Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#3731863 - 03/03/2010 01:06 Re: Zawód Trader [Re: simka_airMen]
unkn0wn Offline
member

Meldunek: 28/04/2003
Postów: 194
Originally Posted By: simka_airMen
Ja osobiscie ucze sie metoda prob i bledow jednak ciekaw jestem czego ucza na takich kursach ...


cytat z jednego forum jak to wygląda

"as per request a quick summary of the trading courses I have attended in the last few months.

First up - a day with Badger (sounds like the title from a Kenneth Grahame novel)

Flew over to UK and headed to Warrington to the sporting exchange to meet up with Badger for the day.

Main areas covered by Badger

Mental aspect to trading - very under estimated point as most people struggle with taking losses and moving on immediately to next trade.

Finance and Money management - covering topics about bank, bet sizing and how to manage money and (hopefully) your profits.

Pre race horse racing - signals to look for in the market, how to identify horses to trade on dos and donts about putting your money in, weight of money discussion. Also some other little bits and pieces to help you form an opinion.

After this we spent rest of day trading small stakes side by side, and you can ask any questions or get help whenever needed. It was interesting to watch Badger, his speed of thought is what makes him money... he gets in and out faster than a fiddlers elbow. Mostly one or 2 tick scalping. He is also expert in reading horses so he does in play lays as soon as he spots horse thats done

In general I would say I got a fair amount of it. Cost for me though, was not cheap with flights, hotel, car hire all added so if you are in UK I would recommend it. if you get 1 on 1 session you can tailor the course to your needs.

Second training was with Jack Birkhead in Madrid

Flew to madrid for 3 day course with Jack. focus was purely on pre race horse markets. Jack predominently does swing trading but he will also scalp if no major market movement takes place

Topics covered - again mental aspect to trading, how to form opinions but be able to quickly change them

Market analysis how to try to identify entry points. What to look for in terms of real and fake money. Signals and historical price movements also how to determine which horses prices are dependent on others.

We also spent a little time covering Jacks setup (you can see it on his blog) and I recommend it to anyone who is serious about trading. he uses Bet Angel VPS which I am also now considering. Evo just isnt a reliable pre race trading tool as bets disappear, cancelling them can also be a problem all of which is something you can do without when staring at ladders and trying to time your entry/exit points.

Most of the time spent was watching Jack trade which to be honest didnt help me that much as he is so fast with clicking that you miss what he is doing, we did review things after but I would rather have been the one trading with him helping me so for last day or so I traded next to him trying to follow some of his trades but was still too quick for me.

I got valuable information but it was too expensive for me for what I got out of it. I think if you are starting from zero and have money to fund it then I would recommend it.

Finally - if anyone is interested in doing Peter Webb's course (Bet Angel creator) then please note that it will not teach you how to trade like Peter but will discuss the market in general and the bet angel tool, so if you are thinking about going on this course dont say I didnt tell you so. Reason I know is there was guy with me at jacks course who went and he told me he was a bit pissed off about it.

If anyone has any questions then just drop them here and I will try to answer as best I can.

In summary pre race trading is a very difficult thing to master, there is so much manipulation that you can easily get caught. reason guys like Adam Heathcote and Peter Webb dont teach their secrets are that they have an edge and a bank that most of us dont so they can do things in the market and just by sheer weight of money they can move things the way they want. Even guys like Jack get caught regularly but what he can do is make the most of situations where things go his way... I watched him be 400 up after 4 races but after 8 he had lost 60% of it so even guys like that get caught.

as you will see on his blog he does trade with a partner and this is something I would also be interested in. If anyone is trying to go fulltime and is interested in having a partner to help trade with then drop me a PM as its something I would like to setup. Can be done easily on skype."

Do góry
#3732367 - 03/03/2010 05:26 Re: Zawód Trader [Re: simka_airMen]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Nie no,bez przesady,nie uwierzyl bym.Ludzi ktorzy zarabiaja taka kase na handlu kursami na betfair jest tylko kilku.Mozna ich na palcach jednej reki zliczyc.

