Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#5322095 - 22/04/2012 05:38 Maroko 2012/2013
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Nie miejcie za złe za założenie osobnego tematu,ale ostatni wpis o tej lidze był w w 2005 roku!

Link do ligi za pośrednictwem marokańskiej federacji

www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=newpost&Board=50

Marokańska Botola Pro zbliża się do końca.Pozostało 5 kolejek a szanse na tytuł mistrza Maroka mają 4 zespoły.
I tutaj trzeba będzie sie przyjrzeć temu bliżej.Po kursach widać,że buki nie bardzo się orientują na temat tej ligi.
Ja zacząłem się nią odrobinę interesować jak odkryłem,że w domu mogę ją oglądać.Bardzo ładnie realizuje lige marokańska stacja sportowa Arriadia,która transmituje na żywo 80% meczów.

http://www.arryadia.com/

Kanał jest niekodowany,ale ukryty w arabskich kanałach na dekoderach,które mamy w domu.
Wracając do tematu to sa tutaj najwyższe kursy na overy powyżej 1,5 gola .Kursy 1,7 czy 1,8 sa ciekawe np: w Expekcie.

Zakłady na over 1,5 bramki zagrałem 7 razy.5 razy trafiłem.
Informacji za bardzo o tych rozgrywkach nie ma.
Poziom jest słaby.
Zauważyłem,że teraz pod koniec pada więcej bramek.W zespołach jest dużo kontuzji.Często drużyny atakują na hura,przeciwnik wychodzi z kontrą 4 na 3.Sędziwie dyktują dziwne karne,albo nie podnosza chorągiewki przy ewidentnym spalonym.

Na pewno będe szukał tutaj kasy.
Tak jak napisałem spróbuję się bliżej przyjrzeć zakończeniu tych rozgrywek,bo walka o tytuł zapowiada się bardzo ciekawie.


Edited by Jose (20/11/2012 22:46)

Do góry
Bonus: Unibet
#5322101 - 22/04/2012 05:42 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
http://www.frmf.ma/competitions/1091-1ere-journee-botola-pro-saison-20112012.html

Oczywiście naprawiam bład w podaniu prawidłowego linku( źle wkleiłem)

Do góry
#5322156 - 22/04/2012 06:24 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Poniedziałek 23.04.2012 18:00 czas polski
Ittihad Khemisset - FUS de Rabat
Typ 2 Kurs 1,86 Betsson

Lider tabeli będzie gościł w Khemisset.
Ittihad jest prawie pogodzony ze spadkiem do Elite 2.
Goście maja tylko odpowiednio 1 punkt i 2 punkty przewagi na głównymi rywalami do tytułu
Moghreb de Tétouan i Raja de Casablanca,którzy zmierzą się w bezpośrednim pojedynku zaraz po spotkaniu w Khemisset.
W przypadku remisu ( co jest prawdopodobne) w meczu na szczycie i zwycięstwa z outsiderem tabeli zespół FUS Rabat może trochę odskoczyć w tabeli od kontrkandydatów do tytułu.
Zespół prowadzony przez byłego ,znanego ,marokańskiego piłkarza Jamala Sellamiego na pewno będzie chciał w tym roku powtórzyć sukces sprzed 2 lat ,kiedy to został mistzem Maroka.

http://www.frmf.ma/calendriers-et-resultats.html?func=showResultsRank&p=30

Do góry
#5343948 - 08/05/2012 23:09 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Dzisiaj w Maroku 1 mecz o pietruszkę.

Maghreb Fez - Meknes
typ: over 1,5
kurs: 1,75 Expekt

Zespół z Fez w ostatnich 10 meczach zanotował 8 razy wynik overowy
powyżej 1,5 gola.
Meknes trochę gorzej bo w 4 spotkaniach,ale wydaje mi się ,że dzisiaj zespoły będąc na luzie zagrają otwartą piłkę i strzelą minimum po 1 bramce.
W Maroku kuleje przygotowanie taktyczne większości zespołów,bo drużyny atakują bez głowy dużą ilością piłkarzy.W momencie straty piłki robi się dziura w pomocy i jest mnóstwo okazji na kontratak z liczebną przewagą atakujących.
Gdyby zawodnicy mieli wyższe umiejętności to mielibyśmy kopalnię overów w tej lidze.
Jednego jestem pewien.Sytuacji w tym spotkaniu nie zabraknie,dlatego też liczę na over 1,5.

