Strona 14 z 16 < 1 2 ... 12 13 14 15 16 >
Opcje tematu
#4458305 - 16/02/2011 06:58 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
lichwiarska międzynarodóka pompuje inflacje na surowcach

obczajcie kursy kakao, soku pomarańczowego, pszenicy czy kukurydzy

na pszenicę i ryż jest obecnie ogromny popyt na świecie,
szczególnie w azji, europie środkowo-wschodniej czy afryce
codziennie jakiś kraj chce kupować nawet po kilka mln ton pszenicy czy ryżu

wiele krajów się zabezpiecza, raz że ceny zboża mocno idą w górę, a dwa, że w tylu regionach świata teraz jakies susze (chiny - największy producent pszenicy, powodzie (australia największy eksporter zbóż swiata - 25% zbiorów będzie zniszczone), zamiecie śnieżne (kanada jeden z najwiekszych eksporterów pszenicy, pizga od miesięcy, śnieg leży na polach) czy zamieszki (egipt - najwiekszy z kolei importer pszenicy na swiecie, w styczniu rząd Egiptu stwierdzil ze chce kupic DOWOLNĄ ilosc pszenicy z DOWOLNEGO RYNKU, czujecie ziomy?)

cena pszenicy w chinach - pionowa kreska,
kontrakty na pszenice na Chicago Board of Trade wzrosły od wrzesnia po ponad 100%

bangladesz, inflacja na poziomie 11% i chcą kupować tony zbóż

czyli co? gdzie ta inflacja? nie ma? spokojnie, pojawi się.

Do góry
Bonus: Unibet
#4458333 - 16/02/2011 07:19 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: wwwujek]
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
Originally Posted By: wwwujek
Lekki OT.

Panowie, finanse i inwestowanie to nie moja branża.
Zainspirowany artykułem w GW, którego nikt nie skomentował, chciałem Was zapytać, czy na dziś, w Polsce, jest możliwe zarabianie bez jakiegokolwiek ryzyka inwestując pożyczone pieniądze..?

Chciałbym, tylko byście mi oszczędzili poszukiwań.. Jeśli to absolutnie nie ma racji bytu, to od razu dam sobie spokój.
Ale może faktycznie można coś zarobić obracając pieniędzmi z kredytówki..? Nie oczekuję gotowego rozwiązania, a jedynie potwierdzenia, że w bezpieczny sposób, bez ryzyka, można ugrać na różnicach w oprocentowaniu itp.



Ten koles z GW kupuje wszystko na karty, a kasiore, ktora zarabia, wklada na lokaty. W ten sposob sianko, ktore wydaje w Biedronce moze na niego oszczedzac. Wyprowadzil wiec kwote rowna 56 dniom swoich potrzeb bytowych.
Policzmy na szybko:
Koles zyje za 10 000 pln miesiecznie. 56 dni = 18 666 pln x 5% rocznie na lokacie = 933 pln rocznie

Oczywiscie jesli nie placi wydanie,obsluge,ubezpieczenie karty.

Tyle moze zaoszczedzic czlowiek, ktory wydaje rocznie 120 000. laugh laugh

Hehe, tyle numerow zeby raz w roku zjesc porzadny obiad crazy


Podobny oscylator mozna uzyskac majac kredyt kupiecki i odpowiednio chodliwy towar.
wink

Do góry
#4458485 - 16/02/2011 14:53 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Conrad]
andrzejek_84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2004
Postów: 3942
Skąd: Olsztyn
wszystko fajnie tylko w Biedronce nie można kartą płacić smile

Do góry
#4458576 - 16/02/2011 16:09 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Inzaghi78]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Inzaghi78
LUBAWA grin ooo piwo hura

Juz myslalem ze sie nie doczekam grin
Jednak tak jak wiekszosc przypuszczala kurs byl sztucznie zanizany przed odpalem smile ale dzisiejsze info jest mega korzystne i chyba lecimy na nowe szczyty hura

Akcjonariusze Lubawy zatwierdzili emisję akcji
KAA 15-02-2011, ostatnia aktualizacja 15-02-2011 15:16

