Strona 7 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#3645483 - 24/01/2010 21:14 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: craax]
HenkSiracius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/02/2008
Postów: 3444
Skąd: Bytom
A ja na przekór wszystkim, jednak typuje dzisiaj zwycięstwo Ghany.

W każdej gazecie i na każdym portalu upatruje się faworyta w drużynie Angoli, wspomina się, że grają u siebie, że wygrali swoją grupę, że Flavio, że Manucho. Ale przeanalizujmy:
- pierwszy mecz z Mali, ogólnie wszystko fajnie, strzelili 4 bramki, grali efektownie, potem siadła koncentracja i skończyło się kompromitującym remisem, ale już do tego nie wracajmy. Co w tym meczu pokazała drużyna Mali? Nic. Dno. Na takim tle to nawet nie ma sensu rozpatrywać gry Angoli.
- drugi mecz z Malawi, no dobra - 2 bramki strzelone i mecz wygrany z najsłabszą ekipą, jednakże gra Angoli mnie nie zachwyciła.
- trzeci mecz grupowy i remis bezbramkowy z Algierią po meczu ciekawym jak bieg najsłabszego maratończyka, ustawiony czy nie ustawiony, słabiutki mecz Angoli.

O Ghanie wszystko już zostało napisane: zawodzą, grają bez pomysłu, męczą się niemiłosiernie w każdym meczu, dopomogło im szczęście w meczu z Burkina Faso. Dodatkowo problemy kadrowe, wyleciał lider z Londynu (notabene który nic nie pokazywał po kontuzji).

Ja w tym wszystkim będę się dopatrywał poparcia dla mojego typu (taka już zwichrowana psychika). Przede wszystkim przerwa w rozgrywaniu meczów mogła źle wpłynąć na będącą w jakimś gazie Angolę, a wręcz przeciwnie na zdołowaną Ghanę. Po drugie na Angoli będzie ciążyła presja - gospodarz, faworyt, dobrze weszli w turniej, apetyty rosną w miarę jedzenia. Po trzecie mimo wszystko Ghana jest dużo lepiej poukładanym zespołem, a teraz już nie ma miejsca na pomyłki, czas rozpocząć wyrachowaną grę turniejową. Po czwarte brak Essiena może zmotywować graczy Ghany do wykrzesania z siebie 150% możliwości i pokazania, że bez niego również można grać fajną piłkę. Po piąte kurs rzędu 3,4 na bądź co bądź jedną z lepszych drużyn na kontynencie afrykańskim to gra warta świeczki.

Angola - Ghana
kurs: 3,4
stawka: 5/10

Do góry
Bonus: Unibet
#3645521 - 24/01/2010 21:26 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: HenkSiracius]
kubi20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/12/2003
Postów: 4847
Skąd: Bytom
jak dla mnie

Angol - Ghana
obie drużyny strzelą tak
kurs 1,9
stawka 8/10

jedni mówią, że wygra Angola jedni, że Ghana. Jeśli jedni strzelą to drugim nie pozostaje nic jak wyrównać bo w innym przypadku lecą z turnieju. Szyki popsuć tu może tylko bezbramkowy remis czego się nie spodziewam.

Do góry
#3648166 - 25/01/2010 18:23 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: kubi20]
Vega1 Offline
enthusiast

Meldunek: 24/08/2004
Postów: 382
Skąd: Polska
Zambia - Nigeria ten typ jest dość łatwy do wytypowania. Przewiduje łątwe zwycięstwo Nigerii i tak proponuje zagrać wszystkim.