Do góry
#5361020 - 21/05/2012 05:09 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Wydad Casablanca - Olympique de Safi 1 1,57
Bwin

Jutro za bardzo nie ma wyboru więc zagram rekreacyjnie na marokańską Botolę.
Korespondencyjny pojedynek o udział w Pucharze Konfederacji Afrykańskiej toczą 2 kluby z Casablanci Wydad i Raja.

Raja Casablanca ma dużo trudniejsze zadanie,ponieważ na wyjeździe zmierzy się z walczącym również o puchary Difaâ El Jadidi ( tylko 1 pkt przewagi ma Raja nad nimi).
Ten mecz należy raczej odpuścić.
Wydad Casablanca podejmie u siebie nie walczące już o nic Olympique de Safi i myślę ,że spokojnie ogra ten zespół.
Jeśli Jadidi nie wygra z Raja to właśnie Wydad Casablanca przy swoim zwycięstwie zapewni sobie 4 miejsce dające możliwośc gry w pucharach na 1 kolejkę przed końcem ligi.
Zastanawiam sie jeszcze nad zagraniem handi - 1 na gospodarzy.

Kursów jeszcze nie ma ,ale spodziewam się coś na poziomie 2,40.

Jeszcze można ewentualnie rozważyć zagranie na live w Bet365 rzutów rożnych.
Cornerów w Maroku jest dośc sporo w meczach.

Kto ma jakiś tam dekoder to może obejrzeć sobie transmisję łączoną z obu spotkań na kanale Arriadia.
Trzeba poszperać sobie tylko w dekoderze tam gdzie jest pakiet programów arabskich( na dekoderze TP S.A jest na kanale 537)

Do góry
#5370266 - 28/05/2012 04:45 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
FUS Rabat - Moghreb Tétouan x2
Kurs 1,46 Bet365

Jutro o 20.00 początek decydującego o mistrzostwie Maroka meczu.

W stolicy kraju Magrhebu w ostatniej kolejce mający 1 pkt straty FUS Rabat podejmie lidera Maghreb Tetouan.
Zespół z miasta oddalonego zaledwie 50 km od wybrzeży Hiszpanii potrzebuje remisu żeby zostać po raz pierwszy w historii mistzem Maroka.
Oglądałem dziś reportaże w marokańskiej tv i wynika z tego ,że w całym mieście Tetouan jest ogromna mobilizacja włącznie z delikatnymi przygotowaniami do fety za pierwszy w historii mistrzowski tytuł.

Szczerze im tego życzę,ponieważ parę groszy Maghreb mi w tym sezonie dał zarobić.Stawiałem na nich w 4 ostatnich kolejkach i zawsze wygrywali.Wcześniej też 2 razy mi dali zarobić.

Mój typ na to,że Tetouan nie przegra z FUS argumentuję tylko na podstawie swoich obserwacji meczów ligi marokańskiej w całym sezonie( co weekend od piątku do poniedziałku można obejrzeć nażywo 5 spotkań z kolejki )

Według mnie piłkarze Maghrebu są najlepiej pouukładani i zdyscyplinowani taktycznie.Do tego są nieźle wyszkoleni technicznie,mają dobrego bramkarza.Dobrze też wychodzą do kontr.
Również przez cały sezon grali chyba najrówniej ze wszystkich.

Zespół FUS Rabat też jeszcze nie był mistrzem ,ale czterokrotnie zdobywał srebny medal w marokańskich rozgrywkach.W całym sezonie grał jednak nierówno.Na pewno zagrają na maxa ,bo zwycięstwo da im tytuł.

Gdybym był trenerem jakiegoś klubu z ekstraklasy lub 1 ligi to zatrudniłbym 2 piłkarzy z Maghrebu Tetouan.Środkowego pomocnika i napastnika,nazwisk nie pamiętam ,ale liga marokańska nie jest zbyt medialna.

Mecz w tv Arriadia.Transmisja bezpośrednia.Niekodowana.

Do góry
#5372325 - 29/05/2012 03:53 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
FUS Rabat - Moghreb Tétouan 0:1

Fenomenalna akcja i gol w 50 minucie Behannji dał pierwszy w historii tytuł zespołowi z marokańskiej prowincji.

Na uwagę zasługuje fakt ,że zdobycie tytułu przez Maghreb Tetouan świętowało na stadionie w Rabacie aż 25 tysięcy kibiców gości.

Zwycięski zespół zainkasował od królewskiej federacji czek na 3 000 0000 dirhamów,czyli w przeliczeniu około 1 miliona 115 tysięcy złotych.

Do góry
#5372327 - 29/05/2012 03:55 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
3 miliony dirhamów!

