Strona 8 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8
Opcje tematu
#5351072 - 14/05/2012 02:16 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Miami Heat - Indiana Pacers

Zapowiada sie interesująca batalia o przepustkę do fazy półfinałowej. Murowanym faworytem do odniesienia awansu jest ekipa z Florydy, gdzie za awans można otrzymać raptem 1.10 np. w Betssonie. Sa uważani za mocna ekipę która jest zaliczana do zdobycia majstra ligi, a wszystko przez super trio James,Wade,Bosch. Jednak ja bym tak szybko nie odsyłał ekipy z Indianapolis do gładkiego i szybkiego odpadnięcia z Miami. Wystarczy np. spojrzeć na tabele z sezonu regularnego, kto był tuz nad ekipa gospodarzy w Konferencji Wschodniej, a no paczka z Pacers, która miała zaledwie w całym regular sezon jeno cztery porażki mniej od Heat. Zarówno Miami i Indiana w takim samym bilansem odpalili rywali z play-off w poprzedniej rundzie odpowiednio 4-1. W spotkaniach pomiędzy drużynami w regular sezon doszło czterokrotnie, gdzie trzykrotnie zwyciężyli gracze z Florydy, stad pewnie te kursy na Miami. Ale w Play-off to nie ważne, tu sie kasuje wszystko od nowa, dzis jest 0-0 i spodziewam sie bardzo dobrej gry w wykonaniu graczy z Pacers. Gracze Indiany zdają sobie bardzo dobrze sprawę ze w przypadku wyeliminowania ekipy z Miami, praktycznie otworzą sie wrota do gry w finale. Ale spotkanie tuz, wiec nie bede sie rozpisywał, kursy na Indiane kuszące, sa jakby nie doceniani a potencjał maja duży.

Indiana Pacers 4.65

Do góry
Bonus: Unibet
#5353784 - 16/05/2012 04:39 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Miami Heat - Indiana Pacers

Spotkanie nr.2 i bilans 1-0 dla Heat w pierwszym spotkaniu 95-86 gdzie Indiana praktycznie prowadziła przez całe spotkanie, dobrze zorganizowana gre mieli, lecz zawalili czwarta kwartę po prostu zgaśli, jedna z przyczyn oddalenia sie rywali były nie wykorzystane punkty z rzutów osobistych przez graczy Pacers, następnie doszły feralne ostatnie cztery minuty spotkania w których nie punktowali, gdzie nadto w tym etapie gry rywale z Miami zdobywali cenne punkty, ktore dały im pierwsza wygrana. Dzis gospodarze przystąpią bez swojego jednego z filarów Boscha który doznał kontuzji w spotkaniu nr.1 wiec jednego z graczy podkoszowych mniej, co będzie miec znaczenie na pewno na tablicach. Dzis liczę ze ekipa Pacers wyciągnie wnioski z pierwszego spotkania i nie przyśnie jak w pierwszej batalii co zaowocuje wyrównaniem serii.

Indiana Pacers 3.75
Indiana Pacers +7.5 1.81

Do góry
#5355114 - 17/05/2012 05:29 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Philadelphia 76ers - Boston Celtics

Druga para półfinałowa na Wschodzie bilans 1-1 gdzie trzeba przyznać gościnni bardzo okazali sie Celtowie. Tym razem ekipa Riversa przywita do Filadelfii na dwa kolejne spotkania. I nie sadze żeby gospodarze dzisiejszych zawodów okazali za dużo gościnności. Szóstki w pierwszym spotkaniu ulegli minimalnie jednym pkt. w następnym spotkaniu los sie uśmiechnął do nich i to oni jednym oczkiem zakończyli spotkanie zwycięsko. Dzis juz podejrzewam nie beda mieli problemów z pokonaniem Celtów na własnym terenie, co jak co, ale widac ze treneiro Collins ma jednak plan na ekipe Celtów, a Riversovi brakuje pola manewru, szczególnie nie ma godnych zmieników dla dla czołówki starej gwardii, którzy po prostu z każdym kolejnym spotkaniem moga wyglądać coraz gorzej, a na młodych i ambitnych, z dobrymi warunkami fizycznymi, doświadczenie jednak nie wystarczy gdy sie będzie słaniać po parkiecie z braku powera, a dublerzy to nie ten pułap. Gracze 76ers powinni bez żadnych kompleksów po prostu wbijać sie frontalnie pod kosz i albo kończyć widowiskowymi zagraniami, albo odgrywać piłki na wolne pozycje i liczyć na udane rzuty z dystansu. Gdy stara gwardia będzie na pakiecie zabiegać ich, jak tylko sie da, to na pewno odbije sie kondycyjnie na zawodników w podeszłym wieku, którzy juz swoja najlepsza wytrzymałość maja za soba. A gdy wejda nowi zmiennicy po prostu zwolnic tempo gry i robic swoje dalej.