Egypt-Cameroon tu sprawa już jest bardzo trudna. Jak do tej pory Egipt pokazał dużo więcej niż Cameroon i to by sugerowało że są faworytem. ALe wg. mnie, Cam się rozkręcał i rozkręcał się będzie aż do finału. W tym wypadku, gdzie nie można jednoznaczanie stwierdzić kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, granie na drużynę o mniejszym kursie (Egipt) to czysta głupota. Tak więc zagram Cameroon po 3.35

Do góry
#3648456 - 25/01/2010 21:34 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Vega1]
dobrytyp Offline
stranger

Meldunek: 20/01/2010
Postów: 3
Egipt - Kamerun

Minimalnym faworytem wydaje sie tutaj Egipt, ale nie mozna przekreslac Kamerunu, ktory jest zawsze bardzo grozny. Wydaje sie, ze mecz bedzie oscylowal w okolicach remisu i na pewno nie bedzie to remis bezbramkowy. Najlepszym typem na to spotkanie jest obie drużyny strzelą tak

Do góry
#3648616 - 25/01/2010 22:47 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Ahonen]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Wracajac do PNA : )
Wczoraj dwie niespodzianki.. dzis Nigeria nie ma prawa nie awansowac grin
Egipt pokazuje najbardzioej zespolowa i poukladana pilke.. Kamerun gra duzo duzo ponizej oczekiwan.. jezeli jednak zagraja na poziomie jakiego oczekuja od nich kibice.. to bedzie to bardzo wyrownany mecz, wiec ja zeby sie lepiej ogladalo puszcze remis

Do góry
#3648684 - 25/01/2010 23:11 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Rivaldinho]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Jedna dogrywka już była...karnych jeszcze nie...najwyższy czas.

Do góry
#3648726 - 25/01/2010 23:25 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: onda]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Tak apropo.. jest gdzies w necie opcja do zagrania ze ten mecz rozstrzygnie sie w karnych ?

Do góry
#3648734 - 25/01/2010 23:29 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Rivaldinho]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Wczorajszy ćwierćfinał Wybrzeża Kosci Słoniowej był bardzo dobrym spotkaniem z ogromną dramaturgią i trochę skończył się niesmakiem. Algeria wygrała zasłużenie jednak bardzo szczęsliwie najpierw doprowadziła do dogrywki,później rostrzygneła spotkanie na swoją korzyść szkoda drużyny WKS bo po raz trzeci byli głównym faworytem do końcowego tryumfu i ponownie odpadli.
Dziś Kamerun z Egiptem powinni zagrać równie pasjinujące widowisko faworta w tym spotkaniu nie ma każdy może wygrać ostatnie 2 konfrontacje wygrał Egipt najpierw w grupie 3:0 jeśli sie nie mylę później w finale.
Dla Kamerunu to będzie mecz na przełamanie nienajlepszej gry do tej pory, grali słaby futbol i z Gabonem i Zambią z Tunezją też strzelili sobie samobuja, więc dla nich ten mecz będzie potwierdzeniem czy cokolwiek wywalczą na tej imprezie.
Kamerun może zakończyć też passę nieprzegranych spotkań Faraonów w PNA. Egipt od 3 kolejnych edycji gra jak z nut odprawiając kolejnych rywali jaki będzie wynik trudno przewidzieć
Osobiście typował bym X po 90 min i wygraną w dogrywce którejś z drużyn lub 1 na Egipt jeśli mecz miałby trwać tylko 90 min
Nigeria - Zambia to ostatni dzisiejszy ćwierćfinał murowanym faworytm jest Nigeria chociaż Zambia gra w tym turnieju rewelacyjnie i też może doprowadzić conajmniej do dogrywki Dobry mecz z Tunezją, Kamerunem i spokojne zwycięstwo z Gabonem spowodowało, że ten ambitny waleczny zespół może sprawić niespodziankę jak wczoraj Algieria
Nigeria jeśli nie zlekcewazy Zambii to w regulaminowym czasie gry powinna sobie poradzić i duże szanse są na typowane tutaj zwycięstwo Nigerii.

Do góry
#3648838 - 26/01/2010 00:10 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Piotruś Pan]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Nigeria - Zambia

Nigeria :

Nigeria kiepsko spisuje się w tym turnieju.
W ataku również nie zachwycają.Głupie tłumaczenie,że Martins nie występował w poprzednich meczach ich postawy nie usprawiedliwia.
Na dodatek z kadry teraz odpadł filar defensywy Yobo.Każdy ogladający ich ostatni pojedynek widział co się stało po opuszczeniu boiska przez doświadczonego środkowego obrońcę.Ciężko będzie znaleźć godnego następce jego w linii defensywy.

