Strona 66 z 149 < 1 2 ... 64 65 66 67 68 ... 148 149 >
Opcje tematu
#3498417 - 06/11/2009 23:37 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: grey]
Moonchild Offline
enthusiast

Meldunek: 06/10/2007
Postów: 251
Originally Posted By: grey
Originally Posted By: Art300

Sprecyzuj co to znaczy Włosi nie mogą...?

1. Dostawcy netu we Włoszech blokują wejścia inne niż dot it?
2. Sam Betfair nie pozwala Włochom na grę z innych domen?

Jeśli tylko punkt 1. to czy Włosi nie łączą się przez proxy?
ktoś wie jak to u nich w szczegółach jest?


Przypuszczam ze sam betfair blokuje dostep do betfair dot com rezydentom wloskim, co zapewne zostalo okreslone w licencji jaka dostal od rzadu wloskiego.

Tylko kto o zdrowych zmysłach przy takich podatkach będzie się ubiegał o licencje polskiego rządu? Chyba nasz naród nie jest aż tak idiotyczny by grać przy takim podatku. To uwłacza inteligencji.

Do góry
Bonus: Unibet
#3498420 - 06/11/2009 23:38 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: grey]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
Ciekawe. Bo ze względów podatkowych włoski Betfair musi być oddzielną prawnie firmą. To by oznaczało narzucenie innej firmie ( ogólny Betfair) jakichś warunków dotyczących firmy faktycznie działającej ( włoski Betfair).

Do góry
#3498421 - 06/11/2009 23:39 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: antyhazardzista]
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Dobre?

Jak Betfair ma u nas funkcjonować na tych zasadach włoskich to mija się to z celem.

A dlaczego nie funkcjonuję jak strona macierzysta tej formy ktoś podpowie?

Do góry
#3498423 - 06/11/2009 23:42 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: grey]
DanielK Offline
newbie

Meldunek: 30/12/2008
Postów: 33
Originally Posted By: grey

Przypuszczam ze sam betfair blokuje dostep do betfair dot com rezydentom wloskim, co zapewne zostalo okreslone w licencji jaka dostal od rzadu wloskiego.

Z tego co rozumiem, to trader z obywatelstwem Polski będąc w Wlk Brytanii nie będzie mógł się zalogować do "oryginału" BF? To by była dopiero dyskryminacja.
Spokojnie, sprawa "licencji" raczej wymyka się pojmowaniu i mozliwościom naszych rzadowych "ekspertów", przypominam, ze jescze wczoraj chcieli z drewnianą szabelką odciąc Polskę od e-hazardu na amen. Dziś 50% podatek? Buahaha, ciekawe co jutro.

Do góry
#3498426 - 06/11/2009 23:42 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: oli]
mamuska26 Offline
addict

Meldunek: 03/03/2006
Postów: 508
Pewnie licencyjne wymogi Bwin.it ma też ofertę dużo skromniejszą niż oryginał.

Do góry
#3498427 - 06/11/2009 23:42 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: oli]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Pawlak pi.erdolił o rozsądku więc może znów pójdzie po rozum do głowy bo faktycznie niby zezwolą ale w ch.uj z takim legalem..........wygra oczywiście Totalizator Sportowy puke

Do góry
#3498429 - 06/11/2009 23:42 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: oli]
Mascherano Offline
addict

Meldunek: 20/11/2007
Postów: 425
widze ze niektorzy wertuja projekt ustawy. co z kontrola przelewow bankowych? jest o tym cos wspomniane?

