Strona 33 z 33 < 1 2 ... 31 32 33
Opcje tematu
#5306169 - 11/04/2012 20:18 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: saturas25]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: saturas25
Originally Posted By: Inzaghi78
Wracajac do tematu sam mialem ochote wziac BBZ ale jak przelamali w dol 0,55 to zrezygnowalem ...


Pewnie jak zwykle wyleszczają, by potem zrobić odpał o te 1000% laugh. Szkoda tylko, że te wyleszczanie już tutaj trwa kilka lat, a te leszcze kupują na coraz niższych poziomach i mają coraz więcej akcji...


juz sprzedałeś smile
dzieki , juz dowaliłem do wora laugh te marne 100K w ciągu dwóch dni tak zdołowało kurs pewnie sprzedawali milionerzy grin

Do góry
Bonus: Unibet
#5306210 - 11/04/2012 20:46 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Eldo co z tym dolcem...będzie coś z tego...? huczne przebicie oporu, a teraz zjazd

Do góry
#5306227 - 11/04/2012 21:00 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: john]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: john
Eldo co z tym dolcem...będzie coś z tego...? huczne przebicie oporu, a teraz zjazd


na razie mamy korektę , dopóki nie przebije 1,35 , kierunek jest jeden południe

Do góry
#5306246 - 11/04/2012 21:22 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: Inzaghi78]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Inzaghi78
Originally Posted By: qbasmuggy
Ja powoli pakuje do wora póki jest w miarę tanio. A ruch powinien się zacząć po wynikach za 2-3Q jak pojawią się pierwsze zyski


jesli takie przyjales zalozenie to jaki jest sens trzymania tej spolki obecnie w portfelu ???
tracisz czas , blokujesz kapital a usrednianie w dol jest najszybsza droga do bankructwa o czym mozna poczytac w kazdej rozsadnej pozycji literatury o tematyce gieldowej ...

Jesli mi nie wierzysz to policz sobie na wlasnym przykladzie jak to wychodzi i sprobuj wyciagnac wnioski wink

możliwe, że trace czas, ciężko uzyskać optymalne wykorzystanie kapitału.
Spółkę trzymam bo traktuję to jako inwestycję długoterminową (część mam na IKE więc to już wybitnie długi termin). BBZ to tylko część mojego portfela, taka powiedzmy bezpieczniejsza (jeśli chodzi o akcje) i traktuje ją bardziej na zasadzie kupić, zapomnieć i za x lat sprzedać z dużym zyskiem.

Jak ktoś chce szybkich zysków, efektywnego wykorzystania kapitału to wiadomo że są lepsze aktywa.

Na BBZ strat dużych nie mam, więc nawet nie ma czego uśredniać. Natomiast uśredniam na PBG. Mam nadzieje że nie doprowadzi mnie to do bankructwa wink

Do góry
#5306407 - 11/04/2012 23:37 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: qbasmuggy]
Inzaghi78 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/02/2004
Postów: 11876
Skąd: Łódź
Originally Posted By: qbasmuggy


Jak ktoś chce szybkich zysków, efektywnego wykorzystania kapitału to wiadomo że są lepsze aktywa.

Na BBZ strat dużych nie mam, więc nawet nie ma czego uśredniać. Natomiast uśredniam na PBG. Mam nadzieje że nie doprowadzi mnie to do bankructwa wink


Tu nie chodzi o szybkie zyski tylko efektywny cash flow ale ok to nie moja sprawa - ja tylko radze jak ja bym zrobil wink

co do PBG to teraz jest szarza na spolke bo spadla okrutnie i mam nadzieje ze nie kupiles jej na gorce bo wtedy szans na wyjscie na 0 nie masz zadnych moim zdaniem ...
Znam niestety takich co ponad 1000% wzrostu w tej chwili im brakuje aby wyjsc bez straty confused
Miedzy innymi do takiego stanu doprowadzilo ich usrednianie w dol bo 60zl to juz sie wydawalo absolutne dno swego czasu skoro spadalo w krotkim czasie z prawie 250 kopara shocked
Trafilem w sedno bo piszac o bankructwie na usrednianiu wlasnie mialem na mysli PBG - ile to juz razy sie wydawalo tanie wink

to samo Petrosmiec ktory ciagle wszystkich kusi bo przebil dno -dna i co z tego skoro to jest balon nad balonami ?!

