Strona 7 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#6116225 - 31/12/2013 16:59 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: wank$ta]
staryzgred6666 Offline
stranger

Meldunek: 02/12/2013
Postów: 21
Ok - tylko w jaki sposób możesz przegonić buka? O ile wrzucenie sobie statystyk wygranych i przegranych danej drużyny jeszcze jest wykonalne (takie rzeczy to można nawet sobie na kalkulatorze policzyć), to czynniki psychologiczne, szalenie istotne w sporcie, są niepoliczalne i nawet "nieujmowalne". Na pewnym etapie kończy się przewidywanie, zaczyna zgadywanka.

Już pomijam fakt, że ścigać się na szacowanie z bukiem nie ma co, bo dla niego to praca, a dla mnie obstawianie to tylko hobby.

Do góry
Bonus: Unibet
#6116251 - 31/12/2013 17:58 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: wank$ta]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Wychodząc z założenia, że u buków pracują zawodowcy, a Ty traktujesz temat hobbystycznie sam sobie odpowiadasz, skazując swoją osobę na porażkę w starciu z bukami.

Oczywiście, że gra u buka opiera się w dużej mierze na przypadkowości i losowości wydarzeń, ale można te czynniki ograniczyć. Tak jak @Ghost wspomniał, dążyć trzeba do lepszej oceny prawdopodobieństwa niż bukmacher. I tu z kolei powraca czynnik pracy własnej, włożonego czasu i zdobytej wiedzy - czyli w pewnym sensie przejścia na zawodowstwo. Analitycy pracujący u buków to tacy sami ludzie. Szansa pojawia się w sytuacji wyspecjalizowania w konkretnych ligach/dyscyplinach z racji tego, iż analityk ma do wystawienia dużą liczbę lig, a często również i sportów. Nie jest w stanie o każdym meczu zdobyć dokładnej wiedzy, więc jedzie automatem na podstawie statystyk. I tu szansa dla nas, ale jak mówię - wszystko zależne jest od czasu poświęconego, niestety bez tego się nie da.

Do góry
#6116256 - 31/12/2013 18:09 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: wank$ta]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
I pewnie dopóki dla Ciebie to też nie będzie praca, to buka nie przegonisz, przynajmniej konwencjonalnymi metodami. Każde hobby kosztuje smile

Czynniki psychologiczne i inne takie są jednak niepoliczalne zarówno dla Ciebie jak i dla bukmachera. Tyle tylko, że po pierwsze: buk ma prawdopodobnie lepszy algorytm niż Ty, po drugie: buk ma prawdopodobnie więcej informacji niż Ty, po trzecie: buk wie jak płyną pieniądze, po czwarte: buk ma marżę, po piąte: buk nie ma "gorącej głowy".

Więc... smile

Do góry
#6117165 - 02/01/2014 07:09 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: staryzgred6666]
ziz99 Offline
enthusiast

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 276
Originally Posted By: staryzgred6666
No dobrze Panowie, tylko jak jakakolwiek inteligencja ma się do przewidywania czegoś, co przewidywalne jest tylko częściowo. Jestem kompletnie zielony w temacie, ale tak na zdrowy rozum - można co najwyżej sporzadzić dokładną analizę wszystkich czynników, tak drobnych jak chcoiażby ostatnia kontuzja zawodnika, który i tak grzeje ławę. Ale to nadal tylko czynniki determinujące, nie pewniki.


Generalnie masz rację, nie da się dokładnie oszacować prawdopodobieństwa zdarzeń, jednak korzystając z jakiegoś narzędzia można to zdecydowanie doprecyzować - bez emocji, bez "wydaje mi się".

Czytam czasami (z ciekawości) bardzo dobre analizy typerów na różnych forach, a mimo to na dłuższą metę (z małymi wyjątkami) nie osiągają oszałamiających wyników. Mam wrażenie, że obecnie prognozowanie jest jeszcze trudniejsze niż 4-5 lat temu, nie wspominając nastu lat wcześniej. Nie wiem czy wynika to z wyrównującego się poziomu, spekulacji czy jeszcze innych czynników.

Jak można wykorzystywać np. sztuczną inteligencję opisał dość dokładnie w postach z 2005 user (nick Weteran) z konkurencyjnego forum.

