Strona 5 z 22 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 >
Opcje tematu
#4954627 - 03/10/2011 23:27 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Zagadza się, tyle że akurat aktualną sytuację w mediach, nazwijmy ją "antykibolowską" zawdzięczamy zabawom pomiędzy PO i PiSem. Gdyby PiS się pod kiboli nie podłączył, sami kibole nie byliby tak atrakcyjni medialnie i PRowo dla Platformy. Moim zdaniem kibice tracą właśnie na tym, że stali się myszką, którą bawią się dwa kotki, ale żaden nie chce jej tak naprawdę zjeść. Po wyborach i PO odpuści i PiS zapomni.

Do góry
Bonus: Unibet
#4954665 - 03/10/2011 23:37 Re: Kibice [10] [Re: maciey]
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Originally Posted By: maciey

Elementarna psychologia, manipulacja wybraną grupą społeczną.
Nie trzeba chyba tłumaczyć, że ludzie zachowują się emocjonalnie, wywołując określone emocje można spodziewać się określonej reakcji.
Najsilniejszą emocją jest strach.
Najpierw wskazuje się wroga. Najlepiej wywołującego strach właśnie. Następnie epatuje się ciągłym atakiem na emocje: kibole to, kibole tamto. Ludzie, którzy w życiu nie byli na stadionie (90% społeczeństwa) zaczyna wierzyć, że to siedlisko najgorszych morderców, że bezpieczniej jest siedzieć w więzieniu między najgorszymi mordercami niż na stadionie między "kibolami".
Następnie siebie ukazujemy jako jedynego sprawiedliwego, bez którego nic już nie uratuje tego świata bez barbarzyńcami, mordercami, mafiozami, czyli tymi wszystkim strasznymi ludzmi co na mecze chodzą...


Idealnie to ująłeś , przykład nowy spot wyborczy PO - "Oni pójdą na wybory. A ty? " - przeplatane sceny z obrońcami krzyża i zajściami z Bydgoszczy . Nie sądziłem że aż takie spoty się pojawią chyba ktoś zaczął się martwić wynikami sondaży na tydzień przed wyborami.

Do góry
#4954672 - 03/10/2011 23:39 Re: Kibice [10] [Re: Coronach]
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Originally Posted By: Coronach
Zagadza się, tyle że akurat aktualną sytuację w mediach, nazwijmy ją "antykibolowską" zawdzięczamy zabawom pomiędzy PO i PiSem. Gdyby PiS się pod kiboli nie podłączył, sami kibole nie byliby tak atrakcyjni medialnie i PRowo dla Platformy. Moim zdaniem kibice tracą właśnie na tym, że stali się myszką, którą bawią się dwa kotki, ale żaden nie chce jej tak naprawdę zjeść. Po wyborach i PO odpuści i PiS zapomni.


Trzeba wziąć pod uwagę time line, żeby w pełni zrozumieć sytuację.
1. Przed wyborami samorządowymi sporo kibiców z Legii dostaje zakazy stadionowe, m.in. osławiony "Staruch". (za przyśpiewki w stylu "jeszcze jeden" po śmierci jednego z właścicieli ITI.
2. Prominentni działacze PO naciskają na władze Legii o zniesienie tych zakazów, potrzebują głosów.
3. Zakazy zostają zniesione.
Potem jest długa cisza na linii politycy - kibice. Ale na stadionach coraz częściej zaczęły się pojawiać antyrządowe transparenty i okrzyki. Ktoś z PRowców postanowił upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: uciszyć/zdewaluować krytykę i wskazać wroga. Pamiętaj, że zadyma w Bydgoszczy mogła się wydarzyć tylko dlatego, że mecz zorganizowano na przestarzałym stadionie, bez zabezpieczeń i WBREW OPINII POLICJI!
Zaczęła się wojenka na pokaz na linii rząd - kibice. PiS postanowił przejąć ten elektorat, zawsze kilka głosów dla nich.

