Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#4673972 - 18/05/2011 22:12 Finlandia
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Finlandia - Kakkonen - Grupa B

17:30
BK-46 vs LOPA [1] 1.50 Bet365 (1.45 LB)

Polecane mi przez znajomego mieszkajacego co prawda w Szwecji, ale od lat typujacego nizsze ligi skandynawskie, takze mysle ze jest w temacie.
BK-46 z apetytami na awans, podobno maja kilku ciekawych grajkow.. po poprzednim sezonie wzmocnlii sie kilkoma mlodymi, ktorzy poki co niezle wkomponowali sie w druzyne..
LOPA slabiutko gra szczegolnie na wyjazdach przed rokiem w lidze 2-3-8 bramki: 12:28
rok temu BK wygrali u siebie z LOPA 6:0 !
Jak to w nizszych ligach.. wlasne boisku to spory atut
Azja spadki, polecam do dubla smile

Do góry
Bonus: Unibet
#4701350 - 30/05/2011 21:53 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
luki3232 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2011
Postów: 9830
#13
5W/5L/2Z +130
29.05.2011 17:00
Haka - Rovaniemi PS
Typ: 2
kurs: 3,4
Piłka nożna, Finlandia

Początek ligi i może dlatego takie wysokie kursy są wystawione
w drużynie gospodarzy zabraknie:
Markus Koljander bramkarz(5/0),
Josef Chavez obrońca(3/0),
Timi Laht pomocnik(6/0),
Shane Robinson pomocnik(6/2),
Obi Metzger napastnik(5/1).
Drużyna gości w pełnym składzie

Do góry
#4704152 - 01/06/2011 17:22 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
luki3232 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2011
Postów: 9830
#1
W/L/Z
01.06.2011 17:30
PK-35 - JIPPO
Typ: 1 (-1,25AH)
kurs: 1.78
Piłka nożna, Finlandia

W drużynie gości panuje wirus żołądkowy zwrócili się nawet z prośba do federacji o przełożenie meczu jednak oni im odmówili
Ekipa gospodarzy w pełnym składzie

Do góry
#4705801 - 02/06/2011 20:26 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Typ konkursowy.

HIFK Helsinki - PoPa

Moją uwagę przyciągnęło dzisiejsze spotkanie w fińskiej Ykkonen.
Jeszcze większe zainteresowanie tym spotkaniem sprawił kurs wystawiony przez bukmacherów na drużynę gospodarzy. Nie mogę przejść obok tego obojętnie, 2,40 na HIFK? Biorę z pocałowaniem w rękę, ale od początku.
Gospodarze po czterech spotkaniach zajmują 9 lokatę - będąc tuż nad kreską [liga liczy 13 zespołów - 4 spadają, ale HIFK ma jeden mecz mniej od pozostałych drużyn rozegrany], bilans to 2-0-2 i czas najwyższy by w pierwszej rubryce dopisać kolejne zwycięstwo, tym bardziej, że zespół przyjezdnych jest bardzo rozbity, na 5 rozegranych spotkań - 5 razy przegrał i to w bardzo kiepskim stylu:

KPV - PoPa 1:0
PoPa - Hemeenlinna 2:3
PoPa - Oulu 0:2
PK-35 - PoPa 3:0
PoPa - Lahti 1:4

Pierwsze dwie kolejki były przegrane po walce, ale ostatnie trzy spotkania zupełnie oddane.
Dodatkowo drużynę dzisiejszych gości nie omijają problemy zdrowotne i w dzisiejszym meczu zabraknie kilku podstawowych graczy:

Aijiala (defender 3 / 0), Viljanen (defender 3 / 1), Vuorinen (defender 4 / 0), Koivunen (midfielder 0 / 0), Akbar (striker 1 / 0).

Sami widzicie, że nie jest wesoło.

Gospodarze w zasadzie w najsilniejszym składzie - zabraknie tylko Wilsona (goalkeeper 2 / 0), Markkanena (striker 3 / 0), ale na tle PoPy jest to kropla w morzu.