Do góry
#6117277 - 02/01/2014 17:11 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: wank$ta]
staryzgred6666 Offline
stranger

Meldunek: 02/12/2013
Postów: 21
Ok - czyli chcesz wykiwać buka, sam zostan bukmacherem. smile I to takim na półtora etatu smile

Do góry
#6117677 - 03/01/2014 00:58 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: wank$ta]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
w każdej dziedzinie - jeżeli chcesz być dobry, musisz się temu wystarczająco poświęcić.

Stąd tak mało osób zarabia u buków. Ludzie są z natury leniwi. wink

Do góry
#6117692 - 03/01/2014 01:22 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: ziz99]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Originally Posted By: ziz99
Czytam czasami (z ciekawości) bardzo dobre analizy typerów na różnych forach, a mimo to na dłuższą metę (z małymi wyjątkami) nie osiągają oszałamiających wyników. Mam wrażenie, że obecnie prognozowanie jest jeszcze trudniejsze niż 4-5 lat temu, nie wspominając nastu lat wcześniej. Nie wiem czy wynika to z wyrównującego się poziomu, spekulacji czy jeszcze innych czynników.

Jak można wykorzystywać np. sztuczną inteligencję opisał dość dokładnie w postach z 2005 user (nick Weteran) z konkurencyjnego forum.

Spadek trafności nie dziwi zwłaszcza, że cały czas rozwijają się modele matematyczne. Buki z nich korzystają ale grający już nie. Bo kto skorzysta z modelu opartego na rozkładzie Poissona?
Wystarczy spojrzeć na prace Rasmusa B. Olesena, M.J. Dixona, Gianluci Baio i Marty A. Blangiardo albo Dimitris Karlis & Ioannis Ntzoufras. Naprawdę jest tego sporo...

Do góry
#6117772 - 03/01/2014 02:24 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: wank$ta]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Niestety dystrybucja goli nie trzyma się tak dobrze rozkładu Poissona, przynajmniej w większości lig profesjonalnych.

Do góry
#6117848 - 03/01/2014 03:26 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: Ghost]
ziz99 Offline
enthusiast

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 276
Originally Posted By: Ghost
Niestety dystrybucja goli nie trzyma się tak dobrze rozkładu Poissona, przynajmniej w większości lig profesjonalnych.


Wiele na to wskazuje.

Zaimplementowałem kiedyś Poissona (w wersji, która była prezentowana ze 2-3 razy na weszlo.com) i wyniki nie były powalające (niejednoznaczne). Możliwe, że należało by zrobić setki prób na różnych zbiorach.

Do góry
#6117861 - 03/01/2014 03:59 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: wank$ta]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Ja robiłem próby na wielu zbiorach. Napisałem sobie skrypt czeszący dowolną ligę z betexplorera. I moje obserwacje są takie: ogólnie im bardziej profesjonalna i prestiżowa liga, tym gorzej taki model działa.
W Conference jeszcze jako tako to wygląda. Ale w Premier League to można zapomnieć o automatycznym "letkim plusie". Prawdopodobnie wynika to ze znacznie większych różnic w poziomie między zespołami niż w topowych ligach.

Nieco lepiej wygląda dystrybucja negative binomial, a najlepiej coś co nazywa się generalized extreme value. Niestety na przedarcie się przez te wzory i zaimplementowanie tego na razie brakuje mi czasu.

Do góry
#6117883 - 03/01/2014 05:36 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: Ghost]
ziz99 Offline
enthusiast

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 276
Originally Posted By: Ghost
...
W Conference jeszcze jako tako to wygląda. Ale w Premier League to można zapomnieć o automatycznym "letkim plusie". Prawdopodobnie wynika to ze znacznie większych różnic w poziomie między zespołami niż w topowych ligach.

Nieco lepiej wygląda dystrybucja negative binomial, a najlepiej coś co nazywa się generalized extreme value. Niestety na przedarcie się przez te wzory i zaimplementowanie tego na razie brakuje mi czasu.


Zgadza się, Conference jest chyba jedną z bardziej "strawnych matematycznie" lig europejskich. Premier, nie najgorsza, natomiast od Champ. - Div 2 jest najtrudniej z modelowaniem.

O tych dwóch metodach dystrybucji nie słyszałem dotychczas w aspekcie bukmacherki, choć publikacji anglojęzycznych jest sporo.

Próbowałeś może coś z analizy technicznej (np. oscylator stochastyczny, RSI, ROC itp)?

