Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#3863360 - 13/05/2010 00:27 jak sprzedać długopis?
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
standardowe pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej.
Interesuje mnie wasze zdanie.
Thx, boks

Do góry
Bonus: Unibet
#3863410 - 13/05/2010 00:43 Re: jak sprzedać długopis? [Re: lucart]
cassapian Offline
Viva Las Vegas!

Meldunek: 16/12/2009
Postów: 2498
Skąd: Warszawa
Cytat:
P: Widzi pan/pani długopis, który trzymam? Proszę mi go sprzedać.

Nie jest to prośba kierowana - jakby mogło ci się wydawać - jedynie do osoby zatrudnianej w dziale sprzedaży. W chwili obecnej w świecie biznesu każdy musi sprzedawać - czasem towary, ale częściej idee, punkty widzenia i koncepcje. Jest więc sprawdzane, czy rozumiesz na czym polega sprzedaż, jak szybko reagujesz w takich sytuacjach i jak efektywny jesteś w komunikacji werbalnej.
Prowadzący rozmowę może na przykład trzymać żółty marker. Mówisz spokojnie: "Pozwól, że opowiem o specjalnych cechach tego produktu. Po pierwsze, jest to marker, który można wykorzystać do wyróżniania ważnych miejsc w tekście, co pozwoli zaoszczędzić twój czas, kiedy będziesz chciał przypomnieć sobie najważniejsze punkty. Pisak jest wystarczająco szeroki, co umożliwia wygodne używanie go przy biurku i na tablicy. Ma płaską podstawę, więc można go postawić. Za cenę dwóch złotych jest wystarczająco tani, żebyś mógł pozwolić sobie na zakup kilku i trzymać po jednym w biurku, teczce, samochodzie i domu. A jaskrawo żółty kolor spowoduje, że nigdy go nie zgubisz".
A potem zakończ z uśmiechem i własnym pytaniem, które spowoduje, że prowadzący rozmowę również się uśmiechnie: "Ile sztuk mamy dostarczyć?"

Do góry
#3863439 - 13/05/2010 00:49 Re: jak sprzedać długopis? [Re: cassapian]
Luc Nilis Offline
too much love will kill you


Meldunek: 21/10/2005
Postów: 10159
hehe, musisz najpier tej osobie powiedziec zeby ci okresliła czego oczekuje po tym długoppppisie, czy ma to byc prezent czy długopis do biura czy do kiosku wink wtedy jak znasz juz oczekiwania kupujacego łatwo ze swojej oferty cos wylukasz i dopasujesz do gustu klienta... tak ja bym to widział, po pierwsze poznac oczekiwania klienta wink

Do góry
#3863542 - 13/05/2010 01:21 Re: jak sprzedać długopis? [Re: Luc Nilis]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
A mi się wydaje, że celem takich zabiegów jest nie to byś sprzedał klientowi to czego on chce, ale to czego on nie chce (lub nawet nie myśli o tym, że chce).

Do góry
#3863644 - 13/05/2010 01:55 Re: jak sprzedać długopis? [Re: Bzyku]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Originally Posted By: Bzyku
A mi się wydaje, że celem takich zabiegów jest nie to byś sprzedał klientowi to czego on chce, ale to czego on nie chce (lub nawet nie myśli o tym, że chce).



Dokładnie piwo

Do góry
#3864762 - 13/05/2010 07:07 Re: jak sprzedać długopis? [Re: Piostar]
Akhu Offline


