Strona 5 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Opcje tematu
#5188654 - 03/02/2012 08:19 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Jasiu Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/12/2009
Postów: 1925
Ja już pograłem awanse Gabonu, Wybrzeża Kości Słoniowej i Zambii. Naprawdę, inne rozstrzygnięcia w tych parach będą dla mnie sporą niespodzianką po tym, co działo się w fazie grupowej.

Do góry
Bonus: Unibet
#5189942 - 04/02/2012 03:34 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Valverde Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/11/2005
Postów: 15207
Skąd: Allenstein
Wybrzeże Kości Słoniowej - Equatorial Guinea (0 - 1.5)
Typ: 1
Kurs: 2.13

Puchar Narodów Afryki, podobnie jak większość spotkań rozgrywanych na afrykańskim kontynencie ma swoją specyfikę. Najwięcej znaczenia odgrywa atut własnego boiska. Fanatyczny doping, szamani, magiczne mikstury i cała ta otoczka sprawia, że drużyny rozgrywające swoje mecze na własnym boisku, choć sa piłkarsko słabsze wielokrotnie są faworytami potyczek, które często rozstrzygają swojej myśli. Jednak w tym przypadku wątpię by ta prawda raz jeszcze się ziściła. Już sam awans Gwinei Równikowej do ćwierćfinału był dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. Gospodarze to zlepek piłkarzy, którzy pod względem techniki, wyszkolenia piłkarskiego, znajomości taktyki etc. prezentuje się słabiutko. Najlepszym przykładem było spotkanie z Zambią, w którym rywale zdominowali gospodarzy, zaś 0:1 było najniższym możliwym wymiarem kary (spowodowanym głównie przez to, że Zambijczycy grali zbyt zachowawczo starając sie w pierwszym rzędzie zapewnić awans do następnej fazy turnieju). Wcześniejsze szczęśliwe wygrane nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem tym bardziej, że grał jak za karę, zaś Libia do potentatów nie należy. Dlatego też spodziewam się, że dysponujący najlepszą kadrą spośród wszystkich drużyn w turnieju piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej udowodnią swoja wyższość i wygrają różnicą co najmniej dwóch goli. W moje ocenie Słonie powinny już wcześniej zapewnić sobie odpowiednia zaliczkę bramkową choćby po to, żeby nie dać potencjalnie stronniczemu sędziemu do odgwizdania jakiejś jedenastki z kapelusza.

Do góry
#5190206 - 04/02/2012 05:22 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Jutro pierwsze dwa ćwierćfinały zdecydowanymi faworytami są Wybrzeże Kosci Słoniowej i Zambia powinny sobie poradzić z przeciwnikami.
Wybrzeże ma taką ekipę,że ich drugi garnitur z powodzeniem móglby powstrzymac Gwineę każde inne rozwiązanie niż wygrana WKS to będzie sensacja niespodzianką może być w drugim spotkaniu jeśli Zambia nie wygra w regulaminowym czasie gry z Sudanem.
Po wynikach fazy grupowej można wywnioskować iż Sudan stać na dobry występ przeciwko Zambii minimalna porażka z WKS remis z Angolą i wygrana z Burkiną Faso wcale nie przekreśla ich szans na walkę o półfinał.
Tym bardziej, że historia czasem lubi się powtarzać i kiedyś grając krajowym składem awansowali do fazy medalowej.
Zambia wygrała spotkania bez większych problemów w grupie moga mieć czasem jakaś obniżkę formy i ogranie Sudanu może nie być sprawą łatwą kurs na remis 3,10 po 90 min dobry razem z WKS wyjdzie powyżej 4,20 mozna by taką kombinację zagrać.
Zambia jest faworytem jednak kurs 1,85 znaczny, ich zwycięstwo jest możliwe wszystko zależy jak się mecz ułoży szanse tak 55% do 45 % przynajmniej co do tego, że Sudan do dogrywki moze doprowadzić.

