Strona 1 z 25 1 2 3 ... 24 25 >
Opcje tematu
#4153298 - 02/10/2010 17:25 Plazma,LCD czy tez LED?
Radmanovic Offline
old hand

Meldunek: 30/10/2004
Postów: 912
Skąd: łańcut
Przymierzam sie do zakupu telewizora,minimum 40 cali,wlasciwie do ogladania samego sportu.Myslalem o LEdzie do czasu az uslyszalem ze najlepsza jakos obrazu dla dynamicznych akcji(sportu) daje plazma.Nie wiem ile jest w tym prawdy,dlatego tez chcialbym zasiegnac waszych opinii.Z gory dziekuje za pomoc

Do góry
Bonus: Unibet
#4153561 - 02/10/2010 19:53 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Originally Posted By: Radmanovic
Przymierzam sie do zakupu telewizora,minimum 40 cali,wlasciwie do ogladania samego sportu.Myslalem o LEdzie do czasu az uslyszalem ze najlepsza jakos obrazu dla dynamicznych akcji(sportu) daje plazma.Nie wiem ile jest w tym prawdy,dlatego tez chcialbym zasiegnac waszych opinii.Z gory dziekuje za pomoc

TO kto ci sprzedał taką głupote ?

Do dynamicznego obrazy ( sport,gry wideo ) najlepiej sprawdza sie LCD i to ci po wie każda osobo która chodź trochę się zna TV i obrazie video . Panów fachowców w sklepach nie słuchaj bo klepią regółki które im każą klepać byle sprzedac towar .
Masz google poszukaj -poczytaj .

Do góry
#4153600 - 02/10/2010 20:11 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: raiders_]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Z tego co pamietam Conrad ma spora wiedze w tym temacie. Na pewno Ci doradzi jakis model.

Do góry
#4153680 - 02/10/2010 20:38 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Kylo]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Kylo
Z tego co pamietam Conrad ma spora wiedze w tym temacie. Na pewno Ci doradzi jakis model.


Niedawno był bardzo podobny temat.

Pisałem o zakupie Sony Bravia (conrad potwierdził słuszność wyboru smile ).

Opcja "motion flow" doskonale sprawdza sie w użyciu, do ogladania sportu znakomita, jak ogladamy potem np. film, polecam wyłaczyć grin

Do góry
#4153721 - 02/10/2010 21:09 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: raiders_]
wwwujek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/10/2001
Postów: 4382
Skąd: Gorny Slask
Originally Posted By: raiders_
Originally Posted By: Radmanovic
Przymierzam sie do zakupu telewizora,minimum 40 cali,wlasciwie do ogladania samego sportu.Myslalem o LEdzie do czasu az uslyszalem ze najlepsza jakos obrazu dla dynamicznych akcji(sportu) daje plazma.Nie wiem ile jest w tym prawdy,dlatego tez chcialbym zasiegnac waszych opinii.Z gory dziekuje za pomoc

TO kto ci sprzedał taką głupote ?

Do dynamicznego obrazy ( sport,gry wideo ) najlepiej sprawdza sie LCD i to ci po wie każda osobo która chodź trochę się zna TV i obrazie video . Panów fachowców w sklepach nie słuchaj bo klepią regółki które im każą klepać byle sprzedac towar .
Masz google poszukaj -poczytaj .


smile
A wg. Ciebie mniejsze smużenie ma LCD niż Plazma?
Zacytuję Cię.. "Masz google poszukaj -poczytaj"..

Tak jak pisze Amk, były takie tematy, poszukaj..

IMO podstawa to _źródło sygnału_.

Pozdrawiam.

Do góry
#4153748 - 02/10/2010 21:18 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: wwwujek]
Radmanovic Offline
old hand

Meldunek: 30/10/2004
Postów: 912
Skąd: łańcut
poszukalem poprzedni podobny temat,przeczytalem 3 strony i dalej w sumie nic nie wiem:)
Dodam tylko tv bedzie ogladana z odleglosci 4-5metrow(mysle ze 40-45 cali to max,celuje w 42),cena tv do 4tys,zrodlo sygnalu satka(polsat cyfrowy,Canal+).Prosze o dalsze opinie,moze jakies propozycje modeli...

