Strona 5 z 26 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 25 26 >
Opcje tematu
#5260442 - 13/03/2012 20:20 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
moge polecic asics gel pulse 3
b. dobrze mi się w nich biega

Do góry
Bonus: Unibet
#5261043 - 14/03/2012 01:44 Re: Bieganie [2] [Re: Dyniu]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Originally Posted By: Dyniu


Witam. Mógłby ktoś mi napisać jakie to są modele i czy warto któreś do biegania się zaopatrzyć? smile

Warto się w nie zaopatrzyć, jeśli chcesz, żeby Cię psy podczas biegu goniły grin

Panowie, przestańcie się zachowywać jak dziewczyny i nie szukajcie "ładnych" butów, ale wygodnych.
Ja mam buty Kalenji z Decathlonu za 70 zł i biega się w nich zajebiście. Nie wiem czy kiedykolwiek zdecyduję się na kupno "markowych" butów, bo nie widzę sensu bezcelowego wydawania kilkuset złotych.

Do góry
#5261186 - 14/03/2012 02:13 Re: Bieganie [2] [Re: majner]
Vendetta Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 5368
Skąd: Szczecin
jaj kaots ma problemy z kregusłupem itp. to wartio kupic dopasowane ale to trzerba wykresy jakies porbci w specjalnym sklepie smile Widzialem niedawno o tym program na polsacie sport. Ale jesli ktos jest zdrowy i nie ejst zawodowym biegaczem to rzeczywiscie nei ma sensu wygladac 5 stówek bo i za stówka mozna znalezc cos dobrego.

Do góry
#5262266 - 14/03/2012 16:21 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
simons1986 - wnioskuję, że wcześniej biegałeś więc tutaj nie powinno być problemu z doborem obuwia wink
Wybrać się do sklepu, popytać sprzedawcę dobrze zorientowanego i na pewno coś Ci da. Każdy wiadomo ma inną stopę i nie można każdej pary butów komuś polecić. Jeden ma stopę pronującą, drugi to supinator itd smile Więc ja nigdy nie czynię tak, że jakąś parę od razu rekomenduję bądź biorę, gdyż wiem jak to ważne jest.

arkadius - tak jak Ci crova pisze - wyczuj swój rytm, nic na siłe. Ja sam pamiętam swoje początki, biegałem po kilka/kilkanaście minut i czułem, że dałbym radę jeszcze sporo a mimo to konsekwencja w planie popłaciła. Z czasem będziesz prosił, by te minuty, które przeznaczone są na bieg się skończyły -> brak sił cool
Nabierzesz dystansu do tego, zobaczysz jak reaguje Twoje ciało i z pewnością będziesz mądrzejszy na trasie z czasem.

Co do doboru butów - te przedstawione przez Dynia to niezły kosmos jak dla mnie grin Reeboki jak dla mnie badziewnie wyglądają, typowe dla kobiet wg mnie. Reszta nie jest lepsza ale to wiadomo już kwestia gustu.
Sam zastanawiam się co w tym sezonie kupić, choć jest jeszcze sprawa mojego zdrowia ..

majner - jedną z moich par butów na trening jest właśnie Kalenji i biega się w nich bardzo dobrze. Nie zawsze w parze z ceną idzie jakość.
Osobiście chyba nigdy nie spotkałem się - od znacznie bardziej doświadczonych ode mnie biegaczami - ze złą opinią na temat Asicsów.

Do góry
#5262353 - 14/03/2012 17:34 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Panowie, zaryzykuje, zebiegam znacznie dluzej od was i wy zdecydowanie za duza wage przywiazujecie w czym beigacie. Znacznie wazniejsze jest po czym biegacie i jak biegacie. Niestety ale buty i pozostaly sprzet same biegac nie beda.

Do góry
#5262360 - 14/03/2012 17:39 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
mozesz rozwinac "jak biegacie" ?

Do góry
#5262361 - 14/03/2012 17:39 Re: Bieganie [2] [Re: arkadius]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Originally Posted By: arkadius
Witam, dopiero co rozpoczynam przygodę z bieganiem i szukam najbardziej odpowiedniego planu dla początkujących, ponieważ dzisiaj na siłowni zauważyłem u siebie CBK (całkowity brak kondycji). Najprościej byłoby po prostu wyjść z domu i biec, ale obawiam się, że szybko się zniechęcę ze względu na powyższe.
Przeczytałem przykład poniższego treningu i proszę o opinie:

http://treningbiegacza.pl/trening/plany-...jacego-biegacza


Chyba najprostsza i najbardziej wskazana dla pcozatkujacyc metoda budowania wytryzmalosci jest bieg ciagly. Wazne zebys zaczal wolniej i potem stopniowo przyspieszal badz utrzymywal tempo. Nigdy nie zaczynaj za szybko, bo zarzynasz organizm i jest lipa. Jak nie dasz rady biedz przynajmniej tych 40 min w tempie 6km/h to zrob sobie 2x25 min z przerwa w szybkim marszu ok 5 minut.