Do góry
#5192327 - 05/02/2012 04:27 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Zambia i Wybrzeże Kosci Słoniowej w półfinale jak najbardziej zasłużenie jeśli Wybrzeże będzie grało tak madrze taktycznie i skutecznie w kolejnym meczu to w następną niedzielę finał przeciwnik zbyt dużych szans nie ma.
Niespodzianek nie było padło 6 bramek po raz pierwszy na tym turnieju po 70 min już mecze zostały rozstrzygnięte nawet się niespodziewałem, że Zambia tak łatwo poradzi sobie z Sudanem, który poza wieloma agrsywnymi faulami nie pokazał zbyt wiele dobrze, że ich nie bedzie już dalej bramkarz też powinien dostać czerwoną kartkę za atak na Katongę sędziowie są naprawdę poblażliwi dla piłkarzy
Jutro Gabon ma spore szanse pokonać Mali, które słabo się prezentuje dobrej piłki w wykonaniu Mali nie było zbyt wiele do tego przez ich fuks w 1 meczu odpadła fajnie grająca Gwinea szkoda tego zespołu bardzo.
Presja na gospodarzach spora myślę jednak, że gospodarzom pomagają własni kibice sędziowie też Gabonu nie skrzywdzą a po dotychczasowej grze Mali nawet z Botswaną to trudno będzie im zdecydowanie wygrać spotkanie.
W drugim meczu Ghana z Tunezja faworytem są piłkarze z zaachodniej Afrki,jednak Tunezja jest niedoceniana mają dobry zespół grają mocno defensywnie ale dobrze radzą sobie w takim stylu gry jeśli dobrze zagrają to mogą Ghanie zagroźić może dogryweczka sie szykować w tym spotkaniu.
Tunezja jako ostatni reprezentant północnej Afryki będzie walczyć z Ghaną swoje szanse na pewno mają, zobaczymy jutro.

Do góry
#5192607 - 05/02/2012 15:19 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
mirekinter Offline
old hand

Meldunek: 10/06/2005
Postów: 721
wczoraj poszło planowo , aż się sam zdziwiłem , nawet faworyci handi pokryły dlatego dziś spodziewam się gdzieś niespodzianki.może Mali które kadrowo nie ustepuję Gabonowi powalczy o awans , w gupei grali słabo ale teraz już nie ma zabawy

Do góry
#5192797 - 05/02/2012 18:14 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
Ghana - Tunezja
typ X kurs z Betsson 3.10

Najbardziej wyrównane spotkanie ćwierćfinałowe tegorocznego Pucharu Narodów Afryki. Tunezja jak na razie prezentuje się tutaj całkiem dobrze, przegrali mecz z Gabon ale zagrali tam w nieco rezerwowym zestawieniu i mając już pewny awans. Ghana natomiast podczas tego turnieju gra na wynik, zadowala się skromnym 1-0 i pilnuje by rywal nie mógł tego odrobić. Sama gra natomiast jest daleka od ideału.
Tunezja według mnie wcale w tym pojedynku na straconej pozycji nie stoi, według mnie prezentują się na tym turnieju podobnie do Ghany jak nie lepiej.
Postanowiłem zagrać tutaj remis po regulaminowym czasie gry. Z tego co pamiętam to tylko w 2008 roku wszystkie ćwierćfinały PNA rozstrzygały się w 90 minutach. Dwa lata temu w Angoli tylko jedne mecz zakończył się w regulaminowym czasie gry, natomiast w latach 2004 i 2006 mieliśmy po dwa mecze w których potrzebna była dogrywka. Wydaje się, że mecz Ghana - Tunezja jest spotkaniem w którym najbardziej możemy się spodziewać remisu choć i spotkanie Gabonu z Mali według mnie może nie mieć rozstrzygnięcia po 90 minutach.

Do góry
#5194372 - 06/02/2012 05:26 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Dziś bardzo wyrównane spotkania i dwa remisy Ghana zagrała słabe spotkanie podobnie Mali mimo to awansowali w końcówce spotkań emocjonująco było najważniejsze, że pięknie dwa remisy wypadły kursy 3,20 i 3,10 wspólnie trafiliśmy najwyższy kurs tego turnieju 9,90 można było odrobić ewentualne straty z fazy grupowej.
Bardzo cenną wskazówką był typ na remis Gabonu z Mali, może nie rozważył bym takiego typu gdyby nie ten wpis chociaż do 85 min to miałem wątpliwosci, że Mali wyrówna.
Szkoda współgospodarza Gabonu bo odpadli po niestrzelonym karnym przez Obameyonga miał szanse na koronę strzelców i Tunezji bo okazje by przejść Ghanę były dzis spore.
Ghana w półfinale z Zambią będzie mieć też ciężko ale teraz raczej awansu nie wypuszczą przeszli najtrudniejszą rundę róznie moze być też z Mali oni grają mało efektownie za to efektywnie są już w półfinale, lecz z tej czwórki mecze w ich wykonaniu są męczące dla widza ale dziś zasługują na podziękowanie za ten szczęśliwy remis. hura aplauz piwo