Wracajac jeszcze do PBG na co liczysz usredniajac w dol ???
Ciekaw jestem roznych spojrzen bo jak dla mnie ta branza sie konczy o ile juz sie nie skonczyla na jakis czas a doprowadzila do tego tylko i wylacznie chciwosc mad

Do góry
#5306726 - 12/04/2012 01:57 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
na co liczę? na odbicie:) kurs PBG jest głównie zdołowany (możliwe że celowo) przez serie fatalnych informacji i wywalanie przez Pionera. A de facto sytuacja spółki w ciągu powiedzmy ostatniego roku nie zmieniła się diametralnie. Zadłużenie było, jest i jeszcze jakiś czas będzie duże. Z emisją dalej do końca nie wiadomo jak będzie, ale wygląda to znacznie lepiej niż zapowiadane 50% rozwodnienie kapitału. Myślę, że to bardziej takie awaryjne rozwiązanie na wypadek problemów z płynnością.

Jak zakończą w końcu kontrakty drogowe i kwestie stadionu, przez które najbardziej dostali po dupie, to myśle ze wyjdą na prostą.
Gdyby się pojawił inwestor to już w ogóle rewelacja by była, ale na to raczej nie liczę.
Poki co mam średnią ok 44, wiec tragedii nie ma ale już dosyć mocno pod wodą. Na razie czekam na rozwój sytuacji

do petrola bym nie porównywał bo to jednak inna kategoria. Petrol to maszyna do drukowania papiera, tutaj jednak jest inna sytuacja

Do góry
#5306753 - 12/04/2012 02:01 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Originally Posted By: ELDORADO


juz sprzedałeś smile
dzieki , juz dowaliłem do wora laugh te marne 100K w ciągu dwóch dni tak zdołowało kurs pewnie sprzedawali milionerzy grin


Napisałem, że trzymam ten syf do wyników(jedyna szansa na jakieś odbicie to przed lub natychmiast po wynikach) i na podbitce wywalam w cholere.

A uwalenie kursu o 10 groszy przy tak żenującym wolumenie to pokazuje "klasę" spółki. Skoro byle leszcz potrafi tak zdołować kurs to co będzie jak ktoś poważniejszy zacznie sprzedawać? Spadek na 10 groszy?

Dlaczego do spadku kilkunastu % wystarczą takie żenujące obroty, a żeby wzrosło, to potrzeba 10 razy większych? Spółka przekręt i tyle. Niech no tylko pionier straci cierpliwość i zacznie sypać, to strach pomyśleć do ilu spadnie.

Do góry
#5306777 - 12/04/2012 02:08 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
a propos pioneera, niewykluczone, że na bbz też sypią bo ostatnio wychodzą z kilku inwestycji, w tym roku już kilka komunikatów widziałem że schodzili poniżej progu. Ale niech sypią, fundy mają nosa do wywalania w dołkach smile

Do góry
#5307746 - 12/04/2012 21:11 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: qbasmuggy]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
USD/PLN powrót do kanału 3,09-3,19 jeszcze nie teraz

@bbz saturas , masz akcje i nawet nie wiesz jakie to są akcje , kupiłeś , bo ELDORADO tak robił , prawda smile
a taki viatron spolka podlegla bbz zaklada ze rocznie bedzie stawial 50-60 wiatrakow. jesli ktos zwracal szczegoly to zobaczyl ze stawiali ten wiatrak 3 dni. jeden wiatrak w 3 dni, po prostu rewelacja smile jesli postawiliby min 60 rocznie to zarobili ok 2 mln z czego 70% przypaa na bbz. super 1,4 mln zysku netto smile

Do góry
#5308169 - 13/04/2012 01:54 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: ELDORADO]
saturas25 Offline


Meldunek: 03/08/2010
Postów: 2631
Originally Posted By: ELDORADO


@bbz saturas , masz akcje i nawet nie wiesz jakie to są akcje , kupiłeś , bo ELDORADO tak robił , prawda smile


