Strona 16 z 19 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 19 >
Opcje tematu
#3714016 - 22/02/2010 04:39 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: Rafik 25]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
nie nie uważam...z czym ty chłopie wyskoczyłeś znowu smirk

Do góry
Bonus: Unibet
#3714036 - 22/02/2010 04:43 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: sebkos]
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Znowu?
Chłopie?

Nie uważasz i ok wystarczyło to napisać.
Przecież napisałem,że osiągnęła bardzo wiele.
Jednak wydaje mi się,że spodziewała się więcej(w sprincie super) i mam nadzieję,że będzie złoto na 30km.

Do góry
#3714052 - 22/02/2010 04:48 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: Rafik 25]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
no bo po co taki temat zaczynasz, wiadome było justyna od raoku jak zobaczyła tamte trasy mówła że ciężko będzie - za to jak powalczyła w łaczonym dla mnie jest wielka

Do góry
#3714060 - 22/02/2010 04:51 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: sebkos]
kaka85 Offline
Kania gostyń

Meldunek: 27/08/2005
Postów: 1841
Skąd: Gostyń
Panowie tylko jedno...MŚ w Libercu. Gdzie Justyna zdobyła 2 złota?...na ostatnim podbiegu przed metą. Tutaj niestety trasy są inne i Ona samo mówiła, że zadowolona będzie nawet z jednego medalu. Ma już dwa i jeszcze jedną szansę.

Do góry
#3714086 - 22/02/2010 05:10 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: kaka85]
zbanowanyex Offline
newbie

Meldunek: 14/02/2010
Postów: 30
a ja się w pełni zgadzam, może coś dodam kontrowersyjnego ..
jak wiadomo Kowalczyk wygrała Tour de ski , gdzie była pokaźna suma do wygrania, jak dla mnie przepłaciła właśnie za to w tej chwili, może chciwość wzięła górę ? Marit odpuściła sobie np i teraz biegnie na świeżości, której wg mnie Justynie brakuje, jak dla mnie jest zmęczona już sezonem

i przestańcie gadać, że tak mówiła .. a co miała powiedzieć ? Każdy sportowiec tak mówi, wiadomo, że austria jutro wygra drużynówkę w skokach, jakby teraz był wywiad to powiedzą, że każdy ma szanse bo poziom się wyrównał blabla.. i jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte

Do góry
#3714090 - 22/02/2010 05:11 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: zbanowanyex]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
nastepny shocked

Do góry
#3714114 - 22/02/2010 05:20 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: sebkos]
zbanowanyex Offline
newbie

Meldunek: 14/02/2010
Postów: 30
każdy ma prawo do swojego zdania, ja mam podobne do kolegi smile
co nie zmienia faktu, że Kowalczyk poza Małyszem jest królową polskich sportów zimowych i już w dość młodym wieku osiągneła bardzo dużo i chwała jej za to

Do góry
#3714158 - 22/02/2010 05:36 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: zbanowanyex]
mln Offline
Arka Gdynia!

Meldunek: 09/07/2009
Postów: 9251
Skąd: miasto z morza i marzeń
ale jak Justyna miała tu wygrać skoro ona jest specjalistką od tras trudnych... było tak od zawsze i nie wiem skąd te wasze dziwne wywody teraz że niedosyt itd. Prawda jest taka, że zrobiła już więcej niż można było oczekiwać, a przed nami 30km klasykiem, to właśnie tu przed rozpoczeciem igrzysk największe nadzieje medalowe można było mieć...

Do góry
#3714733 - 22/02/2010 18:41 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: mln]
kiziorro Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2005
Postów: 3735

Do góry
#3714779 - 22/02/2010 19:31 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: kiziorro]
Big Ben Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2006
Postów: 9985
Skąd: denn Du bist, was Du isst
blush

Justyna z trenerem Wieretelnym od kiedy tylko dowiedzieli się na jakich trasach będzie stratować mówili że to nie trasy dla Niej, a bardziej niż olimpijskie przypominaja trasy turystyczne, podkreślali, że największe szanse medalowe przewiduja na sprint

a że niektórym trąbienie na prawo i lewo w polskiej telewizji publicznej, że Justyna jedzie po 4 złota uderzyło do głowy..

to można się tylko zasmucić, że słuchają speców pokroju Jóźwika czy Kurzajewskiego boli

Do góry
#3715036 - 22/02/2010 21:40 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: Big Ben]
blackjack Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 3334
Skąd: Łódź Widzew Łódź/ Malta
Co niektórzy pisali że Justyna może wrócić bez medalu biorąc pod uwage trasy oraz to że wystartuje tutaj cała elita
Ja uważam że sukcesem na olimpiadzie byłyby 3 medale w tym złoty na 30 km ( który to zagrałem ) są już dwa więc nie narzekajmy bo mamy chwile radości a nie tylko zazdrości jak zdobywają medale sąsiedzi
Do pełni szczęscia brakuje tylko Mazurka Dąbrowskiego

