Strona 5 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#53863 - 25/02/2004 15:17 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
to mafia to jeszcze sie da zrozumiec ale manipulacja nhl przez grupe bukmacherow... daj sobie spokoj... zreszta ja ci podam taki przyklad w nhl kursy nie sa nizesze niz 1.6 (czasami zdarzaja sie wyjatki) gdyz liga ta jest strasznie wyrownana, a wez sobie pod uwage jakas lige europejska i zobaczysz roznice w kursach...

Do góry
Bonus: Unibet
#53864 - 25/02/2004 17:56 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
OlenkasLover, jeżeli chcesz w dalszym ciągu udowadniać, że koło jest kwadratowe to zabierz się do tego przynajmniej profesjonalnie. To, że Ziutek, Franek i Romek zagrali w Private Picks Ottawę, nie znaczy że jest to najpopularniejszy mecz, nie można uogólniać na podstawie tak małej próby. Polecam www.betfair.com, tam "ice hockey" i "nhl". Można sobie dokładnie zobaczyć ile pieniędzy poszło na mecz i w rozbiciu ile na 1, X czy 2.

Do góry
#53865 - 25/02/2004 19:33 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
Szopa Offline
addict

Meldunek: 24/02/2003
Postów: 569
Skąd: Tarnow
[QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb]Majaczenia Schizofrenika - cz. 1

MONTREAL - OTTAWA - 0-1-4 - 1 - 5/5 !
NY ISLANDERS - BOSTON - 2-2-0 - X - 2/4
PHILADELPHIA - CHICAGO - 6-0-0 - 1 - 0/6
COLORADO - CALGARY - 3-1-2 - 2 - 4/5 :rolleyes:
VANCOUVER - DETROIT - 1-0-1 - 1 - 1/2

1) Philadelphia : Chicago - X - @4,35 x 14j
1) Philadelphia : Chicago - 2 - @5,50 x 11j
2) Montreal : Ottawa - 1 - @3,20 x 16j IN
2) Montreal : Ottawa - X - @3,80 x 10j
3) Colorado : Calgary - X - @3,90 x 13j
4) NYIslanders : Boston - 2 - @2,60 x 15j

Pozdrowionka iwo: [/qb][/QUOTE]Zonki: 1/4 = 25%
Bilans: -27,5j/79j = -34,8%

Wnioski:
- Postawowy mecz Philadelphi kandydujacy na zonka akurat tym razem byl czysty. Zdarzylo sie to pierwszy raz od moich 6ciu testow. Coz bywa.
- Montreal trafiony zonk.
- Colorado byc moze trzeba bylo zagrac podobnie jak Montreal. Mylace okazaly sie chyba dwa glosy na Calgary. Moze przy wiekszej liczbie glosow reprezentacja pokazalaby Calgary jako zonka.
- NewYork Boston prawdopodobnie byl czystym meczem.

No nic nie zalamuje sie. Bede walczyc dalej.

Pozdro iwo: [/qb][/QUOTE]ROTFL!!! Mecz byl prawdopodobnie czysty... Co za koles. A jak bedize niespodzianka tzn, ze mecz byl brudny? To jest hokej, to jest NHL, bardzo wyrownana liga. Montreal - Ottawa 1 to jest zonk? no straszny rzeczywiscie, booki musialy miliardy na to wylozyc. Zacznij sie najpierw interesowac, a pozniej gadac idiotyzmy