Do góry
#6118078 - 03/01/2014 18:08 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: _Korver_]
staryzgred6666 Offline
stranger

Meldunek: 02/12/2013
Postów: 21
Originally Posted By: _Korver_
w każdej dziedzinie - jeżeli chcesz być dobry, musisz się temu wystarczająco poświęcić.

Stąd tak mało osób zarabia u buków. Ludzie są z natury leniwi. wink


Rozumiem, że nawet jeśli chcę aby hobby mi się zwracało, to przynajmniej kilka h dziennie śledzenia wyników i analiz?

Do góry
#6119271 - 04/01/2014 21:44 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: ziz99]
damian1679 Offline
veteran

Meldunek: 16/03/2013
Postów: 1325
Originally Posted By: ziz99
Originally Posted By: Ghost
...
W Conference jeszcze jako tako to wygląda. Ale w Premier League to można zapomnieć o automatycznym "letkim plusie". Prawdopodobnie wynika to ze znacznie większych różnic w poziomie między zespołami niż w topowych ligach.

Nieco lepiej wygląda dystrybucja negative binomial, a najlepiej coś co nazywa się generalized extreme value. Niestety na przedarcie się przez te wzory i zaimplementowanie tego na razie brakuje mi czasu.


Zgadza się, Conference jest chyba jedną z bardziej "strawnych matematycznie" lig europejskich. Premier, nie najgorsza, natomiast od Champ. - Div 2 jest najtrudniej z modelowaniem.

O tych dwóch metodach dystrybucji nie słyszałem dotychczas w aspekcie bukmacherki, choć publikacji anglojęzycznych jest sporo.

Próbowałeś może coś z analizy technicznej (np. oscylator stochastyczny, RSI, ROC itp)?

przeciez analiza techniczna to glupota
jesli to by bylo 'matematyczne' wystarczyloby opracowac wzory i kasa sama leci wystarczy komputerpostawic
rzeczywistosc nie jest taka prosta

Do góry
#6119581 - 05/01/2014 03:55 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: damian1679]
Pawcias Offline
veteran

Meldunek: 05/11/2009
Postów: 1335
Skąd: Mokotów/Cesky Tesin/Paris/Lond...
Analiza techniczna to głupota?

Bukmacherzy właśnie w ten spoób zarabiają na swoich klientach.


Inna sprawa, że mają przewagę marży i przeróżne możliwości manipulowania cenami, limitami. Dlatego powstają takie tematy jak niniejszy. Tematy które są zwykłym bełkotem pseudo matemtyków, które nie prowadzą do zysków od strony klienta, jedynie łudzą naiwnych.

Do góry
#6119888 - 05/01/2014 07:20 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: staryzgred6666]
Pawcias Offline
veteran

Meldunek: 05/11/2009
Postów: 1335
Skąd: Mokotów/Cesky Tesin/Paris/Lond...
Originally Posted By: staryzgred6666
Originally Posted By: _Korver_
w każdej dziedzinie - jeżeli chcesz być dobry, musisz się temu wystarczająco poświęcić.

Stąd tak mało osób zarabia u buków. Ludzie są z natury leniwi. wink


Rozumiem, że nawet jeśli chcę aby hobby mi się zwracało, to przynajmniej kilka h dziennie śledzenia wyników i analiz?


Nie lepiej kilka minut z archiwami wyników/kursów?

Do góry
#6120176 - 05/01/2014 19:45 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: Pawcias]
damian1679 Offline
veteran

Meldunek: 16/03/2013
Postów: 1325
Originally Posted By: Pawcias
Tematy które są zwykłym bełkotem pseudo matemtyków, które nie prowadzą do zysków od strony klienta, jedynie łudzą naiwnych.
aplauz

Do góry
#6120195 - 05/01/2014 20:19 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: Pawcias]
_Korver_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/04/2004
Postów: 18397
Originally Posted By: Pawcias
Originally Posted By: staryzgred6666
Originally Posted By: _Korver_
w każdej dziedzinie - jeżeli chcesz być dobry, musisz się temu wystarczająco poświęcić.

Stąd tak mało osób zarabia u buków. Ludzie są z natury leniwi. wink


Rozumiem, że nawet jeśli chcę aby hobby mi się zwracało, to przynajmniej kilka h dziennie śledzenia wyników i analiz?


Nie lepiej kilka minut z archiwami wyników/kursów?