Do góry
#5636675 - 20/11/2012 22:47 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Jose Offline
Io sono Interista

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 28277
.

Do góry
#5649465 - 30/11/2012 05:41 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Olympique de Safi - FAR Rabat
Typ: 2 Kurs:2,50
Sportingbet

Spróbujemy jutro poszukać kasy w egzotycznej dla nas lidze,której mecze,po to by coś ciekawego wyczaić staram się regularnie oglądać w marokańskiej tv,do której jest dostęp poprzez polskie platformy cyfrowe.
Sportingbet oferuje ten mecz na live.
Więc do rzeczy.
Safi nie wygrało od 4 spotkań.Teraz podejmie zespół,który należy do królewskich sił zbrojnych Maroka,notabene obok Raja Casablanca i Wydadu najbardziej utytuowany.
Oglądałem gospodarzy w ostatnich 4 meczach i prezentują się oni wg mnie po prostu słabo.Co prawda zremisowali w Casablance z Raja 2-2,ale przez prawie cały mecz bronili się rozpaczliwie.
Prowadząc 1-0 doprowadzili nawet do stanu 2-0,ale była to jedyna ich akcja w 2 połowie zakończona samobójczym strzałem obrońcy z Casablanci.Piłkarze Raja pudłowali w wielu 100% okazjach.

W meczach z Meknes 0-2,Agadirem 0-0 i mistrzem Tetouan zaprezentowali sie słabiutko.Zero goli i bardzo mało stworzonych okazji.W ostatniej potyczce z Maghrebem Tetouan na sztucznej murawie bronili się do 54 minuty,kiedy to za zagranie ręką poza polem karnym wyleciał z boiska ich podstawowy bramkarz.Wszedł za niego jakiś młody chłopaczyna,który bronił niepewnie i wpuścił 4 bramki,a mogło wpaśc 2 razy tyle.

Podejrzewam,że w bramce Olympique Safi wystąpi ów rezerwowy,młody bramkarz,co może mieć duże znaczenie dla wyniku końcowego.
FAR Rabat to ekipa,która przed sezonem pozyskała kilku podstawowych graczy młodzieżowej reprezentacji Maroka ,których powołano do odbycia służby wojskowej.W zespole są także piłkarze,którzy maja szansę pojechać do RPA na finały pucharu narodów Afryki,tym bardziej,że kadre marokańską prowadzi były trener FAR.
Force Armee Royales jako nieliczni graja w Maroku piłkę kombinacyjną,z duża ilością krótkich podań po ziemi.Są dobrze wyszkoleni technicznie.
W finale pucharu kraju Maghrebu pechowo przegrali po serii rzutów karnych z drugim według mnie najlepszym zespołem z Botola Pro Raja Casablanca.W przekroju meczu wojskowi byli drużyną lepsza,mieli więcej sytuacji.
Kurs jest wysoki na 2 ponieważ zauważyłem,że buki za bardzo nie orientują się w tej lidze.Pewno mało osób też na nią gra.
Liga bardzo underowa,gdzie grając na live kursy na over 1,5 dochodza do poziomu 1,8-2,0 od 20-25 min. spotkań.
Tutaj języczkiem u wagi jest wspomniana wcześniej zmiana na pozycji bramkarza w Safi.Dlatego upatruję szansy dla FAR.

Osobiście zagram ten mecz live,ale tak maksymalnie od 20 minuty z opcją na dwójkę lub ,że FAR strzeli( będzie wtedy coś około 1,60)
Sorry ,że nie podaję nazwisk graczy,ale to chyba nie ma znaczenia,gdyż nic one nikomu nie powiedzą.Mecz od 21.00 z kameralnego stadionu w Safi na żywo pokaże niekodowana Arriadia TV.
Mam jeszcze jeden prywatny argument,Sprawdzałem historię zakładów i w meczach piątkowych na 9 kolejek w Maroku trafiłem na żywo 7 kuponów.Czyli jest szczęście.