Do góry
#4153867 - 02/10/2010 22:10 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Ezquerro Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/11/2002
Postów: 2151
Skąd: Glasgow/Głowno/Łódź
gdy ja szukałem TV,przeczytałem różne fora, wnioski:

sport i filmy - plazma
xbox, play3 - LCD

podobno najlepszy obraz w tej cenie:
http://www.ceneo.pl/5772475
testy niektórych modeli:
http://www.avforums.com/reviews/index.php?search_special=1&parent=114

Do góry
#4153871 - 02/10/2010 22:14 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Radmanovic]
Ronni Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2003
Postów: 5910
Skąd: Poznań / Kutno / Barcelona
Originally Posted By: Radmanovic
poszukalem poprzedni podobny temat,przeczytalem 3 strony i dalej w sumie nic nie wiem:)
Dodam tylko tv bedzie ogladana z odleglosci 4-5metrow(mysle ze 40-45 cali to max,celuje w 42),cena tv do 4tys,zrodlo sygnalu satka(polsat cyfrowy,Canal+).Prosze o dalsze opinie,moze jakies propozycje modeli...

Radmanovic jest forum tego typu nie bede tu wymienial nazwy moge na priva podeslac gdzie masz testy wszystkich modeli ale powiem Ci jaki jest najlepszy motyw znajdz sobie 2-3 telewizorki ktore Cie interesuja ...jest na tym forum koles z Olsztyna ktory robi prezentacje kosztuje ona chyba 250 zl + dojazd 150 jesli kupisz od nich telewizor po proezentacji placisz tylko za dojazd a ceny maja konkurencyjne ...ja szukalem telewizora dla rodzicow a sam mam LCD i bylem nastawiony na LCD ale po tym jak podjechaly wszystkie 3 a 1 byl LED 1 LCD i 1 Plazma po podlaczeniu do mojego sygnalu a jest to kablowka z dekoderem cyfrowym po tym jak usiedlismy w fotelu i obejrzelismy programy sport zostala plazma ...niechce ci dyktowac co brac ale jak wydajesz 4000 to zamow sobie taka prezentacje podlacz pod swoj sprzet i zobaczysz co ci najbardziej pasuje i w czym najlepiej gra ...150 nie majatek a podejrzewam ze ci sprzedadza telewizor i tak taniej niz gdziekolwiek znajdziesz . Pozdrawiam

Do góry
#4153926 - 02/10/2010 22:43 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Ezquerro]
wwwujek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/10/2001
Postów: 4382
Skąd: Gorny Slask
Originally Posted By: Ezquerro
gdy ja szukałem TV,przeczytałem różne fora, wnioski:

sport i filmy - plazma
xbox, play3 - LCD

podobno najlepszy obraz w tej cenie:
http://www.ceneo.pl/5772475
testy niektórych modeli:
http://www.avforums.com/reviews/index.php?search_special=1&parent=114


A grałeś kiedyś na PS3 w gry typu MoH na LCD???
Mój brat ma Samsunga, seria pierwsza, 8 seria matrycy, wysoki model.. Niestety kiedy w grze jest się (jak to powiedzieć..) twarzą, obraca się wartko, to obraz nie jest najlepszy..

Moim zdaniem tylko Plazma (Samsung, Panasonic), sprzedaję to na co dzień.. Ciężko jest przekonać klienta, a mało jest takich, którzy kupują świadomie. Mi się zwyczajnie nie chce przekonywać na siłę. Kupiłem sobie jedynie watomierz, by odstrzelić wszystkich tych co gadają "plazmy nie chce, bo bierze mnóstwo prądu".

Słyszałem kiedyś takie stwierdzenie, że 5% klientów jest świadomych i kupuje plazmę, reszta kupuje LCD.

I najlepsze.. "Dzień dobry, chciałem telewizor, ale wyłącznie Full HD".. Pytam wtedy, a jakie ma Pan źródło sygnału..? Kablówka, jakaś telewizja satelitarna..? Panie, mam antenę siatkową na dachu! - mówi klient.. Szkoda gadać.

A jak mam humor i ktoś chce FHD, to pytam czy wybrałby aparat 5Mpx czy 10Mpx.. Oczywiście, że 10, 5 to jest szajs, to 3 lata temu się kupowało.. A ja na to, no właśnie, a telewizor chce Pan koniecznie 2 Mpx wink

Panowie, nie kupujcie na wyrost! Nie macie dobrego źródła sygnału, nie kupujcie drogich TV reklamowanych gdzie nie spojrzeć.. Kupcie sobie taki, który spełnia Wasze potrzeby!
I nie kupujcie na zapas, bo "za niedługo będzie MPEG4".. Jak już będzie, to inne parametry będą do dupy!

