Opcje tematu
#3588859 - 31/12/2009 18:48 WRC 2010
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Do rozpoczęcia sezonu jeszcze troszke, ale Unibet już moim zdaniem dal prezent noworoczny.

1. Will the driver finish in the first 6 places of at least 1 race anytime during the season?
The driver must start in the first race of the season for bets to stand.
Kimi Raikonen.
Typ: Yes 1.60 stawka 10/10 Unibet (ja grałem po 1.85)

Lokata 60% na sezon.
Kimi Raikonen przynajmniej raz musi ukończyć Rajd w top-6. Ma na to 13 rajdów. Co tu duzo pisać. Samochód Kimi będzie miał topowy, gdyż jeździ w Citroen Junior WRC. Z Loebem, Latvalą, Sordo czy Hirvonenem na oesach szanse marne. Ogier podobna fura. Reszta będzie już miała gorsze auta.Nie zawsze czołówka bedzie dojeżdzała do mety. Skoro w top 6 potrafiłbyć Holek, który wsiadl do przeciętnego wurca jedyny raz w roku. Zakład na sezon, ale moim zdaniem tylko jakiś powązny wypadek Kimiego, czy rezygnacja może spowodować, że typ nie wejdzie. Ja bym dał 1.15-1.20. Naprawdę takim autem i do tego jeszcze ze świetnym pilotem dla mnie 10/10.

Do góry
Bonus: Unibet
#3673987 - 05/02/2010 18:42 Re: WRC 2010 [Re: drfocus]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403


Rajd Szwecji - oficjalna strona

Rajd Szwecji - start 11.02 godz. 20.00

Raikonen - Wilson 2 2.10 7/10 Betsson

Nic się nie zmieniło z Kimim i dalej licze że będzie w 6-tce ale gdzieś na asfaltach ale nie w zimowym!! Kimi pojechał 2 tygodnie temu rajd Arktyczny i na drugim oesie zaliczył drzewo. Jak to określił, usłyszał od pilota 3 a pojechał 5 (a to wielbłąd) Ponadto Raikonen dostawał po sek. na kilomatrze od Sordo, który im luźniejsza nawierzchnia tym jest gorszy. Wilson to ogórek, ale już startuje w rajdach od 2007 roku. W ubiegłym roku Wilson do sordo tracil ok. 0.5 s. do Sordo na km w zimowej Norwegii. Ale moim zdaniem to i tak nie wazne bo nie spodziewam się, zeby Kimi do przejechał wszystkie oesy. Prawde mówiąc jeśli Wilson nie wypadnie to nie widze tu innego rozwiązania. Wilson w ubiegłym roku nie ukończył tylko 1 rajdu.

Latvala - Sordo 1 1.7 5/10 Betsson

Hmm. O Sordo już pisałem. Śnieg i sliskość to nie dla Hiszpana, w przeciwieństwie do Latvali, który 2 lata temu w Szwecjii wygrał!! Na śniegu auta porównywalne, a umiejętności o klase lepsze po stronie Fina. Sordo nie ma kompletnie szans na śniegu i to w skandynawii. Latvala tu bedzie walczył o top-3, natomiast dla Sordo daje max 5 miejsce. Martwi mnie tylko, że Jari-Mati jedzie w odbudowanej foce , w której miał strasznego dzwona w Portugalii (patrz zdjęcie). Fakt z tamtego auta pewnie wzięte jakieś szczegóły + numery, ale mam nadzieje że to auto nie bedzie niefartowne. Tak tobym dał 7/10

Do góry
#3676063 - 06/02/2010 21:56 Re: WRC 2010 [Re: drfocus]
Speewayfanatic Offline
member

Meldunek: 13/03/2005
Postów: 193
Skąd: Leszno
Gronholm - Ogier 1 1.5 6/10 Bwin

Ciekawa propozycja na przeciw siebie debiutant w rajdzie szwecji oraz 5 krotny zwyciezca tej imprezy. Gronholm wsiada do dobrze znanego Focusa minus to fakt ze ostatni rajd Gronholma to udzial w Rajdzie Portugalii w 2009 ale po drodze bylo jeszcze kilka innych imprez. Spore doswiadczenie oraz znajomosc tras to napewno spory atut. Ogier mlody francuski kierowca ktory potrafi jechac dobrym rytmem i podgryza juz czasami czolowke ale glownie na pojedynczych odcinkach. Debiutuje w tym rajdzie wiec nie licze na oszlamiajacy wynik. Marcus powinnien zdecydowanie wygrac ta konfrontacje.

Do góry
#3681879 - 09/02/2010 12:04 Re: WRC 2010 [Re: Speewayfanatic]
młody gniewny Offline
Krecik

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 39683
Pomysł z Wilsonem dobry, Raikkonen, który będzie jeździł w Citroenie zaczyna sezon na bardzo szybkiej trasie w rajdzie Szwecji gdzie z trasy wypaść nie trudno. Moim zdaniem Kimi nie ukończy wyścigu, kurs 2.10 w Bwin, a jeśli tak to bardzo nisko, więc lekko kontrować można na poniżej 21 miejsca kurs 5.00

Faworytem tutaj dla mnie Fordy i co oczywiste Mikko. Moim zdaniem kurs 2.60 wart spróbowania, ewentualnie, że będzie to kierowca Forda po 1.85. Bezpieczniejszy bet przeciw Leobowi, a przecież oprócz Hrivonena jest Latvala i Gronholm.

