Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#5049372 - 23/11/2011 08:51 Drobne porady prawne [2]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy

Do góry
Bonus: Unibet
#5065017 - 01/12/2011 00:07 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
Skull Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2004
Postów: 1804
Skąd: DiaBłystOK
Nie wiem czy było poruszane wcześniej, ale jak to wygląda z autopsji...

czy przy zatrzymaniu przez policję mam obowiązek udzielić im wszystkich odpowiedzi? Skąd jadę i dokąd, gdzie pracuję itp smile

i jak to jest z przeszukaniem bagażnika? odmawiam policjantowi otwarcie, aczkolwiek wskazuje dzwigienkę za pomoca której się otwiera i jego wola co z tym zrobi(nie będzie to nadużycie z jego strony jeżeli on otworzy?) gdzieś usłyszałem czy tez wyczytałem , że sam tego nie może zrobić, prawda?

jeszcze jedno jeżeli chodzi o przenikalność światła tzn przyciemniane szyby, czy auta policyjne nieoznakowane muszą spełniać te same wymogi co auto zwykłego Kowalskiego?

Do góry
#5101141 - 18/12/2011 15:11 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
Davidoff Offline
a.k.a. "CDN23"

Meldunek: 20/03/2010
Postów: 413
Potrzebowalbym pomocy!

Jestem kierowca w pracy podczas rozladunku towaru otwierajac winde samochodu kierowca ktory stal obok zaczal ruszac odrazu skrecaja kolami nie zauwazyl i przygniotl mnie swoim samochodem do mojego auta w zwiazku z czym lekko mnie zmiazdzylo wykrecajac reke .Jeszcze tego samego dnia wieczorem pojechalem do szpitala i stwierdzono uraz zmiazdzeniowy stawu lokciowego (10 dni zwolnienia lekarskiego).Niestety bedac w szoku nie spisalem zadnego oswiadczenia , minelo juz ponad 2 tyg od tego zdarzenia reka jednak jeszcze nie doszla do pelnej sprawnosci mimo brania lekow i smarowania masciami.Znalazlem tego goscia i mam sie dzis spotkac z nim zeby spisac oswiadczenie z tamtego dnia i tu pojawia sie moje pytanie,jakie oswiadczenie mam napisac i co ma sie tam dokladnie pojawic ,chcialbym uzyskac odszkodowanie z tego wszystkiego podobno jezeli zwolnienie bylo powyzej 7 dni to mozna,prosze o jakies info na ten temat (ewentulanie jakis wzor oswiadczenia) pozdrawiam

Do góry
#5117939 - 29/12/2011 21:57 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
Mam takie pytanie, pracowałęm zdalnie dla polaków ze Szkocji. NA umowie mialem napisane 10 h tygodniowo, robilem wiecej zaplacili mi za tyle ile zrobilem wiec ok.
Mija kolejny miesiac, ja codziennie dostarczam raport powiedzy facetce, ona mi codziennie pisze ze ok, dopytuje np czemu tak a nie inaczej wszystko jej odpowiadam praca trwa.
Po miesiacu przychodzi jakis koles i mi kaze powiedziec czemu tu napisalem ze pracowalem tyle a jego zdaniem to by zajelo tyle, ja mowie ze tak musialo byc, ze sa raporty itp. Koles ogolnie mowi ze koniec wspolpracy i mi nie chce wyplacic kasy za ten ostatni miesiac. Jak to moge rozegrac?