Do góry
#3715543 - 23/02/2010 01:56 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: blackjack]
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
http://www.sport.pl/celebrities/1,96807,7590078,Justyna_Kowalczyk_i_astma_norweskich_biegaczek___Pani.html

Do góry
#3715545 - 23/02/2010 01:58 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: Rafik 25]
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen

Justyna Kowalczyk i astma norweskich biegaczek. "Pani Kowalczyk postąpiła nieładnie"

- Pani Kowalczyk postąpiła nieładnie - mówi Sport.pl specjalista od walki z dopingiem w sporcie prof. Jerzy Smorawiński. - To nieprawda, że leki na astmę poprawiają zdolności do wysiłku fizycznego - dodaje lekarz polskiej reprezentacji w Vancouver Jarosław Krzywański.


- Muszę się z tym pogodzić, że ona jest bardzo chora - mówiła w piątek Justyna Kowalczyk o Marit Bjoergen, która zdobyła dwa złote medale w biegach w Vancouver. - Nie wygląda mi na taką, ale jest. Trochę przykro, samemu będąc zdrowym i silnym, przegrać z chorym. Już po sprincie myślałam sobie: "cholera, z taką chorą przegrać". Ale gratulowałam jej szczerze. Po tych biegach chyba muszę powiedzieć swojemu doktorowi, że musimy u mnie znaleźć jaką astmę. Z pierwszej szóstki tylko ja jestem zdrowa... Trzeba więc się zastanowić nad chorobą. Na pytanie, dlaczego astma ma jej zdaniem pomagać rywalkom, Kowalczyk odpowiedziała: - Wolno im przyjmować sterydy przed startem, które rozszerzają pęcherzyki płucne. Chyba nie muszę tłumaczyć, co w naszej dyscyplinie oznacza więcej powietrza w płucach.

REKLAMY GOOGLE

* Ile będziesz żyć?
Badanie długości życia Sprawdź ile życia Ci zostało
99lat.pl
* Leczenie Astmy
Wszystko o astmie. Sprawdź! Objawy, Leczenie, Zapobieganie.
www.MamaZone.pl
* Przyśpiesz Wolny Komputer
Stać Cię na Olimpijską wydajność ! Program bezpieczny i łatwy w użyciu
ww.site.abbrsoft.com

Te słowa polskiej dwukrotnej medalistki igrzysk w Vancouver wywołały olbrzymie emocje wśród kibiców. Na forach internetowych roi się od oskarżeń pod adresem Norwegów. Sugestie o dopingu norweskich biegaczek, opierając się na słowach Justyny Kowalczyk, powtarzają poważne polskie media.

"Szef MKOl Jacques Rogge jako człowiek medycyny powinien nabrać podejrzeń, gdy osoba chora na astmę wygrywa ze zdrowymi rywalkami. No, chyba ,że Bjoergen wcale tej astmy nie ma, a leki przyjmuje jako doping" - napisał np. w "Polska The Times" Edward Budny, trener jedynego polskiego mistrza świata w biegach Józefa Łuszczka.

- Pani Kowalczyk postąpiła nieładnie. Nie sugerowała dopingu, gdy z rywalkami wygrywała - mówi Sport.pl profesor Jerzy Smorawiński, szef polskiej Komisji Antydopingowej. - Od 2004 roku procedura dla osób zgłaszających astmę stała się surowa i cały czas jest uściślana. Dokumentację medyczną zawodników klasy międzynarodowej wysyłamy do Światowej Agencji Antydopingowej i ona podejmuje decyzję o tzw. wyłączeniu - mówi prof. Smorawiński.

W biegach narciarskich nawet 40 procent zawodników ma stwierdzoną astmę, która pojawia się w wyniku ciężkich treningów w suchym mroźnym powietrzu. Aby wyobrazić sobie, że problem jest prawdziwy, wystarczy choć raz pobiec na 100 procent możliwości przy dużym mrozie i poczekać kilka minut na efekt. Prawie na pewno pojawi się trudny do pohamowania kaszel.

Sportowcy, którzy spędzają 300 dni w roku biegając dwa razy dziennie na nartach za kołem podbiegunowym są narażeni na astmę wywołaną wysiłkiem wielokrotnie bardziej niż zwykli śmiertelnicy.