Masz rację - politycy (a dokładniej ich pijarowcy) to rozgrywają, ale nie tak prosto jak to przedstawiłeś.

Do góry
#4954688 - 03/10/2011 23:43 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Dlaczego zaraz martwić? Spot od strony medialnej, marketingowej, PRowej jest bardzo dobry, wykorzystujemy w kampanii co nam bozia dała, dała kiboli, obrońców krzyża itd to nimi gramy. Tak robi każda partia, trzeba się przyzwyczaić wink

Do góry
#4954782 - 04/10/2011 00:23 Re: Kibice [10] [Re: maciey]
Llama Offline
Ana <3

Meldunek: 21/06/2005
Postów: 20425
Originally Posted By: maciey


Trzeba wziąć pod uwagę time line

jak światowo

Do góry
#4954791 - 04/10/2011 00:32 Re: Kibice [10] [Re: Llama]
maciey Offline
old hand

Meldunek: 05/01/2004
Postów: 713
Za cholerę nie mogłem sobie przypomnieć słowa "chronologia", wróciło jak już wysłałem posta... z czasem życie staje się coraz trudniejsze wink

Do góry
#4954795 - 04/10/2011 00:36 Re: Kibice [10] [Re: walczak]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: walczak
Ewidentna wina kibola, koniec tematu.
Rozumiem, że jesteś naocznym świadkiem zdarzenia?

Do góry
#4954799 - 04/10/2011 00:41 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
Vorspringer Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2007
Postów: 1306
Skąd: Wrocław
Nigdy nie byłem za kibolami i nie będę, ale trudno nie zauważyć jak Platforma czując wyborczą porażkę stara się wykorzystać temat dla swoich celów.

Dobrze pamiętam jak świętowaliśmy kolejne mistrzostwa dla koszykarzy u nas. Chyba tylko ktoś, kto nigdy w czymś takim nie uczestniczył sądzi, że kilkunastotysięczny tłum rozentuzjazmowanych ludzi uda się zmusić do wyrzucania papierków do kosza i przekraczania jezdni na zielonym świetle. Niestety, ale wielu w prewencji na mecze idzie się jak na wojnę. Akcja rodzi reakcję. Taka sama patologi jak kibolstwo. Tym niemniej, z chłopaka została mokra plama na asfalcie a już słychać, że policjanci jechali 50 km/h. Jutrp usłyszymy, że chwilę wcześniej przepuszczali staruszkę.

No i ten ostatni spot Platformy... nie sądziłem, że upadną tak nisko. Cała armia młodych ludzi tym razem nie zagłosuje na nich, ale dlatego, że za ich rządów sytuacja pokolenia 20-30 latków jest dramatyczna. Kończą studia i co dalej? PUP. Żadne straszenie kibolami tego nie zmieni.

Do góry
#4954853 - 04/10/2011 01:12 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
Originally Posted By: Coronach
Zgadzam się z Tobą, ale nie mieszajmy dwóch rzeczy:

1. Jest wypadek, trzeba to wyjaśnić, śledzić, można protestować, walczyć żeby nic nie zatuszować, popieram jest za w 100%.

2. Zamieszki, gdzie wyrządza się krzywdę zwykłym ludziom, przeciętnym Kowalskim ,powodując ich straty, które muszą pokryć z prywatnych pieniędzy. I dla mnie to jest dzicz i skurwysyństwo, i jak dla mnie w takich sytuacjach, takie "małpy" w ubraniach od razu w łeb i do pierdla. Takie moje zdanie na ten temat. Jak dla mnie nie ma miejsca w społeczeństwie dla takich ludzi i zachowań.

