Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#3724755 - 26/02/2010 21:49 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: sh11]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Ściągnąłeś i zapisałeś konfigurację internet po gprs - http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/plus_abonament/telefony/konfiguruj_telefon_przez_internet/ ?

Do góry
#3743763 - 09/03/2010 18:56 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: Goget]
rogusz9 Offline
stranger

Meldunek: 07/03/2010
Postów: 9
Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Zajmuję się bukmacherką już od kilku lat raz z lepszym raz z gorszym skutkiem. Ostatnio jednak zainteresowałem się tradingiem, czytałem wiele artykułów na ten temat i postanowiłem wpłacić niewielką kwotę do najpłynniejszej giełdy zakładów sportowych jaką jest bez wątpienia Betfair.

W ciągu trzech tygodni bez jakiegokolwiek ryzyka zrobiłem 300% swojego kapitału lecz cały czas się uczyłem zachowania rynku na giełdzie. Czułem się coraz pewniej aż do dzisiaj(03.03.10) gdy kupiłem kurs na under 2.5 w meczu armenia-białoruś. Został mi zaakceptowany bardzo dobry kurs(1.81) za całą kwotę jaką miałem na Betfair. Dobra myślę teraz tylko korzystnie sprzedać i zrobić jedną z lepszych transakcji w swojej krótkiej karierze. Rzeczywiście sprzedałem lay za 1.68 i rynek stworzył mi tzw. all greena czyli bez względu na wynik meczu zarabiałem niezłą kwotę. Jednak coś mnie zaniepokoiło, gdyż po zakończeniu meczu owy lay którego sprzedałem najzwyczajniej zniknął i pojawiła się strata całego mojego kapitału. Napisałem maila a oni mi odpowiedzieli, że mecz zaczął się pół godziny wcześniej i wszystkie kursy zaakceptowane po rozpoczęciu spotkania zostały anulowane. Jednak wtedy gdy sprzedawałem laya rynek nie widniał jako 'na żywo' więc myślałem że wszystko w porządku. Pisałem im kilka maili z pretensjami jednak oni mi przysyłali fragmenty regulaminu W przypadku kiedy rynek jest zaplanowany 'na żywo', a jednak Betfair nie zawiesi go w odpowiednim czasie, a rynek nie jest prowadzony 'na żywo' w jakimkolwiek momencie podczas wydarzenia sportowego, wtedy wszystkie zakłady obstawione po rozpoczęciu gry zostaną unieważnione (w przypadku wyścigów konnych oraz wyścigów chartów, zakłady zostaną unieważnione raczej według oficjalnego czasu, aniżeli zaplanowanego czasu zakończenia). Jeśli czas rozpoczęcia wydarzenia nie jest zaplanowany, Betfair dołoży wszelkich starań, ażeby ustalić odpowiedni czas rozpoczęcia wydarzenia, a wszystkie zakłady przyjęte po wyznaczonym przez Betfair czasie zostaną unieważnione.

No i najogólniej rzecz biorąc zostałem na lodzie po jednym z najlepszych tradingów i nie wiem teraz co o tym myśleć: zarabiać regularnie zarabiałem bez żadnego ryzyka miałem tylko kilka minusowych transakcji co stanowiło może 2,3% z wszystkich . Zrobiłem 300% z kapitału początkowego i wszystko znikło przez jeden feralny mecz który rozpoczął się pół godziny wcześniej paranoja. Więc moja porada dla wszystkich traderów aby nie stawiali całej kwoty na jednym rynku ponieważ są sytuacje, których po prostu nie można przewidzieć. Wiem, że trading to jest jeden z najlepszych metod zarabiania pieniędzy sam się o tym przekonałem niestety bardzo dziwna sytuacja spowodowała, że straciłem kapitał na szczęście nie był zbyt duży. Wpłace po raz kolejny napewno znów małą kwotę, żeby cały czas nabierać doświadczenia, uczyć się i unikać rynków potencjalnie zagrożonych podobną sytuacją. Po kilkunastu godzinach jednak wpadłem na pomysł jak na taką sytuację zaradzić. Interesuję się także giełdą i inwestuje więc wiem jak bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie kapitałem. Wprowadzę dywersyfikację, która polegać będzie na podziale mojego kapitału minimum na pięć rynków wtedy uniknę sytuacji jakiegoś feralnego zakładu gdzie tracę wszystko. Powiedzmy mam 500 zł więc nie stawiam całej kwoty na jeden rynek tylko na pięć. Dodatkowo zawsze połowa kapitału musi pozostać nieruszona aby w razie jakiś skomasowanych problemów nie zostać na lodzie i nie stracić wszystkiego. Myślę cały czas o tych alternatywach i będę je wprowadzał na rynek natomiast ważne jest aby na początku tradingu nie grać zbyt dużym kapitałem aby poznać wszystkie niuanse tradingu nie tylko giełdowe, sportowe i matematyczne ale także i techniczne. POZDRAWIAM