Philadelphia 76ers (-7,5) 3.15
Philadelphia 76ers (-2) 1.91

Do góry
#5358795 - 19/05/2012 22:13 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Spiderroo Offline
member

Meldunek: 17/11/2011
Postów: 175
Los Angeles Clippers - San Antonio Spurs (-5) 2 @ 1.88 Betsson

Rywalizacja przenosi się do Los Angeles. Stąd też tym razem ustawiono mniejszą linię. Jednak nie wydaje mi się, aby atut własnego boiska spowodował, że Clippersi wygrają dziś z Ostrogami. Spurs to drużyna, która wg mnie jest głównym faworytem do zdobycia pucharu. Już przed pierwszym spotkaniem pomiędzy LAC i SAS kilka osób wspominało, że prawdopodobny jest sweep i również podzielałem to zdanie. Pierwsze dwa mecze zdecydowanie padły łupem San Antonio (wygrane różnicą 16 i 17 punktów). Warto dodać, że Spurs grają na wysokiej skuteczności - 48,8%, 53,2% kolejno w G1 i G2. Diaw w ostatnim spotkaniu 7-7 z gry w tym 2-2 za 3 pkt! Świetny zespół Ostróg to nie tylko Parker i Duncan, ale też mocny Diaw, Leonard i niszczący trójkami Green i Ginobili. Tym razem mecz w LA, ale linia handicapu jest dość skromna i według mnie powinni ją spokojnie pokryć.

Do góry
#5359775 - 20/05/2012 05:32 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
Lakers vs Oklahoma
typ: Oklahoma @ 1.83

Jeszcze rano Thunders byli dogiem, teraz już niestety nie.
Od początku byłem zwolennikiem teorii, że OKC wygrają choć jeden mecz na wyjeździe i w obliczu porażki w pierwszym wypada dziś wygrać i wyjść na 3:1 w rywalizacji.
Jeziorowcy zostali zdemolowani w pierwszym meczu przegrywając 29 punktami i ten mecz wyraźnie objawił różnicę między obydwoma teamami. W drugi znacznie poprawiony był diffens, ale i tak skończyło się 79 do 77 dla gospodarzy. Pierwszy mecz w LA minimalnie 3 punktami wygrały Lalki, rozstrzygając mecz w ostatniej kwarcie.
Dziś myślę, że Durant i spółka znowu odskoczą. OKC jest to wyraźnie lepsza drużyna, do tego mega głodna sukcesów. LA wprawdzie bardziej doświadczeni w PO, ale w ostatnich 2 sezonach pograć z nimi za bardzo nie potrafią, o czym świadczy h2h.
Do tego ciągle w mięśnia Lejkersów musi gdzieś siedzieć ciężka seria z Bryłkami.
A skoro Denver potrafił wygrać na wyjeździe jest to tym bardziej do osiągnięcia przez OKC.

Do góry
#5361786 - 22/05/2012 05:32 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Boston Celtics - Philadelphia 76ers

Szóstki po ostatnim spotkaniu potwierdziły ze nie maja zamiaru kończyć rozgrywek na obecnym etapie. Tak jak podejrzewałem Collins ma plan na ekipe z Bostonu, dobrze wiadomo ze czym dalej w las maratono, tym przewaga będzie po jego ekipie. Podejrzewam ze spotkanie nr.3 było cwanym zamierzonym manewrem taktycznym i porażka była po prostu wkalkulowana. W spotkaniu nr.4 Bostończykom starczyło powera tylko na pierwszą połowę, po której byli cieniami samych siebie. A natomiast Szóstki dopiero włączyli odpowiedni oczekiwany bieg, szczególnie trzeba pochwalić Williamsa który w najważniejszych chwilach wziął odpowiedzialność na siebie a to trafiając za trojkę lub udanie wykańczać akcje ofensywne łapiąc dodatkowo rywali na faule. Dodatkowo pochwalić trzeba Allena który wykonał kapitalna prace w obronie jak i na tablicach przeciwników, a szczególnie było widać ze bardzo dobrze współpracuje z Youngiem warto dawać tej parze więcej time na parkiecie obok siebie, ale nie bede wiecej sie rozpisywał kto z kim dobrze współpracuje bo mi za to nie many many. Szóstki dzis nie sa faworytami ale dla mnie sa, licze ze po ostatnim spotkaniu gdzie naprawdę po pierwszej połowie, docisnęli odpowiednio pedał gazu i odpowiedni bieg, juz nie pozwolą żeby rywale odjechali za daleko i postarają juz dzis przechylić szale zwycięstw na swoja korzyść. Następne spotkanie u siebie w bazie, wiec przy dzisiejszym zwycięstwie odpowiednie miejsce na świętowanie awansu.