Meldunek: 12/10/2003
Postów: 36561
Nie chcę rozwalać tematu off topem, ale taki mały żarcik tongue
Cytat:
Wielki, ogromny, wielopiętrowy supermarket, w którym kupicie wszystko. Szef przyjmuje do pracy nowego sprzedawcę, dając mu jeden dzień okresu próbnego, żeby go przetestować. Po zamknięciu wzywa szef nowego sprzedawcę do biura:
- No to ile dziś zrobił pan transakcji? - pyta sprzedawcę.
- Jedną, szefie.
- Co?! Jedną?! Nasi sprzedawcy mają średnio od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu transakcji w ciągu dnia! Co pan robił przez cały dzień? A właściwie to ile pan utargował?
- Trzysta osiemdziesiąt tysięcy dolarów.
Szefa zatkało.
- Trzy... sta osiem... dziesiąt tysiecy? Na Boga, co pan sprzedał?!
- No, na początku sprzedałem mały haczyk na ryby...
- Haczyk na ryby? Za trzysta osiemdziesiąt tysięcy?
- Potem przekonałem klienta żeby wziął jeszcze średni i duży haczyk. Następnie przekonałem go, że powinien wziąć jeszcze żyłkę. Sprzedałem mu trzy rodzaje: cienką, średnią i grubą. Wdaliśmy się w rozmowę.
Spytałem gdzie będzie łowić. Powiedział że na Missouri, dwadzieścia mil na północ. W związku z tym sprzedałem mu jeszcze porządną wiatrówkę, nieprzemakalne spodnie i rybackie gumowce, ponieważ tam mocno wieje.
Przekonałem go, że na brzegu ryby nie biorą, no i tak poszliśmy wybrać łódź motorową.
Spytałem go jakie ma auto i wydusiłem z niego, że dość małe aby odwieźć łódź, w związku z czym sprzedałem mu przyczepę.
- I wszystko to sprzedał pan człowiekowi, który przyszedł sobie kupić jeden, jedyny haczyk na ryby?!
- On przyszedł z zamiarem kupienia podpasek dla swojej żony. Zaproponowałem mu, że skoro w weekend nici z seksu, to może pojechałby przynajmniej na ryby...

Do góry
#3864787 - 13/05/2010 07:17 Re: jak sprzedać długopis? [Re: Akhu]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
ja mam swoje spojrzenie na to bo miałem juz kilka ciężkich rozmów ale ta bedzie inna bo fajnie bedzie jak sie dostane ale bez ciśnienia wink a potem znowu za tęsknie za pokerem grin

dzięki

Do góry
#3864897 - 13/05/2010 08:01 Re: jak sprzedać długopis? [Re: lucart]
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
A ja byłem dwa dni temu na rozmowie kwalifikacyjnej to wystarczyło samo CV :-)

Do góry
#3865218 - 13/05/2010 15:15 Re: jak sprzedać długopis? [Re: lucart]
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
Originally Posted By: lucart
ja mam swoje spojrzenie na to bo miałem juz kilka ciężkich rozmów ale ta bedzie inna bo fajnie bedzie jak sie dostane ale bez ciśnienia wink a potem znowu za tęsknie za pokerem grin

dzięki


A gdzie to szanownego Lucarta potrzebują ? smile

W TPV telewizory się składa a nie długopisy grin

Do góry
#3865243 - 13/05/2010 16:26 Re: jak sprzedać długopis? [Re: Akhu]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29734
Nie chcę rozwalać tematu off topem, ale taki mały żarcik tongue [quote]Wielki, ogromny, wielopiętrowy supermarket, w którym kupicie wszystko. Szef przyjmuje do pracy nowego sprzedawcę, dając mu jeden dzień okresu próbnego, żeby go przetestować. Po zamknięciu wzywa szef nowego sprzedawcę do biura:
- No to ile dziś zrobił pan transakcji? - pyta sprzedawcę.
- Jedną, szefie.
- Co?! Jedną?! Nasi sprzedawcy mają średnio od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu transakcji w ciągu dnia! Co pan robił przez cały dzień? A właściwie to ile pan utargował?
- Trzysta osiemdziesiąt tysięcy dolarów.
Szefa zatkało.
- Trzy... sta osiem... dziesiąt tysiecy? Na Boga, co pan sprzedał?!
- No, na początku sprzedałem mały haczyk na ryby...
- Haczyk na ryby? Za trzysta osiemdziesiąt tysięcy?
- Potem przekonałem klienta żeby wziął jeszcze średni i duży haczyk. Następnie przekonałem go, że powinien wziąć jeszcze żyłkę. Sprzedałem mu trzy rodzaje: cienką, średnią i grubą. Wdaliśmy się w rozmowę.
Spytałem gdzie będzie łowić. Powiedział że na Missouri, dwadzieścia mil na północ. W związku z tym sprzedałem mu jeszcze porządną wiatrówkę, nieprzemakalne spodnie i rybackie gumowce, ponieważ tam mocno wieje.
Przekonałem go, że na brzegu ryby nie biorą, no i tak poszliśmy wybrać łódź motorową.
Spytałem go jakie ma auto i wydusiłem z niego, że dość małe aby odwieźć łódź, w związku z czym sprzedałem mu przyczepę.
- I wszystko to sprzedał pan człowiekowi, który przyszedł sobie kupić jeden, jedyny haczyk na ryby?!
- On przyszedł z zamiarem kupienia podpasek dla swojej żony. Zaproponowałem mu, że skoro w weekend nici z seksu, to może pojechałby przynajmniej na ryby...