Od wielu lat słychać podejrzenia, że rywale wykorzystują swoją astmę do bezkarnego stosowania dopingu. Fizjolog Jan Chmura powiedział w "Przeglądzie Sportowym", że "leki na astmę mogą podnosić wydolność organizmu od kilku do kilkunastu procent. [...] Justyna Kowalczyk w porównaniu z konkurentkami przyjmującymi te medykamenty już na starcie ma szanse mniejsze właśnie o te kilkanaście procent".

- Najnowsze badania pokazały, że lekarstwa na astmę nie poprawiają znacząco zdolności do wysiłku fizycznego. Justyna astmy nie ma. Sprawdziliśmy dwa razy - mówi jednak lekarz misji medycznej w Vancouver Jarosław Krzywański.

Leki anty-astmatyczne są na czarnej liście MKOl, ale Światowa Agencja Antydopingowej może wydać zgodę na leczenie tymi medykamentami choremu sportowcowi.

- To, że u wielu naszych sportowców nie stwierdzono astmy, tylko źle świadczy o podejściu do choroby w polskim sporcie. Astma stanowi prawdziwy, obiektywny problem zdiagnozowany w Europie. Wykorzystywanie astmy do dopingu jest po prostu nieprawdą - mówi profesor immunopatologii Marek Kowalski z łódzkiego Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Astmy i Alergii.

Profesor Kamiński przebadał pod kątem astmy 200 polskich sportowców przed igrzyskami w Pekinie w 2008 roku w programie APOLLO, finansowanym przez Unię Europejską, która zauważyła powagę problemu.

Okazało się, że o ile wśród zwykłych śmiertelników astmę można stwierdzić u 5-10 procent badanych, wśród sportowców udział astmatyków rośnie do 15-40 procent.

- Pani Kowalczyk w dużej mierze ma rację w tym, co mówi. Prawdopodobnie w Norwegii jest więcej przypadków zdiagnozowania astmy niż w Polsce, zgodnie z poważniejszym podejściem Norwegów do choroby - mówi prof. Kowalski. - Niestety pies z kulawą nogą nie zainteresował się badaniami wśród sportowców dyscyplin zimowych. Napisałem w tej sprawie pismo do PKOl. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

- Przed 2004 rokiem sam byłem podejrzliwy, czy leki na astmę nie są wykorzystywane do dopingu przez osoby zdrowe - mówi profesor Jerzy Smorawiński, szef polskiej Komisji Antydopingowej. - Wtedy wystarczyło, że przed startem albo podczas testu po zawodach zawodnik pokazał zaświadczenie napisane przez szefa misji medycznej narodowego komitetu.

Na igrzyskach w Sydney w 2000 roku 618 sportowców przedstawiło takie zaświadczenia, w tym jedna polska zawodniczka, o czym wspominał w wywiadzie dla "Gazety" ówczesny szef misji medycznej Zbigniew Rusin.

Obecnie, aby chory na astmę mógł używać leków przeciwastmatycznych, musi przejść skomplikowane testy i badania. Wśród nich są ciężkie próby wysiłkowe do odmowy organizmu i/lub badania na obecność pewnego składnika, który zawsze występuje w organizmie w przypadku choroby.

Dopiero po zatwierdzeniu badań i uznaniu przypadku przez WADA zawodnik klasy międzynarodowej dostaje zgodę na użycie leków.

Są dwie grupy takich leków: beta mimetyki rozszerzające oskrzela i glikokortykosteroidy leczące astmę. Obydwie grupy należą do zabronionych przez MKOl.

- To, że leki na astmę można wykorzystać jako doping jest olbrzymim nieporozumieniem. Astmatyk-sportowiec może je przyjmować jedynie w formie wziewnej. Żadnych tabletek, żadnych zastrzyków. Badania wykazały, że leki wziewne nie mają najmniejszego wpływu na wydolność sportowca. Natomiast pomagają choremu - mówi prof. Kowalski. - I tak chory sportowiec jest poddawany dodatkowym badaniom, których unikają zwykli chorzy.

- To są leki łatwo wykrywalne za pomocą testów antydopingowych. Inhalacja nie da polepszenia wydolności, a inna forma podania leku zostanie natychmiast wykryta - mówi Smorawiński.

Ostatnie skomplikowane kilkudniowe badania kliniczne przeprowadzone przez Norwegów (w tym prof. Kaia Hakona Carlsena, opiekuna naukowego badań APOLLO) wykazały, że w tzw. ślepej próbie okazało się, że poprawę wydolności dało placebo.

- W Polsce jest dwa, trzy razy więcej przypadków astmy, niż zdiagnozowanych przypadków. I to jest prawdziwy problem - mówi prof. Kowalski.

Do góry
#3715551 - 23/02/2010 02:00 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: Rafik 25]
buszmen Offline


Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6411
Skąd: Toruń
Z tą astmą to mi się też nie podoba, bo jakoś w Libercu Justyna o tym nie mówiła.

