadnych grup, półfinałów itd. Każde spotkanie jest bardzo ważne, bo na tej podstawie poznamy zwycięzcę turnieju.

Co do meczu Polaków, to oczywiście ogromne osłabienie to naszego Mistrza Świata na rozegraniu czyli Zagumnego, który niestety z jakiś tam powodów rodzinnych, nie poleciał do Japonii.
Czy rezerwowi dają radę? Trener naszej reprezentacji, mówi, że są w wysokiej formie i aż takiej przepaści nie zobaczymy, co z tego będzie.. okaże się tak naprawdę jutro.. no może w sumie nie jutro tylko ze spotkaniami z Kubą i Brazylią wink

Japonia u siebie bywa zawsze groźna, nie będzie żadną nowością jak napiszę, że świetnie bronią grin grin mają u siebie na pewno podwójną motywację/podwójny speed, ale myślę, że na naszych Mistrzów Europy i ta 2x moc to będzie po postu za mało i naszym spokojem europejskim wypunktujemy jutro Azjatów smile

W pierwszej szóstce ma wyjść Igła, to mnie bardzo ucieszyło smile Na przyjęciu obok naszej gwiazdy Kurka zagra myślę, Bąku, który ma za zadanie przede wszystkim trzymać super poziom przyjęcia w pogotowiu oczywiście Zibi i Ruciak, na środku chyba w pierwszej szóstce `Skra` choć nie wiem czy do końca wykurował się Możdżon, który miał tam jakieś problemy... miejmy nadzieje, że już wszystko OK smile

Do góry
#3519208 - 18/11/2009 06:42 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Na Polskę już 1.513 w pinku smile
nic tylko grać smile

Do góry
#3519210 - 18/11/2009 06:44 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: podstawek]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
sorry pomyłka
to zakład na 1. set blush

Do góry
#3519212 - 18/11/2009 06:44 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: podstawek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Originally Posted By: podstawek87
Na Polskę już 1.513 w pinku smile
nic tylko grać smile


Ale zobacz na jaką opcję to @1.513 wink

Do góry
#3519231 - 18/11/2009 06:58 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
sHybki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/01/2005
Postów: 5322
Skąd: Jaworzno
Uważałbym mimo wszystko na Japończyków dyspozycja dnia może mieć duże znaczenie a tu może być przewaga gospodarzy bo jak wiemy 2 i 3 dzień aklimatyzacji bywa najcięższy i może wystąpić ogólne osłabienie zawodników... smile Japońce lżejsze ataki będą podbijać jak szaleni także nawet po 1.5 nie grałbym Polaków gdy wyjdą i boisko i jeśli nie będą wyglądać ospale to uderzę laugh powodzenia smile

Do góry
#3520210 - 18/11/2009 22:30 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: sHybki]
Loonatic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/10/2009
Postów: 2638
Originally Posted By: sHybki20
Uważałbym mimo wszystko na Japończyków dyspozycja dnia może mieć duże znaczenie a tu może być przewaga gospodarzy bo jak wiemy 2 i 3 dzień aklimatyzacji bywa najcięższy i może wystąpić ogólne osłabienie zawodników... smile Japońce lżejsze ataki będą podbijać jak szaleni także nawet po 1.5 nie grałbym Polaków gdy wyjdą i boisko i jeśli nie będą wyglądać ospale to uderzę laugh powodzenia smile

No i się niestety spełniło. Utopiłem bogato sądząc, że mimo wszystko nasi są po prostu ze wszech miar lepszym zespołem, ale cóż... Przykra prawda jest taka, że jak Brazylia czy inny mistrzowski zespół z prawdziwego zdarzenia wychodzi grac mecz (czy to w siatkę, czy to w footballu) to nie ma przebacz, żadna aklimatyzacja nie pomoże. A nasi są mistrzami tylko, jak im "żre". Jak przestaje to chowają łebki i podkulają ogonki. Mieli grac o zwycięstwo, zapowiadali walkę o trofeum, a tu DUPA BLADA już po pierwszym meczu, bo tej straty odrobić już się nie uda, bo nie ma na kim. Żal.

Do góry
#3520216 - 18/11/2009 22:32 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: sHybki]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Tak na gorąco jeszcze napiszę co ja widziałem dziś na tym parkiecie od 11...