Kwestia podejścia. Oczywiście są ludzie, którzy swoją grę opierają na statystykach/wyliczeniach i łapią value z poszczególnych sportów, przesadzone linie, etc. I pełen szacun za to, jeśli mają wyniki.

Mi bliżej do modelu człowieka wyspecjalizowanego w konkretnej dyscyplinie, który robi sobie przewagę nad bukmacherem wiedzą i czasem temu poświęconym.

Przykład z ubiegłego miesiąca. Mistrzostwa Azji Wschodniej w siatkówkę, mecz Wietnam - Indonezja . Wydaje się, że o czymś takimi znaleźć informację jest niemożliwe, a jednak. Znajomy spędził 6h, szukając czegoś po necie. I znalazł. Udało się znaleźć bloga, prowadzonego w języku angielskim, opisującego siatkówkę w tej części świata. Okazało się, że trener Indonezji zabrał na turniej reprezentację złożoną z zawodniczek U18. Wietnam pierwszy skład. W seniorskich drużynach Wietnam jest o poziom wyżej od Indonezji, a tu jeszcze taki bonus.

Mecz zakończył się szybkim 3-0, sety do 15 i niżej wchodziły poza III, co też widać na screenie. Granie tego na live, wiązało się ze wstaniem o 4. w nocy, w niedzielę, kiedy zwykli ludzie śpią lub kończą imprezy... Jednak jak ktoś ma w sobie zapał i zacięcie to BUK zapłaci.


Do góry
#6120564 - 06/01/2014 03:07 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: wank$ta]
simons1986 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/06/2011
Postów: 1708
Skąd: Pyrlandia
Dokładnie Korver, wszystkie te rynki ,,egzotyczne" niestety wymagają poświęcenia, ja dziś mimo niedzieli wstałem o 6.00 aby zagrać siatkę z Azji większość osób o tej godzinie w niedziele dopiero co przewraca się na drugi bok smile Jednak najlepsze jest to uczucie, że poranne wstawanie nie poszło na marne smile

Do góry
#6121216 - 06/01/2014 20:37 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: Ghost]
staryzgred6666 Offline
stranger

Meldunek: 02/12/2013
Postów: 21
Originally Posted By: Ghost
I pewnie dopóki dla Ciebie to też nie będzie praca, to buka nie przegonisz, przynajmniej konwencjonalnymi metodami. Każde hobby kosztuje smile

Czynniki psychologiczne i inne takie są jednak niepoliczalne zarówno dla Ciebie jak i dla bukmachera. Tyle tylko, że po pierwsze: buk ma prawdopodobnie lepszy algorytm niż Ty, po drugie: buk ma prawdopodobnie więcej informacji niż Ty, po trzecie: buk wie jak płyną pieniądze, po czwarte: buk ma marżę, po piąte: buk nie ma "gorącej głowy".

Więc... smile



No akurat z tej gorącej głowy się leczę. Staram się podchodzić na zimno, aczkolwiek też nie wierzę w matematykę, przy typowaniu bardziej interesuje mnie fakt, że np. czołowemu graczowi urodziło się ostatnio dziecko, albo gra przeciw drużynie, w której kiedyś zaczynał, bardziej psychologia niż kalkulacja.

Do góry
#6121304 - 06/01/2014 22:02 Re: Skuteczne sposoby gry [Re: Ghost]
akagi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/12/2009
Postów: 37058
Originally Posted By: Ghost
I pewnie dopóki dla Ciebie to też nie będzie praca, to buka nie przegonisz, przynajmniej konwencjonalnymi metodami. Każde hobby kosztuje smile

Czynniki psychologiczne i inne takie są jednak niepoliczalne zarówno dla Ciebie jak i dla bukmachera. Tyle tylko, że po pierwsze: buk ma prawdopodobnie lepszy algorytm niż Ty, po drugie: buk ma prawdopodobnie więcej informacji niż Ty, po trzecie: buk wie jak płyną pieniądze, po czwarte: buk ma marżę, po piąte: buk nie ma "gorącej głowy".

Więc... smile



Bardzo dobra wypowiedź,
absolutna racja. aplauz

Do góry
Strona 7 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >




Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Sensei, Lukasz111, ElNinho[mmdea], alfa, Akhu, VVega, Józef Małolepszy, igea23, burbon, ANZELMO), 2111 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581194 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49