Opcje tematu
#5211064 - 14/02/2012 23:43 Ekstraklasa: 18 kolejka [17-20/02/2012]
zalayeta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 11219



http://www.90minut.pl/transfery.php?id_sezon=79&runda=2

ruchy transferowe na dzien wczorajszy



Pierwsza kolejka wygląda bardzo ciekawie . Grajkowie napewna woleliby sie byczyc na przedsezonowych zgrupowaniach w cieple ale juz od tygodnia zapierd.... w zimowych warunkach tak wiec pewnie nie do smiechu im.

Na pierwszy rzut jak dla mnie po analaizach wychodzi mi kolejka

Łks 1x
pewnie wielu uwaza ze łks spadnia ale jednak cos mnie sie nie wydaje.maja co nie ktorzy do udowodnienia tym bardziej ze bardzo ciekawa osoba zaczela finansowac łks tak wiec ysle ze moze w tym klubie sie zmienic na lepsze . zycze im tego mimo ze kibicuje Widzewowi ale derby to zawsze fajna sprawa. pierwsza kolejka jest zawsze nie wiadomoma a tym bardziej wiadomo ze polonia musi łks moze tak wiec przy ruchach kadrowych łks wedlug mnie nie przegra.

Lech win

Lechicie nikim sie nie oslabili i nikim sie nie wzmocnili.Poza murasiem ktory leczy kontuzje w sparingach prezentowali sie ze z miennym szczeciem

20.01. - Zagłębie Lubin 2:0
25.01. - Piast Gliwice 2:1
29.01. - FC Vaduz 0:1 (Hiszpania)
31.01. - CD Rota 5:1 (Hiszpania)
01.02. - Sparta Praga 3:0 (Hiszpania)
03.02. - FC Timisoara 5:0 (Hiszpania)
04.02. - FC Chiasso 0:1 (Hiszpania)
06.02. - Rubin Kazań 1:3 (Hiszpania)
09.02. - FC Guangzhou 0:0 (Hiszpania)

jednak belchatow nietesy adios belty w tym roku niestety spadacie z ligi . za mlody sklad w dodatku brak atmosfery w miescie i nikiomu chyba juz sie nie chce ladowac kasy w klub ktory nie przynosi zadowalajacych efektow.w dodatku trener malo doswiadczony .to nie tak mialo byc ale belchatow leci.

Widzew under 2.5
bez napastnika nie widze tego . obie kipy to srodek tabeli.Widzew niestety nie kupil zawodnika na pozycje napadziora i w tym roku nie bedzie in plus jak rok temu kiedy w koncowce ozabieral niespodziewanie wiele punktow.
gorale w jakiej formie sa trudno okreslic ale mysle ze ich determinacja i obycie sie juz z ekstraklasa zaowocuje pozostaniem w gronie ekstaligi

Cracovia x

Wiadomo jakie cuda sie zdazaja w rundzie rewanzowej i na tym bazuje .cracovia tego nie przegra na bank moze wygra.chociaz wszystko lezy po stronie janosika jak przygotowal lechie.jak dla mnie jedna i druga ekipa mogla by poleciec ale chyba juz spoldzielnia ustawila kto leci a kto nie . obym sie mylil. w ekipie cracovi zmiany to odejscie się Andrzej Niedzielan i Tamir Kahlon. W ich miejsce zatrudniono Sebastiana Szałachowskiego i Marcina Budzińskiego. w sparingach nie najgorzej
18.01. - Warta Poznań 1:1
23.01. - Dinamo Tbilisi 3:2 (Hiszpania)
25.01. - Realem Balompedica Linense 1:1 (Hiszpania)
28.01. - Dynamo Kijów 2:7 (Hiszpania)
03.02. - Vointa Sibiu 3:0 (Turcja)
05.02. - Dacia Miovieni 0:0 (Turcja)
08.02. - Diosgyori VTK 1:1 (Turcja)


reszta meczow bez opisu ale wychodzi

sląsk over 2.5
zagełebie under 2.5
gornik x
jaga win

Do góry
Bonus: Unibet
#5216915 - 17/02/2012 21:15 Re: Ekstraklasa: 18 kolejka [17-20/02/2012] [Re: zalayeta]
krz1910 Offline
veteran