Nasi zagrali OK tylko w wygranych partiach, reszta to już jakieś żałosne żarty.

Od stanu 12-12 w IV secie, nie przypominam sobie, żebyśmy zablokowali Japończyków i to mnie najbardziej denerwowało i tak niestety było do samego końca tego dziwnego meczu w wykonaniu naszych grajków.

Widać było, że brakuje nam rasowego atakującego, to nie żadna nowość oczywiście, ale tak czytałem sobie o tym Marcelu... że zdobywa te MVP w lidze francuskiej, to myślałem/miałem nadzieję, że jakoś to się przełoży na dzisiejsze spotkanie z typową średnią reprezentacją Japonii...

TB, to już w ogóle jakaś czarna komedia. Japonia grała w takim transie, że tego nie da się opisać... Kończyli wszystkie piłki, nawet na potrójnym jakoś im się udawało obijać nasz blok, po prostu 100% skuteczność...
My samym Kurkiem niestety nie wygramy meczu, zbyt mało jak dla mnie było środka, przy dobrym przyjęciu ten element powinien być grany bardzo często, bo tak się po prostu gra ze świetnie broniącą reprezentacją gospodarzy...

Szkoda, tego spotkania, bardzo szkoda. Dobiły mnie jeszcze słowa komentującego to spotkanie w eurosporcie Grzegorza Rysia, który powiedział, coś takiego... 'nie jest to turniej najważniejszy, tak więc nie róbmy z niego tragedii...' blabla grin typowa gadka polskich ludzi po porażce ze średniakiem smile

To nasi Mistrzowie Europy, pojechali tam na wycieczkę? ;]

W wywiadach natomiast trener naszej reprezentacji, mówił, że jeśli nie będzie podium, będzie wściekły..

Jutro spotkanie z Kubą, ciężko cokolwiek powiedzieć, niby Kubańczycy dziś z bardzo dobrej strony pokazali się i to oni wydają się minimalnym faworytem w dniu jutrzejszym, ale różnie to bywa.. wink Więc nie róbmy znowu jakiegoś super typu z Leona i spółki.

Ogólnie dzisiejsze mecze, strasznie zacięte, 5 setów w każdym ze spotkań... no czegoś takiego chyba mało kto się spodziewał...

Ale z I dnia tego turnieju, jeśli chodzi o typowanie, to chyba tylko nieliczni mogą być zadowoleni...

siatka

Do góry
#3520217 - 18/11/2009 22:32 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
Loonatic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/10/2009
Postów: 2638
Originally Posted By: Misiek
Originally Posted By: podstawek87
Na Polskę już 1.513 w pinku smile
nic tylko grać smile


Ale zobacz na jaką opcję to @1.513 wink


Paradoksalnie na tą, którą warto było zagrać... frown

Do góry
#3520225 - 18/11/2009 22:39 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Loonatic]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Ano, tak to już bywa niestety. W sumie to dziś 1sety : Egipt+Brazylia+Polska i do kasy, bo zapewne większość miała takiego trebla postawionego na I dzień tej imprezy.
Mądry każdy po 'FT' smile

BTW, oglądał ktoś rano spotkanie Egipt-Iran na BF? Bo niestety na żadnych 'justinach' nie było transmisji - tak jak to miało miejsce w Pucharze Mistrzyń, zdziwiłem się tym bardzo niestety negatywnie.

Do góry
#3520871 - 19/11/2009 03:59 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Mam nadzieje, ze jutro Kubanczycy nas nie zmiazdza i obejrzymy ciekawy pojedynek, oczywiscie zakończony zwycięstwem Polski. Teraz kiedy poszła masówka na Kubę kursy na Polske wyglądają bardzo ciekawie tongue W sumie tak ogladjąc oba mecze trudno się doszukiwać w jutrzejszym pojedynku naszej wygranej, jednak nie pierwszy raz gramy w roli outsidera i nie raz już pokazywaliśmy że lepiej nam się gra bez tego napięcia "bycia murowanym faworytem", mam nadzieję, że jutro to zaprocentuje. Technike mamy na pewno lepszą, gorzej z siłą i dynamiką, troszke ospale dziś wyglądaliśmy, ale to siatkówka, która jest bardzo zmienna. Nam taka gra jak Kuba prezentuje bardzo pasuje, wysoki blok - jest co do obicia no i ich gra w obronie pozostawia wiele do życzenia, mamy przewagę tylko w technice i sprycie, może to wystarczy tongue