Do góry
#5675584 - 20/12/2012 06:53 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Forces Armées Royales Rabat - Raja Casablanca
20.12.2012 godz.20.00
Typ: over 1,5
kurs 1,65 Offsidebet

Transmisja live :http://www.arryadia.com/grille-tv.html

kanał niekodowany na polskich dekoderach cyfrowych

W piątkowy wieczór w stolicy Królestwa Maroka na stadionie Stade Moulay Abdellah odbędzie sie szlagierowy klasyk marokańskiej Botola Pro.
Spotkają się w nim 2 zespoły,z których jeden z nich na podstawie moich obserwacji ich meczów w tv zostanie mistrzem kraju Maghrebu.
Liderem jest ekipa z Casablanci,która wyprzedza FAR o 2 pkt,który to jest 3 w tabeli.Przedziela ich tylko drużyna Wydad Casablanca.
Obydwa zespoły mają do wyrównania niedawne porachunki z finału Pucharu Króla,gdzie po wyrównanym meczu z minimalnym wskazaniem na FAR po rzutach karnych trofeum zdobyła Raja.
Zarówno wojskowi jak i Raja grają według mnie najlepsza piłkę w tej egzotycznej dla nas lidze.Sa także obok Wydadu najlepiej poukładani tyktycznie,do tego prezentuja dość dobry techniczny futbol oparty na krótkich podaniach.

Z tego co widziałem na Arrydia TV w zapowiedzi meczu wnioskuję,że trenerzy będą dysponowali na to spotkanie najmocniejszymi składami.
Ekipy z dwóch największych marokańskich miast grają futbol ofensywny,nawet przyjemny dla oka.Uważam,że w chwili obecnej minimalnie lepiej prezentują się goście.Są bardziej zgrani,bowiem w FAR po wcieleniu do służby wojskowej kilku wybijających się grajków z innych klubów mocno przemeblował swój skład przed rozpoczęciem sezonu.
Na pewno wyszło to temu klubowi na dobre,a ceniony trener Rachid Taoussi ,który jest także jednocześnie po Ericu Geretsie nowym szkoleniowcem reprezentacji szybko poukładał zespół,który będzie walczył o tytuł.

Reasumując,zapowiada się interesujące spotkanie,które powinno stać na dobrym poziomie.Oba zespoły przed trzema tygodniami stworzyły dobre widowisko w finale pucharu kraju.
Zabrakło co prawda goli,ale okazji do strzelenia ich piłkarze jednych i drugich stworzyli sobie dużo.

Dlatego,miom skromnym zdaniem teraz na przekór padnie minimum over 1,5.
Warto zagrać taki zakład na live,gdyz kursy w tej lidze idą błyskawicznie w górę,o wiele prędzej niż w pozostałych ligach.

Jedyne czego sie obawiam to stanu murawy na 50 tysięcznym stadionie w Rabacie.W ostatnich 2 meczach jakie oglądałem z tego obiektu murawa była delikatnie mówiąc w nieciekawym stanie.
Trawiasta,ale niezbyt równa.Jedyne usprawiedliwienie,że spotkania były rozgrywane przy ulewnym ,ciągle padającym deszczu.

Wszak mecze na niej grane sa często przez FAR Rabat i FUS Rabat i jakis klubik z 2 ligi czasami.
Co do wyniku meczu to możliwy jest X ze względu na bardzo wrównany poziom obu ekip,ale ja remisów nie gram.

Akurat w czwartek wieczorem w telewizji nie ma żadnych ciekawych wydarzeń sportowych,więc warto zasiąść będzie przed telewizorem i obejrzeć bardzo ładnie realizowaną transmisję z Maroka.

Sorry,że nie wymieniam nazwisk konkretnych,wyróżniających się piłkarzy,strzelców,asystentów itp...,ale pracuje nad tym,staram sie zdobyć też jakieś staytystyki zawodników,ale nie jest łatwo uzyskać takie informacje z lig afrykańskich.

Na koniec dodam,że ja na tej lidze w 2012 roku jestem na sporym plusie.

Do góry
#5676423 - 21/12/2012 08:05 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Forces Armées Royales Rabat - Raja Casablanca 1:1

Over wszedł juz po 25 minutach.Do końca meczu było wiele okazji,ale zawiodła skutecznośc.
Szkoda,że sędzia( którego widziałem pierwszy raz od poczatku jak oglądam marokańskie mecze) nie dał dla gospodarzy karnego za bardzo wyraźne zgranie ręką w 63 minucie.
10 minut wcześniej Raja grała już w 10 i ograniczyła się do obrony.
Piłkarze z Casablanci mieli jednak w 75 min piłkę meczowa,kiedy nie wykorzystali czystej sytuacji sam na sam na wprost bramki.

Niestety,ale ja zakład z tego meczu przegrałem.
Betsson nie dał spotkania w ofercie live i zagrałem over 2,5 przed meczem.
Było blisko,ale walczymy dalej.W weekend Botola gra nastepna kolejkę.
Uparłem się na tę ligę,ale kursy sa tego warte.
Jeszcze z pól roku i może ja rozpracuję.
Musze troche poznać piłkarzy,bo widze ,że jest kilku całkiem dobrych grajków w tych rozgrywkach.