Zambia :

Jest to rewelacja turnieju.Nikt by przed turniejem nie spodziewałby się,że zdołają wyjść z grupy.Akurat znajdowali się w grupie śmierci i nie lada wyczynem jest zająć pierwsze miejsce w grupie.W defensywie nie najlepiej się spisują.Jedynym plusem tej reprezentacji jest to,że nie ma ta indywidualności.Zabraknie w tym spotkaniu dwóch zawodników.Za kartki pauzować będą : obrońca Kampamba Chintu oraz pomocnik Kalaba Rainford .

Sądzę,że o losach meczu zadecyduje gra tego zawodnika Nigerii.Jest nim Peter Odemwingie.Strzelił dotychczas dwie bramki.

Typ :
Peter Odemwingie strzeli gola
Kurs : 3.25 (bet365)

Egipt - Kamerun

Egipt najlepiej spisuje się w tym turnieju.To obrońca trofeum i z pewnością będą chcieli obronić trofeum.Kamerun rozczarowuje.Cudem wyszedł z grupy.
Wczoraj niedoceniana Algieria pokazała WKS,gdzie ich miejsce.Teraz pora by Egipt kazał graczom z Kamerun spakować walizki.

Typ :
Egipt awans

papa

Do góry
#3649431 - 26/01/2010 03:06 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Bezdomny]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
W koncowkach strasznie nerwowo.. nic tylko grac overy kartkowe i pobierac czerwienie grin

Do góry
#3650038 - 26/01/2010 06:25 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: onda]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
Originally Posted By: onda
craax - co do typu na Angolę się zgadzam.Mądre posunięcie awans(chociaż kusi Angola po chłopsku...) - cholera wie ile będziemy mieli dogrywek...Tak coś mi mówi,że jak będzie na styku to sędziowie wyciągną gospodarzy za uszy...
Tak myślę,że w rozpisie pozostałe 3 meczyki można by zagrać,że nie skończą się w regulaminowym czasie...zachowawczo i bez szaleństw się szykuje...
Jedyny over jaki chodzi po głowie to Zambia-Nigeria, te pierwsze laluchny kalkulacji w genach nie mają,to może być wesoło...


No Angola skwasiła...ale dogrywek było 3 (słownie:czy) ooo

Do góry
#3650313 - 26/01/2010 08:54 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: onda]
Mynx Offline
old hand

Meldunek: 19/08/2006
Postów: 784
Kto nie widział to niech oglądnie sobie bramkę Egiptu na 3-1 ... akcja od 50 sekundy na filmiku ... niezłe jaja shocked


Do góry
#3652397 - 27/01/2010 04:59 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Mynx]
Jasiu Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/12/2009
Postów: 1925
Szczerze mówiąc zaraz po strzale myślałem, że jest bramka

Do góry
#3652524 - 27/01/2010 05:26 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Mynx]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Wczorajszy mecz Egiptu z Kamerunem znowu zakończył się ponownie niesmakiem za sprawą sędzoiów, którzy podjeli błędną decyzję w dogrywce chociaż w całym meczu sędziowali poprawnie.
Kolejny mecz w turnieju pokazujący że piłka nożna jest grą na tyle szybką, że obecnie trójce sędziowskiej trudno wszystko zauważyć i zapis z kamery przydałby sie bardzo by usprawnić prowadzenie zawodów.
Co by stało na przeszkodzie gdyby główny arbiter skonsultował sie z sędzią technicznym, jeśli ma wątpliwości w podjęciu decyzji, tego zapisu nie wprowadzają chyba tylko dlatego by nie pokazać błędów sędziów szkolonych przez Fifę i przekrętów by nie było, wielu słabych sędziów nie miało by prawa sędziować itd.
Wracając do meczów Kamerun zremisował mecz w regulaminowym czasie, jednak z takimi błędami własnymi i noszalancją w polu karnym w formacji obronnej to dzięki słabej postawie egipskich napastników mielisy dogrywkę.
Jeśli to był najlepszy mecz Kamerunu, to się chłopaki nie popisali w tym turnieju słabo wtglądali jako zespół dużo indywidualności nie przekładający się na grę zespołową,
Egipt wczoraj do ogrania był jak nigdy w tym turnieju mieli ten 4 kryzysowy mecz ich passa zwycięstw mogła się wczoraj skończyć.
Drugiego ćwiercfinału wogóle nie komentuje bo postawa Nigerii obraz nędzy i rozpaczy, to że oni są w półfinale z taka dyspozycją, to szczęśliwy zbieg okoliczności a nie zasłużony awans takiego chaosu i mnóstwa niecelnych podań przebija nawet naszą reprezentację w ich najgorszym wydaniu.
Szkoda Zambii bo ona zasłużyła bardziej na awans niestety nie udało się jej wygrać podczas gry w 120 min najgorszy poziom meczu ze wszystkich ćwierćfinałów.
W półfinale zagrają Algieria, Nigeria, Egipt i Ghana a spośród tej czwórki tylko Ghana awansowała w meczu zasłużenie i przekonywuhącą grą zasłużyła na ten półfinał,bez kontrowersji sędziowskich.

