Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Opcje tematu
#454501 - 28/11/2005 15:28 Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Link do poprzedniej części.

proponuję kontynuację tematu w 'forum dyskusyjnym'. jak sama nazwa działu wskazuje podyskutujmy


Kurson napisał:
----------------------
A odswieze temat, a co?

Powodem jest "reforma" PP i PP2... Jezeli ma ona polegac tylko na jeszcze glebszym zagniezdzeniu tematow w obu dzialach, to wybaczcie, ale

Chyba, ze to poczatek jakiegos procesu, ale wtedy jakos tak elegancko byloby poinformowac userow o konkretnych zamiarach zmian.

A moze ja za bardzo wymagajacy jestem ... ?

Oczywiscie dostrzegam rowniez pozytywy calej tej "reformy" PP2. Teraz mianowicie, do mojego konkursu beda sie zglaszac tylko "starzy" znajomi, nowi jak znajda odpowiedni temat powinni od razu dostawac nagrode glowna

Wybaczcie sarkazm, ale poki co zmiany w PP nie ida we wlasciwym kierunku, IMHO oczywiscie...

Pozdrawiam
---------------------

wszelkie ciekawy pomysły, plany zmian proszę zamieszczać tutaj.
moderatorów można oceniać w rankingu moderatorów 'to i owo' więc apeluję o nie-offtopiczność
liczymy na konstruktywne posty

Kurson, może masz jakiś pomysł na zmiany w pp i pp2.
pozdrawiam serdecznie.

Do góry
#454502 - 28/11/2005 17:37 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Ares96. Offline
old hand

Meldunek: 14/02/2005
Postów: 937
Jestem

Temat bardziej dla Conrada, który chciałbym poruszyć. O samym forum juz wszystko wiemy, mimo słabego startu zmian, wielu nieporozumień, trzeba przyznać uczciwie, że wychodza na dobre. Nowi moderatorzy też zrozumieli, że lepiej robic swoje, zamiast machać mieczem na pokaz.

Do rzeczy.

Brakuje mi tego co jest na innych podobnych portalach europejskich, czyli wyselekcjonowanej grupy graczy, którzy podają typy w automacie na głównej stronie, tak jak Bettingadvice, czy do niedawna Globetting. Było by to szalenie pomocne dla dużej częsci userów mecz.pl, bo trzeba pamiętać, że portal ten, to nie tylko samo forum. Główna strona dawno nie była odkurzana . Pośrednio pisałem o tym już na To i Owo w temacie "No, No"

http://www.mecz.org/ubbthreads/showflat.php?Cat=0&Number=2120880&Main=2119292#Post2120880

Celem korzystania z forum bukmacherskiego jest wymiana poglądów nt gry i konkretnych zdarzeń, ale chyba najważniejszym są, pieniądze które dzięki grze mozemy zarobić. Na forum brakuje mi bilansów, bez tego niemożliwe jest by można korzystać z pracy innych. Bo na samej podstawie, że ktoś napisze, że Biszop dobrze się zna na piłce nie wystarczy, bym mógł z czystym sumieniem podążać za jego propozycjami. Do tego potrzebny jest bilans który mi powie czy to co dany user podaje jest na długa metę opłacalne. Bardzo dobrym przykładem jest Lakini z BA, archiwum z kilku lat itd. można spokojnie na podstawie jego wyników wydzielić budżet na potrzeby jego gry. Na mecz.pl zdecydowanie tego brakuje, nie ma dla tego alternatywy. Oczywiście są ludzie którym liczę [lub liczyłem] samodzielnie bilanse, rozbijałem je na buki itd, mogłem wtedy osiągnąć korzyści, po przestudiowaniu bilansu. Tu na forum wiem tylko, że piszę się o kilkunastu osobach, z których większość jest tylko popularna, ale przynosi wyłącznie straty, a liczenie tego dla wszystkich jest niemozliwe. Na mecz.pl jedynie mozna korzystać z samych informacji i próbować je definiować na swój własny sposób, ale niekoniecznie, odnosić korzyści. Temat dość skomplikowany, bo każdy gra inaczej, jednemu wystarczy post, "mam fixed" drugiemu opis meczu na pół strony. Ale nic nie zastąpi tego co najważniejsze, rzetelnie prowadzonego bilansu. Dla wybranych osób można by stworzyć na głównej stronie automat do podawania typów tak jak na największych zagranicznych portalach, gdzie dokładnie ma się pojęcie na podstawie danych gdzie można zainwestować. na forum sie tego nie da zrobić. Myślę, że jako portal największy w Polsce, tego właśnie brakuje by zyskał większą klasę i można było wskazać osoby które zarabiają naprawdę na podstawie faktów. Mógłby tam obowiązywać też j.angielski, co z pewnością zaowocowałoby integracją z innymi narodowościami.

