Strona 6 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#3724534 - 26/02/2010 20:18 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: mln]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
to ja pojde lekko pod prąd:

1 zmiana:
Hanevold - Eder - jezeli zalozymy ze obaj trafia ze smarami, biegowo sa w stanie miedzy soba rywalizowac... z tym ze Austriak dorzuca okolo 15 sekund Norwegowi na strzelnicy... wszyscy wiemy o tym w jakim tempie strzela, a nie wierze w karne rundy...

2 zmiana:
Boe - Mesotisch - bardzo dobrze biegowo przygotowany Austriak kontra jedna wielka niewiadoma... nie rozumiem do konca czemu nie wystawiaja Norwegowie Larsa ktory ostatnio poprawil znacznie strzelanie natomiast biegowo miedzy nim a Boe jest taka roznica jak miedzy Neuner a Beck... typuje ze po tej zmianie Austiacy powinni miec przynajmniej minute przewagi nad Norwegami...

3 zmiana:
Svendsen - Landentinger - to na tej zmianie ostatecznie 2 druzyny: Austria i Norwegia - powinny zgubic cala reszte ... obaj swietnie przygotowani biegowo, strzelecko zdecydowanie lepiej wypada Norweg, nie mniej ja licze ze w sztafecie gdzie ma 8 strzalow Dominic zaoszczedzi nam karnych rund... po tej zmianie caly czas przewaga Austrii okolo 40 sekund...

4 zmiana:
Bjoerdalen - Sumann - Norweg glodny zlota zacznie gonic jak oszalaly... czym to sie skonczy ... ano tym ze zacznie pudlowac, a pamietamy ze strzelanie nie jest jego najmocniejsza strona... Sumann to nie jest ogorek, tak latwo nie da sobie wydrzec zwyciestwa...

podsumowujac:
Norwegia - Austria 7/10

Austria win 4/10

co ponadto? gdyby nie Tchoudov gralbym Rosje na pudle spokojnie, ale nie dosc ze Maxim bez formy to jeszcze biegnie na trzeciej zmianie gdzie moim zdaniem dzisiejszy bieg sie rozstrzygnie...

skoro nie Rosjanie to podium dla Francuzow... Jay strzeli na czysto, na pierwszej zmianie nie ma zawodnika ktory moglby mu uciec jakos daleko... druga zmiana i Defrasne - kto wie czy nie przyprowadzi Francuzow na drugiej pozycji - Boe powinien byc za nim... a pozniej bracia Fourcade - beda mocni ale raczej nie na tyle by utrzymac przewage nad dwoma gwiazdami reprezentacji Norwegii...

tak wiec podsumowujac:
1.Austria
2.Norwegia/Francja
4.Rosja

i bez niespodzianek prosze boks powtorzyc bieg kobiet i bedzie pieknie piwo

Do góry
Bonus: Unibet
#3724543 - 26/02/2010 20:20 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Boubson]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Larsa nie wystawiaja bo przedwczoraj bieg 10km w sztafecie biegaczy wiec pewnie jes ttroche zmeczony wink

Do góry
#3724667 - 26/02/2010 21:02 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Inzaghi78]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Inzaghi78 - kto Norwegom złote medale na szyje już założył?!

Boubson - trochę naciągana teoria by Mesotitsch z Boe wygrał te 45 sekund czy minutę, bez przesady...
Występ Bergera w sztafecie biegaczy to jedno a to że mamy w sztafecie ledwie 7.5 km ma też swoje znaczenie.a
Młody Norweg nie jest słabym biegaczem, a Berger to jednak jeden z mniej stabilnych strzelców w całej stawce i jak najbardziej zgadzam się z takim podejściem Norwegów do sprawy.
Lars Berger to zdecydowanie nie ta klasa co Neuner u kobiet i na pewno nie można porównywać go do niej ani występu Beck, braku Neuner i występu Boe a braku Bergera.

Do góry
#3724686 - 26/02/2010 21:08 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: mln]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
nie napisalem ze to ta sama klasa biathlonistow lecz biegaczy smile

i nadal twierdze ze pozaluja Norwegowie tak jak Niemki..