Do góry
#3743790 - 09/03/2010 19:36 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: rogusz9]
simka_airMen Offline
old hand

Meldunek: 16/08/2003
Postów: 970
Skąd: Hmm
A nie powinno byc tak ze powinna zostac zwrocona kwota zainwestowana ? zrobiles mowisz allgrena wiec w momencie zrobienia allgrena kwota ktora nie podlega juz ryzyku jest automatycznie zwaracana na konto ... Czy ja czegos nie skumalem bo jeszcze srodek nocy dla mnie ...

Do góry
#3743908 - 09/03/2010 20:55 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: simka_airMen]
zmarcin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 6743
Skąd: Canary Wharf, London
Straciłeś bez ryzyka kasę.

Do góry
#3744002 - 09/03/2010 23:31 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: simka_airMen]
rogusz9 Offline
stranger

Meldunek: 07/03/2010
Postów: 9
Originally Posted By: simka_airMen
A nie powinno byc tak ze powinna zostac zwrocona kwota zainwestowana ? zrobiles mowisz allgrena wiec w momencie zrobienia allgrena kwota ktora nie podlega juz ryzyku jest automatycznie zwaracana na konto ... Czy ja czegos nie skumalem bo jeszcze srodek nocy dla mnie ...


No tak tylko że zakład kupiłem koło godziny 13.30, kontrę wystawiłem 14.15 ponieważ mecz miał się zacząć o 14.30 niestety zaczął się o 14.00 i rynek nie był zawieszony czyli wszystkie zakłady zawarte po godzinie 14.00 zostały anulowane i zostałem z zawartym zakładem w jedną stronę, który mi po prostu nie wszedł. Regulamin, który zacytowałem wyżej mówi o tym więc nic nie mogłem zrobić. Mam plan jednak wprowadzam różne alternatywy, żeby dmuchać na zimne.