Typ: 1
Kurs: 2,45

Typ konkursowy: 1/1
Kurs: 3,50

Do góry
#4712200 - 06/06/2011 20:26 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
HIFK 3-1 piwo

Jippo - PoPa

Znów moją uwagę przyciągnął mecz Porin Palloilijat czyli PoPy, i znów kursy świetne na ich rywali. Do dnia dzisiejszego nie wiem czym sugerują się bukmacherzy wystawiając takie kursy przeciwko tej drużynie - która nic w tym sezonie nie gra i od wszystkich [można zobaczyć post wyżej] zbiera srogie lanie. Fakt, faktem, że może w końcu się przebudzą ale patrzeć na obecną formę i zawirowania w składzie, dlaczego nie brać kursów w granicach 2,35 na ich rywali.
Joensuun Iloiset Peli-Pojat czyli ''Jippo'' to dość słaba drużyna która przeważnie punkty zdobywa przed własną publicznością, tak było chociażby w zeszłym sezonie.
W tym sezonie zespół ten rozegrał 6 spotkań - 4 zremisował i 2 przegrał, grał tylko jedno spotkanie przed własną publicznością, dlatego ten bilans jest taki jaki jest. Dzisiaj Jippo powraca na swój teren i czas najwyższy zdobyć pierwsze 3 punkty w tym sezonie a szansa jest doskonała.
W porównaniu z poprzednim meczem PoPy do składu wraca obrońca Vuorinen, natomiast nie zagrają Petri Viljanen, Kari-Pekka Koivunen, Jussi Äijälä, Antti-Pekka Pihlainen oraz Aleksander Akbar. I to znów są niepokojące sygnały z obozu gości.
Pomimo, że zespół Jippo ma dość młodą kadrę [tam nacisk kładzie się głównie na młodzież] znów zgram przeciwko dzisiejszym gościom tego meczu.

Typ: 1
Kurs: 2,35

Typ konkursowy: 1/1
Kurs: 3,75

Do góry
#4717552 - 09/06/2011 19:47 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
Tekken Offline
addict

Meldunek: 05/02/2009
Postów: 627
3.A

(09.06)MPS Helsinki - Futura

Dzisiaj zagram i sugeruję zagrać pod spory spadek kursu - wszystko podeprzemy statystyką.

MPS u siebie nie zachwyca, 1-0-2 z 2:7 goals ratio.
MPS strasznie bił się ostatnio z Kuusysi lecz przegrał 3:5.

Futura daje powoli jakieś znaki życia, 0:0 z czwartym w tabeli Mikkeli które wcześniej wbiło 5 bramek dla Sudetu.

Futura zremisowała ostatnie dwa wyjazdy, 0:0 z Mikkeli i 1:1 z LPS.

Pojęcia wielkiego o tej lidze nie mam, jednak mamy delikatne "momentum" na gości, spadki AH -0.25 z 2.12 na 1.66, kurs otwarcia w naziemnych 3.8, dziś rano 2.25 a 2.1 obecnie.

Typy: 2, X2

Do góry
#4717617 - 09/06/2011 20:12 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
RoPS Rovaniemi - TPS Turku

Znów udajemy się do Finlandii ale tym razem do najwyższej klasy rozgrywkowej - Veikkausliiga.
Dzisiaj grają dwa zespoły które moim zdaniem dzieli przepaść jeśli chodzi o grę w piłkę nożną.
Zespół gospodarzy jest beniaminkiem ligi który ma postawiony jasny cel na ten sezon - utrzymać się w lidze. Początek (minęło 7 kolejek) nie jest tragiczny w wykonaniu beniaminka, aczkolwiek mógłby być lepszy - bilans - 2-1-4, przy jednym zwycięstwie u siebie i dwóch porażkach.
Natomiast zupełnie inna sytuacja w zespole gości. Klub ma w tym sezonie walczyć o najwyższe cele, podobnie jak w zeszłym sezonie gdzie gracze z Turku zajęli 3 miejsce i walczyć będą w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. TPS obecnie jest na 4 miejscu z czteropunktową stratą do lidera z tego samego miasta - Interu. Bilans - 4-0-3. TPS słabo zaczęło rozgrywki ale ostatnie kolejki pokazują, że zespół wrócić na zwycięski szlak.

Ostatnio na tym stadionie oba zespoły spotkały się w 2009 roku i lepsze było TPS wygrywając 4:1.

Będę bardzo zdziwiony jak dzisiaj 3 punkty nie pojadą do Turku.

Typ: 2
Kurs: 1,83

Typ konkursowy: 2/2
Kurs: 3,20

Do góry
#4737903 - 19/06/2011 12:23 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
columba Offline
stranger

Meldunek: 17/06/2011
Postów: 18
Skąd: Polska/Finlandia
Witam.
Dzisiaj kilka spotkań w lidze Fińskiej. Na pewno ciekawie zapowiada się cała kolejka tak w pierwszej jak i w drugiej lidze. Nie sposób ogarnąć wszystkiego.

