Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#3625441 - 17/01/2010 21:42 Tennis trading in-play
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy...

Pojęcie o handlu tenisem, jak i samym tenisie mam mocno ograniczone, ale zaistnienie tematu może zaktywizować tych bardziej kumatych smile

Tenis jako taki do tradingu nadaje sie wspaniale z kilku powodów:
- duże obroty
- duża ilość zdarzeń przez większość roku
- punktacja sprzyjająca dużym swingom (chwiejność nastrojów uczestników rynku)

Strategii jest sporo. Oczywiście żadna nie działa "w ciemno" - wymagana jest pewna znajomość graczy i/lub przebiegu spotkania.

Kilka przykładowych strategii:
1. Lay zdecydowanego faworyta przed meczem
Layujemy oczywiście z zamiarem zgreenowania się w trakcie meczu, gdyż często faworyt ma "wolny start". Jakiekolwiek problemy faworyta powodują skok kursu w górę. Robiąc lay po kursie np. 1,05 ryzykujemy niewiele mając szansę na zdecydowanie większy zysk.
2. Back faworyta jeśli jego serwis został przełamany na początku spotkania (WTA)
U kobiet pojedynczy break nie ma aż takiego znaczenia jak u panów - nie daje, aż tak dużego handicapu na wygranie seta.
3. Back faworyta po przegranym pierwszym secie
Jak wyżej. Faworyci lubią się wolno rozkręcać.
4. Polowanie na przełamanie
Jeśli dany zawodnik ma breakpointa, to często kurs bardziej spadnie jeśli wygra breaka i tym samym przełamie serwis przeciwnika, niż wzrośnie w przypadku gdy przegra tego breakpointa.
5. Back dobrego serwismana przed jego serwem i lay po wygranym gemie (ATP)
U panów przełamania nie są, aż tak często jak u pań, a w szczególności zawodnicy dobrze serwujący (Karlovic, Tsonga, itp.) rzadko oddają własny serw.

To tylko kilka przykładów, nie biorę za nie odpowiedzialności, ale mam nadzieję, że staną się przyczynkiem do wymiany poglądów.

Zapraszam do dyskusji o strategiach, mile widziane również "typy" czyli propozycje spotkań nadających się do handlu.

Greenbooki także proszę jak najbardziej wklejać, ale z KOMENTARZEM co i jak zrobiliśmy, aby danego greena osiągnąć piwo

Do góry
#3625460 - 17/01/2010 21:49 Re: Tennis trading in-play [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Urodziłem się... urodziłem się w Małkini, w 1937 roku, w lipcu. Znaczy, w połowie lipca.

Co do proponowanego punktu 1.
Rynki są dość ospałe gdy faworyt @1,05-1,08 zostaje przełamany w pierwszym secie. W tymże secie rynek często nie odbija powyżej 1,1.
Takie są moje obserwacje.

pozdrawiam

Do góry
#3629171 - 19/01/2010 02:01 Re: Tennis trading in-play [Re: Llama]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Zaczęło się Australian Open, więc postanowiłem spróbować tych "strategii", a w zasadzie dwóch z nich (najłatwiejszych do ogarnięcia).

Co do layowania faworyta przed meczem to kluczowy jest dobór spotkań. Nie ograniczyłem się tylko do bardzo mocnych faworytów.
Jak na razie wygląda to całkiem nieźle - tzw. szczęście początkującego... Exit points ustawiłem, tak aby po zhedgowaniu miec zysk 20% od stawki.

LAID Gonzalez @ 1,09 v Rochus
Tutaj mecz ułożył się dla Gonzaleza od początku, a kurs spadł do takiego poziomu, że nie opłacało się już wychodzić, tak więc lay został do końca licząc na jakiś nagły zwrot akcji...

LAID Zheng @ 1,59 v Peng ---> BACKED @ 1,98
Ten mecz wydawał się podejrzany, bo kurs na Zheng przed spotkaniem rósł mimo, że tydzień wcześniej Zheng gładziutko ograła Peng. Po kilku piłkach byłem all-green - wyszedłem przy stanie 1*-0 40-0 dla Peng.

LAID Troicki @ 1,32 v Lapentti ---> BACKED @ 1,67
Troicki przegrał pierwszego seta 4-6 i wkrótce potem mogłem się zgreenować, a Lapentti od tego momentu spuścił mocno z tonu.

