Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#4297046 - 14/12/2010 17:44 MLB - sezon 2011
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Zakładam już temat, bo po tym co dziś rano przeczytałem to jestem w szoku i muszę o tym napisać wink
Cliff Lee dostał 5 letni kontrakt na 100 milionów $ od Philadelphii. To oznacza, że Phillies mają teraz rotację:
- Roy "Doc" Halladay
- Cliff Lee
- Roy Oswalt
- Cole Hamels

shocked shocked shocked shocked

Serio, ten team nie może przegrać... Nie było w ostatnich latach (nigdy w historii?) rotacji z takimi nazwiskami.


Zbroją się mocno również Red Soxi, do Bostonu przeszło dwóch superwymiataczy Adrian Gonzalez i Carl Crawford shocked Nie wiem jak oni to zrobili...

Jankesi jednak zatrzymali Jetera i Riverę. Sprytny Mariano podobno flirtował z Red Sox i kontrakt od NY dostał w ekspresowym tempie laugh Byłoby dziwnie oglądać ich w innych barwach, w końcu to są symbole Yankees.

Inne ciekawe transfery:
- Jayson Werth poszedł do Washingtonu na 7 lat - 126mln$ !!! - kandydat na busta roku, to dobry gracz, ale nie za taką kasę
- Adam Dunn - Chicago White Sox
- Victor Martinez - Detroit Tigers




Po tych szokujących informacjach, garść linków smile

http://mlb.mlb.com/index.jsp - strona oficjalna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Baseball - zasady gry
http://www.baseball-reference.com/ - biblia baseballa
http://www.shrpsports.com/mlb/result.htm - prosta i szybka stronka do sprawdzania h2h
http://www.covers.com/sports/mlb/mlb_main.aspx - statystyki, trendy, linie itp.
http://www.thespread.com/mlb - jw.

Ciekawy sezon się szykuje. Ewentualny debiut Bryce'a Harpera, wyżej wspomniane ruchy transferowe + to co jeszcze nam szykują kluby. Oby do wiosny.

Do góry
Bonus: Unibet
#4501632 - 03/03/2011 17:42 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Najważniejsze wzmocnienia drużyn:

Arizona Diamondbacks - RP J.J. Putz, 3B Melvin Mora, OF Xavier Nady, SP Zach Duke
Atlanta Braves - 2B Dan Uggla
Baltimore Orioles - 1B Derrek Lee, SS J.J. Hardy, DH Vladimir Guerrero, RP Kevin Gregg, SP Justin Duchscherer, 3B Mark Reynolds
Boston Red Sox - 1B Adrian Gonzalez, OF Carl Crawford, RP Bobby Jenks
Chicago Cubs - SP Matt Garza, RP Kerry Wood, 1B Carlos Pena
Chicago White Sox - DH Adam Dunn, RP Jesse Crain
Cincinnati Reds - SS Edgar Renteria
Cleveland Indians - 2B Orlando Cabrera
Colorado Rockies - 2B Jose Lopez, RP Matt Lindstrom
Detroit Tigers - DH Victor Martinez, SP Brad Penny, RP Joaquin Benoit
Florida Marlins - 2B Omar Infante, SP Javier Vazquez, C John Buck
Houston Astros - SS Clint Barmes, 2B Bill Hall
Kansas City Royals - OF Jeff Francoeur, OF Melky Cabrera, SP Jeff Francis, SS Alcides Escobar
Los Angeles Angels - OF Vernon Wells, RP Scott Downs
Los Angeles Dodgers - 2B Juan Uribe, SP Jon Garland, RP Matt Guerrier
Milwaukee Brewers - SS Yuniesky Betancourt, SP Zack Greinke, SP Shaun Marcum, RP Takashi Saito
Minnesota Twins - 2B Tsuyoshi Nishioka
New York Mets - SP Chris Young
New York Yankees - C Russell Martin, RP Rafael Soriano, RP Pedro Feliciano, OF Andruw Jones
Oakland Athletics - OF Josh Willingham, SP Rich Harden, DH Hideki Matsui, OF David DeJesus, RP Brian Fuentes
Philadelphia Phillies - SP Cliff Lee
Pittsburgh Pirates - 1B Lyle Overbay, SP Kevin Correia
San Diego Padres - SP Aaron Harang, OF Cameron Maybin, RP Dustin Moseley, 2B Orlando Hudson, SS Jason Bartlett, RP Chad Qualls, 1B Brad Hawpe
San Francisco Giants - SS Miguel Tejada
Seattle Mariners - DH Jack Cust, C Miguel Olivo
St. Louis Cardinals - OF Lance Berkman, SS Ryan Theriot
Tampa Bay Rays - OF Johnny Damon, DH Manny Ramirez, RP Joel Peralta, RP Kyle Farnsworth
Texas Rangers - C Mike Napoli, SP Brandon Webb, RP Arthur Rhodes, 3B Adrian Beltre
Toronto Blue Jays - OF Rajai Davis, OF Juan Rivera, RP Octavio Dotel, RP Jon Rauch, RP Frank Francisco
Washington Nationals - OF Jayson Werth, OF Rick Ankiel, 1B Adam LaRoche, RP Todd Coffey