KuPS – TPS Turku
Ostatnie spotkanie KuPS rozegrał z Valkeakoski gdzie przegrał 1-0. Grali słabo praktycznie w każdej formacji. Począwszy od linii ataku, a skończywszy na bardzo słabej dyspozycji obrońców, ale to można jeszcze tłumaczyć nieobecnością w składzie dwóch podstawowych obrońców Holopainen’a i Nissinen’a. Nie mniej jednak gra zespołu jak napisałem wyglądała dość mizernie.
TPS Turku natomiast dość niespodziewanie wygrało derbowy pojedynek z mocna drużyną Interu, grając w pierwszej połowie naprawdę ciekawą piłkę nożną.
Dzisiaj gospodarze chcieli by pewnie w spotkaniu z TPS jakoś podreperować swoje konto punktowe, ale będzie to bardzo trudne.
Drużyna ma problemy ze strzelaniem bramek ogólnie , a dzisiaj będzie z tym jeszcze gorzej gdyż z powodu zawieszenia za kartki nie zagra kreator wszelkich poczynań w środku pola Udah, a kontuzję leczy drugi z pomocników Ollo. Dodatkowo w obronie zabraknie Holopainen’a, który wrócił do macierzystego klubu, a co może najważniejsze w środę kontuzji doznał bramkarz KuPS Vilmunen.
TPS natomiast na pewno po zwycięstwie z Interem nabierze jeszcze większej pewności siebie. Drużyna i tak gra przyzwoicie. Ostatnie pięć meczy to jedynie strata punktów w wyjazdowym meczu z RoPS. Później to same zwycięstwa. Podstawową siłą zespołu są dwaj zawodnicy, Kuqi i Aaritalo potrafiący zrobić przewagę w środku pola.
Ogólnie przyjezdna drużyna jest zespołem lepszym prawie w każdym elemencie. Kuopio swoje punkty zgromadzone dotychczas zdobywało w potyczkach z zespołami z dolnych rejonów tabeli. W konfrontacji z silnymi już było gorzej. Dzisiaj jeszcze ta nie obecność pomocników, szczególnie Udaha.
Większe możliwości w kreowaniu gry, mocniejszy skład i ogólnie lepsza kondycja zespołu z Turku karzą mi właśnie w tej ekipie upatrywać zwycięzcę tego spotkania, a że kurs na AH+0 jest dość zachęcający to...
typ: TPS Turku (AH +0) @ 1.90 bet 365

Jaro - MYPA
Jaro posiada bardzo młodą drużynę, która właściwie musi uczyć się w boju, ponieważ częstotliwość meczy jest ogromna. Ostatnio doznali porażki 1-4 z Honka i tak naprawdę w tamtym meczu nie mieli nic do powiedzenia. Ogólnie drużyna ma problemy z kreowaniem sytuacji bramkowych. Nie wiem naprawdę jak się zachowają młodzi zawodnicy w spotkaniu o tak wysoką stawkę tym bardzie mając w pamięci ostatnią porażkę 3-1 w pucharze Finlandii właśnie z zespołem MYPA.
MYPA wprawdzie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ale ich gra nie wygląda aż tak tragicznie. Choć z drugiej strony trudno też szukać jakiś wielkich pozytywów w grze. No może poza tym, ze nawet w meczach z o wiele silniejszymi ekipami od Jaro podejmują walkę i potrafią utrzymywać długo czyste konto bramkowe, A ostatnie zwycięstwo z Vassa na pewno wpłynie pozytywnie na ich podejście do gry.
Tak jak napisałem ten mecz będzie bardzo ważny dla obu zespołów w walce o utrzymanie, bo właśnie to są cele obu drużyn.
Tak sobie próbuję wyobrazić jak może wyglądać to spotkanie i pierwsze co do głowy mi przychodzi to bardzo nerwowy mecz, a tam gdzie nerwy nie ma dobrego widowiska. Cóż szczerze powiedziawszy to skłaniał bym się tutaj do wygranej gości, ale jeszcze bardziej pasuje mi w tym spotkaniu to, ze padnie mało bramek. Może nawet nie padnie żadna?
typ: under 2,5 @ 1.95 expekt 4/10
typ: MYPA @ 3.30 Bwin 2/10