Do góry
#3746161 - 11/03/2010 04:23 Re: Betfair - pytania i uwagi
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Witam Panowie
Chcialbym wszystkich ostrzec przed ZLODZIEJAMI/OSZUSTAMI BETFAIR.I doradzic,zachecic do skonczenia z tym HAZARDEM jakim tak naprawde jest trading na betfair.Bo biznes to napewno nie jest.
Wczoraj w nocy usiadlem do handlowania meczu copa libertadores.Wszedlem na mecz ktory chcialem handlowac(wszedlem w 70min meczu).Sprawdzilem wynik ktory betfair podawal i wlaczylem live video tego meczu na ich stronie.Bylo 2:1.
Ogladalem 10 min,nic sie nie dzialo wiec postanowilem postawic BACK na druzyne ktora wygrywala 2:1 zeby po 2-uch minutach zrobic hedga.
Jakiez bylo moje zdziwienie jak zadna bramka nie padla,a oni nagle zawiesili market,zmienili kursy i wynik na 2:2.Nie wiedzialem co jest grane,ale szybko hedgowalem zeby jak najmniej stracic bo postawilem prawie 500&#163;.Stracilem 200&#163;.
Natychmiast do nich zadzwonilem i mowie ze chyba cos jest nie tak,maja jakis techniczny problem.Bo ogladam ten mecz,gola nie ma a zmienili wynik i wlasnie stracilem 200&#163;.
Po 15 minutach sprawdzania stwierdzili,ze faktycznie maja techniczny problem i przez pomylke transmituja zupelnie inny mecz!(a podpisane bylo ze to mecz ktory ja handlowalem).
Pytam co z moja przegrana kasa,co maja teraz zamiar z tym zrobic?Rozumie ze anuluja te zaklady-to chyba oczywiste.
A oni mi na to ze przepraszaja,ale nic nie zrobia.Kasa przepadla.A co ja ogladam to moj problem i moje ryzyko.
Dobre,co?
Gdybym ten mecz ogladal w TV i pomylil bym stacje to moje ryzyko i problem,ale nie jak ogladam na ich stronie i podaja ze to ten mecz a puszczaja inny zeby ludzie obstawiali.
W obrocie bylo 130.000&#163;.Wiecie ile osob oni mogli wczoraj tak przekrecic na gruby szmal?(jak byli swiadomi ze puszczaja do ogladania dla ludzi inny mecz,a sami obstawiali w tym samym czasie ten wlasciwy)?To moglo byc nawet 1000 przegranych osob i ladnych pare tysiecy funtow.Pracownicy betfair mogli sie oblowic w 1,5godziny.
Dlatego ja zdecydowalem sie zamknac konto u tych zlodziei,wyplacic reszte kasy i skonczyc z tym hazardem.W taki sposob to rownie dobrze mozna w pokera grac,albo w 3 karty na rynku.
Obsmaruje ich jeszcze na angielskim forum.Nie podaruje tego sk....ysynom.
Prosze o komentarze.Slyszeliscie kiedys o podobnym wa&#163;ku?

Do góry
#3746189 - 11/03/2010 04:33 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: rogusz9]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
To sa zlodzieje.Mnie przekrecili na 200&#163;.I tez wysylali mi w odpowiedzi na maile jakies fragmenty skopiowanego regulaminu ktory nijak sie mial do tej sytuacji/oszustwa.

Do góry
#3746191 - 11/03/2010 04:34 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: andrew77]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Zaj.ebiste historie ......
Czekam na następnych bo na pewno Ich przybędzie grin

Do góry
#3746215 - 11/03/2010 04:44 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: AGASSI]
dragon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 7563
Originally Posted By: AGASSI
Zaj.ebiste historie ......
Czekam na następnych bo na pewno Ich przybędzie grin

to Cię śmieszy ?? czy jak ?? aż taki cwaniak z Ciebie ?? może kiedyś na Ciebie trafi

Do góry
#3746252 - 11/03/2010 04:55 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: AGASSI]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
zajebiste,czy nie.Tak czy inaczej uwazajcie na tych zlodziei.Ja sie nie pochlastam z powodu glupich 200 funtow,ale takich osob moze byc 100 lub wiecej.Ktorych wczoraj wyj..bali na kase.

Do góry
#3747295 - 11/03/2010 21:08 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: andrew77]
gofermarcin Offline
journeyman

Meldunek: 09/06/2007
Postów: 51
Interesuję się betfair ładnych parę lat. Od jakiegoś czasu zajmuje się także tradingiem na tej giełdzie. NIGDY nie spotkałem się z jakimś wałkiem ani problemem technicznym. Wczoraj nawet sam tradowałem spotkania z Copa Libertadores (live nie oglądałem) i zarobiłem parę euro.

Ciekawi mnie po co Betfair miałoby robić jakieś przekręty jak od każdej transakcji mają 5% ?

A tradingiem na świecie zajmuje się spora liczba osób, także nieopłacalne dla nich robienie "przekrętów".

Do góry
#3747377 - 11/03/2010 22:29 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: gofermarcin]
HoMiK155 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 2462
Skąd: UK
Originally Posted By: gofermarcin
Interesuję się betfair ładnych parę lat. Od jakiegoś czasu zajmuje się także tradingiem na tej giełdzie. NIGDY nie spotkałem się z jakimś wałkiem ani problemem technicznym.