Pozdrawiam,
Ares96

Do góry
#454503 - 02/12/2005 14:42 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Tak sie zastanawiam czemu mialy sluzyc zmiany na forum? Chodzi mi glownie o Stadion bo z niego kiedys najwiecej korzystalem. Rozumiem ze zamierzeniem bylo ograniecznie durnych postow w stylu "X to pewniak" albo "co sadzicie o Y ?" Efekt jest taki ze chyba na najwiekszym polskim forum o bukmacherce w najwiekszym chyba dziale na mecz.pl zostalo dzis napisanych okolo 25 postow z czego moze 5 cos wnoszacych. A posty w rodzaju podanych przezemnie jako przyklad ciagle istnieja. Chyba wolalem wiekszy bałagan, ktory przynajmniej wnosil jakies informacje i rozne punkty widzenia.

Do góry
#454504 - 02/12/2005 16:08 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Niestety logan nie wszyscy chcą (lub są w stanie) to zrozumiec.

Zgadzam sie calkowicie z Aresem jesli chodzi o bilanse, zreszta o nich juz wczesniej pisalem. Pomyslem nikt nie jest zainteresowany, chyba ze wzgledu na mozliwosc runięcia kilku mitow mecz.pl Ja naprawde radze popatrzec na niektore amerykanskie fora. Jedno co jest tam tepione natychmiastowo i bezwzglednie to reklamy platnych serwisow.
Ale tam nikomu nie przeszkadza, ze temat zaczyna sie od postu autora z typami (i bilansem!), czasem jakimis analizami, a potem nastepuje kilka, kilkanascie nic niewnoszacych postow w stylu: "GL!" albo "I like the picks". Czasem sie wywiaze jakas ciekawa dyskusja, czasem nie ale najwazniejsze sa i tak typy! A bilanse niektorych typerow sa naprawde wysrubowane i to bynajmniej nie przez oszukiwanie.
Wiadomo, ze u nas nie da sie wprowadzic takiego luzu, chocby dlatego, ze oni maja 4 dyscypliny i 6 lig, ktorymi sie tak naprawde interesuja, reszta jest calkowitym marginesem. U nas jest tego znacznie znacznie wiecej.

A jeszcze to co nietypowe, ale to juz odnoszace sie do mentalnosci ludzi. Jak komus slabo idzie, ma mocno ujemny bilans, to nikt tam nie pisze czegos w stylu: "Po co podajesz typy, jak sie chuj znasz i tylko 10 zl przez ciebie stracilem" (co dla mnie jest absurdem na miare MP ) tylko zyczy odkucia sie w dalszej grze.

PS. Chyba juz to kiedys pisalem, albo przynajmniej taki mialem zamiar.

Do góry
#454505 - 02/12/2005 16:35 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Ares96. Offline
old hand

Meldunek: 14/02/2005
Postów: 937
Quote:


Zgadzam sie calkowicie z Aresem jesli chodzi o bilanse, zreszta o nich juz wczesniej pisalem. Pomyslem nikt nie jest zainteresowany, chyba ze wzgledu na mozliwosc runięcia kilku mitow mecz.pl





Tego najbardziej sie obawiałem przed opisaniem propozycji i obawiam się nadal, że może być to nie do przeskoczenia. Z drugiej strony, jestem bardziej niż pewny, że jeśli kiedyś Conrad wprowadzi ten, nie ma co ukrywać STANDARD obowiązujący portale bukmacherskie, osoby w czołówce po 12 miesiącach będą w większości zupełnie nie znane na tą chwilę.