zajefajne laugh piwo

Do góry
#3865258 - 13/05/2010 16:45 Re: jak sprzedać długopis? [Re: kadus]
Cigano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 3852
Skąd: Milano
Originally Posted By: kadus

W TPV telewizory się składa a nie długopisy grin


ale dałeś grin laugh laugh laugh

Do góry
#3865478 - 13/05/2010 19:08 Re: jak sprzedać długopis? [Re: kadus]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
Originally Posted By: kadus


A gdzie to szanownego Lucarta potrzebują ? smile

W TPV telewizory się składa a nie długopisy grin


czy potrzebują to sie okaże grin
Niestety to nie TPV mad laugh

dziś na 16.30 możesz trzymać kciuki Kadus jak jesteś taki ciekawy laugh

Do góry
#3865614 - 13/05/2010 19:55 Re: jak sprzedać długopis? [Re: lucart]
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
Będę trzymał, jak Ciebie przyjmą to może ja się później załapie laugh

joke.

Good Luck.

Do góry
#3865625 - 13/05/2010 19:59 Re: jak sprzedać długopis? [Re: kadus]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
być pechowcem trzeba lubić

za rok jak sie uda biore łopate i jade w Polske budować autostrady grin

Do góry
#3865814 - 13/05/2010 21:05 Re: jak sprzedać długopis? [Re: lucart]
Adammm Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 01/10/2006
Postów: 1849
a mnie z pracy wywalili bo za wolno zamiatalem, bez energii podobno laugh laugh laugh

fajny pretekst

Do góry
#3865833 - 13/05/2010 21:11 Re: jak sprzedać długopis? [Re: Adammm]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
Originally Posted By: Adammm
a mnie z pracy wywalili bo za wolno zamiatalem, bez energii podobno laugh laugh laugh

fajny pretekst


ja od razu mówie i podkreślam ze mop, miotła i odkurzacz parzą mnie w ręce laugh na szczęście to nie należy do moich obowiązków.

Do góry
#3867144 - 14/05/2010 07:13 Re: jak sprzedać długopis? [Re: lucart]
ultra1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2007
Postów: 3046
Jak takie pytania zadają na rozmowie to dadzą ci karton perfum albo cztery żelazka do torby i będziesz chodzić po blokach szukać klienta ;p Nie polecam dawno temu też chciałem zostać super sprzedawcą ale w pierwszy dzień pracy mnie jakaś emerytka rotweillerem poszczuła i straciłem zapał ;p

Do góry
#3867189 - 14/05/2010 07:57 Re: jak sprzedać długopis? [Re: ultra1978]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
Ultra pracowalem juz jako PH więc powiem Ci tylko że to pewna firma z polecenia kolegi który tam pracuje. Bardzo znana bo nie ma chyba osoby która nie kojarzy jej nazwy.
Pozatym juz mniej wiecej wiem co sie dzieje w tej branży bo na 80 ogłoszeń pracy PH 5 jest takich do których mozna wysłać CV. Reszta odpada dla mnie w przedbiegach. Znam dość dużą liczbe przedstawicieli i w dobrych (jeszcze jako tako) firmach bardzo rzadko zmieniaja sie PH a w całej reszcie jest taki młyn laugh
Pasuje mi ten rodzaj pracy ale to do czasu aż nie wezme łopaty i nie pójdę budować autostrady. grin

Do góry
#3867237 - 14/05/2010 08:32 Re: jak sprzedać długopis? [Re: lucart]
wojkrk Offline
old hand

Meldunek: 02/01/2005
Postów: 922
lucart pisales, ze pracowac nie musisz...

CO SIE STAO?

Do góry
#3867502 - 14/05/2010 16:28 Re: jak sprzedać długopis? [Re: wojkrk]
lucart Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2009
Postów: 4001
Skąd: violet hill
od roku sie nie starałem o prace ani nie wysłałem ani jednego CV ale skoro nadarza się propozycja pracy w dobrej firmie to dlaczego nie. smile Tylko z tego powodu. Nadal nie mam jako takiej potrzeby pracy ale chce odpocząć od tego co robie obecnie wiec gdy pojawiła sie ciekawa alternatywa to dlaczego nie smile

mam nadzieje że usatysfakcjonowałem Cię moją wypowiedzią cool

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rymoholik), 3489 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581631 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49