Pozdrawiam.

Do góry
#4153993 - 02/10/2010 23:10 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: wwwujek]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
jak już jest temat i są osoby które znają się na rzeczy to moje pytanie:

jaka jest roznica pomiedzy full hd a hd ready ?

Do góry
#4154014 - 02/10/2010 23:28 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Baqu]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
hd ready to 720px, full to 1080. czyli po prostu jakosc obrazu jest slabsza.

To tak jakbys sciagnal sobie na kompa powiedzmy film dvdrip i jakias niezla kinowke. Niezla kinowka jeszcze jednak ma braki w stosunku do dvdripa wink

Chyba nic nie przeinaczylem smile

Do góry
#4154244 - 03/10/2010 00:37 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: lelu]
Mitul Offline
Villain

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 19866
Skąd: Starogard Gd./Wrocław
no róznica na pewno nie jest tak drastyczna jak to lelu opisał tongue

kinówka - dvdrip to zdecydowanie wieksza przepasc niz full hd i hd ready smile

zeby nie było OT

ja kupowałem ze 2,3 lata temu TV
kupiłęm 50 cali plazme Philipsa i jestem mega zadowolony (średni model, na pewno nie najwyższy)

mam n-kę (równiez spora roznica miedzy cyfrowym polsatem który miałem wczesniej na korzysc n-ki)
gram też w pleja, ogladam czasami Blue-Ray a czasami dvdripy z kompa i wszedzie spisuje sie co najmniej poprawnie,

ale wczoraj widzialem jakiego LED-a w sklepie (nawet nie pamietam firmy) natomiast mieli włączone takie demo ze szczena mi opadła (do tego był 3D, ale demko było zwykłe 2D) natomiast jakość, kolory, głębia czerni, kontrast zbiły mnie z nóg

chyba niedługo coś takiego sobie kupię do sypialni tongue

Pozdrawiam

Do góry
#4154268 - 03/10/2010 00:46 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Mitul]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
No moze przesadzilem ciut ;P

Jak bylo demo to lecialo z blueraya i z tego cuda to pewnie nawet na nokii 3310 ladnie wygladalo tongue

Dla porownania - widzialem LEDa sharpa, podlaczonego do cyfrowej jakosci sygnalu i jakosc byla tak marna ze nawet nie bralem go na powaznie wink
Dlatego trzeba pamietac, zeby w sklepie podlaczyli wam TV do normalnego sygnalu. Osobiscie nie kupilbym tv tylko dlatego, ze sie demem z dvd/blueraya zachwycilem. A i zeby nie bylo to jakosc takiego podlaczenia w sklepie jest troche gorsza niz normalnie gdyz sygnal idzie przez mnostwo kabli i jest dzielone na wiele tv.

Do góry
#4154285 - 03/10/2010 00:52 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: lelu]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Tak, HD Ready daje rozdzielczość 720p, czyli 1280×720 pikseli.

Full HD daje 1080p, czyli 1920×1080 pikseli. Więcej pikseli w ekranie = więcej szczegółów w obrazie.

Co do plazmy v. lcd to nie jestem aż tak przekonany do plazmy by wykluczyć lcd. Jest wiele wspaniałych telewizorów lcd gdzie super się ogląda filmy, sport, itd.

Plazma to już przestarzała technologia, kwestia czasu i już w ogóle przestaną się w to bawić. Musisz też bardzo uważać by ten sam obraz (np. poprzez pauzowanie filmu na dvd) zbyt długo się nie wyświetlał bo później masz ten "ghosting effect", gdzie po zmianie obrazu (np. na czerń) widzisz pozostałości z poprzedniego ekranu (np. logo stacji telewizyjnej). Z latami też obraz się pogarsza, ale kto dzisiaj trzyma telewizor przez 8 czy 10 lat...

Plazma mimo wszystko ma swoich zwolenników i warto na pewno sprawdzić jakiś model samemu by zobaczyć jak to wygląda.

Do góry
#4154289 - 03/10/2010 00:53 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Amkwish]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Kylo
Z tego co pamietam Conrad ma spora wiedze w tym temacie. Na pewno Ci doradzi jakis model.


Niedawno był bardzo podobny temat.

Pisałem o zakupie Sony Bravia (conrad potwierdził słuszność wyboru smile ).