Do góry
#3521264 - 19/11/2009 06:22 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Wojtas_]
anfa_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/08/2006
Postów: 10735
Skąd: Lublin
jak beda seriami z zagrywki punktowac to moim zdaniem nawet ten spryt nam nie pomoze.

imo najlepszym rozwiazaniem jest tu over na małe punkty i niech sie dzieje wola nieba. 183 i przy 4 dobrych setach kazdy zadowolony.

Do góry
#3521620 - 19/11/2009 08:47 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: anfa_]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Co do dzisiejszych meczy, to widzi mi się coś takiego:

Brazylia - Iran Under 164.5 @1.55 WH

Z całym szacunkiem dla reprezentacji Iranu, ale jutro nie mają czego szukać z reprezentacją Giby i spółki. To dwa różne światy również pod względem siatkarskim wink .

Brazylia dziś nierówno, ale grała z bardzo mocną ekipą Kuby, szczerze nie spodziewałem się aż V setów, myślałem, że to wszystko rozstrzygnie się w jakiś 3-4 setach na korzyść Mistrzów Świata, no ale jednak doszło do TB w którym już jednak do 10 górą byli gracze z Am.Płd.

Iran? Dziś zrobił małą niespodziankę.. pokonując zespół Egiptu z którym ostatnio zawsze przegrywał, zawsze musi być ten pierwszy raz, szkoda, że wczoraj, no ale nic, taki sport.

Większe rozpisywanie się na temat tego pojedynku mija się z celem....

Wszędzie kursy na opcję 3-0 na Canarinhos, szacują się w granicach @1.40, tak więc underek 164.5 pobieramy mocno z kursem @1.55 !, wykorzystując miejmy nadzieję, mały błąd analityka firmy WH smile

___

Polska v Kuba 1 @2.70 Betsafe
Po takim kursie nie mogłem się oprzeć,a żeby nie spróbować naszych Orłów.

Dziś zagraliśmy słabiutko, jeżeli taka reprezentacja jak Japonia ma więcej bloków, to wygrać się z nimi po prostu nie da, a szczególnie jeśli gra się jednym zawodnikiem na skrzydle, to już w ogóle...

Patrząc obiektywnie na spotkanie Kuby z Brazylią no i naszych z gospodarzami, typ wydaje się prosty - KUBA 3-0 lub 3-1 Smile Jednak wypatruję tutaj niespodzianki, dlaczego?

No.. na pewno mam mało argumentów przemawiających za moim typem. Widać gołym okiem, że Zagumnego brak i nawet ślepy wyczułby ten brak, jest to nasz bez wątpienia mózg drużyny, no ale cóż...

Brakuje nam również atakującego. Marcel to ja nie wiem jakim on cudem zdobywał mvp w tej lidze francuskiej, a Jarosz to dobry, ale na granie w Mostostalu...

Kuba na pewno siła, siła i jeszcze raz siła, słabsi technicznie, ale czy jesteśmy w stanie nawiązać chociaż równorzędną walkę?

Mam nadzieję, że chłopaki mimo wszystko pokażą, że mają jaja i jutro zagramy ciekawe spotkanie i będziemy w stanie zagrać dobre spotkanie.. o niebo lepsze to od dzisiejszego...

Do góry
#3521957 - 19/11/2009 18:13 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
Ark_ Offline
journeyman

Meldunek: 27/10/2009
Postów: 66
POL-CUB 1-3 25-22 18-25 18-25 22-25
IRI-BRA 1-3 22-25 18-25 25-23 19-25

zostaje ostatni mecz Japończyków tu chyba niespodzianki być nie powinno, Japończycy u siebie z Egiptem, który nigdy nic nie znaczył w siatkówce na tym poziomie

Do góry
#3522821 - 20/11/2009 05:05 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Ark_]
bazyl Offline
Zuzia Róża