LAID Cilic @ 1,07 v Santoro
Wszędzie krążyły opinie, że Cilic może mieć tutaj pewne problemy, więc zdecydowałem się na sto spotkanie. Mecz rozpoczął się idealnie, od przełamania serwisu Cilicia, ale, tak jak wspominał Llama, kursy ani drgnęły. Pierwszego seta wygrał jednak Cilić i prowadzi dość pewnie w drugim, więc greena tutaj raczej nie będzie...

LAID Wawrinka @ 1,28 v Garcia-Lopez
Mecz przełożony na dzisiaj.


Próbowałem też backować faworyta po przegranym pierwszym secie (chociaż może lepiej byłoby layować w takiej sytuacji przedmeczowego underdoga, aby zmniejszyć liability?) i to też wyszło bardzo miło:

BACKED Sharapova @ 1,75 v Kirilenko ---> LAID @ 1,4
Sharapova przed meczem chodziła po 1,3. Pierwszego seta jednak przegrała po ciężkiej walce i tiebreaku. Byłem pewien, że w drugim secie się ogarnie i tak też się stało, ale ponieważ dziewczyny grały bardzo długie gemy i ciągle się przełamywały to postanowiłem sie zgreenować ASAP czyli po przełamaniu na 3-1 w drugim secie.

BACKED Odesnik @ 2,02 v Kavcic ---> 1,59
Odesnik niespodziewanie przegrał pierwszego seta z niezbyt znanym dla laika Kavciciem, więc zakładałem, że drugim secie zewrze szeregi. Rezultat podobny jak w meczu Sharapovej, Odesnik robi break-a i możemy się zgreenować.

BACKED Cibulkova @ 2,0 v King
Cibulkova mocno faworyzowana przed meczem przegrała pierwszego 3-6. Przyznaje, że nie wiem jaki miał przebieg ten set, ale mimo to pobrałem. W drugim secie na razie serw za serw - czekamy na przełamanie, aby się zgreenować albo zredować smile


Jakieś pomysły odnośnie faworytów, którzy mogą mieć dzisiaj trudną przeprawę?

Do góry
#3629356 - 19/01/2010 03:27 Re: Tennis trading in-play [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
qenius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 8367
Granollers - Soda wink

Jakoś nie widzę tutaj zdecydowanego zwycięstwa i dużej przewagi Sody. Sugeruję się przede wszystkim tym, co widziałem ostatnio w wykonaniu Robina. Marcel to nie jest typowy kołek, który będzie się tylko przyglądał grze przeciwnika. Można delikatnie zainwestować w Marcela i próbować pobawić się z z lay'em wink

Do góry
#3629364 - 19/01/2010 03:29 Re: Tennis trading in-play [Re: qenius]
qenius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/01/2006
Postów: 8367
Originally Posted By: qenius
Nieminen To Finish 6-2 7-5 5-4

na BF wisi 1.04. Śmiało można zainwestować, myślę, że ten mecz skończy się po 2 minutach wink

Do góry
#3640609 - 23/01/2010 02:30 Re: Tennis trading in-play [Re: qenius]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Oto najlepszy blog na temat tradingu tenisa na jaki do tej pory się natknąłem:

http://missbetfair.blogg.se/

Niestety w całości jest po szwedzku, ale po prawej stronie jest opcja translacji poprzez Google Translate. Tłumaczenie na angielski nie jest doskonałe, ale da radę skumać (na polski nawet nie próbujcie tłumaczyć - bełkot).

Blog jest zajebisty ponieważ niektóre trade'y są opisane praktycznie gem po gemie przez tę uroczą traderke grin Dla uczących się - bezcenny materiał.