Do góry
#3498431 - 06/11/2009 23:43 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Cigano]
Art300 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1665
Originally Posted By: Cigano
Nie znam się za bardzo na tym, ale mieszkając we Włoszech mój dostawca internetu blokował domeny *.com
Bwin.com nie chodził, natomiast był Bwin.it na który nie mogłem się zalogować, używając swoich danych z Bwin.com także wyglądało na to, że Bwin.it był przewidziany tylko dla Włochów i miał swoją osobną bazę danych.
Podobnie było z ladbrokes.com nie działał, ladbrokes.it było ok
Jednakże, gdy szedłem na uczelnie, to bez problemu łącząc się z uczelniana siecią wifi, mogłem wchodzić na każdą stronę.

natomiast będąc w domu zauważyłem, że wejść na stronę Unibet nie mogę, natomiast wpisując adres: pl.Unibet już było można smile podobnie było z niektórymi innymi stronkami, więc niektóre rzeczy dało się obejść smile



No tak, ale mogłeś się zalogować do Unibet przez pl.Unibet bo jesteś Polakiem. Włoch pewnie nie może do ogólnego Unibetu. Bez względu na to gdzie jest..?

Do góry
#3498434 - 06/11/2009 23:44 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: - c1amak -]
Moonchild Offline
enthusiast

Meldunek: 06/10/2007
Postów: 251
Originally Posted By: - c1amak -
Zatem jak to miałoby wyglądać wg tego projektu?

Ja to rozumiem tak, że firma, która będzie prowadziła zakłady wzajemne to będzie opodatkowana 50% podatkiem z czystego zysku z zakładów (od art.71 do art75). Do teraz od każdego kuponu (czyli wpływów) odliczało się 10% podatku bez względu czy był wygrany czy przegrany, a teraz firma płaciłaby podatek od zysków (co wydaje się być całkiem logiczne). Czyli dla samych kursów i graczy nie powinno być źle. Jak zagrasz za 100zł to grasz za całe 100zł i nikt z tego nie pobiera Ci podatku. A jak wygrasz to też nic z tego Ci nie wezmą (chyba że pisze tam coś o podatku od wysokich wygranych - nie szukałem). Poprostu firma jest opodatkowana od zysku.

dobrze to rozumiem czy pomieszałem wszystko?

Wydaje mi się, że źle rozumiesz. Grasz za 100zl np. kurs 2,2. Wygrywasz. Twoja wygrana to 120zł. 60 idzie do twojej kieszeni, 60 do budżetu. Innymi słowy, zagrałeś kurs 2,2 ale w rzeczywistości wypłacają Ci jakbyś zagrał 1,6.

I pewnie tylko firmy, które dostosują się do tego rodzaju opodatkowania będą mogły uzyskać licencje na działalność w PL (również w internecie).

Do góry
#3498437 - 06/11/2009 23:45 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Mascherano]
pawelyo Offline
enthusiast

Meldunek: 13/11/2007
Postów: 260
już widzę ja betfair wejdzie do Polski i będzie płacić 50% od zysku jak ostatnio w eplay pisało że chcą uciekać z Anglii bo za dużo płacą(15%).

Do góry
#3498446 - 06/11/2009 23:53 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Moonchild]
pawelyo Offline
enthusiast

Meldunek: 13/11/2007
Postów: 260
Originally Posted By: Moonchild
Originally Posted By: - c1amak -
Zatem jak to miałoby wyglądać wg tego projektu?

Ja to rozumiem tak, że firma, która będzie prowadziła zakłady wzajemne to będzie opodatkowana 50% podatkiem z czystego zysku z zakładów (od art.71 do art75). Do teraz od każdego kuponu (czyli wpływów) odliczało się 10% podatku bez względu czy był wygrany czy przegrany, a teraz firma płaciłaby podatek od zysków (co wydaje się być całkiem logiczne). Czyli dla samych kursów i graczy nie powinno być źle. Jak zagrasz za 100zł to grasz za całe 100zł i nikt z tego nie pobiera Ci podatku. A jak wygrasz to też nic z tego Ci nie wezmą (chyba że pisze tam coś o podatku od wysokich wygranych - nie szukałem). Poprostu firma jest opodatkowana od zysku.

dobrze to rozumiem czy pomieszałem wszystko?

Wydaje mi się, że źle rozumiesz. Grasz za 100zl np. kurs 2,2. Wygrywasz. Twoja wygrana to 120zł. 60 idzie do twojej kieszeni, 60 do budżetu. Innymi słowy, zagrałeś kurs 2,2 ale w rzeczywistości wypłacają Ci jakbyś zagrał 1,6.