Meldunek: 28/10/2004
Postów: 18582
Skąd: mokotow
pierwszego dnia trzy pięcio setowki, drugie trzy cztero setowki, czy dzisiaj beda trzy mecze po 3-0? tongue

Do góry
#3522838 - 20/11/2009 05:15 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: bazyl]
Darwin Offline
Wujas

Meldunek: 20/10/2009
Postów: 1342
Mecze dopiero w sobotę rano ale wydaje się , że w meczu naszych orłów jak i w spotkaniu Kubańczyków wynik 3-0 bardzo prawdopodobny . Widać jednak brak tego doświadczenia Zagumnego , Gruszki , nie mówiąc o tych , którzy leczą kontuzję dłuższy czas. Co do meczu skośnych to wydaje mi się , że albo 3-0 albo 3-1 . Skoro Egipt mógł to dlaczego nie Iran grin

Do góry
#3522842 - 20/11/2009 05:16 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: bazyl]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
jutro tongue

Do góry
#3522848 - 20/11/2009 05:19 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Wojtas_]
Darwin Offline
Wujas

Meldunek: 20/10/2009
Postów: 1342
Ja tam wszędzie widzę 21.11 smile Na FIVB i w ofercie Unibetu

Do góry
#3522859 - 20/11/2009 05:23 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Darwin]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
no jutro w znaczeniu, ze pojutrze tongue bo kolega napisał dzisiaj w znaczeniu, ze jutro tongue

Do góry
#3522873 - 20/11/2009 05:29 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Wojtas_]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
No nie powiem.. że Polska to duża niespodzianka, ale, że Iran urwał seta Mistrzom Świata, to już dość duża jak dla mnie.
Jednak niestety tak właśnie bywa, że przy prowadzeniu 2-0 faworytów, jest ten gorszy III set i jak niekiedy najgorszy... tym razem tak się stało, w IV do 19 na korzyść faworytów. Może Rezende miał po prostu over czy tam set na Iran? Wink

Polska tylko I set dobry, wtedy to Jarosz kończył praktycznie wszystkie piłki. Później stanęli nasi i zaczęła się siła Kuby... szkoda tego 13-10 w IV secie, bo taka iskierka była jeszcze na ten V set.

Warto podkreślić, że w I dniu wszystkie wyniki zakończyły się wynikami 3-2 ; II dzień - 3-1 , III dzień? tongue

Jutro mamy dzień przerwy .. w sobotę siatkarze spotkają się w Nagoi by rozegrać decydujące mecze.

Sobota:

04.30 Brazylia - Polska
06.30 Kuba - Egipt
10.00 Japonia - Iran

Do góry
#3522884 - 20/11/2009 05:33 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
Darwin Offline
Wujas

Meldunek: 20/10/2009
Postów: 1342
Wojtas to jak jutro już będzie po meczach to podasz wyniki , żeby sobie zagrać na pojutrze ? smile

Do góry
#3522918 - 20/11/2009 05:53 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Darwin]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
nie załapałeś kolego o co kaman tongue

Do góry
#3522928 - 20/11/2009 05:59 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Wojtas_]
Darwin Offline
Wujas

Meldunek: 20/10/2009
Postów: 1342
Oczywiście , że załapałem tylko widzę , że jakoś mnie od początku kolega nie akceptuje . To taki żart był z mojej strony

Do góry
#3522939 - 20/11/2009 06:03 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Darwin]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Zdaje Ci sie, a żeby nie było ot to przypominam tutaj oficjalnie o konkursie siatkarskim smile

Do góry
#3524127 - 21/11/2009 03:19 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Wojtas_]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Co tu taka cisza tongue

Jutro prawo serii, więc Brazylia 3-0, Kuba 3-0, Japonia 3-0, chociaz ta Japonia 3-0 mi nie pasuje i bardziej pod 3-1 bym typował na Japoncow, kursy takie jakies nieciekawe na te jutrzejsze spotkania, godziny meczów tez świetne, o 4:30 to jakos mi sie nawet na mecz Polaków nie chce wstawać, cały tydzien rano wstaje i jeszcze w weekend musieli dac o takiej porze mecz, no nic obejrzy się retransmisje jakąś tongue

Do góry
#3526102 - 22/11/2009 07:54 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Wojtas_]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Cisza, bo dział 'Wasi_Czat' jest trendy tongue