Do góry
#3749172 - 12/03/2010 22:20 Re: Tennis trading in-play [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
simka_airMen Offline
old hand

Meldunek: 16/08/2003
Postów: 970
Skąd: Hmm
Bardzo fajny blog - widzialem juz kilka blogow jednak w wiekszosci nic nowego sie nie wyniesie.. Dzieki

Do góry
#3791507 - 07/04/2010 19:44 Re: Tennis trading in-play [Re: simka_airMen]
krzysztof l Offline
member

Meldunek: 18/12/2006
Postów: 155
Co to znaczy scalping 15-40 (nie chodzi mi o słowy tylko jak stosowac ta metodę

Do góry
#3791514 - 07/04/2010 19:54 Re: Tennis trading in-play [Re: krzysztof l]
unkn0wn Offline
member

Meldunek: 28/04/2003
Postów: 194
Originally Posted By: krzysztof l
Co to znaczy scalping 15-40 (nie chodzi mi o słowy tylko jak stosowac ta metodę


Chodzi Ci chyba o metodę 15-40 bo scalping to zupełnie co innego wink ... ale po prostu chodzi tu o to że w czasie meczu czekasz na sytuację gdy serwujący przegrywa 15:40 lub 0:40 i musi bronić break pointy. Layujesz serwującego lub backujesz odbierajacego. Gdy nastąpi przełamanie zamykasz transakcje z zyskiem. Gdy serwujący dojdzie na 40:40 wychodzisz ze stratą. Tyle smile pozdro

Do góry
#3791526 - 07/04/2010 20:04 Re: Tennis trading in-play [Re: unkn0wn]
krzysztof l Offline
member

Meldunek: 18/12/2006
Postów: 155
na stronie

http://www.blog.tradesharktennis.com/
10:00 &#8211; Starace v Hernandez



Rankings are 73 and 84. Head to heads are 4-0 to Starace (all on clay courts).



Hernandez usually leaves a tournament in the first sround. However he managed a good win against Mathieu on Monday.



Starace&#8217;s performances have been up and down this year but he played well enough in his match against Luczak to suggest a mini run of form.



Either use scalping/15-40 or you could back Starace from the start. Only do this if you have a strategy for what to do if it goes against you.



Starace to win in 2 sets.

Either use scalping/15-40 - stad moje pytanie dzieki za odpowiedz.

Do góry
#4249199 - 22/11/2010 04:25 Re: Tennis trading in-play [Re: krzysztof l]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Macie może jakieś nowe, ciekawe blogi na temat tennis tradingu?

Druga rzecz, jak się sprawy mają z tradingiem z kortów? Próbował ktoś? Da się coś wyciągnąć z tego? Pewnie nie, bo kasę zawsze zgarnie najszybszy courtsider...

Do góry
#4249380 - 22/11/2010 05:24 Re: Tennis trading in-play [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
zajczyk Offline
old hand

Meldunek: 15/12/2007
Postów: 998
jezeli chcesz to rzuc mail na prv to ci wysle te strategie z blogu podanego wyzej. pzdr

Do góry
#4264954 - 29/11/2010 23:12 Re: Tennis trading in-play [Re: zajczyk]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
Strategi w sieci nie brakuje. Jednak na zdrowy rozum kto by się dzielił kurą znoszącą złote jaja? Tymbardziej na rynkach gdzie to sami gracze decydują o tym jak się wahają kursy itd. Gdyby taka nazwijmy to "super" strategia weszła do obiegu i za jej pomocą ludzie by zaczęli wygrywać to najbardziej by na tym stracił ten który ją udostępnił. Także IMO można te wszystkie strategie o kant d... roztrzaskać. Choć fakt, w niektórych można znaleźdź kilka ciekawych podpowiedzi na podstawie których można ulepszyć własną grę.

Do góry
#4266984 - 01/12/2010 05:11 Re: Tennis trading in-play [Re: GaloGalo]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Ze swojej strony polecam nagrać sobie kilka spotkań (im więcej tym lepiej) wraz z ladderem i potem na spokojnie oglądać i wyłapywać pewne zależności między sytuacją na korcie a kursami.

Tak wygląda nagrane przeze mnie video z jednego z meczów - http://img251.imageshack.us/img251/6047/ivanobitch.jpg

Można w ten sposób analizować także inne sporty.

Do góry
#4267820 - 01/12/2010 21:30 Re: Tennis trading in-play [Re: Goget]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801

jakiego programu używasz do nagrywania ?

ja nagrywam Camtasią ale co jakiś czas próbuję czegoś innego i na razie nic lepszego nie znalazłem ...

Do góry
#4267836 - 01/12/2010 21:51 Re: Tennis trading in-play [Re: artbledo]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Ja używałem prostego, darmowego CamStudio 2.5. Później jeszcze kompresowałem do *.mp4 innym programem.