Do góry
#5195616 - 07/02/2012 06:00 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Tibastus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/02/2005
Postów: 1966
Skąd: Szczecin
Zambia - Ghana


W środę o 17, rozpocznie się pierwszy półfinałowy pojedynek pomiędzy Zambią, a Ghana.
Zambia w swoim ćwierćfinałowym meczu, bez problemu ograła słabiutki Sudan 3:0, natomiast Ghana po "fartownym" (wg.mnie) meczu po dogrywce wygrała z Tunezją 2:1.

Bukmacherzy większe szanse dają Ghanie, jednak jak zauważyłem kurs na Zambię spadł w porównaniu do dnia wczorajszego. BetClic 5,00->4,25

Moim faworytem tego pojedynku jest Zambia.
Osobiście będę grał:

Zambia Win kurs:4,25
Zambia over 2,5 kurs: 2,40
Zambia -1 kurs: 10
Zambia awans kurs: 3,00

CS 3:0 kurs: 60
CS 3:1 kurs: 40

Kursy z BetClic, zapewne w innych bukach kursy te są wyższe

Do środy piwo

Do góry
#5196778 - 08/02/2012 04:53 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Jutro polfinały w Pucharze Afryki kurs na Wybrzeże kości Słoniowej nie zachęcający do gry,poniżej 1,50 nie wydaje mi się, że Mali zadowoli się tylko uczestnictwem w półfinale,generalnie to,że są w tej fazie rozgrywek to więcej w tym szczęscia niemocy rywali niż dobrej gry, wygląda na to,że przynajmniej w teorii skończą się korzystne rezultaty Mali.
Wybrzeże jest jeden mecz od finału i z Mali sobie raczej poradzi na mistrzostwach w 2008 r grali w grupie 3 spotkanie i Słonie wygrały z 2:0, wiele argumentów na to wskazuje przede wszystkim jeden dzień odpoczynku więcej, spokojny ćwiercfinał z Gwineą po 70 min mecz był rozstrzygnięty w fazie grupowej też bez większego wysiku zdobtli awans i nie stracili do tej pory bramki.
Ghana miała ciężką przeprawę z Tunezją grali słabo w dogrywce popełniali blędy stracili koncentracje i brakowało im sił, co widać było po końcowym gwizdku byli niemiłosiernie zmęczeni mimo,że Ghana zawsze bazowała na dobry przugotowaniu kondycjnym a wyraxnie brakowało im sił.
Zambia może sprawić niespodziankę, jeśli Ghana nie bedzie w stanie szybko rozstrzygnąć meczu na swoją korzysć.
Zambia gra efektownie, zespołowo i jest skuteczna w sytuacjach, które sobie stwarza,przy dobrej taktyce mogą napsuć krwi Ghanie może różnie być.
Generalnie Ghana powinna awansować tylko czy uda się jej to w regulaminowym czasie gry,
Można zaryzykować remiś po 90 min bo moze taktyka Zambii przewiduje gry na zmęczenie przeciwnika, dogrywkę lub karne, chociaż uważam,że Ghana awansuje do tego finału.