Do góry
#3652701 - 27/01/2010 05:53 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Piotruś Pan]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Ten turniej w ogóle stoi na dramatycznie słabym poziomie.

Do góry
#3653755 - 27/01/2010 21:00 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: kfjatek]
labtek Offline
stranger

Meldunek: 26/01/2010
Postów: 3
no a teraz jeszcze pófinały i tez wielka niewiadoma????

Do góry
#3653825 - 27/01/2010 21:31 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Rivaldinho]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Originally Posted By: Rivaldinho
W koncowkach strasznie nerwowo.. nic tylko grac overy kartkowe i pobierac czerwienie grin


Mam podobne zdanie smile

Strasznie kopali się opalenii w ćwierćfinałach PNA. Teraz o awans do finału spotkają się kraje które się delikatnie mówiąc nie kochają - Algieria z Egiptem czy Ghana z Nigerią. dlatego spróbujemy

Egipt - Algeria będzie czerwień 3.40 Bet-at-home 1,5/10
Ghana - Nigeria będzie czerwień 3.70 Exp 1,5/10

Algeria i Egipt grają piłke bardziej "europejską" niż reszta krajów z czarnego lądu. Obie skupiaja się na defensywie. Stawka spotkania bardzo duża. Jeśli jednej z drużyn uda się pokonac bramkarza to bedzie potem murowanie. Ostatnio te ekipy spotykały się 3 krotnie. W Algerii było 3:1 dla gospodarz,potem rewanż Egiptu w Kairze 2:0 no i dodatkowym meczu na neutralnym terenie 1:0 dla Algerii. Nikt tu nie będzie cisnał.

BTS - NO 1.85 3/10 Tobet

Expekt ma 1.76, Bwin 1.70, Bet 365 1.66

Do góry
#3654793 - 28/01/2010 05:07 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: kfjatek]
Ryan20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 5399
Skąd: TUREK / WROCŁAW
Originally Posted By: kfjatek
Ten turniej w ogóle stoi na dramatycznie słabym poziomie.


calkowicie sie zgadzam. zaskakujaco slaby turniej, gwiazdy typu Etoo, Diarra, Keita, Zokora i Drogba przeszly obok niego bokiem, cwiercfinaly - 3 dramatyczne pilkarsko mecze w stylu: 3 podania i strata + niezly mecz WKS i Algierii. Zauwazcie ze mamy juz polfinaly a tegoroczny PNA nie ukazal nam jeszcze zadnej mlodej gwiazdki, odkrycia, ani bohatera przez duze B. Do roli tego pierwszego typowalem Mayuke z Zambii, ale gral malo zeby moc zablysnac. Nigeria grala taki straszliwy piach z Zambia a zaraz zagra o final.