Ogólnie pełna amatorka smile

Przetestuję dzisiaj tą Camtasię, bo widzę że jest chwalona na forach.

Do góry
#4330147 - 02/01/2011 00:25 Re: Tennis trading in-play [Re: Goget]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Goget, mam kilka pytań do ciebie smile

1. Jaki procent banku przeznaczasz na pojedynczy trade?
2. Jak długo na ogół masz otwartą pozycję - zamykasz trade na przestrzeni 1 gema, kilku gemów, półtorej seta? Zapewne wszystko z powyższych, ale ciekawi mnie przeciętna sytuacja...
3. Czy unikasz otwierania pozycji w jakichś konkretnych momentach w spotkaniu, np. w tiebreaku lub w trzecim secie albo przy stanie 5-4 w secie, etc.
4. Czy starasz się hedgować po równo na obu graczy w trakcie spotkania czy raczej rozkładać zysk nierównomiernie w zależności od sytuacji na boisku?

Do góry
#4330376 - 02/01/2011 04:27 Re: Tennis trading in-play [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
WNN nigdzie nie wspomniałem, że uprawiam gambling na in-play wink

W ubiegłym sezonie skupiałem się na dopracowaniu i usystematyzowaniu gry pre-play, a in-play głównie analizowałem i szukałem prawidłowości, które wyeliminowałyby ryzyko straty bez znaczenia kto wygra kolejną piłkę.

Na in-play tak jak i pre-play można łapać zawyżone kursy i greenować z zyskiem w przerwach między punktami czy gemami. Albo wystawiać zaniżone kursy i liczyć, że jakiś jeleń się natnie. Na giełdzie jest dużo gamblerów, którzy wchodzą chaotycznie w rynek i liczą, że ich zawodnik osiągnie przewagę w kolejnych gemach. Najczęściej im nie robi różnicy czy grają po @1.46 czy @1.43.

W 2010 roku odrobinę handlowałem na drugim testowym koncie i z ok. 80 przyjętych zakładów tylko kilka zamknąłem ze stratą. Sporo za to było wyjść na zero, bo kolejną piłkę wygrywała nie ta zawodniczka co trzeba (lub zawodnik). Kolejna akcja mogłaby oznaczać minus. Jak już uciekałem z rynku ze stratą, to właśnie dlatego, że czekałem o jedną piłkę za długo. Dużo było zakładów, które anulowałem, bo nikt się nie złapał w tym momencie, w którym miał się złapać (albo moja kasa była za daleko w kolejce i skorzystał ktoś inny).

Prosty przykład do zobrazowania sytuacji (aczkolwiek dobór kursów zmyślony). Zawodnik prowadzi *40-15 przy swoim serwisie i kursie @1.2. Ustawiam się przy lay @1.17 i liczę, że serwujący wygra kolejną piłkę. Kurs następnie spada, ale maksymalnie do @1.17 i jeszcze przed rozegraniem kolejnego gema wzrasta do @1.19. W tym wypadku robię greena, bo jakby ten następny gem rozpoczął się od *0-15 to kurs prawdopodobnie spadłby poniżej tego mojego @1.17.

Zazwyczaj się jednak ustawiam przed rozegraniem gema, dzięki czemu można czasem złapać jelenia już przy *40-0 czy *40-15. Wtedy mogę spokojnie poczekać i liczyć, że serwujący da się złamać. Później czekam dalej, zgodnie z zasadą "pozwól zyskom rosnąć". Najtrudniejsza kwestia to przewidzieć do jakiego poziomu maksymalnie spadnie kurs, gdy serwujący wygra gema. Analogicznie do jakiego poziomu wzrośnie, w sytuacji gdy da się przełamać.

Ja zawsze greenuje po równo albo z zerem po jednej stronie. Wszystko dzieję się za szybko, żeby można było się bawić we wpisywanie stawek. Tylko ladder na Geeks Toy i myszka wink

Oczywiście handel tylko na meczach, do których mam szybki stream lub obraz w TV. Opóźnienia na oficjalnym livescorze ATP (protennis) sięgają 20 sekund. No i nie mam pojęcia czy ktoś sobie coś nie skręcił podczas rozgrywania punktu.

