Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#3583855 - 29/12/2009 04:27 Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371




Mężczyźni:

Grupa A
1. Kanada
2. USA
3. Szwajcaria
4. Norwegia

Grupa B
1. Rosja
2. Czechy
3. Słowacja
4. Łotwa

Grupa C
1. Szwecja
2. Finlandia
3. Białoruś
4. Niemcy


Kobiety:

Grupa A
1. Kanada
2. Szwecja
3. Szwajcaria
4. Słowacja

Grupa B
1. USA
2. Finlandia
3. Rosja
4. Chiny


Dokładny program:
http://www.vancouver2010.com/olympic-hockey-schedule-results/

Do góry
Bonus: Unibet
#3592362 - 03/01/2010 03:32 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Ghost]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Wszystkie teamy ogłosiły już swoje składy na nadchodzące igrzyska:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_hockey_at_the_2010_Winter_Olympics_%E2%80%93_Men%27s_team_rosters


Fajnie jakby się ktoś bardziej zorientowany wypowiedział na temat składów.

Moim zdaniem Kanada nie ma dla siebie rywala, nie u siebie w domu. Rosja prowadzona przez Ovechkina mogłaby im na pewno zagrozić, ale poza pierwszą linią już nie są tacy mocni, zwłaszcza w defensywie. Czesi, Słowacy to już chyba przeszłość.

Do góry
#3593846 - 03/01/2010 22:36 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Ghost]
Ryan20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 5399
Skąd: TUREK / WROCŁAW
napewno inni fachowcy beda mieli swoje przemyslenia szczegolowo (jak vonseb np wink ) ale ja wrzuce pare zdan swoich przemyslen odnosnie druzyny USA tongue

USA : od jakiegos czasu kibicuje Jankesom na lodzie smile ich agresywnny zadziornych hokej przyjemnie sie oglada, zawsze wiele walki, nie graja tak asekurancko jak np Czesi a ze jakos ostatnio zawsze ląduja za plecami Kanady, Rosji czy Szwecji, taki maly underdog z mojej strony na ten turniej smile Igrzyska blisko domu, bede grali niemal u siebie, zapewne z mnostwem kibicow na halach. Baardzo mlody sklad wybrali co mi sie tez podoba smile ostatnie zloto Amerykanow na igrzyskach dokladnie 30! lat temu w Lake Placid 1980' 4 lata temu dosc pechowa porazka w cwiercinale z Finami, przy miazdzacej przewadze w 3 tercji i dramatycznej pogoni, bodaj 16-3 w strzalach. na trenerskiej lawce doswiadczony Ron Wilson, coach TOR, oraz nieco szalony John Tortorella NYR smile mieszanka wybuchowa.

co do skladu. wprowadzona nowa generacja Jankesow. zrezygnowano z weteranow Cheliosa, Tkachuka, Weighta, Rolston i Guerina (tego ostatniego akurat najbardziej szkoda). potem jeszcze z ostatecznego skladu wypadl R.Whitney, M.Modano.

GK- kapitalny sezon ma Ryan Miller, zyciowa forma, ze swoim Buffalo wyczynia cuda na lodzie. doswiadczony Tim Thomas troszke slabiej niz rok temu, ale to tez czolowka ligi. w najwazniejszych meczach powinien Miller bronic. Czy on wygra ten turniej dla USA? stac go na to.
DEF - Doswiadczony Rafalski (3 igrzyska), dwie mlode gwiazdki Erick i Jack Johnson i reszta hokejowych przecinakow. niejako chcac miec "rownowage" doswiadczenia w skladzie, nie zabrali innych mlodych wilczkow: z Buffalo Tylera Myersa, a ATL Zacha Bogosiana (obaj rocznik 90') oraz A.Goligoskiego. Troche szkoda. no ale coz. wybor trenera uznal ze woli miec twardzieli na lodzie w obronie jak Komisarek, Orpik czy Suter.
FOR - wedlug mnie bardzo ciekawi gracze w ataku Stars&Stripes. RW oczywiscie Patrick Kane (moja nadzieja na gwiazde turnieju), LW Zach Parise - pierwsza strzelba NJD, na srodku albo Kesler albo Stastny, obaj majacy dobry rok w lidze, i drzyjcie defensorzy grin druga formacja to juz bardziej doswiadczeni ale rownie skuteczni Malone i Langenbrunner, Pavelski tez moze grac na skrzydle, agresywny Dustin Brown z LOS tez moze sie lapac na II atak. nie ma Scotta Gomeza, Briana Rolstona, i troche niespodziewanie Tima Connollyego z BUF, ale on mial jakies problemy ze zdrowem, kontuzjowany byl Brian Gionta. Drury wziety chyba jako maskotka druzyny smile Mike Modano pominiety przez Burke'a, co pokazuje znow ze wolal wziac charakternych hokeistow.