Do góry
#3682209 - 09/02/2010 19:37 Re: WRC 2010 [Re: młody gniewny]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Witam Panów i mam nadzieje, że cały rok potypujemy Rajdy samochodowe.

W pełni się zgadzam ze wszystki co piszecie grin . Bosse bez problemu będzie objezdzał Ogiera, który podobnie jak Sordo najlepszy jest na asfaltach. Gronhol dużo nie jeździ ale Szwecja i śnieg to jest jego bajka. Ważne jest że Groszek rzadko wypada z trasy i jak już uczestniczy w zabawie to ukańcza rajd. Dla mnie Marcus tu będzie walczył o podium.

Też pograłem, że Kimi nie ukończy wyścigu. Kontorwać moim zdaniem nie ma co, a jesli już to po kursie 12.00 miejsca 15-21. W tym roku nie ma systemu SuperRally, a więc są sklasyfikowani tylko Ci co ukonczyli wszystki odcinki specjalne. Tak więc jeśli Kimi wyleci to papa . A nawet jeśli wykręci kilka bączków to i tak przewaga WRC nad N-ką jest ogromna, a wórców jedzie 20.

Jak już stawiać to Na Mikko a nie na Forda. Wiadomo kto walczy o Majstra, a w Rajdach team orders to normalka. Tym bardziej, że pierwszego dnia to Loeb będzie "czyścił" trase. Już rok temu w zimowej Norwegii Miko powinien wygrać, tylko na ostatnim odcinku "puścił" Loeba, żeby to on jechał jako pierwszy podczas sobotnich odcinków a potem ta strata spowodowała że to Loeb wygrał.

I jeszcze jeden mój typ:

Winner of SS 1 Karlstad (Zwycięzca)
Typ: P. Solberg 3.50 2/10 Tobet - wczoraj było po 6.00!!!!

Szczerze to bym dal kurs 2.20-2.10 a już na pewno to on ma największe szanse na wygrane!!

Petter nie na darmo ma ksywkę Mr Hollywood. On uwielbia odcinki pokazowe i ciśnie na maksa. Loeb, Mikko mają na celu wygrać cały rajd. Latvala ma w tym roku jeździć spokojnie i zbierać punkty dla zespołu. Gronholm musi się wczuć w auto. Solberg wreszcie ma bardzo dobre auto, nie wiele gorsze od Loeba czy Mikko.
Dla przykładu:
1 Odcinek "pokazowy" w Oslo w zimowej Norwegii:
http://www.wrc.com/jsp/in...tegory=&stage=1
1 odcinek "pokazowy" w Karlstad 2 lata temu w Szwecji (rok temu nie było eliminacji)
http://www.wrc.com/jsp/in...tegory=&stage=1
I jeszcze 2 przejazd tego odcinka specjalnego w Karlstadt:
http://www.wrc.com/jsp/in...tegory=&stage=8
Gigi Galli nie jedzie

Do góry
#3696139 - 14/02/2010 22:45 Re: WRC 2010 [Re: drfocus]
młody gniewny Offline
Krecik

Meldunek: 04/01/2009
Postów: 39683
Rajd Szwecji za Nami. Zgodnie z moimi przewidywaniami wygrał Mikko Hrivonen przed Loebem i Latvalą. W gruncie rzeczy takiej czołówki się spodziewałem, choć myślałem, że na tej trasie Latvala będzie jednak wyżej niż Francuz. Niestety dla mnie w przeciwieństwie do samego kierowcy wyścig ukończył Kimi Rakinnoen na 30 miejscu, więc kontra okazała się dobra. Jeśli chodzi o aspekt bukmacherski można uznać wyścig na plus, bo po kursie 2.60 wjechał Mikko, a także po marnym kursie (1.40) Henning Solberg przed Kimi. No szkoda trochę, że nie wypadł, byłaby pełnia szczęścia.

http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=405&season=2010&rally_id=S&category=&stage=21

Tu mamy wyniki końcowe, a także poszczególnych odcinków. Następny w kolejce rajd Meksyku.

