Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#472651 - 27/12/2005 11:28 Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Witam !

Najwyższy czas na konkretną dyskusję - dzięki Goget'owi mamy sponsowra konkursu - został nim Bet24.com co uczyni nasz konkurs atrakcyjniejszym - mamy kilka spraw do omówienia - kilka jest jasnych tylko dla przypomnienia :


- 250 Euro (czyli prawie 1000 zł - równowartość wpisowego 20 uczestników) do podziału , które po zakończeniu konkursu zostanie wysłane na konta graczy w Bet24.com i po 3-krotnym obróceniu będą mogły zostać wypłacone
- Konkurs przejmuje nazwę "Konkurs Tenisowy - Bet24.com - mecz.pl "
- w każdym temacie tygodniowym w pierwszym poście będzie informacja kto jest sponsorem konkursu + baner reklamowy wielkości ok. 500 x 100 pixeli (wzór banera otrzymam jutro)


czyli wiemy co i ile oferuje Bet24.com - najważniejsze jest to, że przy typowaniu możemy korzystać z ofert innych buków jednak chciałbym, aby w miarę często podawać typy od sponsora, bo współpraca do czegoś zobowiązuje, a jeśli sponsor będzie zadowolony to ... można będzie kontynuować współpracę itp.

Pozostajemy przy wpisowym 50 zł co zwiększy pulę na dodatkowe miejsca [w zależności od ilości osób biorących udział w konkursie do np. miejsc 1-5 oraz bilans 10-0 tygodniowy oraz UD

Zaraz wkleję regulamin oraz propozycje do przedyskutowania i to co zostało już ustalone - cytuję to co goget zsumował:

Zmiany, co do których nie było sprzeciwu,albo zdecydowana większość była za :
1. Usuwamy Expekt i Unibet dodajemy Bet365 i Millenium (i bet24 oczywiście)
2. Zostajemy przy obecnym wpisowym i nie zamykamy konkursu
3. Nie wprowadzamy superpewniaka
4. Krecze traktujemy tak jak buk (czyli tak jak do tej pory)
5. Jednoznacznie określamy co można grać - standardowe typy (1 lub 2), set betting, first set, handicap (I set i cały mecz), outrighty (w obrębie tygodnia), ilość setów
6. Typ podany po czasie traktować jako nietrafiony
7. Max 2 stopy w tygodniu (ta opcja była najbardziej popularna)
---
8. Konkurs rozpoczynamy w I tygodniu AO

Do dyskusji :
1. Max 2 typy na to samo spotkanie
2. Podnieść minimalny kurs dla naziemnych
3. Dodać dodatkowo do opcji wyboru co można grać i do dyskusji : under/over, czy będzie TB, at least one set


Zapraszam do dyskusji zainteresowane osoby spragnione tenisa po przerwie


Edited by Gregov (01/01/2006 18:38)

Do góry
#472652 - 27/12/2005 11:30 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Regulamin XIII Edycji Konkursu Tenisowego 'Bet24.com - mecz.pl'

1. Każdy z uczestników ma do dyspozycji 7 typów na tydzień. Podajemy wszystkie możliwe mecze tenisowe (single, deble, mixty). Po podaniu typu nie ma możliwości jego zamiany na inny typ.

2. Uczestnicy mogą grać tylko następujące opcje : standardowe typy (1 lub 2), set betting, first set, handicap (cały mecz i I set), outrighty (w obrębie tygodnia), ilość setów.

3.Na to samo spotkanie uczestnik może zagrać maksymalnie 2 różne opcje z powyższej listy (np. handicap i dokładny wynik).

4. Ranking będzie prowadzony na zasadzie: typ trafiony-typ nietrafiony. Do typów trafionych dodajemy punkty otrzymane za UD i dodatkowy punkt za bilans 7-0.

5. Jeżeli uczestnik poda mniej typów niż 7 - zostanie mu to zaliczone jako typ nietrafiony . Jeżeli poda więcej niż 7 - jako typ nieważny. Liczy się data wysłania pierwszych 7 typów.