Do góry
#5197233 - 08/02/2012 19:00 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Sabelius Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/08/2010
Postów: 2706
Skąd: ten swąd
Mali - Wybrzeże Kości Słoniowej ( 1. - 0 )
Typ: 2
Kurs: 2.22

Wybrzeże Kości Słoniowej na każdym kroku potwierdza swoje aspiracje do wygrania tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki. W grupie wygrali wszystkie mecze, w ostatnim spotkaniu (z notabene najbardziej wymagającym rywalem) grając z rezerwami. Następnie w ćwierćfinale różnicą trzech bramek odprawili gospodarzy. Ponadto wszystko to powyższe osiagnęli nie tracąc nawet jednej bramki i niezbyt wielkim nakłądem sił. Dzisiaj Drogba wraz z kolegami na pewno będą na 100% zmotywowani. Z kolei Mali ma za sobą szcześliwą wygraną z Gabonem dopiero po serii rzutów karnych. W spotkaniu tym koledzy Keity popełnili sporo błedów, które to rywal tak doświadczony, jak Słonie z pewnościa wykorzysta. Również w starciu z Ghaną Malijczycy kilka razy wykazali się niefrasobliwosćią i w rezultacie przgerali. Jednocześnie podkreślenia wymaga, że obie konfrontacje pomiedzy oboma ekipami (jedna w 2011r. w towarzyskim meczu i jedna w 2008r. w Pucharze Narodów Afryki) kończyły siepewnymi zwycięstwami Słoni. Kurs na zwycięstwo WKS 1.40 śmiesznie niski, z kolei różnicą co najmniej dwóch bramek po kursie 2.22 z pewnoscią jest warte ryzyka.

Do góry
#5197966 - 09/02/2012 01:30 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Tibastus]
Tibastus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/02/2005
Postów: 1966
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: Tibastus

Zambia Win kurs:4,25 hura
Zambia over 2,5 kurs: 2,40
Zambia -1 kurs: 10
Zambia awans kurs: 3,00 hura

CS 3:0 kurs: 60
CS 3:1 kurs: 40


Nie jest źle smile

Do góry
#5198867 - 09/02/2012 05:38 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Niespodzianka została potwierdzona na boisku Ghana odpadła czy zasłużenie nie wiem spotkania nie oglądalem skoro kończyli w 10 to Zambia miała łatwiej obronić wygraną.
Ghana podobno nie wykorzystała karnego to musieli być dzisiaj w słabej formie już z Tunezją po meczu wyglądali jakby prąd im odcieli i zagrają o 3 miejsce myślę, że swoją grą zawiedli w turnieju oby im starczyło motywacji w spotkaniu o 3 miejsce.
WKS skromnie ograł Mali mecz taki sobie porywajacej piłki się niespodziewałem,spać mi się chciało po przerwie Mali chciało strzelić bramke tylko nie bardzo miało pomysł jak to uczynić.
WKS powinien zdobyć ten Puchar grali bardzo konekwentnie i z meczu na mecz się rozkręcali mają doświadczony zespół nie tylko indywidualności w Egipcie przegrali z gospodarzami i nie zdobyli trofeum, Zambia ciekawą piłkę gra osiągneli wynik o jakim nawet nie marzyli przed impreza, drugie miejsce to juz jest sukces tego kraju w Afryce.
W meczu o 3 miejsce Ghana będzie chciała się zrehabilitować za porażkę w półfinale i powalczy, bo Mali i tak wysoką pozycję zajmnie wg mnie nie grali dobrej piłki i dotarli do fazy medalowej to może być dobra prognoza dla tej młodej drużyny na kolejny turniej już w przyszłym roku.

Do góry
#5199926 - 10/02/2012 00:13 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Szkoda, że nie finał Zambia-Mali... mam zwycięstwo Zambii w turnieju @ 40, a po takich kursach to nawet nie opłaca mi się kontry grać.

Ja nie byłbym taki pewien tej Ghany, a szczególnie tego rehabilitowania się. To jest mecz o 3. miejsce i mnie się wydaje, że bardziej może zależeć małym. Ghana przyjechała po mistrzostwo, więc piłkarze do takiego spotkania mogą różnie podejść, część może już być myślami w klubach itp. Mali wręcz przeciwnie, dla tego młodego zespołu to będzie prawie jak finał, wielka sprawa zdobyć jakikolwiek medal. Kursy na Mali podobne do tych na Zambię. Zambię braliśmy z pocałowaniem ręki, więc dlaczego nie Mali. Może nie grają jakoś olśniewająco, ale bardzo, bardzo solidnie - gdyby nie głupi błąd po którym gola strzelił Gervinho w meczu z WKS całkiem różnie jeszcze mogło być.