Wypadało by też administrator wypowiedział sie na ten temat [tak/nie, nie teraz/pomyślimy potrzebne/niepotrzebne, po co dlaczego], Polityka to nie wszystko.

Pozdrawiam,
Ares96

Do góry
#454506 - 02/12/2005 17:27 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
kleks Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/11/2004
Postów: 1699
Skąd: Warszawa
Gdzie jest " Baza linków "- stworzona przez userów
Mam propozycję zmiany na mecz.pl-
Niech nie znikają wartościowe tematy .

Do góry
#454507 - 03/12/2005 00:14 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
-> bardzo ciekawy pomysł z bilansowaniem i typerami na wzór choćby bettingadvice. Conrad musi się w tej sprawie wypowiedzieć, Jego forum, Jego soft
-> temat z linkami jest poszukiwany winowajca zostanie wychłostany
->logan347, nie wiem za bardzo o co chodzi w Twym poście. Zmiany w założeniu miały słuszne idee/czy się nie zgodzisz?/. Program reform został wdrożony poprawnie/czy się nie zgodzisz?/. Efekt zmian? hmmm. część userów chyba nie dorosła do jakiegoś przywoitego poziomu. zasady można zmieniać, ludzi nie za bardzo. trzon 'głupoty działowej' stanowiły kretyńskie docinki, obrażanie itp. /ja to tak pamiętam/ w tym kierunku szła cała akcja-> wytępić chamstwo i głupotę.
->Ghost, sam napisałeś: 'Wiadomo, ze u nas nie da sie wprowadzic takiego luzu, chocby dlatego, ze oni maja 4 dyscypliny i 6 lig, ktorymi sie tak naprawde interesuja, reszta jest calkowitym marginesem. U nas jest tego znacznie znacznie wiecej'
więc wstęp Twojego postu uważam za nie na miejscu. wiesz jakie są realia tego forum, wypowiedzi zdarzają się na poziomie normana czy mu podobnych i w tym właśnie problem dlatego próbujemy odchamić forum. uważam, że to się udaje

jeśli chodzi o jakość poszczególnych działów, no cóż. macie jakieś ciekawe pomysły jak można podnieść ich poziom?

reasumując. Ghost,uważasz, że posty w stylu, 'dobra analiza', 'tak trzymać', w działach z dyscyplinami są do przyjęcia/czemu nie/? logan347 Twój post to tylko refleksja, czy tęsknota za starymi czasami/chciałbyś powrotu starego porządku?/ bo nie wiem za bardzo o co w nim chodzi

pozdrawiam i apeluję o nie otwieranie ognia z karabinów maszynowych

Do góry
#454508 - 03/12/2005 03:04 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Minęło już trochę czasu od zapoczątkowania zmian na forum to i ja się wypowiem
Pierwsze co rzuca się woczy to to, że w końcu Polacy potrafią się spierać, polemizować bez wyzwisk i wulgaryzmów!!!!! Za samo to wielki plus dla "zielonych"
Druga rzecz przejrzystość tematów. Wygląda to teraz o wiele lepiej i myslę, że nikt nie traci już czasu i nerwów na szukanie potrzebnych informacji. Zapowiedzi kolejek, na każdą oddzielny temat... brawo
Oczywiście to musiało się przełożyć na ilość postów, ale w końcu czego tu potrzebujemy ilości czy jakości. Jeśli ktoś monitoruje/udziela się na forach zagranicznych to doskonale wie, że mecz.pl i tak pod względem ilości postów przewyższa chyba wszystkie narodowe fora. Wszelkie porównania do for amerykańskich czy BA są nie na miejscu. Sam fakt, że to miejsca anglojęzyczne powoduje zainteresowanie nimi ludzi z całego świata. Np. na BA udzielają się userzy z całej Europy, u nas chociażby ze względu na barierę językową NIGDY!!! nie będzie takiego ruchu. Poza tym na kazdym forum pojawia się ok. 10 nicków, które ciągną to miejsce i najbardziej się udzielają. Dlaczego nagle my mamy byc wyjatkiem???
Oczywiście, są jeszcze rzeczy, które trzeba poprawić np. bilanse o których pisał Ares czy jakieś dodatkowe nowinki techniczne. Ważne tylko, aby były chęć i wola, czego nam wszystkim życzę...

arvid

Do góry
#454509 - 03/12/2005 10:33 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
To byla taka moja refleksja, po tym jak zadalem dwa pytania dotyczace ligi holenderskiej i do dzis nikt nieodpowiedzial.Troche irytujace. Kiedys byloby to niedopomyslenia.