I pewnie tylko firmy, które dostosują się do tego rodzaju opodatkowania będą mogły uzyskać licencje na działalność w PL (również w internecie).

w uzasadnieniu pisze ze zmiana wynika z zmiany opodatkowania z przychodowej na dochodową czyli chyba buki będą płacić 50% od swojego zysku i tylko ciekawego czy nie będą chciały sobie tego odbić obniżeniem kursów

Do góry
#3498448 - 06/11/2009 23:55 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Art300]
Cigano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 3852
Skąd: Milano
Originally Posted By: Art300
Originally Posted By: Cigano
Nie znam się za bardzo na tym, ale mieszkając we Włoszech mój dostawca internetu blokował domeny *.com
Bwin.com nie chodził, natomiast był Bwin.it na który nie mogłem się zalogować, używając swoich danych z Bwin.com także wyglądało na to, że Bwin.it był przewidziany tylko dla Włochów i miał swoją osobną bazę danych.
Podobnie było z ladbrokes.com nie działał, ladbrokes.it było ok
Jednakże, gdy szedłem na uczelnie, to bez problemu łącząc się z uczelniana siecią wifi, mogłem wchodzić na każdą stronę.

natomiast będąc w domu zauważyłem, że wejść na stronę Unibet nie mogę, natomiast wpisując adres: pl.Unibet już było można smile podobnie było z niektórymi innymi stronkami, więc niektóre rzeczy dało się obejść smile



No tak, ale mogłeś się zalogować do Unibet przez pl.Unibet bo jesteś Polakiem. Włoch pewnie nie może do ogólnego Unibetu. Bez względu na to gdzie jest..?


zgadza się, użytkownicy posiadający konto na domenie *.it nie mogli logować się na domenie *.com używając tych samych danych, bo widocznie działa to jak dwie osobne firmy, i każda ma swoją własną bazę danych

Do góry
#3498454 - 06/11/2009 23:58 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: pawelyo]
Moonchild Offline
enthusiast

Meldunek: 06/10/2007
Postów: 251
Originally Posted By: pawelyo
Originally Posted By: Moonchild
Originally Posted By: - c1amak -
Zatem jak to miałoby wyglądać wg tego projektu?

Ja to rozumiem tak, że firma, która będzie prowadziła zakłady wzajemne to będzie opodatkowana 50% podatkiem z czystego zysku z zakładów (od art.71 do art75). Do teraz od każdego kuponu (czyli wpływów) odliczało się 10% podatku bez względu czy był wygrany czy przegrany, a teraz firma płaciłaby podatek od zysków (co wydaje się być całkiem logiczne). Czyli dla samych kursów i graczy nie powinno być źle. Jak zagrasz za 100zł to grasz za całe 100zł i nikt z tego nie pobiera Ci podatku. A jak wygrasz to też nic z tego Ci nie wezmą (chyba że pisze tam coś o podatku od wysokich wygranych - nie szukałem). Poprostu firma jest opodatkowana od zysku.

dobrze to rozumiem czy pomieszałem wszystko?

Wydaje mi się, że źle rozumiesz. Grasz za 100zl np. kurs 2,2. Wygrywasz. Twoja wygrana to 120zł. 60 idzie do twojej kieszeni, 60 do budżetu. Innymi słowy, zagrałeś kurs 2,2 ale w rzeczywistości wypłacają Ci jakbyś zagrał 1,6.

I pewnie tylko firmy, które dostosują się do tego rodzaju opodatkowania będą mogły uzyskać licencje na działalność w PL (również w internecie).

w uzasadnieniu pisze ze zmiana wynika z zmiany opodatkowania z przychodowej na dochodową czyli chyba buki będą płacić 50% od swojego zysku i tylko ciekawego czy nie będą chciały sobie tego odbić obniżeniem kursów

Nie. Płacić będą gracze przy odbieraniu wygranej. Wcześniej opodatkowany był przychód, czyli stawka kuponu (inaczej mówiąc łączna wygrana), teraz opodatkowany będzie tylko dochód,czyli łączna wygrana-minus stawka. Ale przy podatku 50% od dochodu jest to de facto dużo gorsze rozwiązanie dla grających niż to porzednie.