Do góry
#5200297 - 10/02/2012 02:31 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
ogorek Offline


Meldunek: 07/01/2007
Postów: 816
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
gdyby nie głupi błąd po którym gola strzelił Gervinho w meczu z WKS całkiem różnie jeszcze mogło być.


Wykorzystanie tego "głupiego" błędu to był najmniejszy możliwy wymiar kary. Bo gdyby "pogdybać" wink to zamiast tych słupków i innych okazji mogło być równie dobrze 4-5:0 i Mali nie mogłoby mieć pretensji.

WKS albo dominowało niepodzielnie albo panowało nad sytuacją gdy przy piłce byli Malijczycy i myślę, że w finale obraz gry będzie podobny. Fuks Zambii z półfinału oczywiście może się powtórzyć, ale wg mnie obecne kursy na Zambię pokazują jaka jest szansa na tego fuksa wink

Do góry
#5200363 - 10/02/2012 02:58 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Mimo wszystko Ghana to nie WKS - zupełnie inny styl gry.

Nie wiem o jakim fuksie mówisz. Zambia Ghany nie zdominowała, ale na pewno nie było to zwycięstwo jakimś nieprawdopodobnym fuksem z gatunku jeden na milion. Kurs rzędu 8.0 na jakąkolwiek drużynę w finale jakiegokolwiek znaczącego turnieju traktować należy w kategorii żartu. WKS może Zambię zlekceważyć, mogą się spalić itd.

Podsumowując to mistrzostwa jak najbardziej na plus zarówno finansowo jak i pod względem piłkarskim - dużo bramek, fajne mecze. Wydaje mi się, że zyskały na fakcie, że nie było Kamerunu i Nigerii, które to ekipy zawsze grały w chodzonego i tylko wkurwiały ludzi smile

Do góry
#5200435 - 10/02/2012 03:24 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Masz całkowitą rację.W chodzonego i bez ambicji grały też gwiazdki z Senegalu,ale na szczęście zasłużenie i szybko pojechały do swoich klubów po totalnej kompromitacji.

Do góry
#5200710 - 10/02/2012 04:59 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Obejrzałem sobie dziś skrót spotkania Ghana - Zambia no i przychyle się do opinnii, że Zambia awansowała szczęśliwie i jeszcze bardziej szczęsliwie obroniła to 1:0 w końcówce,gdyby nie bramkarz Mwene to Ghana w 10 mogła im strzelić z dwie bramki w tych ostatnich 15 min cofneli się w pole karne i oddali inicjatywę Ghanie.
Zambia w całym spotkaniu grała raczej defensywnie trzy czy cztery akcje plus jeden celny strzał to nie jest jakiś niesamowity wyczyn jak na finalistę.
Ghana nie miała szczęśia w półfinale wzamian tego miała go sporo z Tunezją i bilans się równoważy karny absolutnie im się nie należał wczoraj to Ghana zagrała taki mecz gdzie chocby jeszcze z 20 sytuacji było to albo obrnil by się zespół Zambii lub sami Ghanczycy by pudłowali.
Nadal myślę, że Ghana meczu o 3 miejsce nie odpuści, bo dla nich to też ważne by osiągnąć mjejsce medalowe ostatnio jak grali w małym finale z Wybrzeżem Kosci Słoniowej to było 4:2 dla Ghany.
Na Mali na podstawie półfinału to też duze ryzyko grali gorzej od Zambii, popełniali sporo błędów w obronie mieli chwile dekoncentracji problemy z konstruowaniem sytuacji podbramkowych grali niedokładnie strzelali niecelnie i to, że przegrali 1:0 to fakt najniższy możliwy wynik w stosunku do sytuacji WKS.
Jeśli Zambia wygrała szczęśliwie, za to Mali przegrało zasłużenie, rywal w małym finale podobnego potencjału co Wybrzeże dodatkowo rozdrażniony tym, że Zambia awansowała do finału zamiast nich, drużyny Mali też nie należy przeceniać, jakiś dużych szans na to 3 miejsce nie dostrzegam, mogę się jednak mylić, ale Mali grą nie przekonuje.
Co do turnieju fajna piłka dużo poprawnie wytypowanych spotkań no moze zbyt sporo mniej znaczacych druzyn na tych mistrzostwach kursy co by nie powiedziec niskie i mało zachęcajace do stawiania w szczególności na faworytów.