Kurs akcji Lubawy zyskuje 13,3 proc. do 1,45 zł. To z pewnością reakcja na zatwierdzenie przez akcjonariuszy Lubawy prywatnej emisji 68,5 mln akcji (teraz kapitał dzieli się na 81,8 mln walorów), która zostanie skierowana do Stanisława Litwina

W zamian biznesmen wniesie aportem do Lubawy dwie spółki: Mirandę i Effect System. Cena emisyjna papierów została ustalona na 1,57 zł. W efekcie powstanie grupa, w skład której wejdzie kupiona od Litwina także firma Litex, o tegorocznych obrotach szacowanych na 250 mln zł i 20 mln zł zysku netto. Stanisław Litwin zostanie wiodącym akcjonariuszem Lubawy z ponad 50 proc. udziałem w kapitale
parkiet.com

Ładnie wygląda Lubawa, dorzuciłem do portfela ooo

Do góry
#4458661 - 16/02/2011 17:00 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: qbasmuggy]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
no i prosze, dzis SiPa wzięło na podobny temat:

Polska - wzrost cen żywności

czy to koniec?
tja, jasneeee:)

Do góry
#4459034 - 16/02/2011 19:04 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan
Panowie mala zagadka,kto wprowadzil limity produkcji:-
- zboż,
- cukru
-mleka
-masla
Kto placil za odlogowanie 10 % obszarow pod rolnictwo.Kto wprowadzil biopaliwa ,ktore ograniczyly opszar do produkcji zywnosci.Jeszcze tylko wprowadza te limity CO2 i dalej bedziemy sie zastanawiac skad te Chiny maja co roku over 10%pkb tongue


Komuna zawsze konczy tak samo laugh Do pelni szczescia i humoru jest Buzek i Lewandowski w zarzadzie eurocyrku.Oni sa gwarantem "sukcesu". laugh

Do góry
#4459135 - 16/02/2011 19:35 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

prezes szwajcarskiego banku centralnego mówi, że z obaw o presję inflacyjną nie będzie możliwe dłuższe utrzymanie stóp na tak niskim poziomie

no proszę, ale sensacja, co nie?:)

Do góry
#4459147 - 16/02/2011 19:37 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
Rysio Ochudzki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 2796
Skąd: UBkistan
Dla kredyciarzy pewnie tak grin bo to modzi, inteligentni....

Do góry
#4459616 - 16/02/2011 21:46 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: qbasmuggy]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: qbasmuggy
Originally Posted By: Inzaghi78
LUBAWA grin ooo piwo hura

Juz myslalem ze sie nie doczekam grin
Jednak tak jak wiekszosc przypuszczala kurs byl sztucznie zanizany przed odpalem smile ale dzisiejsze info jest mega korzystne i chyba lecimy na nowe szczyty hura

Akcjonariusze Lubawy zatwierdzili emisję akcji
KAA 15-02-2011, ostatnia aktualizacja 15-02-2011 15:16

Kurs akcji Lubawy zyskuje 13,3 proc. do 1,45 zł. To z pewnością reakcja na zatwierdzenie przez akcjonariuszy Lubawy prywatnej emisji 68,5 mln akcji (teraz kapitał dzieli się na 81,8 mln walorów), która zostanie skierowana do Stanisława Litwina

W zamian biznesmen wniesie aportem do Lubawy dwie spółki: Mirandę i Effect System. Cena emisyjna papierów została ustalona na 1,57 zł. W efekcie powstanie grupa, w skład której wejdzie kupiona od Litwina także firma Litex, o tegorocznych obrotach szacowanych na 250 mln zł i 20 mln zł zysku netto. Stanisław Litwin zostanie wiodącym akcjonariuszem Lubawy z ponad 50 proc. udziałem w kapitale
parkiet.com

Ładnie wygląda Lubawa, dorzuciłem do portfela ooo


i co z tą Lubawą , rozumiem ,że trzymacie ją dalej

Do góry
#4459630 - 16/02/2011 21:53 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura

prezes szwajcarskiego banku centralnego mówi, że z obaw o presję inflacyjną nie będzie możliwe dłuższe utrzymanie stóp na tak niskim poziomie

no proszę, ale sensacja, co nie?:)