6. Każda propozycja musi mieć kurs przynajmniej 1.45 ( nie mniejszy niż 1.45).

7. Korzystamy z oferty następujących bukmacherów : STS, Profesjonal, Millenium, Bet365, Gamebookers, Fonbet, Centerbet, Betandwin, 5dimes, Pinnacle.

8. Mecz typowany musi zostać podany przed jego rozpoczęciem oraz przed godziną wyznaczoną przez wybranego bukmachera. Jeżeli ktoś poda typ po czasie to zostanie mu on policzony jako typ nietrafiony.

9. Nie edytujemy postów w tym temacie ( za wyjątkiem postu z regulaminem). Każdy post edytowany będzie równoważny z typem nietrafionym. Jeżeli typ zawiera jakiś błąd (brak kursu, zły zawodnik, brak znaku stopu itp.) to uczestnik w ciągu 10 minut po wysłaniu typu powinien w kolejnym poście zacytować swój typ i poprawić błąd.

10. Mecz, który rozpoczyna się przed godziną 0.00 (niedziela/poniedziałek) ( i o tej godzinie) zaliczany jest do starego tygodnia a mecz który się rozpoczyna po 0.00 liczony jest do nowego tygodnia. Bierzemy jednak pod uwagę czas jaki obowiązuje na turniejach (niedzielne finały turniejów w USA podajemy do tygodnia poprzedniego). W przypadku niedzielnych spotkań trzeba więc spojrzeć na OOP danego turnieju i uwzględnić różnicę czasu.

11.Nagrodę (suma wpłat wszystkich osób + nagroda od sponsora) otrzyma osoba która wygra edycję, bądź też pula zostanie podzielona między 3 pierwsze osoby - zależy to od ilości osób grających. W zależności od ilości chętnych nagrody może otrzymać zwycięsca klasyfikacji UD oraz typer z bilansem tygodniowym 10-0.

12. Każdy uczestnik musi podać liczbę typów wymienionych w regulaminie. Jeżeli z jakiś przyczyn mecz podany się nie odbędzie nie ma takiej możliwości żeby przełożyć go na następny tydzień.

13. Dany typ nie może się powtórzyć więcej niż 3 razy przy typowaniu przez uczestników. Uczestnik, który podaje dany typ jako trzeci ma obowiązek postawienia obok tego typu znak : .Każdy z uczestników może "zastopować" typ maxymalnie 2 razy w tygodniu.

14. W przypadku równej ilości punktów trafionych na koniec konkursu o wyższej pozycji decyduje mniejsza liczba punktów nietrafionych, następnie lepszy bilans poszczególnych tygodni (7-0 ,6-1 itd.), a w dalszej kolejności lepszy bilans ostatniego tygodnia oraz wyższe kursy trafione w ostatnim tygodniu.

15. Wpisowe 50 zł. - termin wpłat do 16.01.2006

16. W przypadku tygodniowego bilansu 7-0 zostaje przyznany dodatkowy punkt (bonus) doliczany automatycznie od razu do całkowitego bilansu uczestnika.

17. W przypadku kreczu, któregoś z zawodników mecz traktujemy tak jak traktuje go bukmacher, z którego pochodził kurs na podane spotkanie.

18. Każdy z uczestników może w tygodniu podać jeden typ dodatkowy po kursie min. @2.3 (tzw. Underdog).
Typ ten nie może być powtórzony przez innego gracza !!!
Za trafienie Underdoga przyznajemy +2pkt. Za pudło -1 pkt.
Przy podanym typie trzeba zaznaczyć, że jest to Underdog.

19. Jeden z typów, np. #6 nie może być grany jako typ normalny , a równocześnie jako underdog ale w przeciwną stronę , przykładowo: mecz Vinci - Sucha ( kursy 1.45 - 2.3 ). Nie mozna zagrać jednoczesnie na 1 jako typ podstawowy i na 2 jako underdog. Poprostu zasada FAIR PLAY.