JIPPO – Lahti
JIPPO ma problemy ze zdobywaniem bramek. W dotychczasowych meczach strzeliło zaledwie siedem goli. Ma to się podobno niedługo zmienić. W tym tygodniu kupiono nowego napastnika Nguekam’a, ale nie mam pojęcia czy to coś zmieni w poczynaniach ofensywnych.
Lahti to jeden z pretendentów do awansu.
W lidze doznali jednej porażki w spotkaniu z liderującym Oulu. Ostatnio dość przekonującą pokonali 4-0 Hameenlinn’e. Ich gra jest oparta o szybkich skrzydłowych, którzy co rusz dostarczają piłkę w okolice pola karnego, a że w ataku mają dobrych zawodników takich jak na przykład Turunen to zazwyczaj z tej mąki jest jakiś chleb. Dodając do tego bardzo mocną linię pomocy z Toni Huuhka’nem, i Jaakko Rantanen’em mogę z całym przekonaniem powiedzieć, ze to mocny zespól.
Dzisiaj zabraknie w kadrze Kose, Eerola, Hertz’a ale ma ich kto zastąpić.
Faworytem jest w tym spotkaniu zespól przyjezdnych posiadający mocniejszą drużynę, a przede wszystkim bardzo skuteczną linię obrony, która przy grających wolną piłkę przeciwnikach nie powinna mieć większych problemów z rozbijaniem ataków. Bardzo mocna linia pomocy też powinna górować nad rywalami w tym spotkaniu.
Nie pozostaje nic innego ja jedynie postawić na zwycięstwo przyjezdnych.
typ: Lahti @ 1.65 expekt 7/10


To tyle ma początek moich przemyśleń dotyczących ligi Fińskiej. Oczywiście dzisiaj grają też niższe ligi w Finlandii, ale w tym wypadku trzeba wsiąść pod uwagę, ze wiele zespołów z ligi Kakkonen to tak naprawdę zespoły juniorskie.
Tak jak na przykład dzisiejszy "faworyt" Jazz Pori, który z drużyną występująca w kiedyś w pierwszej lidze, a rozwiązaną w 2005 r ma tyle związku co nic.
Pełna nazwa tej drużyny to Jazz Pori Juniorit i koncentruje się wyłącznie na piłce młodzieżowej, co nie przeszkadza, ze w dzisiejszym spotkaniu z kolejnym klubem juniorskim TiPS (Tikkurilan Palloseura) powinien spotkanie wygrać.

Powodzenia

Do góry
#4738059 - 19/06/2011 16:21 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Jippo - Lahti

Bardzo dużo na temat tego meczu napisał już kolega wyżej, na pewno podpisuj pod typem na Lahti, ale od początku...
Będę bardzo zdziwiony jak Jippo się utrzyma w lidze, grają piłkę bardzo defensywną przez co strzelają bardzo mało bramek, bilans 0-5-3 mówi sam o sobie. U siebie 0-1-1 gdzie przegrali równie słabą PoPą.
Lahti - jeden z faworytów do awansu, ale walka na pewno będzie bardzo trudna bo awansuje tylko jedna drużyna, Lahti 3 miejsce, jeden punkt straty do lidera z Oulu, ale jeden mecz więcej do rozegrania, także dzisiejszy mecz jest arcyważny.
Forma bardzo dobra - po przegranej z Oulu na wyjeździe przyszły trzy zwycięstwa w dobrym stylu...

PoPa - Lahti 1:4
Lahti - Kemi 3:1
Lahti - Heemenllina 4:0

Uważam, że pewne trzy punkty dzisiaj powędrują do Lahti.

Typ: 2
Kurs: 1,60

Do góry
#4739209 - 20/06/2011 00:56 Re: Finlandia [Re: columba]
columba Offline
stranger

Meldunek: 17/06/2011
Postów: 18
Skąd: Polska/Finlandia
Wielkie rozczarowanie w Lahti puke . Kto by się mógł tego spodziewać?
Oczywiście remis jeszcze sobie mogę wyobrazić choć z trudem, to jednak to, ze Lathi nie strzeliło bramki to już prawie jest niewytłumaczalne shocked .
Dobrze przynajmniej że młodzieżowa piłka w Finlandii jest bardziej przewidywalna i Jazz Pori Juniorit pokonał dość pewnie przeciwników aplauz .
TPS pokazał, ze jednak trochę im brakuje do "wielkości" remisując ze średniakiem, a Jaro potwierdziło, ze jest jednym z mocniejszych kandydatów do spadku. zle
I właściwie powinienem się cieszyć z wygranej MYPA, bo trochę mi podniosła reputacje i zwróciła choć w części poniesione wydatki ale zmartwili mnie strzelając aż pięć bramek. crazy
A było tak cudownie ... do 87minuty, potem się rozstrzelali nie wiadomo po co i na co? hmm
Ogólnie dzień na małym minusie w Finlandii, ale nic to jutro jest kolejna zabawa... piwo