podsumowujac - czarny kon turnieju. odmlodzony sklad, z paroma "wyjadaczami". Jesli Miller w bramce bedzie gral tak jak w NHL, Kane i Parise zaskocza w I ataku, to moga pokonac kazdego. Jest wielu graczy ktorzy zostawia mnostwo serca dla barw amerykanskich i dla ktorych igrzyska to bedzie najwieksze wydarzenie w karierze (czytaj Kane, Kesler, Stastny, E,J.Johnson). Faworyci nr 1 turnieju to oczywiscie Kanada i Rosja. wszyscy na nich stawiaja i dobrze... walka, charakter, ambicja, to musza zaprezentowac US Boys by zdobyc medal. stac ich na to. zadanie na 1 runde - pokonac Finow i wyjsc z grupy przed nimi boks

Do góry
#3594121 - 04/01/2010 00:48 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Ryan20]
Ryan20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 5399
Skąd: TUREK / WROCŁAW
oczywiscie w ostatnim zdaniu mialo byc pokonac Szwajcarow i wyjsc z grupy wink papa

Do góry
#3594136 - 04/01/2010 01:03 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Ryan20]
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
... i dobrze ze nie ma weteranow bo mnie zawsze denerwowalo ze musi byc Chelios, Tkachuck, czy Modano ... a wlasnie w mlodych graczach obecnie sila ekipy USA.

Do góry
#3615334 - 13/01/2010 05:23 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: vonseb]
Tekken Offline
addict

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 627
Kapitanem USA został...
Jamie Langenbrunner

Chris Drury wzięty ewidentnie pod trenera któremu ten zawodnik pasował do taktyki. Drury zawsze pielęgnuje gre w osłabieniu, świetnie blokuje - wykonuje czarną robotę. A że mało punktuje to już kwestia wypalenia lub zbyt wygiętego kija. Jakiś czas temu Jeremy Roenick wyraził swoje speszenie odnośnie tego że Drury zagra w kadrze. Na jego pozycji widział chociażby Scotta Gomeza... I teraz poprawka.
Czy Gomez jest tak dobry w obronie jak Drury? NIE
Atut Gomeza to prędkość, i to że umie elegancko wprowadzić krążek na szybkości do tercji rywala. Dosłownie wbija z nim jak chce. Widocznie, to za mało. W kadrze USA mnóstwo demonów prędkości o dużo lepszych warunkach fizycznych.

Odnośnie kwestii DRURY czy GOMEZ - odpowiadam, DRURY.

Ryan poruszył temat USA, to dopowiem od siebie że dość niepozornie wygląda obrona. Jednak czy są wśród nas świadomi tego jak rewelacyjnym podaniem dysponuje Komisarek? jaką petardę ma Suter? Orpik, Johnson`y O.K!

------------------------
Alternate Candidates:
- Matt Niskanen (Dallas)
- Ron Hainsey (Atlanta)
- Alex Goligoski (Pittsburgh)
- Matt Carle (Philadelphia)
- Rob Scuderi (Los Angeles)
------------------------


Offence, miód. Callahan dostał życiową szansę wejścia do elity. W końcu doceniona została jego ciężka praca, solidna praca przez ostatnie miesiące w Rangersów. Pavelskiemu może zabraknąć Thorntona, jednak na zmianę z Drurym grę w osłabieniu ma jak w banku. Mozna gaworzyć i gaworzyć. Jednak po co, szkoda werwy na to marnować.