Do góry
#3732401 - 03/03/2010 05:54 Re: Zawód Trader [Re: andrew77]
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska
Originally Posted By: andrew77
Nie no,bez przesady,nie uwierzyl bym.Ludzi ktorzy zarabiaja taka kase na handlu kursami na betfair jest tylko kilku.Mozna ich na palcach jednej reki zliczyc.
zdziwiłbyś sie, zresztą skąd masz takie informacje? taki pewny tego jestes?

Do góry
#3732537 - 03/03/2010 07:35 Re: Zawód Trader [Re: Boomber]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Spokojnie jest ich kilkudziesięciu, jeżeli nie kilkuset. Tylko nie każdy ma czas i ochotę, żeby się chwalić swoimi wynikami na blogach.

Do góry
#3732675 - 03/03/2010 10:21 Re: Zawód Trader [Re: Goget]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Pewny nie jestem.Faktycznie moze byc ich nawet kilkuset tylko siedza cicho z pewnych wzgledow.Nie maja blogow.Moze tak byc.

Do góry
#3733438 - 04/03/2010 02:16 Re: Zawód Trader [Re: andrew77]
jolalegia Offline
journeyman

Meldunek: 04/10/2007
Postów: 75
Ciekawe czy w Polsce jest jakis Trader z prawdziwego zdarzenia ( nie licząc mnie smile ) ?

Do góry
#3733566 - 04/03/2010 02:44 Re: Zawód Trader [Re: jolalegia]
zajczyk Offline
old hand

Meldunek: 15/12/2007
Postów: 998
jest - ja, ale sie nie ujawniam laugh

Do góry
#3736630 - 05/03/2010 09:40 Re: Zawód Trader [Re: jolalegia]
Pawcias Offline
veteran

Meldunek: 05/11/2009
Postów: 1335
Skąd: Mokotów/Cesky Tesin/Paris/Lond...
Originally Posted By: jolalegia
Ciekawe czy w Polsce jest jakis Trader z prawdziwego zdarzenia ( nie licząc mnie smile ) ?



Mówiąc całkiem poważnie - Trader'ów z prawdziwego zdarzenia na Betfair jest około 60000. Ta liczba stopniowo rośnie. Z tego kilkuset "pomieszkuje" w Polsce. Z tych kilkuset polskich, zajebiście skutecznych trader'ów kilkunastu od czasu do czasu udziela się na mecz.pl hura

P.S. Trader z prawdziwego zdarzenia - mam na myśli kogoś kto zarabia z samego tradingu na Betfair więcej niż minimalna polska krajowa.

Do góry
#3736635 - 05/03/2010 09:47 Re: Zawód Trader [Re: Pawcias]
dragon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 7563

Cytat:
P.S. Trader z prawdziwego zdarzenia - mam na myśli kogoś kto zarabia z samego tradingu na Betfair więcej niż minimalna polska krajowa.



myślałem że więcej niz średnia krajowa bo minimalna to jakies 1000zł po zaokrągleniu

Do góry
#3736638 - 05/03/2010 10:12 Re: Zawód Trader [Re: dragon]
Pawcias Offline
veteran

Meldunek: 05/11/2009
Postów: 1335
Skąd: Mokotów/Cesky Tesin/Paris/Lond...
Do "zajebistych" polskich trader'ów zaliczam każdego Polaka, który w przeliczeniu na złotówesie zarabia z samego Betfair więcej niż przysłowiowy tysiak miesięcznie. To co napisałem wcześniej opieram na średniooficjalnych statystykach.

Do góry
#3736642 - 05/03/2010 10:31 Re: Zawód Trader [Re: Pawcias]
Pawcias Offline
veteran

Meldunek: 05/11/2009
Postów: 1335
Skąd: Mokotów/Cesky Tesin/Paris/Lond...
Nie wiem dokładnie jak mają inni, ale mi to wychodzi około 100 % zysku od budżetu w przeciągu dwóch tygodni przy niskim obrocie z pojedynczego trade'a. Przy większym procentowo mniej ze względu na moją konkretną, ultradefensywną strategię. Kwotowo mogę się trochę mylić co do ogółu, ale zaokrąglając tak to wygląda jak pisałem wcześniej.