Ty to piszesz serio czy żartujesz? blush

Od jakiegoś czasu BF jest jednym wielkim problemem technicznym i wydaje mi się, że kwestią czasu pozostaje kiedy wpadnie się w taką pułapkę.

Do góry
#3747460 - 11/03/2010 23:31 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: HoMiK155]
gofermarcin Offline
journeyman

Meldunek: 09/06/2007
Postów: 51
No ja osobiście nie spotkałem się z żadną nieprawidłowością. U mnie mają 100% poparcia.

Do góry
#3747669 - 12/03/2010 02:13 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: gofermarcin]
zajczyk Offline
old hand

Meldunek: 15/12/2007
Postów: 998
przeciez betfair nic nie zarabia na takiej sytuacji bo kurs kupiles od innego gracza a nie od nich....to co bf zarabia to prowizja od wygranej czyz nie?... to nie oni wzieli ta kase co wtopiles tylko inny gracz a oni jedynie prowizje

Do góry
#3748759 - 12/03/2010 08:54 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: zajczyk]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Teoretycznie tak.To ktos inny zarobil ta kase ktora ja wtopilem.
A wiesz kim mogl byc ten"ktos inny"?Wszyscy ci ktorzy mieli cynk od pracownikow betfair ze na zywo bedzie pokazywany inny mecz a ludzie beda mysleli ze to ten ktory wlasnie handluja,"ktos inny" to takze pracownicy betfair ktorzy rowniez handluja.Wiesz jaka to jest latwa kasa do zarobienia jak wiesz i jestes swiadomy ze dajesz innym lipny przekaz telewizyjny?A oni o tym nie wiedza.Ja nie twierdze ze tak bylo-nie mam przeciez dowodow,ale jest to mozliwe.Nawet jak tak nie bylo,to zobacz jak oni sie z ludzi smieja-popelnili blad,nie ponosza zadnych kosztow w zwiazku z tym ze ludzie zostali tak naprawde oszukani i wielu stracilo kase.Malo tego.Oni jeszcze na tym zarabiaja swoje 5% od ktorych watpie zeby placili podatek bo takie firmy sie rejestruja na seszelach,gibraltarze,wyspach bergamuta i h. wie gdzie jeszcze.To jest dla mnie wielka lipa.

Do góry
#3748782 - 12/03/2010 09:45 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: andrew77]
barciu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 8807
andrew a jak betfair dal obraz innego meczu, to po nazwach zespolow, zawodnikach nie kapnales sie ze ogladasz inne mecz? Pytam z ciekawosci, no offence.

Do góry
#3748801 - 12/03/2010 11:06 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: barciu]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Originally Posted By: barciu
andrew a jak betfair dal obraz innego meczu, to po nazwach zespolow, zawodnikach nie kapnales sie ze ogladasz inne mecz? Pytam z ciekawosci, no offence.

Gdyby to byl mecz np.MU v Birmingham to po sekundzie bym sie kapnal(nie bawie sie w to od wczoraj).Ale to byl mecz Uni Catolica v Universidad de Chile.Wiedzial bys jacy zawodnicy tam graja i ze to nie te druzyny?
Bylo podpisane obok jak byk-ze to wlasnie ten mecz.A na przekazie video nie podali nazw druzyn ani wyniku.
Wystarczylo ze bylo napisane obok i kliknalem w link tego wlasnie meczu.Jak do nich zadzwonilem to sami zglupieli.Zadawali pytania jak dzieci z podstawowki-jakie koszulki,spodenki,jaka koszulke ma sedzia.Nawet im powiedzialem z jakiego kraju jest sedzia.To zobacz jakie w tym betfair sa jaja.To ja mialem wiedziec ze to inny mecz?Jak ludzie ktorzy sie tym zajmuja na co dzien nie wiedzieli co puscili.A to przeciez ich praca i nie puszczaja meczu na zywo pierwszy raz.