Do góry
#5687290 - 30/12/2012 08:34 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Raja Casablanca-RBC Berkane
Raja over 1,5
Sportingbet, kurs 1,615

Jak dla mnie to typ dnia na niedzielę.

Gospodarze po 4 remisach z zespołami z czołówki i po wcześniejszym,wyczerpującym 120 minutowym pojedynku w finale Pucharu Króla z FAR powinni w końcu odnieść przkonujące zwycięstwo z beniaminkiem z miasta położonego niedaleko granicy z Algierią,którego najlepszym piłkarzem jest zdobywca 5 bramek w bieżącym sezonie Mustapha Kondi.

Goście moim zdaniem będa bronić się do końca przed spadkiem,gdyż oglądałem ich i prezentują się słabiutko.

RCA( Raja Athletic Club) ma ogromną chęć w tym roku na tytuł i z pewnościa stoczy zażartą walkę z faworyzowanym przez rząd Maroka ,utrzymywanym ze środków ministerstwa obrony FAR oraz lokalnym,nieco popularniejszym rywalem WAC Casablanca.
Napiszę dlaczego oprócz tego,że grają ze słabym beniaminkiem strzelą minimum 2 gole w tym pojedynku.

Zespół prowadzony przez doświadczonego 59-letniego szkoleniowca Mhameda Fakhiriego dokonał przed sezonem obok FAR najpoważniejszych wzmocnień.Wedłu portalu MarocSport były to wartościowsze wzmocnienia.
W ataku bryluje była gwiazda Maghrebu Fez Hamza Abourazzouk,który grywa w reprezentacji i strzelił nawet gola WKS w meczu eliminacyjnym do Mundialu 2014 w Brazylii.
Abourazzoukovi w lini ataku partneruje szybki Mouhcine Iajour,który przyszedł z Wydadu,ale ma za soba po 2 lata gry w lidze szwajcarskiej i belgijskiej(Charleroi).
Piłkarz ten jest wyceniany na 0,5 miliona Euro i jest najskuteczniejszym strzelcem biało-zielonych( 6 bramek).

W pomocy pole czyści bardzo dobry defensywny pomocnik-reprezentant Republiki Środkowej Afryki 24 letni Vivien Mabide,przed którym operuje znakomity,techniczny piłkarz i lider zespołu jakim jest Abdelilah Hafidi.Facet potrafi na prawdę dogrywać niekonwencjonalne piłki co do centymetra i strelać bramki.Ma już 4 trafienia w obecnych rozgrywkach i jest największą gwiazdą RCA.
Tę dwójkę wpomocy dobrze wspomagają doświadczeni Eddine Chtibi i trudny do przejścia,świetnie grający głową czarnoskóry Marokańczyk Ismail Kouchame a także filigranowy,robiący rajdy prawą stroną Mouhssine Moutouali strzelec 2 goli w tym sezonie.

Linię obrony trzyma wysoki mierzący 191 cm stoper  
Marouane Hadhoudi oraz drugi bardzo sprawny stoper z Wybrzeż Kości Słoniowej Kouko Guehi .
Jednym z najlepszych bocznych obrońców Botola Pro jest aktualny reprezentant kraju Adil Karouchi,który przyszedł do Raja Casablanca z Diffa El Jaddida.Obronę uzupełnia mogący grać zarówno na boku,jak i na środku Mohamed Oulhaj,który zobył w tym sezonie już 2 gole głową po stałych fragmentach gry.

W bramce mamy doświadczonego 31 letniego Khalida Askariego,który przez 10 lat strzegł wcześniej bramki FAR Rabat.

Większosć tych piłkarzy mniej więcej kojarzę z telewizji,bo ligę Maroka oglądam od połowy ubiegłych rozgrywek.

Według portalu MarocSport zespół Raja Casablanca,na który duże pieniądze łoży główny sponsor firma Siera największy producent w tym kraju i w Afryce sprzętu RTV I AGD ma na papierze najsilniejszą ekipę i jest głównym kandydatem do zdobycia tytułu mistrzowskiego w sezonie 2012/2013.

Wracając do typu to lubię oglądać tę drużynę.Szczególnie u siebie grają miło dla oka,kombinacyjnie,z łatwością stwarzają sobie sytuacje strzeleckie.
Według mnie Raja gra też jako jeden z nielicznych zespołów w marokańskiej lidze bardzo przyzwoity atak pozycyjny.
No ,ale materiał na to jest dość dobry,jaki opisałem powyżej.