Edited by THOM (11/01/2006 19:56)

Do góry
#472653 - 27/12/2005 12:10 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Tak jak THOM już wspomniał te 3 punkty są jeszcze do dyskusji :

1. Maksymalnie 2 typy na to samo spotkanie grane przez jednego usera (czyli np. 1 set i handi)
2. Podnieść minimalny kurs dla naziemnych
3. Dodać dodatkowo do opcji wyboru co można grać i do dyskusji : under/over, czy będzie TB, at least one set


I dla mnie :

1. Jestem za.
Dlaczego : Trochę to karykaturalnie wygląda jak ktoś sprawę 7 typów załatwia dwoma spotkaniami. Przecież to oczywiste, że nikt nie gra w ten sposób w realu i nie stawia 4 czy 5 opcji przy tym samym spotkaniu. W Play-Off mecz.pl i innych konkursach również jest zapis, że można podać max 2 typy na to samo spotkanie. Jasne, że wiąże się takie granie z ryzykiem i łatwiej o bilans 0-7 ale jak konkurs ma być atrakcyjny to takie granie jest lekko bezsensu

2. Jestem za i ten kurs podnieść do @1,55.
Poprostu kurs @1,45 z Profa to nie kurs @1,45 tylko dużo niższy z racji podatku jeżeli gramy to spotkanie w singlu.

3. Myślę, że standardowe opcje, czyli : standardowe typy (1 lub 2), set betting, first set, handicap (I set i cały mecz), outrighty (w obrębie tygodnia), ilość setów
W zupełności wystarczą, gdyż to są najbardziej popularne opcje i ma je w ofercie więcej jak jeden buk przez co łatwiej porównać czy np. dany kurs nie jest odwrócony

Dobrze jakby reszta też zajęła jakieś stanowisko odnośnie tych 3 punktów zaznaczonych na niebiesko i już regulamin myślę, że będzie OK. Wystarczy napisać np. 1. Za, 2. Przeciwko 3. Za ... i wystarczy.
Powoli czas ruszać z zapisami jeżeli chcemy zacząć od I tygodnia AO bo 3 tygodnie na zapisy i wpłaty to wbrew pozorom nie tak znowu dużo czasu.

Do góry
#472654 - 27/12/2005 13:04 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
1 Za, ale dodatkowo żeby nie było podwójnych typów, np 2-0 i 1 set.

2. Również za

3. Jest mi to obojętne


Dodatkowo wydaje mi się że trzeba jednoznacznie określić w regulaminie co decyduje o kolejności, bilans czy liczba trafionych typów.

Jeżeli dalej to drugie to po co w ogóle podawać bilans?

Termin rozpoczęcia może być, choć ja bym zaczął tydzień wcześniej.

Co do typów z Bet24, można wprowadzić zapis, że jeżeli typ jest u nich w ofercie i spełnia wymogi konkursowe to w pierwszej kolejności należy podawać ich jako źródło.

Pozdrawiam i oczywiście zgłaszam sie do kolejnej edycji ,jeżeli w dalszym ciągu THOM będzie skarbnikiem to mam dane konta, rozumiem, że 50PLN zostaje.

Do góry
#472655 - 27/12/2005 13:45 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
dominix Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/08/2004
Postów: 2019
Skąd: wrocław
1. tak

2. nie

3. nie

4. bilans (podawanie bilansu jest dla Gregova by było mu łatwiej)

5. tak (chodzi o rozpoczecie)

6. nie


propozycja: podawanie typów w tygodniu (max 2 "stopy", koniecznie 2 własne typy, a reszta to podczepianie się pod innych)

Do góry
#472656 - 27/12/2005 13:52 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Coronach w poprzednim temacie wyjaśniłem, że obie tabele praktycznie niczym się nie różnią (małe przetasowania mogą być jeżeli będą większe różnice w punktach za dogi). Osobiście wolę obecną wersję, czyli branie pod uwagę trafionych typów, żeby dogi miały większy wpływ na końcową klasyfikacje.
Po co podawać bilans ? Po to żeby Gregov czy ktoś inny sporządzający tabelę, mógł porównać swoje obliczenia z bilansem podanym przez usera i upewnić się rozliczył typera dobrze. Typy nietrafione też mają wpływ, bo przy równej ilości typów trafionych o kolejności decyduje mniejsza liczba typów nietrafionych.