PS. Jak kogos moje myślenie wprowadziło w błąd. Przepraszam

Do góry
#4739906 - 20/06/2011 14:14 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
columba Offline
stranger

Meldunek: 17/06/2011
Postów: 18
Skąd: Polska/Finlandia
Inter Turku - JJK Jyvaskyla
STATYSTYKI
Ktoś patrząc na tabelę może sobie pomyśleć, ze to mecz na szczycie, a prawda jest taka, ze te dwie drużyny dzieli przepaść w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. JJP awansował dwa sezony temu do ligi i tych dwóch sezonach ligowych zawsze zajmował 13 miejsce walcząc o utrzymanie w barażach. Teraz po 10-ciu kolejkach zajmuje trzecie miejsce i ma zgromadzonych 22 pkt !!!
Po prostu NIEDOWIARY !!! Początek tego sezonu to po prostu przerost treści nad ambicjami, bo ta drużyna za główny cel ma utrzymać się w lidze w miarę spokojnie. Bez nerwówki z poprzedniego sezonu.
Jak tak bliżej przyglądniemy się tym zdobyczą punktowym to trochę można już zmienić zdanie o „potędze” tej drużyny. Wygrali wszystkie mecze na własnym stadionie bramki 15-3, i zdobyli jeszcze dwa boiska rywali.
Ale z kim ze oni grali do tej pory?
U siebie: MYPA, Vassa, Haka, KuPS, Mariehamn czyli właściwie drużyny z którymi średniak ligi na własnym stadionie powinien zdobywać punkty.
Nic w tym dziwnego .
I nawet chwalona gra sprowadzonego środkowego obrońcy Gruborovics nie spowodowała jakieś totalnej metamorfozy.
Śmiem twierdzić, ze przyczyną tak wysokiej pozycji do tej pory drużyny JJK Jyvaskyla był sprzyjający , bardzo sprzyjający terminarz meczy.
Tak naprawdę ta drużyna to środek tabeli i drużyna która będzie walczyć o byt do końca.
Nic więcej, a prawdziwa wartość drużyny wyszła w meczu z HJK, który przegrali 6-2.
Inter Turku przegrał derby z TPS choć przegrać ich nie powinien.
Już na początku jakoś przysnęli i szybko było 2-0 dla „umownych gospodarzy” (obie drużyna z Turku grają na tym samym sadionie). Potem już istniała na boisku jedynie drużyna Interu starająca się odrobić starty.
Najlepszym dowodem na to kto rządził na boisku jest stosunek strzałów na bramkę Inter 12 - TPS 4. Posiadanie piłki odpowiednio 60-40%. Po przednie spotkanie po prostu nie wyszło gospodarzą i już.
Czasem się tak zdarza, ale w dalszym ciągu ekipa ta jest drugą siłą w Finlandii i jedyna alternatywą dla HJK w walce o mistrzostwo, a moim skromnym zdaniem to Inter posiada w środku pola najlepszego gracza w Veikkausliiga w osobie Furuholma , który swoim zachowaniem i inteligencją gry przewyższa każdego innego zawodnika ligi, kreując dodatkowo mnóstwo sytuacji dla napastników, którzy też ułomkami nie są.
Trochę się rozpisałem, przepraszam.
Jutro z moich informacji wynika, ze w drużynie gospodarzy zabraknie kontuzjowanych: Kalle Parviainena, Daniela Osinachi , a niepewny występu jest Tero Mäntylä.
Natomiast wraca do składu świetny Mika Ojala.
Jeżeli chodzi o gości to na tą chwilę nie posiadam, żadnych informacji o osłabieniach, ale nawet jeżeli zagrali by w optymalnym ustawieniu to siła i moc jest przy drużynie Inter Turku w której upatruję jutro zwycięscy tej potyczki.