Dlatego nawet jak goście postawią autobus pod swoim polem karnym( a tylko na to ich będzie stać) to i tak zostaną rozklepani.
Im szybciej Raja strzeli tym lepiej dla nas,gdyż później mogą posypć się dalsze bramki.
W meczu z Mat Touan (3:1) po zdobyciu pierwszego gola piłkarze z Casablanci grali swobodnie, na dużym luzie doprowadzając bardzo często do zamieszania pod bramką mistrzów.

Mecz w niedzielę o 16.00 Transmisja niekodowana live kanał Arryadia.

Do góry
#5689198 - 31/12/2012 07:27 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Raja Casablanca-RBC Berkane 3:2

Typ wszedła Raja zwyciążyła,ale powiem szczerze,żę zawiodła mnie nieco.
To był najsłabszy występ piłkarzy z Casablanci przed własna publicznością w tym sezonie.
Bramki dla faworytów zdobyli :
Chemseddine Chtibi 45'
Abdelmajid Eddine 87'
Yassine Salhi 90'
Najlepszy na boisku był jedyny reprezentant na PNA Abdelilah Hafidi,który poderwał zerspół w końcówce spotkania.
Zawiedli bezproduktywnie tym razem grający napastnicy Abourazzouk i Iajour.Jenak ostatni kwadrans pokazał,że główny kandydat do mistrzostwa ma duży potencjał.

Dodam tylko,że do czołówki dołączyła 2 drużyna z stolicy Fatih Union Sport Rabat.Piłkarze FUS,mistrzowie z 2010 i vicemistrzowie z 2012 roku po kiepskim początku odrabiają straty i chcą włączyć się do walki o tytuł.
Tym razem w szczęśliwych okolicznościach pokonali w Kenitrze KAC 1:0 strzelając bramkę w 95 minucie z rzutu karnego.
Zobaczcie sami.Karny raczej był, sędzia nie wahał się wskazać na wapno przeciwko gospodarzom w takim momencie.

http://sport-maroc.com/12/botola-pro-j14-le-fus-bat-le-kac-0-1-video/

Nastepne mecze już 2 stycznia. Postaram się coś skrobnąć.

Do góry
#5689756 - 01/01/2013 03:55 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Maghreb(MAS) Fez - FAR Rabat
01.01.2013 19:00
Typ: over 1,5
Kurs: 1,55 Sportingbet

Na wstępie od razu proponuję szukać tego typu na live jak podskoczy do granicy 1,8-2,0,a stanie się to szybko jeśli ktoś nie strzeli w pierwszych minutach.

W pierwszy dzień Nowego Roku w prawie milionowym,marokańskim Fez dojdzie do interesującej potyczki dwóch zespołów z czołówki Botola Pro.
Gospodarze zajmują 5 lokatę po 14 kolejkach ze stratą 8 punktów o lidera Raja Casablanca i FAR Rabat,który ustępuje klubowi z Casablanci tylko gorszy bilansem bramkowym.
Maghreb to drużyna ,która ma najwięcej remisów w lidze(9) i skromny stosunek bramek 13-12.Nie wygrali od 7 kolejek,ale przegrali tylko raz,notując aż 6 remisów.
Ekipa z Fez jak na warunki marokańskie jest bardzo dobrze zorganizowana w obronie i dobrze zdyscyplinowana taktycznie.
Wyróżniającymi się piłkarzami tego teamu są : pochodzący ze szkółki Botafogo,wykonawca wszystkich stałych fragmentów napastnik Luiz Jeferson( 11 na koszulce),senegalski środkowy pomocnik Mohamed Diop( nr 10) i kapitan młodzieżowej reprezentacji Maroka wysoki stoper Mahdi Bellaaroussi (nr 5),którym już ponoć interesują się kluby francuskie.Drugim środkowym obrońcą jest Malijczyk Boubacar Koné(4).
Wszyscy trzej pierwsi wymienieni piłkarze zdobyli w tym sezonie po 2 gole.
Warto zwrócić także uwagę na szybkiego,zwrotnego piłkarza z Mali Moussa Tiganę( nr 20 ),który zdobył do tej pory 1 gola.
W bramce MAS stoi solidny Anas Zniti,który będzie rezerwowym w reprezentacji na PNA.

Ekipa będąca pupilami władz Maroka zespół FAR ma w składzie również kilku interesujących graczy.
Reprezentantami kraju,którzy pojadą do RPA są:obrońcy Abderrahim Achchakir i Younes Belakhder oraz mający na koncie 6 goli błyskotliwy,znakomity technicznie napastnik Youssef El Kaddioui ( z nr 7 na zielono-czarnej koszulce-dla mnie obecnie najlepszy piłkarz rozgrywek).Widziałem jego parę akcji.Ma pojęcie chłopak o grze.Świetnie kiwa,potrafi wygrać niemal z każdym pojedynek 1 na 1.
W ataku jego partnerem jest Aziz Jounaid(nr 24) zdobywca 4 bramek w bieżącym sezonie..