Do góry
#5128695 - 05/01/2012 17:30 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
czubek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2005
Postów: 2135
Skąd: LZS Jarocin
takich naciagaczy wielu mozna znalezc w internecie...
logujesz sie na jakis portal, wszytsko niby darmowo, a po jakims czasie przychodzi ci na maila wezwanie do zaplaty za kozystanie z ich strony.
samemu mi przyszlo kiedys jakies wezawanie juz nawet nie pamietam strony (ale cos chcialem sciagnac i sie musialem zalogowac). oczywiscie totalna olewka, nawet nie odpiwywalem tylko sprawdzilem opinie w necie.
teraz cos o promocjach przez telefon. chodzi o 'wiedza i praktyka'.
moj znajomy jest synem soltysa na mojej wichorze. wczoraj przy wodce opowiedzial mi o fachowym pismie ktore zaoferowalo mu to wydawnictwo. rozmowa w skrocie - czy chcecie otrzymywac darmowe czasopismo od nas, - ok, prosze wyslac. juz nie pamietam czy wysylal tez jakies pismo przewodnie z umowa, ale nic nie podpisywali. oczywiscie przychodza dalsze numery z fakturami do zaplaty. odsylaja wszystko, nie wiem czy z jakims pismem zeby juz nic nie przysylali. kolega dzwonil, ale niemila pani powiedziala ze trzeba zaplacic. mowie mu zeby na 100% nie placili i nie przyjmowal zadnych przesylek od nich. strasza jakas windykacja.
teraz tak, bo nie znalazlem. czy sa w stanie oni wyegzekwowac ta kwote (cos chyba okolo 350)? moga naslac kmornika czy jakas firme windykacyjna? czy generalnie "produkuja sie" bo zawsze tych pare osob spanikuje i im kase wplaci.

Do góry
#5159545 - 20/01/2012 15:43 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
damianki Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 3944
Prowadzę jednoosobową firmę. Kolejny rok przyniósł mi straty na papierze. Księgowy doradził mi, żebym wziął sobie pożyczkę od rodziny, którą niby pokrywam różnicę między dochodem a kosztami. W jaki sposób mam zawrzeć tą umowę? Będzie to pożyczka od jednego z rodziców. Musi to być wpłata na rachunek firmowy? czy może być prywatny? jak z podatkiem? Milionów nie zarabiam, ale boję się ewentualnej kontroli skarbówki. Jaką linię obrony przyjąć w razie ewentualnej kontroli? Pożyczkę myślę dopiero teraz wsiąść, a firma funkcjonuje na stratach już 2 rok.

Do góry
#5235620 - 27/02/2012 22:25 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
lelu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2006
Postów: 3990
Skąd: ok. Lublina
Ktos jakis kontakt z Klayman'em ostatnio mial ? Odpisywal moze komus na PW ?

Do góry
#5236265 - 28/02/2012 14:14 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: damianki]
norsk Offline
member

Meldunek: 26/11/2010
Postów: 134
Originally Posted By: damianki
Prowadzę jednoosobową firmę. Kolejny rok przyniósł mi straty na papierze. Księgowy doradził mi, żebym wziął sobie pożyczkę od rodziny, którą niby pokrywam różnicę między dochodem a kosztami. W jaki sposób mam zawrzeć tą umowę? Będzie to pożyczka od jednego z rodziców. Musi to być wpłata na rachunek firmowy? czy może być prywatny? jak z podatkiem? Milionów nie zarabiam, ale boję się ewentualnej kontroli skarbówki. Jaką linię obrony przyjąć w razie ewentualnej kontroli? Pożyczkę myślę dopiero teraz wsiąść, a firma funkcjonuje na stratach już 2 rok.


Skarbówka łatwo udowodni nawet 2x2=7. Ale skoro masz taki problem, to wybacz, ale prostszej rzeczy chyba nie ma. Nie wiem jaka branża i jakie są możliwości, ale wykaż jakąś nieudokumentowaną sprzedaż jak możesz, wystaw jakąś fakturę na jakiegoś Jacusia, jak już koniecznie chcesz to znajdź sobie znajomego i daj mu koszty, sprzedaj landrynki, zrób lody ;p cokolwiek wink

Do góry
#5236267 - 28/02/2012 14:21 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: czubek]
norsk Offline
member

Meldunek: 26/11/2010
Postów: 134
Originally Posted By: czubek
czy sa w stanie oni wyegzekwowac ta kwote (cos chyba okolo 350)? moga naslac kmornika czy jakas firme windykacyjna? czy generalnie "produkuja sie" bo zawsze tych pare osob spanikuje i im kase wplaci.