Do góry
#5200739 - 10/02/2012 05:20 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Tibastus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/02/2005
Postów: 1966
Skąd: Szczecin
Chciałbym, aby Zambia wygrała ten finał.
Jednak nie wydaje mi się, aby byli oni na tyle silni aby zagrozić WKS. Rozbieżność kursów, może trochę za duża, ale to WKS jest "murowanym" faworytem i powinien zgarnąć trofeum.

Spróbuję na finał zagrać takie coś:

Over 2,5 kurs: 2,40
BTS kurs: 2,40
over 0,5 HT kurs 1,50
CS 1:2 kurs: 8

Podsumowując cały turniej, większość wygranych drużyn udało się wspólnie przewidzieć.
Pięknie wchodziła progresja na over 2,5 . Omijając 3 kolejkę grupową gdzie mecze były o tej samej porze, można było ładnie zwiększyć zasób portfela.

Do góry
#5200781 - 10/02/2012 05:53 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Piotruś Pan]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
Originally Posted By: Piotruś Pan
Obejrzałem sobie dziś skrót spotkania Ghana - Zambia no i przychyle się do opinnii, że Zambia awansowała szczęśliwie i jeszcze bardziej szczęsliwie obroniła to 1:0 w końcówce,gdyby nie bramkarz Mwene to Ghana w 10 mogła im strzelić z dwie bramki w tych ostatnich 15 min cofneli się w pole karne i oddali inicjatywę Ghanie.
Zambia w całym spotkaniu grała raczej defensywnie trzy czy cztery akcje plus jeden celny strzał to nie jest jakiś niesamowity wyczyn jak na finalistę.


Grecja na ME też grała raczej defensywnie - dobrali taktykę pod materiał ludzki jakim dysponowali i tyle. Zambia też na papierze wygląda gorzej niż Ghana, WKS czy Senegal, więc trudno żeby szli z tymi ekipami na wymianę ciosów. Jednym z atutów Ghany jest kolektyw, grają swoją piłkę i dobrze im to wychodzi.

Zgadzam się z tym, że Zambia w końcówce miała trochę szczęścia. Rzeczywiście się cofnęli, ale nawet komentatorzy w transmisji podkreślali, że bardziej wynikało to z podświadomości i błędu na poziomie mentalnym niż z umiejętności czysto piłkarskich. No chyba nie twierdzisz, że Zambia jest aż tak słaba, że grająca w "10" Ghana ot tak zepchnęła ich do rozpaczliwej defensywy. Według mnie sprawili sobie taką końcówkę na własne życzenie, Renard pewnie już porozmawiał o tym z zespołem.

Do góry
#5203271 - 11/02/2012 05:29 Re: Puchar Narodów Afryki 2012 - Gwinea Równikowa/Gabon [Re: Akhu]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Nie nie uważam, iż Zambia jest słaba teraz pod ręką tego trenera to dla mnie rewelacja tego turnieju w porównaniu do porzednich imprez grdzie w ostatnich latach szczytem możliwości było wyjście z grupy i zagranie ćwierćfinału, tylko podkreśliłem fakt,że po zdobyciu bramki stracili koncept gry i zapomnieli o taktyce i jakichkolwiek założeniach trenera, dlatego uważam, że mogli by popracowac nad koncentracją w takich momentach, bo spokojnie mogli przegrać wygrany mecz,jednak i tak Zambia zagrala jak najlepiej umiała gra w finale bo podobnie jak WKS była skuteczna i konsekwentna w grze na wynik czy to z Ghaną jak również z Senegalem oraz z Gwineą Równikową bo to spotkanie było kluczowe w tej drodze do finału .
Z Wybrzeżem bedzie im jeszcze ciężej niż z Ghaną chyba, że będzie taki scenariusz który sobie trudno wyobraxic, mimo wszystko życzę im dobrej gry w finale, jednak WKS w ciągu 10 ostatnich lat był conajmniej 3 razy blisko gry o trofeum lub na podium jeśli teraz nie wygrają to rzeczywiscie pokolenie Drogby nie ugra nic w Afryce.

Do góry
Strona 5 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon), 3670 gości oraz 14 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580257 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49