=====================

Poważne kontuzje -
SP Johan Santana (NY Mets) - powrót czerwiec/lipiec,
SP Adam Wainwright (St. Louis Cardinals) - nie zagra w tym sezonie,
SP Stephen Strasburg (Washington Nationals) - wrzesień albo dopiero przyszły sezon
C Jason Kendall (Kansas City Royals) - powrót w czerwcu

=====================

Karierę zakończyli - RP Trevor Hoffman, OF Garrett Anderson, OF Gary Sheffield, SP Andy Pettitte

Wielkie nazwiska, wielcy zawodnicy, ale czas leci nieubłaganie. Powodzenia na emeryturze...




Do rozpoczęcia sezonu już niecały miesiąc piwo

Do góry
#4571437 - 31/03/2011 18:29 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
To chyba pierwszy sezon odkąd pamiętam, w którym w przedsezonowych prognozach, w dywizji AL East jednoznacznie wskazuje się zwycięzcę. Zawsze to było Yankees albo Red Sox, w ostatnich latach eksperci również czasem typowali Tampę. A teraz jakoś nikt nie ma wątpliwości i wskazuje na Boston. Faktycznie Yankees byli wyjątkowo spokojni na rynku transferowym, za to Red Sox mocno przyszaleli ściągając do siebie dwie supergwiazdy. Mówi się, że Adriana Gonzaleza czeka wyjątkowy rok, bo przecież skoro potrafił zdobywać w sezonie ponad 30HR grając na PETCO Park to grając w Bostonie spokojnie może zdobyć 40 albo i nawet 50. Naprawdę teraz lineup wygląda imponująco: Ellsbury, Pedroia, Crawford, Gonzalez, Youkilis, Ortiz, Drew, Saltalamacchia, Scutaro. Ale Jankesi w tym punkcie nie są wiele gorsi: Gardner, Jeter, Teixeira, Rodriguez, Cano, Swisher, Posada, Granderson, Martin. Też robi wrażenie.
Podobnie sprawa się ma z rotacją. Obie drużyny mają w niej gwiazdy, ale też sporo znaków zapytania. Bo nie wiadomo czy Lackey zacznie spełniać pokładane w nim nadzieje, Beckett odzyska formę a Matsuzaka zagra dwa dobre mecze z rzędu. Yankees też nie bardzo wiedzą czy pitcherzy z miejsc 3,4,5 będą się do czegoś nadawać. Coś czuję, że to będą dwie mocno overowe drużyny. Zmierzam jednak do tego, że dziwi mnie taka zgodność ekspertów i bukmacherów, skoro Boston oprócz Jankesów będą mieli jeszcze za rywali bardzo dobrą Tampę. Niecałe 1,6 na zwycięstwo dywizji AL East??? Poważnie???

Jeszcze śmieszniejszy jest kurs na zwycięstwo NL East. Oczywiście, że Phillies są najmocniejsi na papierze i to w całej lidze, ale nikt nie przewidzi ewentualnych kontuzji. Już teraz nie wiadomo co będzie z Utleyem i robi się dziura na drugiej bazie. Do tego Lidge nie zagra przez miesiąc albo i dłużej i mają problem z closerem. A jak Doc złapie kontuzję, a Hamels źle wejdzie w sezon? Atlanta z Heywardem i Hansonem na czele, będzie czyhać na każde potknięcie...


AccuScore opublikowało swoje predykcje na ten sezon i uważam, że są całkiem niezłe, z wyjątkiem właśnie AL East. Nie będę się po nich powtarzał, dlatego wrzucam linka.

http://sports.yahoo.com/mlb/news;_ylt=Ah...dictions_033011

Do góry
#4571539 - 31/03/2011 19:38 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Cytat:
Serio, ten team nie może przegrać... Nie było w ostatnich latach (nigdy w historii?) rotacji z takimi nazwiskami.