Mój typ : Inter @ 1.79 (pinnacle) 8/10

Powodzenia. w razie pytań gg 36360630

Do góry
#4739961 - 20/06/2011 15:19 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
katowiczanin Offline
La Pulga

Meldunek: 29/01/2005
Postów: 24306
Skąd: Katowice/Barcelona
Typ konkursowy

20.06.2011 20:00
FC Inter - JJK Połowa/Pełny czas
Typ: [1/1]
Kurs: 2.60

Gospodarze na własnym stadionie bez porażki(4-1-0) forma JJK na wyjazdach ciekawa(2-2-1) strzelają dużo bramek ale jak przyszedł mecz z HJK dostali lanie 6-2(pierwsza połowa 3-0). Wydaje mi się żę Inter będzie bardzo skoncentrowany na tym spotkaniu jeśli wygrają przeskoczą drużynę JJK i będą tracić do lidera HJK tylko jeden punkt. W ostatniej kolejce Inter przegrał na wyjeździe z czwartą ekipą finlandzkiej Veikkausliiga Turku PS (2-1) po porażce czas na zwycięstwo a ekipa gospodarzy pokazywała już w tym sezonie że na własnym stadionie potrafią wygrywać. Jeszcze jedno ciekawe H2H Gospodarze dwukrotnie grali u siebie z JJK i dwukrotnie sprawdził się scenariusz mojego typu w tej kolejce w 2010 Inter do przerwy 3-0 wygrywając mecz 3-2 a w 1999 do przerwy 1-0 cały mecz 3-0.

Do góry
#4739963 - 20/06/2011 15:20 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
katowiczanin Offline
La Pulga

Meldunek: 29/01/2005
Postów: 24306
Skąd: Katowice/Barcelona
godzina 17-30 smile

Do góry
#4740157 - 20/06/2011 17:14 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
columba Offline
stranger

Meldunek: 17/06/2011
Postów: 18
Skąd: Polska/Finlandia

Djugarden - Syrianska
godz: 19.00 20/06/2011

STATYSTYKI :

Było kwestią tylko czasu kiedy wyczerpie się cierpliwość działaczy i fanów Djugarden.
Po bardzo słabym początku sezonu zmieniono trenera i od razu przyniosło to rezultat w postaci lepszej gry. Nikt tylko się nie spodziewał, ze ta zmiana wprowadzi taki optymizm, ze wygrają 4-0 z Geteborgiem.
Nie mniej jednak pod wodzą nowego trenera M. Pehrssona drużyna już wygląda znacznie lepiej.
Wrócili do kadry skonfliktowani z poprzednim szkoleniowcem M. Jonsson i J Orremo..
Syrianska to beniaminek. Drużyna oparta prawie w całości na obcokrajowcach. Nie zbyt lubiana w Szwecji. Swoje zdobycze punktowe gromadzi przeważnie na własnym boisku. Na wyjazdach już wygląda to gorzej.
Dzisiaj jeszcze dodatkowo kilka nieobecności znaczących zawodników dla drużyny.
Szczególnie może być odczuwalny brak doświadczonego obrońcy Sleymana oraz środkowego defensywnego pomocnika Arnenga.
Dodatkowo zabraknie drugiego pomocnika Barsoma i kolejnego z pomocników R. Massi.
Ten mecz został przeniesiony na stadion narodowy Rasunda. Mam nadzieję, ze spowoduje to zwiększenie frekwencji i przyciągnie wątpiących kibiców na mecz, tym bardziej po tak okazałym ostatnim wyjazdowym zwycięstwie.
Własny stadion, zmiana trenera, powiew optymizmu, ale również i osłabienia u rywali to chyba wystarczające powody do postawienia na gospodarzy.
Mój typ : Djugarden @ 1.90 pinnacle 6/10

Do góry
#4742369 - 21/06/2011 16:26 Re: Finlandia [Re: columba]
columba Offline
stranger