Co do Bet24.com myślałem o tym samym. Jeżeli ktoś szuka kursu na dane spotkanie to fajnie jakby najpierw zajrzał do Bet24.com i jeżeli tam nie będzie takiego kursu to może spokojnie podać kurs z innego buka. Zresztą umowa z tą firmą jest taka, że ich nazwa pojawia się w nazwie konkursu + baner w każdym temacie i to wszystko. Napewno nie będzie problemu z tym jak żaden kurs nie pojawi się od nich. Przy ew. negocjacjach przy okazji kolejnej edycji i tak głównie będzie się liczyć skuteczność reklamy Bet24.com poprzez nasz konkurs. Baner reklamowy będzie interaktywny i będzie zliczał ilość wejść na strone Bet24.com więc fajnie jakby każdy tam parę razy kliknął (szczególnie liczę na tych ze zmiennym IP ).

Wracając do sedna czekamy dalej na zajęcie stanowiska dotyczących tych kwestii :
1. Maksymalnie 2 typy na to samo spotkanie grane przez jednego usera (czyli np. 1 set i handi)
2. Podnieść minimalny kurs dla naziemnych
3. Dodać dodatkowo do opcji wyboru co można grać i do dyskusji : under/over, czy będzie TB, at least one set

Do góry
#472657 - 27/12/2005 14:23 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
kamil#15 Offline
veteran

Meldunek: 05/03/2005
Postów: 1349
Skąd: ...
1. TAK

2. NIE

3. NIE

Do góry
#472658 - 27/12/2005 14:34 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
1. tak
2. tak
3. nie wiem

JEstem też za tym aby za drugim tym samym typem był 'stop' a nie jak było do tej pory, że dopiero za trzecim. Myślę że w tym wypadku byłoby mniejsze zamieszanie ze stopowaniem zdarzenia.

Typy nietrafione nie mają większego znaczenia, wystarczy zajrzeć do poprzednich edycji i sprawdzić ile razy ktoś miał podobną ilośc typów nietrafionych.. niewiele. Szkoda że bilans nie wejdzie w życie, wg mnie wcale UD na tym nie straci, a konkurs z pewnością byłby bardziej wyrównany. Szkoda że 'User 2' nie wygra

Dalej sądzę, że powinniśmy skrócić z 7 typów do 5 jeśli ilość chętnych przekroczy 25 osób.


Schranzer

Do góry
#472659 - 27/12/2005 14:38 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
1. tak

2. zdecydowanie TAK (jak dla mnie moze byc 1.50, ale zdecydowanie jestem za 1.55)

3. nie

Do góry
#472660 - 27/12/2005 14:42 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Mała poprawka

wystarczy zajrzeć do poprzednich edycji i sprawdzić ile razy ktoś miał podobną ilośc typów trafionych.

Schranzer

Do góry
#472661 - 27/12/2005 15:34 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
moje zdanie juz przedstawialem ale w skrocie powtorze

1.Tak

2.Nie

3.Tak


Pozdrawiam

Do góry
#472662 - 27/12/2005 16:41 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
1. tak
2. jest mi obojetne , ale powiedzmy że głosuje na nie
3. nie

Do góry
#472663 - 27/12/2005 17:03 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Stich Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2003
Postów: 5640
Skąd: Gdańsk
1. tak
2. podobnie jak Gregov, raczej mi to obojetne, dostosuje sie do wiekszoci
3. tez mi obojetne, ale raczej bym juz nic nie dodawal.


Co do "stopowania" to naprawde by trzeba bylo poczekac na liczbe osob ktore sie zglosza.. jelsi by bylo duzo, to wtedy tak jak bylo, ale kazdy moze tylko raz zastopowac, taka moja opcja.

i dla mnie bardzo wazne, bilans czy trafione typy... od zawsze uwazalem, ze bilans, ale teraz naprawde nie wiem, jestem w kropce, jeszcze jak Goget napisal, ze duzo sie nie roznia, to w sumie mozna zostac tak jak bylo...