___

Jako, że dziś odpoczywam sobie w domu, od świateł i brzmienia tongue

Spróbujemy wytypować tripla z jutrzejszych spotkań, zobaczymy czy ta sztuka mi się uda... choć ciężko zapewne będzie, bo ostatnio szczęścia brakuje smile


04:30 Egipt v Brazylia UNDER 164.5 @1.50 WH ; 160.5 @1.50 Unibet


Próbuję po raz drugi na Brazylię na 3-0. Z Iranem niestety mnie zawiedli. Nagle Rezende dał odpocząć Gibie, który może nie jest w jakiejś super formie, ale to zawsze Giba i zawsze mocny punkt drużyny, no ale dobra, było minęło, przegrali seta z potęgą siatkarską jaką jest Iran, ale kto tam to będzie pamiętał.. jak zdobędą w tym turnieju I miejsce ;] chyba tylko ja ;]

Co do reprezentacji Egiptu... Nie mam pojęcia jak dziś zdołali ugrać Kubańczykom dwa sety, którzy wyglądają na bardzo silnych na tym turnieju, no ale cóż.. cuda się zdarzają i takie. Jutro nie widzę dla nich najmniejszych szans w konfrontacji z Canarinhos, jakieś prawa muszą zostać zachowane i mam nadzieję, że tak się stanie...

Co niektóre buki oferują @1.30 na 3-0, m.in Expekt... Polecam Underek po bardzo sympatycznym kursie i czekam na rehabilitację ze strony Brazylii :>


Iran v Polska 2 @1.57 WH ; @1.50 Expekt


To co gramy na tym turnieju, niestety każdy z nas widzi. Wszystko zaczęło się od dziwnego spotkania z Japonią... z którą obojętnie czy w najsilniejszym czy mniej silniejszym składzie, ale powinniśmy sobie poradzić, tak się niestety nie stało. Później przyszły dwie znacznie lepsze reprezentacje Kuby i Brazylii - bęcki.

Przed nami dwa ostatnie mecze z siatkarskimi potęgami, czyli Egipt i Iran i nie wyobrażam sobie, żebyśmy z nimi przegrali, bo to już byłaby katastrofa. Można tłumaczyć, że nie jesteśmy w zbytniej formie, że brakuje Zagumnego i atakującego z prawdziwego zdarzenia, ale naprawdę... z Iranem i Egiptem musimy sobie poradzić i w takim składzie. Bez przesady!

Zawodnicy mówią, że boli.. że coś tam blabla, sam Daniel chyba lekko stracił głowę, bo wie, że w Polsce nie lubimy porażek. Widziałem na gazeta.pl - tytuł coś w stylu 'klęska w Japonii - z przypadku Mistrzowie Europy' grin grin To już w ogóle mnie rozwaliło smile



Widzi mi się tutaj 3-0 lub 3-1 na korzyść oczywiście naszej reprezentacji, tak więc dla ryzykowniejszych, oraz dla tych którzy lubią lepsze kursy, -1.5 po @2 również myślę, że to bardzo fajny kąsek.



Japonia v Kuba 2 @1.40 GB


Reprezentacja Kuby dziś dziwnie się męczyła z Egiptem. Niestety nie miałem okazji oglądać tego meczu, tak więc nie za bardzo wiem o co kaman. Żadnych kontuzji póki co nie widzę, więc..

Jest to mecz o II miejsce w tym Pucharze Mistrzów, więc mobilizacji na boisku nie powinno zabraknąć.

Japonców w dzisiejszym spotkaniu z Iranem nie widziałem, ale widać, że ostro musieli się napracować, a żeby pokonać Iran. Szczerze to tak się spodziewałem, że Shimazau i spółka mogą mieć spore problemy z Iranem - który przecież ugrał seta Mistrzom Świata wink

Tak na poważnie... to jutro Kuba musi bardzo atakować, a żeby ci Japończycy, którzy jeśli chodzi o stronę defensywną są naprawdę kapitalni, nie bronili tylu piłek co m.in z Naszą reprezentacją, a to.. że Leon i jego koledzy potrafią ładować bomby.. nikogo chyba nie muszę zbytnio przekonywać smile