Meldunek: 22/03/2009
Postów: 1206
ŁKS Łódź - Polonia Warszawa : Drużyna gości - Liczba bramek
typ: powyżej 1.5 bramki
kurs: 2.00
bukmacher: Betsson

Drużyna ŁKS-u mimo, że kadrowo mocna, bo ostatnich wzmocnieniach to według mnie przynajmniej na początku rozgrywek wiosennych będzie mieć problemy ze zdobywaniem punktów. Po pierwsze dlatego, że jest to drużyna niezgrana, zawodników kontraktowano w ostatniej chwili na dzisiejsze spotkanie, a po drugie większość z wartościowych zawodników którzy grali w ŁKS-ie jesienią albo odeszło albo zostało przesuniętych do rezerw.
Postanowiłem w tym meczu zagrać powyżej 1.5 goli drużyny Polonii Warszawa. ŁKS jest w przebudowie trudno więc liczyć w tym wypadku o zgrania. Ponadto Pavle Velimirović, który był jednym z jaśniejszych punktów drużyny jesienią straci miejsce między słupkami a zastąpi go Bogusław Wyparło. Który gdy bronił na początku sezonu puścił 11 goli w 3 meczach!
Zauważmy również, że Polonia Warszawa nie ma przed tym spotkaniem problemów z kontuzjami czy wykluczeniami zawodników ofensywnych. Są więc w kadrze Edgar Çani, Pavel Šultes czy Bruno ale też nowe nabytki drużyny z którymi wiąże się spore nadzieje a mianowicie Aviram Baruchyan i Wladimer Dwaliszwili.
Według mnie spotkanie może wyglądać dość jednostronnie. Polonia to ukształtowana drużyna, robiąca pod wodzą Jacka Zielińskiego postępy, natomiast ŁKS to zbieranina piłkarzy, którym w ostatnich klubach nie wyszło. Żeby taka zbieranina piłkarzy tworzyła zespół, potrzebny jest więc czas, obecnie nie było go zbyt dużo i mecz może zakończyć się podobnym rezultatem jak ostatni sparing ŁKS-u z Legią czyli dość wysoką porażką. Według mnie over goli na drużynę gości w tym spotkaniu jest bardzo dobrym posunięciem.

Do góry
#5217155 - 17/02/2012 23:33 Re: Ekstraklasa: 18 kolejka [17-20/02/2012] [Re: krz1910]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Lech Poznań - GKS Bełchatów

Witam. Parę słów ode mnie. Skupiam się na Kolejorzu.

Prawdopodobny skład Lecha:
Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Wołąkiewicz, Henruiqez, Kamiński, Możdzeń, Krivets, Stilic, Tonev, Rudnev

Brak Murawskiego jak wiadomo bardzo duże osłabienie. Jedynie brak Łotysza byłby boleśniejszy.
Zwraca uwagę możliwy występ młodego Kamińskiego w formacji pomocy. Choć mi wydaję mi się że wyjdzie jednak Injac. W zespole Bakero ofensywnie mają grać boczni obrońcy - Lech przy piłce ma grać 3 obrońcami, a ubezpieczać tyły właśnie ma jeden z pomocników. Od tyle z nowinek taktycznych od Pana Bakero wink

W ofensywie w sparingach ponoć faktycznie wyglądało to nieźle. Tonev ponoć w formie, wpasował się do zespołu. A potencjał ma na pewno.

1x2 nie gram. 1 kolejka.. kurs mizerny na gospodarzy.

Ciekawie jak zawsze w Unibecie jest i tutaj spróbuję szczęścia. Po kolei.