Sympatyzowalem z dwoma ekipami tu: Algieria i Zambia. Niech sie dzieje co chce ale nie chcialbym znowuuuu ogladac Egiptu w finale PNA bo to sie nudne powoli staje.

tak wiec licze na final Algieria - Nigeria (Ci chyba juz zagrac gorzej niz w 1/4 nie moga? ) PS. typy na czerwone kartki jak najbardziej uzasadnione wink warto zagrac smile

Do góry
#3655076 - 28/01/2010 06:52 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Ryan20]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Jutro półfinały w których pary są bardzo wyrównane przynajmniej przeglądając kursy, jednak Nigeria i Algieria w całym turnieju prezentowały się słabo poza pojedyńczymi spotkaniami z Mozambikiem i Mali.
O słabości tych drużyn świadczą wyniki Algieria strzeliła 1 bramkę straciła 3 plus remis z Angolą w meczu, w którym każdy grał by krzywda mu się nie stała. W ćwiercfinale co prawda wygrana z WKS jednak gdyby nie pomyłka sędziego to w karnych może awansowały by gwiazdy Wybrzeża.
Nigeria słabe 3 spotkania w grupie męczarnie z Beninem i Zambią przez 120 min zespół złożony z tylu zawodników grających w wielu renomwanych klubach powinna grać o klasę lepiej od przeciwników jeszcze niżej notowanych w rankingu to poprostu jak na półfinalistę za mało.
W zasadzie dlaczego mam nie obejrzeć finału Egiptu i Ghany nawet, jeśli Faraonowie mieli by grać tam po raz dziesiaty w trakcie trwania całego turnieju Egipcjanie grali ładny, szybki, skuteczny futbol sa najlepiej zorganizowaną ekipą tego turnieju i niech skończa się te fuksiarskie dogrywki z wynikiem bezbramkowym lub golem strzelonym w ostatniej akcji w regulaminowym czasie gry bądź błędu sędziów.
Ghana ma młody prespektywiczny zespół złożony z 20 letnich mistrzów świata skoro dotarli do półfinału bez wielu doświadczonych zawodników oznacza, iż mają potencjał i pomysł na grę może nie grają super oszamiałającego futbolu, lecz także nie grają meczów, których nie da się oglądać.
Dla mnie Egipt i Ghana powinny awansować może zagrać zwycięstwa obu drużyn w regulaminowym czasie gry lub ewentualnie dodatkowo remis w meczu Algieria - Egipt bo Algierczycy są groźni i znowu mogą doprowadzić do dogrywki kurs na Ghanę 2,60 bardzo dobry i na remis Egiptu z Algieria 3,10 też dobry chociaż wydaje mi się że Egipcjanie będą chcieli odprawić Algierie w regulaminowym czasie gry i zrewanżować za brak awansu do mundialu.

Do góry
#3655163 - 28/01/2010 08:09 Re: Puchar Narodów Afryki 2010 - ANGOLA [Re: Piotruś Pan]
Jasiu Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/12/2009
Postów: 1925
Ja w półfinałach spróbuję chyba zagrać na awans Ghany oraz w meczu Egipt-Algieria under 2,5. Co do pierwszego typu, to awans tej drużyny do półfinału już jest dla mnie niespodzianką (wygranie z gospodarzem-Angolą w 1/4 jest wg mnie sporym wyczynem, biorąc pod uwagę osłabienia w ekipie Czarnych Gwiazd) i wydaje mi się, że są oni faworytami pierwszego spotkania 1/2 z Nigerią, której w ćwierćfinale mocno postawiła się, i była bliżej awansu aż do rzutów karnych, reprezentacja Zambii.
Drugi typ: jeszcze kilka dni temu grałbym raczej spokojnie na awans Egiptu. Jednak po meczach ćwierćfinałowych i po porównaniu gry obu ekip, wydaje mi się, że nawet większe szanse ma Algieria. Każdy jednak wynik w tym meczu jest wg mnie możliwy, więc pobrałbym under 2,5. Dlaczemu? Algieria to dla mnie ekipa typowo underowa-dobrze prezentująca się w obronie, wygrywająca różnicą często jednego gola. Oczywiście, Egipcjanie bez walki się nie poddadzą i wynik remisowy pasowałby mi jak ulał. A że prawdopodobniejsze wg mnie są rezultaty 0-0 i 1-1 (chyba najbardziej właśnie ten) zagrałbym underek.

Do góry
Strona 7 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (VVega), 3122 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49