A dynastia Atlanty z drugiej połowy lat 90 ??
Smoltz , Maddux , Glavine , Neagle , Milwood + batterzy

Jak ja widzę ten sezon ??
Boston powinien pewnie wygrać w dywizji , AL Central jak zwykle niewiadoma - na blogu Tigers wiele osób daje im bilans na koniec sezonu , który mnie się nie chcę wierzyć [prawie 90 zwycięstw].
Jakby nie patrzeć , to CWS się wzmocniło i sądzę że we Wrześniu jeszce tam nie będzie wiadomo , kto zgranie tytuł.

AL West - Oakland lub Texas.
Mariners jak co roku wielkie nadzieje , a nic z tego nie wychodzi.
Angels straciło grajków w ostatnich latach i raczej powinni zdobyć to 3-cie miejsce

National - jak dla mnie co roku monotonna - Pujols zdobędzie MVP , Halladay Cy Young , a tytuł powędruje do faworyta czyli Phillies.

Do góry
#4573529 - 01/04/2011 18:31 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ludwiczek]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Najlepszym graczem ligi jest Albert Pujols, prawda? Wczoraj jednak zagrał tragicznie - 0/5 z tego aż 3 razy spowodował double play shocked Prawdopodobnie jego najgorszy występ w karierze. Tak w ogóle, kontrakt Pujolsa wygasa w tym roku, ciekawe kto się pokusi o wyłożenie gigantycznej kasy, zapewne największej w historii. BTW wszyscy zawodnicy aktualnie w składzie Kansas zarobią w tym roku 4 miliony więcej niż... 1 gracz Yankees - Alex Rodriguez laugh Myślę, że w przyszłym roku całe Kansas będzie mniej warte niż Pujols.

Z ciekawszych rzeczy we wczorajszych meczach można odnotować jeszcze niesamowity comeback Reds oraz 8 strikeoutów w pierwszych 4 inningach Kershawa i porażkę aktualnych mistrzów MLB.


Dzisiaj sporo niskich kursów, pora zacząć polować na niespodzianki. W końcu jest kwiecień, a na początku sezonu MLB kursy są często źle wystawiane. Przeciwko Halladayowi nie odważę się postawić - "In Doc we trust" smile , ale już kurs na Tampę budzi moje wątpliwości. Orioles w zeszłym sezonie, od zmiany trenera grali znacznie lepiej. W ostatnich dwóch miesiącach mieli drugi bilans w lidze! Tampa za to przeszła duże zmiany kadrowe i być może potrzebne im będzie trochę czasu na ogarnięcie tego wszystkiego. Wiadomo, że Price to jeden z lepszych młodych pitcherów, ale kto wie co nam zaprezentuje wzmocniony lineup Orioles w tym sezonie. Kurs 2,73 warty spróbowania IMO.

Do tego zastanawiam się nad Oakland. Niby są na papierze lepsi od Seattle (wiele osób typuje ich na czarnego konia tego sezonu) i grają u siebie, ale kiedy to biedne Seattle ma wygrywać jak nie w meczach w których rzuca King Felix? Mam ogromny szacunek dla tego gracza, grać tak dobrze, w tak dziadowskiej drużynie to wielka sztuka. Jednak sam Felix im meczu nie wygra, potrzebny jest jeszcze ktoś kto zdobędzie jakiś run. Normalnie grałbym easy under, ale linia jest kuriozalna 6,5??? Hmmm....

Poza tym jak zwykle kurs na Cubs śmieszny a Boston chyba w tym sezonie dołączy do grona zespołów z regularnie zaniżanymi kursami.

Do góry
#4573631 - 01/04/2011 19:28 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Mnie wkurza to , że na mlb.com , żeby obejrzeć skróty czy akcję , muszę klikać niepotrzebnie wiele razy.
Wystarczy , ze mi Java padnie i **** bombki strzelił.
Wogóle słaby wygląd ich strony w tym roku

Co do Pujolsa - to zawodnicy za nim , czyli Holliday i Berkman mieli wczoraj bardzo dobre wyniki , więc przy dobrej jego grze spokojnie pokryli by handciap i skończyli to przed 9 iningami

White Sox , Twins i Angels dziś tak myślę.
Twins gra z Toronto , a tam wiadomo Bautista , który moim zdaniem nie powtórzy wyczyny 50+ HR i skończy ten sezon w przedziale 20-30.
Morenau wraca po kontuzji oraz Nathan , w line-upie Skośny , czyli 2B Tsuyoshi Nishioka

Nishioka batted .340 with 207 hits last season for Chiba Lotte of Japan's Nippon Professional League. If the spring is any indication, he appears ready for the jump to the majors. He finished hitting .345 (20-for-58) in 20 spring games, and he had a 13-game hitting streak.