Do góry
#53866 - 25/02/2004 19:40 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]OlenkasLover, jeżeli chcesz w dalszym ciągu udowadniać, że koło jest kwadratowe to zabierz się do tego przynajmniej profesjonalnie. To, że Ziutek, Franek i Romek zagrali w Private Picks Ottawę, nie znaczy że jest to najpopularniejszy mecz, nie można uogólniać na podstawie tak małej próby. Polecam www.betfair.com, tam "ice hockey" i "nhl". Można sobie dokładnie zobaczyć ile pieniędzy poszło na mecz i w rozbiciu ile na 1, X czy 2.[/qb][/QUOTE]Dzieki Krzywka. Pierwszy Twoj w miare przyjazny post i pomocny
Jednak z tego co widze jest to firma bukmacherska a ja bukom po prostu nie ufam. Nie mogę się opierać na informacjach od kogoś przeciwko komu walczę. Oni tam mogą dowolnie manipulować danymi, podobnie jak dział "Najbardziej popularne" przykładowo w Unibecie czy Expekcie.
Wiem, że próba z wczoraj była naprawdę bardzo mała i tak naprawdę niewiele mówiła. Dlatego poczekajmy z osądami do dni w których NHL będzie bardziej popularne (prawdopodobnie będzie to piątek i poniedziałek). Być może, że tylko pewne dni tygodnia będą przynosiły efekty, to trzeba sprawdzić i przetestować na trochę dłuższy okres. Przecież jeśli buki ustawiają mecze to mogą to też robić np w niektóre dni tygodnia tylko Dlatego też dostosowałem dobór stawki do popularności (stawka = glosy*10/kurs). Na razie stawki są więc niskie, bo mała jest reprezentacja popularności.
Pozdro iwo:

Do góry
#53867 - 25/02/2004 19:43 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
Chlopaczek Offline
old hand

Meldunek: 14/11/2003
Postów: 706
Skąd: Nibylandia
Ciesze sie ze sa jeszcze na swiecie tacy idealisci jak Krzywka i Szopa ktorzy twardo obstaja przy tym ze mecze sa czyste.Gdyby kilka lat temu ktos powiedzial ze Juventus zdobywa mistrzostwa koksujac sie tez by go wysmiali a obecnie toczy sie przeciw nim proces i juz wiadomo ze nie byli wolni od dopingu.Chcialbym wierzyc ze buki prowadza uczciwa dzialalnosc i tylko wystawiaja kursy i czekaja na niespodziewane roztrzygniecia.Wydaje mi sie jednak ze nie zawsze tak jest. iwo: dla was chlopaki.

Do góry
#53868 - 25/02/2004 19:46 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]
[qb]
ROTFL!!! Mecz byl prawdopodobnie czysty... Co za koles. A jak bedize niespodzianka tzn, ze mecz byl brudny? To jest hokej, to jest NHL, bardzo wyrownana liga. Montreal - Ottawa 1 to jest zonk? no straszny rzeczywiscie, booki musialy miliardy na to wylozyc. Zacznij sie najpierw interesowac, a pozniej gadac idiotyzmy[/qb][/QUOTE]Ojej Panie Szopa
Wiadomo ze analizuje sprawę pod względem ustawień. Na tym polega ten cały test. Staram się używać wyrażeń prawdopodobnie i chyba, żeby nikogo nie urazić ale i tak znajdzie się ktoś taki jak Ty co musi wejść i krytykować. No cóż. Wiadomo, że mogę się mylić. Tak samo Ty też możesz się mylić. Chodzi o sprawdzenie, czy nawet gdy wykryje się pewien procent ewentualnych ustawień przez buki na podstawie popularności, czy można obstawiając być do przodu...
Pozdro iwo:

Do góry
#53869 - 25/02/2004 19:53 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
[QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb]Jednak z tego co widze jest to firma bukmacherska a ja bukom po prostu nie ufam. Nie mogę się opierać na informacjach od kogoś przeciwko komu walczę. Oni tam mogą dowolnie manipulować danymi, podobnie jak dział "Najbardziej popularne" przykładowo w Unibecie czy Expekcie. [/qb][/QUOTE]To nie jest firma bukmacherska, tylko p2p. Oni w ogóle w zakłady nie ingerują, ani nie ustalają kursów. Ofery są wystawiane i grane przez typerów. Betfair zarabia tylko na prowizji.

Do góry
#53870 - 25/02/2004 19:56 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
Szopa Offline
addict