Mesotitsch - oby strzelil bez karnych rund a Boe bedzie zdecydowanie za nim...

Do góry
#3724746 - 26/02/2010 21:41 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Boubson]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
ja na miejscu Norwegow zabralbym Andresena do sztafety bo moim zdaniem jest duzo lepszy niz Boe o doswiadczeniu nie wspomne !!

Wszyscy caly czas pisza o tej Beck i Neuner a skad wy wiecie ze Neuner by nie zepsula sztafety ?? ja nie wiem, moge tylko przypuszczac wiec taka byla decyzja a nie inna i juz...

Do góry
#3724749 - 26/02/2010 21:43 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Inzaghi78]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
a ja chyba postawie na Francje bo jest najwyzszy kurs a zdarzyc sie moze wszystko ... W meskiej sztafecie zawsze bylo trudniej wytypowac faworyta a skoro tak to mozna zaryzykowac za drobne typowo pod kurs wink

Do góry
#3724765 - 26/02/2010 21:57 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Inzaghi78]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń

ja cały czas żałuje braku Andersena frown

Originally Posted By: Inzaghi78
a ja chyba postawie na Francje bo jest najwyzszy kurs a zdarzyc sie moze wszystko ... W meskiej sztafecie zawsze bylo trudniej wytypowac faworyta a skoro tak to mozna zaryzykowac za drobne typowo pod kurs wink


też o tym myślałem, ale biegowo chyba jednak zbyt ustępują rywalom by okazać się od wszystkich rywali lepsi, prócz Martina reszta odstaje i na pewno zyskiwać nie będą na swoich zmianach, raczej tracić i to jak choćby Simon na trzeciej zmianie zapewne nie mało...
któraś z ekip czy to Norwegowie, Austriacy czy Ruscy na strzelnicy zaliczy dobry występ i po typie, ja jednak zrezygnowałem z obstawienia tego wink

Do góry
#3724776 - 26/02/2010 22:12 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Boubson]
umex Offline
addict

Meldunek: 11/01/2010
Postów: 610
Bieg 4x7.5 km mezczyzn
Austria-Niemcy 1

Austria biegnie w składzie:EDER,MESOTITSCH,LANDERTINGER,SUMANN jest to bardzo wyrownany sklad i sa to zawodnicy prezentujacy bardzo dobra forme biegowa.Jesli chodzi o strzelanie to EDER i LANDERTINGER maja czasami wpadki ale rekompensuja to w biegu do tego dochodzi komfort w postaci doladowania.
Niemcy biegna w skladzie;SCHEMPP,BIRNBACHER,PEIFFER,GREIS brakuje Stephana a to spore osłabienie jak na możliwości tej ekipy.
Austria ma zdecydoawna przewage jesli chodzi o mozliwosci biegowe.Uwazam,ze jezeli by nawet przytrafila sie runda karna bo jak to w biathlonie jest taka mozliwosc to sa w stanie odrobic strate na trasie.
Niemcy podczas innych startow nie wyrozniali sie szczegolnie zarowno na strzelnicy jak i na trasie biegowej.Ich lider Greis nie trafil z forma i generalnie jego wystepy sa ponizej oczekiwan.
Mysle,ze rowny zespol Austrii spokojnie poradzi sobie z naszymi sasiadami.

Uwazam,ze Austria bedzie walczyc o olimpijskie zloto i biorac pod uwage ich rowny sklad i forme jaka prezentuja maja bardzo duze szanse na realizacje tego celu a Niemcy beda walczyc o miejsca 4-5.

Prosze o opinie na ten temat.

Do góry
#3724784 - 26/02/2010 22:23 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Inzaghi78]
Marian Offline
Mistrz Playoff Zima 2011


Meldunek: 30/01/2006
Postów: 11478
Skąd: Wrocław
z biathlonu na dziś pograłem takie coś:

Austria-Niemcy 1
Czechy-Włochy 1

O pierwszej parze, napisane już jest prawie wszystko (zwłaszcza o AUS) którzy to dziś na moje oko mają bardzo duże szanse na złoto!
Niemcy kadrowo słabsi, więc nie przewiduje tu niespodzianki.