Kierunek zmian jest sluszny to nieulega watliwosci. Tylko cos tu nie dokonca dziala. Jest przejzyscie(niezawsze) ale nic z tego niewynika. Mala ilosc postow/analiz nieprzechodzi niestety w jakosc. Tu oczywiscie moge miec tez pretensje do samego siebie, bo narzekam a sam za wiele nie robie.Nie wiem czym spowodowna jest ta pustka w Stadionie, ale to wlasnie ona sprowokowala mnie do napisnia poprzedniego postu.

Do góry
#454510 - 03/12/2005 11:54 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2] *DELETED*
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Post deleted by Fro_Lech


Edited by Llama (03/12/2005 12:53)

Do góry
#454511 - 03/12/2005 12:07 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2] *DELETED*
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Post deleted by Fro_Lech


Edited by Llama (03/12/2005 12:52)

Do góry
#454512 - 03/12/2005 14:48 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Propozycje zmian dotyczące Private Picks prosimy kierować tutaj : http://www.mecz.org/ubbthreads/showflat.php?Cat=0&Number=2131376&an=0&page=0#2131376

Do góry
#454513 - 03/12/2005 15:07 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2] *DELETED*
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Post deleted by Fro_Lech


Edited by Llama (03/12/2005 15:19)

Do góry
#454514 - 03/12/2005 17:55 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

Kurson, może masz jakiś pomysł na zmiany w pp i pp2.
pozdrawiam serdecznie.




Dzieki za zacytowanie mojego posta, w ktorym posrednio mozesz znalezc odpowiedz na swoje pytanie: otoz, gdybym mial robic takie "zmiany", jakich dokonaliscie kilka tygodni temu, to niewatpliwie "dalbym sobie siana" i zrobilbym cos innego, bardziej pozytecznego.
Zmiana polegajaca na wlozeniu dwoch tematow w jeden dzial, to po pierwsze utrudnienie dla korzystajacych z PP i PP2, a po drugie jesli okazalo sie, ze to jedyna zmiana w tym dziale, to po duzej burzy jaka byla dyskusja w kilku miejscach, skala "zmian" moze budzic tylko .

Jak tak patrze na obecne "zmiany" w PP, to moim pierwszy pomyslem na "zmiany", jest ich brak..., czyli powrot do stanu sprzed "zmian"...

Drugim pomyslem na "zmiany" jest przeniesienie PP2 do "Innych konkursow" i pozostawienie PP w obecnej formie.

Trzeci pomysl na "zmiany" opisalem w formie marzen w temacie zalozonym przez Gogeta.

Pozdrawiam jeszcze serdeczniej

Do góry
#454515 - 03/12/2005 18:20 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Quote:

hm, jeszcze 1 post w tym stylu i ostrzeżenie no patrz, jak nadużywam władzy
w siatkówce piszesz o hokeju? w koszykówce o piłce nożnej?




oj chyba jednak cos ci sie pomylilo drogi przyjacielu wkladasz mi w usta rzeczy ktorych nigdy nie powiedzialem, badz mily i zadaj sobie trud i wskazmi takie posty w ktorych mylilem dzialy- jezeli to mialo byc smieszne to wybacz mysle ze to bylo zalosne z twojej strony
---------
/ostatni raz. kolejne posty nie na temat i ostrzeżenie. sądziłem, że tu nie będzie przedszkola. jednak jest
----------
wszelkie ciekawy pomysły, plany zmian proszę zamieszczać tutaj.
moderatorów można oceniać w rankingu moderatorów 'to i owo' więc apeluję o nie-offtopiczność
liczymy na konstruktywne posty
natomiast, ty NIC nie wniosłeś do dyskusji NIC, NIC, NIC! piszesz nie na temat


Edited by Llama (03/12/2005 18:24)

Do góry
#454516 - 08/03/2006 10:43 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
arktos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 3082
Mysle ze dobrym rozwiazaniem było by załozenie tematów dla firm bukmacherskich w ktorych pracownicy supportu odnosil by sie do wszelkich propozycji i zarzutów grajacych na pewno przyniosło by to porzadany skutek.A ze jest to wykonalne udawadnia forum pokerowe pokerzysta.pl gdzie istnieje watek sportingbetu i pracownik supportu odpowiada w nim na wszelkie pytania.