Do góry
#3498473 - 07/11/2009 00:07 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: mamuska26]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: mamuska26
W dodatku całkowity zakaz reklamy zakładów wzajemnych i sponsoringu.


To na 99% nie przejdzie, w końcu pieniądze wpompowywane w polski sport przez tę branżę stanowią 99% powodu, dla którego ta branża będzie nadal mogła swobodnie funkcjonować w Polsce. smile

Do góry
#3498477 - 07/11/2009 00:11 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: grey]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: grey
Co mnie niepokoi to to, co Tusk mowli o polskich domenach i polskich spolkach lub oddzialach spolek zarejestrowanych w Polsce (tak by mozna od nich sciagac podatki);

Taki model jest we Wloszech i np. Wlosi nie moga uzywac betfair dot com ale betfair dot it juz tak; jednak tam i oferta i plynnosc rynkow jest bardzo mizerna (w dodatku nie wiem czy w ogole dostepne jest in-play; trwajacych w tej chwili meczow tenisowych obstawiac nie mozna).

A najgorsze jest to, ze jest to jak najbardziej zgodne z prawem europejskim i wtedy nam nawet KE nie pomoze.


Włoski model to było wymuszenie aby nie doszło do czasowego zawieszenia tej branży: czyli rząd włoski zablokuje buków... a dopiero po kilkunastu miesiącach (najwcześniej) UE zmusi ich do zmiany stanowiska. Stąd buki woleli pójść na współpracę. Co tu się zresztą dziwić, wystarczy spojrzeć na to kto jest premierem tego kraju trzeciego świata, w którym mafioso robi co chce...

Do góry
#3498479 - 07/11/2009 00:11 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: mamuska26
W dodatku całkowity zakaz reklamy zakładów wzajemnych i sponsoringu.


To na 99% nie przejdzie, w końcu pieniądze wpompowywane w polski sport przez tę branżę stanowią 99% powodu, dla którego ta branża będzie nadal mogła swobodnie funkcjonować w Polsce. smile


sorrry Cnrad ale olewam zakaz reklamy czy sponsoringu pzry debilnym modelu włoskim z za.jebistym podatkiem 50 % i smiesznymi kopiami buków oryginalnych stop

Do góry
#3498485 - 07/11/2009 00:13 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Moonchild]
Moonchild Offline
enthusiast

Meldunek: 06/10/2007
Postów: 251
Podsumowując na ta chwilę: wygląda to tak, że rząd owszem chce umożliwić hazard w internecie, ale tylko na ich zasadach. Taki Bwin musiałby otworzyć w Polsce siedzibę i działać jak fortuna, millenium itd. Swoje zakłady mógłby oferować przez internet oczywiście respektując ustawowe 50% podatku od wygranej. Strony internetowe firm bukmacherskich, które nie działają na terytorium polskim byłby zakazane i być może blokowane. Coś pokręciłem?

Do góry
#3498488 - 07/11/2009 00:15 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: AGASSI]
mamuska26 Offline
addict

Meldunek: 03/03/2006
Postów: 508
Gracz nie ma szans ale legalnie przegra kasę i nie będzie ścigany.
By żyło się lepiej.

Do góry
#3498491 - 07/11/2009 00:16 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Conrad]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: grey
Co mnie niepokoi to to, co Tusk mowli o polskich domenach i polskich spolkach lub oddzialach spolek zarejestrowanych w Polsce (tak by mozna od nich sciagac podatki);

Taki model jest we Wloszech i np. Wlosi nie moga uzywac betfair dot com ale betfair dot it juz tak; jednak tam i oferta i plynnosc rynkow jest bardzo mizerna (w dodatku nie wiem czy w ogole dostepne jest in-play; trwajacych w tej chwili meczow tenisowych obstawiac nie mozna).