Meldunek: 24/02/2003
Postów: 569
Skąd: Tarnow
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Chlopaczek:
[qb]Ciesze sie ze sa jeszcze na swiecie tacy idealisci jak Krzywka i Szopa ktorzy twardo obstaja przy tym ze mecze sa czyste.Gdyby kilka lat temu ktos powiedzial ze Juventus zdobywa mistrzostwa koksujac sie tez by go wysmiali a obecnie toczy sie przeciw nim proces i juz wiadomo ze nie byli wolni od dopingu.Chcialbym wierzyc ze buki prowadza uczciwa dzialalnosc i tylko wystawiaja kursy i czekaja na niespodziewane roztrzygniecia.Wydaje mi sie jednak ze nie zawsze tak jest. iwo: dla was chlopaki.[/qb][/QUOTE]Absolutnie nie uwazam, ze mecze sa czyste. Jednak nie wierze, zeby booki kupowaly codziennie, badz kilka razy, albo chociaz nawet raz w tygodniu jakies spotkanie. To na prawde na zdrowy rozum nienormalne. A to, ze zdazy sie, ze ktos z kims wygra w bardzo popularnym meczu akurat na korzysc bookow to nic niesamowitego, to jest sport, to jest hokej, najszybsza gra swiata w najbardziej wyrownanej lidze. Tutaj to, ze lod w jednym miejscu bedzie troche bardziej przytarty i krazek szybciej ie przesunie moze zadecydowac o tym, ze zawodnik do krazka nie dosiegnie i nie bedzie gola...

Do góry
#53871 - 25/02/2004 19:57 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
unixos Offline
old hand

Meldunek: 17/12/2003
Postów: 1136
wygrana druzyny o nizszej pozycji w tabeli z druzyna o wyzszej pozycji w tabeli = ustawiony mecz!

czlowieku jezeli uwazasz, ze wygrana Montrealu to byl zonk i jeszcze dopatrujesz sie tutaj ustawienie meczu przez buki to sie grubo mylisz! ja w takim meczu napewno nie zagralbym na Ottawe - nie dosc, ze graja na wyjezdzie to udzial w play-off maja prawie pewny a dla Montrealu jest wazny kazdy punkt, w konferencji po plecach depcza im Islesi i coraz blizej znajduje sie Buffalo, ktore zlapalo niezly wiatr... w dodatku maja 2 mecze wiecej rozegrane wiec musza sie przeciez wziasc do roboty i walczyc w kazdym meczu! jesli dla ciebie to byl zonk to ja juz nie wiem co ci powiedziec...

Do góry
#53872 - 25/02/2004 19:57 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Nie mieszajmy pojęć. Wszyscy pamiętają wyścig Legii z ŁKS po mistrzostwo z przed ładnych paru lat. Oczywiście mecze były kupione, ale z tego co wiem to bukmacherzy na długo przed usunęli je po prostu z oferty.

Do góry
#53873 - 25/02/2004 20:00 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
Cala analiza jest w pierwszych postach. Mecze z wykrzyknikiem zostaly wedlug mnie na 75% ustawione. Przy tak wysokich kursach 75% w zupelnosci wystarcza by wygrywac razem z bukiem. [...][/QUOTE]Jesli "ustawiony" mecz potrafisz odgadnac w 75%, to wystarczy ci tylko kurs > 1,33 na przeciwny wynik, aby zaczelo to przynosic dochod. Jednak spora wiekszosc tych watpliwych meczy bedzie jednak zawierala dosc wyraznego faworyta, wiec spokojnie starczy ci tylko 50% skutecznosc w odkrywaniu "ustawek", aby zbic na tym fortune...

Do góry
#53874 - 25/02/2004 20:02 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[qb] [QUOTE]To nie jest firma bukmacherska, tylko p2p. Oni w ogóle w zakłady nie ingerują, ani nie ustalają kursów. Ofery są wystawiane i grane przez typerów. Betfair zarabia tylko na prowizji.[/qb][/QUOTE]Ok bede to musiał przeanalizować. W kazdym razie dzięki.
Nie wiem jeszcze jakie to będzie mieć odzwierciedlenie w mojej analizie, ale myślę że prawie żadne, gdyż jak sam mówisz nie są to pieniądze, które idą do bukmachera, tylko p2p. Myślę więc, że bukom nic do tego, gdyż ich zarobek, w tym wypadku nie zależy od wyniku spotkania. Krótko mówiąc liczy się popularnośc tych typów, za których trafienie płaci buk.
Pozdro iwo:

Do góry
#53875 - 25/02/2004 20:04 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]Nie mieszajmy pojęć. Wszyscy pamiętają wyścig Legii z ŁKS po mistrzostwo z przed ładnych paru lat. Oczywiście mecze były kupione, ale z tego co wiem to bukmacherzy na długo przed usunęli je po prostu z oferty.[/qb][/QUOTE]Nie mieszajmy pojęć. To były mecze kupione przez kluby od klubów a nie przez buki od klubów. Po co ma buk usuwać mecz z oferty, który mu przyniesie pewny zysk, gdyż go odpowiednio ustawi ?