------------------------
Alternate Candidates:
- Jason Pominville (Sabres)
- David Booth (Panthers)
- Scott Gomez (Canadiens)
- T.J. Oshie (Blues)
- Brian Gionta (Canadiens)
-------------------------
Gionta?? ani mi się śni!

Do góry
#3703351 - 17/02/2010 22:57 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Tekken]
emci Offline
addict

Meldunek: 19/03/2005
Postów: 620
SZWECJA vs NIEMCY Data:18/02/2010 01:30

Szwedzi wciaz maja swiezo w pamieci zloty medal poprzednich Igrzysk, gdzie w finale ograli Finow. Tegoroczna kadra Szwedow stawia ich w gronie kandydatow do medali. Mimo ze ustepuja ekipom Kanady i Rosji, to nadal dysponuja szeroka, utalentowana kadra, ktora jest silna na kazdej pozycji. Szwedzi moga sie pochwalic elita NHL w swoim skladzie - Henrik Zetterberg, Daniel Alfreddson i bracia Sedin - o te nazwiska co roku staraja sie najlepsze kluby NHL. A Nicklas Lidstrom uchodzi w oczach fachowcow za najlepszego obronce swiata. W bramce wystapi etatowy Henrik Lundqvist z NY Rangers.

Szwedzi maja wystarczajaco duzo mozliwosci w ataku i wystarczajaco solidna obrone, aby bez problemow uporac sie z Niemcami. Niemcy wymieniani sa jako ekipy, ktore moga przysporzyc problemow faworytom, ale przygladajac sie ich kadrze, nie wydaje mi sie, ze zagroza Skandynawom. Mimo ze w skladzie Niemiec mozna doszukac sie szesciu hokeistow z NHL - to zaden z nich nie wystepuje w pierwszym skladzie, sa oni zmiennikami drugimi, a czasem i trzecimi. W bramce rozpocznie prawdopodobnie Thomas Greiss, ktoremu daleko do grona najlepszych bramkarzy swiata.

PINNACLESPORTS AH: 0:3 1/2
TYP: HOME@1.95

za: www.fctypy.com

Do góry
#3705413 - 18/02/2010 08:41 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: emci]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Handy -3,5 całkiem realne moim zdaniem

Do góry
#3705730 - 18/02/2010 19:48 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Vorspringer]
kaka85 Offline
Kania gostyń

Meldunek: 27/08/2005
Postów: 1841
Skąd: Gostyń
Kusi mnie zagranie Finów jako zwycięzców turnieju. Kibicuję tej reprezentacji, ale przede wszystkim przemawia za moim typem wysoki kurs, około 20. Oczywiście nie za jakąś dużą stawkę, bo Finowie nie są głównymi faworytami, ale 4 lata temu pokazali, że mobilizacja u nich jest ogromna, a w pierwszym meczu pokonali pewnie Białoruś.
Kanada oczywiście jest wielkim faworytem, a obok nich Rosja, Czechy, Szwecja...jednak nie mogę przejść obojętnie, obok tak dobrego kursu.

Do góry
#3708421 - 19/02/2010 21:06 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: kaka85]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
kaka85 za niewielka stawke chyba naprawde warto sprobowac , 4 lata temu ten turniej byl dosc dziwny i zaskakujace rozstrzygniecia zapadly dosc szybko dlatego nie przywiazywalbym az tak wagi do tamtych rozstrzygniec w odniesieniu do tego betu , teraz to wyglada troszke inaczej , Kanada wybija sie przed szereg ale z uwagi na taki kurs pare zl mozna zainwestowac;



Finlandia-Niemcy typ 1 (-2,5) 1.85

Rzadko na takim etapie decyduje sie na ujemne handicupy ale Finlandia pokazala kawal dobrego hokeja z Bialorusia i to mnie jednak przekonalo. Niemcy wiadomo solidna obrona ale spodziewam sie duzej przewagi w strzalach skandynawow i cos musi wpasc a pewne jest, ze Finlandii to oni nie nastrzelaja zbytnio bramek. Bardzo szybko operuja krazkiem , dobrze wykorzystuja przewagi i jesli mobilizacji i koncentracji nie braknie to moga spokojnie pokryc handi. Gwiazdy reprezentacji Finlandii beda blyszczaly w tym turnieju a widac , ze w formie sa bez dwoch zdan.