Jeżeli już jesteśmy przy tych skręceniach to najwięcej na live bez ryzyka można zarobić na kontuzjach graczy, a właściwie na ich symulowaniu. Zazwyczaj jak ktoś poprosi o lekarza to następuje gwałtowny spadek kursów na rywala, szczególnie jak medical był poprzedzony jakąś wywrotką. Później okazuje się, że to nic poważnego i kursy wracają do poprzedniego poziomu. Kilka razy udało mi się załapać zarówno na spadek, jak i na późniejszy wzrost, dzięki czemu zrobiłem dwa duże greeny w 2-3 minuty na jednym rynku. Oczywiście jak kontuzja wygląda poważnie, a gracz nabawił się urazu po zakończeniu pierwszego seta to lepiej uważać z polowaniem na wzrost po nagłym spadku.

Jeśli chodzi o stawkę to nie przekraczam 20% banku. Spokojnie mógłbym wchodzić więcej, ale jednak istnieje ryzyko kreczu, awarii BF czy problemów po mojej stronie. Druga sprawa to rynki nie są aż takie płynne, a właściwie to amatorzy nie dysponują zazwyczaj dużym kapitałem.

Do góry
#4343934 - 07/01/2011 05:44 Re: Tennis trading in-play [Re: Goget]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Handlujecie coś? smile

Mój cel na 2011 rok to rozkminić tenis in play. Zacząłem stawką 50E (tylko mecz Nadal-Fedex stawką 25E). Wszystko greenowane równomiernie po obu stronach.



Nadal-Federer
Nadal prawie cały mecz był zawyżony w stosunku do kursu przed spotkaniem.

Bubka-Gimeno
Tutaj umoczyłem prawie całą stawkę. Gimeno był bitym faworytem przed meczem, więc pograłem go gdy się złamał, sęk w tym, że już nigdy nie doszedł do siebie, w pierwszym popłynął 0-6, w drugim nie pamiętam. Po tym spotkaniu wymyśliłem zasadę bezwzględnego zamykania pozycji po breaku lub końcu seta celem ochrony kapitału.

W kolejnych 3 spotkaniach nie pamiętam co się działo w każdym bądź razie easy money grin

Nadal-Gulbis
Nadal przed meczem @ 1,4. Na początku seta spadł do bodaj 1,28 mimo braku breaka. Zlayowałem chłopa, ale ten zaraz złamał Gulbisa. Przyjąłem czerwone zgodnie z moją zasadą, ale kurs spadł do 1,1 co potraktowałem w kategoriach żartu, gdyż Gulbis prezentował się bardzo dobrze. Zagrałem kolejny lay na Nadala i rzeczywiście ten wkrótce przegrał swoje podanie. Przed końcem pierwszego seta Nadal miał medicala i kurs poszybował sobie z 1,25 na 1,5 - oczywiście pobrałem, aby zlayować się w trakcie tiebreaku.

Wawrinka-Goffin
Wawrinka @ 1,17 prematch z jakimś nieznanym sucharem z Belgii. Musiał grać fatalnie, gdyż w momencie gdy włączyłem stream przy stanie 3-4* kurs na niego był, aż 1,54. Pobrałem, a Wawrinka od razu połamał Goffina, a ja mogłem się zlayować po 1,28. W tym meczu kursy generalnie dziwnie się zachowywały: przy stanie Wawrinka 5-5 A*-40 można było go grać po 1,6.

Davydenko-Karlovic
Beznadziejny mecz do tradingu. Zero zwrotów akcji. Zrobiłem jeden scratch-trade i zmarnowałem ponad godzinę życia.

Jak na razie wygląda to nieźle, przyjemna robota, żadnego grzebania w newsach czy znajomości zawodników smile Pewnie to tylko szczęście początkującego bo inaczej to trzeba dodać jedno zero do stawki, a w biurze złożyć wypowiedzenie laugh

Do góry
#4344038 - 07/01/2011 06:28 Re: Tennis trading in-play [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Pograsz z tysiąc rynków to będziesz mógł ocenić czy warto rezygnować z pracy wink

Graty szczególnie za złapanie value przy medicalu Rafy.

Ja się za in-play wezmę na Australian Open. Tylko ciekawe czy streamy nie będą tak opóźnione jak rok temu blush

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (Szuman), 3524 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49