Meldunek: 17/06/2011
Postów: 18
Skąd: Polska/Finlandia
Originally Posted By: columba
Inter Turku - JJK Jyvaskyla
STATYSTYKI
Ktoś patrząc na tabelę może sobie pomyśleć, ze to mecz na szczycie, a prawda jest taka, ze te dwie drużyny dzieli przepaść w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. JJP awansował dwa sezony temu do ligi i tych dwóch sezonach ligowych zawsze zajmował 13 miejsce walcząc o utrzymanie w barażach. Teraz po 10-ciu kolejkach zajmuje trzecie miejsce i ma zgromadzonych 22 pkt !!!
Po prostu NIEDOWIARY !!! Początek tego sezonu to po prostu przerost treści nad ambicjami, bo ta drużyna za główny cel ma utrzymać się w lidze w miarę spokojnie. Bez nerwówki z poprzedniego sezonu.
Jak tak bliżej przyglądniemy się tym zdobyczą punktowym to trochę można już zmienić zdanie o „potędze” tej drużyny. Wygrali wszystkie mecze na własnym stadionie bramki 15-3, i zdobyli jeszcze dwa boiska rywali.
Ale z kim ze oni grali do tej pory?
U siebie: MYPA, Vassa, Haka, KuPS, Mariehamn czyli właściwie drużyny z którymi średniak ligi na własnym stadionie powinien zdobywać punkty.
Nic w tym dziwnego .
I nawet chwalona gra sprowadzonego środkowego obrońcy Gruborovics nie spowodowała jakieś totalnej metamorfozy.
Śmiem twierdzić, ze przyczyną tak wysokiej pozycji do tej pory drużyny JJK Jyvaskyla był sprzyjający , bardzo sprzyjający terminarz meczy.
Tak naprawdę ta drużyna to środek tabeli i drużyna która będzie walczyć o byt do końca.
Nic więcej, a prawdziwa wartość drużyny wyszła w meczu z HJK, który przegrali 6-2.
Inter Turku przegrał derby z TPS choć przegrać ich nie powinien.
Już na początku jakoś przysnęli i szybko było 2-0 dla „umownych gospodarzy” (obie drużyna z Turku grają na tym samym sadionie). Potem już istniała na boisku jedynie drużyna Interu starająca się odrobić starty.
Najlepszym dowodem na to kto rządził na boisku jest stosunek strzałów na bramkę Inter 12 - TPS 4. Posiadanie piłki odpowiednio 60-40%. Po przednie spotkanie po prostu nie wyszło gospodarzą i już.
Czasem się tak zdarza, ale w dalszym ciągu ekipa ta jest drugą siłą w Finlandii i jedyna alternatywą dla HJK w walce o mistrzostwo, a moim skromnym zdaniem to Inter posiada w środku pola najlepszego gracza w Veikkausliiga w osobie Furuholma , który swoim zachowaniem i inteligencją gry przewyższa każdego innego zawodnika ligi, kreując dodatkowo mnóstwo sytuacji dla napastników, którzy też ułomkami nie są.
Trochę się rozpisałem, przepraszam.
Jutro z moich informacji wynika, ze w drużynie gospodarzy zabraknie kontuzjowanych: Kalle Parviainena, Daniela Osinachi , a niepewny występu jest Tero Mäntylä.
Natomiast wraca do składu świetny Mika Ojala.
Jeżeli chodzi o gości to na tą chwilę nie posiadam, żadnych informacji o osłabieniach, ale nawet jeżeli zagrali by w optymalnym ustawieniu to siła i moc jest przy drużynie Inter Turku w której upatruję jutro zwycięscy tej potyczki.

Mój typ : Inter @ 1.79 (pinnacle) 8/10 2-0 hura piwo

Powodzenia.

Do góry
#4746974 - 23/06/2011 15:29 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
katowiczanin Offline
La Pulga

Meldunek: 29/01/2005
Postów: 24306
Skąd: Katowice/Barcelona
TYP KONKURSOWY

23.06.2011 17:30
JJK vs FC Honka Połowa/Pełny czas
Typ: [1/1]
Kurs: 4.00

Gospodarze w tym sezonie sezonie spisują się bardzo dobrze plasują się na 3 miejscu(7W-2D-2L Bramki 19-15) ale przede wszystkim na własnym boisku ich forma jest godna uwagi(5W-0D-0L Bramki 11-3). Goście natomiast grają w kratkę zajmują 6 miejsce(4W-3D-4L Bramki 12-13) forma wyjazdowa(2W-2D-2L Bramki 6-8) JJK przegrało tylko dwa spotkania z liderem HJK i wiceliderem Interem Turku(w poprzedniej kolejce 2-0), na pierwszy rzut oka widać ze gospodarze na własnym boisku strzelają dużo bramek a mało ich tracą, Honka na wyjazdach odnotowała dwa zwycięstwa z niżej notowanymi zespołami z Mypą i KuPs. Gospodarze po ostatniej porażce będą chcieli odbudować swoje morale w przypadku zwycięstwa będą tracić do lidera z Helsinek cztery punkty. Bezpiecznym typem w tym spotkaniu jest zwycięstwo gospodarzy 2.40, ja natomiast zdecydowałem się na opcje wygraną gospodarzy do przerwy i wygranie całego spotkania Vamos JJK boks

Do góry
#4747068 - 23/06/2011 16:59 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
Rivaldinho Offline
+