Myslalem jeszcze o Bialorusi +3,5 ale sam nie wiem czy nie porywam sie z motyka na slonce ?

Do góry
#3710531 - 20/02/2010 22:50 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: craax]
kaka85 Offline
Kania gostyń

Meldunek: 27/08/2005
Postów: 1841
Skąd: Gostyń
Mówisz, że Kanada wybija się przed szereg...mecz z Helwetami za tym nie przemawia, choć oczywiście nadal pozostają głównym faworytem.
Finowie natomiast drugie pewne zwycięstwo z Niemcami 5-0 i bardzo ciekawy jestem konfrontacji ze Szwedami.

Do góry
#3711348 - 21/02/2010 02:04 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: craax]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Finlandia -2,5 nie zawiodla i kolejny mecz pokazali sie ze swietnej strony smile Szkoda , ze nie odwazylem sie pograc Bialorusi , ktora wykorzystala rozluznienie Trzech Koron i wpakowala dwie bramy.

No zobaczymy co dzisiaj Szwajcaria pokaze na tle Norwegow kaka.Ale z takim kursem , ktory byl oferowany naprawde warto to bylo sprobowac.

Finlandia-Szwecja mam juz swoje przemyslenia ale jeszcze poczekam , moze ktos jeszcze sie wlaczy do dyskusji.

Do góry
#3711433 - 21/02/2010 02:27 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: craax]
kaka85 Offline
Kania gostyń

Meldunek: 27/08/2005
Postów: 1841
Skąd: Gostyń

Do góry
#3713569 - 22/02/2010 02:39 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: craax]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
Dzisiaj szykuje sie nam naprawde uczta hokejowa w nocy ale pewnie malo kto bedzie mial sile i ochote ogladnac wszystkie spotkania.

hokej Szwecja-Finlandia

Obie reprezentacje w dobrej formie. Szwecja sprawia wrazenie , ze gdy losy meczu sa juz rozstrzygniete to troszke odpuszczaja i graja na 'pol gwizdka' majac na uwadze jak wyczerpujacy to moze byc turniej i jak wyrownany poziom jest. Komplet punktow po obu stronach i dzisiaj zdecyduje sie pierwsze miejsce w grupie , o ktore naprawde warto walczyc .
Lepsze wrazenie do tej pory robia Finowie , ktorzy nie zawiedli mnie do tej pory. Piekielnie ciezko przedostac sie do ich tercji i zagrozic bramce, Backstrom , Niittymaki i Kiprusoff ,ktory by nie bronil to nielada przeszkoda nawet dla najlepszych napastnikow swiata. Obrona funkcjonuje wybornie , nie ma glupich wybic krazka , kazda akcja wyprowadzana jest cierpliwie a przewagi skutecznie wykorzystywane.Forma jest swietna , Ruutu , Jokinen , Selanee , Koivu sa w takiej formie, ze moga zalatwic dzis Trzy Korony.
Szwedzi chyba jeszcze nie weszli do konca w ten turniej. Maja duzo akcji ale czesto nic z tych akcji nie wynika. Mnostwo podan i wymuszone strzaly a dzis tak latwo o gole nie bedzie. Wiadomo to taka druzyna , ktora potrafi blysnac ( fantastyczna akcja na 4-2 z Bialorusia ).Po takich zaoferowanych kursach sprobuje dzisiaj zaufac kolejny raz Finom.

Szwecja-Finlandia 2 2.45 4/10
under 5,5 1.70 6/10


W dwoch pozostalych meczach kursy na faworytow sa niskie i predzej szukalbym handi na Czechow i USA. Jankesi graja dosc fajnie , zas o formie Kanady 'na dwoje babka wrozyla' , czy bardziej miarodajny mecz z Norwegia czy ze Szwajcarami. Rosjanie wydaja sie bardzo mocni jak wyjezdza pierwsza piatka , a pozniej jest juz troszke trudniej. Spodziewam sie wyrownanych meczy , ale narazie pomyslow do gry nie mam.