Ze 2,5 roku temu jakieś wydawnictwo wcisnęło mi kilkucześcowy poradnik remontowy. Też niby za darmo, ale potem trzeba było płacić. Olałem sprawę, bo książka bardzo słaba była i śmierdzało mi naciągactwem. Przychodziło parę upomnień i cisza. Straszyli jeszcze jakimś tam wpisem, ale ostatnio sprawdzałem siebie i nic.
No ale nigdy niewiadomo na jakie mendy można trafić. Jak mają dobry plan to w końcu wyciągną co swoje, jeszcze z dodatkowymi kosztami...

Do góry
#5236271 - 28/02/2012 14:28 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Skull]
norsk Offline
member

Meldunek: 26/11/2010
Postów: 134
Originally Posted By: Skull
Nie wiem czy było poruszane wcześniej, ale jak to wygląda z autopsji...

czy przy zatrzymaniu przez policję mam obowiązek udzielić im wszystkich odpowiedzi? Skąd jadę i dokąd, gdzie pracuję itp smile

i jak to jest z przeszukaniem bagażnika? odmawiam policjantowi otwarcie, aczkolwiek wskazuje dzwigienkę za pomoca której się otwiera i jego wola co z tym zrobi(nie będzie to nadużycie z jego strony jeżeli on otworzy?) gdzieś usłyszałem czy tez wyczytałem , że sam tego nie może zrobić, prawda?


Z tym pytaniem o pracę itp to raczej policjanci chcą wiedzieć z kim mają wstępnie doczynienia. Jeżeli pracujesz np w urzędzie miejskim, skarbowym, zusie itp to policjant zastanowi się dwa razy zanik da Ci bezsensownu mandat, tak samo jak przyknie oko jak prowdzisz firmę czy wogóle jesteś "ciut trochę ważniejszy".
Jak jesteś bezrobotny czy pracujesz za granicą to chętnie dowali mandacik.
Sprawdzone, choć nie polecam kłamać.

Co do bagażnika to teoretycznie tak jest, że może być on otwierany tylko w uzasadnionych przypadkach i policjant może narazić się na problemy. Ale praktycznie - kto się boi otwarcia bagażnika? Policjanci i tak się obronią, bo mają mnóstwo sposobów aby wyjść z takiej sytuacji obronną ręką.

Nie kombinujemy, mówimy prawdę, bagażnik pokazujemy i jedziemy dalej smile

Do góry
#5238225 - 29/02/2012 22:37 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
Stelmach Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/01/2007
Postów: 8985
Skąd: Piątek 13
chyba, ze w bagażniku zwłoki albo 100 litrów bimbru

Do góry
#5238583 - 01/03/2012 02:22 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
Skull Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2004
Postów: 1804
Skąd: DiaBłystOK
zwłoki, jak zwłoki, ale bimber na własny użytek czemu nie smile

...a na wesele smile napić się trzeba.

Ludzie różne rzeczy wożą, z autopsji, służba celna zatrzymuję auto, szukała konkretu(nielegalnych papierosów)tyle że w bagażniku było nielegalne paliow z Białorusi smile (4 banieczki)
auto przeszukali, bańki wstawili spowrotem do auta i powiedzieli, że to wszystko, może pan jechać...

Do góry
#5258496 - 12/03/2012 17:28 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Skull]
jpl Offline
a.k.a. "Klajd Frog"

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 1220
Witam,

Czy jest na forum jakiś prawnik? Potrzebuję dość szybkiej i krótkiej konsultacji prawnej.

Bardzo proszę o kontakt na PW.

Będę bardzo wdzięczny.

Do góry
#5287274 - 30/03/2012 22:06 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
wiliamm Offline
old hand

Meldunek: 31/07/2005
Postów: 1035
Witam,

Prosiłbym o pomoc, w internecie znajduję niejednoznaczne odpowiedzi.