Do góry
#53876 - 25/02/2004 20:07 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
[QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb][qb] [QUOTE]To nie jest firma bukmacherska, tylko p2p. Oni w ogóle w zakłady nie ingerują, ani nie ustalają kursów. Ofery są wystawiane i grane przez typerów. Betfair zarabia tylko na prowizji.[/qb][/QUOTE]Ok bede to musiał przeanalizować. W kazdym razie dzięki.
Nie wiem jeszcze jakie to będzie mieć odzwierciedlenie w mojej analizie, ale myślę że prawie żadne, gdyż jak sam mówisz nie są to pieniądze, które idą do bukmachera, tylko p2p. Myślę więc, że bukom nic do tego, gdyż ich zarobek, w tym wypadku nie zależy od wyniku spotkania. Krótko mówiąc liczy się popularnośc tych typów, za których trafienie płaci buk.
Pozdro iwo: [/qb][/QUOTE]A skąd wiesz gdzie grają ci, na których typy na forum się powołujesz i czy w ogóle grają?

Lepiej wyciągać wnioski co do popularności na podstawie typów paru małolatów, niż na podstawie betfair, gdzie obrót na najpopopularniejsze mecze sięga kilku milionów euro. Brawo!

Do góry
#53877 - 25/02/2004 20:08 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE][qb]
czlowieku jezeli uwazasz, ze wygrana Montrealu to byl zonk i jeszcze dopatrujesz sie tutaj ustawienie meczu przez buki to sie grubo mylisz! ja w takim meczu napewno nie zagralbym na Ottawe - nie dosc, ze graja na wyjezdzie to udzial w play-off maja prawie pewny a dla Montrealu jest wazny kazdy punkt, w konferencji po plecach depcza im Islesi i coraz blizej znajduje sie Buffalo, ktore zlapalo niezly wiatr... w dodatku maja 2 mecze wiecej rozegrane wiec musza sie przeciez wziasc do roboty i walczyc w kazdym meczu! jesli dla ciebie to byl zonk to ja juz nie wiem co ci powiedziec...[/qb][/QUOTE]Rozumiem Twoja frustracje, byc moze niektore pozycje smiesznie wygladaja ale to wszystko tylko przypuszczenia i TEST ! Nie mowie ze na 100% mecz Ottawy byl ustawiony, ale według mojej analizy i jej założen muszę to tak nazwać.
Dopiero po dłuższym okresie czasu można wyciągać jakieś wnioski. Zysk mółbym wam pokazać na poprzednim tygodniu i to całkiem duży, ale wtedy wiadomo typowanie wstecz to nie to samo i byłaby tylko kupa dodatkowych kontrowersji.

Do góry
#53878 - 25/02/2004 20:13 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
superbaca Offline
enthusiast

Meldunek: 22/04/2001
Postów: 214
Pytanie co jest łatwiejsze dla buka:
kontrola całego praktycznie sportowego świata a przynajmniej "kupno" kilkuset drużyn, bo dzisiaj to jest popularne w jakiejś dziedzinie, jutro co innego (dziedzin jest kilkadziesiąt), czy przyczynienie się do wykreowania pewnych zdarzeń popularnymi?

Wydaje mi się, że jedyne matactwo buków to ich "troska" mająca na celu żebyśmy z kilku pewnych meczy wybrali ten który ma najmniejszą szansę na realizację.
Wystarczy "oswoić" $$$$, grono ludzi robiących za "naganiaczy" a rekrutujących się sposród dziennikarzy sportowych, typerów i cel osiągnięty.

Znakomita większość graczy traktuje bukmacherstwo jako rozrywkę i parę chwytów socjotechnicznych + trochę plot wystarczy im żeby weszli sami na minę. Reszta ma do wyboru albo jak lemingi pójść za stadem albo poszukać sobie coś lepszego.