Do góry
#3716788 - 23/02/2010 17:34 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: craax]
kaka85 Offline
Kania gostyń

Meldunek: 27/08/2005
Postów: 1841
Skąd: Gostyń
Niestety Finowie zawiedli w meczu ze Szwedami, tak jakby w ogóle przeszli obok tego spotkania.
Porażka Kanadyjczyków z USA daje wiele do myślenia i już kursy na ich końcowe zwycięstwo poszły zdecydowanie w górę. Teraz muszą ograć Niemców, by w 1/4 zagrać z Rosją, czyli wychodzi nam przedwczesny finał i wcale Kanada nie będzie w tym meczu zdecydowanym faworytem.

Finlandia trafi zapewne na Czechów, którzy powinni spokojnie ograć Łotwę.
Wydaje się, że najłatwiejsze zadanie w ćwierćfinale będą miały Stany Zjednoczone, które zagrają ze zwycięzcą meczu Szwajcaria - Białoruś. Na Szwajcarów już na pewno nie zagram, po tym jak zawalili mi dobry kupon remisem ze słabą Norwegią po kursie 1.30.

Do góry
#3718240 - 24/02/2010 04:28 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: kaka85]
Jasiu Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/12/2009
Postów: 1925
Ja spróbowałem Niemców +4,5 w meczu z Kanadą. Po pierwsze, Kanada po tym spotkaniu będzie ewentualnie miała zaledwie około 24 godzin przerwy na mecz ćwierćfinałowy z Rosjanami, więc po strzeleniu 3-4 goli mogą sobie dać odpocząć. Kanada ma rozpocząć bez swojego podstawowego bramkarza, więc może Niemcy jakoś władują krążek do bramki. Oglądałem również Niemców w meczu ze Szwedami i grali nawet, nawet. W końcu argumentem był również fakt, iż liczę na utrzymywaniu przez Niemców w miarę długo kontaktu bramkowego, aby mecz oglądało się z ogromnym zainteresowaniem.

Do góry
#3718896 - 24/02/2010 06:34 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Jasiu]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
no dopiero zacznie sie dziac w tym turnieju , mam dziwne wrazenie , ze narazie mamy tutaj roszady i kombinacje kto na kogo :)/
wynik Szwajcarii nie tylko Ciebie kaka chyba zawiodl, mi rowniez konczyl kuponik po calym dniu a byl najmniejszym tam kursem /

obecnie mamy 2-2 Szwajcaria-Bialorus i cos czuje ze nasi sasiedzi ze wschodzu wyjda zwyciesko z tego pojedynku

ogolnie bardzo wysoki poziom i bedzie jeszcze co ogladac smile szkoda ze tak male zainteresowanie turniejem w temacie


Do góry
#3719704 - 24/02/2010 22:02 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: craax]
Angelika Offline
old hand

Meldunek: 14/02/2009
Postów: 1043
Fortuna wystawiła kursy na najlepszego strzelca w poszczególnych zespołach na IO.

Czy orientujecie się, dlaczego np. u Amerykanów nie uwzględnili Rafalskiego? W innych team - ach też są braki

Do góry
#3719725 - 24/02/2010 22:15 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Angelika]
Skiper Offline
shaken not stirred


Meldunek: 07/07/2005
Postów: 10769
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Angelika
Fortuna wystawiła kursy na najlepszego strzelca w poszczególnych zespołach na IO.

Czy orientujecie się, dlaczego np. u Amerykanów nie uwzględnili Rafalskiego? W innych team - ach też są braki


Pewnie dlatego że Rafalski to obrońca (wiedza wyniesiona z NHL '01), a wiadomo że buki stereotypowo do takich zakładów podchodzą.

Do góry
#3719741 - 24/02/2010 22:26 Re: Hokej - 13-28.02 - Vancouver 2010 [Re: Skiper]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Originally Posted By: Skiper

Pewnie dlatego że Rafalski to obrońca (wiedza wyniesiona z NHL '01), a wiadomo że buki stereotypowo do takich zakładów podchodzą.


Do tego facet, ktory nawet wsrod obroncow nie jest dobrym goleadorem.

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, Sensei, pacyfista, akagi, rafal08, VVega), 3465 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581819 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49