Uważam, że masz ogromną wiedzę, świetną intuicję i wiele razy tutaj to potwierdziłeś, więc pewnie wielu w tym temacie korzysta z Twoich propozycji. Wychwalałeś tutaj BBZ, na forach dotyczących giełdy też mnóstwo osób podawało/podaje argumenty, że spółka jest skazana na sukces, że ma wielkie perspektywy i ja się z tym zgadzam. Wierzę, że teraz wyniki będą lepsze niż poprzednio, a potem jeszcze lepsze, że firma zacznie sporo zarabiać. Problem jednak jest w tym, że Inzaghi78 ma sporo racji, że aktualnie nie ma tu co liczyć na większe wzrosty. Po prostu akcjonariusze mają w dupie te BBZ a jeśli już się tym zainteresują, to zarobią kilka/kilkanaście %, sprzedają i idą na co innego, a kurs wraca do normy. Teraz pewnie będzie to samo. Może nawet zobaczymy te 70-80 groszy ale co z tego, jak po wynikach znowu obroty będą daremne i z tych 70-80 groszy zrobi się 50-60 albo jeszcze mniej?

Do góry
#5308393 - 13/04/2012 04:45 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: saturas25]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
bbz to kicz, gośc od 2 lat obiecuje, że będzie sprzedawał węgiel i ciągle nic nie sprzedał,
cashu nie ma, bo ciągle muszą rolować obligacje,
fizole sprzedawali ulicy obligacje spółki dzialajacej w branży perspektywicznej - energia odnawialna - na która UE mocno dotacje daje - i takie story sie sprzedaje,
zasadniczo wygląda to na szwindel i ciągłe zapewnienia o tym że będzie super - sprzedawanie marzeń,
postawa ekipy z zarządu pozotawia wiele do życzenia.
ciągle tylko obiecują i ciągle dostają w palnik,
mają budować spalarnie odpadów, ale to tylko pochłonie kasę i nic z tego nie będzie, bo to jest biznes z dotacji,
czy ktoś zna biznes który urósł w siłę dzięki dotacji? (może z wyjątkiem orła białego)- nie w tej lidze,
zawsze jak spółka dostaje kasę z dotacji to pojawia się wkoło towarzystwo i kasa z dotacji znika,
mamy wiec spalarnię, ale kasy,
na forach zawsze będzie dużo wpisów, że "papier wyprzedany, na MACD zaraz sie pojawi sygnal - i bedzie dzida" czy cos w ten deseń albo "papier wystrzeli na północ, jakaś tam linia trendu przebita - jedziemy ostro do gory" hyhyhy
albo "zawsze jak schodzil do X złotych to papier odwijał kite i jechal przez miesiac do gory"
rozumiem, nabojka musi być
zasada na giełdzie jest prosta jak spolka pokazuje ze ma zyski, ale nie wyplaca dywidend w ogole tylko zamiast tego robi emisje, to od razu wiadomo ze przekret
jak dojdzie do kolejnych rolek obligacji, to może byc chwila prawdy,
więc wszystko jest super - budują wiatraki, są zlecenia na wiatraki, mają dotacje na spalarnie śmieci,
ciągle mówia jednak że to czy tamto,
rok temu mieli opychać węgiel, po pół roku jeszcze nie sprzedają, ale już podpisują umowy i na dniach rusza sprzedaż, potem sie okazuje, że sprzedaż zaczynają od stycznia ale sprzedali jakieś marne parę ton i w 1kwartale jeszcze nie będzie tego widać, a cash operacyjny z kwartalu na kwartal minus minus minus,
gotówka jest ciągle spalana i nie mieli na wykup obligacji?kolejna rolka szukana na cito na rynku
odsetki 12% od obligów zabiją bbz
jak się nie uda spłacić to kolejna rolka, ale to się niedlugo skończy
takie jest moje zdanie - mogę się mylić.

Do góry
#5308547 - 13/04/2012 14:51 Re: w co warto inwestować [ 10 ] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
mura piwo
Ty mi za tą spółeczkę tak solisz, wink

a gdzie ta Twoja hiperinflacja po roku hehe grin
i gdzie ten zielony śmieć po roku grin

Do góry
Strona 33 z 33 < 1 2 ... 31 32 33




Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Józef Małolepszy, rafal08), 3394 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581602 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49