Rudnev strzeli 2.55 expekt
(betclick 2.0, Unibet 2.2) 4/10
Rudnev strzeli głową 5.25 Unibet 1/10
Rudnev strzeli co najmniej 2 gole 4.5 Unibet 1/10

Nie będe się rozpisywał. Łotysz wydaję się być w formie, wszyscy grają na niego, w sparingach z łatwością dochodził do okazji bramkowych.
---
Tonev strzeli 4.6 unibet (betclick 3.5) 2/10
Tonev strzeli co najmniej 2 gole 20.0 0.5/10

Bułgar ponoć w formie, wpasował się do zespołu. A potencjał ma na pewno. Po takim kursie - próbuję. W tej rundzie strzeli kilka goli.

---

Jak ktoś lubi, trochę historii:

Lech u siebie z GKSem dawno nie wygrał. W 2002, po drodze notując 1:1, 1:1, 1:1, 2:3, 2:2, 0:0.. Co ciekawe, w Bełchatowie jest zupełnie odwrotnie.
---
Aktualnie w Poznaniu +3C i pada deszcz. Wczoraj murawa wyglądała jednak ok.


Aha
G.Baran dostanie kartkę 4.0 unibet 2/10


Zawsze grał ostro.

i

za 2 piwa - Żewłakow strzeli głową 15 Unibet. Kosowski może coś wyłoży górą wink

Do góry
#5217244 - 18/02/2012 00:01 Re: Ekstraklasa: 18 kolejka [17-20/02/2012] [Re: zalayeta]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Nieoficjalnie - Stilic nie zmieścił się do 11tki. Jest zarówno Injac i Kamiński.

Do góry
#5217342 - 18/02/2012 00:43 Re: Ekstraklasa: 18 kolejka [17-20/02/2012] [Re: zalayeta]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Przepraszam, za post za postem ale nie wymieniłem X/1 po fajnym kursie 4.4 Unibet (bet365 3.5). Lech wychodzi dość defensywnie ustawiony (jeśli faktycznie Stilic na ławie). Poza tym bełchatowianie w obronnie na papierze dość solidni.

Wole pograć takie coś, niż ładować w jedynke po marnym 1.4

Do góry
#5222625 - 20/02/2012 20:11 Re: Ekstraklasa: 18 kolejka [17-20/02/2012] [Re: zalayeta]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Ma jakiś buk over/under kartek na mecz Korona - Jaga??

Do góry
#5222731 - 20/02/2012 21:51 Re: Ekstraklasa: 18 kolejka [17-20/02/2012] [Re: zalayeta]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok

Od piątku przekonuje się by zagrać na Jagę w dzisiejszym meczu, ale dopiero dzisiaj podjąłem decyzję.
Patrząc na tabelę - na mecze u siebie Korony, czy też na mecze wyjazdowe Jagiellonii można powiedzieć, że faworytem jest Korona, tak też uważają bukmacherzy, ja jednak uważam, że komplet punktów pojedzie do Białegostoku.
Nie sądzę, żeby Jaga grała tak słabo jak na jesień.
Stanowisko trenera w Jadze objął dobrze znany w Łodzi - Tomasz Hajto, sprowadzono Grzegorza Sandomierskiego, Nikę Dzalamidze, Pawła Nowotkę, Lukę Gusicia i Tomasza Bandrowskiego.
Co za tym idzie również parę nazwisk opuściło Jagiellonię.
Do Korony przyszedł Daniel Gołębiewski, Mateusz Łuczak i Paweł Golanski. Aczkolwiek chyba lepiej dla Koroniarzy by Paweł Golański nie grał w pierwszym składzie wink

W sparingach przed sezonem Korona nie zachwycała:

Radomiak Radom 1:2 Korona Kielce
GKS Bogdanka 3:5 Korona Kielce
KS Łódź 1:0 Korona Kielce
GKS Katowice 1:1 Korona Kielce
Torpedo Kutaisi 0:0 Korona Kielce
FK Jablonec 6:1 Korona Kielce
Maralurg Zaporoże 1:1 Korona Kielce
Sportul Studentesc Bukareszt 0:3 Korona Kielce
Botew Płowdiw 1:1 Korona Kielce

Bilans: 3-5-3

Zupełnie inaczej natomiast spisywała się Jagiellonia:


Gryf Wejherowo 1:1 Jagiellonia
Cartusia Kartuzy 1:4 Jagiellonia
ME Polonia Warszawa 1:3 Jagiellonia
Arka Gdynia 2:3 Jagiellonia
Bałtyk Gdynia 0:3 Jagiellonia
Karpary Lwów 0:0 Jagiellonia
Karpaty Lwów 6:2 Jagiellonia
FC Vaslui 1:2 Jagiellonia
MFK Kosice 3:5 Jagiellonia
Bytovia Bytów 2:1 Jagiellonia
Worskła Połtawa 0:1 Jagiellonia
FK Rostów 0:1 Jagiellonia
Czerno More Warna 0:4 Jagiellonia
Olimpia Zambrów 1:5 Jagiellonia

Bilans: 10-2-2

Jakby problemów Korony było mało to jeszcze na dodatek dzisiaj kibice nie będą dopingować swoich pupili, taką decyzję podjęło stowarzyszenie kibiców Korony.

Typ: Jagiellonia Białystok @3,25

Do góry
#5222920 - 20/02/2012 23:58 Re: Ekstraklasa: 18 kolejka [17-20/02/2012] [Re: zalayeta]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
Korona vs Jagiellonia

Marcin przytoczył zmiany personalne i wyniki sparingów zatem nie będę się powtarzał. Powyżej jasno widać, że w obu drużynach sporo zmian. Nie wierzę, żeby wszystko się tak ładnie dotarło w obu teamach od początku, myślę, że liczba zmian powodować będzie sporo nieporozumien i błędów indywidualnych na boisku.
Poza tym nie za bardzo wierzę w umiejętności trenerskie Tomka Hajty. Jagiellonia słynie z tego, że fatalnie gra na wyjazadach i wątpię, aby Hajto już od początku potrafił coś z tym działać. Nie zmienia to faktu, że Korona niezrozumiale dla mnie jest faworyzowana przez bukmacherów. Wszystko to sprowadza się do tego, że najbliżej jest mi tu do podziału punktów.
I tak też proponuję, po 3.10 w betsson.

Do góry
#5230381 - 24/02/2012 21:46 Re: Ekstraklasa: 19kolejka [24-27/02/2012] [Re: Danielsan]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29861
18:00

ŁKS Łódź - Lechia Gdansk

Stawiam, że zobaczymy nudny i nie obfitujący w bramki mecz. Obie drużyny to dół tabeli. Zarówno Lechia jak i ŁKS walczą o utrzymanie, więc każdy punkt będzie na wagę złota. Wydaje mi się, że gdańszczanie powinni bardziej cisnąć do przodu, ponieważ oni tutaj są lekkim faworytem (budżet, piłkarze). ŁKS będzie czekał na kontry. Ale ja myślę, że nie zobaczymy nic konkretnego.
Absencje: w Lechii Luka Vucko, Josip Tadic, a ŁKS bez. Ale akurat to nie będzie odgrywało roli. Świerczewski pewnie postawi na zaangażowanie i bieganie przez 90 minut. Wg mnie zobaczymy 0-0. Gospodarze i goście nie mają egzekutorów, ani też graczy którzy potrafiliby wziąźć sprawy w swoje ręce, a raczej nogi.
Ostatni ich mecz to właśnie 0-0 w Gdańsku.
X 3.2 5/10

Do góry
#5231852 - 25/02/2012 16:27 Re: Ekstraklasa: 19kolejka [24-27/02/2012] [Re: Ojro]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29861
25.02 18:00