W drugiej parze, stawiam na zespół lepiej strzelający, bo jak wiadomo makaroniarze nie należą to czołówki z trafianiem do tarczy smile i mam nadzieję że dziś tu udowodnią wink

a także:

Szwecja-Czechy 1
Białoruś-Słowenia 1

Szwedzi na moje oko zajmą 5 lub 6 miejsce, Pepiczki jednak troszkę ustępują w sztafecie swoim rywalom.
W drugiej parze, w dotychczasowych konkurencjach lepiej spisywali się Białorusini, no i w dotychczasowych biegach sztafetowych w tym sezonie byli za każdym razem lepsi od SŁO smile

zastanawiam się jeszcze nad zagraniem takiej pary:

Czechy-Szwajcaria 2 kurs dobry, a szanse jak na moje oko bardzo duże! SUI jak na razie spisują się całkiem całkiem, no i w dotychczasowych biegach sztafetowych w tym sezonie Zegarki prezentowały się lepiej od naszych sąsiadów!

Włochy-Słowacja 1 kurs bardzo ładny, w ekipie SŁO tylko Hurajt jest dobry, reszta szkoda gadać i jak pokazały starty w poprzednich biegach sztafetowych, to zespół włoski jest lepszy

USA-Słowenia 1

jeśli ktoś myśli podobnie, lub wręcz przeciwnie to czekam na uwagi smile

Do góry
#3724826 - 26/02/2010 22:53 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Marian]
santiago Offline
veteran

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 1587
Skąd: kielce
Ja pograłem dzis na zwycięstwo Austrii...

Według mnie ich jedynym godnym rywalem bedzie ekipa Norwegii ale moim skromnym zdaniem są zle ustawieni zmianowo. 2 zdecydowanie gorszych zawodników na 2 pierwszych zmianach i strata do Austrii moze jak ktos juz wyliczył siegnac nawet 1 min. Co to oznacza w kontekscie dalszego biegu? Będą nerwy i pośpiech NOrwegów i pewnie jakies pudła.
Inna sprawa ze w samym biegu Austriacy na 2 ost zmianach tez niewiele powinni stracic.
Mysle ze zawody roztrzygna sie na 2 pierwszych zmianach i jesli Norwegia straci około 45-60 sek to pozniej juz tego nie odrobi

Pozdrawiam

Do góry
#3724872 - 26/02/2010 23:09 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: santiago]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Zgadzam sie ze w Norwegii jest bardzo zle rozstawienie bo powinni troche to poprzeplatac : 1 Boe 2 Svendsen 3 hanevold 4 Olek

Moim zdaniem tak by bylo optymalnie !!

Rosja tez bez sensu Tcherezova na 1 zmianie gdzie i tak wiekszosc przybiegnie razem a Ivan nawet solidnie sie tu prezentuje ?!

Do góry
#3724878 - 26/02/2010 23:11 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Marian]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
no Austriacy są faworytami w parze z Niemcami i nie wiem co jeszcze można by dodać, wszystko już chyba zostało napisane...

Originally Posted By: Marian

Czechy-Włochy 1

stawiam na zespół lepiej strzelający, bo jak wiadomo makaroniarze nie należą to czołówki z trafianiem do tarczy smile i mam nadzieję że dziś tu udowodnią wink


no Włosi strzelecko nie są za mocni, raczej też skłaniałbym się ku Czechom jednak przez to że nie podałeś kursów trudno się ustosunkować, bo to od nich także zależy jak spojrzeć na dany typ smile

Originally Posted By: Marian

Szwecja-Czechy 1
Białoruś-Słowenia 1

Szwedzi na moje oko zajmą 5 lub 6 miejsce, Pepiczki jednak troszkę ustępują w sztafecie swoim rywalom.
W drugiej parze, w dotychczasowych konkurencjach lepiej spisywali się Białorusini, no i w dotychczasowych biegach sztafetowych w tym sezonie byli za każdym razem lepsi od SŁO smile


Szwedów boję się zagrać w jakiejkolwiek parze, co występ to inaczej się prezentują. Nie mają równego składu, slaby Lindstroem, nieobliczalny Nillson, zależy jeszcze od kursu na nich ale raczej bym nie grał tego.
o parze Białoruś - Słowenia pisałem wczesniej (jak najbardziej zgadzam się z tym typem).