Do góry
#5262368 - 14/03/2012 17:45 Re: Bieganie [2] [Re: Self-Confident]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Originally Posted By: Self-Confident
mozesz rozwinac "jak biegacie" ?

Chodzi mi czy bieg ciagly, czy duze badz male zabawy biegowe, czy interwaly. Takze mam na mysli sama technike biegu, czyli prace rak, ulozenie korpusu czy najwazniejsze stawianie stopy na podlozu.
Oczywiste jest takze ze NIE WOLNO biegac po asfalcie, ale to juz chyba kazdy wie. Najbardziej wskazanym podlozem jest sciolka lesna.
I ludzi odpuscie sobie beiganie na jakis silowniach, bo to ch... daje. I ostatnie co wy widzicie w nordic walking. TO jest dobre dla osob 60+, ale nie dla zdrowych ludzi. Jakie to przynosi wymierne korzysci ? Jak chcecie isc i sobie pgoadac to do kawiarni albo na rynek. Do tego jak widze mlode osoby z kijkami i jeszcze kompletnie bez techniki to sie zalamuje kompletnie.

Do góry
#5262403 - 14/03/2012 18:24 Re: Bieganie [2] [Re: antyfutbol]
irokraw Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2008
Postów: 1211
Skąd: Hammerstein
Originally Posted By: michael89
...I ostatnie co wy widzicie w nordic walking. ...

Niestety w społeczeństwie /nie tylko naszym narodzie/ panuje taka tendencja, że jeżeli coś jest modne i jest wokół tego dużo szumu to musi być dobre. I tak jest w przypadku tego ,,sportu". Zgadzam się w 100%, że to dla osób w podeszłym wieku lub z jakimiś schorzeniami - faktycznie jakiś tam sposób na aktywny spędzanie czasu i umiarkowany, techniczny wysiłek.

To co powiedziałeś, żeby nie biegać po asfalcie tylko najlepiej po nieutwardzonych nawierzchniach - zgadza się, że to mniejsze obciążenie dla stawów, ale spróbuj się przygotować idealnie /nie mówię o wytrzymałości/ do jakiegoś konkretnego wysiłku biegowego /czytaj imprezy/, który odbywać się będzie właśnie na podłożu utwardzonym - typu asfalt. Wtedy to dopiero takie nieprzyzwyczajone stawy i stopy dostają w du... . A tu się wiąże z tym kolejna sprawa - niestety chcąc temu zaradzić ucieka się do poszukiwań odpowiedniego sprzętu /obuwia/. Dlatego twierdzę, że choć to nie sprzęt biega to jednak odgrywa on znaczenie i trzeba umieć go dobierać umiejętnie.

Do góry
#5262413 - 14/03/2012 18:49 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Wiadomo od jakiegos poziomu trzeba tez patrzec na sprzet, ale dla zwyklego Kowalskiego kazdy firmowy adidas bedzie dobry. Grunt zeby podeszwa byla ciut grubsza niz w trmapkach. Ogolnie moja poprzednia wypowiedz byla skierowana do ludzi biegajacych for fun i dla zdrowia. Bieganie na zawodach to inna bajka, choc znam zawody masowe rozgrywane w lasach. Wiem tez ze zawodowcy unikaja jak ognia twwardych nawierzchni. Wystarczy przejsc sie na jakis stadion z tartanem i zobaczyc gdzie sie rozgrzewaja zawodnicy. Czy na biezni czy na trawie ?

Do góry
#5262493 - 14/03/2012 20:22 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
irokraw Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2008
Postów: 1211
Skąd: Hammerstein
Wszystko się zgadza. Jednak pisząc o nawierzchni nie miałem na celu Cię punktować jedynie wskazać iż nie zawsze jest tak że da się nam uniknąć tych najtwardszych. Sam biegałem dosyć grubo i wiem w czym problem polega. Co do rozgrywanych imprez masowych to oczywiście jest wiele w ciągu roku rozgrywanych w innych warunkach niż drogi miejskie. Jest np. bardzo ciekawy bieg 15km w Jarosławcu gdzie biegnie się w ciągu jednego biegu dosłownie po każdej z możliwych nawierzchni: asfalt, las, plaża, droga wyściełana płytami betonowymi..i tu dopiero trzeba się gimnastykować. Bądź nieprzygotowany na bieganie po każdej z tych podłoży a gwarantuje że w połowie biegu /na najdłuższym odcinku plażowym/ masz ochotę dołączyć do tych co się opalają:)