Do góry
#3719345 - 24/02/2010 18:29 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: buszmen]
onda Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/05/2004
Postów: 11946
Skąd: Kalisz
http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/lyzwiarstwo-szybkie/wideo/forma-byla-w-grudniu

zwracam Szanownym kolegom uwagę na wypowiedź Bachledy-Curuś...

Do góry
#3719714 - 24/02/2010 22:12 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: onda]
MKSB Offline
enthusiast

Meldunek: 13/07/2005
Postów: 350
Cytat:
- Gdybym nie cierpiała na astmę, nie zażywałabym tych środków, ponieważ u zdrowej osoby nie mają one wpływu na wyniki - podkreśliła Bjoergen.


Pytaniem jest dlaczego te leki są zakazane skoro nie mają wpływu na wyniki?

Do góry
#3719732 - 24/02/2010 22:20 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: MKSB]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Jest wiele idiotycznych srodkow, ktore nie powinny znajdowac sie na liscie zakazanych substancji...byc moze to jest jeden z nich. A byc moze wynika to z tego, ze w ekstremalnych sytuacji polaczenie tego srodka z max. wysilkiem fizycznym moze doprowadzic nawet do zgonu.

Smorawinski dal ostro popalic za to co i jak gada Kowalczyk podczas IO. A Smorawinski to niekwestonowany autorytet w tej dziedzinie i raczej jestem sklonny przyjac jego strone.

Swoja droga wyszedl straszny brak klasy Kowalczyk na tych ZIO. Szkoda. Justyna nigdy nie bedzie Malyszem w spodnicy. Smutne jest tym bardziej, ze Kowalczyk ma za soba rowniez nieciekawy epizod...

Do góry
#3719801 - 24/02/2010 23:05 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: polskignom]
Rafik 25 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/09/2005
Postów: 13934
Skąd: Klazienaveen
Zgadzam się w 100% z polskignom

Justyna osiągnęła bardzo wiele w sporcie nikt jej tego nie zabierze i za to należą się jej ukłony od polskich kibiców.

15 czerwca 2005 zdyskwalifikowano ją na 2 lata. Dyskwalifikacja była efektem wzięcia przez nią w dniu zawodów deksametazonu, niedozwolonego medykamentu z grupy glukokortykosteroidów, którym leczyła kontuzjowane kolano. Po kolejnych apelacjach zakaz startów został skrócony do 6 miesięcy i ostatecznie do sportowej rywalizacji Justyna powróciła już w grudniu 2005.

Dlatego zachowanie Kowalczyk bardzo mnie irytuje i rzuca cień na jej sukcesy. Wierzę,że liczyła na więcej a teraz próbuje się bronić przed mediami. Nigdy nie będzie wielka jak Adam Małysz czy Andrzej Grubba,którzy osiągnęli bardzo wiele i pokazywali klasę także w życiu pozasportowym.

Do góry
#3719817 - 24/02/2010 23:17 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: Rafik 25]
forty Offline


Meldunek: 14/05/2001
Postów: 30414
Skąd: Brama
Originally Posted By: Rafik 25
Zgadzam się w 100% z polskignom

Justyna osiągnęła bardzo wiele w sporcie nikt jej tego nie zabierze i za to należą się jej ukłony od polskich kibiców.

15 czerwca 2005 zdyskwalifikowano ją na 2 lata. Dyskwalifikacja była efektem wzięcia przez nią w dniu zawodów deksametazonu, niedozwolonego medykamentu z grupy glukokortykosteroidów, którym leczyła kontuzjowane kolano. Po kolejnych apelacjach zakaz startów został skrócony do 6 miesięcy i ostatecznie do sportowej rywalizacji Justyna powróciła już w grudniu 2005.

Dlatego zachowanie Kowalczyk bardzo mnie irytuje i rzuca cień na jej sukcesy. Wierzę,że liczyła na więcej a teraz próbuje się bronić przed mediami. Nigdy nie będzie wielka jak Adam Małysz czy Andrzej Grubba,którzy osiągnęli bardzo wiele i pokazywali klasę także w życiu pozasportowym.



o tym czy nigdy,to się okaże jeszcze ładnych kilka lat pobiega

Do góry
#3719857 - 24/02/2010 23:33 Re: Olimpiada - wolna dyskusja, quasi czat [Re: forty]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Moze biegac i do 50-ki. Niesmak pozostanie na zawsze.

Do góry
Strona 16 z 19 < 1 2 ... 14 15 16 17 18 19 >




Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa, igea23, Irek, Sensei, burbon, wHiTe_StAr), 2979 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45048 Tematów
5583314 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07