Takie luźne-lekkie przemyślenia dotyczące 22 listopada 2009 tongue

Do góry
#3526104 - 22/11/2009 07:56 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Jako kibic siatkówki, uwielbiam oglądać takie foty... jak oni skaczą, prawie jak ja ;]










crazy crazy


siatka

Do góry
#3527668 - 23/11/2009 06:09 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
blart Offline
member

Meldunek: 21/08/2009
Postów: 100
Skąd: koszalin
Puchar Wielkich Mistrzów

moze to smieszne turniej sie konczy a ja dopiero pisze;] jutro ostatni dzien tego turnieju mysle ze miejsca ustalone nie przewiduje jutro zadnych niespodzianek. Turniej bardzo wyrownany byl na poczatku teraz gdy brazylia i kuba sie rozegrala nie daja sznas przeciwnika.A wiec :


Kuba -Iran typ: Iran +2,5 seta kurs 1,72

dlaczego?? Iran to walczaki nie odposzczaja graja do konca ugrali z Brazylia seta to czemu nie z Kuba.Dzisiaj z nami powinni wygrac 3 seta mieli 3 pilki setowe tylko szczescia braklo . Kubie dzisiaj wyszedl mecz zycia nie sadze aby to samo sie jutro powtorzylo, nic dwa razy sie nie zdarza, tym bardziej ze na koniec meczu bylo widac ze znowu cos jest nie tak Leon zdjety z boiska siedzila na trybunach wygladalo to jakby sie poklocil z trenerem.

Polska - Egipt typ: Egipt +2,5 seta kurs 1,50

nie widzialem meczu Egiptu z Brazylia ale po wyniku widac bylo ze Brazyli nie bylo latwo. Naszym gra nie idzei chociaz jest juz lepiej niz na poczatku . Tracili sety z kazdym przeciwnikiem. A. SALAH swietny w ataku to on ciagnie mecze Egipcian nie maja nic do stracenia a set mysle ze nie jest to duzo , tym bardziej ze nasi sie mecza i widac brak podstawowych zawodnikow. Kurek ile mozna powoli tez juz nie daje rady za duzo meczy.

Brazylia -Japonia typ: Brazylia -2,5 kurs 1,72

kurs troszke maly tym bardziej ze juz wygraja ten turniej ale trener brazylii Rezende, Bernardo nie lubi za bardzo zmieniac i mieszac skladem pewnie wyjada pierwsza szostka moze w trakcie lekkie zmiany. Japonia dzisiaj zenada nic nie pokazali ich nalepszy atakujacy SHIMIZU zdobyl tylko 6 punktow.Brazylia jak to brazylia nie ma co sie rozpisywac klasa sama w sobie ostanie 2 mecze po 3;0 z Polska i Egiptem wiec sa na fali . Mysle ze mocnym akcentem zakoncza turniej i pokonaja gospodarzy 3;0


Kuba-Iran 3:1 , Polska-Egipt 3:1 , Brazylia-Japonia 3:0
tak to widze smile
:beers: zobaczymy co z tego bedzie smile

Do góry
#3527722 - 23/11/2009 06:41 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: blart]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Tripellll ustrzelony wink


Ominąłem dziś tylko spotkanie Brazylii z Egiptem, troszkę za wcześnie zaczęli mimo wszystko.. ale spojrzenie na suchy wynik, bardzo mnie ucieszyło smile

Z tego co czytam, to Canarinhos mieli tylko problemy w III secie, gdzie na początku przegrywali 1-6, ale na szczęście nie popełnili tego samego błędu co z Iranem i chwała im za to smile


Mecz naszych Orłów, to zapewne większość kibiców oglądała, mimo wczesnej pory niedzielnej smile

Ja oglądałem i przyznam, że od początku widziałem drużynę której przede wszystkim bardzo zależy na wygranej, to mi się podobało. Gacek to była dla mnie nowość, której nie spodziewałem się, że wyjdzie w ogóle na parkiet w Japonii. Castellani zmieniał, zmieniał w tych ostatnich dwóch meczach z Kubą i Brazylią.. jednak na Iran postanowił wyjść w tym składzie co zagraliśmy w I meczu.