A najgorsze jest to, ze jest to jak najbardziej zgodne z prawem europejskim i wtedy nam nawet KE nie pomoze.


Włoski model to było wymuszenie aby nie doszło do czasowego zawieszenia tej branży: czyli rząd włoski zablokuje buków... a dopiero po kilkunastu miesiącach (najwcześniej) UE zmusi ich do zmiany stanowiska. Stąd buki woleli pójść na współpracę. Co tu się zresztą dziwić, wystarczy spojrzeć na to kto jest premierem tego kraju trzeciego świata, w którym mafioso robi co chce...


No u nas Conrad mafiosi co miesiąc składają deklaracje zusowskie i kupę różnych PIT'ów...
Wracając do tematu - Włosi grają na domenach com. ! (przynajmniej ci,których znam).Nie wiem jak to omijają - nigdy mnie to nie interesowało...

Do góry
#3498494 - 07/11/2009 00:18 Re: NOWELIZACJA USTAWY O GRACH I ZAKŁADACH WZAJEMNYCH [4] [Re: Moonchild]
pawelyo Offline
enthusiast

Meldunek: 13/11/2007
Postów: 260
Originally Posted By: Moonchild
Originally Posted By: pawelyo
Originally Posted By: Moonchild
Originally Posted By: - c1amak -
Zatem jak to miałoby wyglądać wg tego projektu?

Ja to rozumiem tak, że firma, która będzie prowadziła zakłady wzajemne to będzie opodatkowana 50% podatkiem z czystego zysku z zakładów (od art.71 do art75). Do teraz od każdego kuponu (czyli wpływów) odliczało się 10% podatku bez względu czy był wygrany czy przegrany, a teraz firma płaciłaby podatek od zysków (co wydaje się być całkiem logiczne). Czyli dla samych kursów i graczy nie powinno być źle. Jak zagrasz za 100zł to grasz za całe 100zł i nikt z tego nie pobiera Ci podatku. A jak wygrasz to też nic z tego Ci nie wezmą (chyba że pisze tam coś o podatku od wysokich wygranych - nie szukałem). Poprostu firma jest opodatkowana od zysku.

dobrze to rozumiem czy pomieszałem wszystko?

Wydaje mi się, że źle rozumiesz. Grasz za 100zl np. kurs 2,2. Wygrywasz. Twoja wygrana to 120zł. 60 idzie do twojej kieszeni, 60 do budżetu. Innymi słowy, zagrałeś kurs 2,2 ale w rzeczywistości wypłacają Ci jakbyś zagrał 1,6.

I pewnie tylko firmy, które dostosują się do tego rodzaju opodatkowania będą mogły uzyskać licencje na działalność w PL (również w internecie).

w uzasadnieniu pisze ze zmiana wynika z zmiany opodatkowania z przychodowej na dochodową czyli chyba buki będą płacić 50% od swojego zysku i tylko ciekawego czy nie będą chciały sobie tego odbić obniżeniem kursów

Nie. Płacić będą gracze przy odbieraniu wygranej. Wcześniej opodatkowany był przychód, czyli stawka kuponu (inaczej mówiąc łączna wygrana), teraz opodatkowany będzie tylko dochód,czyli łączna wygrana-minus stawka. Ale przy podatku 50% od dochodu jest to de facto dużo gorsze rozwiązanie dla grających niż to porzednie.

nie wiem ale wydaje się ze to buki będą płacić nie my.
[/i][i]ustawa określa szczegółowo podstawę opodatkowania dla poszczególnych gier:
d. zakładów wzajemnych - jako różnica pomiędzy sumą wpłaconych stawek a sumą wypłaconych stawek

czyli z tego by wynikało że buk czyli u buka puszczone jest za 100000zl w miesiąc i wygranych ma na 80000zl to płaci podatek od 20000zl.

Do góry
Strona 66 z 149 < 1 2 ... 64 65 66 67 68 ... 148 149 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (VVega, burbon, 11kera11, Zaixi), 2849 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582991 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07