Franek rulez smile
dzisiajsze dane o pbk świadczą ,że usrakom znowu skurczyła się gospodarka , wbrew prognozom i to wzystko przy wzrastającym zadłużeniu i co i Waal Street w górę z dolarem grin, dlatego ta hossa jest idioten , a dzieci hossy przekonają się o tym szczególnie boleśnie

Do góry
#4459721 - 16/02/2011 22:27 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: ELDORADO]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: ELDORADO


i co z tą Lubawą , rozumiem ,że trzymacie ją dalej


Dopoki jest powyzej 1,20 to trzymam a pozniej zobaczymy czy mi nerwy nie puszcza grin
Moim zdaniem dzis jest wysyp jednodniowych inwestorow, Tobie nie musze tlumaczyc jaka u nas jest mentalnosc smile
Byle bylo na lizaka i wystarczy laugh

ale co do jednego jestesmy zgodni ze jak to kiedys wszystko pierd........... to ostatni kryzys bedzie przy tym wygladal jak plytka korekta grin

Do góry
#4461757 - 17/02/2011 15:15 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Conrad]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Lubawę trzymam, a dorzuciłem jeszcze dzisiaj na otwarciu Trakcję Polską, też dobrze wygląda ooo

Do góry
#4461794 - 17/02/2011 15:47 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: qbasmuggy]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
a ja kupilem ganta troche przez sentyment , ale technicznie swietnie wyglada , wszystkie wskazniki schłodzone ,blisko wybicia

Do góry
#4462695 - 17/02/2011 21:27 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
no to mamy korekcinę na razie , wsparcie na 2700 złamane , kupujecie coś czy czy czekacie
a ogólnie trudno u nas mowic o hossie od 3 miesiecy prawda?

Do góry
#4462709 - 17/02/2011 21:36 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
podziwiam Waszą odwagę, po tylu tygodniach wzrostów - kupujecie
przeca szansa na to, że większość spółek będzie niżej niż dziś - jest dośc duża
wiem, że wszyscy by chcieli żeby ciągle rysować nowe szczyty, ale komu by się to sprzedało wówczas?
u nas, Eldo, to kapitał zagraniczny dał sobie spokój, na jakiś czas - z gratulacjami do rudej wszy i jego złodziejskiej bandy

Do góry
#4462715 - 17/02/2011 21:42 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura
podziwiam Waszą odwagę, po tylu tygodniach wzrostów - kupujecie
przeca szansa na to, że większość spółek będzie niżej niż dziś - jest dośc duża
wiem, że wszyscy by chcieli żeby ciągle rysować nowe szczyty, ale komu by się to sprzedało wówczas?
u nas, Eldo, to kapitał zagraniczny dał sobie spokój, na jakiś czas - z gratulacjami do rudej wszy i jego złodziejskiej bandy


po tylu tygodniach wzrostów ? hmm przecież od 3 miechów mamy boczniaka grin
na wautach tez marazm bo pojebki chca podwyzszac stopy , ale ja tutaj jestem długoterminowcem 5 zeta za franka i dolara tym bardziej zobaczycie smile

Do góry
#4462734 - 17/02/2011 21:53 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Conrad]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
natrualnie mialem na mysli usrael - nikt powazny nie bedzie sobie zawracal teraz głowy takim bananem jak grajdolek gpw, gdzie rzad podpierdala kase, dlatego zawineli manatki i dlatego stoimy w miejscu, ale czy ja o tym nie pisalem?

a, skoro usrael juz tak rosnie, to nalezy m usie przerwa, nadejdzie predzej czy pozniej, a wiec po co sie spieszyc z zakupami

ty mbardziej, ze jak korekta rozkreci sie na swiecie, to u nas bedzie sczypało bardziej

dolar 5zl? gdy zawalilo się subprime za oceanem i odgórnie zarzadzone który wielki moze upasc, a ktoremu pomozemy wydrukowana kasą - to nie kosztował nawet 4zł

więc 5zł - owszem, kiedyś być może. ale wtedy mało kto będzie miał ochotę w ogóle pisać na forum

p.s. to normalne że podwyzsza stopy:) już dawno pisalem, że cały swiat to zrobi oprócz usraela - oni dopiero na samym końcu

takie moje s-f:)