Opcja "motion flow" doskonale sprawdza sie w użyciu, do ogladania sportu znakomita, jak ogladamy potem np. film, polecam wyłaczyć grin


Dokładnie. piwo Przy zakupie lcd patrzyłbym głównie na dwie marki: Sony i Sharp. I ten motion flow (np. 200hz odświeżanie) się nadaje tyyyyyylko do sportu - gdy tylko się włączy film czy jakiś serial to trzeba koniecznie to wyłączyć. smile

Do góry
#4154376 - 03/10/2010 01:25 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Conrad]
Linc Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2006
Postów: 10869
Skąd: Bydgoszcz
Moj Sharp 32" LCD ready hd (3letni) powoli idzie w odstawke, ogladalem na nim tylko kablowke analogowa, teraz na swieta zamierzam zakupic tv i "cos" cyfrowego z hd (n,c+ lub cp), wiec mam do Was pytanie, jaki proponujecie tv ( lcd full hd, plazme ready hd czy full hd a moze LEDa) ? Zaznaczam, ze tv bedzie 37-42 calowy oraz ogladana bedzie tylko telewizja i dvd , bez zadnych konsol i pc.

Drugie moje pytanie to czy moze ktos potwierdzic (wyczytalem to na innym forum), ze programy hd na n-ce sa watpliwej jakosci tzn. odbiegaja troche jakoscia od programow hd u konkurencji?

Do góry
#4154399 - 03/10/2010 01:34 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Linc]
chris Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/04/2006
Postów: 3565
Skąd: Kraków
to moze mi ktos doradzi smile

potrzebuje TV w cenie nie wysokiej cos 2000-3000, moze byc wiecej troszke jak by bylo warto, ale jak cos to wolalbym sie zmiescic

TV ma byc glownie (95%) do kablowki - UPC. Moze jakas konsla bedzie, ale jeszcze nie wiem.

Odleglosc mam okolo 3 - 3,5 metra i zastanawiam sie czy brac 32 czy wiekszy.

Z gory dzieki za jakies podpowiedzi.

Do góry
#4154787 - 03/10/2010 04:33 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Linc]
raiders_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/03/2004
Postów: 16479
Skąd: z samego dna
Originally Posted By: Linc

Drugie moje pytanie to czy moze ktos potwierdzic (wyczytalem to na innym forum), ze programy hd na n-ce sa watpliwej jakosci tzn. odbiegaja troche jakoscia od programow hd u konkurencji?

Mam Nkę już 3 lata i owszem kiedyś tak było ze dało się zauważyć nieco gorszą jakość kanałów HD niż w C+ ,ale od ponad roku jak nie dłużej nie można nic zarzucić jeśli chodzi o jakość HD Liga mistrzów w Nsport,Eurosport HD czy ESPN america palce lizać .
Co do kanałów tematycznych także jest BDB .Mam porównanie bo w sypialnie siedzi Nka ,a na dole salonie C+ z którą zresztą się rozstaje za 30dni smile

Dużą rolę odgrywa tutaj takę TV u ustawienia .Jak masz jakiś lepszy model z lepszą regulacją parametrów możesz bardziej dopieścić obraz .

Do góry
#4154800 - 03/10/2010 04:39 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: chris]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: chris

Odleglosc mam okolo 3 - 3,5 metra i zastanawiam sie czy brac 32 czy wiekszy.

Z gory dzieki za jakies podpowiedzi.


Doradzałbym wiekszy, oglądam z 3m i mam 42 cale, nie daje po oczach smile

Do góry
#4154826 - 03/10/2010 04:48 Re: Plazma,LCD czy tez LED? [Re: Amkwish]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
U mnie podobnie, też 3m i 40 cale. Miałem kanapę ustawić po przekątnej od telewizora i wtedy byłoby 4,5m... tylko martwię się że 40" ekran byłby wtedy ciut za mały. smile

Jak jest zbyt duży ekran/zbyt mała odległość to jeszcze programy w HD da się obejrzeć. Problem jest tylko ze szmelcem nadawanym w niższej rozdzielczości, wtedy jak się siedzi za blisko to nie jest to przyjemne, niektórych łeb boli, itp...

P.S. Co do N-ki to jakość obrazu jest świetna, tutaj niczego nie można im dziś zarzucić.

Do góry
Strona 1 z 25 1 2 3 ... 24 25 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (VVega, Sony, Zaixi, wHiTe_StAr, Józef Małolepszy), 3618 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582281 Postów

Najwięcej online: 4029 @ 05/05/2024 14:25