Philadelphia 76ers 3.00

Do góry
#5363057 - 23/05/2012 04:27 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Danielsan Offline
tkliwy nihilista

Meldunek: 18/06/2006
Postów: 19492
Skąd: Bednary / Poznań
Miami Heat vs Indiana Pacers
Pacers +7.0 @ 1.91

Faworyzowane Żary męczą się w tej serii niemiłosiernie. Wprawdzie pierwszy mecz +9, ale na dobrą sprawę dopiero w końcówce odskoczyli i wcale nie było to łatwe. Drugi mecz u siebie to świetny diffens Indiany zakończony wygraną +3. Potem znowu Indiana - tym razem rozbiła przyjezdnych +19, po katastrofalnym meczu Wade (5 pkt).
Ostatni mecz, ostatecznie wygrany +8, ale zaczęło się od 0:9, i dopiero po przebudzeniu Wade, który rzucił 30 pkt i dołożeniu 40 punktów LB w drugiej połowie wyszli na prostą.
Wyraźnie z tego widać, że seria nie jest taka łatwa i przyjemna jak miała być. Indiana potrafi się postawić, mają zmienników, nie to co Miami gdzie ławka nie gra. Przy gorszym występie Wade całość się sypie, bo sam Lebron meczu nie wygra. Jeśli tylko znowu goście z Indianapolis postawią dobry diffens, to mogą pokusić się nawet o niespodziankę. Ogólnie widzę tu niski wynik, a zatem hc + 7 wydaje się wystarczające.

Do góry
#5368687 - 27/05/2012 04:59 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Napo Offline
I Love This Game

Meldunek: 13/07/2007
Postów: 8201
Boston Celtics - Philadelphia 76ers

Idę dalej konsekwentnie przy swoim że ekipą która zagości w finale konferencji będą szóstki. Praktycznie nic bym nie musiał pisac bo napisałem dwa posty wyżej co sadze o tej rywalizacji i zdania nie zmieniłem. Ale co mógłbym dodać od siebie jeszcze to kilka rzeczy które zauważyłem przy paru spotkaniach jakie miałem okazje obejrzeć. Phila po zebraniu lekcji w poprzednich play-off i gładkiej przegranej rywalizacji w stosunku 1-4 z Miami. W bieżących widać progres i to duży odprawili już niespodziewanie Chicago (2-4) które zdobyło mistrzostwo w sezonie regularnym konferencji. Obecnie toczą świetną batalie z Bostonem w której wszystko jest możliwe i sa bardzo bliscy zagrania w finale konferencji, po dzisiejszym spotkaniu wszystko bedzie wiadome która z ekip zagra z Miami ostatecznie o przepustkę do wielkiego finału. Ale co do graczy szóstek, Iguodala zbyt czesto przy próbach za 3pkt. z lewej strony boiska pudłuje powinien częściej ze środkowej strefy jak i z prawej flanki sie decydować na rzuty. Holiday zbyt często miewał zla skuteczność przy próbach wykończenia akcji spod obręczy, co natomiast ma świetnie opanowane Rondo, ale trzeba zaznaczyć duża poprawę w ostatnim spotkaniu u Holidaya powinien też częściej decydować się na rzuty z dystansu. L. Allen moim zdaniem jest duzo bardziej przydatny na parkiecie od Havesa, bardziej potrafi powalczyć na tablicach jak i w obronie z graczami Bostonu. Dziś podejrzewam ostry pressing będzie od samego początku spotkania wykonaniu szóstek, wyłożą wszystko co maja, a po czasie może sie okazać ze werwy w ekipie Bostonu nie starczy na całe spotkanie, co przyniesie przegranie rywalizacji i gracze gości wrócą z tarcza do bazy.

Philadelphia 76ers 3.60

Do góry
#5392737 - 09/06/2012 18:39 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Skiper]
Mak0ss Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/02/2005
Postów: 2403
Skąd: POZnan*
Boston@Miami

W poprzednim meczu Heat grali z nozem na gardle, porazka oznaczała eliminacje. Wielki mecz zagral LEbron, ktoremu siedzialo wszystko, jednak nie wspieral go nikt, Wade to pol albo cwierc gracza z sezonu zasadniczego - ma duze i widoczne w grze problemy z kolanami. Bosh takze wraca po kontuzji i grywa krotko. Po drugiej stronie Celtics, ktorych wszyscy skreslali po 2-0, wlacznie ze mna, jednak pokazuja "heart of the champion", doprowadzili do GAME 7 i buki daja nam kurs @4.8 ? Oczywiscie Lebron moze znow zagrac taki mecz (45 pkt na b. wysokiej skutecznosci) ale kursy nie odzwierciedlaja wg mnie roznicy pomiedzy tymi zespolami. Wg mnie powinno byc kolo 3.4-3.5 na Boston

Pick Boston @4.8 BF
2/10

Do góry
#5417500 - 22/06/2012 13:47 Re: NBA - Sezon 2011/2012 [Re: Mak0ss]
Ghost Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/02/2003
Postów: 9371



Wreszcie! Należało mu się piwo

Do góry
Strona 8 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Sensei, pacyfista, 11kera11, ANZELMO, alfa, ElNinho[mmdea], rymoholik, Sony, Ojro), 3574 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582015 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49