Toronto jak i Indians nie będą w tym roku o nic walczyć.

Do góry
#4573707 - 01/04/2011 20:18 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ludwiczek]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Też o Twins myślałem. Tylko pytanie jak zdrowy już jest Morneau, bo na razie to nie wygląda zbyt dobrze ".152 average in 10 spring training games".

Do góry
#4573722 - 01/04/2011 20:32 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Nie wiem nie oglądałem.
Spring jest mylące po części.

Justin Verlander w 28 IP w Spring dał 3 BB.
Wczoraj dał 4 w 6 IP.

Co do Tigers - NYY wczoraj , śledziłem mecz i oglądałem na Live Look-IN i Soriano + Rivera to niezła mieszanka w 8 i 9 inningu dla NYY.
Próżno szukać runów w końcówce , no chyba że się jest jakimś Bostonem czy Phillies.

Do góry
#4575172 - 02/04/2011 17:39 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ludwiczek]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Morneau zdrowy jednak nie jest a King Felix wymiata dalej.

worek Baltimore należy się piwo Warto na nich zwracać uwagę.

Dzisiaj z niespodzianek aż prosi się zagrać Tigersów bo Burnett lubi czasem, a w zasadzie często odwalić jakiś numer, zwłaszcza że narzeka na zdrowie
Cytat:
“I can’t hear, I can’t breathe,” said Burnett, who nonetheless expects to be able to make his start


Tigers @ 2.48 i zastanawiam się nad overem.

Coś jeszcze ciekawego się zapewne znajdzie. Może Giants, którzy trochę pechowo wczoraj przegrali?



W poprzednich latach to przynajmniej na początku sezonu było jeszcze trochę postów, a teraz co? W dwie osoby tu pisać nie będziemy...

Do góry
#4575449 - 02/04/2011 19:51 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Zanika trochę MLB na tym forum.

Wczoraj White Sox pozamiatało , ale jak to w MLB trzeba grac , aż sędzia oznajmi 27 out. 10 runów Indians odrobiło w tym dobry mecz Santany - będzie pożytek z tego chłopa , oj będzie.
Phillies uciekło spod topora. Halladay nie błyszczał wczoraj zbyt. Dziś Lee - kolejny zawód ??

Osobiście mnie wczoraj zadziwiło jak dużo osób było na meczu Florydy. Rzadko można tyle osób zobaczyć na ich stadionie.

Co do Tigers to podobno Leyland szykuje zmiane na dziś , zamiast Raburna na 6 miejsce w line-upie ma wejść Boesch.
Zobaczymy przed meczem.

Twins wczoraj też zawiodło.
Liriano dziś rzuca , więc może coś się uda odzyskać

Mnie kusi na Over 8.5 w Cincinnati
Braves zresztą też.
W mojej opinii linia 8 na mecz Florydy trochę za niska i chyba ją zagram.

Do góry
#4577037 - 03/04/2011 05:24 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Braves wtopiło.
Liriano zresztą też , a Twins miało 1 H w całym meczu
Ofensywa CWS znowu poszalała

Mam nadzieję , że nie grałęs Tigers , Penny zaszalał i prawdopodbnie po meczu juz jest
Z taką grą na wyjazdach to ja nie widzę Postseason.
W dodatku nastepni na rozkładzie Orioles , z którymi ostatnio też się nie wiedzie.
Zakład , że HR zdobędzie OF Scott w tej serii [mozliwe , że nie jednego]

Do góry
#4577118 - 03/04/2011 05:47 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ludwiczek]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Grałem niestety. Ale również over i SF więc nie mogę narzekać wink

Cubs się cudem wywinęli spod noża. Ale jest jeden pozytyw - Starlin Castro, fajnie chłopak gra piwo