1. Czy wypowiedzenie umowy o śwaidczenie usług telekomunikacyjnych jest wiążące jeśli zostało wysłane mailem? (zeskanowe, z podpisem).
2. Jeżeli pierwsza opcja jest niewiążąca - czy w przypadku wysyłki takiego wypowiedzenia pocztą liczy się ono od daty z nadania listu poleconego czy od daty doręczenia?

Umowa zawarta na miejscu ponad rok temu. Niestety obecne godziny otwarcia BOK uniemożliwiają mi wizytę osobistą

Do góry
#5298923 - 07/04/2012 16:07 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: wiliamm]
PetePistol Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/07/2007
Postów: 1764
witam.orientuje się ktoś z was jak wygląda sprawa z zakładniem polskich stron z domeną .pl z nazwami klubów piłkarskich? w jakim przypadku można mówić o naruszeniu praw? większość www ma w adresie nie pełną nazwę, ale jakiś inny wariant manusite.pl, kanonierzy.com itd.

Do góry
#5352438 - 15/05/2012 04:21 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
mirasPL Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/03/2007
Postów: 2153
jeśli w moim mieszkaniu przebywa osoba niezameldowana jako gość,który mi przeszkadza i nie chcę opuścić lokalu po dobroci.. co mogę mu zrobić po za obiciem mordy? w sposób zgodny z prawem;)?

Do góry
#5352472 - 15/05/2012 05:59 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: mirasPL]
fenomen Offline
old hand

Meldunek: 25/08/2010
Postów: 713
Skąd: Postów 99999
Originally Posted By: mirasPL
jeśli w moim mieszkaniu przebywa osoba niezameldowana jako gość,który mi przeszkadza i nie chcę opuścić lokalu po dobroci.. co mogę mu zrobić po za obiciem mordy? w sposób zgodny z prawem;)?

Najlepsze to obicie mordy laugh
Dzwonisz na komisariat i zależy jak chcesz to załatwić jak szybko i sprawnie to mówisz że złodziej jest u Ciebie w mieszkaniu oczywiście dzwonisz z komórki i nie czekasz w domu wmawiasz że się niby bałeś wejść i takie tam duperele .

Do góry
#5352479 - 15/05/2012 06:50 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: mirasPL]
Vira Offline
veteran

Meldunek: 03/05/2003
Postów: 1304
Skąd: Krosno
Originally Posted By: mirasPL
jeśli w moim mieszkaniu przebywa osoba niezameldowana jako gość,który mi przeszkadza i nie chcę opuścić lokalu po dobroci.. co mogę mu zrobić po za obiciem mordy? w sposób zgodny z prawem;)?

Ale jak to nie chce opuścić lokalu? Jak nie ma tam żadnych swoich rzeczy które mogłyby świadczyć o tym, iż jest on lokatorem, to j/w - dzwonisz na policję i że w Twoim domu jest prawdopodobnie złodziej.

Do góry
#5402690 - 14/06/2012 20:01 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Mam taki problem:
US zakwestionował moje dochody, dodatkowo moich rodziców i przeprowadził u każdego z nas kontrolę. Niewiele znaleźli, bo generalnie wszystko było prowadzone prawidłowo. Jednak sprawa jest taka, że pomagałem mamie przy prowadzeniu działalności i wszystkie przelewy z allegro wpływały na moje konto.
Jako, że złodzieje z US muszą z czegoś żyć to wymyślili sobie, że był to depozyt nieprawidłowy, że na moim koncie nie były moje pieniądze i chcą każdy przelew opodatkować 2%.
Czy da się coś z tym zrobić? Przecież to jest popierdolone, żeby za coś takiego naliczać jeszcze jakiś podatek. Tym bardziej jeśli wszystko dzieje się w jednej rodzinie.

Do góry
#5516901 - 30/08/2012 03:02 Re: Drobne porady prawne [2] [Re: Goget]
wwwujek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/10/2001
Postów: 4382
Skąd: Gorny Slask
Bywa tu jeszcze kolega prawnik?

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, VVega, Irek), 3673 gości oraz 15 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580253 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49