Meldunek: 29/04/2004
Postów: 19495
Skąd: 比得哥ߠ...
Rzeczywiscie fajny kurs patrzac na to jak sie prezentuja obie ekipy w tym sezonie.. ale jakos mam zle przeczucia.. nie wiedziec czemu.. Honka przed rokiem 4 lokata na koniec sezonu.. grali w kwalach p. UEFA gdzie odpadli po dwumeczu z Bangor City.
30 czerwca czeka ich mecz z JK Nõmme Kalj w ramach 1 rundy kwalifikacyjnej do p. UEFA
Przed rokiem JJK bronilo sie przed spadkiem.. ostatecznie grali baraze. (przed rokiem u siebie 1-2-10)
Z tego co sie zorientowalem jakos specjalnie mocno skladow obie druzyny nie zmienily..
h2h na korzysc Honki 6-1-1 15:8
Chcialem sprobowac tu 1, ale jakos tego nie czuje jednak.. mimo wszystko powodzonka

Do góry
#4802181 - 21/07/2011 03:48 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
columba Offline
stranger

Meldunek: 17/06/2011
Postów: 18
Skąd: Polska/Finlandia
Witam po przerwie. Jutro kilka meczy w lidze Fińskiej. Ja sobie na warsztat wiozłem spotkanie

Espoo - Lathi

Na pierwszy rzut oka zwycięzcą powinien zostać zespól przyjezdnych. Już miałem zapytanie czy handicap na to spotkanie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Mnie wystarczy normalny zakład na zwycięstwo gości, bo Espoo mimo, ze jest bardzo niziutko to jednak nie jest taka słabą drużyną jaką by wyglądało.
Ostatnio dużo nowego i pozytywnego dzieje się w klubie. Jest nowy trener, przybyło trochę nowych zawodników i od razu widać to po wynikach zespołu, który w ostatnich piciu meczach zgromadził siedem punktów czyli prawie wszystkie które zdobył w lidze, a gram i co najważniejsze wygrał 2-1 z liderem ligi PK-35 Vanta czy kolejkę później z zawsze groźną na swoim boisku Hameenlinną. Ta, ze jak widzicie jest znaczący progres.

Lahti natomiast ostatnio trochę zawiodło, remisując z OPS Oulu, ale z tą drużyną jest bardzo ciężko grać zespołom z czuba tabeli zawsze. To taki dziwaczny zespól, który „bogatym odbiera, biednym daruje” Co jeszcze mogę napisać o Lahti? Tak jak już wielokrotnie wcześniejszych typach, ze to jeden z dwóch głównych kandydatów do awansu, a skoro tak jest to w meczach z takimi drużynami jak Espoo punktów tracić nie może, tym bardziej, ze jutro będzie okazja przynajmniej zrównać się punktami z Vantą, która gra dość ciężkie spotkanie z KooTeePee, gdzie różnie może być.
Podsumowując, faworytem do zwycięstwa jest w dalszym ciągu Lahti, ale ta wygrana jutro nie będzie spacerkiem. Będą się bardzo musieli napracować, zęby zdobyć trzy punkty i dlatego daruję sobie jakieś handi na to spotkanie, a tym dla których kurs jest za niski to proponuję bardzo prawdopodobny over 2,5 bramki.
TYP> Lahti @ 1.44 (sportinbet) 7/10

Powodzenia w typowaniu...

Do góry
#4845405 - 12/08/2011 19:33 Re: Finlandia [Re: Rivaldinho]
dam1305 Offline
enthusiast

Meldunek: 06/08/2011
Postów: 211
Skąd: Chorzów
Ja sobie zagram dzis cos takiego:
Zakład Straight
 
Wybór 1: Finlandia - Veikkausliiga, Piłka nożna
TPS Turku 12-Sierpień-2011 8:29 AM PST
Handicap -1 and -1.5 dla Mecz   1.862
Stawka 4/10
 

Do góry
#4846866 - 13/08/2011 12:49 Re: Finlandia [Re: dam1305]
dam1305 Offline
enthusiast

Meldunek: 06/08/2011
Postów: 211
Skąd: Chorzów
Originally Posted By: dam1305
Ja sobie zagram dzis cos takiego:
Zakład Straight
 
Wybór 1: Finlandia - Veikkausliiga, Piłka nożna
TPS Turku 12-Sierpień-2011 8:29 AM PST
Handicap -1 and -1.5 dla Mecz   1.862
Stawka 4/10
 

2-1 niestety pól stawki się wróciło a pól przegralo

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (alfa), 3263 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45042 Tematów
5579823 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49