Z jednej strony rozpierdalanie czyjegoś mienia, z drugiej coś co nada odpowiedni wizerunek i bieg sprawie której łatwo jest ukręcić łeb.
To że dochodzi do awantur protestujących górników, kghm-owców przepychanek gospodyń wiejskich pod krzyżem czy samozapłonów pod kancelarią, to właśnie skutek chęci nadania jak największego rozgłosu danej sprawie a nie wina najebanego kibola.
Nie piszę że to coś dobrego, ale w dzisiejszych czasach jedyna metoda by zwrócić na coś uwagę, czy w tym przypadku potraktować sprawę rzetelnie.
Trudno mi oceniać całą tą sytuację bo jest tu sporo niejasności, jednak gdyby wina faktycznie leżała po stronie policji a sprawa nie była by tak głośna to kto by prowadził tą sprawę? kto przesłuchiwał świadków i zbierał materiał do sprawy jak nie sprawcy? Śmieszne ale prawdziwe.

Do góry
#4954862 - 04/10/2011 01:17 Re: Kibice [10] [Re: Pav]
mat2000 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/10/2005
Postów: 4824
Skąd: Tomaszów Lubelski/WWA
Originally Posted By: Pav
Rozumiem, że byłeś na miejscu i widziałeś wszystko. Dziwne jest pisanie, że wiedzieli, że pełno ludzi będzie wszędzie i nikogo więcej nie przejechali. Wszystkich ominęli tylko tego jednego biedaka rozjechali?


"*** nie zgadza się z wersją policji. - Rzecznik policji, który twierdzi, że zabity kibic wbiegł na ulicę, nie mówi prawdy. Ulicą po meczu szło kilkanaście tysięcy ludzi. Kibic szedł razem ze swoją dziewczyną, zachowywał się spokojnie, a nieoznakowany radiowóz, który go potrącił, pędził z prędkością ok. 80 km/h, czego w żadnym razie nie powinien robić. Dziewczynie udało się odskoczyć, natomiast chłopak uderzony lusterkiem radiowozu zmarł - mówi."

Brawo, po raz kolejny wyszedłeś na konkretnego cymbała dobrze Ty nie jesteś w stanie wyobrazić sobie jak wyglada maszerujący ulica ponad tysięczny tłum a usiłujesz zabłysnąć w dyskusji. Poczytaj relacje i włącz myslenie zamiast łykać to co ci serwują w tvnie imbecylu.


Żeby była jasność. Nie usprawiedliwiam niszczenia mienia czy robienia krzywdy osobom postronnym, jak i nie akceptuje konfabulowania i spłycania tematu do zamieszek. Wysuwanie na pierwszy plan zniszczeń i tego co zaszło po wypadku- tak jak to robią zakłamane media, a większość (jak widac i tutaj) bezmyślenie przyswaja- i niedopuszczanie winy prowadzącego samochód to czyste skurwysyństwo.

A zresztą, co ja się będę produkował. Dalej wierzecie GWnom tvnom, a zwłaszcza milicji która nigdy nie ma sobie nic do zarzucenia. To nie mój problem. Prędzej niż później się na tym przejedziecie, zwłaszcza na prawdomówności i przyjaznym nastawieniu niestrudzonych stróżów prawa papa

Do góry
#4954930 - 04/10/2011 01:40 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
A skąd są te cytaty, bo przeglądałem w necie i nie znalazłem. Znalazłem tylko że radiowóz to Fiat Ducato, czyli nawet przy 50km/h może z człowieka galaretę zrobić. Ja w dzień nie potrafię określić prędkości samochodu a oni po światłach twierdzą, że było to koło 80km/h, a czemu nie 100?

Dla mnie to takie samo wiarygodne relacje jak te policji, wiadomo że jedni będą się starać umniejszyć swoje winy (Policja), a drudzy jak najbardziej dołożyć Policjantom.

Szukam jakichś w miarę niezależnych informacji w necie a tu nic...

Do góry
#4954937 - 04/10/2011 01:44 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
craax Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/04/2006
Postów: 26275
Skąd: miasto królewskie
niby tacy inteligentni, oczytani, swiatowi - a zmanipulowani calkowicie, przykre frown


MORDERCY !!!!!!!!!