Polonia Warszawa - Widzew Lodz

Dzisiaj znowu z krajową 'Ligą Mistrzów'... Polonia ma większość atutów aby zostać mistrzem (oprócz stadionu i rzeszy kibiców, ważne że wiernych ma). Skład, pieniądze i trener to atuty, które dzisiaj powinny spokojnie wystarczyć.
Widzew to na pewno na dziś zagadka. Bez pieniędzy, dobry trener może zmotywować i piłkarze będą walczyć. Ale wątpię aby nastąpiło to dzisiaj. Brak Oziębały + Bieniuka to spore osłabienia, podczas gdy w Polonii nie znalazłem braków. Robert Jez ma zagrać mimo kontuzji jakiej doznał ostatnio.
Zagadką będzie, jak bardzo są zgrani ze sobą piłkarze Polonii. Ale liczę, że Zieliński będzie potrafił tak ustawić swoich piłkarzy aby Ci potrafili przeprowadzać akcje. Na jesień Polonia miała olbrzymie problemy ze strzelaniem bramek, jednak na swoim obiekcie prezentuje się świetnie: bilans bramkowy 12-5, nie przegrała żadnego spotkania. Jednak z Widzewem jakoś im nie idzie...

Liczę, że dzisiaj odwrócą niekorzystne h2h i zakończą efektownym zwycięstwem, min. 2:0.

Polonia -1 EH 2,75
boks

Z innych boisk:
Podbeskidze - Zagłębie X2 (wg mnie peffka)
Bełchatów - Górnik X2 (wg mnie jeszcze większa peffka, ale musi zagrać 'Będę go zjadł') wink

Do góry
#5233538 - 26/02/2012 15:11 Re: Ekstraklasa: 19kolejka [24-27/02/2012] [Re: zalayeta]
Loonatic Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/10/2009
Postów: 2638
Kurwa, w naszej lidze coś typować, to jak po polu minowym chodzić frown

Do góry
#5234835 - 27/02/2012 02:49 Re: Ekstraklasa: 19kolejka [24-27/02/2012] [Re: Loonatic]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29861
GKS Bełchatów - Gornik Zabrze

Ostatni mecz tej rundy w polskiej Ekstraklasie. GKS sprawił małą niespodziankę pokonując Lecha 1-0 (bramka Nowaka w 89min.). Górnik sprawił wielką niespodziankę pokonując Legię. Ale co by tu nie pisać. Legia odpuściła mecz w Zabrzu na rzecz LE i stąd taki a nie inny wynik.
Jutro stawiam na remis i to bezbramkowy. Nie wierzę w jakiekolwiek wygrane. Wynik 0-0 padł już dwa razy w Bełchatowie, raz było 1-1, a pozostałe dwa mecz Górnik przegrywał. Myślę, że wynik gospodarzy w Poznaniu, przy takiej dyspozycji Lecha to nic nowego. Liczę, że to oni będą musieli być częściej przy piłce, a zabrzanie tylko kontry w wykonaniu szybkiego Nakoulmy.
W porównaniu z ostatnim meczem, do składu Górnika wraca Thomik za Przybylskiego. Wg mnie, Nawałka ma już koncepcję gry i będzie ona podobna do tej z przed tygodnia.

+ 3 remisy w Bełchatowie, ostatnie spotkanie w Zabrzu, Górnik wygrał w końcówce, inaczej było by 0-0, nikt nie będzie chciał stracić punktów, rywale to niemal sąsiedzi w tabeli

- GKS mocne u siebie, Górnik słabe wyjazdy, kontuzja Przybylskiego, a Nakoulma może nie grać na 100%, tuż po spotkaniu ma wylot do Maroka

NA moje oko nudny, ale zacięty mecz, typowo poniedziałkowy under.

XXX 3,1

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa), 3736 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582859 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07