Zagraliśmy średnio na jeża... ale na szczęście przy odrobinie szczęścia to starczyło na reprezentację Iranu... Na szczęście nie ma żadnego blamażu i na szczęście nie będzie żadnych docinków ze strony prasy... bo może i w gazeta.pl pojawiłby się tytuł tym razem 'Castellani zagrożony' czy coś w tym stylu laugh

Irytowały mnie strasznie run'y jak u kobiet... W I secie - OK, w miarę pkt za pkt, choć stanęliśmy przy tych piłkach setowych i było bardzo blisko, a żeby Iran wyrównał sobie z 24-20 > 24-24, na szczęście ostatecznie ratujemy się szczelnym blokiem. Grzesia Łomacza troszkę nie rozumiałem, powinien stanowczo więcej piłek kierować do środkowych.. przy dobrym przyjęciu był to obowiązek, a on pchał na te skrzydła i pchał, nareszcie mnie posłuchał w końcówce IV seta tongue

II set, 12-16 > 15-16 i nagle przegrywamy głównie przez własne błędy całego seta do 18, czyli końcówka 3-9, tak być nie może...

III odsłona to już w ogóle, faza za fazą, przy stanie 21-24, wchodzi Woicki, wybraniamy się na remis, bronimy jeszcze jednego sp, a później wygrywamy całego seta do 26.
Miałem nadzieję, że to na tyle było emocji.. Jednak były 14-16... pkt za pkt, ważna kontra skończona przez Jarosza i wyszliśmy wreszcie na 22-20, ostatecznie skończyliśmy do 23.


Simon, Sanchez, Leon i wszystko jasne grin Kuba jak walec przejechała się po Japonii. Bardzo dobra gra we wszystkich elementach, blok, kontra, silny atak, tak właśnie trzeba grać z tymi świetnie broniącymi skośnymi. Schimzau jedyne 5 pkt, mówi samo za siebie. Warte podkreślenia jest, że środkowy Simon w I secie zdobył aż 10 pkt crazy


Radek z Jackiem dziś podczas transmisji na ES, wybrali już MVP. Dla nich jest to kapitan Simon, trzeba przyznać, że ciężko się z nimi nie zgodzić smile

Ciekawe co się stało z tym Leonem po II secie, może się z czymś nie zgodził z trenerem i taka kara spotkała 16-latka wink

___

Jutro ostatnie spotkania już w tym turnieju:

05:30 Kuba - Iran
07:30 Polska - Egipt
11:00 Japonia - Brazylia

Zaraz parę lekkich przemyśleń dotyczących dnia jutrzejszego, a zarazem ostatniego w Nagoi

Do góry
#3527723 - 23/11/2009 06:41 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: blart]
Zulus Offline
Łódzki Klub Sportowy

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 25342
Skąd: ŁKS Łódź
blart Nie ma co narzekać że na Brazylie 3:0 masz "tylko" 1.72 wink

wejdź sobie np w oferte Milenium i tam masz tylko 1.28 laugh

Do góry
#3527726 - 23/11/2009 06:45 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Zulus]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Originally Posted By: Zulus
blart Nie ma co narzekać że na Brazylie 3:0 masz "tylko" 1.72 wink

wejdź sobie np w oferte Milenium i tam masz tylko 1.28 laugh


To żadna nowość, a że dali całe @1.28 to i tak sporo, w profie dla porównania @1.15 wink

Jeżeli mamy w sieci kursy na faworytów 3-0 ~@1.45, wówczas prof zawsze daje całe @1.09 . Nie ma czym się zbytnio podniecać.. tylko żal mi tych co grają te 3-0 w ziemniaku wink

Do góry
#3527742 - 23/11/2009 07:00 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Niestety kursy nie są już tak rewelacyjne jak w dniu wczorajszym, kiedy to naprawdę.. buki zaszalały, a i wyniki wreszcie były takie jakie powinny być smile

Nie będę zbytnio oryginalny, ale nie widzę innych opcji jak zwycięstwa reprezentacji: Kuby, Polaków oraz Brazyli, teraz tylko pytanie.. jakie to będą wyniki smile


Polska po dzisiejszym wymęczonym zwycięstwie, od razu w oczach analityków polepszyła się.. i mamy skromne, bo skromne... ale całe @1.30, które myślę, że można przyjąć do składaka. -1.5? Myślę, że TB nie będzie, tak więc, ~@1.7 na opcję 3-0/3-1 wydaję się dobrym rozwiązaniem.