Do góry
#3736697 - 05/03/2010 12:34 Re: Zawód Trader [Re: Pawcias]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Originally Posted By: Pawcias
Do "zajebistych" polskich trader'ów zaliczam każdego Polaka, który w przeliczeniu na złotówesie zarabia z samego Betfair więcej niż przysłowiowy tysiak miesięcznie. To co napisałem wcześniej opieram na średniooficjalnych statystykach.
Ale piszesz o full time traderach czy o ludziach ktorzy sie w to bawia po pracy?Bo jezeli ktos jest full time traderem i zarabia 1000PLN(jak napisales)-to nic nie zarabia i nie jest zajebistym traderem.Bo emerytury z tego nie bedzie mial,jak zachoruje to nikt mu za zwolnienie nie zaplaci,jak pojedzie na urlop to tez nikt mu za to nie zaplaci.Nic nie przysluguje.Zadne swiadczenia,a jeszcze sie trzeba o urzad skarbowy martwic.Dlatego 1000PLN to jest wielkie G.Trzeba co najmniej 3-4 tys. zarobic jak sie mysli zeby z tego zyc.

Do góry
#3736717 - 05/03/2010 12:57 Re: Zawód Trader [Re: andrew77]
andrew77 Offline
journeyman

Meldunek: 07/01/2010
Postów: 55
Skąd: UK
Nie wspomne juz o jakichs kredytach przy dochodach 1000PLN.Nawet telefonu na abonament nie dostaniesz.Co to jest w dzisiejszych czasach 1000pln?Za taka "kase" to mozna isc do restauracji i to przejesc i przepic w jeden wieczor.

Do góry
#3736736 - 05/03/2010 16:14 Re: Zawód Trader [Re: andrew77]
zajczyk Offline
old hand

Meldunek: 15/12/2007
Postów: 998
troche pokory ludzie za te '1000zl' potrafia utrzymac rodziny wiec dla jednego 1000zl to jest nic jak np dla ciebie a dla drugiego cos...warunki sa jakie sa i place nas nie rozpieszczaja, tym bardziej ze srednia krajowa to jest tylko na papierze a minimalna to niecaly tysiac zl netto i wydaje mi sie, ze to jest nieco bardziej obiektywna plaszczyzna do ktorej mozna sie odniesc. Zawsze mozna byc na statusie bezrobotnego, nie placic zadnych skladek miec ubezpieczenie na podstawowe swiadczenia itd...

Do góry
#3736753 - 05/03/2010 16:57 Re: Zawód Trader [Re: zajczyk]
sh11 Offline
old hand

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 854
Originally Posted By: zajczyk
troche pokory ludzie za te '1000zl' potrafia utrzymac rodziny wiec dla jednego 1000zl to jest nic jak np dla ciebie a dla drugiego cos...warunki sa jakie sa i place nas nie rozpieszczaja, tym bardziej ze srednia krajowa to jest tylko na papierze a minimalna to niecaly tysiac zl netto i wydaje mi sie, ze to jest nieco bardziej obiektywna plaszczyzna do ktorej mozna sie odniesc. Zawsze mozna byc na statusie bezrobotnego, nie placic zadnych skladek miec ubezpieczenie na podstawowe swiadczenia itd...


Zgodzę się co do początku,
ale chyba można "zajebistych traderów" uważać za ludzi w miarę inteligentnych, mniej lub bardziej, ale raczej bardziej wykształconych.
Trudno mi wówczas rozumieć, że ktoś w takiej sytuacji jako jedyne źródło dochodu będzie akceptował miesięcznie 1000zł netto dochodu, biorąc nawet pod uwagę, że ktoś mu ubezpieczenie opłaca ;-)

Kurcze, sam jestem w takiej sytuacji;) i tego nie akceptuję laugh.

Czapki z głów przed "profis", ale dla większości osób to zawsze będzie dodatkowe źródło dochodu (lepsze to niż odchodu laugh w przypadku gamblingu)

Do góry
#3736769 - 05/03/2010 17:35 Re: Zawód Trader [Re: sh11]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Generalnie ciężko sklasyfikować świetnego tradera, tylko na podstawie tego ile wyciąga na miesiąc.

Trzeba by było wymyślić jakąś wypadkową posiadanego budżetu i czasu poświęconego na trading.