Do góry
#4954943 - 04/10/2011 01:45 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Dopiero teraz doczytałem, że zginął uderzony lusterkiem??? Trzeba chyba poczekać ze 2-3 dni, żeby się czegoś dowiedzieć

Do góry
#4954976 - 04/10/2011 02:06 Re: Kibice [10] [Re: mat2000]
Pav Offline
enthusiast

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 279
Originally Posted By: mat2000
Brawo, po raz kolejny wyszedłeś na konkretnego cymbała dobrze Ty nie jesteś w stanie wyobrazić sobie jak wyglada maszerujący ulica ponad tysięczny tłum a usiłujesz zabłysnąć w dyskusji. Poczytaj relacje i włącz myslenie zamiast łykać to co ci serwują w tvnie imbecylu.


Prostactwo wychodzi z ciebie jak słoma z butów.

Rozumiem, że twoje "relacje" są jedynymi i objawionymi prawdami. Pytam po raz kolejny. Byłeś tam? Czy opierasz się tylko i wyłącznie na takich "relacjach" jakie pasują do twojego światopoglądu.

Tak jak napisał Coronach - poczekamy co wyjdzie z tego niby świedztwa prokuratury. I można mieć nadzieję, że zawiną wszystkiego pod dywan.

Do góry
#4954998 - 04/10/2011 02:24 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Po pierwsze trzeba być nawalonym pajacem aby wpaść tak pod samochód, bo rozumiem że to nie było przejście dla pieszych gdzie ktoś sobie spokojnie przechodził, zapomniał spojrzeć, a tu raptem bach?

A to co się działo później to zwykła, przestępcza dzicz, niczym nie różniąca się od tych co w Londynie ostatnio rozrabiali.

Do góry
#4955013 - 04/10/2011 02:35 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
czuczu1910 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/12/2005
Postów: 3734
jesli ktos nigdy nie szedl w takim tlumie nie do konca moze to wszystko zrozumiec Dla takiej grupy nie ma czerwonego swiatla "Normaly" kierowca widzac taki tlum od razu zwalnia Dlaczego bo to jest jak z grupa dzieci zawsze ktos moze wyskoczyc w bok a z policja powinno byc tak samo a moze przede wszystkim Kiedy bylismy eskortowani przez policje zeby sie nie rozchodzic oni jechali z taka predkoscia jak szedl tlum bo inaczej sie nie da a przy okazji nagrywali nasze twarze wiec nawet jesli wjechali by w tlum to taka predkosc nie moze czlowieka zabic Napewno cos jest nie tak z przekazem dokladnym poczekajmy jeszcze chwile a napewno dowiemy sie co i jak bylo Chcialym rowniez przeczytac relacje jakiegos obecnego w przemarszu kibica

pozdrawiam

Do góry
#4955032 - 04/10/2011 02:43 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
Coronach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2003
Postów: 4406
Skąd: Szczecin
Jeśli tam szedł tłum kibiców, to kierowca był mistrzem świata, że upolował lusterkiem tylko jednego. Jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby radiowóz jechał 80km/h obok tłumu idącego ulicą. W radiowozie było 10 policmajstrów, więc jednak optymistycznie zakładam, że łgać w żywe oczy nie będą, zwłaszcza że tłumy widziały całe zajście.

A jakichkolwiek relacji obecnych przy wypadku ze świeczką szukać... także czekamy

Do góry
#4955046 - 04/10/2011 02:50 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
royalflush Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 4249
Skąd: Kraków
a chce ci się wierzyć że jadący wolno samochód zabija człowieka trącając go lusterkiem?

Do góry
#4955132 - 04/10/2011 03:39 Re: Kibice [10] [Re: Piostar]
Tetfol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/06/2002
Postów: 4641
Skąd: Tarnów
Nie rozumiem kompletnie tych kibiców. PO to populiści ale przecież PiS to jeszcze więksi zamordyści.

Do góry
#4955139 - 04/10/2011 03:41 Re: Kibice [10] [Re: buldog]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań


Jeszcze chyba nie było..

Do góry
Strona 5 z 22 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, ANZELMO, pacyfista, Sensei, Akhu, alfa), 3633 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582187 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25