Ten sam tok myślenia mam.. jeśli chodzi o spotkanie Simona i jego kolegów. Dziś widać, że wyciągnęli wnioski po tym dziwnym (nie oglądałem) spotkaniu z Egiptem i teoretycznie lepszym Japończykom nie dali najmniejszych szans. Czy jutro Iran ma jakie? Jakieś na pewno wink ale... maks 1set, choć przyznam, że tą reprezentację widziałem dziś z Polakami i zaskoczyli mnie na plus, ale Kuba to inna półka.

Brazylia gra swoje i nie wierzę, że Japonia jest w stanie coś z nimi ugrać niż honorowy jeden set, tylko, że na opcję -1.5 dostajemy maks @1.20, jeżeli ktoś uważa, że jest to dla niego do przyjęcia, to niech gra smile Bo Mistrzom Świata nie wypada rozegrać z Japonią V setowego boju, a tym bardziej komplikować sobie jeszcze I miejsca w turnieju smile

Jutro transmisje LIVE w Eurosporcie Polaków oraz na pożegnanie się z turniejem Wielkich Mistrzów o 11 Brazylia-Japonia smile

BTW. Polska @1.3 , Kuba @1.15 , Brazylia -1.5 @1.2 daje nam @1.79 wink szału nie ma, ale chyba raczej powinno być na zielono w archiwum wink

siatka

Do góry
#3527862 - 23/11/2009 08:26 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: Misiek]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Ja się w pewnym stopniu podpiszę pod słowami kolegów wyżej. Turniej w miarę przewidywalny i udany pod kątem zarobkowym, myślę zatem, że i ostatni dzień będzie tego potwierdzeniem. Gra się toczy o premie finansowe, warto jeszcze ten ostatni raz się przyłożyć. Egipt i Iran, obie drużyny zaprezentowały się myślę w miarę przyzwoicie, ale ostatniego dnia nic poza maks 1 setem ugranym szukać nie powinny. Nieco większe obawy mam do postawy Polaków, wiadomo z formą nie trafiliśmy, może faktycznie już pewne zmęczenie wystąpiło, przecież trzon kadry to zawodnicy Naszego głównego eksportowego produktu siatkarskiego - Skry Bełchatów. Kubańczycy wyglądają dużo pewniej. Myślę, że pojadą na pełnej euforii. Nie zdziwi mnie nawet 3-0 na ich korzyść mimo, że Iran uważam za solidną drużynę.

Reasumując z mojej strony idzie na jutro dubelek:

Kuba (-1,5 seta) + Polska = @1,85 unibet 6/10

Do góry
#3528182 - 23/11/2009 23:20 Re: Puchar Wielkich Mistrzów 2009 [Re: _Korver_]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
KLASYFIKACJA GENERALNA:


1. BRAZYLIA

2. KUBA

3. JAPONIA

4. POLSKA

5. IRAN

6. EGIPT


NAGRODY INDYWIDUALNE:

MVP : R. Simon (Kuba)

Najlepszy punktujący : K. Shimizu (Japonia)

Najlepszy atakujący : R. Simon (Kuba)

Najlepszy blokujący : R. Simon (Kuba)

Najlepszy rozgrywający : Bruno (Brazylia)

Najlepszy libero : Sergio (Brazylia)


uwaga

___

Jednak komentatorzy eurosportu ze spotkania Kuba-Japonia mieli rację co do MVP, gdyż dzisiejsi typowali Sergio, Bruno albo Gibę grin i jeden nawet chciał wszystkie pieniądze inwestować.. że na pewno któryś z tej trójki Brazylijczyków zdobędzie MVP smile


Nasza reprezentacja broniąca tutaj Europę, pokazała się ze średniej formy. Można teraz gdybać, co byłoby, gdybyśmy zaczęli turniej np. od spotkania z Egiptem, a nie od razu z Japonią...

No ale nic się nie zrobi, widać, że zmęczenie spore było, pograliśmy nie w najsilniejszym składzie.

Myślę, że turniej mógł się podobać smile

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (VVega), 3185 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582320 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25