Oczywiście na pierwszy rzut oka wydaje się to podejrzane, że w "teoretycznej" konfrontacji z inną, drużyna posiadająca po swojej stronie praktycznie wszystkie atuty, przegrywa w praktyce.
Lecz czy nie jest tak, ze gra się ze zdwojoną uwagą i koncentracją z wymagającymi rywalami bo w takich meczach chodzi o prestiż i sprawienie by rywalowi uszczknąć punktów w drodze do tego samego celu a odpuszcza się mecze gdzie "i tak wiadomo, że
wygramy" i gdzie nie dostrzega się sensu by grac na pełnych obrotach zmotywowanym na maxa bo i cóż z efektownego zwycięstwa, jak przed nami ciężkie mecze a i satysfakcja z wysokiego pokonania kiepskiego przeciwnika raczej niewielka.
Z drugiej strony outsajderzy chcąc potwierdzić swoją wartość szczególnie motywują się na spotkania z dużo lepszymi, "przecież nie jesteśmy źli, zremisowaliśmy z Manchesterem".
Tak czy siak niezależnie od tego czy rzeczywiście mamy do czynienia ze sportowym Matrixem, w którym bukmacherzy pociągają sznurkami a my kukiełki gramy to co nam podsuwają, najpopularniejszych zdarzeń najlepiej nie grać. Chyba, ze na odwrót. al:

Do góry
#53879 - 25/02/2004 20:14 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Krzywka:
[qb]A skąd wiesz gdzie grają ci, na których typy na forum się powołujesz i czy w ogóle grają?[/qb][/QUOTE]Chodzi o wojne buki kontra My.
a nie My kontra My.
W p2p jeden wystawia kursy a drugi je bierze i to mi daje tylko popularnosc meczu ale nie typu.
Chodzi o skutek tego, że jak My walimy kase na mecz buk ten mecz ewentualnie ustawia.
No nawet jesli nie graja to dawaja typy na kursy buka, wiec graja przeciwko bukowi. To mi daje pewien obraz jak My gramy przeciwko bukowi. Ciagle jednak powtarzam ze reprezentacja typow jest zbyt mala. Przydaloby sie jeszcze kilka Forum ... :rolleyes:

Do góry
#53880 - 25/02/2004 20:14 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
valar, to jest pierwszy mądry post jaki przeczytałem w tym temacie.

Do góry
#53881 - 25/02/2004 20:29 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
Ufo Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/02/2001
Postów: 2287
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ufo:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
Cala analiza jest w pierwszych postach. Mecze z wykrzyknikiem zostaly wedlug mnie na 75% ustawione. Przy tak wysokich kursach 75% w zupelnosci wystarcza by wygrywac razem z bukiem. [...][/QUOTE]Jesli "ustawiony" mecz potrafisz odgadnac w 75%, to wystarczy ci tylko kurs > 1,33 na przeciwny wynik, aby zaczelo to przynosic dochod. Jednak spora wiekszosc tych watpliwych meczy bedzie jednak zawierala dosc wyraznego faworyta, wiec spokojnie starczy ci tylko 50% skutecznosc w odkrywaniu "ustawek", aby zbic na tym fortune...[/qb][/QUOTE]No i najwazniejsze, nawet jak tych meczy bys wcale nie wylapal to w najgorszym razie na singlach przegrasz o marze buka (jakies 3-5%). Co po takim odkryciu chyba juz bedzie trudne do przeskoczenia

Do góry
#53882 - 25/02/2004 20:35 Re: Czy buki kontrolują NHL ?
OlenkasLover Offline
old hand

Meldunek: 08/08/2003
Postów: 760
Skąd: Warsaw
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Krzywka:
[QBLepiej wyciągać wnioski co do popularności na podstawie typów paru małolatów, niż na podstawie betfair, gdzie obrót na najpopopularniejsze mecze sięga kilku milionów euro. Brawo![/QB][/QUOTE]Mysle, ze wlasnie Ci małolaci typują tak jak większość ludzi na świecie.
Badając popularnośc na BetFair, to tak samo jakbym badał to, że jakiś szejk założyl się z szejkiem o milion, ale co to ma do buka i ustawianie przez niego meczy ? :rolleyes:

Do góry
Strona 5 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 1641 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581246 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49