Do góry
#472664 - 27/12/2005 17:21 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Ja jednak jestem za bilansem, i moim zdaniem trafione typy dodatkowo faworyzują UD (nie dość że możesz podać dodatkowy typ, nie dość że za dwa punkty, to jeszcze jest sprzyjający sposób ustalania końcowej klasyfikacji), a w pewnym sensie zmuszają do podawania UD na siłę, musisz je podawać żeby się liczyć w klasyfikacji trafionych typów.

Tabela się nie różniła zbytnio w poprzedniej edycji bo większość podawała UD.

Ilu podawało z pełnym przekonaniem, a ilu z chęci pozostania w grze tego nie wie nikt.

Ja jestem zdecydowanie za "Userem 2" i z tego co widzę nie ja jeden. Także myślę że ta kwestia też powinna być ustalona.

Hipotetycznie po 10 tygodniach:
User 1 71-19 (+20 UD) +52
User 2 70-0 +70

Sorry ale jeżeli wygrywa User 1 to śmiech na sali

Jest demokracja, więc w tej kwestii również prosiłbym o wypowiedź.

Do góry
#472665 - 27/12/2005 18:03 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
coronach zdecydowanie cie popieram
nie bede sie rozpisywal nad uzasadnieniem, bo musialbym powtorzyc sie po tobie

Do góry
#472666 - 27/12/2005 18:08 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
a co do polemiki nad punktem nr 2 (czy podniesc minimalny kurs dla naziemnych) to wystarczy przejrzec ostatnia (na upartego dwie ostatnie) edycje, zobaczyc kto z jakiego buka bral typy (nie wszystkie, ale spora ilosc) i juz wiadomo jaka kto opinie na ten temat

Do góry
#472667 - 27/12/2005 20:17 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
1. Nie
2. Tak
3. Tak

Co do punktacji - absolutnie niech zostanie tak jak było dotychczas. Coronach nie popadajmy w skrajności(vide Twój przykład).

Do góry
#472668 - 27/12/2005 20:43 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Tak jak mówi Fro nie popadajmy w skrajności. Nikt samymi UD nie wygra konkursu.Zresztą moim zdaniem user I wpełni zasłużyłby na zwycięstwo gdyby miał +20 za dogi i tylko 19 nietrafionych na 70 spotkań. Zysk z jego typów też pewnie byłby większy a chyba oto tu chodzi. Poza tym typy UD mają dla mnie dużo większą wartość niż typy podstawowe, bo nie można ich xerować i trzeba poświęcić więcej czasu żeby wybrać to jedno spotkanie po kursie @2,3 i dodatkowo liczyć się z punktem minusowym w przypadku wtopy. Nie sądze, żeby ktokolwiek podawał typy UD na przymus. Moim zdaniem na końcowe zwycięstwo zasługują osoby wszechstronnie typujące czyli typujące dobrze UD i dobrze podstawowe, co nie zmienia faktu, że jak ktoś wybitnie wyróżni się tylko w jednej kategorii to i tak ma szanse wygrać. Obecna punktacja to umożliwia i ja jestem za tym, żeby nic nie zmieniać w tej kwestii . W kolejnej edycji i tak zapewne będzie tak, że obie tabele nie będą się różnić praktycznie niczym.

Do góry
#472669 - 27/12/2005 21:16 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Witam

1.Tak
2.Tu widzę mały problem, o którym nikt nie wspomniał. Jeśli chcemy traktować rozliczenie kursu tak jak traktuje to buk, to faktycznie należałoby odliczyc podatek. Ale wtedy powinniśmy podchodzić do wszystkich rozliczeń w ten sam sposób. Czyli jeśli u konkretnego buka nie można zagrać jakiegos meczu w singlu (np. polskie chale u naszych buków), to w konkursie również nie wolno tego zagrać (no bo nie da się tak zagrać w realu).
3. Jest mi to obojętne, byleby tylko zostało określone enumeratywnie co wolno grać.

pozd

Do góry
#472670 - 27/12/2005 21:23 Re: Bet24.com - Konkurs Tenisowy - Regulamin, Dyskusja, Zapisy
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
1. Tak
2. NIe
3. NIe

Do góry
Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, igea23, Szuman, Sensei), 3639 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582188 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Wczoraj o 14:25