Do góry
#5262713 - 14/03/2012 22:21 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
michael89 - osobiście zawsze stawiam siebie w gronie amatorów, gdyż biegi traktuję jako formę odprężenia, relaksu, poprawy kondycji, czegoś co daje mi radość. Zdaję sobie sprawę jak ważne jest bieganie po dobrym gruncie, irokraw dobrze to też zobrazował.
Biegam głównie po polnych dróżkach, nic innego w moim pobliżu nie ma (lasu itd). Na trasie tej jest też kilkaset metrów asfaltu więc lekkie urozmaicenie jest wink
Buty oczywiście same nie będą biegały ale chyba wszyscy się zgodzimy, jak są ważne.
Sam się o tym przekonałem, gdy kiedyś biegałem w zwykłych 'adidaskach' i kupiłem pierwszą parę butów do biegania. Odcinek na mojej trasie, gdzie notowałem czasy 3:25-3:30 regularnie, nagle zrobiłem w 3:15 i systematycznie schodziłem w dół. Buty same tego nie zrobiły, wiadomo, ale ogólnie dają baardzo dużo.

Co do nordic walkingu - też nie widzę w tym nic dobrego dla siebie. Dla starszych ok, ale nie dla młodych ludzi.

Do góry
#5262758 - 14/03/2012 22:44 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
crova Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/05/2006
Postów: 7896
Skąd: Kraków
Widzę dyskusję na temat obuwia.
Co zostalo stwierdzone, buty same biegać nie bedą - fakt. Mozna biegać w glanach, czyż nie? Ja zainwestowałem prawie 4stówki w buty i jakoś nie widzę w tym nic zlego o ile się sprawują i spełniają funkcje. Są mega lekkie, dobrze wyprofilowana jest wkladka i w miare przepuszczają powietrze. Co prawda mógłbym kupic coś taniej ale akurat te mi się spodobały i padł wybór. Chodziło mi właśnie o komfort biegania, gdyż ma mi sprawiać przyjemność a do tego buty miały być porządne, aby sezon wytrzymały-tutaj przeważnie ufam dobrym firmom. Wiadomo, można kupić za 80zl i też biegać i ja wcale nie ujmuję tutaj "no names" jeśli spełniają swoją rolę w ww aspektaach. Ja zawsze dużo inwestowałem w sprzęt i tak mi jakoś zostanie już. Nastepne buty jakie kupie to Asicsy Gel Kayano albo Kinsei(no ew.Pulse3)-mierzyłem i już wiem, że są spoko.

Do góry
#5262835 - 14/03/2012 23:18 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Platini nawet jakbys zalozyl kolce, to byc takiego progresu nie zrobil. Bardziej problem lezal w glowie. "Mam slaby sprzet, wiec nie dam rady pobiec szybciej".

Crova oczywiscie jak ma sie kase, to nie widze najmniejszego problemu w kupowanie jak najlepszych butow. Chodzi mi tylko o to, ze najwazniejszy jest regularny trening. Znam osoby, ktore "trenowanie" zaczynaja od wizyty w sklepach i kompletowaniu 10 strojow, zamiast w tym czasie isc w zwyklych adidach i dresie do lasu.

Do góry
#5262922 - 15/03/2012 00:15 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Wątpie, by problem był w głowie wink Czasami się nie napędzam.
Buty, które miałem wcześniej były do niczego, z boku jeszcze rozwalone, przez co często kamienie dawały znać o sobie grin

Do góry
#5262973 - 15/03/2012 00:37 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
jerome Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/10/2001
Postów: 3778
Skąd: Śląsk
Ja właśnie nabyłem takie cudeńko:


Asics Virage 5, dla stopy pronującej, jeszcze w nich nie biegałem, ale chodzi się w nich bosko smile. Kupiłem je zachęcony opiniami (że najlepsze), poza tym podoba mi się specjalizacja Asicsa, wystarczy do nich zaglądnąć na stronę i wszystko jest wyjaśnione, widać że znają się na rzeczy i są ukierunkowani na biegaczy. Mogę polecić naziemne sklepy sklepbiegacza.pl w Katowicach (są też innych miastach) dowiedziałem się wszystkiego co chciałem (fachowa obsługa) i zrobili mi badanie stóp na bieżni (tam wyszło że jestem pronatorem). Dzięki temu mogłem wybrać buty dla siebie. No i mają wszystkie modele Asicsa na miejscu (a z tym wcale nie jest tak łatwo).

Do góry
#5263266 - 15/03/2012 02:34 Re: Bieganie [2] [Re: Conrad]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Panowie jak wklejacie modele, zdjecia podawajcie tez ceny.