Co o tym sadzicie?

Do góry
#454517 - 08/03/2006 10:55 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
Zbigniew Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/03/2003
Postów: 4759
Skąd: Kurdestan
Moim zdaniem jest to zły pomysł. Wyobrażam sobie co by się działo w takich tematach - bluzgi, itp. Poza tym wydaje mi się, że jest to forum graczy i takie powinno zostać. Jeżeli ten pomysł zostałby wdrożony, to możliwość posiadania tematu powinny mieć wszystkie buki, a wiadomo, że Conrad nie przepada np. za Expektem. Oprócz tego takie tematy to darmowa (lub nie) reklama dla buków. Piszesz, że mogłyby się oczyszczać z zarzutów. Ja myślę, że żaden poważny buk nie rozwiązywałby sporów na forum publicznym. A wszelkie propozycje można zapewne zgłaszać do supportów.

Do góry
#454518 - 08/03/2006 11:11 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
arktos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 3082
Sprobuj zglosic do supportu sportingbetu propozycje zmian odpowiedz dostaniesz jedna "pracujemy nad tym" w watku na forum publicznym wszelkie deklaracje byłoby łatwiej rozliczyc a w sposob anonimowy jest to niemozliwe.Co do reklamy to moje zdanie jest nastepujace takie tematy bylyby idealnym materialem do oceny poszczegolnych bukow zmobilizowalo by ich to dokladania wszelkich staran aby nie stracic zaufania w oczach grajacych a ci drudzy mieliby wieksza sile przebicia bo pozostajac anonomowymi osamotnonymi jednostakami nie moga wiele uzyskac.Przykład z forum pokerowego podałem po to aby uswiadomic ze skoro najwieksze forum pokerowe w Polsce jest w stanie cos takiego zorganizowac z przy obopolnym zadowoleniu to i najwieksze forum bukmacherskie powinno to rozpatrzyc. .

Do góry
#454519 - 27/05/2006 08:44 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
th0mas Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2005
Postów: 6244
Skąd: Stalowa Wola
Witam.

Dzisiaj zauwazylem pewna zmiane na forum, a mianowicie do dzialu Las Vegas doloczyl osobny "Poker table"

Mala wzmianka z mojej strony.

Jest to bardzo dobry pomysl i korzsytna zmiana. Ale apelowalbym o male przeksztalcenie i wpisanie "Poker tables"

Przeciez nie jest tam prowadzona dyskusja o wylacnie jednym stole. Prawda ?

Ewentualnie inna nazwa jaka moglaby w tym miejscu powstac to: "Pokerrooms". Jezeli ktos to przeczyta to prosze o rozwazenie tej kwestii. Chyba, ze to ja sie nie znam

Pozdrawiam

Do góry
#454520 - 10/07/2006 15:11 Re: Propozycja zmiany na mecz.pl [2]
_xXx_ Offline
addict

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 656
Skąd: Warszawa
Tolban założył dzisjaj temat o tym Czy system "gwiazdkowania" tematów w dziale PP w aktualnej formie, jest według ciebie rozwiązaniem najlepszym z możliwych ?

Wpadłem na pomysł żeby wogóle zrezygnowac z gwiazdek i stosować np. w dziale Etlie Private Picks system kolorowych tematów (widziałem to na jednym forum). Kolor tematu przydziela się na podstawie yieldu (uaktualnianie koloru co tydzień).

0,01-5% - Kolor zielony
5,01-10,0% - Kolor niebieski
10,01-15,0% - Kolor pomarańczowy
powyżej 15% - Kolor czerwony

Myśle, że jest to o wiele lepszy sposób niż gwiazdki

Do góry
Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, wHiTe_StAr, rafal08), 3691 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580258 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49