Opcje tematu
#528219 - 10/03/2006 22:26 Algarve Cup
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Nikt do tej pory niezdecydował sie na zrobienie takiego tematu, a szkoda, bo futbol kobiecy potrafi byc bardzo opłacalny. Algavre Cup rozgrywany jest juz od kilku ładnych lat. Impreza ta jest traktowana przez wiekszosc zespołow jako sprawdzian nowych zawodniczek lub tez zgranie juz wyselekcjonowanej grupy, gdyz turniej ten z reguły jest jednym z ostatnich przygotowan badz to do ME, badz MS.
Kilka spotkan bedzie pokazywanych na Eurosporcie, wiec warto dla odmiany popatrzec jak kopanie pilki wyglada u pan, moze komus sie to spodoba. Faktem jest napewno, ze obserwujac co pokazuja zawodniczni w jednym spotkaniu niemozna niczego byc pewnym w nastepnym ( jak wiadomo kobieta zmienna jest) wiec radziłbym sie niesugerowac wyłacznie poszczegolnymi spotkaniami i ich przebiegiem a do sprawy podejsc ogolnikowo.

Grupa A
Germany
Norway
Sweden
Finland

Grupa B
Denmark
France
China
USA

Grupa C
Rep. Ireland
Portugal
Mexico

Oficjalna strona turnieju

W grupie A niewatpliwie wystepuja najsilniejsze druzyny oraz głowny kandydat do zwyciestwa w całym turnieju czyli Niemki. O drugie miejsce powalcza napewno Szwedki i Norwezki poniewaz Finki jednak troszke od tej trojki odstaja. Po pierwszej kolejce powstała dosc ciekawa sytuacja. Doszło miedzy Szwecja a Norwegia co sprawia, ze jesli ktorys z tych zespołow chce zajac miejsce w pierwszej dwójce myusi wygrywac pozostałe mecze i to najlepiej wysoko. Z tego własnie wzgledu za dosc duza stawke (8/10) zagram na Norwegie. Drugim typem dobrym typem w dniu jutrzejszym jest moim zdaniem granie Niemek (5/10). Szwecja zagrała swoj pierwszy mecz w bardzo eksperymentalnym ustawieniu i to moze troszke usprawiedliwiac poczynanie zawodniczek w meczu, ale faktem jest ze nieprzypominam sobie kiedy widziałem tak słabo spisujaca sie obrone u Szwedek, a juz kilkakrotnie udało mi sie ogladac ta druzyne w akcji. Jesli jutro w sposob znaczacy niepoprawia sie w tym elemencie to moga srobie becki.

Grupa B jest najbardziej wyrównana i trudna do typowania dlatego chyba sobie odpuszcze przynajmniej narazie mecze z tej grupy. W grupietej teoretycznie najmocniej wyglada ekipa Stanow Zjednoczonych, ale moje osobiste zdanie jest takie, ze od kiedy posypała sie w Stanach zawodowa liga kobiet zawodniczki graja coraz to gorzej i z roku na rok chyba beda coraz to mniej sie liczyły. Sila numer dwa tej grupy powinny byc Chinki które z roku na rok robia coraz wieksze postepy oraz liczace sie juz od wielu sezonow Dunki. troche nizej oceniam szanse francuzek. Zaprezentowały sie dosc Dobrze na ostatnich ME, ale czy beda potrafily zagrac tak rowniez na innyc imprezach czy byl to jednorazowy wystrzał ( mam tu na mysli bardziej gre niz ich lokate) tego niewiem.

Grupa C wydaje sie dosc łatwa do przewidzenia. Najmocniejsza sa chyba Meksykanki, troszke im odstaje druzyna Irlandi natomiast najsłabiej wyglada młodziutka druzyna gospodyn, Portugalii.

Mam nadzieje, ze zakładajac ten temat uda mi sie wywołac jakas rozmowe z ktorej bedzie mozna wymiesc jakies konkretne i pozyteczne przy typowaniu wnioski.

Do góry
Bonus: Unibet
#528220 - 15/03/2006 08:18 Re: Algarve Cup
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
Dzis koniec turnieju. W Finale Spotkaja sie Niemki i USA. Faworytkami sa w moich oczach Niemki, które bardzo dobrze sie w tym turnieju prezentuja ( bardzo dobra gra bramkarki i obrony i dosc poprawna resty druzyny). USA zagrało słabo pierwszy mecz przeciwko Chinkom, ale pozniej prezentowało sie znacznie lepiej, ale czy to starczy na Niemki?? Moim zdaniem nie. Dzisiejszy mecz jest szansa zdobycie pierwszego zwyciestwa w tym turnieju i napewno o to mocno powalcza. Kurs Niemki + remis 1.42 9/10.

Do tego jochodzi jeszcze mecz o 3 miejsce. Faworytem w moich oczach sa Szwedki. Wczoraj wieczorem był na nie kurs 2.00 teraz juz 1.90 i moim zdaniem dalej bedzie spadał. Szwecja co prawda narazie ograła tylko Finki, ale prawda jest ze grała tez jak rowna z rownym przeciwko Norwegi i Niemkom ( do czasu kiedy jedna z zawodnczek niedostała czerwonej kartki). Trzeba dodac ze w tych spotkaniach bylo testowanych kilka nowych zawodniczek i niegrały swoim najmocniejszym zestawieniem. Tutaj szawnse Szwedek oceniam 3/10.

Z innych spotkan:
Warto chyba zagrac Dunki. Irlandia to jednak troszke nizsza liga w porównaniu do Dunek. Kurs na Danie 1.28

Nierozumie tez troszke kursu na Noregie w meczu z Chinkami. Na Norwegie 2.90 na remis 3.25, to chyba jakies lekkie nieporozumienie. Napewno lekko zagram na to, ze norwezki nieprzegraja. Co prawda na tej imprezei jeszcze bramki niestzreliły ( ale kilka dobrych okazji miały), ale faktem jest rowniez to, ze straciły tylko 1 bramke i to w doliczonym czasie przeciwko Niemkom.

Do góry
#528221 - 15/03/2006 11:36 Re: Algarve Cup
Scobas Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 22/12/2003
Postów: 2218
Skąd: Przełyk
Quote:

Do tego jochodzi jeszcze mecz o 3 miejsce. Faworytem w moich oczach sa Szwedki. Wczoraj wieczorem był na nie kurs 2.00 teraz juz 1.90 i moim zdaniem dalej bedzie spadał.


Unibet oferuje wysokie kursy na ten mecz:

14:25 6924 Szwecja - Francja 2.40 3.25 2.60
Podwojna szansa
14:25 6962 Szwecja - Francja 1.40 1.25 1.46

Do góry
#528222 - 15/03/2006 14:46 Re: Algarve Cup
retoox Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/07/2003
Postów: 2034
Skąd: Nisko
No ładne kursy. Ja niestety z rana bardzo sie spieszyłem a ze miałem wczesniej zagrane juz te mecze na BAW to podałem kursy jakie oferował ten buk. Jak narazie wszystko ławnie wchodzi. Dunki wygrały pewnie 4-0 Norwezki uporały sie z Chinkami, a Szwecja tez prowadzi. Zostaja tylko Niemki, ale o ten zakład (Niemki + remis) jestem jakos dziwnie spokojny. Zastanawiam sie jeszcze nad zagraniem tego w jakims kombosie.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Sensei, Lukasz111, ElNinho[mmdea], alfa, Akhu, VVega, Józef Małolepszy, igea23, burbon, ANZELMO), 2111 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581194 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49