Do góry
#3779678 - 30/03/2010 20:22 Re: WRC 2010 [Re: młody gniewny]
Speewayfanatic Offline
member

Meldunek: 13/03/2005
Postów: 193
Skąd: Leszno
Rajd Jordanii już za kilka dni. Przeglądając ofertę bukmacherów natrafiłem na jedno dość ciekawe zdarzenie :

Federico Villagra - Kimi Räikkönen typ. 1 kurs 1.95 Tobet

41 - letni kierowca z Argentyny , który regularnie startuje w aucie WRC od 2007 roku. Jego sporym atutem jest równa i bezwypadkowa jazda. W poprzednim sezonie punktował w 6 imprezach na 8 startów. Co prawda w rajdzie Meksyku prawie na każdym oesie Kimi wyprzedzał Federico , ale tempo takie utrzymał do 7 oesu. Wpływ na to mogło też mieć wysokość na których odbywały się oesy Ford sobie z tym nie radzi od kilku sezonów. Kimi potrzebuje jeszcze kilku startów zanim zacznie jeździć przede wszystkim bez wypadków. Specyficzna nawierzchnia z jaką mają do czynienia kierowcy na tej imprezie może mu również sprawić kłopoty. Kurs warty gry.

Pozdrawiam

Do góry
#3779716 - 30/03/2010 21:03 Re: WRC 2010 [Re: Speewayfanatic]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
A ja się z Tobą nie zgodze. Villagra jest słabiutki co pokazal w Meksyku i w rajdzie Kurytyby na swoich śmieciach. Kimi z rajdu na Rajd jest coraz lepszy i jak juz wspomniałeś w Meksyku regularnie przyjeżdzał przed starszym kolegą. Ta specyficzna nawierzchnia będzie własnie sprzyjała Raikonenowi, gdyż szuter w Jordani jest baaardzo twardy i praktycznie po przejechaniu czolówki droga będzie wyczyszczona. W Jordanii drogi szutrowe to prawie jak.... asfalt i tylko ci pierwsi mają troszke kurzu.

Do góry
#3803094 - 13/04/2010 19:55 Re: WRC 2010 [Re: drfocus]
Speewayfanatic Offline
member

Meldunek: 13/03/2005
Postów: 193
Skąd: Leszno
Przed nami kolejna impreza szutrowa mianowicie Rajd Turcji. W tym roku rajd rozgrywany w innej lokalizacji w porównaniu do wcześniejszych edycji. Drugiego dnia do przejechania około 45 km po asfalcie (podobna sytuacja miała miejsce rok temu na Cyprze). Z oferty Tobet podobają mi się dwie pary :

Mikko Hirvonen - Daniel Sordo 1 1.5

Mikko popełnił fatalny błąd w Jordanii stracone punkty mogą go sporo kosztować pod koniec sezonu. Pojawia się coraz większe ciśnienie na szutrach przegrywa z Loebem , a w drugiej połowie sezonu aż 4 imprezy asfaltowe , na których ciężko będzie walczyć z Citroenami. Mikko nie ma problemów z nowymi oesami (wygrane w debiutach Norwegii , Jordanii , Polsce). Lider swojego teamu więc taktyka będzie prowadzona na jego korzyść. Zupełnie inna sytuacja u Sordo , który pełni role drugiego kierowcy w swoim teamie. Bedzie starał się pomagać Sebastianowi(taktyka) co odbije się kosztem jego wyniku. Mikko zdecydowanie mocniejszy na szutrach nie powinno być problemów.

Petter Solberg - Sebastien Ogier 1 1.65

Forma Norwega , a przede wszystkim konkurencyjne auto przypomina nam Pettera z dawnych lat gdy regularnie stawał na pudle (2003 , 2004). Odbyte testy przed rajdem dały mu kolejne doświadczenie jeśli chodzi o set up auta. Licze na kolejne pudło w wykonaniu tego sympatycznego sportowca. Ogier udowadnia ,że ma niesamowity talent. Notuje w tym sezonie świetne wyniki co najważniejsze regularnie dojeżdża do mety.Jednak podobnie jak w Jordanii może pasc ofiara team order. Zawodnicy Ci w każdym rajdzie walczą między sobą na sek. Licze jednak na lepszy występ Norwega.

Do góry
#3815718 - 19/04/2010 21:38 Re: WRC 2010 [Re: Speewayfanatic]
Speewayfanatic Offline
member

Meldunek: 13/03/2005
Postów: 193
Skąd: Leszno
Rajd Turcji za nami emocje trwały do ostatniego dnia. Ciekawe jak by się potoczyło bez opadów deszczu. Klasyfikacja konstruktorów po 4 rundach :

1.Citroen Total World Rally Team 126
2.BP Ford Abu Dhabi World Rally Teaam 111

Przed nami jeszcze 9 imprez (5 szuter , 4 asfalt).Moim zdaniem Citroen ma przewagę jeśli chodzi o samochód. Ford nie może dotrzymać tempa. Kalendarz na korzyść Citroena. Do tego na asfaltach groźni będą Ogier oraz Solberg. Citroen możne zajmować cale podium w rajdach na asfalcie. Jest jeszcze Kimi , który już wskoczył do TOP5 po zaledwie 4 staratach. Licze na skuteczniejsza jazdę Sordo w 2 nadchodzących imprezach szutrowych , a później pełny atak !

Typ : Manufacturer World Rally Champion 2010 (Tobet)

Citroen Total World Rally Team kurs 1.55 10/10

Do góry

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, ElNinho[mmdea], alfa, 11kera11, baracuda, igea23), 3539 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582039 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49