Do góry
#4463215 - 18/02/2011 00:44 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: mura
podziwiam Waszą odwagę, po tylu tygodniach wzrostów - kupujecie
przeca szansa na to, że większość spółek będzie niżej niż dziś - jest dośc duża
wiem, że wszyscy by chcieli żeby ciągle rysować nowe szczyty, ale komu by się to sprzedało wówczas?
u nas, Eldo, to kapitał zagraniczny dał sobie spokój, na jakiś czas - z gratulacjami do rudej wszy i jego złodziejskiej bandy


pewnie zdecydowana wiekszosc spolek bedzie nizej niz dzis ale nie mozna wszystkich mierzyc jedna miara tym bardziej ze sporo spolek wcale nie uroslo wraz z głownym indeksem albo wrecz przeciwnie spadlo i te walory nie musza wcale spadac !!

Do góry
#4463236 - 18/02/2011 00:49 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: mura]
Terry Butcher Offline
old hand

Meldunek: 29/05/2003
Postów: 868
Skąd: Butte Paillade
Glowna linia trendu na WIG20 przebita w dol juz od wczoraj.
Albo czekamy na korekte na swiecie, albo gratuluje premiera.
Ostatnio zwolnil prezesa GUS. Podobno za niegospodarnosc. Ciekawe czy nowy bedzie bardziej uczciwy czy tylko uczynnosc wobec wladzy wystarczy.
W kazdym badz razie zly to znak dla wiarygodnosci kraju.

Co do przebitej lini to glowna linia trendu od 18.02.2009 byla juz kilka razy przebijana jednak zawsze przy okazji swiatowych korekt. Teraz korekty brak i jesli ona wkrotce nie nadejdzie na rynkach trzeba bedzie sie powaznie zastanowic nad kondycja PL.

Inna sprawa mogaca swiadczyc, ze 'krol jest nagi' jest brak podciagania rynku na fali swiatowego optymizmu. Czyzby sie obawiali, ze na gorce ktos mocniejszy powiedzialby : sprawdzam ? karty

Pzdr

Do góry
#4463341 - 18/02/2011 01:16 Re: W co warto dziś inwestować? [8] [Re: Terry Butcher]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: Terry Butcher
Glowna linia trendu na WIG20 przebita w dol juz od wczoraj.
Albo czekamy na korekte na swiecie, albo gratuluje premiera.
Ostatnio zwolnil prezesa GUS. Podobno za niegospodarnosc. Ciekawe czy nowy bedzie bardziej uczciwy czy tylko uczynnosc wobec wladzy wystarczy.
W kazdym badz razie zly to znak dla wiarygodnosci kraju.

Co do przebitej lini to glowna linia trendu od 18.02.2009 byla juz kilka razy przebijana jednak zawsze przy okazji swiatowych korekt. Teraz korekty brak i jesli ona wkrotce nie nadejdzie na rynkach trzeba bedzie sie powaznie zastanowic nad kondycja PL.

Inna sprawa mogaca swiadczyc, ze 'krol jest nagi' jest brak podciagania rynku na fali swiatowego optymizmu. Czyzby sie obawiali, ze na gorce ktos mocniejszy powiedzialby : sprawdzam ? karty

Pzdr


realnie , pojebki zablokowali działania OFE , zagranica zaś, nie bawi się w przyszłego bankruta , jeśli już to woli polskie obli , stąd ten silny złoty ,alem że ja spekulant , to otwieram L-ki , s-ki teraz trzepią kasę ale do czasu ,polskie grubasy nie mogą dłużej walczyć ze światowym trendem i otworzą to , co ELDO :),

Do góry
Strona 14 z 16 < 1 2 ... 12 13 14 15 16 >




Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon), 3670 gości oraz 14 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580257 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49