Do góry
#4577379 - 03/04/2011 16:28 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Występ Alberta nie był najgorszy w historii , były gorsze jeśli chodzi o Opening Day w wykonaniu innych.
Co do niego samego , to na 100% był to jego najgorszy występ


http://www.baseball-reference.com/blog/archives/10540

Pierwszy występ na liście Dusty Baker'a - kończący mecz GIDP , który ten mógł wyrównać stan meczu [na samym dole na stronie]
http://www.baseball-reference.com/boxes/...paign=ShareTool

Shane Halter - to samo co wyżej [GIDP przy stanie 1-2 i zajętych dwóch bazach]
http://www.baseball-reference.com/boxes/...paign=ShareTool

Do góry
#4578366 - 03/04/2011 23:25 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Nie wypada Oakland dostac w domu dzisiaj sweep'a , wiec za drobne mozna na nich postawic z handi. Jako Starter Gio Gonzalez , który ma dość sproo siły i jest obiecującym zawodnikiem tej formacji.
To samo dziś Tampa , a kurs kuszący - 1.85. Starter Wade Davis - też młody zdolny , na przeciwnym biegunie - Z.Britton , o którym mało co słyszałem jak narazie.

Do góry
#4578397 - 03/04/2011 23:44 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ludwiczek]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Britton to największy talent Baltimore (na wiosnę ERA 1.35, a w zeszłym sezonie Minor League Pitcher of the Year), ale faktycznie dziwne będzie jeśli Tampa dostanie sweepa. Rays jednak zagrają bez Longorii, nie wiem w sumie, raczej odpuszczę.

Do góry
#4580959 - 05/04/2011 16:56 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Całkiem ciekawie wygląda tabela po pierwszej serii meczów, jak się spojrzy kto zajmuje ostatnie miejsca w dywizjach. Rays i Red Sox, Tigers i Twins, Angels, Marlins i Nationals, Brewers, Giants. Poza drużynami z NL East i częściowo Angels z AL West, pozostałe drużyny są przecież największymi faworytami do wygrania swoich dywizji laugh
Albo Kansas na pierwszym miejscu.
Niespodzianki w kwietniu rulez smile

Do góry
#4581389 - 05/04/2011 20:41 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
Ludwiczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/08/2007
Postów: 2004
Toronto też z 2 lata temu czy rok temu prowadzili w dywizji przed NYY w środku maja.
Skończyli z bilansem z 20 lub 30 meczy za Yankees.

Do góry
#4585703 - 07/04/2011 19:20 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ludwiczek]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Boston Red Sox 0 - 5

Love it smile

Bardzo rzadko gram takie kursy w MLB ale jak będą mieli 0-6 to będzie gruuuba przesada, zwłaszcza jeśli rzuca Lester, który jest ich najlepszym pitcherem.

Boston Red Sox @ 1.595

W razie czego "lather, rinse, repeat" wink

Do góry
#4587111 - 08/04/2011 02:55 Re: MLB - sezon 2011 [Re: Ghost]
lukboj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/05/2002
Postów: 4480
Skąd: Częstochowa
Boston Red Sox już 0-6 niestety!! choć szanse mieli w meczu z Indians ale ich nei wykorzystali i przegrali najniżej jak się da...

Do góry
#4587720 - 08/04/2011 15:01 Re: MLB - sezon 2011 [Re: lukboj]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371
Niezłe jaja. Lester swoje zrobił, ale ofensywa po raz kolejny wzięła wolne. Nie pamiętam sezonu kiedy taki murowany faworyt, wystartował tak tragicznie. Mimo że pisałem na początku tematu, że dziwi mnie taki huraoptymizm co do szans Red Sox, to jednak czegoś takiego to się nie spodziewałem shocked To ich najgorszy start od 1945 roku, wtedy skończyli z bilansem 71-83.

Najgorsze, że nie wiadomo czego się po nich dalej spodziewać. Dzisiaj grają z Jankesami a rzuca Lackey. Ups. Normalnie w tym meczu, przy takich pitcherach możnaby grać over 50, ale jak mi znowu Soxi zdobędą 0 punktów to nie będzie fajnie wink
No ale chyba jakiś jeden mecz to wygrają...

Tampa też 0-6 laugh Najlepsza dywizja okazuje się jak na razie najgorsza. C'mon boys, nawet Houston ma już zwycięstwo laugh

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, igea23, alfa, VVega, akagi, Sensei, wHiTe_StAr, ANZELMO, burbon, pacyfista), 3823 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582844 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07