Do góry
#3749093 - 12/03/2010 20:16 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: andrew77]
rogusz9 Offline
stranger

Meldunek: 07/03/2010
Postów: 9
Witaj andrew77 rzeczywiście betfair ostatnio to jest czeski film jak tradujesz to nie zastanawiasz się nad opcją kursów tylko co może pójść nie tak z ich strony. Wysłałem do znanego tradera mój artykuł, który tutaj także umieściłem odnoścnie feralnego meczu armenia-białoruś. Oto co otrzymałem "Odpowiem krotko. Zyjemy w Polsce i jako kraj jesteśmy dla Betfair bardzo słabym rynkiem. Nie liczą się z nami i w takich sytuacjach zawsze rozstrzygają na niekorzyść.
Mój sposób na to jest taki: gra małymi stawkami. Aby w razie kłopotów nie stracić zbyt dużo. Bo raz na jakiś czas taka sytuacja ma miejsce. Czasami 1000 euro na lay 1.01 (ryzyko 10 euro) BF zamieni na back 1000 euro i bez dokumentacji w postaci screenów nic się nie zdziała...." Skomentować to można krótko można spodziewać się wszystkiego z ich strony. Pytanie do Ciebie andrew77 czy pamiętasz może jakie fragmenty regulaminu wysłali ponieważ warto to sprawdzić może jeszcze nie wszystko stracone. Sam szukałem fragmentów regulaminu odnośnie Twojej sprawy i szczerze powiedziawszy to nie znalazłem.
Jeśli jednak betfair dalej będzie tak postępował z klientami to cierpliwość się skończy i będą systematycznie ich tracić. Na razie jednak bądź co bądź są zdecydowanie najpłynniejszą firmą z największą liczbą dostępnych rynków do gry. Zastanawiam się jednak czy podobne błędy zdarzają się w BETDAQ pewnie tak natomiast może częstotliwość ich występowania jest znacznie niższa. Jeśli jest jakaś osoba, która tam gra proszę o informacje odnośnie tej giełdy.

Do góry
#3749771 - 13/03/2010 04:43 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: rogusz9]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Przyslali mi fragmenty regulaminu ktore nie mialy nic wspolnego z moja sytuacja.Fragmenty o skladaniu zakladow lay/back.Ze sprawdzili i obstawilem zgodnie z regulaminem,po kursach jakie byly w tym momencie itp.Palili bezczelnie glupa.

Ja znalazlem np to o live video:
4. Zmiany w Betfair Live Video
4.1 Cała lista zdarzeń prezentowanych na Betfair Live Video może zostać zmieniana. Betfair może zmieniać, zawieszać lub wycofywać zawartość listy zdarzeń na Betfair Live Video w pełnej dyskrecji bez uprzedzenia.

4.2 Betfair rezerwuje sobie prawo do modyfikowania, zawieszania lub przerwania nadawania Betfair Live Video w jakimkolwiek momencie bez uprzedzenia.

Tam jest wiele innych takich punktow nie tylko o live video.
Co w praktyce oznacza ze oni moga robic co im sie podoba(w pelnej dyskrecji,bez uprzedzenia).
Moga np zawieszac i zamykac market nawet taki gdzie jest 1mln funtow i ludzie maja niepozamykane tranzakcje.Byly takie przypadki zamykania marketu w polowie meczu.
I we wszystkim sa kryci przez regulamin napisany pewnie przez dobrego prawnika.
Mozna sie tylko do Pana Boga odwolywac.
Jak ja bym to wczesniej dobrze poczytal to bym ich smiechem zabil,a nie gral u nich.Bo to smierdzi gownem na kilometr.
To jest tak jak bys gral ze mna w pokera,a ktos inny by stal z boku i decydowal kiedy to przerwac.Moze przerwie jak ty bedziesz na plusie,moze jak ja.Moze wogule nie przerwie.Wielka niewiadoma.

Do góry
#3749797 - 13/03/2010 04:58 Re: Re: Betfair - pytania i uwagi [Re: andrew77]
zajczyk Offline
old hand

Meldunek: 15/12/2007
Postów: 998
kazdy buk ma podobny regulamin, moga sobie wycofac i uniewaznic co chca bez podania przyczyny...

Do góry
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, pacyfista), 3390 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581602 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49