Originally Posted By: Marian

zastanawiam się jeszcze nad zagraniem takiej pary:

Czechy-Szwajcaria 2 kurs dobry, a szanse jak na moje oko bardzo duże! SUI jak na razie spisują się całkiem całkiem, no i w dotychczasowych biegach sztafetowych w tym sezonie Zegarki prezentowały się lepiej od naszych sąsiadów!

Włochy-Słowacja 1 kurs bardzo ładny, w ekipie SŁO tylko Hurajt jest dobry, reszta szkoda gadać i jak pokazały starty w poprzednich biegach sztafetowych, to zespół włoski jest lepszy

USA-Słowenia 1

jeśli ktoś myśli podobnie, lub wręcz przeciwnie to czekam na uwagi smile



Szwajcarzy w sztafetach wypadają dobrze, to specjaliści od sprintów, w nich najlepiej się czują, choć strzelecko nigdy ich nie ceniłem zbyt wysoko. myślę że będą blisko Czechów, zespoły te będą walczyć ramie o miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki (7-10)

Włosi biegowo lepsi jednak widać że boją się swojego strzelania, słabiutki biegowo Colla to tego potwierdzenie, gdyby chcieli zaryzykować powinni wystawić moim zdaniem Vuillermoza. Ja Włochom nie ufam ;p smile
z tym że u Słowaków reszta szkoda gadać się nie zgadzam, w sprincie były takie warunki a nie inne, jednak porównując wyniki na 20km żaden Słowak nie zawiódł, aż tak bardzo jak im się juz zdarzało nie odstawali biegowo, a jeśli chodzi o strzelanie są solidni, nie grałbym Włochów...

USA - Słowenia. gram przeciwko obu tym reprezentacjom w innych parach. Nieco wyżej oceniam szanse Amerykanów, obawiałbym się tylko Hakkinena bo on może napudłować ostro.

Do góry
#3724882 - 26/02/2010 23:17 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: mln]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
większość reprezentacji tak robi, nie rozumiem w czym problem.

Austriacy najlepszych - Landertingera i Sumanna mają na ostatnich zmianach, Francuzi najlepszych swoich biatlonistów - braci Fourcade wystawiają na ostatnich zmianach, u Ruskich na pewno w Tchoudova nie zwątpili.
Niczego innego się nie spodziewałem niż akurat takie rozstawienie, jest to normalne podejście...
Wystwienie Boe na pierwszej specyficznej zmianie lub na trzeciej z takimi rywalami to był by właśnie błąd ze strony Norwegów, bo tego młody faktycznie mógłby nie udźwignąć a ta druga zmiana jest akurat dla niego i nie uważam by Norwedzy po 2 zmianach mieli już przegrać tą sztafete.

Do góry
#3724883 - 26/02/2010 23:17 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: mln]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Ja nie stawiam na Bialorusinow choc nie mowie ze Slowency ich ograja ale nie moge powierzac swoich pieniedzy w rece Valiullina bo to tak jakbym gral w ruletke wink przeciez on moze nawet 6 pudel zrobic i biec 3 rundy karne a wtedy nie ma szans na jakiekolwiek miejsce ...