Do góry
#5263582 - 15/03/2012 03:39 Re: Bieganie [2] [Re: Platini]
irokraw Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2008
Postów: 1211
Skąd: Hammerstein
Originally Posted By: Platini
Wątpie, by problem był w głowie wink Czasami się nie napędzam.
Buty, które miałem wcześniej były do niczego, z boku jeszcze rozwalone, przez co często kamienie dawały znać o sobie grin

He, he...i tak bywa, ale faktycznie psychika i motywacja odgrywa ogromną rolę w każdym sporcie, nie tylko w bieganiu. wiem po sobie, że w pewnych etapach swego życia na wachnięcia mojej formy miały oba te czynniki wpływ. Nie bez kozery zawodowi sportowcy korzystają regularnie z usług psychologów sportowych i tym podobnych ludzi. A motywacja cóż - dla jednego będzie nią sama myśl że będe się czuł zaje....ście pokonując trudy treningu czy też jakiś zawodów a dla innego spora gratyfikacja pieniężna nie będzie wystarczająca aby zebrać się w sobie smile

Do góry
#5264469 - 15/03/2012 17:04 Re: Bieganie [2] [Re: Platini]
simons1986 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/06/2011
Postów: 1708
Skąd: Pyrlandia
Originally Posted By: Platini
simons1986 - wnioskuję, że wcześniej biegałeś więc tutaj nie powinno być problemu z doborem obuwia wink
Wybrać się do sklepu, popytać sprzedawcę dobrze zorientowanego i na pewno coś Ci da. Każdy wiadomo ma inną stopę i nie można każdej pary butów komuś polecić. Jeden ma stopę pronującą, drugi to supinator itd smile Więc ja nigdy nie czynię tak, że jakąś parę od razu rekomenduję bądź biorę, gdyż wiem jak to ważne jest.

arkadius - tak jak Ci crova pisze - wyczuj swój rytm, nic na siłe. Ja sam pamiętam swoje początki, biegałem po kilka/kilkanaście minut i czułem, że dałbym radę jeszcze sporo a mimo to konsekwencja w planie popłaciła. Z czasem będziesz prosił, by te minuty, które przeznaczone są na bieg się skończyły -> brak sił cool
Nabierzesz dystansu do tego, zobaczysz jak reaguje Twoje ciało i z pewnością będziesz mądrzejszy na trasie z czasem.

Co do doboru butów - te przedstawione przez Dynia to niezły kosmos jak dla mnie grin Reeboki jak dla mnie badziewnie wyglądają, typowe dla kobiet wg mnie. Reszta nie jest lepsza ale to wiadomo już kwestia gustu.
Sam zastanawiam się co w tym sezonie kupić, choć jest jeszcze sprawa mojego zdrowia ..

majner - jedną z moich par butów na trening jest właśnie Kalenji i biega się w nich bardzo dobrze. Nie zawsze w parze z ceną idzie jakość.
Osobiście chyba nigdy nie spotkałem się - od znacznie bardziej doświadczonych ode mnie biegaczami - ze złą opinią na temat Asicsów.



no wlasnie, czytam roznego typu fora dla biegaczy i zadko kiedy mozna spotkac negatywna opinie na temat obuwia Joma, juz wiecej osob krytykuje np. Reeboki czy Nike smile Mam tylko pytanie w jakiej siciowke znajde Jomy, bo w InterSporcie nie ma frown

Do góry
#5264608 - 15/03/2012 19:11 Re: Bieganie [2] [Re: simons1986]
irokraw Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2008
Postów: 1211
Skąd: Hammerstein
Originally Posted By: simons1986
no wlasnie, czytam roznego typu fora dla biegaczy i zadko kiedy mozna spotkac negatywna opinie na temat obuwia Joma, juz wiecej osob krytykuje np. Reeboki czy Nike smile Mam tylko pytanie w jakiej siciowke znajde Jomy, bo w InterSporcie nie ma frown


Jomy faktycznie nie łatwo złapać. Ja akurat preferuje je do futsalu a zaopatruje się w hurtowniach obuwia sportowego. Jeżeli wiesz czego szukasz i nie potrzebujesz jakieś wyspecjalizowanej obsługi czy też fachowej porady ze strony sprzedawcy to chyba to najlepszy i niekiedy najtańszy sposób na dobre markowe obuwie. Nie mieszkam w dużej mieścinie ale mam to szczęście, że akurat mam taką hurtownie u siebie i współpraca układa się należycie smile

Do góry
Strona 5 z 26 < 1 2 3 4 5 6 7 ... 25 26 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, rafal08, Lukasz111, Irek), 3073 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581510 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49