Filaremi obrony FAR Rabat jest były reprezentant Maroka,doświadczony Noureddine Kacemi oraz zdobywający często gole głową Mustafa Mrani(21)
Ponadto wróżniającymi się zawodnikami w drużynie 11 krotnych mistrzów Maroka sa pomocnicy Mohhamed EL Bakkali (nr 23) i niezwykle żywiołowy,waleczny Sallahedine Aqall (10).

Ciekawostką jest,że w wojskowym,stołecznym klubie w przeciwieństwie do MAS Fez nie występuja żadni piłkarze z zagranicy,ale taka jest polityka wojskowych władz Forces Armee Royales,aby promować własnych wychowanków lub wyłowione talenty z biedniejszych klubów.
Wracając do noworocznej potyczki na 50 tysięcznym Fez Complex Sportive to będziemy mieli do czynienia z dwoma odmiennymi stylami gry.
Z jednej strony wyrachowana,taktyczna gra gospodarzy, z drugiej zaś finezja ,dynamika i szybka gra piłką gości.
Myślę,że obie drużyny są w stanie zdobyć po jednej bramce.Skłania mnie do tego momentami niefrasobliwa gra w obronie FAR i jednocześnie większe indywidualnoći u gości-piłkarze,których stać na niekonwecjonalne zagrania i błyskotliwe akcje.

A teraz zaczynam Sylwestra,bo już mnie opieprzają,że siedzę jeszcze przy komputerze.Mecz na żywo w znanej już Wam stacji Arryadia
Do Siego Roku!

Do góry
#5689864 - 01/01/2013 10:17 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Juz po Sylwestrze to 3 zdania nawiązujące do dzisiejszego meczu.

Życzę ,aby bramkę w tym spotkaniu zdobył jedyny piłkarz powołany do kadry z FAR Rabat na Puchar Narodów Afryki kapitan zespołu Youssef El Kaddioui.

To w tej chwili najlepszy Marokańczyk grający w lidze tego kraju.
Ma 28 lat i nie wiem czemu nie gra w Europie.Być może dobrze mu płacą,albo jakieś inne względy.Nie chcę Was zanudzać ,ale obejrzałem na youtube kilka filmików z jego akcjami.Stąd moje zdziwienie,że nie wyjechał nigdzie.

To on w finale Pucharu Króla nie wykorzystał decydującego 5 -tego przy stanie 4:5 karnego i w rezultacie RCA sięgnęli 18 listopada po trofeum.
Zobaczcie krótki filmik z tego zdarzenia.

Po pierwsze po zachowaniu loży VIP-ów na czele z królem Mohammedem VI( ten w środku po lewej od wojskowego prezydenta FAR na migawce) widać komu kibicują władze w Maroku.
Po drugie widać po zachowaniu piłkarzy z Casablanci,że ma ogromne poważanie.

http://www.youtube.com/watch?v=04BaSGvuKnQ

Pilkarz jest od 3 meczów bez gola,ale w każdym asystowal,dlatego dzisiaj strzeli ,a to pół zakładu,który Wam proponuję na pomyślne rozpoczęcie Nowego Roku.

Do góry
#5691066 - 02/01/2013 06:50 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Kto zagrał zakład na over 1,5 temu gratuluję.

Trzeba podziękować pewnemu panu w bramce FAR,który nie po raz pierwszy puszcza koriozalną bramkę.
Obejrzyjcie ,bo warto sczególnie dla gola na 2:0.

http://sport-maroc.com/01/botola-pro-j15-le-mas-corrige-l-as-far-par-2-0-video/

Do góry
#5696197 - 05/01/2013 07:07 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
http://sport-maroc.com/01/botola-pro-j15-fus-bat-le-waf-4-0-video/

Kto pogrywał w piątek wieczorem na live mecz FUS-WAC Fez ( a wiem,że kilka osób było) niech poświęci 2 minutki i zobaczy bramki z tego spotkania.

W niedzielny wieczór zaś dojdzie do interesującego pojedynku zespołów z czołowki Wydad Casablanca-Tetouan.Czy Wydad wykorzysta niedawne potknięcie odwiecznego rywala FAR Rabat i zaatakuje minimum pozycję wicelidera?
Postaram się napisać w sobotę kilka słów na temat tego spotkania.