Slowenia moze nie blyszczy ale zdarzaja im sie bardzo solidne wystepy na strzelnicy

Do góry
#3724886 - 26/02/2010 23:20 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: mln]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Nie uwazam ze Eder jest slabszy od kolegow na ostatnich zmianach
To samo Jay smirk z zalozenia tak ale forma jaka tu prezentuje stawia go w roli jednego z wiodacych a juz napewno przez Simon Fourcade
W Tchoudova nie zwatpili ?? ale to nie powinna byc kwestia wiary tylko obecnej formy zawodnika i jego dotychczasowych wystepow

Do góry
#3724916 - 26/02/2010 23:33 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Inzaghi78]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
Słoweńcy są tak słabi tutaj że nawet Valiullin nie da rady tego typu zawalić smile

każdy z trenerów wie dlaczego ustawia tego a nie innego zawodnika na takiej a nie innej zmianie, trenują, sprawdzają w Pucharach Świata by przed tak wielkimi zawodami pewnymi sprawami już głowy sobie nie zajmować.
Większość ekip ma zawodników twardo przypisanych do tej a nie innej zmiany.
Złe ustawienie... chyba nikt z Was nie myśli, że na igrzyskach nagle zmienią kolejność sztafety ustalanej przez lata bo... no właśnie dlaczego?!

Poza tym trenerzy wiedzą że taki Simon nawet po takich a nie innych startach indywidualnych to lepszy biatlonista niż Jay, że te igrzyska w wielu przypadkach były mocno wypaczone, zmienna pogoda nie pozwalała niekiedy lepszym biatlonistom wykazać swoją wyższość nad biatlonistą X, który faktycznie jest o wiele słabszy.
Eder nie jest przez trenerów uważany za biegacza mogącego walczyć z Bjoerndalen czy Svendsenem, dlatego skład Austriaków jest ustawiany od dawna tak a nie inaczej.
Tchoudov na razie raz tutaj wystartował w loteryjnym sprincie, na dobrą sprawę trudno powiedzieć w jakiej jest formie, raczej nie życiowej, ale też nie tak kiepskiej jak co poniektórzy myślą smile

Do góry
#3724942 - 26/02/2010 23:43 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: mln]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
w każdej z 4 ekip, które powinny walczyć tutaj o medale rozstawienie zawodników jest dokonane według tego samego klucza.
Wystawienie Svendsena na drugiej zmianie z zawodnikami nominalnie słabszymi wiązało by się z wystawieniem Hanevolda na zmianie z lepszymi i takiego ryzyka tu nikt nie podejmie w żadnej z ekip. Trenerzy wiedzą na co kogo stać, widać mają przekonanie do tego co postanowili i nikt tak ryzykownych ruchów nie wykonuje.

Do góry
#3724954 - 26/02/2010 23:48 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: mln]
Marian Offline
Mistrz Playoff Zima 2011


Meldunek: 30/01/2006
Postów: 11478
Skąd: Wrocław
AG kursy na te moje pary uważam za warte gry, przedstawia się to tak:

Czechy-Włochy 1 1,67
Szwecja-Czechy 1 1,50
Białoruś-Słowenia 1 1,55
Czechy-Szwajcaria 2 1,90
Włochy-Słowacja 1 1,72
USA-Słowenia 1 1,60

no ale zobaczymy po biegu jak to będzie smile

Do góry
#3724967 - 26/02/2010 23:55 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: mln]
Krupier Offline
veteran

Meldunek: 11/12/2005
Postów: 1215
Skąd: Krakow
Szwjacaria - Słowacja
Niemcy - Czechy
Ako: 1,88, stawka 8/10
Komentarz prawie zbyteczny, Szwjacarzy zawsze solidni w sztafecie, Słowacy poza Hurajtem suchary, roznica klasy. Niemcy ponizej 5-6tego nie zejda a moze powalcza o cos wiecej jesli Schemp sie nie spali.

Do góry
#3724971 - 26/02/2010 23:55 Re: Biathlon - 13-26.02 - Vancouver 2010 [Re: Krupier]
Krupier Offline
veteran

Meldunek: 11/12/2005
Postów: 1215
Skąd: Krakow
betsafe

Do góry
Strona 6 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (kemp, Lukasz111, rafal08, igea23, VVega), 3467 gości oraz 3 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581809 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49