1000 zł to jednak trochę mało, żeby określić kogoś mianem "zajebistego", chyba że bawi się w to tylko w wolnym czasie i dysponuje skromnym budżetem.

A jak ktoś spędza na handlowaniu 8 godzin i zbudował odpowiedni budżet to z tysiącem w bilansie na koniec miesiąca może się uważać co najwyżej za przeciętnego, chyba że symbol złotówek zamieni na symbol euro.

Do góry
#3736901 - 05/03/2010 19:25 Re: Zawód Trader [Re: Goget]
jolalegia Offline
journeyman

Meldunek: 04/10/2007
Postów: 75
przestancie takie farmazony pisac. Trader zarabiajacy 1000 zl to jest nikt i tyle !

za 1000 zl to jest tragedia. Zwlaszcza ze to jest normalny biznes i zakladajac swoj biznes chyba nie zakladasz ze bedziesz zarabial 1000 zl.

Pewne jest ze aby sie w to bawic to taka suma wystarczy ale na powaznie to jest nic.
Pewnie sa lepsze i gorsze miesiace ale wg mnie tak jak napisal andrew77 3-4 tys zl minimum i naczej nie warto tracic na to czasu.
Kasa jakas przyzwoita musi byc !

Do góry
#3737101 - 05/03/2010 21:31 Re: Zawód Trader [Re: jolalegia]
simka_airMen Offline
old hand

Meldunek: 16/08/2003
Postów: 970
Skąd: Hmm
1000 zl to ja mam w ciagu kilku tych dni marca mimo ze zabawe w trading zaczalem sie bawic niedawno - wiec to 1000 zl to jest jeden wielki ....
wydaje mi sie ze i to 3-4 tys to jest niewiele jak na takie zangazowanie i czasu i srodkow pienieznych..
Zreszta powinnismy patrzyc w przedziale rocznym ile trader wyciagnal..

Do góry
#3737562 - 06/03/2010 01:18 Re: Zawód Trader [Re: simka_airMen]
malolepszy Offline
journeyman

Meldunek: 17/12/2006
Postów: 79
To że zarobiłeś jako początkujący "trader" 1000 zł w ciągu kilku dni zdecydowanie nie świadczy i nie jest w żadnym stopniu wykładnikiem tego ile można na tradingu zarabiać.
Nawet gdyby to było 10 tys. w ciągu 5 dni nauki i poznawania tematu, to moim zdaniem świadczyłoby to tylko o tym że popełniasz błędy i masz jednocześnie ogromną ilość szczęścia.

Trading nie polega na tym żeby zarobić dużo i szybko, ale pomału systematycznie i w dłuższym okresie czasu. Najważniejsza jest dyscyplina, systematyczność i cierpliwość bo szybko to "zarabiają" gamblerzy.

Jeśli ktoś wyciąga systematycznie 3-4 tys. to zdecydowanie nie jest to dużo.

Nie oznacza to też że jest słaby, czy przecietny. Bo może być sytuacja że ktoś jest zajebistym traderem ale np. specjalizować się w rynkach z małą płynnością, małymi obrotami i w tym momencie przekroczenie pewnego progu jest fizycznie niemożliwe.

Do góry
#3737719 - 06/03/2010 02:45 Re: Zawód Trader [Re: malolepszy]
sh11 Offline
old hand

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 854
Ktoś tu rzucił tego tysiaka na tapetę, i się wszyscy uczepili smile

Dyskusja trochę jest jałowa, wiadomo, że jeśli ktoś robi z tysiaka w miesiąc drugiego nie wchodząc in-play, to można mu pogratulować. Inna sprawa w jakiej perspektywie taki progress utrzyma ;-).
A jeszcze inną sprawą jest ktoś kto z 10tysE robi sobie miesięcznie po tysiaku E i ma na piwo.

Chętniej bym poznał bardziej konkretne wasze doświadczenia smile

Więc zapytam konkretnie : np. czy jest na sali ktoś, kto wyciąga 1tysEuro z samego handlu przed meczowego, nie licząc koni ? Jeśli tak to m/w jaka ilość rynków miesięcznie ;-)

Ciekaw jestem czy ktoś się znajdzie i wychyli:)

Do góry
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, rafal08, VVega, burbon, latajaca_holenderka), 3213 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581560 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49