Do góry
#5696296 - 05/01/2013 08:46 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Wydad Casablanca - MAT Tetouan
06.01.2013 20:00
Typ: 1
Kurs: 1,95 Unibet

Na wstępie od razu mówię,że to dość trudny,ryzykowny typ ,ale oglądam regularnie mecze obu zespołów i o ile goście grają w miarę solidnie,lecz bez szaleństw to zespół z czerwonej części Casablanci ma wyraźną zwyżkę formy ,a ich gra,szczególnie ostatnio wygląda naprawdę bardzo dobrze.
Gospodarze u siebie w tym sezonie mocni. 7 spotkań i 7 zwycięstw z rzędu.Passa doprawdy znakomita.

Do tego na własnym stadionie grają bardzo ofensywną piłkę, mają jak na warunki marokańskie kim to robić.
Może tym razem zacznę przedstawienie 9-krotnych mistrzów Maroka od linii obronnej.

Jedną z gwiazd zespołu jest doświadczony,36-letni goalkeeper Nadir Lamyaghri.Dla mnie bezdyskusejnie bramkarz nr 1 w lidze.Będziemy mogli go zobaczyć w reprezetacji Maroka na turnieju Pucharu Narodów Afryki w RPA. Będzie kapitanem drużyny Lwów Atlasu
W meczu tym nie zagra (prawdopodobnie),bo przebywa na zgrupowaniu reprezentacji.Zastąpi go 32-letni zmiennik Youness Houasli.
Filaram obrony Wydadu Casablanca są stoperzy Hicham Amrani (nr 6) i były piłkarz Lewskiego Sofia Rabeh Youseff (nr 13)
Na bokach obrony występuja szybcy,lubiący włączać się do akcji ofensywnych Mourad Lemsen( nr 3)oraz Youness Mankari(24)
W pomocy na środku rządzą przymierzani do gry w kadrze Said Fetah( nr 28) i Mohammed Berrabeh( 10) a na bokach dwaj piłkarze pochodzący z WKS Anderson Bobley (31) i Bakary Kone ( nr 30 ).
Najlepszym obecnie strzelcem ekipy Wydadu jest pochodzący z Kongo napastnik Fabrice Ondama (nr 21).
Zawodnik zdobył na razie 4 gole,ale przy 4 także asystował.Jego partnerem w ataku Les Rouges jest także piłkarz z Konga Lys Mouithys strzelec 3 goli w tym sezonie,który miał swoje epizod y w Bordeaux i Chernomorets Burgas.Powiem szczerze ,że ta para napastników to chyba najlepszy atak w lidze.Chłopaki grają blisko siebie i widać ,że się rozumieją dobrze.Jeden i drugi mocno stoją na nogach,potrafią przedryblować i dobrze ustawić się w polu karnym.

Zauważcie,że kierownictwo 3-go zespołu mininego sezonu nie boi się zatrudniać obcokrajowców.
To właśnie z ich strony niespodziewanym mistrzom z 2012 roku będzie towarzyszyło największe zagrożenie.
Dodatkowym argumentem za zwycięstwem gospodarzy jest najliczniejsza,żywiołowa publiczność,która może być 12 zawodnikiem zespołu.
Wszak Wydad Casablacka to najpopularniejszy klub w Maroku,mający najlepszych kibiców.

Co do gości z północy, z Tetouan to jest to,jak pisałem dość solidny zespół.Ostatnie 4 spotkania zremisowali.
Na stadion Króla Mohameda V przyjadą także po remis zabezpieczając przede wszystkim dostęp do swoje bramki.

Myślę,że indywidualności w ekipie Wydadu Casablanci zadycydują o zwycięstwie gospodarzy.
Para świetnie zgranych, ze sobą i szybkich napastników z Konga załatwi sprawę.





.

Do góry
#5700997 - 07/01/2013 06:05 Re: Maroko 2012/2013 [Re: Iwdakuno]
Iwdakuno Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/01/2010
Postów: 2988
Skąd: Łódź
Wydad Casablanca - MAT Tetouan 2:0

Zespół z Casablanci w formie.Typ nie był raczej zagrożony.
Wydad jeszcze się wzmacnia ,aby powalczyć o tytuł,który ostatni raz zdobył dawno ,bo w 2001 roku.
Poniżej gole z meczu.
Działamy dalej w lidze,na której da się zarobić.

http://sport-maroc.com/01/botola-pro-j15-le-wac-bat-le-mat-2-0-video/

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2181 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581081 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49